Razvan Lucescu

Συζήτηση για το έμψυχο υλικό της ομάδας

Re: Razvan Lucescu

Δημοσίευσηαπό Ιάσονας » Σάβ 14 Μάιος 2022, 12:40

Parolos έγραψε:Συγγνώμη ο δούκας δεν εκπροσωπεί την ΠΑΕ?

Λέει συγκεκριμένα πράγματα.

Αν θεωρείς ότι λέει ψέματα είναι άλλο καπέλο.

Ας βγει ο ρασβαν να πει ήθελα αυτόν και τελικά πήραμε τον Τευλορ.

Αυτό που κατηγορείς αυτό κάνεις στην ουσία.

Σε ότι βολεύει η ΠΑΕ λέει μόνο αλήθεια, και σε ότι δε βολεύει λέει ψέματα. Ισχύει και αντίστροφα.

ΥΓ: Μην αρχίζεις με τις πληροφορίες... Χωρίς να εννοώ κάτι ή να πω ότι οι πηγές στου δεν ήταν σωστές, αλλά είχες 0 σωστές το καλοκαίρι. Και δεν το λέω στραβά ή ότι δεν ίσχυαν. Μιλάω εκ του αποτελέσματος.

ΥΓ2: Γεγονός νο2 ότι οι παίχτες που ήρθαν κόστισαν 5 μύρια. Αν εσύ θεωρείς ότι ήρθαν οι καλύτερες επιλογές σε αυτά τα λεφτά πάσο.

Παρολε εγώ θεωρώ πως πολλά από αυτά που λέει ο κάθε δούκας κυρ κυρ κλπ δεν είναι ακριβώς ψέμα αλλά δεν είναι και αλήθεια. Υπάρχει μία γκρίζα ζώνη όταν κάποιος μιλάει που χωρίς να πει το απόλυτο ψέμα δεν λέει την αλήθεια. Γενικά το καλύτερο ψέμα που μπορεί να πει κανείς εμπεριέχει 90% αλήθεια μέσα του.
Ιάσονας

Δημοσίευσηαπό Maxpaok » Σάβ 14 Μάιος 2022, 13:36

Για μένα μια πραγματικότητα υπάρχει.
Ή διοίκηση του έδωσε το τιμόνι για μια τριετία.
Μάλιστα μετά από όσα προηγήθηκαν στην πρώτη του θητεία. Άρα προπονητής, καπετάνιος της απολύτου εμπιστοσύνης.
Διανύσαμε σχεδόν το πρώτο έτος από τα τρία. Λάθη σημαντικά και μεγάλες αστοχίες κι από τις δύο πλευρές. Η ζυγαριά είναι ανίκανη να υποδείξει το κάθε μέρος μιας που είναι αδύνατον να γνωρίζουμε το τι και το πώς.
Ή δεύτερη, η επόμενη χρονιά θα μας δείξει ξεκάθαρα την θέση, το χρέος, την συμμετοχή του καθενός.
Maxpaok

Δημοσίευσηαπό renegade » Σάβ 14 Μάιος 2022, 14:16

Κοντή μνήμη έχουμε.
Ο ΠΑΟΚ έψαχνε μέχρι τελευταία μέρα τρεις μεταγραφές δύο μεσοεπιθετικους και έναν αρ.μπακ, έχοντας χορτάσει χυλοπιτα,με αποτέλεσμα τελευταίες μέρες να φέρνει αντί για τρεις δύο ( και αυτούς δανεικούς) μετα από πίεση χρόνου. Δεν ξέρω αν ήταν επιλογές λουτσέσκου ή όχι και δεν με ενδιαφέρει. Ξέρω ότι ο λουτσέσκου έχει πει ( και στην πρώτη του θητεία και τώρα ) ότι δεν θέλει να έχει σχέση με την επιλογή μεταγραφων.
Ξέρω ότι ο Μποτο φωτογράφησε τα πρόβλημα του καλοκαίρι λέγοντας ότι " ανάλογα με το πορτοφόλι που έχεις μπαίνεις και στο κατάλληλο κατάστημα".
Τώρα η ανάγκη κάποιων να δείξουν ότι για ολα φταίει ο λουτσέσκου είναι αν μη τι άλλο για μένα ακατανόητη
Άβαταρ μέλους
renegade

Δημοσίευσηαπό sourmenetes » Σάβ 14 Μάιος 2022, 14:26

Και γω αυτό θυμάμαι!

Εφερες δανεικό αρ. Μπακ ενώ ο μπαμπα έκλεινε από τον Ιούλιο, και έφερες εξτρεμ (να το κάνει ο Θεός) πάλι τελευταία μέρα δανεικό, ενώ ο τζολης είχε φύγει προ πολλού!

Ναι αν οι υπόλοιποι που σου πρότειναν είναι εγώ και εσύ προφανώς θα ζητήσει κάποιον καλύτερο

Στάλθηκε από το MAR-LX1A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
ΠΑΟΚ - ΠΟΝΤΟΣ - ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ
Οι μνημες μας ακολουθουν...
Άβαταρ μέλους
sourmenetes
Moderator

Δημοσίευσηαπό ΓΚΟΥΕΡΙΝΟ 4 » Σάβ 14 Μάιος 2022, 14:45

Ο ΠΑΟΚ δεν θέλει ακόμα μια χρονιά με μια μίζερη διαχείριση καταστάσεων και προσώπων.
Δεν θέλει μια ομάδα στα μέτρα του προπονητή της, σκασμένη, που θα κάνει σε κάθε αγώνα υπεράνθρωπη προσπάθεια να ανταπεξέλθει στις απαιτήσεις των πολλών αγώνων.
Όχι πάλι μισές κινήσεις, φοβικές επιλογές. Δεν θέλω άλλον ΠΑΟΚ που "εκεί που είναι τελειωμένος, παίρνει τον αγώνα στο 95 και στο 99".
Θέλω ΠΑΟΚ που από το 1ο λεπτό είναι κυρίαρχος.
ΓΚΟΥΕΡΙΝΟ 4

Δημοσίευσηαπό Miles » Σάβ 14 Μάιος 2022, 14:49

Ποια είναι τα μέτρα του προπονητή;
Miles

Δημοσίευσηαπό Parolos » Σάβ 14 Μάιος 2022, 15:10

Μετά λοιπόν κι από το ότι κ δουκας είπε ότι είναι απόφαση του Ιβάν να διαλέγει ο προπονητής παίχτες πάμε και στα λόγια ρασβαν. Γιατί όντως έχουμε κοντή μνήμη.

“Όλες οι ομάδες έχουν τεχνικό διευθυντή. Ωστόσο, τα πράγματα μπορούν να γίνουν και διαφορετικά αν υπάρχει σωστή επικοινωνία μεταξύ μας. Ο ιδιοκτήτης, ο αντιπρόεδρος, το τμήμα σκάουτινγκ, η Μαρία (σ.σ Μαρία Γκοντσάρεβα, μόλις του Δ.Σ και υπεύθυνη των οικονομικών στην ΠΑΕ ΠΑΟΚ) όλοι αρχίζουμε να έχουμε έναν καλό και δυνατό δεσμό”

Ρασβαν Λουτσεσκου 24/07/2021

Στάλθηκε από το RMX1931 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Ο ΠΑΟΚ είναι μάχη και θυσία. Πάντοτε στη ζωή, θα είμαι ΠΑΟΚ. Και στο θάνατο και στη ζωή...
Pablo Garcia
Άβαταρ μέλους
Parolos

Δημοσίευσηαπό markos4 » Σάβ 14 Μάιος 2022, 15:13

sourmenetes έγραψε:Και γω αυτό θυμάμαι!

Εφερες δανεικό αρ. Μπακ ενώ ο μπαμπα έκλεινε από τον Ιούλιο, και έφερες εξτρεμ (να το κάνει ο Θεός) πάλι τελευταία μέρα δανεικό, ενώ ο τζολης είχε φύγει προ πολλού!

Ναι αν οι υπόλοιποι που σου πρότειναν είναι εγώ και εσύ προφανώς θα ζητήσει κάποιον καλύτερο

Εγώ σουρμε θυμάμαι τον Τζορμπατζογλου να λέει ότι οι παίχτες που πρότεινε ο Λουτσεσκου στον Σαββίδη κόπηκαν όλοι λόγο οικονομικού και αναγκαστικά πήγε σε δεύτερες λύσεις, δανεικούς και τύπου Τευλορ.

Αν και δεν είναι αξιόπιστος, μια δόση αλήθειας πρέπει να έχει.
markos4

Δημοσίευσηαπό Doomlord4 » Σάβ 14 Μάιος 2022, 15:16

Γιατί να μην είναι αξιόπιστος;
Από τον Πετρωτό πάντως 100 φορές παραπάνω
Δυνατοί/Αδύναμοι 2022-23

https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... 1919046645
Άβαταρ μέλους
Doomlord4

Δημοσίευσηαπό Grigorios_PAOK » Σάβ 14 Μάιος 2022, 15:20

markos4 έγραψε:

Εγώ σουρμε θυμάμαι τον Τζορμπατζογλου να λέει ότι οι παίχτες που πρότεινε ο Λουτσεσκου στον Σαββίδη κόπηκαν όλοι λόγο οικονομικού και αναγκαστικά πήγε σε δεύτερες λύσεις, δανεικούς και τύπου Τευλορ.

Και με ποια λογική πηρε παιχτες τυπου Τέιλορ και όχι Λυταντζη; Ήθελε τεχνικό διευθυντή; Ήθελε τεχνικό διευθυντή να μοιράσει το χρόνο ανάμεσα σε Κουρτιτς και Σβαμπ; Ήθελε τεχνικό διευθυντή να δοκιμάσει κάποιον από τους μικρους στη θέση των Μουργκ και Μιτριτσα;
Grigorios_PAOK

Δημοσίευσηαπό invincible » Σάβ 14 Μάιος 2022, 15:27

Τον τεχνικό διευθυντή τον πείρε ο Ιβαν για έναν χρόνο να τον δοκιμάσει μήπως του βρει κανένα λαχείο. Αν μετά από έναν χρόνο κάνει ταμείο και δει ότι δεν έκανε τίποτα παραπάνω από τους προηγούμενους.... θα χαιρετήσει με γοργά βηματάκια. Ο Λουτσέσκου ήθελε έναν ΤΔ γιατί εκτός από τις μεταγραφές έχει και άλλους ρόλους ο ΤΔ μέσα στα αποδυτήρια κτλ. Επίσης και ο κόσμος ζητούσε ΤΔ. Ο ΠΑΟΚ για τις μεταγραφές έχει σκαουτερς έχει και τον προπονητή αλλά τα ταλέντα δεν θα στα βρίσκει μόνο ο Κωστίκος και ο Τουρσουνίδης στην Αίγυπτο και στην Τουρκία. Θες ΤΔ και για άλλους ρόλους. Οπως θέλει ένα μαγαζί τον Κραχτη και την Υποδοχού με τον μίνι μέχρι το στρινγκ.
Άβαταρ μέλους
invincible

Δημοσίευσηαπό abc_o_ karpouzas » Σάβ 14 Μάιος 2022, 16:04

montekristo έγραψε:Το μεγαλο προβλημα μας
δεν ηταν ποτε ο προπονητης
μας οποιος κι αν ηταν αυτος!

......!

monte.....μια ερωτηση ασχετη...

γιατι ο τοπος που γραφεις ...θυμιζει... στιχακια??
Άβαταρ μέλους
abc_o_ karpouzas

Δημοσίευσηαπό Ιάσονας » Σάβ 14 Μάιος 2022, 16:15

Grigorios_PAOK έγραψε:
markos4 έγραψε:

Και με ποια λογική πηρε παιχτες τυπου Τέιλορ και όχι Λυταντζη; Ήθελε τεχνικό διευθυντή; Ήθελε τεχνικό διευθυντή να μοιράσει το χρόνο ανάμεσα σε Κουρτιτς και Σβαμπ; Ήθελε τεχνικό διευθυντή να δοκιμάσει κάποιον από τους μικρους στη θέση των Μουργκ και Μιτριτσα;

Εξτρεμ αξιόλογο στον ΠΑΟΚ Β δεν έχει.
Ιάσονας

Δημοσίευσηαπό rainmaker » Σάβ 14 Μάιος 2022, 16:37

Parolos έγραψε:
ΥΓ: Μην αρχίζεις με τις πληροφορίες... Χωρίς να εννοώ κάτι ή να πω ότι οι πηγές στου δεν ήταν σωστές, αλλά είχες 0 σωστές το καλοκαίρι. Και δεν το λέω στραβά ή ότι δεν ίσχυαν. Μιλάω εκ του αποτελέσματος.

ΥΓ2: Γεγονός νο2 ότι οι παίχτες που ήρθαν κόστισαν 5 μύρια. Αν εσύ θεωρείς ότι ήρθαν οι καλύτερες επιλογές σε αυτά τα λεφτά πάσο.

Τώρα τα είδα αυτά.

Πρώτον Ε; ΤΙ; ΠΑΡΑΚΑΛΩ; Δεν θυμάμαι κάποιος από τους παίκτες που αναφέραμε εδώ μέσα να διαψεύστηκε. Ίσα ίσα η πλειοψηφία επιβεβαιώθηκε. Ότι δεν κατάφεραν να τους πάρουν είναι άλλου παπά ευαγγέλιο. Και απόδειξη αδυναμίας, ανικανότητας, δε ξέρω τι. Όπως κάθε καλοκαίρι άλλωστε.

Δεύτερον ποιος είπε ότι πάρθηκαν οι καλύτεροι δυνατοί παίκτες;

Ίσα ίσα τονίζω ότι ακόμα και με μικρότερο μπάτζετ είναι απολύτως εφικτό να κάνεις καλύτερη ομάδα και ΣΊΓΟΥΡΑ πιο θελκτικη
Άβαταρ μέλους
rainmaker

Δημοσίευσηαπό Grigorios_PAOK » Σάβ 14 Μάιος 2022, 16:52

Ιάσονας έγραψε:
Εξτρεμ αξιόλογο στον ΠΑΟΚ Β δεν έχει.

Φίλε Ιάσωνα υπήρχε ο Λάμπρου. Αλλά καθαρό εξτρέμ ο ΠΑΟΚ δεν θέλει. Ο Ντελιας ας πουμε θα μπορουσε να καλυψει τη θέση του Μουργκ... 10 αγώνες από 20 καθαρά λεπτά θα ήταν μεγάλο κέρδος....
Στα αμυντικά χαφ ας πουμε ο Ουεντραογκο θα μπορούσε να δώσει λύσεις και ανάσες...
Αλλά είπαμε ο. ΠΑΟΚ. Β είναι εχθρός της πρωτης ομάδας κ αντίστροφα...
Δεν αναφέρω καν τον Ουάρντα, που τον έφαγε καθαρά ο Λουτσέσκου την ώρα πιυ έδωσε ευκαιρίες στον ΠΡΟΔΟΤΗ
Grigorios_PAOK

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: azermitsos, joss, obanebane και 15 επισκέπτες