Κοινωνία ώρα μηδέν IV

Re: Κοινωνία ώρα μηδέν IV

Δημοσίευσηαπό barlow4 » Τετ 03 Μαρ 2021, 22:52

Ειμαι ο κανενας για να σου κανω υποδειξεις κ θα το πω με σεβασμο.Κεντρο με αλα καρτ δικαιωματισμο δεν υπαρχει.
Τετοιο κεντρο δηλωνει κ η νδ .
Άβαταρ μέλους
barlow4

Δημοσίευσηαπό joshua » Τετ 03 Μαρ 2021, 23:00

Tα περι αλα καρτ δικαιωματισμου ειναι δικο σου συμπερασμα,να μην σχολιασω και το ''τετοιο κεντρο δηλωνει και η ΝΔ'' ''τετοια αριστερα δηλωνει και ο ΣΥΡΙΖΑ θα πω εγω'' ...Τετοια μανια να χωσεις και τα κομματα στη συζητηση για δημιουργεια εντυπωσεων...
Time to get it, before you let it get to you
Here he comes now, stick to your guns and let him through
Άβαταρ μέλους
joshua

Δημοσίευσηαπό barlow4 » Τετ 03 Μαρ 2021, 23:40

Kαλα σιγα στην αριστερα του συριζα.Αριστερα φαινεται επειδη κεντροδεξιοι δηλωνουν οι μπογδαδωνοβοριδηδες και οι λοβερδοβενιζελοι.
Απλα η υποθεση κουφοντινα ειναι πολυ ξεκαθαρη δικαιϊκα για να υπαρχουν ναι μεν αλλα.
Άβαταρ μέλους
barlow4

Δημοσίευσηαπό joshua » Τετ 03 Μαρ 2021, 23:46

Aποψη σου...
Άβαταρ μέλους
joshua

Δημοσίευσηαπό soflodoras » Πέμ 04 Μαρ 2021, 00:00

joshua έγραψε:Και για συτο ο ΣΥΡΙΖΑ εσπευσε να απορροφησει μια σειρα απο τα μπουμπουκια του και μετατραπηκε σε χρονο ρεκορ σε ΠΑΣΟΚ στα χειροτερα του...Για αυτον ακριβως τον λογο μιλαω για αναγκη μιας νεας προτασης στο χωρου του κεντρου μια αναγκη που ειναι παγκοσμια και οχι μονο ελληνικη.Κριση ταυτοτητας στα σοσιαλιστικα κομματα υπαρχει σε ολοκληρο τον πλανητη για αυτο και βλεπουμε την ακροδεξια και τον συντηρητισμο να κανουν παρτι παντου...

Ο λαικισμος σου δεν εχει ορια. Εκτος απο νομικες γνωσεις. Ή μαλλον εκτος απο γνωριμιες «με ενα σκασμο νομικους» που σε βοηθουν να εχεις νομικες γνωσεις, τωρα εχεις αποκτησει και κοινωνιολογικες. Αντι-πασοκ τον ΣΥΡΙΖΑ. Μαλιστα κυριε Τζοσουα. Ολοι οσοι ψηφισαν ΣΥΡΙΖΑ θα ψηφιζαν ΠΑΣΟΚ, αν αυτο υπηρχε.

Πες μου ομως γιατι εχω μεγαλη απορια καποιος να μου εξηγησει την καραμελα που πιπιλιζουν αυτοι οι δεξιοι.
Ποια ειναι τα «μπουμπουκια» απο το ΠΑΣΟΚ; Μπορεις να δωσεις καποια ονοματα και να εξηγησεις και τι εκαναν που τους καθιστουν μπουμπουκια;
Αλλα ξερω υι θα απαντησεις. Ή θα στειλεις την μπαλα στην εξεδρα ή απλα θα προσπερασεις την ερωτηση μου και θα συνεχισεις να πετας σκατα συον ανεμιστηρα αντι για επιχειρηματα.

Και κατι τελευταιο
Μπουμπουκια ειναι αυτοι που υποστηριζεις. Τα φασισταρια
Άβαταρ μέλους
soflodoras

Δημοσίευσηαπό joshua » Πέμ 04 Μαρ 2021, 00:34

Ασε μας ρε φιλε που θα μιλησεις για φασισταρια εσυ που εγραψες αυτο...

''Κινητρο 17Ν. Εγω θεωρω πως τα κινητρα τους περιγραφηκαν απο τους ιδιους καθαρα υπερ Πατριδος και Δημοκρατιας. Επιλεχθηκαν στοχοι, οι οποιοι θεωρηθηκαν (καλως ή κακως, δεν το κρινω) επικινδυνοι για τον ελληνικο λαο. Βιομηχανοι, ανθρωποι της ΣΙΑ, ατιμωρητοι αρχιβασανιστες της χουντας, πολιτικοι. Κανενα εγκλημα τους δεν εμεινε χωρις την αναλογη αιτιολογηση. Για οσους διαβασατε τις προκυρηξεις της 17Ν θα ξερετε πολυ καλα πως αυτο ειναι ξεκαθαρο. Για τους υπολοιπους , θα προτεινα να τις διαβασετε, οποιος κι αν ειναι ο πολιτικος σας προσανατολισμος.

Εγω υποστηριζω τα φασισταρια οπως λες και εγω λεω πως εσυ επιχειρεις να ξεπλυνεις μια τρομοκρατικη οργανωση...

Οσο για τις μεταγραφες του ΣΥΡΙΖΑ ασε τι λεω εγω και δες πως αυτες κριθηκαν τοσο απο το κομμα που αποχωρησαν οσο και απο τα παραδοσιακα στελεχη του κομματος στο οποιο προσχωρησαν.

''Και εμένα μια εικόνα όπου στο προσκήνιο έρχονται πρόσωπα που στο παρελθόν έχουν ταυτιστεί με πολιτικές που μας οδήγησαν στην κρίση δεν μου αρέσει. Με ενοχλεί και πολιτικά και αισθητικά μια εικόνα που πρόσωπα ακόμα και από το ΠΑΣΟΚ καταδικασμένα εμφανίζονται σήμερα στο πολιτικό προσκήνιο" είπε απολύτως απαξιωτικά για πρόσφατες πασοκικές μεταγραφές ο κ. Φίλης''

Η καραμελα που πιπιλιζει ο δεξιος Φιλης...
Άβαταρ μέλους
joshua

Δημοσίευσηαπό soflodoras » Πέμ 04 Μαρ 2021, 00:54

joshua έγραψε:Ασε μας ρε φιλε που θα μιλησεις για φασισταρια εσυ που εγραψες αυτο...

''Κινητρο 17Ν. Εγω θεωρω πως τα κινητρα τους περιγραφηκαν απο τους ιδιους καθαρα υπερ Πατριδος και Δημοκρατιας. Επιλεχθηκαν στοχοι, οι οποιοι θεωρηθηκαν (καλως ή κακως, δεν το κρινω) επικινδυνοι για τον ελληνικο λαο. Βιομηχανοι, ανθρωποι της ΣΙΑ, ατιμωρητοι αρχιβασανιστες της χουντας, πολιτικοι. Κανενα εγκλημα τους δεν εμεινε χωρις την αναλογη αιτιολογηση. Για οσους διαβασατε τις προκυρηξεις της 17Ν θα ξερετε πολυ καλα πως αυτο ειναι ξεκαθαρο. Για τους υπολοιπους , θα προτεινα να τις διαβασετε, οποιος κι αν ειναι ο πολιτικος σας προσανατολισμος.

Εγω υποστηριζω τα φασισταρια οπως λες και εγω λεω πως εσυ επιχειρεις να ξεπλυνεις μια τρομοκρατικη οργανωση...

Οσο για τις μεταγραφες του ΣΥΡΙΖΑ ασε τι λεω εγω και δες πως αυτες κριθηκαν τοσο απο το κομμα που αποχωρησαν οσο και απο τα παραδοσιακα στελεχη του κομματος στο οποιο προσχωρησαν.

''Και εμένα μια εικόνα όπου στο προσκήνιο έρχονται πρόσωπα που στο παρελθόν έχουν ταυτιστεί με πολιτικές που μας οδήγησαν στην κρίση δεν μου αρέσει. Με ενοχλεί και πολιτικά και αισθητικά μια εικόνα που πρόσωπα ακόμα και από το ΠΑΣΟΚ καταδικασμένα εμφανίζονται σήμερα στο πολιτικό προσκήνιο" είπε απολύτως απαξιωτικά για πρόσφατες πασοκικές μεταγραφές ο κ. Φίλης''

Η καραμελα που πιπιλιζει ο δεξιος Φιλης...

Καλα ειπα. Στην εξεδρα η μπαλιτσα. Ουτε στο ερωτημα περι κινητρου της 17Ν απαντησες, ουτε στα ποια ειναι τα «μπουμπουκια» του ΠΑΣΟΚ. Μονο δεξιος λαικισμος. Μπραβο. Δεν περιμενα κατι αλλο
Άβαταρ μέλους
soflodoras

Δημοσίευσηαπό soflodoras » Πέμ 04 Μαρ 2021, 00:59

Και στην κοπτοραπτικη βλεπω εισαι του ιεκ μαρινακης. Ξεχωρισες ενα κομματι απο το ποσταρισμα μου (αυτο που σεσυνεφερε και μας το μοστραρισες). Επικινδυνος
Άβαταρ μέλους
soflodoras

Δημοσίευσηαπό Sick Bastard » Πέμ 04 Μαρ 2021, 09:59

joshua έγραψε:Για να εχει βαση αυτο που λες sick θα ειχε ενδιαφερον να εξετασουμε ποσες απεργιες πεινας καταδικασμενων τρομοκρατων με αιτημα μαλιστα το καταστημα φυλαξης εχουν γινει και το αν ικανοποιηθηκαν τελικα τα αιτηματα τους.

Μια χαρά βάση έχει και στέκεται από μόνο του.
Έχει να κάνει με διαδικασίες, κρατικές λειτουργίες που δουλεύουν κτλ,
Επίσης έχεις λάθος στη σύνταξή σου. Δεν υπάρχει αίτημα προτίμησης καταστήματος, υπάρχει αίτημα εφαρμογής του νόμου.
ΤΙ ΨΗΦΙΣΑΤΕ ΡΕ ΜΑΛΑΚΕΣ
ΕΙΝΑΙ ΠΟΥΤΑΝΕΣ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΓΑΥΡΩΝ ΟΙ ΜΑΝΕΣ.
ΚΚ2020: "Θα φροντίσουμε να σχεδιάσουμε μια ομάδα που δεν θα χαμηλώσει τον πήχη και στόχοι μας θα είναι το νταμπλ κάθε χρόνο. Στόχος μας θα είναι να αυξήσουμε τα έσοδα και όχι να μειώσουμε τα έξοδα".
Άβαταρ μέλους
Sick Bastard

Δημοσίευσηαπό astral » Πέμ 04 Μαρ 2021, 10:03

Μεγάλο μπέρδεμα για το τι λέει ο νόμος και τι "θα θέλαμε", "θα έπρεπε", "έκανε/δεν έκανε τα ίδια ο σύριζα" κλπ. Υπάρχουν πολύ πιο γελοίοι, άδικοι και ντροπιαστικοί νόμοι που εφαρμόζονται και το δικαστήριο δε θα ρωτήσει τι έκανε ο συριζα η τι πιστεύουμε.
Iδεοληψία, ηθικολογία και σχεδόν τίποτα από νομικά επιχειρήματα ακόμα και από τη Νικολάου όταν μίλησε στο όπεν.
Τα επίσημα έγγραφα που έχουμε δεί είναι είτε αντικρουόμενα είτε γελοία.

Κατανοητό το μίσος και η απέχθεια για τον δολοφόνο, αλλά δε δικάζει ο όχλος. Το κράτος παρεμβαίνει στη δικαιοσύνη και με τα "ναι μεν αλλα..." δείχνουμε ότι αυτό είναι οκ, ανάλογα με την περίπτωση.
Άβαταρ μέλους
astral

Δημοσίευσηαπό Odi » Πέμ 04 Μαρ 2021, 10:17

Γιατί σε όλα όσα συμβαίνουν βγαίνει το επιχείρημα "Τι θα έκανε ο ΣΥΡΙΖΑ;".

Πάει αυτό, πέρασε, δείτε τα σκατά τώρα και την επόμενη φορά μην ψηφίσετε με βάση τί ψήφισε ο παππούς σας.
Μόνο ΠΑΟΚ
Άβαταρ μέλους
Odi
Moderator

Δημοσίευσηαπό barlow4 » Πέμ 04 Μαρ 2021, 11:06

Γιατι ειναι το απολυτο επιχειρημα.Λες αυτο, συμφωνει το ακροατηριο σου κ μπορεις να κανεις οτι θελεις.
Ο πολακης καπνιζει κ βριζει.
Ο τσιπρας εγορασε βιλα, νοικιασε βιλα εκανε διακοπες σε κοτερο.
Ο κοτσουμπας ειναι καλαναθρεμμενος κ εχει λεφτα.
Ο σταλιν εκανε γκουλαγκ.
Ο βαρουφακης ειναι μεγαλοαστος.
Ολος ο αντιλογος ειναι αυτος.
Ο αριστερος που πρεπει να ζει στα βουνα αρνουμενος την ιδιωτικη περιουσια, ζωντας απο τη φυση.Ο αριστερος η οποιος δηλωνει αριστερος.βουλτεψιαδας το αναγνωσμα.
Αρα αφου δεν ειναι ετσι μπορουμε να κανουμε κ εμεις οτι θελουμε.Η εν πασει περιπτωσει, δικαιολογουμαστε.
Άβαταρ μέλους
barlow4

Δημοσίευσηαπό Sick Bastard » Πέμ 04 Μαρ 2021, 11:14

Τι θα έκανε ο Τρικούπης; Ο Περικλής;
Ίδιας μαλακίας ερώτηση είναι
ΤΙ ΨΗΦΙΣΑΤΕ ΡΕ ΜΑΛΑΚΕΣ
ΕΙΝΑΙ ΠΟΥΤΑΝΕΣ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΓΑΥΡΩΝ ΟΙ ΜΑΝΕΣ.
ΚΚ2020: "Θα φροντίσουμε να σχεδιάσουμε μια ομάδα που δεν θα χαμηλώσει τον πήχη και στόχοι μας θα είναι το νταμπλ κάθε χρόνο. Στόχος μας θα είναι να αυξήσουμε τα έσοδα και όχι να μειώσουμε τα έξοδα".
Άβαταρ μέλους
Sick Bastard

Δημοσίευσηαπό joshua » Πέμ 04 Μαρ 2021, 11:42

Odi έγραψε:Γιατί σε όλα όσα συμβαίνουν βγαίνει το επιχείρημα "Τι θα έκανε ο ΣΥΡΙΖΑ;".

Πάει αυτό, πέρασε, δείτε τα σκατά τώρα και την επόμενη φορά μην ψηφίσετε με βάση τί ψήφισε ο παππούς σας.

Aναφερθηκα στον ΣΥΡΙΖΑ γιατι απο αυτον τον χωρο εχω απαιτησεις και προσδοκιες οχι απο τη ΝΔ.Τελευταιο μου ποστ στο τοπικ,μιλησα πολυ περισσοτερο απο οσο ειχα διαθεση και δεν εχει και νοημα.Μιλαμε για πληρη διαστρεβλωση των οσων λεει ο αλλος,επιθεσεις,χαρακτηρισμοι...
Άβαταρ μέλους
joshua

Δημοσίευσηαπό burbu » Πέμ 04 Μαρ 2021, 12:20

Ο ΣΥΡΙΖΑ λοιπόν αφού αναφέρθηκε,ικανοποίησε αίτημα του κουφοντινα σε απεργία πείνας το 2015
Άβαταρ μέλους
burbu

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Κοινωνικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης

metin2 pvp metin2 pvp serverler mt2 pvp metin2 pvp silkroad pvp knight pvp metin2 pvp serverler pvp serverler