Μεταγραφές Καλοκαιριού 2024 Ι

Σχόλια/Κριτική για οτιδήποτε ακούγεται ή γράφεται σχετικά με αγορές πωλήσεις ποδοσφαιριστων στην ομάδα μας...

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2024 Ι

Δημοσίευσηαπό obanebane » Σάβ 15 Ιουν 2024, 23:15

O Γιαννούλης που θυμάμαι εγώ στα τελευταία του παιχνίδια στον ΠΑΟΚ,με Γκαρσία προπονητή ήταν να τον κλαίνε οι ρέγγες.
Το κασε του αυτή τη στιγμή για μένα, είναι δυσανάλογο της αξίας του.
Αν ήταν 600-700 μάξιμουμ, ναι.
Για μένα είναι ελαφρώς καλύτερος συνολικά από τον Ραφα και πολύ κατώτερος συνολικά του Μπαμπα.
Έχει το πλεονέκτημα ότι ξέρει την ομάδα και ότι είναι Έλληνας, σημαντικό για την ευρωπαϊκή λίστα αλλά 1 μύριο πλας, εγώ δε του έδινα αυτού του παίχτη.
Επίσης με την ευκαιρία να γράψω ότι τον Τσιφτση τον θεωρώ πολύ λίγο για ΠΑΟΚ.
Καταλαβαίνω όμως την ανάγκη για απόκτηση Ελλήνων παιχτών και το περιθώριο που έχει να βελτιωθεί λόγω του νεαρού της ηλικίας του.
Άβαταρ μέλους
obanebane

Δημοσίευσηαπό Ettien26 » Σάβ 15 Ιουν 2024, 23:25

aivas19 έγραψε:
Ettien26 έγραψε:
aivas19 έγραψε: ο Κυριακόπουλος δεν μας κάνει για γηγενής που τελειώνει το συμβόλαιο του το 25; Ο Λυκογιάννης ανανέωσε με Μπολόνια

Κυριακόπουλος έκλεισε στην Μόντσα.

Κριμα. Άρα all in για Γιαννούλη. Εκτός αν φέρουμε δεξί μπακ γηγενή (δεν παίζει) και καλύψει ο Ότο την αριστερή πλευρά.

Εγώ είμαι καλυμμένος με τους υπάρχοντες αρκεί ο Ότο να δείξει του χρόνου ένα καλύτερο πρόσωπο. Και μπορεί να καλύψει και την αριστερή πλευρά. Στα δεξιά αν παραστεί ανάγκη εκτός του Σάστρε μπορεί να παίξει κι ο Κετζιόρα, αρκεί να μείνει φυσικά.
Άβαταρ μέλους
Ettien26

Δημοσίευσηαπό icue » Σάβ 15 Ιουν 2024, 23:26

χξς' έγραψε:
icue έγραψε:Υπαρχουν πανω απο 5 ατομα που βλεπαν αγωνες της Ζαντκ Παουλι εδω μεσα;

Ναι γτ την αγαπαω ενα 5-10% λιγοτερο απο ΠΑΟΚ κ ειναι κομματι της καθημερινοτητας μου ωντας οπαδος, μελος κ
Μονιμος Κατοικος Αμβουργου…..

Και τι γνωμη εχεις για τον παικτη; Για αυτο το εγραψα, μπας μας πει καποιος που πραγματικα τον εχει δει και οχι ακουσε ή του ειπαν.
Τελευταία επεξεργασία από icue και Σάβ 15 Ιουν 2024, 23:29, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
icue

Δημοσίευσηαπό renegade » Σάβ 15 Ιουν 2024, 23:27

Θεωρώ ανόητο μία ομάδα να δίνει δύο συμβόλαια του εκατομμυρίου για αριστερό back.
Οκ χρειαζόμαστε αναβάθμιση στον παίκτη πίσω από τον μπάμπα αλλά μπορεί να βρεθεί ένας παίκτης ανάλογης ποιότητας και συμβολαίου με τον σαστρε.

Ιδανικά εγώ θα επέλεγα να πάμε σε κάποιον σχετικά νεαρής ηλικίας ο οποίος να έχει τα περιθώρια να αναπτυχθεί μέσα από την ομάδα, αφού έχουμε το μαξιλαράκι που λέγεται Όττο ο οποίος μπορεί να παίξει και στις δύο πλευρές με την ίδια άνεση
Σε ένα φόρουμ καλώς ή κακώς δεν υπάρχει καν δημοκρατία
Άβαταρ μέλους
renegade

Δημοσίευσηαπό icue » Σάβ 15 Ιουν 2024, 23:29

cartman έγραψε:Ο Σέρβος του βαζελου ειναι μόνιμη τρύπα στα αριστερά. Γελοίος παίχτης που δεν μπορεί να μαρκάρει ούτε τα εξτρέμ της Καλλιθέας και της Λαμίας στο εμάς εναντίον ενός , ενώ τακτικά του φεύγουν όλοι στην πλάτη. Έχει μια καλή σέντρα και τέλος.

Στάλθηκε από το V2205 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ενω ο Γιαννουλης ειναι αμυντικος κερβερος; Μια μαυρη τρυπα θυμαμαι στην μερια του οποτε επαιζε. Ομολογω οτι δεν τον ειδα και πολυ στην Αγγλια αλλα οποτε ετυχε, δεν ειδα κατι διαφορετικο αμυντικα.
icue

Δημοσίευσηαπό χξς' » Σάβ 15 Ιουν 2024, 23:43

icue έγραψε:
χξς' έγραψε:
icue έγραψε:Υπαρχουν πανω απο 5 ατομα που βλεπαν αγωνες της Ζαντκ Παουλι εδω μεσα;

Ναι γτ την αγαπαω ενα 5-10% λιγοτερο απο ΠΑΟΚ κ ειναι κομματι της καθημερινοτητας μου ωντας οπαδος, μελος κ
Μονιμος Κατοικος Αμβουργου…..

Και τι γνωμη εχεις για τον παικτη; Για αυτο το εγραψα, μπας μας πει καποιος που πραγματικα τον εχει δει και οχι ακουσε ή του ειπαν.

Σορρυ bro πρεπει να κοιμηθει κ η μικρη…. 23.40 πηγε ….
ακολουθει σε … λιγο αναλυση …
Άβαταρ μέλους
χξς'

Δημοσίευσηαπό χξς' » Κυρ 16 Ιουν 2024, 00:35

Φιλε ICUE

Το «τσελο» οπως ειναι το παρατσουκλι του …
Αγωνιστικα :
παικτης που παιζει κυριως 10 κ αριστερος εξτρεμ που συγκλινει κ παταει επειγοντως περιοχη
ανετα ως 2ος επιθετικος
ενιοτε κεντρικος επιθετικος στο counter offemsive game απεναντι σε βαρεις αμυντικους κ δυσκινητους
Ενορχηστρωτής μς φαντασια κ ΠΟΛΗ καλη τεχνικη
ΣΕΝΤΡΕΣ Κ ΑΣΣΙΣΤ διαβητης
( γενικα 2 - 3 πχ κλασεις πανω απο Πελκα )

Σωματικα : σχετικα light , (1,77 K πολυ λεπτος ) αλλα με πολυ Νευρο κ ενταση , λογω ταλέντου κ εξυπναδας
τη σκαπουλαρει απο το βρωμικο παιχνιδι κ υπουλα μαρακαρισματα, λιγους τραυματισμους με φουλ χρονιες

Μενταλιτυ: εδω ειναι κατα τη γνωμη μου….. η μεγαλη «παγιδα»
Οκ με παθος , παραγματικα ηγετικη μορφη με επιρροη στο ολο μενταλιτυ της ομαδας
( Δε θυμαμαι τα τελευταια 3 χρονια να πηρε τριποντο η Παουλι σε παιχνιδι που ο Χαρτελ ηταν κακος!
Βεβαια εδω παιζει ρολο κ η ανπτυξη που δουλευει ο κοουτς )
ΑΛΛΑ
- σε ομαδα που πανω απ ολα οι στοχοι ειναι σχετικα «υποκειμενικοί» . Δηλ.να χαιρομαστε το οσο το δυνατο καλο κ φαιρ
Ποδόσφαιρο , κ αν κατσει η καλη να το κυνηγησοουμε μεχρι το τελος
Η Παουλι «ζαχαρωνε» κ ηταν γυρω γυρω απο την ανοδο 3 χρονια τωρα αλλα στο χαλαρο !
Σε ομαδα do or die κ τουμπα θα ειχα αμφιβολιες αν ψυχικα θα ανταποκρινοταν
ΜΟΝΟ αν τον πορωνε το μενταλιτέ τουΠΑΟΚ που ειναι against all and all odds όπως κ της S.Pauli

- επισης κακο σημαδι - που μας τρελλανε ολους- ειναι το Πως ο ηγετης ενος εστω εμμεσου στοχου 3 ετων,
παραταει ξαφνικα την αγαπημενη του ομαδα κ πολη κ δεν την ακολουθει στην νεα καινουργια περιπετεια τυχοδιωκτικο φαινεται
αρα καλυτερα οχι για ΠΑΟΚ

Εν γενει:
Ουτως η αλλως θα ηταν ενα πειραμα ως αντι- Ντελια !
Στην προκειμενη περιπτωση χαιρομαι που δν χρειαζεται να πειραματιστούμε κ θεωρω οτι τη δεδομενη χρονικη στιγμη
Αντι Ντελιας στον πλανητη δν υπαρχει!

Ολα υποκειμενικα γτ οπαδος / φιλαθλος ειμαι κ οχι επαγγελματιας σκαουτερ

Συγνωμη αν κουρασα!
Άβαταρ μέλους
χξς'

Δημοσίευσηαπό Anthimox » Κυρ 16 Ιουν 2024, 00:59

Πάντως κάποια ονόματα (π.χ. Χαρτέλ) που ακούστηκαν στην αρχή, νομίζω πως προορίζοταν για αντικαταστάτες του Κωνσταντέλια. Εφόσον ο μικρός μένει τελικά Τούμπα, δεν νομίζω να χρειαζόμαστε άλλο δεκάρι. Ντέλιας και Μουργκ καλύπτουν τη θέση. Τρίτο δεκάρι στο ρόστερ είναι μάλλον υπερβολή.
Αν φύγει ένας εκ των Ντέλια - Μουργκ το συζητάμε...
Anthimox

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Κυρ 16 Ιουν 2024, 02:19

https://www.transfermarkt.gr/sead-haksa ... id/4627225

Περσι τον θελαμε αλλα μπηκε η Στοουκ στη μεση .Φετος?
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5

Δημοσίευσηαπό Maezono Masakiyo » Κυρ 16 Ιουν 2024, 02:37

Απο αυτό νομίζω φένεται οτι η φιλοσοφία και στόχευση στις μεταγραφές είναι φέτος διαφορετική. Μέχρι τώρα δεν έχει ακουστεί παίκτης που ξαναπασχόλησε στο παρελθόν.
Maezono Masakiyo

Δημοσίευσηαπό Luigi Vampa » Κυρ 16 Ιουν 2024, 06:38

O Τσαουσης πως τα πήγε φετος;;
Luigi Vampa

Δημοσίευσηαπό Odi » Κυρ 16 Ιουν 2024, 06:42

Ήταν στον πάγκο του χειρότερου ΠΑΣ Γιάννινα της δεκαετίας.
Μόνο ΠΑΟΚ
Άβαταρ μέλους
Odi
Moderator

Δημοσίευσηαπό ΠΟΡΚΥ-5 » Κυρ 16 Ιουν 2024, 06:44

Να κλείσουμε Κεντζιόρα + Μεϊτέ και μετά βλέπουμε για άλλους παίκτες! Αυτοί οι δύο πρέπει να είναι ο βασικός μας στόχος μέχρι την Τετάρτη που είναι η έναρξη της προετοιμασίας... Μετά όλα θα γίνουν με ηρεμία...
ΠΟΡΚΥ-5
Official Paokmania's Papatzis

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Κυρ 16 Ιουν 2024, 07:17

Άσ'τα αυτά. O Braithwaite θα έρθει;
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator

Δημοσίευσηαπό giaxxo » Κυρ 16 Ιουν 2024, 07:29

Μπαρκαρούτσος έγραψε:Άσ'τα αυτά. O Braithwaite θα έρθει;

Τι ρωτας? Δε διαβασες πιο πανω οτι πηγε ο μπροστινος του συμπολιτη να τον κλεισει επειδη θα του περισεψουν απο την πωληση του Μορον ?
giaxxo

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Μεταγραφολογία

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Dark Knight, gergeo4, gika, GINOLA, Google [Bot], obanebane79, PAOKARA DEPO και 48 επισκέπτες