Abel Fernando Moreira Ferreira ΙΙ

Συζήτηση για το έμψυχο υλικό της ομάδας

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira ΙΙ

Δημοσίευσηαπό Mutasevic » Δευτ 13 Ιούλ 2020, 11:51

Αν κάνουμε το 3 στα 3 το συζηταμε αν από 1% πάνε στο 20% για να σε κρατησουμε το χτεσινό το πήρε ο εγωισμός των παικτών κ η γαμημένη Ψυχολογία που δεν είχαμε από τότε που ξεκίνησε το τσιρκο με τις αφαιρέσεις
KILLED BY DEATH
Άβαταρ μέλους
Mutasevic

Δημοσίευσηαπό gika » Δευτ 13 Ιούλ 2020, 11:56

Αν πάμε και χάσουμε από την Κούλα, θα φανεί ξεκάθαρα ότι το πήραν οι παίκτες από εγωισμό για να μην χάσει την αξία του το περσινό αήττητο. Τώρα αν βγούμε δεύτεροι με κανένα διπλό στο ΟΑΚΑ, θα τα ρίξω όλα στην ψυχολογία της ομάδας. Δεν ξέρω τι θα γίνει με την περίπτωση σου. Ελπίζω στο μάτι του ρεμπε
Άβαταρ μέλους
gika

Δημοσίευσηαπό icue » Δευτ 13 Ιούλ 2020, 12:12

Θα μου φανει εντυπωσιακα περιεργο να μπορεσαν να πηραν το χθεσινο ματς οι παικτες μονοι τους. Γιατι θα μιλαμε για μια υπερομαδα που κερδιζει οποιον θελει, οποτε θελει και χωρις προπονητη. Υπο νορμαλ συνθηκες φυσικα κατι τετοιο ειναι αδυνατο. Αλλα επειδη οι συνθηκες μονο νορμαλ δεν ηταν φετος, θα δουμε στα τελευταια δυο ματς. Εξακολουθω να θεωρω πιο πιθανο εως και σχεδον σιγουρο οτι λογω ψυχολογιας ειδαμε οτι ειδαμε χθες και οχι επειδη οι παικτες μας και χωρις προπονητη αν θελουν κερδιζουν τον οποιονδηποτε στην Ελλαδα.
icue

Δημοσίευσηαπό pisakaipoupoula » Δευτ 13 Ιούλ 2020, 12:33

Μόνο ένας παγκοσμίου βεληνεκούς προπονητής θα έστηνε την ομάδα έτσι χθες απέναντι στον πιο ισχυρό αντίπαλο της λίγκας.
Ο νέος αστέρας της πορτογαλικής σχολής προπονητών!

Κρίμα γιατί βλέπω να πληρώνουν τη ρήτρα και να τον χάνουμε
Άβαταρ μέλους
pisakaipoupoula

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Δευτ 13 Ιούλ 2020, 12:43

Οφείλω να τον ευχαριστήσω, επειδή χθες με δικαίωσε, για την άποψη μου ότι, με τον υπερτιμημένο "μάγο" του gay, βράζουν, μαζί, στο ίδιο ακριβώς πορτογαλικό καζάνι...
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64

Δημοσίευσηαπό Agopian » Δευτ 13 Ιούλ 2020, 13:57

Ο προπονητής του γαυρου μετά το ματς δήλωσε ότι μια ήττα δεν μπορεί να διαγράψει ο,τι κατάφεραν σε ολόκληρη τη σεζόν. Πιστεύω ότι κάτι τέτοιο συμβαίνει, ή έπρεπε να συμβαίνει , και με μας. Μια νίκη στο τηγάνι ,ειδικά όπως προήλθε, δλδ με την ομάδα να δείχνει πολύ καλύτερη από το γαύρο, δεν παύει, και ειδικά με οσα έχουν προηγηθεί και φέτος με το σιχαμενο καρκίνωμα του ελληνικού αθλητισμού, να είναι μια νίκη στο τηγάνι.
Αλλά πρέπει να δούμε τι έχει κάνει ο προπονητής αυτός φέτος. Πέρα από δηλώσεις παπατζιλικι (τι καλή μπάλα που παίζουμε, πόσους παίχτες έβγαλε, θα τα δώσουμε όλα για το σήμα κ τη φανελα κτλ) και δηλώσεις σκότωμα για τους παίκτες( βλ. Μόνο τελευταία ότι την ποιότητα στα σέντερ φορ την αγοράζουμε) βλέπουμε μια ομάδα χωρίς κορμό, παρά τους τραυματισμούς, χωρίς συγκεκριμένο πλάνο κ σύστημα, μια ομάδα που στα στημένα και αμυντικά και επιθετικά υστερεί από τις υπόλοιπες. Μια ομάδα που σε όλα σχεδόν τα ματς.με.αντιπαλο σοβαρό προπονητή κ ρόστερ υστέρησε. Μια ομάδα που εκτός από το χτεσινό ματς, όλη τη σεζόν έπαιξε 1,5 καλό ματς (με Άγιαξ κ ένα ημίχρονο στο ΟΑΚΑ με Κούλα). Μια ομάδα με όλους τους παίχτες σε χειρότερη κατάσταση από πέρυσι (αν ήταν μια μεμονωμένη περίπτωση οκ, αλλά μιλάμε για όλο σχεδόν το ρόστερ). Με παίκτες που ο ίδιος ο προπονητής τους εξαφάνισε, τσουπ τους εμφάνισε, τσουπ τους ξαναεξαφανισε κτλ. Μια ομάδα που απέτυχε και στις 3 διοργανώσεις. Μια ομάδα χωρίς μέταλλο. Μια ομάδα χωρίς αγωνιστική πειθαρχία (γκρίνια, νεύρα,μη συγκεντρωση, ατομιστές). Με χειρότερη φυσική κατάσταση από όλους τους σοβαρούς αντιπάλους με κουκουρούκου διαχείριση παιχτων.
Καταλήγω. Μια καλή εμφάνιση κ μια μεγάλη νίκη στο τηγάνι, δεν μπορεί να διαγράψει όσα (δεν) καταφέραμε σε όλη τη σεζόν, όσα είδαμε κ ακούσαμε από το Φερέιρα κ πόνεσαν ματάκια κ αυτακια, δεν μπορεί να διαγράψει την ξενερα με αυτόν στον πάγκο.
Ευχαριστούμε για το διπλο και καλή σταδιοδρομία.
Υ.γ. για τον τραυματισμό του ζαμπα στο χωράφι της Δράμας μήπως φταίει αυτός που τον έβαλε;
Agopian

Δημοσίευσηαπό Gospi » Δευτ 13 Ιούλ 2020, 14:23

goran 64 έγραψε:Οφείλω να τον ευχαριστήσω, επειδή χθες με δικαίωσε, για την άποψη μου ότι, με τον υπερτιμημένο "μάγο" του gay, βράζουν, μαζί, στο ίδιο ακριβώς πορτογαλικό καζάνι...
Μα είναι ξεκαθαρο οτι και οι δυο ειναι μυρωδιαδες πορτογαλοι.
Απλα ο Μαρτινς ειναι τυχερος που πετυχε τον Φερειρα απεναντι του και οχι κανεναν κανονικο προπονητη.
Ο Λουτσεσκου τον ειχε κανει πουτανακι τον Μαρτινς, οπως και αρκετοι αλλοι προπονητες φετος με ομαδες μικρομεσαιες, που αν δεν ειχε την διαιτησια δικη του ο πουστογαυρος θα ειχε μετρησει μπολικες ηττες
Αλλα να μην ξεγελιομαστε. Ο Φερειρα δειχνει πιο κακος ακομη και απο αυτον τον ταβερνιαρη με το απλανες βλεμμα, τον Μαρτινς.

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
The North Remembers
Άβαταρ μέλους
Gospi

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Δευτ 13 Ιούλ 2020, 15:05

Χωρίς Matos, Crespo, Vieirinha, Douglas, Misic, Πέλκα, Λημνιό που ήταν βασικοί στην μεγαλύτερη διάρκεια του πρωταθλήματος,
χωρίς Ingason στο β΄ ημίχρονο που τραυματίστηκε (έπαιζε με ένεση ούτως η άλλως),
χωρίς το αγαπημένο σου 4-4-2,
με παίκτες από την Κ19 (Τζόλη, Μιχαηλίδη) ή από την ναφθαλίνη (Stoch, Mihaj, Soares)
κι όμως κατάφερες εύκολα αυτό που ο Lucesku με τύχη πέτυχε.
Είσαι μάγος;
Σε έκαναν μάγκα οι παίκτες που ο ίδιος απαξίωσες; (μακάρι να είχα 11 Misic, αλλά δεν έχω...)
Με λίγα λόγια είσαι καλός ή ντιπ άσχετος;
Για να δούμε στο ΟΑΚΑ...
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Δευτ 13 Ιούλ 2020, 15:12

Gospi έγραψε:
goran 64 έγραψε:Οφείλω να τον ευχαριστήσω, επειδή χθες με δικαίωσε, για την άποψη μου ότι, με τον υπερτιμημένο "μάγο" του gay, βράζουν, μαζί, στο ίδιο ακριβώς πορτογαλικό καζάνι...
Μα είναι ξεκαθαρο οτι και οι δυο ειναι μυρωδιαδες πορτογαλοι.
Απλα ο Μαρτινς ειναι τυχερος που πετυχε τον Φερειρα απεναντι του και οχι κανεναν κανονικο προπονητη.
Ο Λουτσεσκου τον ειχε κανει πουτανακι τον Μαρτινς, οπως και αρκετοι αλλοι προπονητες φετος με ομαδες μικρομεσαιες, που αν δεν ειχε την διαιτησια δικη του ο πουστογαυρος θα ειχε μετρησει μπολικες ηττες
Αλλα να μην ξεγελιομαστε. Ο Φερειρα δειχνει πιο κακος ακομη και απο αυτον τον ταβερνιαρη με το απλανες βλεμμα, τον Μαρτινς.

Αν αντί για, "πιο κακός", έγραφες, "πιο άπειρος", δεν θα διαφωνούσα σε τίποτα, απολύτως.... ;)
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64

Δημοσίευσηαπό PAOKevolution » Δευτ 13 Ιούλ 2020, 15:14

Αποστολή δε γίνεται να λέμε ότι θα δούμε αν είναι καλός η κακός στο ματς με τη αεκ...
Όλη τη χρονιά τι είδαμε δηλαδή;
Και στο κάτω κάτω στα πλέι οφ έχω 3 νίκες σε 8 ματς...
Από το συν πόσο παλεύουμε για την 2η θέση τώρα. Προσωπικά δεν περιμένω κάτι, παρά μόνο την απόλυση του στο τέλος των p. o.
ΟΠΟΙΟΣ ΠΑΙΖΕΙ ΓΙΑ ΤΟΝ Π.Α.Ο.Κ. ΝΤΡΕΠΕΤΑΙ ΝΑ ΧΑΝΕΙ 1926
Άβαταρ μέλους
PAOKevolution

Δημοσίευσηαπό GoMaRoS » Δευτ 13 Ιούλ 2020, 15:23

Gospi έγραψε:Μα είναι ξεκαθαρο οτι και οι δυο ειναι μυρωδιαδες πορτογαλοι.

Βέβαια έχουν και μια διαφορά στην ηλικία, αλλά και στην προπονητική τους καριέρα. Πχ ο Μαρτίνς τόσα χρόνια στην προπονητική του καριέρα δεν έφτασε έστω στην τέταρτη Μπράγκα. Από την άλλη και ο αμπελ δεν έκανε με την Μπράγκα το κάτι παραπάνω. Το 4-4-2 του αμπελ το παίζουν όλες οι ομάδες της Πορτογαλίας από θέσεις 1-4 σε πολλά παιχνίδια. Απειρία τεράστια ο Άμπελ στο να διαχειριστεί πολλές καταστάσεις που προκύπτουν σε μια ομάδα πρωταθλητισμού. Σε σχέση πάντως με τον Μαρτίνς που έχει ταβάνι, αυτός δείχνει ότι αν φτιάξει κάποια θέματα μέσα στο κεφάλι του, μπορεί να κάνει και βηματα παραπάνω στην καριέρα του
Μα εγώ μ΄ ένα άγριο περήφανο χορό
σαν αετός πάνω απ' τις λύπες θα πετάξω.
Σιγά μην κλάψω, σιγά μη φοβηθώ.
Θα πάω να χτίσω μια φωλιά στον ουρανό,
θα κατεβαίνω μόνο αν θέλω να γελάσω
Σιγά μην κλάψω, σιγά μη φοβηθώ
Άβαταρ μέλους
GoMaRoS

Δημοσίευσηαπό Gospi » Δευτ 13 Ιούλ 2020, 16:02

Ο Αμπελ σε μια πιο οργανωμενη ποδοσφαιρικα ομαδα, μπορει να κανει και παπαδες. Αλλα σε ομαδες σαν τον ΠΑΟΚ που χρειάζονται προπονητη πασπαρτου δεν εχει μελλον.
Σε μια ομαδα που θα αξιολογησει σωστα το τιμ του και θα του φερει και κανα δυο στελεχη εμπειρα και υψηλου επιπεδου να τον πλαισιωσουν ίσως αποδώσει.
Μπαινεις να δεις το τιμ του και κανει μπαμ πως ειναι επιλογες ενος απειρου προπονητη που τους εμπιστευτηκε στα πρώτα του βηματα και τους κουβαλαει για συναισθηματικους λογους.
Αν ωριμασει και αντιληφθει πως δεν ειναι ολα συναισθημα και αρχισει να ψαχνεται αναφορικα με τους συνεργατες του, ισως πετυχει πολλα.
Εμεις καλως ή κακως σαν οργανισμος δεν μπορουμε να στηριξουμε τετοια προτζεκτ. Οκ το προβλημα το χουμε εμεις, γτ και μα φυγει μπορει να βρεθουμε στην ιδια θεση με τον επομενο, απλα πιο ευκολο το βλεπω να πετυχουμε κανα δευτερο λουτσεσκου παρα να οργανωθουμε σωστα σαν οργανισμος.

The North Remembers
Άβαταρ μέλους
Gospi

Δημοσίευσηαπό aivas19 » Δευτ 13 Ιούλ 2020, 16:13

ΑποστόληςΑ έγραψε:Χωρίς Matos, Crespo, Vieirinha, Douglas, Misic, Πέλκα, Λημνιό που ήταν βασικοί στην μεγαλύτερη διάρκεια του πρωταθλήματος,
χωρίς Ingason στο β΄ ημίχρονο που τραυματίστηκε (έπαιζε με ένεση ούτως η άλλως),
χωρίς το αγαπημένο σου 4-4-2,
με παίκτες από την Κ19 (Τζόλη, Μιχαηλίδη) ή από την ναφθαλίνη (Stoch, Mihaj, Soares)
κι όμως κατάφερες εύκολα αυτό που ο Lucesku με τύχη πέτυχε.
Είσαι μάγος;
Σε έκαναν μάγκα οι παίκτες που ο ίδιος απαξίωσες; (μακάρι να είχα 11 Misic, αλλά δεν έχω...)
Με λίγα λόγια είσαι καλός ή ντιπ άσχετος;
Για να δούμε στο ΟΑΚΑ...

Θα σε πω εγω.
Ειναι ασχετος.
Να σε καψω Γιαννη να σ’αλειψω λαδι (διπλο στον γαυρο ενω αν ειχε +2 απο νικη με ΟΦΗ και +2 απο νικη εντος με ΠΑΟ θα τελειωναμε τωρα)
ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΜΑΣ
Άβαταρ μέλους
aivas19

Δημοσίευσηαπό ariskatiforos » Δευτ 13 Ιούλ 2020, 16:19

Το αιώνιο μάθημα που δε παίρνει ο οργανισμός ΠΑΟΚ είναι το ποσο κακό κάνει η αρνητική ενέργεια
είτε με τη μορφή αδυσώπητου κατηγορώ είτε με την εμπάθεια τη γκρίνια κ κυρίως τη κλεψιά κ τη λαμόγια η οποία επιβάλλεται εδώ κ ποσα χρόνια με τις αφαιρέσεις βαθμών ...η αρνητική ενέργεια υλοποιεί άσχημες σκέψεις κ αυτές άσχημα γεγονότα ...πρέπει να το καταλάβουμε αυτό κ να μη χάνουμε το μέτρο ...ήδη το μαύρο σύννεφο που μας π παγίδεψαν έκανε τη δουλειά του ...γέννησε απογοήτευση έλλειψη κινήτρου ωχαδερφισμο κ διάλυση στο νου της ομάδας ..εκραζα τον προπονητή όταν ακόμα είμαστε πρώτοι μ...δε μου αρέσει όμως ο χλευασμός κ η κοροϊδία δε δημιουργεί καλό κάρμα ...
Εμένα η ομάδα με εξέπληξε χτες ...έγραφα πριν το ματς ότι ποδοσφαιρικά δεν δίνω καμία μα καμία ελπίδα κ όταν είδα την 11αδα εκνευρίστηκα ...τελικά διαψεύστηκα κ όχι με τυχαίο τρόπο αλλά με πειστική εμφάνιση επιβλητική σ ένα γαύρο που ειχε εμμονή να καταφέρει το αήττητο κ με μισή πραγματικά ομάδα συμπεριλαμβανομένων κ νεαρών παίκτων
Μόνο μπράβο έχω να πω κ ας κρατάμε κ μια πισινή στις απόψεις μας δεν είμαστε παντογνώστες κ αλάνθαστοι ας μη δημιουργούμε αρνητικότητα
Παράδειγμα άλλο από τον ροντριγκο που τον χλευάζαμε ...υπάρχουν κανόνες στο ποδόσφαιρο κ πρέπει να παίρνουμε το μάθημα ...γνώμη εκφράζουμε όλοι αλλά με πισινή ότι μπορεί να κάνουμε κ λάθος
ariskatiforos

Δημοσίευσηαπό Gospi » Δευτ 13 Ιούλ 2020, 16:25

Καλα φορουμ ανταλλαγης αποψεων ειναι, δεν ειναι και το συμβουλιο των σοφων που δινει κατευθυντηριες στον Σαββιδη!
Δεν νομιζω πως διεκδικει κανεις αλανθαστο για τις αποψεις που εκφραζει!
Αλλα αυτη ειναι η λειτουργια του φορουμ, να λεμε την εξυπναδα μας, οσο ακραια κι αν ακουγεται!
Άβαταρ μέλους
Gospi

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 10 επισκέπτες

metin2 pvp metin2 pvp serverler mt2 pvp metin2 pvp silkroad pvp knight pvp metin2 pvp serverler pvp serverler