Abel Fernando Moreira Ferreira ΙΙ

Συζήτηση για το έμψυχο υλικό της ομάδας

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira ΙΙ

Δημοσίευσηαπό Argaliad » Κυρ 27 Σεπ 2020, 19:00

Φέτος πιστεύω θα πάρουμε τα ντέρμπι και θα σκοντάφτουμε στα χωρια μακάρι να βρει μια φόρμουλα και για τα δύο

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
Άβαταρ μέλους
Argaliad

Δημοσίευσηαπό joshua » Κυρ 27 Σεπ 2020, 19:02

Λιγο υπομονη παιδια να δουμε την τελικη μορφη του ροστερ.Αν αποκτηθουν 2 παικτες μεσοεπιθετικα θα ειμαστε αλλη ομαδα.
Για εμένα είναι πολύ δύσκολο να εξηγήσω σε έναν τυφλό τι είναι τα χρώματα...
Άβαταρ μέλους
joshua

Δημοσίευσηαπό Ιάσονας » Κυρ 27 Σεπ 2020, 19:04

pilotos έγραψε:Δεν αξίζει να ασχοληθώ, συγγνώμη. Σέβομαι τα χρόνια που λες παραπάνω Ιάσονα τίποτα άλλο.

Στάλθηκε από SM-N975F

Ότι πεις
Ιάσονας

Δημοσίευσηαπό PAOK_Antarctica » Κυρ 27 Σεπ 2020, 19:04

Το να λέμε ότι φέραμε Χ με τον Ατρόμητα επειδή βάλαμε αυτογκόλ είναι ένας κλασικός τρόπος να πεις ψέματα χρησιμοποιώντας αληθινά νούμερα.

Ο Ατρόμητος είχε άλλες 4 φάσεις εκτός από το γκολ.
Ασπρόμαυρη Ανταρκτική
Άβαταρ μέλους
PAOK_Antarctica

Δημοσίευσηαπό ΠΑΟΚΤΣΗΣ-4 » Κυρ 27 Σεπ 2020, 19:22

Πρώτη φορά που μετά από γκέλα δεν χαλάστηκα.Ηθελα οπωσδήποτε να ξεκουραστούν
κομβικοί παίκτες για το ματς με την Κράσνονταρ.

Πρώτη μου σκέψη: Ο σκοπός είναι φτιάξουμε ομαδάρα.
Εχουμε το χρόνο να τους πατήσουμε όλους και στο πρωτάθλημα και στα πλέι οφ.
Οι βάσεις έχουν μπει.
Αρκεί η ομάδα να ενισχυθεί με 2-3 πολύ ποιοτικούς και έτοιμους παίκτες στη λήξη
των μεταγραφών.Αυτό είναι το πρώτο.

Το δεύτερο είναι ο γυμναστής να καταφέρει να με κάνει την πιο αθλητική ομάδα στην
Ελλάδα.Φυσικά σ'αυτό παίζουν ρόλο και τα χαρακτηριστικά των ίδιων των παικτών.Ομως φέτος
έχω πολλούς νεαρούς και γρήγορους παίκτες και αυτό θα βοηθήσει στην αθλητικότητα της
ομάδας.
Δηλ. θεωρώ ότι η δουλειά του γυμναστή στη διάρκεια της χρονιάς είναι πιο κρίσιμη
και από αυτή του Αμπέλ!
Αν πέρυσι η ομάδα είχε καλή φυσική κατάσταση τώρα θα ήμασταν πρωταθλητές.

Αυτή η αρνητική διάθεση μετά τη γκέλα μπορεί να μεταστραφεί στο τέλος της εβδομάδας
μετά την πρόκριση με την Κράσνονταρ και τις μεταγραφές που θα έρθουν και θα μας
τρελάνουν και τότε θα πλέουμε σε πελάγη ευτυχίας.

Ακόμα και αν δε τα καταφέρουμε με την Κράσνονταρ δεν θα είναι καταστροφή.
Το Ουέφα θα μας δώσει πολύ καλά λεφτά φέτος και έχουμε την ευκαιρία να μαζέψουμε
πολλούς βαθμούς στην Ευρώπη και να προχωρήσουμε στην διοργάνωση.
Αρκεί οι 2-3 μεταγραφές που θα κάνουμε να είναι αυτές που πρέπει.
Άβαταρ μέλους
ΠΑΟΚΤΣΗΣ-4

Δημοσίευσηαπό Patron » Κυρ 27 Σεπ 2020, 19:27

Φίλε ανέκφραστε

Ευχαριστώ πολύ για την μακροσκελή απάντηση. Υπομονή λοιπόν είναι το συμπέρασμα κ συμφωνώ απόλυτα.
Όπως είπα προσπαθώ να αναλύσω τι βλέπουν τα μάτια μου εντός γηπέδου κ ομολογώ μπερδεύομαι όλο κ περισσότερο.
Ομολογώ δεν είμαι ειδικός κ ίσως να είμαι κ αμπαλος, αλλά 300 σελίδες διαβάζω για μαρουπες, κορωνοιους, κακιασμένοα γερόντια παίκτες κλπ κλπ που επηρέασαν αρνητικά αυτό που θα βλέπαμε εντός γηπέδου. Σαφή περιγραφή του τι θα βλέπαμε δεν έχει πέσει στην αντίληψη μου, παρά μόνο παραπομπές σε Άγιαξ, Μπενφικα κλπ.

Άρα υπομονή να δούμε τι θα γίνει Τετάρτη, αν κ είναι ένα ματς πολύ ειδικών συνθηκών, πολύ κρίσιμο για τους ισολογισμούς αλλά όχι τόσο σημαντικό ως ένδειξη αγωνιστικής προόδου. Η απόδοση μας στους ομίλους θα είναι καθρέπτης του τελευταίου. Και φυσικά η εικόνα μας στο πρωτάθλημα δλδ σε μια σειρά αγώνων απλωμενων χρονικά κ με ευρεία γκάμα δυσκολιών κ ιδιαιτεροτήτων.
Patron

Δημοσίευσηαπό mpafos4 » Κυρ 27 Σεπ 2020, 20:17

PAOK_Antarctica έγραψε:Το να λέμε ότι φέραμε Χ με τον Ατρόμητα επειδή βάλαμε αυτογκόλ είναι ένας κλασικός τρόπος να πεις ψέματα χρησιμοποιώντας αληθινά νούμερα.

Ο Ατρόμητος είχε άλλες 4 φάσεις εκτός από το γκολ.

Ειναι ακριβως το ιδιο ψεμα...με το αληθινο 0-0 του Βολου.....
ΙΒΑΝ ΣΑΒΒΙΔΗ Σ'ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!
mpafos4

Δημοσίευσηαπό Sick Bastard » Κυρ 27 Σεπ 2020, 21:03

renegade έγραψε:Δηλαδή ρε μάγκες να καταλάβω... πρέπει να βγάλουμε τόσο βαθιά εσωστρέφεια λίγες μέρες πριν το κρισιμότερο ματς που μπορεί να αλλάξει τα πάντα?

pilotos έγραψε:Όχι απλά όλοι αυτοί εμφανίσθηκαν ξαφνικά μετά από γκέλα. Σε νίκες, δεν έχουν ίντερνετ
Λες και πρέπει να είσαι πυρηνικός επιστήμονας να δεις τα λάθη του Φερέιρα ξέρω γω, πχ ότι δεν μπορεί να σταυρώσει αλλαγή

Εγώ πάλι δεν βλέπω καμια σοβαρή κι αμάν εσωστρέφεια, ούτε καν στο φόρουμ.
Σε άλλες εποχές γραφόταν και γινόταν πολλά περισσότερα για πολύ λιγότερα.
Υπάρχει νομίζω ένας προβληματισμός/κριτική που στην ουσία, δεν έχει να κάνει τόσο με τον Αμπέλ και τι παρουσιάζει αγωνιστικά έχει να κάνει ουσιαστικά με το τι σκατά πήγε τόσο λάθος στην ομάδα μετά την κατάκτηση του νταμπλ και τώρα αντιμετωπίζει ένα σταυροδρόμι επιλογών κι αποφάσεων με το μαχαίρι στο λαιμό ουσιαστικά. Αν δε, κάποιος λάβει υπ όψιν του, τη νοοτροπία ψευτοδιλημμάτων που έχει νοτίσει την πόλη κι αναπόφευκτα τον σύλλογο που εδρεύει σε αυτή, καταλαβαίνει κανείς πως αν μη τι άλλο το έργο της ας την ονομάσουμε ''ανοικοδόμηση'' είναι πάρα πολύ δύσκολο.
Ειδικά δε για το χτεσινό φλόκο, δεν νομίζω να εξεπλάγει κανείς με το αποτέλεσμα/εμφάνιση να και φυσικά όλοι θέλαμε κάτι παραπάνω. Θα επιμείνω, το πρόβλημα δεν είναι το αποτέλεσμα, είναι η νοοτροπία. Στην οποία όλοι θέλουμε να μπολιαστεί η ομάδα για να κάνει τους φερέλπιδες που είτε από σπόντα είτε από σχέδιο (άλλο θέμα αυτό, για άλλη φορά) αποφάσισε να πορευτεί, πρωταθλητές. Απ τα πρώτα μαθήματα είναι να μην ''επιλέγονται'' αγώνες. Δεν υπάρχει σωστό ή λάθος εδώ, εξαρτάται όμως τι θέλεις να κάνεις. Γι αυτό γράφω και ξαναγράφω κι εύχομαι να ξέραμε τι θέλει να κάνει η ομάδα και πως θέλει να το κάνει. Όλοι θα ήμασταν πιο ήρεμοι και πιο συνετοί στις κρίσεις μας. Η ομάδα για να γίνει αυτό που θέλουμε και τώρα καταπίνουμε γκέλες επειδή θέλουμε να βλέπουμε αισιόδοξα το μέλλον της, δεν θα πρέπει να έχει ένα ψευτοκάλυμμα. Πχ, το ματς με τον Ατρόμητο δεν είναι γκέλα επειδή βάλαμε αυτογκολ. Είναι γκέλα για το Ατρόμητος μετά το 1-0 μας πήρε όλους τους τομείς του παιχνιδιού. Εκεί είναι η λεπτή ισορροπία που πρέπει να βρεθεί.
ΤΙ ΨΗΦΙΣΑΤΕ ΡΕ ΜΑΛΑΚΕΣ
ΕΙΝΑΙ ΠΟΥΤΑΝΕΣ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΓΑΥΡΩΝ ΟΙ ΜΑΝΕΣ.
ΚΚ2020: "Θα φροντίσουμε να σχεδιάσουμε μια ομάδα που δεν θα χαμηλώσει τον πήχη και στόχοι μας θα είναι το νταμπλ κάθε χρόνο. Στόχος μας θα είναι να αυξήσουμε τα έσοδα και όχι να μειώσουμε τα έξοδα".
Άβαταρ μέλους
Sick Bastard

Δημοσίευσηαπό rade paprica » Κυρ 27 Σεπ 2020, 22:27

Με τον Άμπελ η ελπίδα είναι ότι θα μείνει μια χρονιά να στήσει επιτυχημένα μια ομάδα με νέα χαρακτηριστικά. Αθλητικότητα, γρήγορο άμεσο παιχνίδι, ωραία μπάλα
Το αν θα τα καταφέρει θα το δούμε. Αλλά από τη στιγμή που έγινε αυτή η επιλογή προπονητή από τη διοίκηση, βλέπουμε τι θετικά μπορεί να μας φέρει και σε τι μπορούμε να ευελπιστούμε.
Ο ίδιος έχει πει, ότι από τη διοίκηση έχει εντολή να αναδείξει νέους παίκτες και να κάνει την ομάδα ανταγωνιστική. Εγώ κάτι άλλο δεν έχω ακούσει, εκτός από τα αυτονόητα αλλά και γενικόλογα "ο ΠΑΟΚ πάει πάντα για πρωτάθλημα" κλπ. από κανένα άλλο μέλος της ομάδας, πλην του εξορθολογισμού (και όχι αναγκαστικά μείωση) του μπάτζετ.
Αν έχω χάσει κάτι, συμπληρώστε με

Τώρα αν τον κράτησαν, απλώς για να τον βάλλουν μπροστά για να φάει τη μπόρα με την απομάκρυνση παικτών, και αφού τελειώσει τη δουλειά τον στείλουν στη μέση της χρονιάς, όπως λένε κάποια παιδιά εδώ, τότε νομίζω τσάμπα χαλιόμαστε.

Αν δεν καλυφθούν οι δύο θέσεις (χαφ/φορ) με παίκτες τουλάχιστον επιπέδου Σβαμπ, τότε τα πράματα είναι ανησυχητικά

Ελπίζω και φαντάζομαι πως θα καλυφθούν

Κυριακή κοντινή γιορτή...
Ο ανόητος άνθρωπος επιδιώκει το ωφέλιμο, ο σοφός το δίκαιο Κομφούκιος

Bizim ΠΑΟΚ
Άβαταρ μέλους
rade paprica

Δημοσίευσηαπό teod1980 » Κυρ 27 Σεπ 2020, 22:41

Κυριακή τελειώνουν;
:lol:
Π.Α.Ο.Κ.
Άβαταρ μέλους
teod1980

Δημοσίευσηαπό rade paprica » Κυρ 27 Σεπ 2020, 23:11

teod1980 έγραψε:Κυριακή τελειώνουν;
:lol:

των Βαϊων.... κατάλαβες, μετά βαϊων και κλάδων :lol:
Ο ανόητος άνθρωπος επιδιώκει το ωφέλιμο, ο σοφός το δίκαιο Κομφούκιος

Bizim ΠΑΟΚ
Άβαταρ μέλους
rade paprica

Δημοσίευσηαπό pilotos » Δευτ 28 Σεπ 2020, 00:19

Πλήρωσε τον λουτσο να έρχεται να κάθεται στον πάγκο στην Ελλάδα και είσαι άρχοντας.
Εσύ στην Ευρώπη μόνο

Στάλθηκε από το SM-T510 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
ΠΑΟΚ, απλά η μεγαλύτερη ομάδα του Βυζαντίου...
Άβαταρ μέλους
pilotos

Δημοσίευσηαπό Ασπρόμαυρος Εβρίτης » Δευτ 28 Σεπ 2020, 00:23

Ότι καλύτερο θα ηταν αυτό
Λαός ενωμένος ποτέ νικημένος. 1926
Άβαταρ μέλους
Ασπρόμαυρος Εβρίτης

Δημοσίευσηαπό tzoker » Δευτ 28 Σεπ 2020, 00:27

Συγκρίνοντας φυσιογνωμίες, ο Αμπελ είναι αρχοντικός μπρος το Λουτσο κ το σκουφί του.

Δεν μπορούσε η ομάδα να σταθεί στη βιτρίνα του ποδοσφαίρου με το Λουτσεσκου . Το τσαμπιονς λιγκ είναι για αρχοντους.
tzoker

Δημοσίευσηαπό sourmenetes » Δευτ 28 Σεπ 2020, 00:46

Είναι παιχνίδι για. Αρχοντους!!!

Τι να μας πει τώρα ο κος. Αυγολέμονος..

Χαχαχαχα

Στάλθηκε από το MAR-LX1A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
ΠΑΟΚ - ΠΟΝΤΟΣ - ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ
Οι μνημες μας ακολουθουν...
Άβαταρ μέλους
sourmenetes
Moderator

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες

metin2 pvp metin2 pvp serverler mt2 pvp metin2 pvp silkroad pvp knight pvp metin2 pvp serverler pvp serverler