Jose Boto

Σχόλια γιά την Διοίκηση της ΠΑΕ και όλα τα σχετικά...

Re: Jose Boto

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τρί 06 Δεκ 2022, 04:24

george188 , Ολλανδία πού περίπου; Ποια πόλη; Είσαι μόνιμος κάτοικος;
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46850
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Jose Boto

Δημοσίευσηαπό aivas19 » Τρί 06 Δεκ 2022, 05:32

Το χω ξαναγραψει πριν τις 3 νικες, τουλαχιστον δευτεροι θα βγουμε. Το ξαναγραφω τζαμπα ειναι [FACE WITH TEARS OF JOY][FACE WITH TEARS OF JOY]. Το περσινο κυπελλο μας το χρωσταει φετος και θα βγουμε Γιουροπα Λιγκ του χρονου. Αιντε γιατι αδειασαν οι Πεμπτες και ο Ντουμ εχει καιρο να φανει
Άβαταρ μέλους
aivas19
 
Δημοσιεύσεις: 10213
Εγγραφή: Δευτ 27 Απρ 2020, 23:20

Re: Jose Boto

Δημοσίευσηαπό Metagrafakias » Τρί 06 Δεκ 2022, 07:08

Δουλεψε απερισπαστος,ενεισχυσε και αλλο το τμημα σκαουτινγκ και φερε παικτες που δεν τους ξερει ουτε η μανα τους!!!
Metagrafakias
 
Δημοσιεύσεις: 1698
Εγγραφή: Σάβ 14 Δεκ 2013, 15:55

Re: Jose Boto

Δημοσίευσηαπό tad » Τρί 06 Δεκ 2022, 14:16

κορυφαίος Μποτόπουλος στην συνέντευξη ...

του έχω αμέριστη εμπιστοσύνη για το σχέδιο που περιγράφει, την μεθοδολογία που ακολουθεί και με εμπνέει κιόλας η φάτσα του ...

το αν θα πετύχει είναι άλλο θέμα ... εγώ του εύχομαι ολόψυχα να πετύχει γιατί αν το κάνει, ο ΠΑΟΚ θα ανέβει πολλά σκαλοπάτια ...

ούτε που με νοιάζει πραγματικά εάν θα έρθει μεταγραφή ... ότι πει ο αρχηγός

υποσ.
το βλέπω και λίγο εγωιστικά το θέμα γιατί το σχέδιο που περιγράφει είναι αυτό που έχω καταθέσει είτε εδώ μέσα είτε σε ιδιωτικές συζητήσεις εδώ και χρόνια ... όπως λέει σίγουρα είναι ο δύσκολος δρόμος αλλά είναι ο δρόμος που μπορεί να κάνει την διαφορά ... έχουμε αποδείξεις στο παρελθόν από τα χρόνια του Παντελάκη που μπορεί να ήταν εντελώς διαφορετικά σε επίπεδο επαγγελματισμού αλλά ουσιαστικά είχαν το ίδιο κόνσεπτ ...
οι πιο πολλοί μας χλέβαζαν όσους περιγράφαμε αυτό το σχέδιο ... εύχομαι να κάνουν λάθος, ο Μπότος να έχει δίκιο και όλοι μαζί να χαρούμε έναν μεγάλο ΠΑΟΚ
Άβαταρ μέλους
tad
 
Δημοσιεύσεις: 2356
Εγγραφή: Δευτ 05 Μάιος 2008, 11:13

Re: Jose Boto

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τρί 06 Δεκ 2022, 15:24

Είναι το μόνο σχέδιο που αποδίδει μακροπρόθεσμα. Χωρίς ακαδημίες δεν πας πουθενά. Θα πουλάς πάντα φθηνά (λόγω ποιότητας κυρίως) και θα αγοράζεις ό,τι σε πουν οι μάνατζερς, γιατί θα έχεις ανάγκη καθώς δεν θα παράγεις δικό σου προϊόν.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46850
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Jose Boto

Δημοσίευσηαπό Sardan » Τρί 06 Δεκ 2022, 15:44

Ο Σαββίδης από την πρώτη στιγμή έχει εκφράσει την πεποίθηση και τον στόχο της αυτάρκειας του ΠΑΟΚ. Αυτό είναι το σωστό και το καταλαβαίνουμε όλοι μας νομίζω. Για να γίνει αυτό το πράγμα λοιπόν απαιτούνται αποφάσεις, πλάνο και χρόνος.

Θεωρώ ότι ούτε η πρόσληψη Λούτσε είναι τυχαία, ούτε η πρόσληψη Μπότο.

Ο Μπότο φαίνεται εξ αρχής ότι είναι σοβαρός άνθρωπος, έχει διαπιστευτήρια από 2 ομάδες (πολλά level πάνω από τον ΠΑΟΚ, κακά τα ψέματα) και ακολουθεί ένα πλάνο με βάση την εμπειρία του, τη φιλοσοφία του και τις γνωριμίες του.

Αν μη τι άλλο θα πρέπει να του βγάλουμε το καπέλο ότι δέχθηκε ένα τέτοιο project όπου πρέπει να αναλάβει μια ομάδα, να συνεργαστεί με ανθρώπους που δεν ήξερε (διοίκηση, τεχνικό τιμ κλπ), σε μια χώρα που πιθανότατα ούτε για διακοπές δεν είχε έρθει, να στήσει νέα ομάδα με βάθος χρόνου και υπεραξία και όλα αυτά με γνώμονα τα έσοδα - έξοδα και την αυτάρκεια του συλλόγου.

Το έχω γράψει αρκετές φορές ότι από Νοέμβρη θα βλέπαμε άλλη ομάδα και ότι τα καλύτερα (αν δεν ευθυγραμμιστούν οι πλανήτες) είναι στα προσεχώς (δηλαδή από του χρόνου).
Άβαταρ μέλους
Sardan
 
Δημοσιεύσεις: 448
Εγγραφή: Δευτ 01 Φεβ 2021, 13:05

Re: Jose Boto

Δημοσίευσηαπό mbison » Τρί 06 Δεκ 2022, 22:02

Του χρόνου εννοείς 1/12023 ή νέα σεζόν?
Άβαταρ μέλους
mbison
 
Δημοσιεύσεις: 5164
Εγγραφή: Παρ 07 Μαρ 2014, 09:22

Re: Jose Boto

Δημοσίευσηαπό Jules Winnfield » Τρί 06 Δεκ 2022, 23:00

Εντάξει, κάναμε τρεις εύκολες νίκες και κελαηδάνε οι υποστηρικτές του φετινού skroutz project. Πριν ένα μήνα τον έβριζαν όλοι τον άνθρωπο, όπως και τον προπονητή....

Προσωπικά δεν ασχολούμαι πλέον με το project. Μονο με την μπαλίτσα ασχολούμαι . Με την έννοια πως δε με νοιάζει αν θα κάνουν μεταγραφή ή θα πουλήσουν. Μετα απο το δούλεμα που φάγαμε δυο χρόνια τώρα , δε με νοιαζει πλέον...

Εγώ έγινα 50 χρόνων υποστηρίζοντας μια ζωή τον σύλλογο που λέγεται ΠΑΟΚ. Τα PAOK SELLING CLUB δεν τα πολυκαταλαβαίνω ή δε θέλω να τα καταλάβω.

Εγώ θυμάμαι πως στενοχωριόμασταν όταν έφευγαν ο Ορφανός,ο Γούναρης, ο Κωστίκος, ο Δημόπουλος,ο Σαλπιγγίδης κλπ. Ζηλεύαμε που οι άλλοι έφερναν Ντέταρι, Ριβάλντους, Ζάετς κλπ. Και όταν ήρθε ο Σαββίδης σκεφτήκαμε πως επιτέλους αυτά τελείωσαν και θα ...ησει κι ο φτωχός.

Τώρα μας λένε πως είναι καλό για την ομάδα που πουλήθηκαν οι Τζόλης και Γιαννούλης ,πήραμε 20 μύρια χωρίς να κανουμε μεταγραφή της προκοπής, και ο ΠΑΟ του "Αφραγκούζου" μας περνάει 12 βαθμούς! Αυτοί μάλιστα λένε πως χρειάζονται μεταγραφές και εμείς όχι!

Τώρα μας λένε πως είναι έτοιμοι να πουλήσουν τον Κουλιεράκη και τον Κωνσταντέλια ,που ακόμα δεν τους είδαμε, και οποιονδήποτε άλλον και θα τους αντικαταστήσουν με 17χρονους, οχι επενδύοντας τα λεφτά που θα πάρουν. Και όλοι πανηγυρίζουν!!!

ΟΚ. Να το δεχτώ . Θα δουλέψουν στα πρότυπα της Μπενφίκα και του Άγιαξ. Εκείνοι όμως όταν παίρνουν τα λεφτά μιας μεγάλης πώλησης, πάνε και παίρνουν αμεσως κάτι παιχταράδες που το potential που έχουν είναι καλύτερο από αυτούς που πούλησαν.

Μέχρι να συμβεί λοιπόν αυτό στον ΠΑΟΚ , γιατί ως τώρα δεν το είδαμε, εγώ κρατάω μικρό καλάθι και περιμένω. Δεν έβρισα Μπότο , δεν έβρισα Λουτσεσκου όπως κάνατε οι περισσότεροι. Ούτε πανηγυρίζω που θα πουλήσουν τον Κουλιεράκη όπως κάνετε πολλοί τώρα που προσκυνάτε Μπότο. Όπου φυσάει ο άνεμος πάνε άλλωστε οι περισσότεροι, πλην ελαχίστων εξαιρέσεων. Ας περιμένουμε...Σε έναν μήνα μπορεί να λέτε άλλα πάλι...
Άβαταρ μέλους
Jules Winnfield
 
Δημοσιεύσεις: 222
Εγγραφή: Κυρ 31 Ιούλ 2022, 12:50

Re: Jose Boto

Δημοσίευσηαπό don PAOK » Τετ 07 Δεκ 2022, 09:18

mbison αν απλα υπαρχει ΠΑΟΚΑΡΑ μεχρι το ετος 12023 εγω θα ειμαι φουλ ευχαριστημενος!

Αν και θα εχουμε παρει 9000 νταμπλ μεχρι τοτε :mrgreen:
Άβαταρ μέλους
don PAOK
 
Δημοσιεύσεις: 1168
Εγγραφή: Παρ 29 Μάιος 2009, 22:16

Re: Jose Boto

Δημοσίευσηαπό tad » Δευτ 26 Δεκ 2022, 15:19

Μποτόπουλε,
βλέπω συνεχίζεις να κάνεις σωστά την δουλειά σου ... επιτέλους ο ΠΑΟΚ έχει επαγγελματία στην θέση που κάνει τα προφανή ... δυστυχώς τα προφανή δεν ήταν ποτέ εύκολο στον ΠΑΟΚ να γίνουν ...

πιστεύω ακράδαντα στον δρόμο που έχει χαράξει πλέον ο Σαββίδης και υλοποιεί ο Μποτόπουλος ....

το μόνο που μένει τώρα είναι ... οι αγωνιστικές επιτυχίες με αυτά τα παιδιά ... πρώτα πρέπει να παίζουν εδώ και να πάνε ψηλά τον ΠΑΟΚ ... ψηλά σημαίνει πρωταθλήματα και CL ... και μετά όταν θα έχουν φτάσει τον ΠΑΟΚ σταθερά μέσα στις 50 καλύτερες ομάδες της Ευρώπης θα πηγαίνουν με μεταγραφή να παίζουν και σε καλύτερα πρωταθλήματα ... αλλά να είναι έτοιμοι και να έχουν προσφέρει πρώτα στον ΠΑΟΚ τουλάχιστον μέχρι τα 23-25 τους χρόνια ...

σίγουρα πάντα εξαιρέσεις και ανάλογοι χειρισμοί θα υπάρχουν ανάλογα την περίπτωση ... αλλά η γραμμή θα πρέπει να είναι πρώτα από όλα η άνοδος του ΠΑΟΚ εκεί που του αξίζει ...

και τα παιδιά από αυτό το σκεπτικό μόνο να κερδίσουν έχουν ... χρήματα έτσι και αλλιώς θα βγάζουν πολλά και από τον ΠΑΟΚ ...
Άβαταρ μέλους
tad
 
Δημοσιεύσεις: 2356
Εγγραφή: Δευτ 05 Μάιος 2008, 11:13

Re: Jose Boto

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Δευτ 02 Ιαν 2023, 04:47

Αναλυτικά τα όσα δήλωσε στο SDNA:

Ανήμερα της αναμέτρησης με τον Ατρόμητο στο Περιστέρι, συμπληρώθηκε και ένας χρόνος παρουσίας σας στον ΠΑΟΚ. Δεν συνδυάστηκε όμως με το επιθυμητό αποτέλεσμα...

«Ναι, συμπληρώθηκε ένας χρόνος στον ΠΑΟΚ. Σίγουρα η ισοπαλία δεν ήταν το ιδανικό φινάλε για το 2022, σε ένα ακόμη παιχνίδι έπρεπε να κερδίσουμε αλλά δεν αξιοποιήσαμε τις ευκαιρίες που δημιουργήσαμε. Ως εκ τούτου δεν μπορώ να πανηγυρίζω. Αυτό είναι όμως το ποδόσφαιρο, πρέπει όλοι μας να βελτιωθούμε και προφανώς να μην πανικοβληθούμε από την ισοπαλία. Η ομάδα βελτιώνεται, δεν της άξιζε αυτή η ισοπαλία. Μπορώ να πω πως μετά την Κύπρο, από τα τρία παιχνίδια του Δεκεμβρίου, σε αυτό το ματς δημιουργήσαμε τις περισσότερες ευκαιρίες. Θα πρέπει να το αναλύσουμε και να πάρουμε αποφάσεις σχετικά με το τί δεν λειτούργησε σωστά και δεν σκοράραμε...».

Πώς αξιολογείτε αυτόν τον ένα χρόνο;

«Είναι δύσκολο να αξιολογήσω τον έναν χρόνο παρουσίας μου στον ΠΑΟΚ γιατί επί της ουσίας μιλάμε για δύο ποδοσφαιρικές σεζόν. Η πρώτη σεζόν, εννοώ το δεύτερο μισό της προηγούμενης, μας αφήνει μία πικρία για την απώλεια του Κυπέλλου. Ερχόμενος στο σήμερα, τίποτα δεν έχει τελειώσει ακόμη, έχουμε πολλά παιχνίδια μπροστά μας, βλέπουμε παιχνίδι με παιχνίδι και δεν είναι ώρα αξιολόγησης για εμάς».

Ο Γενάρης είναι εδώ, γνωρίζοντας τι χρειάζεται η ομάδα, τι θέλει ο προπονητής, ποιες είναι οι δικές σας σκέψεις;

«Προφανώς ξέρουμε καλά τις ανάγκες της ομάδας αλλά έχω πει πολλές φορές ότι ο Ιανουάριος έχει μία δύσκολη ποδοσφαιρική αγορά. Μερικές φορές βιαζόμαστε και κάνουμε λάθη για να έχετε εσείς να γράφετε, ο κόσμος να είναι χαρούμενος... Δεν μπορούμε να λειτουργήσουμε έτσι. Θα πρέπει να φέρεις κάποιον που μπορεί να βοηθήσει την ομάδα. Αν βρούμε τον σωστό παίκτη που μπορεί να βοηθήσει την ομάδα και τον προπονητή, θα τον φέρουμε. Δεν θα φέρουμε κάποιον απλά για να γίνει μεταγραφή».

Όλοι μιλούν για μεταγραφές, υπάρχει όμως και η άλλη πλευρά της μεταγραφικής περιόδου, οι πωλήσεις. Τί γίνεται με αυτό το θέμα;

«Οι πωλήσεις δεν εξαρτώνται από εμάς. Το να αγοράσουμε παίκτες εξαρτάται από τον ΠΑΟΚ, το να πουλήσεις παίκτες εξαρτάται από τις άλλες ομάδες, αν εκδηλώσουν ενδιαφέρον, αν κάνες καλές προσφορές... Προφανώς κάθε πρόταση αξιολογείται. Υπάρχουν προτάσεις που δεν μπορείς να πεις όχι. Αλλά και πάλι είναι ένα θέμα που δεν εξαρτάται απόλυτα από το κλαμπ».

Για να γίνουμε λίγο πιο συγκεκριμένοι υπάρχουν πολλές φήμες για τον Αντρίγια Ζίβκοβιτς λόγω της καλής παρουσίας του στο Μουντιάλ, όπως αντίστοιχα και για τον Κωνσταντίνο Κουλιεράκη.

«Όπως είπατε είναι απλά φήμες. Τίποτα συγκεκριμένο δεν έχει φτάσει στον ΠΑΟΚ για Αντρίγια και Κουλιεράκη. Προφανώς ξέρουμε ότι ο Αντρίγια είναι ένας παίκτης που άρεσε σε ομάδες λόγω της παρουσία του στο Μουντιάλ, ο 'Κούλιε' αρέσει λόγω της ηλικίας και των πρώτων παραστάσεων του και σιγά σιγά εμφανίζονται κι άλλοι νεαροί ποδοσφαιριστές που προκαλούν το ενδιαφέρον σε ομάδες, αλλά δεν υπάρχει κάτι συγκεκριμένο τώρα. Άρα μιλάμε μόνο για φήμες γιατί στον ΠΑΟΚ δεν έχει φτάσει κάτι επίσημο».

Έχοντας πρόσφατη την εικόνα του Κωνσταντέλια στο μυαλό μας από το Περιστέρι, είναι ένας παίκτης που παρουσιάζει μεγάλη προοπτική, σωστά;

«Ο Κωνσταντέλιας είναι ένα σπουδαίο ταλέντο που αρχίζει να εξελίσσεται όσο περισσότερο παίζει. Κάποιες φορές κάνει εντυπωσιακά πράγματα μέσα στο γήπεδο και άλλες δεν παίρνει και τις καλύτερες αποφάσεις, αλλά αυτό είναι κομμάτι της διαδικασίας και της εξέλιξης. Είναι κάτι φυσιολογικό όλο αυτό που βλέπουμε από έναν παίκτη που ξεκινάει τώρα την πορεία του. Στόχος μας είναι να τον αφήσουμε να εξελιχθεί, να μεγαλώσει και να μην βάλουμε πολλή πίεση επάνω του. Ο Κωνσταντέλιας είναι το μέλλον του ΠΑΟΚ και θα πρέπει να τον προστατεύσουμε».

Όπως αντίστοιχα και ο Στέφανος Τζίμας. Πώς πάρθηκε η απόφαση να προπονείται με την ανδρική ομάδα;

«Ο Τζίμας είναι ένα από τα μεγαλύτερα ταλέντα από τις ακαδημίες του ΠΑΟΚ αλλά και γενικότερα στο ελληνικό ποδόσφαιρο. Έχει χαρακτηριστικά που τα βρίσκεις πολύ δύσκολα σε επιθετικούς γενικότερα. Είναι πολύ νέος και έχει όλο τον δρόμο μπροστά του. Πρέπει να είμαστε... ήρεμοι μαζί του, να τον στηρίξουμε όσο περισσότερο γίνεται και να τον περιβάλλουμε με εμπιστοσύνη. Είναι ένας παίκτης που πρέπει να διασφαλίσουμε το μέλλον του στην ομάδα γιατί είναι δεδομένα ένας επιθετικός που αποτελεί το μέλλον του ΠΑΟΚ».

Ποια είναι η κατάλληλη διαχειρίση για όλες αυτές τις φήμες που υπάρχουν για τους νεαρούς παίκτες της ομάδας και για τον ντόρο που υπάρχει γύρω από το όνομά τους;

«Δεν είναι δύσκολη η διαχείριση, γιατί μιλάμε για φήμες και για φήμες που δεν έχουν βάση. Οι δυσκολίες στην διαχείριση είναι ότι όταν υπάρχει κάτι αληθινό ή όταν υπάρχει μια πραγματική πρόταση από κάποια ομάδα. Σε μια τέτοια περίπτωση οι παίκτες μπορεί να ρωτάνε τι γίνεται με την πρόταση και όλα τα συναφή... Μέχρι τώρα δεν έχουμε κάτι σημαντικό στα χέρια μας σε ό,τι αφορά το ενδιαφέρον άλλων ομάδων. Δεν γίνεται να σχολιάζουμε τις φήμες που γράφονται ή τις φήμες που ακούγονται... Μιλώντας για την καθημερινότητά τους, αυτά τα παιδιά έχουν την κατάλληλη νοοτροπία για να διαχειριστούν όλα όσα ακούγονται γι' αυτούς. Ακόμα και τα καλά λόγια που λένε για τις ικανότητες τους, είναι έτοιμοι να τα αφήσουν στην άκρη και να συνεχίσουν την εξέλιξή τους. Έχουν το μυαλό που πρέπει να έχουν οι μεγάλοι παίκτες. Δεν πετάνε στα σύννεφα, είναι προσγειωμένοι και ήρεμοι. Σκέφτονται μόνο την καθημερινή δουλειά στην προπόνηση και αυτό είναι πολύ σημαντικό σε αυτήν την ηλικία, οι παίκτες να έχουν το μυαλό μέσα στο κεφάλι τους. Αυτό είναι το χαρακτηριστικό που ξεχωρίζει τους πραγματικά μεγάλους παίκτες από νωρίς».

Τέλος, ποια είναι κατάσταση με τον Τόμας Μουργκ ενόψει Ιανουαρίου;

«Ο Τόμας είναι ένας παίκτης που έχει συμβόλαιο με την ομάδα και αν παρθεί η απόφαση να παραμείνει στον ΠΑΟΚ, θα είναι μαζί μας».
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46850
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Jose Boto

Δημοσίευσηαπό abc_o_ karpouzas » Δευτ 02 Ιαν 2023, 12:32

Jules Winnfield έγραψε:..................

Εγώ θυμάμαι πως στενοχωριόμασταν όταν έφευγαν ο Ορφανός,ο Γούναρης, ο Κωστίκος, ο Δημόπουλος,ο Σαλπιγγίδης κλπ. Ζηλεύαμε που οι άλλοι έφερναν Ντέταρι, Ριβάλντους, Ζάετς κλπ. Και όταν ήρθε ο Σαββίδης σκεφτήκαμε πως επιτέλους αυτά τελείωσαν και θα ...ησει κι ο φτωχός.

Τ.......




πατα λιγο φρενο....

αχταρμα τα εκανες....

αν εισαι 50 σιγα να μην στεναχωρεθηκες οταν εφυγε ο ορφανος.... και ο γουναρης...και ο δημοπουλος...

και πως το ειπες το αλλο με τον τοτ...εε τον ντεταρι??? :lol: :lol: :lol:

αυτο ηταν οντος καλο....
Άβαταρ μέλους
abc_o_ karpouzas
 
Δημοσιεύσεις: 5986
Εγγραφή: Παρ 20 Ιουν 2008, 15:12
Τοποθεσία: seven hill town

Re: Jose Boto

Δημοσίευσηαπό danirifle » Δευτ 02 Ιαν 2023, 12:50

Jules Winnfield έγραψε:Εντάξει, κάναμε τρεις εύκολες νίκες και κελαηδάνε οι υποστηρικτές του φετινού skroutz project. Πριν ένα μήνα τον έβριζαν όλοι τον άνθρωπο, όπως και τον προπονητή....

Προσωπικά δεν ασχολούμαι πλέον με το project. Μονο με την μπαλίτσα ασχολούμαι . Με την έννοια πως δε με νοιάζει αν θα κάνουν μεταγραφή ή θα πουλήσουν. Μετα απο το δούλεμα που φάγαμε δυο χρόνια τώρα , δε με νοιαζει πλέον...

Εγώ έγινα 50 χρόνων υποστηρίζοντας μια ζωή τον σύλλογο που λέγεται ΠΑΟΚ. Τα PAOK SELLING CLUB δεν τα πολυκαταλαβαίνω ή δε θέλω να τα καταλάβω.

Εγώ θυμάμαι πως στενοχωριόμασταν όταν έφευγαν ο Ορφανός,ο Γούναρης, ο Κωστίκος, ο Δημόπουλος,ο Σαλπιγγίδης κλπ. Ζηλεύαμε που οι άλλοι έφερναν Ντέταρι, Ριβάλντους, Ζάετς κλπ. Και όταν ήρθε ο Σαββίδης σκεφτήκαμε πως επιτέλους αυτά τελείωσαν και θα ...ησει κι ο φτωχός.

Τώρα μας λένε πως είναι καλό για την ομάδα που πουλήθηκαν οι Τζόλης και Γιαννούλης ,πήραμε 20 μύρια χωρίς να κανουμε μεταγραφή της προκοπής, και ο ΠΑΟ του "Αφραγκούζου" μας περνάει 12 βαθμούς! Αυτοί μάλιστα λένε πως χρειάζονται μεταγραφές και εμείς όχι!

Τώρα μας λένε πως είναι έτοιμοι να πουλήσουν τον Κουλιεράκη και τον Κωνσταντέλια ,που ακόμα δεν τους είδαμε, και οποιονδήποτε άλλον και θα τους αντικαταστήσουν με 17χρονους, οχι επενδύοντας τα λεφτά που θα πάρουν. Και όλοι πανηγυρίζουν!!!

ΟΚ. Να το δεχτώ . Θα δουλέψουν στα πρότυπα της Μπενφίκα και του Άγιαξ. Εκείνοι όμως όταν παίρνουν τα λεφτά μιας μεγάλης πώλησης, πάνε και παίρνουν αμεσως κάτι παιχταράδες που το potential που έχουν είναι καλύτερο από αυτούς που πούλησαν.

Μέχρι να συμβεί λοιπόν αυτό στον ΠΑΟΚ , γιατί ως τώρα δεν το είδαμε, εγώ κρατάω μικρό καλάθι και περιμένω. Δεν έβρισα Μπότο , δεν έβρισα Λουτσεσκου όπως κάνατε οι περισσότεροι. Ούτε πανηγυρίζω που θα πουλήσουν τον Κουλιεράκη όπως κάνετε πολλοί τώρα που προσκυνάτε Μπότο. Όπου φυσάει ο άνεμος πάνε άλλωστε οι περισσότεροι, πλην ελαχίστων εξαιρέσεων. Ας περιμένουμε...Σε έναν μήνα μπορεί να λέτε άλλα πάλι...


φίλε συμφωνώ σε πάρα πολύ μεγάλο ποσοστό
κάπως έτσι νιώθω κι εγώ
ΚΑΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΟΙ ΦΤΙΑΓΜΕΝΟΙ...
Άβαταρ μέλους
danirifle
 
Δημοσιεύσεις: 10160
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 14:03

Re: Jose Boto

Δημοσίευσηαπό joshua » Δευτ 02 Ιαν 2023, 12:56

Εγω παντως οταν διαβαζω " αν βρουμε καποιον παικτη που μπορει να βοηθησει την ομαδα " λες και ειμαστε η Σιτυ και πρεπει να βρουμε παρτενερ του Χαλαντ ,σκαω στα γελια... 1000 φορες να μου πεις δεν υπαρχει σαλιο...
Time to get it, before you let it get to you
Here he comes now, stick to your guns and let him through
Άβαταρ μέλους
joshua
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 24065
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 19:33

Jose Boto

Δημοσίευσηαπό aivas19 » Δευτ 02 Ιαν 2023, 13:01

Ε μαλλον εννοουν οτι πρεπει να ταιριαξει αμεσα στην ομαδα (δλδ να ειναι «παικταρα») για να πεισθει η διοικηση να δωσει πανω απο 500-600-700 οσα τελος παντων ειναι το ταβανι και οχι να φερουν αλλον εναν Μπραντον. Στεναχωρια
Άβαταρ μέλους
aivas19
 
Δημοσιεύσεις: 10213
Εγγραφή: Δευτ 27 Απρ 2020, 23:20

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Διοικητικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Google [Bot] και 7 επισκέπτες