15. William Troost-Ekong

Συζήτηση για το έμψυχο υλικό της ομάδας

Re: 15. William Troost-Ekong

Δημοσίευσηαπό samatta » Τετ 22 Μάιος 2024, 20:10

VfB v2 έγραψε:
icue έγραψε:Φιλε σοβαρα μιλας; Το οτι εγραψε στα @@ του την ομαδα και επαιζε τραυματιας με την Εθνικη και εχασε ουσιαστικα το δευτερο μισο του πρωταθληματος, δεν το ξερεις; Κανεις πως δεν το ξερεις; Ή δεν ειναι αρκετα σοβαρο για σενα;

samatta έγραψε:οχι δεν ειναι σοβαρο , για καποιους η εθνικη ειναι πανω απ ολους. παει τελικο αφρικης τι θελεις να κανει?εσυ τι θα εκανες δεν θα επαιζες για την εθνικη ελλαδας αμα καναμε πορεια για γιουρο?η θα ελεγες δεν παιζω γτ ειμαι στην μπριστολ σιτι ?παιδια οκ το κραξιμο να εχει ενα οριο, ξερω οτι ζουμε σε εποχες που το κραξιμο και η ανθρωποφαγια ειναι ο αυτοσκοπος,αλλα να υπαρχει και ενα οριο

(για τον ντεσποντοφ)
VfB v2 έγραψε:Καμία ενεσούλα θα κάνουμε η θα τιμάν μονο οι αντίπαλοι ποδοσφαιριστές τις ομάδες τους?

Μπαρκαρούτσος έγραψε:Α θα έχουμε και τέτοιες απαιτήσεις τώρα;

Οι ενέσεις δεν είναι Ponstan..

Ρε σίγουρα είμαι μέλος στο ΠΑΟΚμανια? Μήπως μπήκα καταλάθος σε κανενα red planet, σε κανενα αεκ365.

οκ πλεον τα εχουμε δει ολα
samatta

Δημοσίευσηαπό samatta » Τετ 22 Μάιος 2024, 20:12

ΑποστόληςΑ έγραψε:
samatta έγραψε:οχι δεν ειναι σοβαρο , για καποιους η εθνικη ειναι πανω απ ολους.

Σαν φρόνημα η Εθνική μπορεί να είναι πιο πάνω από τον σύλλογο. Δεκτόν.
Με τον σύλλογο όμως έχει υπογράψει συμφωνία να παρέχει απρόσκοπτα τις υπηρεσίες του και ΠΛΗΡΩΝΕΤΑΙ γι αυτό. Όταν όμως κάνει βλακείες με την Εθνική του που έχουν δυσμενείς επιπτώσεις στον σύλλογο, σημαίνει ότι δεν σέβεται τις υποσχέσεις του. ΔΕΝ φέρεται σαν σωστός άνδρας, με λίγα λόγια.

αμα επαιζε η ελλαδα για γιουρο και ο γιανουλης επρεπε να φαει ενεση για να παιξει τι θα λεγαμε εδω μεσα να μην κανει ενεση γτ ειναι περιουσιακο μας στοιχειο?
samatta

Δημοσίευσηαπό blackchaos » Τετ 22 Μάιος 2024, 20:33

Να μην έπαιζε ποτέ στην εθνική θα λέγαμε,με η χωρίς ένεση
blackchaos

Δημοσίευσηαπό samatta » Τετ 22 Μάιος 2024, 20:38

μιλαμε τωρα για φυσιολογικους ανθρωπους οχι για 5-6 μπερδεμενους που ανεβαζουν σημαια βουλγαριας
samatta

Δημοσίευσηαπό markos4 » Τετ 22 Μάιος 2024, 20:44

Ανεξάρτητα τι έγινε με την εθνική του.
Ο παίχτης είναι χαμηλού επιπέδου για μια ομάδα που έχει στόχο την είσοδο σε ομιλους ch.l.

Για δεύτερος δεν ξέρω αν μπορεί να σταθεί γιατί μάλλον εκεί πάει ο Κεντζιορα.

Άρα η μόνη λύση είναι η πώληση ή κάποια αποζημίωση και να πάει στην ευχή της Παναγίας.

Η άποψη μου βλέποντας πως κινείται η παε τα τελευταία χρόνια στην μεταγραφική περίοδο.
Είναι ότι θα είναι μαζί μας και του χρόνου και θα μοιράζεται την θέση μαζί με τον Κεντζιορα, εκτός και αν μπούμε ομίλους ch.l και αποκτηθεί κάτι καλύτερο.
markos4

Δημοσίευσηαπό renegade » Τετ 22 Μάιος 2024, 20:44

Το θέμα είναι ότι αν η διαφορά αντιμετώπισης είναι το ποιος πληρώνει...τότε μιλάμε για την απόλυτη εκπόρνευση του αθλητισμού και των αθλητών.
Αν δηλαδή ο Χ Μέσι έχει το " δικαίωμα " να βαρέσει ένεση στο παιχνίδι Παρί -Τουλουζ αλλά δεν έχει " δικαίωμα" στο Αργεντινή -Βραζιλια...τότε κάτι έχουμε αντιληφθεί τελείως λάθος με το τι εστί αθλητισμός
Σε ένα φόρουμ καλώς ή κακώς δεν υπάρχει καν δημοκρατία
Άβαταρ μέλους
renegade

Δημοσίευσηαπό blackchaos » Τετ 22 Μάιος 2024, 20:45

Μετακομίζεις κάτω απ'τα Τέμπη και βλέπεις όση εθνική αιλαδος θέλεις
blackchaos

Δημοσίευσηαπό Jack_MeHoff » Τετ 22 Μάιος 2024, 20:51

Αν έπαιζε ο συγκεκριμένος τύπος δεν υπάρχει περίπτωση να έβγαινε ο ΠΑΟΚ πάνω από 4ος

Στα παιχνίδια που έπαιξε χάσαμε 9+ βαθμούς αποκλειστικά λόγω των λαθών του. Κάκιστος παίκτης, δεν πρέπει να ξανάφορεσει ποτέ τη φανέλα.
Jack_MeHoff

Δημοσίευσηαπό WeWillRockYou » Τετ 22 Μάιος 2024, 21:01

Δεν ξέρω αν θυμάστε, αλλά το πρόβλημα δεν ήταν μόνο πως έπαιξε τραυματίας, αλλά ότι δεν ενημέρωσε την ομάδα για τη σοβαρότητα του τραυματισμού του.
Αυτό είχε ως αποτέλεσμα:
- το να μην υπάρξει ενίσχυση τον Γενάρη στην θέση, που οκέι κάποιος μπορεί να πει πως αποτέλεσε επιλογή της διοίκησης.
- το να μην υπάρξει αλλαγή στην ευρωπαική λίστα στη θέση του, στερώντας τόσο από την ομάδα επιλογές, όσο και από συμπαίκτες του την ευκαιρία να βρεθούν σε αυτή (βλ. Σάστρε, Ράφα Σοάρες, Νάσμπεργκ κλπ).

Το να θες να βοηθήσεις την εθνική σου με αυτοθυσία μπορώ να το σεβαστώ.
Αλλά το να δείχνεις παράλληλα ασέβεια με την συμπεριφορά σου στον σύλλογο με τον οποίο αγωνίζεσαι όχι.
Άβαταρ μέλους
WeWillRockYou

Δημοσίευσηαπό renegade » Τετ 22 Μάιος 2024, 21:06

Η σοβαρότητα του τραυματισμού του φάνηκε στην δεύτερη μαγνητική μετά το τέλος του κοπα Άφρικα ... δηλαδή μετά τις 12 φεβρουαρίου όπου και είχε κλείσει οποιοδήποτε παράθυρο για μεταγραφές
Σε ένα φόρουμ καλώς ή κακώς δεν υπάρχει καν δημοκρατία
Άβαταρ μέλους
renegade

Δημοσίευσηαπό ramboutla » Τετ 22 Μάιος 2024, 21:24

Και κάπου εδώ είναι που πρέπει να πούμε το αυτονόητο, πως όταν κάποιος αγωνίζεται εν γνώση του τραυματίας βάζοντας κοκτέιλ ενέσεων, προφανώς και ο τραυματισμος του θα χειροτερεψει
Άβαταρ μέλους
ramboutla

Δημοσίευσηαπό Iznogoud4 » Τετ 22 Μάιος 2024, 22:08

Στον πρωταθλητισμό δεν υπάρχουν συναισθηματισμοί. Ούτε καμιά μπαλάρα έπαιξε στον πρώτο γύρο και μας κρέμασε για το Africa Cup. Εφόσον δεν δικαιολογεί τα λεφτά του, στο καλό και σε άλλη παραλία...

Και στην τελική γιατί να είμαστε πάντα εμείς οι ευαισθητούληδες; Πήρε τηλέφωνο τον Ιβάν να του πει: «ξέρεις boss, βλακεία μου που έκρυψα τον τραυματισμό και έχασα το υπόλοιπο της σεζόν, αλλά ήθελα να παλέψω για τη χώρα μου, δέχομαι να μου δώσεις τα μισά για φέτος»; Όχι μια χαρά έκατσε στο συμβόλαιο του...

Ή νομίζετε πως αν του έρθει καμιά καλή πρόταση θα πει αα αυτοί με στήριξαν στον τραυματισμό μου, δεν πάω πουθενά; Τα πάντα θα κάνει για να φύγει.
Άβαταρ μέλους
Iznogoud4

Δημοσίευσηαπό paokkerkir » Πέμ 23 Μάιος 2024, 03:23

renegade έγραψε:Η σοβαρότητα του τραυματισμού του φάνηκε στην δεύτερη μαγνητική μετά το τέλος του κοπα Άφρικα ... δηλαδή μετά τις 12 φεβρουαρίου όπου και είχε κλείσει οποιοδήποτε παράθυρο για μεταγραφές

Μαζί σου. Ο ίδιος όμως δήλωσε πως είχε καταλάβει ότι έχει τραυματισμό από τα πρώτα παιχνίδια του κόπα άφρικα και πονούσε και έκανε ενέσεις κλπ. Λογικά παίχτη δεν θα παίρναμε, όμως είχε ενημερώσει την ομάδα πριν την Ευρωπαική λίστα; Και αν ναι, ήταν συνειδητή επιλογή να ρισκάρουμε δηλώνωντας τον χωρίς να ξέρουμε το μέγεθος του ενδεχόμενου τραυματισμού;

Απάντηση δεν θα πάρουμε, όμως και ότι βγαίνει προς τα έξω δείχνει ότι μάλλον δεν ήξερε τίποτα η ομάδα.
Άβαταρ μέλους
paokkerkir

Δημοσίευσηαπό Amsterdamer_87 » Πέμ 23 Μάιος 2024, 09:58

samatta έγραψε:
Amsterdamer_87 έγραψε:
samatta έγραψε:αυτο δειχνει ποσο μαχητης ειναι ,τετοιους παιχτες θελουμε , παιχτες που οταν πανε σε μια διοργάνωση τα δινουν ολα μεχρι θανατου, μπραβο εκονκαρε επαιξες για την φανελα παλικαρισια

Για την φανελα της Νιγηριας μιλας..
Αν εισαι Νιγηριανος σε δικαιολογω..
Εδω ομως ειμαστε ΠΑΟΚ..

τι αλλο θα διαβασουμε ρε παιδια?

Ακριβως..
Ειδικα απο σενα !!!
ΜΗΝ ΚΑΝΕΤΕ ΠΩΣ ΚΟΙΜΑΣΤΕ..ΞΥΠΝΗΣΤΕ..ΗΡΘΑΝ και θα σας ΞΕΠΑΤΩΣΟΥΝ
Άβαταρ μέλους
Amsterdamer_87

Δημοσίευσηαπό NikLiverpool » Πέμ 23 Μάιος 2024, 10:10

samatta έγραψε:οχι δεν ειναι σοβαρο , για καποιους η εθνικη ειναι πανω απ ολους. παει τελικο αφρικης τι θελεις να κανει?εσυ τι θα εκανες δεν θα επαιζες για την εθνικη ελλαδας αμα καναμε πορεια για γιουρο?η θα ελεγες δεν παιζω γτ ειμαι στην μπριστολ σιτι ?παιδια οκ το κραξιμο να εχει ενα οριο, ξερω οτι ζουμε σε εποχες που το κραξιμο και η ανθρωποφαγια ειναι ο αυτοσκοπος,αλλα να υπαρχει και ενα οριο

ΟΚ ας το δούμε αλλιώς. Ας υποθέσουμε ότι ο ΠΑΟΚ πήγαινε για τελικό κυπέλλου, Κετζιόρα Μιχαηλίδης ήταν off και είχες μείνει με Κουλιεράκη. ο Εκόνγκ είχε τον ίδιο τραυματισμό και η ομάδα του έλεγε σφίξε τα δόντια και παίξε. Θα έπαιζε? Πολύ αμφιβάλω.....

Δηλαδή αν έπαιρνε κόκκινη στο κόπα Άφρικα τι θα έκανε? Α εγώ θέλω να παίξω? Δεν είναι ούτε ο πρώτος ούτε ο τελευταίος παίκτης που χάνει πορείες με εθνικές λόγω τραυματισμού. Τελείως αντι-επαγγελματική συμπεριφορά.

Και να έδειχνε και τίποτα όσο έπαιξε πάει στο διάλο. Για ομάδα με 3 στόπερ ναι μια χαρά είναι...Σε μας μαύρη τρύπα.
Άβαταρ μέλους
NikLiverpool

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες