70.Γιώργος Κούτσιας

Συζήτηση για το έμψυχο υλικό της ομάδας

Re: 70.Γιώργος Κούτσιας

Δημοσίευσηαπό vs40 » Παρ 16 Σεπ 2022, 11:33

Πολύ θετικό νέο η ανανέωση του συμβολαίου και ο δανεισμός του. Στην τελική αν δεν κολλήσει στον ΠΑΟΚ, να πουληθεί κάποια στιγμή σε καλή τιμή.
Άβαταρ μέλους
vs40

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Πέμ 22 Σεπ 2022, 08:53

Το ωραίο, σεντερφορίσιο γκολ του Κούτσια στον προκριματικό αγώνα Κ19 Ελβετία - Ελλάδα 0-2: https://www.paok24.com/wp-content/uploa ... m_.mp4?_=1
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ

Δημοσίευσηαπό astral » Πέμ 22 Σεπ 2022, 09:17

Ωραίος. Mακάρι να πάει καλά η χρονια του στο Βόλο.
Άβαταρ μέλους
astral

Δημοσίευσηαπό Λεμεσος4 » Πέμ 22 Σεπ 2022, 23:00

Να εχουμε τετοιο παικτη και να περιμενουμε την ανάσταση του Λαζαρου
1104 χιλιομετρα ειναι λιγα
Άβαταρ μέλους
Λεμεσος4

Δημοσίευσηαπό beyes4 » Παρ 23 Σεπ 2022, 06:34

Ο Κουτσιας πήρε τις ευκαιρίες του αλλά δεν έδειξε ετοιμος για αντρικό ποδοσφαιρο.Στο εφηβικό τα πάει μια χαρα.Ελπιζουμε να εκμεταλλευτεί την ευκαιρία που θα του δωθεί; στον Βόλο.

Είναι λογικό να υπάρχει επιμονή και μεγαλύτερες απαιτήσεις από αυτόν που έχει βαρύτερο βιογραφικό και εισπράττει ένα παχυλό συμβόλαιο.
Άβαταρ μέλους
beyes4

Δημοσίευσηαπό Doomlord4 » Παρ 23 Σεπ 2022, 07:40

Τις ευκαιρίες του;
Πλυθυντικός;
--------------------------------------------------------------
Ο αποκλεισμός είναι πισωγύρισμα και έτσι θέλω να τον αντιμετωπίσετε όλοι.
Δεν θέλω να νιώθει κανένας χαρούμενος που θα παίζουμε ένα παιχνίδι την εβδομάδα.
---------------------------------------------------------------

Ιβάν Σαββίδης.
Άβαταρ μέλους
Doomlord4

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Παρ 23 Σεπ 2022, 07:43

Αν οι ευκαιρίες που πήρε ο Κούτσιας και τον έκριναν κάποιοι ακατάλληλο είναι τα 70 λεπτά στη Λέφκσυ και τα 25 στην Τούμπα πάλι κόντρα στη Λέφσκυ, πώς θα έπρεπε να κρίνουν οι ίδιοι τον πάρα πολύ ακριβότερο Oliveira;
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ

Δημοσίευσηαπό Doomlord4 » Παρ 23 Σεπ 2022, 07:48

Ο ΠΑΟΚ Β και η superleague 2 δεν είναι αντρικό ποδόσφαιρο;
Εφηβικό είναι;
10 γκολ σε 16 συμμετοχές

Αλλα ναι
Σε 66 λεπτά στην superleague 1 και στο συνοθϋλευμα που κατέβηκε στα ματς με τη λέφσκι δεν έβαλε 10 γκολ για να πούμε ότι μας κάνει
--------------------------------------------------------------
Ο αποκλεισμός είναι πισωγύρισμα και έτσι θέλω να τον αντιμετωπίσετε όλοι.
Δεν θέλω να νιώθει κανένας χαρούμενος που θα παίζουμε ένα παιχνίδι την εβδομάδα.
---------------------------------------------------------------

Ιβάν Σαββίδης.
Άβαταρ μέλους
Doomlord4

Δημοσίευσηαπό HARISPAOK83 » Παρ 23 Σεπ 2022, 08:24

Περσι ο Εσιτι με τον Τειλορ και τον Μουργκ παιρναν ευκαιριες επι 3 μηνες και μας χαντακωσαν, αλλα ο Κουτσιας, ο Σοαρες κλπ με μισο κακο ή μετριο ματς εξαντλησαν τις ευκαιρίες τους, κριθηκαν και τελος.

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Άβαταρ μέλους
HARISPAOK83

Δημοσίευσηαπό john4serres » Παρ 23 Σεπ 2022, 10:05

Μερικοί περίμεναν χατ τρικ στη Βουλγαρία.
supporters - not customers
Άβαταρ μέλους
john4serres

Δημοσίευσηαπό dragon » Παρ 23 Σεπ 2022, 11:54

Για να παιξεις στην πρωτη ομάδα προφανώς δεν φτάνουν μόνο τα νουμερα ( έτσι θα έπαιζε κ ο 19ετων Ντολναντονι που έβαλε 9 περσι η ο γιουσης 23 ετών που έβαλε 24 περσι της αεχ) χρειάζεται κ το κομμάτι χαρακτήρας. Μερικές φορές με τον κουτσια κάνετε λες κ τον πηραν τα χρόνια. Ακόμα 19 δεν είναι. Τα έχουμε ρίξει στον κομπλεξικό Λουτσέσκου με τους νεαρους το οποίο ποτε δεν ίσχυε αποδεδειγμένα. Για μένα ο κουτσιας απο το να είναι στην ομάδα κ να παρει 10 20λεπτα μέχρι το τέλος της σεζόν είναι καλυτερα ο ΠΑΟΚ Β βασικός ή 10 90λεπτα σε ομάδα σουπερ Λίγκας ακόμα καλυτερα σε μια Σετούμπαλ όπως πελκας. Τέτοιοι δανεισμοι όταν το έχεις σου κάνουν καλο (βλέπε πελκα, γιαννουλη). Το αν φέτος δεν παιξει ο Ολιβέιρα κ ο Μπράντον κ λέμε στο τέλος της χρονιάς αχ να είχαμε κουτσια ειναι μετά Χριστόν προφητείες γιατί σε περίπτωση που ο βασικός σέντερ φορ τα παστελωνει ίσως να μην έβλεπε ο κουτσιας ούτε 20λεπτο. Ως εκ τούτου δεν μπορείς να το αφήσεις στην τυχη. Καλυτερα να ετοιμαστεί το παιδι για τις επόμενες χρονιές βάση πλανου(ελπίζω να υπάρχει) παρα να περιμενουμε να αποτύχει το φορ για να παρει ευκαιρίες. Εκτός αν εννοείται πως το θέλετε για βασικό φορ στο σχεδιασμό της φετινής ομάδας.

Υ. Γ. Εχω ήδη διαβάσει ότι ο Τζιμας θα τα πηγαινε καλυτερα αντί Ολιβέιρα κ Μπράντον. Μήπως λέω μήπως υπερβάλλουμε λίγο;
Υ. Γ. 2 όλοι θα περιμέναμε στα σέντερ μπακ τον παναγιωτου κ ξαφνικά εμφανίστηκε ο μικρότερος κατά 2 χρόνια Κουλιερακης από τον κομπλεξικό Λουτσέσκου. Το θεωρείται τυχαίο;
Άβαταρ μέλους
dragon

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Παρ 23 Σεπ 2022, 12:27

1. Πρώτα - πρώτα γατί αποκαλείς τον Lucesku κομπλεξικό;
2. Ο Κούτσιας εκδιώχθηκε προφανώς όχι για αγωνιστικούς λόγους, γιατί οι παραμείνοντες φορ στον ΠΑΟΚ, που ουσιαστικά είναι μόνον ο Ολιβέιρα γιατί ο Μπράντον δεν είναι φορ κορυφής, δεν βλέπονται. Η εύλογη απορία των οπαδών είναι γιατί να μην έμενε ο Κούτσιας που θα μπορούσε να δώσει λύσεις στο τεράστιο πρόβλημα του φορ. Ο οπαδός δεν ξέρει τι λόγους είχε ο προπονητής να μην θέλει τον Κούτσια σαν εναλλακτική λύση και ΔΙΚΑΙΩΣ διερωτάται.
3. Ο Παναγιώτου είναι δεξί στόπερ και η ομάδα είχε ανάγκη από έναν αριστερό στόπερ. Γι αυτό επιλέχθηκε ο Κουλιεράκης.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ

Δημοσίευσηαπό apple64 » Παρ 23 Σεπ 2022, 12:32

Ο προπονητής βλέπει έναν αθλητή κάθε ημέρα. Σε κάθε προπόνηση. Σε κάθε στιγμή που η ομάδα είναι μαζί. Για να φτάσει να επιλεγεί να αγωνιστεί για τον σύλλογο του δίνεται σε κάθε προπόνηση η ευκαιρία να αποδείξει ότι το αξίζει.

Εάν ο προπονητής που έχει όλη την πληροφόρηση που χρειάζεται επιλέγει να μην χρησιμοποιήσει κάποιον τότε καλά κάνει. Σίγουρα γνωρίζει περισσότερα από εμάς.

Πραγματικό γεγονός: Χρόνια πριν είχα μαλώσει με προπονητή μου και χρειάστηκα χρόνια να καταλάβω ότι είχε δίκιο. Αυτός ήθελε να μάθουμε ένα play και εγώ σούταρα στην μέση του play τρίποντο. Μπορεί όλα να πήγαιναν μέσα, αλλά αυτό δεν ήταν το θέμα εκείνη την στιγμή. Η ομάδα έπρεπε να μάθει το play και η άμυνα να μάθει να το αντιμετοπίζει. Ήμουν μικρός. Δεν το καταλάβαινα. Θα έπρεπε να παίζω; Αν ήμουν ο προπονητής μου δεν θα με έβαζα μέχρι να μάθω ότι η ομάδα είναι πάνω από εμένα. Ο οπαδός όμως θα έλεγε... μα αυτός μπορεί να βάλει 30 πόντους για πλάκα, πως γίνεται να μην παίζει;!

Εάν ο Κούτσιας για τον Λουτσέσκου δεν είναι έτοιμος τότε... δεν είναι έτοιμος. Ο προπονητής είναι ο μοναδικός που μπορεί να κρίνει σωστά.

Εμείς μπορούμε να κρίνουμε το πληκτρολόγιο που χρησιμοποιούμε για να γράφουμε ότι παρόλα σκεφτούμε.
apple64

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Παρ 23 Σεπ 2022, 12:35

Προφανώς ο προπονητής έχει καλύτερη εικόνα. Εμείς όμως εκφράζουμε την ΔΙΚΗ μας άποψη με βάση την ΔΙΚΗ μας εικόνα και καλά κάνουμε.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ

Δημοσίευσηαπό Tolaros » Παρ 23 Σεπ 2022, 12:57

Και ποια είναι η δική μας εικόνα αφού ουσιαστικά δεν τον έχουμε δει να παίζει?
Άβαταρ μέλους
Tolaros

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Patron και 9 επισκέπτες