7. Γιάννης Κωνσταντέλιας

Συζήτηση για το έμψυχο υλικό της ομάδας

Re: 7. Γιάννης Κωνσταντέλιας

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Δευτ 12 Φεβ 2024, 15:19

aivas19 έγραψε:Τωρα ειδα την φαση που λετε, ειχα κολλησει στο μαγικο που αδειασε 2 παικτες. Γιαννη την σπας εκει και ο Γιονι ειναι μονος στο πεναλτι. Κριμα

Αυτό. Δύο φάσεις που ο παίκτης δεν έδωσε πάσα και θα είχαμε κερδίσει 3-1. Μία αυτή που αναφέρεις και μία του Soualiho.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator

Δημοσίευσηαπό Aeon » Δευτ 12 Φεβ 2024, 15:20

Aπαράδεκτο αν πωληθεί χωρίς να έχει κερδίσει τίτλους με τον ΠΑΟΚ.

Γελάτε, αλλα αν καταλήξει στο εξωτερικό το καλοκαίρι σε καμια γερμανοολλανδία σε 3-4 σεζόν θα φοράει τα κόκκινα και θα είναι ο νέος Δεληκάρης.

Του πάει η Ισπανία ίσως και η Ιταλία (αν και είναι πολύ δύσκολο πρωτάθλημα).
Aeon

Δημοσίευσηαπό zissos » Δευτ 12 Φεβ 2024, 15:30

Δεν είναι έτοιμος, έχει ακόμα χτυπητές αδυναμίες. Πρέπει να πάρει μεταγραφή όταν θα μπορεί να έχει διάρκεια στο πολύ ψηλό επίπεδο που μπορεί να παίζει. Θέλει ακόμα δουλειά για να πάει στον υψηλό ανταγωνισμό.
Άβαταρ μέλους
zissos

Δημοσίευσηαπό Aeon » Δευτ 12 Φεβ 2024, 15:40

zissos έγραψε:Δεν είναι έτοιμος, έχει ακόμα χτυπητές αδυναμίες. Πρέπει να πάρει μεταγραφή όταν θα μπορεί να έχει διάρκεια στο πολύ ψηλό επίπεδο που μπορεί να παίζει. Θέλει ακόμα δουλειά για να πάει στον υψηλό ανταγωνισμό.

Συμφωνώ, και κυρίως, πρέπει ο ΠΑΟΚ να πάρει απο τον παίκτη και άλλα, εκτός απο λεφτά. Πρέπει να πάρει εμφανίσεις και τίτλους.
Aeon

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Δευτ 12 Φεβ 2024, 15:41

Aeon έγραψε:Aπαράδεκτο αν πωληθεί χωρίς να έχει κερδίσει τίτλους με τον ΠΑΟΚ.

Γελάτε, αλλα αν καταλήξει στο εξωτερικό το καλοκαίρι σε καμια γερμανοολλανδία σε 3-4 σεζόν θα φοράει τα κόκκινα και θα είναι ο νέος Δεληκάρης.

Του πάει η Ισπανία ίσως και η Ιταλία (αν και είναι πολύ δύσκολο πρωτάθλημα).

Αν πάει στο γαύρο, ξέρει πολύ καλά ότι δεν θα μπορέσει να πατήσει Θεσσαλονίκη ούτε για πτήση ανταπόκρισης στο αεροδρόμιο SKG.

Αν πωληθεί και πάει σε γερμανοολλανδία όπως λες, τα μόνα κόκκινα που μπορεί να φορέσει σε 3-4 σεζόν (και πολλές λες) είναι της Atletico Madrid, της θLiverpool ή της Bayern Munchen.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator

Δημοσίευσηαπό Sardan » Δευτ 12 Φεβ 2024, 16:04

Είναι φοβερός παίχτης, απίστευτο ταλέντο αλλά θέλει δουλειά ακόμα για τοπ επίπεδο, κυρίως σε θέμα διάρκειας -όπως ανέφεραν πιο πάνω- αλλά και σε "τσαμπουκά", στο σκληρό παιχνίδι έχει θέμα.

Τώρα θα μου επιτρέψετε αλλά σχόλια μεταγραφικής μελλοντολογίας κλπ τα θεωρώ περιττά, άστοχα και αχρήαστα....
Άβαταρ μέλους
Sardan

Δημοσίευσηαπό nunies4 » Δευτ 12 Φεβ 2024, 16:20

Ο Ντελιας ειναι το μεγαλυτερο ντοπιο ταλεντο που εχει πατησει ελληνικο χορταρι hands down. Και ας λενε οτι θελουν.
Σε πολυ μεγαλο ποσοστο ακομα παιζει με το ενστικτο. Αυτο το jogo bonito που τον χαρακτηριζει.
Για αυτο και χθες μετα τις ποδιες σουταρει και δεν πασαρει (αυτο του ειπε το ενστικτο του), για αυτο και απο την αλλη μερια στο Καραισκακη κανει αυτη την ενεργεια που αφηνει τους παντες με το στομα ανοικτο, οταν το 99,99% θα εκανε την λογικη επιλογη του σουτ.
Οταν βαλει λιγο "χαλιναρι" σε αυτο το ενστικτο και αρχιζει και βλεπει πιο καθαρα την σωστη τελικη επιλογη, θα ξεκλειδωσει το next level της ποδοσφαιρικης στρατοσφαιρας. (ειναι ηδη σε επιπεδα που η πλειοψηφια των Ελληνων ποδοσφαιριστων δεν μπορει να αγγιξει)

Ενοειτε οτι εγω στην θεση του θα εμενα οχι ενα αλλα δυο ακομα χρονια βλεποντας τις κινησεις της ομαδας και τον κορμο που παει να δημιουργησει. Μια χαρα ηλικια ειναι και τα 23 για να φυγεις για μεγαλη καριερα.
Άβαταρ μέλους
nunies4

Δημοσίευσηαπό AlxNeapoli1 » Δευτ 12 Φεβ 2024, 16:47

Το μονο που λειπει ειναι τα δυνατα σουτ και γενικα η μυικη αναπτυξη, κατα τα αλλα εχει απιστευτη εξελιξη
AlxNeapoli1

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Δευτ 12 Φεβ 2024, 19:15

Αν φύγει από τον ΠΑΟΚ μόνο στα γαλάζια μαχητικά έχει νόημα να πάει.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ

Δημοσίευσηαπό Miles » Δευτ 12 Φεβ 2024, 19:43

Και πάνω που ήθελα να προσθέσω στο ποστ του Μπάρκα για τα κόκκινα της Μάντσεστερ, διαβάζω τα γαλάζια μαχητικά και λέω μην το ξεχέσουμε κι εδώ :mrgreen:
Miles

Δημοσίευσηαπό papwolf » Δευτ 12 Φεβ 2024, 19:50

Αν είναι να φύγει, τότε μόνο τα ολόλευκα του ταιριάζουν.
Θύρα Ντουβάρ.....
Άβαταρ μέλους
papwolf

Δημοσίευσηαπό figurehead4 » Δευτ 12 Φεβ 2024, 20:11

marsantos έγραψε:Εν τω μεταξύ διαφωνούμε πολλές φορές αν πρέπει να μπει ο Μουργκ ή ο Ντέλιας.
Εδώ και μέρες μου όμως στο μυαλό μου τριγυρνάει άλλο δίλημμα. Αν πρέπει να παίζει ο Ντέλιας ή ο Τάισον.
Χθες παρατήρησα και κάτι ακόμα. Είχε συμβεί και στο Χαριλάου αλλά τότε ήταν ακόμα σε φάση επιστροφής ο Τάισον από πολυήμερη απουσία οπότε ήθελα να το ξαναδώ. Όταν χαμηλώνει ο Ντέλιας για να πάρει μπάλα και να δημιουργήσει, ο Τάισον είναι απίστευτα στατικός. Μόνο περπατάει. Δεν έχει κίνηση καθόλου. Προφανώς δεν το κάνει από αδιαφορία. Πιστεύω το κάνει για διαχείριση δυνάμεων λόγω ηλικίας. Όμως σε ματς σαν και αυτό δεν υπάρχει περιθώριο από κανέναν να είναι στατικός.
Επίσης πλέον είναι ορατό ότι ο Ντέλιας βγαίνει πιο εύκολα στο γκολ από τον Τάισον. Τη χθεσινή φάση που κάνει ο Ντέλιας, ο Τάισον δεν την προσπαθεί καν. Γενικά ο Τάισον παίρνει μπάλα και μοιράζει και λίγες φορές προσπαθεί να χωθεί κάθετα μέσα στην περιοχή. Είναι κακό αυτό; Όχι φυσικά αρκεί οι αποφάσεις για μοίρασμα να είναι οι ενδεδειγμένες.
Χθες στο γκολ της άεκ η πάσα στον Σαμάτα ήταν απελπιστικά κακή απόφαση. Ήταν μόνος, με τον κοντινότερο παίκτη στα 10 μέτρα. Με όλο τον εσωτερικό διάδρομο άδειο για να κάνει μπούκα και αυτός δίνει μια βιαστική πάσα στον Σαμάτα που είχε κολλημένο στο σβέρκο του τον Πινέδα. Πολύ κακή απόφαση για την εμπειρία του και το πληρώσαμε.
Πιστεύω πως αυτό πρέπει να αλλάξει σιγά σιγά στην ιεραρχία. Ο Ντέλιας έναντι του Τάισον.
Για να το πάω και ένα βήμα μακρύτερα, νομίζω πως επειδή τα ντέρμπι στα πλέι οφ θα είναι αίμα κι άμμος, πρέπει να παίζουν παίκτες που οι εντάσεις τους θα είναι υψηλές για μεγάλο χρονικό διάστημα μέσα στον αγώνα. Αυτό βέβαια είναι μια δυναμική κατάσταση καθώς οι αγώνες θα είναι συνεχόμενοι οπότε κάθε στιγμή θα κρίνεται το ποιος είναι πιο έτοιμος.
Όμως νομίζω πως σε ματς σαν το χθεσινό η αποδοτικότερη τριάδα είναι Αντρίγια, Ντέλιας, Κύριλλος. Όποτε θες να δώσεις πλάτος Αντρίγια αριστερά και Κύριλλος δεξιά. Όποτε θες να κλείσεις χώρους τους βάζεις να παίζουν με ανάποδο πόδι. Και στο 10 να αλωνίζει ο μικρός όπως αντίστοιχα πέρυσι στο πολύ καλό μας διάστημα με τριάδα Αντρίγια, Ντέλιας, Νάρει.
Ελπίζω την Τετάρτη να είναι αυτή η τριάδα.. (και οι 3 δεν έπαιξαν 90λεπτο)..

Έτσι ακριβώς. Η τριάδα αυτή είναι το πυρηνικό μας όπλο και ίσως τη δούμε πολύ στα πλέι οφ
Φοβάμαι λίγο πως λόγω προσωπικότητας και εσωτερικής διαχείρισης θα πάρει περισσότερο χρόνο απ όσο πρέπει ο Τάισον στα πλέι οφ, αλλά ας μην προτρέχω. Είναι απλώς μια φοβία μου

Και μια παράκληση, ας μην διαβάζουμε ρε παιδιά για μεταγραφή Ντέλια έτσι στο ξεκάρφωτο. Ξέρω θα το ζήσουμε στο μελλον, αλλά είναι στενάχωρο κάθε τρεις και λιγο
Κι όταν θα πάω στον τρελογιατρό
θα τον τρελάνω και αυτόν
Άβαταρ μέλους
figurehead4

Δημοσίευσηαπό WeWillRockYou » Δευτ 12 Φεβ 2024, 20:12

Δεν προπονήθηκε σήμερα λόγω ίωσης.
Περαστικά στο παλικάρι, το κόβω δύσκολο να παίξει την Τετάρτη.
Άβαταρ μέλους
WeWillRockYou

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Δευτ 12 Φεβ 2024, 23:05

Θα δούμε αύριο πώς θα είναι.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ

Δημοσίευσηαπό Ettien26 » Δευτ 12 Φεβ 2024, 23:21

figurehead4 έγραψε:Έτσι ακριβώς. Η τριάδα αυτή είναι το πυρηνικό μας όπλο και ίσως τη δούμε πολύ στα πλέι οφ
Φοβάμαι λίγο πως λόγω προσωπικότητας και εσωτερικής διαχείρισης θα πάρει περισσότερο χρόνο απ όσο πρέπει ο Τάισον στα πλέι οφ, αλλά ας μην προτρέχω. Είναι απλώς μια φοβία μου

Κι εγω πιστεύω ότι θα πάρει περισσότερο χρόνο.
Δεν είναι μόνο θέμα εσωτερικής διαχείρισης αλλά και έλλειψης μιας 6ης επιλογής στους μεσοεπιθετικούς.
Ουσιαστικά είμαστε πολύ οριακά εκεί και ακόμη περισσότερο με τις 3 διοργανώσεις που έχουμε μπροστά μας.
Άβαταρ μέλους
Ettien26

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: AlxNeapoli1, TylerDurden, Μπαρκαρούτσος και 11 επισκέπτες