Razvan Lucescu IV

Συζήτηση για το έμψυχο υλικό της ομάδας

Re: Razvan Lucescu IV

Δημοσίευσηαπό abc_o_ karpouzas » Τρί 11 Ιουν 2024, 22:57

Η ικανότητα αυτού του προπονητή δεν είναι η δουλειά που κάνει στην συγκρότηση του ροστερ η στην εμπέδωση της..όποιας...τακτικής...

Όλα αυτά αποτυπώνουν στο...περιπου..την πραγματικότητα την ώρα τού αγώνα γιατί τα πραγματικά δεδομένα δεν μπορει κάνεις να τα προβλέψει πάρα μόνο κάνοντας...διορθωτικές..κινήσεις να μπορέσει οσο το δυνατόν να φέρει τον αγώνα και το αποτέλεσμα αυτού στα...θελω..της ομάδας

Η μεγάλη ικανότητα αυτού του προπονητή ειναι στο ότι μπορεί σε σύντομο χρόνο να μετατρέψει έναν παίκτη σε..Σπαρτιάτη...

Στην ιστορία του ΠΑΟΚ λίγοι ήταν οι προπονητές που το κατάφεραν...

Ένας ήταν ο Λοράντ..και ένας είχε την ικανότητα να το κάνει αλλά έχανε πολλά πράγματα στον δρόμο και στο τέλος τα χαλούσε όλα...ο αγγελος
Ο σαντος...ηταν..τετοιος προπονητής αλλά είναι προπονητής που αρχίζει και τελειώνει στο...αποτελεσμα...

Ο σαννον δεν ξέρω αν μπορούσε να το κάνει αυτό γιατί το ταλέντο εκείνης της ομάδας για εκείνη την εποχή ήταν εξωγήινο...

Περίπου το ίδιο και για τον χεερ....τον Σέρβο δεν μπορώ να τον αξιολογήσω γιατί μισθοφόρος χανουμι γαυρος ήρθε μισθοφόρος χανουμι έφυγε....

Η έλευση νέου προπονητή με μεγαλύτερες..ικανότητες..απο τον Ραζβαν θεωρώ ότι θα κρατήσει την ομάδα στάσιμη για 2 τουλάχιστον χρόνια...

Μεγαλύτερο παράδειγμα από τον...χουμπ..δεν θα βρουμε

Ούτε τώρα είναι δεδομένη η συνέχεια...

Δεδομένος είναι όμως ένας...μπούσουλας..και όλος ο οργανισμός γνωρίζει ότι η...καρδιά...δουλεύει

Καλές διακοπές και καλή νέα αρχή για όλους μας από την θέση του...πρωταθλητή...
Άβαταρ μέλους
abc_o_ karpouzas

Δημοσίευσηαπό marsantos » Τρί 11 Ιουν 2024, 23:05

theo-drama έγραψε:
...
Και όταν φύγει....μετά από 1-2 χρόνια
Θα ήθελα όταν γίνει η καινούργια ΤΟΥΜΠΑ,
να εγκαινιάστει,με αυτόν προπονητη,μαζί με τον ΙΒΑΝΑΡΟ.

Γιατί βρε theo να φεύγει και να ξανάρχεται..
Ας μείνει 3+2 χρόνια ακόμα και φεύγει μετά o άνθρωπος.

Υγ. Απορία προς κάποια παιδιά. Αν θεωρείτε ότι ο Ρασβαν έφτασε στο πικ του και δεν μπορεί να πάει παραπάνω..
Αυτό το πικ δεν είναι αρκετό για τον ΠΑΟΚ; Δλδ ένας προπονητής που το πικ του είναι σε τέτοιο επίπεδο ώστε να
επιτυγχάνει 3 πρωταθλήματα σε 5 χρόνια, 4 τελικούς κυπέλλου σε 5 χρόνια και 2 φορές προημιτελικά Ευρώπης σε 5 χρόνια δεν είναι ένα πικ που ικανοποιεί τα θέλω του ΠΑΟΚ; Νομίζω οτι ακόμα και οι καλύτεροι προπονητες στον κόσμο δε θα μπορούσαν να καταφέρουν αυτά που κατάφερε ο Ρασβαν. Γιατί πολύ απλά ο ΠΑΟΚ ως οργανισμός και . ως τρόπος διοίκησης και η Ελλαδα ως ποδοσφαιρικό περιβάλλον είναι ένα αλλόκοτο μείγμα που όμοιό του δεν συναντάται. Όπως έχω γράψει αρκετές φορές. Ο Ρασβαν δεν ξέρω πόσο καλός προπονητής είναι. Ο Αμπελ και Τούντορ θεωρώ πως είναι καλύτεροι σε καθαρά προπονητικό επίπεδο. Όταν όμως έσφιξαν τα γάλατα ο ένας θαύμαζε τη μεγαλειώδη ατμόσφαιρα ενω παρελυαν πόρτες και τραμπουκιζονταν παίκτες του και ο αλλος θαυμαζε το ροστερ του αντιπάλου μετα από αγώνα που ο Παππάς σε ειχε σφαξει στο γόνατο.
Ο Ρασβαν ειναι ο καταλληλοτερος για τον ΠΑΟΚ. Άλλο πράγμα προπονητής σε οποιοδήποτε ποδοσφαιρικό κλαμπ και άλλο πράγμα προπονητής στον ΠΑΟΚ.
marsantos

Δημοσίευσηαπό marsantos » Τρί 11 Ιουν 2024, 23:08

Καρπουζα τώρα είδα το ποσταρισμα σου, γιατί έγραφα το δικό μου. Πως είσαι; Καιρό έχω να σε διαβάσω.
Γνώμη για Μαντι;
Συμπλήρωσες το ποσταρισμα μου, συμφωνώ σε όσα γράφεις..
marsantos

Δημοσίευσηαπό San4 » Τρί 11 Ιουν 2024, 23:14

Επισης, πρπει να συνυπολογισουμε οτι αυτη τη στιγμη ανοιγεται μια προοπτικη μεγαλωματος του κλαμπ η οποια δεν απαιτει/συνεπαγεται κατακτηση πρωταθληματος καθε χρονο. Το ελληνικο ποδοσφαιρο συνολικα ανεβαινει στα ευρωπαικα rankings και λογικα δεν εχει ταβανιασει ακομα και, αν συνυπολογισουμε και την καλη δουλεια που εχει κανει ο ΠΑΟΚ στην ευρωπη, ειναι πολυ πιθανο να ανοιξει ο δρομος του τσ.λ. χωρις να χρειαζεται πρωταθλημα η ευρωπαικη υπερβαση το καλοκαιρι, το οποιο συνεπαγεται μεγαλωμα του ΠΑΟΚ σαν οργανισμος σαν brand και οικονομικα. Νομιζω οτι θα εμπεριειχε ρισκο μια προσπαθεια αναδομησης της ομαδας σε αυτη την μεταβαση του ελληνικου ποδοσφαιρου, γιατι θα υπηρχε το ενδεχομενο ειτε να μεινεις πισω σε σχεση με τον εγχωριο ανταγωνισμο ειτε να απωλεσεις τα κεκτημενα στην ευρωπη, πριν ουσιαστικα χτισεις καποιες δικλειδες ασφαλειας οσον αφορα την οικονομικη ευημερια και την σταθεροτητα του κλαμπ που θα εδιναν μερικες προκρισεις σε ομιλους.
San4

Δημοσίευσηαπό aivas19 » Τρί 11 Ιουν 2024, 23:26

marsantos έγραψε:
theo-drama έγραψε:
...

Υγ. Απορία προς κάποια παιδιά. Αν θεωρείτε ότι ο Ρασβαν έφτασε στο πικ του και δεν μπορεί να πάει παραπάνω..
Αυτό το πικ δεν είναι αρκετό για τον ΠΑΟΚ; Δλδ ένας προπονητής που το πικ του είναι σε τέτοιο επίπεδο ώστε να
επιτυγχάνει 3 πρωταθλήματα σε 5 χρόνια, 4 τελικούς κυπέλλου σε 5 χρόνια και 2 φορές προημιτελικά Ευρώπης σε 5 χρόνια δεν είναι ένα πικ που ικανοποιεί τα θέλω του ΠΑΟΚ; Νομίζω οτι ακόμα και οι καλύτεροι προπονητες στον κόσμο δε θα μπορούσαν να καταφέρουν αυτά που κατάφερε ο Ρασβαν. Γιατί πολύ απλά ο ΠΑΟΚ ως οργανισμός και . ως τρόπος διοίκησης και η Ελλαδα ως ποδοσφαιρικό περιβάλλον είναι ένα αλλόκοτο μείγμα που όμοιό του δεν συναντάται. Όπως έχω γράψει αρκετές φορές. Ο Ρασβαν δεν ξέρω πόσο καλός προπονητής είναι. Ο Αμπελ και Τούντορ θεωρώ πως είναι καλύτεροι σε καθαρά προπονητικό επίπεδο. Όταν όμως έσφιξαν τα γάλατα ο ένας θαύμαζε τη μεγαλειώδη ατμόσφαιρα ενω παρελυαν πόρτες και τραμπουκιζονταν παίκτες του και ο αλλος θαυμαζε το ροστερ του αντιπάλου μετα από αγώνα που ο Παππάς σε ειχε σφαξει στο γόνατο.
Ο Ρασβαν ειναι ο καταλληλοτερος για τον ΠΑΟΚ. Άλλο πράγμα προπονητής σε οποιοδήποτε ποδοσφαιρικό κλαμπ και άλλο πράγμα προπονητής στον ΠΑΟΚ.

"Ο Ρασβαν δεν ξέρω πόσο καλός προπονητής είναι. Ο Αμπελ και Τούντορ θεωρώ πως είναι καλύτεροι σε καθαρά προπονητικό επίπεδο. Όταν όμως έσφιξαν τα γάλατα ο ένας θαύμαζε τη μεγαλειώδη ατμόσφαιρα ενω παρελυαν πόρτες και τραμπουκιζονταν παίκτες του και ο αλλος θαυμαζε το ροστερ του αντιπάλου μετα από αγώνα που ο Παππάς σε ειχε σφαξει στο γόνατο. Ο Ρασβαν ειναι ο καταλληλοτερος για τον ΠΑΟΚ. Άλλο πράγμα προπονητής σε οποιοδήποτε ποδοσφαιρικό κλαμπ και άλλο πράγμα προπονητής στον ΠΑΟΚ."

Γεια σου ρε Μαρσάντος
Άβαταρ μέλους
aivas19

Δημοσίευσηαπό aivas19 » Τρί 11 Ιουν 2024, 23:27

abc_o_ karpouzas έγραψε:Η ικανότητα αυτού του προπονητή δεν είναι η δουλειά που κάνει στην συγκρότηση του ροστερ η στην εμπέδωση της..όποιας...τακτικής...

Όλα αυτά αποτυπώνουν στο...περιπου..την πραγματικότητα την ώρα τού αγώνα γιατί τα πραγματικά δεδομένα δεν μπορει κάνεις να τα προβλέψει πάρα μόνο κάνοντας...διορθωτικές..κινήσεις να μπορέσει οσο το δυνατόν να φέρει τον αγώνα και το αποτέλεσμα αυτού στα...θελω..της ομάδας

Η μεγάλη ικανότητα αυτού του προπονητή ειναι στο ότι μπορεί σε σύντομο χρόνο να μετατρέψει έναν παίκτη σε..Σπαρτιάτη...

Στην ιστορία του ΠΑΟΚ λίγοι ήταν οι προπονητές που το κατάφεραν...

Ένας ήταν ο Λοράντ..και ένας είχε την ικανότητα να το κάνει αλλά έχανε πολλά πράγματα στον δρόμο και στο τέλος τα χαλούσε όλα...ο αγγελος
Ο σαντος...ηταν..τετοιος προπονητής αλλά είναι προπονητής που αρχίζει και τελειώνει στο...αποτελεσμα...

Ο σαννον δεν ξέρω αν μπορούσε να το κάνει αυτό γιατί το ταλέντο εκείνης της ομάδας για εκείνη την εποχή ήταν εξωγήινο...

Περίπου το ίδιο και για τον χεερ....τον Σέρβο δεν μπορώ να τον αξιολογήσω γιατί μισθοφόρος χανουμι γαυρος ήρθε μισθοφόρος χανουμι έφυγε....

Η έλευση νέου προπονητή με μεγαλύτερες..ικανότητες..απο τον Ραζβαν θεωρώ ότι θα κρατήσει την ομάδα στάσιμη για 2 τουλάχιστον χρόνια...

Μεγαλύτερο παράδειγμα από τον...χουμπ..δεν θα βρουμε

Ούτε τώρα είναι δεδομένη η συνέχεια...

Δεδομένος είναι όμως ένας...μπούσουλας..και όλος ο οργανισμός γνωρίζει ότι η...καρδιά...δουλεύει

Καλές διακοπές και καλή νέα αρχή για όλους μας από την θέση του...πρωταθλητή...

++++++++++++++++++++
Άβαταρ μέλους
aivas19

Δημοσίευσηαπό theo-drama » Τρί 11 Ιουν 2024, 23:37

marsantos έγραψε:
theo-drama έγραψε:
...

Γιατί ΔΕΝ ξέρουμε,πότε θα γίνει τελειώσει η ΤΟΥΜΠΑ.
Μέχρι τότε(ελπίζουμε σε 2-3 χρόνια να γίνει),αλλά ΑΝ αργησει περισσότερο,τότε εκπνέοντας το συμβόλαιο του Λουτσε,μπορεί ο Ίδιος ,να θέλει να ανοίξει τα φτερά του,για αλλού.

Με λίγα λόγια ΑΝ υποθετικά μπούμε στη νέα ΤΟΥΜΠΑ,περίπου το 2030,θα μας περιμένει ο Λουτσε έως τότε.
Δύσκολα κι.
theo-drama
Mr Ξερόλας 2019

Δημοσίευσηαπό marsantos » Τρί 11 Ιουν 2024, 23:56

theo-drama έγραψε:...
Γιατί ΔΕΝ ξέρουμε,πότε θα γίνει τελειώσει η ΤΟΥΜΠΑ.
...

Χαχαχαχα. Πολύ σωστό αυτό. Σημαντική παράμετρος ο χρόνος. Στην Ελλάδα δεν μπορείς να είσαι σίγουρος ότι χρονοδιάγραμμα κι αν έχεις εκπονήσει..

Υγ. Καθαρά προσωπική εκτίμηση. Όσο κι αν θέλω να μείνει μέχρι το 2124 (αφού είναι Ρουμάνος σιγά σιγά θα τον βγάλουν και Δράκουλα των Καρπαθίων) πιστεύω πως αν περάσει league stage του ch.l. και πάρει άλλο ένα πρωτάθλημα μέσα στην τριετία ίσως να μη μείνει άλλο καθώς δεν ξέρω τι άλλο κίνητρο θα υπάρχει όπως επίσης δεν ξέρω και πόσες ψυχικές αντοχές θα έχει μετά από 8 χρόνια συνεχούς πάλης μέσα στο λάκκο των λεόντων (τίγρεις δεν υπάρχουν, τις καθάρισε).
marsantos

Δημοσίευσηαπό theo-drama » Τετ 12 Ιουν 2024, 00:20

Marsantos γι αυτό έγραψα, στο αρχικό μου ποστ, " για 1-2 χρόνια", υπονοώντας ότι αφού πάει ομίλους τσ. Λ και πάρει 2ο συνεχόμενο πρωτάθλημα η 2ο σε 3 χρονιές,λογικα θα φύγει.
theo-drama
Mr Ξερόλας 2019

Δημοσίευσηαπό marsantos » Τετ 12 Ιουν 2024, 00:24

theo-drama έγραψε:Marsantos γι αυτό έγραψα, στο αρχικό μου ποστ, " για 1-2 χρόνια", υπονοώντας ότι αφού πάει ομίλους τσ. Λ και πάρει 2ο συνεχόμενο πρωτάθλημα η 2ο σε 3 χρονιές,λογικα θα φύγει.

Τώρα σε κατάλαβα. Είσαι to the point..
marsantos

Δημοσίευσηαπό abc_o_ karpouzas » Τετ 12 Ιουν 2024, 08:37

marsantos έγραψε:Καρπουζα τώρα είδα το ποσταρισμα σου, γιατί έγραφα το δικό μου. Πως είσαι; Καιρό έχω να σε διαβάσω.
Γνώμη για Μαντι;
Συμπλήρωσες το ποσταρισμα μου, συμφωνώ σε όσα γράφεις..

Στον γαυρο έδειχνε παίκτης που έπρεπε ο αντίπαλος να...εστιάσει...επάνω του

Δείχνει να μπορεί να προσφέρει στην ομάδα κάτι παραπάνω...αλλα με την.... περιρρεουσα...που έχει δημιουργηθεί τον πρώτο καιρό τα πράγματα θα είναι...στριμοκολα....

Καλύτερα να...παμε...με άλλον παικτη

:opaokara:
Άβαταρ μέλους
abc_o_ karpouzas

Δημοσίευσηαπό Amsterdamer_87 » Τετ 12 Ιουν 2024, 08:56

Ο Ραζβαν αν εμπλουτισει το παιχνιδι του με κανα δυο συστηματα ακομα (πιστευω πως θα το κανει)
δεν χρειαζεται να παει πουθενα,θα μεινει μια 10ετια στα σιγουρα και θα ειναι οτι καλυτερο και για τον ιδιο
και για την ομαδα..
ΜΗΝ ΚΑΝΕΤΕ ΠΩΣ ΚΟΙΜΑΣΤΕ..ΞΥΠΝΗΣΤΕ..ΗΡΘΑΝ και θα σας ΞΕΠΑΤΩΣΟΥΝ
Άβαταρ μέλους
Amsterdamer_87

Δημοσίευσηαπό Logistis » Σάβ 15 Ιουν 2024, 17:36

" Οι οπαδοί του ΠΑΟΚ που… έκραζαν μανιωδώς τον Ράζβαν Λουτσέσκου από το ξεκίνημα της σεζόν, ακόμα και σε στιγμές που ο Δικέφαλος “μοίραζε”… τεσσάρες, πεντάρες και εξάρες, πολλοί!
Ένας από αυτούς ωστόσο, υποσχέθηκε πως θα έβαζε φωτογραφία του Ρουμάνου προπονητή σε… εικονοστάσι, εφόσον οδηγούσε τον ΠΑΟΚ στην κατάκτηση του Πρωταθλήματος!
Οι “ασπρόμαυροι” στέφθηκαν Πρωταθλητές Ελλάδας και η υπόσχεση τηρήθηκε στο ακέραιο, όπως μπορείτε να διαπιστώσετε στο βίντεο που εξασφάλισε το PAOK24!"

:mrgreen:
Άβαταρ μέλους
Logistis

Razvan Lucescu IV

Δημοσίευσηαπό Taseos » Κυρ 16 Ιουν 2024, 08:36

Άρτσι Μπούρτζι και Λούλας.
Τελευταία επεξεργασία από Taseos και Κυρ 16 Ιουν 2024, 15:16, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
Taseos

Δημοσίευσηαπό astral » Κυρ 16 Ιουν 2024, 10:29

αν οντως εκραζε μανιωδως την ομαδα και τον προπονητη, να την βαλει καπου αλλου τη φωτογραφία.
Άβαταρ μέλους
astral

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 7 επισκέπτες