Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 II

Σχόλια/Κριτική για οτιδήποτε ακούγεται ή γράφεται σχετικά με αγορές πωλήσεις ποδοσφαιριστων στην ομάδα μας...

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 II

Δημοσίευσηαπό Magpies4 » Δευτ 21 Σεπ 2020, 08:59

Αν και είναι νωρίς, ο Νινούα πολύ βαρύ κορμί μου φαίνεται. Στο 434 δεν μπορεί, αυτό είναι σίγουρο. Βασικά από όλα τα χαφ που έχουμε, δεν υπάρχει ούτε ένας ταχύς, ή ταχυδυναμικός ας πούμε. Τεχνίτες έχουμε, η ταχύτητα λείπει.
Άβαταρ μέλους
Magpies4
 
Δημοσιεύσεις: 4461
Εγγραφή: Σάβ 27 Δεκ 2014, 04:06

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 II

Δημοσίευσηαπό constadine » Δευτ 21 Σεπ 2020, 09:00

Από sdna:

«Ολυμπιακός, ΠΑΟΚ και ΑΕΚ για Σίμον Ολσον»

Δημοσίευμα στη Σουηδία βάζει στο στόχαστρο τριών ελληνικών ομάδων τον Σίμον Όλσον.

Όπως αναφέρεται, Ολυμπιακός, ΠΑΟΚ ενδιαφέρονται για τον 23χρονο μέσο της Έλφσμποργκ.

«Πράγματι, υπάρχει ενδιαφέρον. Πιστεύω ότι σύντομα ο Όλσον θα πάρει μεταγραφή σε σύλλογο που αγωνίζεται εκτός Σουηδίας. Δεν ξέρω ακόμα πότε θα συμβεί, αλλά είμαι σίγουρος ότι θα γίνει» δήλωσε σχετικά ο διευθυντής της Ελφσμποργκ, Στέφαν Αντρέασον.

Ο Όλσον παίζει κυρίως ως αμυντικός χαφ, αλλά μπορεί να παίξει και ως10άρι, καθώς φημίζεται για την τεχνική του κατάρτιση.

Άρχισε την καριέρα του από τις ακαδημίες της Έλφσμποργκ, είναι διεθνής με όλες τις ομάδες της εθνικής Σουηδίας και έχει συμβόλαιο με το σύλλογό του ως το Δεκέμβριο του 2021.

Φέτος έχει 23 συμμετοχές με 1 γκολ και 4 ασίστ.


Δεν πιστεύω ότι ισχύει ,όλοι ενδιαφέρονται για αυτόν .
Άβαταρ μέλους
constadine
 
Δημοσιεύσεις: 2522
Εγγραφή: Δευτ 04 Μαρ 2019, 14:55
Τοποθεσία: Κεντρική Μακεδονία

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 II

Δημοσίευσηαπό thanasakiss4 » Δευτ 21 Σεπ 2020, 09:02

Magpies4 έγραψε:Αν και είναι νωρίς, ο Νινούα πολύ βαρύ κορμί μου φαίνεται. Στο 434 δεν μπορεί, αυτό είναι σίγουρο. Βασικά από όλα τα χαφ που έχουμε, δεν υπάρχει ούτε ένας ταχύς, ή ταχυδυναμικός ας πούμε. Τεχνίτες έχουμε, η ταχύτητα λείπει.
434;
Τρελές καινοτομίες η ΠΑΟΚΑΡΑ ,[GRINNING FACE WITH SMILING EYES]
ΠΑΟΚ εδώ ..ΠΑΟΚ εκεί.. ΠΑΟΚ θα είμαι μια ζωή!
Άβαταρ μέλους
thanasakiss4
Bet Guru 2019
 
Δημοσιεύσεις: 1956
Εγγραφή: Παρ 20 Ιουν 2008, 11:30
Τοποθεσία: Κομοτηνή

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 II

Δημοσίευσηαπό joshua » Δευτ 21 Σεπ 2020, 09:04

Βρε συνδέστε μου εσείς το παζλ των αποχωρήσεων με υλοποιήσιμο τρόπο και εγώ τρέχω στο αεροδρόμιο να φέρω και χάφ και επιθετικο η μήπως σας έχει δοθεί η εντύπωση πως φέτος έχει διάθεση η ΠΑΕ να πληρώνει 7 συμβόλαια παικτων για 2 θέσεις.
Time to get it, before you let it get to you
Here he comes now, stick to your guns and let him through
Άβαταρ μέλους
joshua
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 24064
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 19:33

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 II

Δημοσίευσηαπό xrisitsapa » Δευτ 21 Σεπ 2020, 09:06

black_star_ninja έγραψε:Δε γινεται να παιρνουμε οποιον ειναι ΠΑΟΚ. Ο Κυριακος Παπαδοπουλος ειναι φουλ στους τραυματισμους. Περα απο αυτο εχουμε Βαρελα, Κρεσπο, Ινγκασον, Μιχαηλιδη, Μιχαι..


Ειχαμε 5 στοπερ, οσο παιζαμε με 2. Τωρα που παιζουμε με 3 και θα εχουμε και Ευρωπη, δεν μου φαινεται περιεργο να χρειαστει αλλος ενας, που μπορει να παιξει και στα χαφ.
xrisitsapa
 
Δημοσιεύσεις: 3475
Εγγραφή: Δευτ 27 Σεπ 2010, 18:11

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 II

Δημοσίευσηαπό thanos-xanthi » Δευτ 21 Σεπ 2020, 09:08

φερνεις χαφ και στελνεις Νινουα δανεικο
αν εχουν καρτες η τραυματισμο Καντουρι η Σβαμπ, σφιξαμε
ενας Εσιτι εμεινε απο πισω, και ο Αουγκουστο δε ξερουμε σε τι κατασταση θα γυρισει
εναν με ταχυτητα και στα χαφ και θα ειμαστε εμφανως αλλαγμενοι
Άβαταρ μέλους
thanos-xanthi
 
Δημοσιεύσεις: 8159
Εγγραφή: Τετ 04 Δεκ 2013, 21:41

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 II

Δημοσίευσηαπό black_star_ninja » Δευτ 21 Σεπ 2020, 09:12

xrisitsapa έγραψε:
black_star_ninja έγραψε:Δε γινεται να παιρνουμε οποιον ειναι ΠΑΟΚ. Ο Κυριακος Παπαδοπουλος ειναι φουλ στους τραυματισμους. Περα απο αυτο εχουμε Βαρελα, Κρεσπο, Ινγκασον, Μιχαηλιδη, Μιχαι..


Ειχαμε 5 στοπερ, οσο παιζαμε με 2. Τωρα που παιζουμε με 3 και θα εχουμε και Ευρωπη, δεν μου φαινεται περιεργο να χρειαστει αλλος ενας, που μπορει να παιξει και στα χαφ.


Δεν εχεις αδικο σε αυτο. Θα δεχοταν βεβαια ο Κυριακος να ειναι ο 6ος στοπερ; Μισθολογικα;
Άβαταρ μέλους
black_star_ninja
 
Δημοσιεύσεις: 1065
Εγγραφή: Παρ 18 Ιαν 2019, 11:59

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 II

Δημοσίευσηαπό Sick Bastard » Δευτ 21 Σεπ 2020, 09:37

joshua έγραψε:Βρε συνδέστε μου εσείς το παζλ των αποχωρήσεων με υλοποιήσιμο τρόπο και εγώ τρέχω στο αεροδρόμιο να φέρω και χάφ και επιθετικο η μήπως σας έχει δοθεί η εντύπωση πως φέτος έχει διάθεση η ΠΑΕ να πληρώνει 7 συμβόλαια παικτων για 2 θέσεις.


Πωλείται ο Εσίτι όπως είναι επιπλωμένος και με όλα τα καδρόνια φορτωμένος
ο Νινούα δανεικός πέσαμε στα 5 εκ των οποίων ο ένας από το 2021 κι αν
άρα 4, ο άλλος πιτσιρικάς που δεν παίζει ποτέ
3 με τον Αυγουστο να μην μπορεί να βοηθήσει άμεσα ή ακόμα χειρότερα να μην μπορεί να βοηθήσει γενικά, οπότε πάρτε ένα χαφ κι αφήστε τις μαλακίες, άλλωστε με μόνο πάντα και παντού 4-4-2 μας συστήθηκε ο Αμπέλ
και τώρα παίζει 3-4-3 αύριο μπορεί να παίξει 4-3-3.

Γενικά στα χαφ, πρέπει να έχεις το δόγμα, ''αν δεν περισσέψει, δεν φτάνει''
ΤΙ ΨΗΦΙΣΑΤΕ ΡΕ ΜΑΛΑΚΕΣ
ΕΙΝΑΙ ΠΟΥΤΑΝΕΣ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΓΑΥΡΩΝ ΟΙ ΜΑΝΕΣ.
ΚΚ2020: "Θα φροντίσουμε να σχεδιάσουμε μια ομάδα που δεν θα χαμηλώσει τον πήχη και στόχοι μας θα είναι το νταμπλ κάθε χρόνο. Στόχος μας θα είναι να αυξήσουμε τα έσοδα και όχι να μειώσουμε τα έξοδα".
Άβαταρ μέλους
Sick Bastard
 
Δημοσιεύσεις: 11465
Εγγραφή: Τρί 19 Οκτ 2010, 11:00

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 II

Δημοσίευσηαπό pisakaipoupoula » Δευτ 21 Σεπ 2020, 09:41

χωρίς τον Μίσιτς ο Ελ Καντουρί είναι κομβικός για το 3-4-3, και θα έχουμε 2 παιχνίδια την βδομάδα μέχρι Τον Ιανουάριο που θα γυρίσει ο Μίσιτς, οπότε ναι σίγουρα θέλουμε ποιοτικό και γρήγορο 8άρι!
Άβαταρ μέλους
pisakaipoupoula
 
Δημοσιεύσεις: 2478
Εγγραφή: Δευτ 06 Ιαν 2014, 19:48

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 II

Δημοσίευσηαπό cellophan » Δευτ 21 Σεπ 2020, 09:42

Sick Bastard έγραψε:
joshua έγραψε:Βρε συνδέστε μου εσείς το παζλ των αποχωρήσεων με υλοποιήσιμο τρόπο και εγώ τρέχω στο αεροδρόμιο να φέρω και χάφ και επιθετικο η μήπως σας έχει δοθεί η εντύπωση πως φέτος έχει διάθεση η ΠΑΕ να πληρώνει 7 συμβόλαια παικτων για 2 θέσεις.


Πωλείται ο Εσίτι όπως είναι επιπλωμένος και με όλα τα καδρόνια φορτωμένος
ο Νινούα δανεικός πέσαμε στα 5 εκ των οποίων ο ένας από το 2021 κι αν
άρα 4, ο άλλος πιτσιρικάς που δεν παίζει ποτέ
3 με τον Αυγουστο να μην μπορεί να βοηθήσει άμεσα ή ακόμα χειρότερα να μην μπορεί να βοηθήσει γενικά, οπότε πάρτε ένα χαφ κι αφήστε τις μαλακίες, άλλωστε με μόνο πάντα και παντού 4-4-2 μας συστήθηκε ο Αμπέλ
και τώρα παίζει 3-4-3 αύριο μπορεί να παίξει 4-3-3.

Γενικά στα χαφ, πρέπει να έχεις το δόγμα, ''αν δεν περισσέψει, δεν φτάνει''


Όπως παραγγέλνει κανείς παϊδάκια σε ταβέρνα...... :D
Άβαταρ μέλους
cellophan
 
Δημοσιεύσεις: 3105
Εγγραφή: Δευτ 03 Αύγ 2009, 03:24

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 II

Δημοσίευσηαπό joshua » Δευτ 21 Σεπ 2020, 09:45

Εγώ είπα υλοποιήσιμο η τουλάχιστον να έχει δείξει τέτοια πρόθεση η ΠΑΕ,όχι ευχολόγιο. Πάντως δεν ξέρω αν ισχύει του Σουηδού αλλά μόνο εμείς ψάχνουμε θεωρητικά χάφ.
Time to get it, before you let it get to you
Here he comes now, stick to your guns and let him through
Άβαταρ μέλους
joshua
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 24064
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 19:33

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 II

Δημοσίευσηαπό Sick Bastard » Δευτ 21 Σεπ 2020, 09:46

cellophan έγραψε:
Sick Bastard έγραψε:
joshua έγραψε:Βρε συνδέστε μου εσείς το παζλ των αποχωρήσεων με υλοποιήσιμο τρόπο και εγώ τρέχω στο αεροδρόμιο να φέρω και χάφ και επιθετικο η μήπως σας έχει δοθεί η εντύπωση πως φέτος έχει διάθεση η ΠΑΕ να πληρώνει 7 συμβόλαια παικτων για 2 θέσεις.


Πωλείται ο Εσίτι όπως είναι επιπλωμένος και με όλα τα καδρόνια φορτωμένος
ο Νινούα δανεικός πέσαμε στα 5 εκ των οποίων ο ένας από το 2021 κι αν
άρα 4, ο άλλος πιτσιρικάς που δεν παίζει ποτέ
3 με τον Αυγουστο να μην μπορεί να βοηθήσει άμεσα ή ακόμα χειρότερα να μην μπορεί να βοηθήσει γενικά, οπότε πάρτε ένα χαφ κι αφήστε τις μαλακίες, άλλωστε με μόνο πάντα και παντού 4-4-2 μας συστήθηκε ο Αμπέλ
και τώρα παίζει 3-4-3 αύριο μπορεί να παίξει 4-3-3.

Γενικά στα χαφ, πρέπει να έχεις το δόγμα, ''αν δεν περισσέψει, δεν φτάνει''


Όπως παραγγέλνει κανείς παϊδάκια σε ταβέρνα...... :D

Να ο παίχτης, ο έμπειρος, αμέσως φαίνεται η ποιότητα ρε παιδί μου.
ΤΙ ΨΗΦΙΣΑΤΕ ΡΕ ΜΑΛΑΚΕΣ
ΕΙΝΑΙ ΠΟΥΤΑΝΕΣ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΓΑΥΡΩΝ ΟΙ ΜΑΝΕΣ.
ΚΚ2020: "Θα φροντίσουμε να σχεδιάσουμε μια ομάδα που δεν θα χαμηλώσει τον πήχη και στόχοι μας θα είναι το νταμπλ κάθε χρόνο. Στόχος μας θα είναι να αυξήσουμε τα έσοδα και όχι να μειώσουμε τα έξοδα".
Άβαταρ μέλους
Sick Bastard
 
Δημοσιεύσεις: 11465
Εγγραφή: Τρί 19 Οκτ 2010, 11:00

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 II

Δημοσίευσηαπό Sick Bastard » Δευτ 21 Σεπ 2020, 09:47

joshua έγραψε:Εγώ είπα υλοποιήσιμο η τουλάχιστον να έχει δείξει τέτοια πρόθεση η ΠΑΕ,όχι ευχολόγιο. Πάντως δεν ξέρω αν ισχύει του Σουηδού αλλά μόνο εμείς ψάχνουμε θεωρητικά χάφ.


Γιατί δεν είναι υλοποιήσιμο να πωληθεί ο Εσίτι κάπου, οπουδήποτε και να δοθεί δανεικός ο Νινούα;
Τι έχουν, χολέρα;
ΤΙ ΨΗΦΙΣΑΤΕ ΡΕ ΜΑΛΑΚΕΣ
ΕΙΝΑΙ ΠΟΥΤΑΝΕΣ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΓΑΥΡΩΝ ΟΙ ΜΑΝΕΣ.
ΚΚ2020: "Θα φροντίσουμε να σχεδιάσουμε μια ομάδα που δεν θα χαμηλώσει τον πήχη και στόχοι μας θα είναι το νταμπλ κάθε χρόνο. Στόχος μας θα είναι να αυξήσουμε τα έσοδα και όχι να μειώσουμε τα έξοδα".
Άβαταρ μέλους
Sick Bastard
 
Δημοσιεύσεις: 11465
Εγγραφή: Τρί 19 Οκτ 2010, 11:00

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 II

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Δευτ 21 Σεπ 2020, 09:49

Ασπρόμαυρος Εβρίτης έγραψε:H Μεγάλη των Σλάβων Σχολή

Φαντάζεσαι να ήταν υπήρχε ακόμη η ενωμένη Γιουγκοσλαβία;
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89370
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 II

Δημοσίευσηαπό Totem_pk » Δευτ 21 Σεπ 2020, 09:52

Μαου, Κανιας, Καντουρι, Ολιβειρα, Σακχωφ και Βερνμπλουμ.
Καντούρι, Σβαμπ, Εσιτι, Νινουα και Αουγκουστο και Μισιτς.
Κανουμε μια συγκριση των χαφ για τις δυο θεσεις της ομαδας που πηρε νταμπλ. Αυτη η ομαδα ειχε θεμα στην Ευρωπη και την παρατησε.
Τωρα εχουμε και τους ομιλους που πρεπει Οπωσδηποτε να παμε καλα και να μαζεψουμε βαθμους. Αν παμε τσλ με τετοια ποιοτητα στα χαφ θα κλαψουμε. Αν παμε Εουροπα θα παιζουμε Πεμπτη Κυριακη.
Αν θελουμε να παρουμε το πρωταθλημα και οχι απλα να το διεκδικησουμε χρειαζομαστε χαφ με ποιοτητα.
Εχουμε ελειμμα και στην ποιοτητα και στο αριθμο των παικτων.
Totem_pk
 
Δημοσιεύσεις: 7567
Εγγραφή: Τετ 21 Αύγ 2019, 10:59

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Μεταγραφολογία

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες