8.Maurício José da Silveira Júnior

Συζήτηση για το έμψυχο υλικό της ομάδας

Re: 8.Maurício José da Silveira Júnior

Δημοσίευσηαπό sourmenetes » Τετ 01 Ιούλ 2020, 00:18

Gospi έγραψε:Κοιτα Σουρμε, για 600χιλιαρικα μαξ και εγω συμφωνω, αλλα οχι 3ετες κλειστο...
Μην ειμαστε μαλακες!
2 ετες στο 1.000.000ή στο 1.100.000 ναι.
Βεβαια αν ο Μαου του χρονου ειναι ο Μαου του τελευταίου εξαμηνου τότε θα κλαιμε ολοι μαζι τα λεφτα μας. Εγω ειδα το πρωτο ημιχρονο με το σκουλικι και τρομαξα.
Δεν περασε μιση μπαλια μπροστα σε φαση που τον πιεζαν, και εκανε και πολλα αβιαστα λαθη!

Αν δεν ξέρετε τα νούμερα γιατί κάνετε σαματα τότε;;;

Τα 1+ ξεχάστε τα.

Και ποιος σας είπε για τριετές κλειστό;;;

Βγαίνει ένας. Λέει κάτι και το. Δένετε σκοινί κορδόνι!
Βγήκαν κάποιοι και κράζανε και καλά το βιειρινια και μετά, αναννεωσε κτλ κτλ

Δεν το έχετε καταλάβει ότι 99% γράφουν μπούρδες;;; κάνεις δεν ξέρει!! Και λένε μαλακιες γιατί μαθαίνουν μια πιπα και την πετάνε.

Τα σοβαρά θέματα απ οτι έχουμε καταλάβει τα χειρίζεστε ο Ιβάν και πάλι καλά βλέπει τι ρόλο βαράνε κάποιοι εντός ομάδας.

Βγήκε ο άλλος προχθές και είπε έκλεισε ο ουαρντα στο ρουλη, και το προηγουμενλ βράδυ πολύ δικός μας άνθρωπος ήταν μαζί του και μίλαγανε για ανανεωση.

Ας βάλουμε. Και λίγο τη λογική. Με τι σκατα λεφτά θα πάρει ο ρουλης τον ουαρντα;; εδώ φεύγουν ο ένας μετά τον αλλον.

Επίσης με τόση πτώση εσόδων και στον ΠΑΟΚ του Σαββίδη δεν καταλαβαίνουμε ότι θα πέσει το μπάτζετ;; είναι λογικό και ο αντελινο θα πέσει και ο μαου και όλα τα μεγάλα συμβόλαια.

Σόρρυ τώρα που τα γράφω κάτω από το δικό σου ποστ, αλλά βγαίνει ο καθένας και ότι πιπα του έρχεται τη λέει. Βάλτε λίγο τη λογική.

20 Ιουλίου η παε δεν ξέρει αν θα έχει εισητηρια, τι θα πάρει από τηλεοπτικά, από Ευρώπη, είναι δυνατόν να βγει και να σκορπάει το χρήμα;;

Να υπάρχει μια σκέψη σε όσα ακούμε και να τα φιλτράρουμε.

Στο προκείμενο εγώ γιατί δεν τρόμαξα με το σκουλήκι;;
Ας μείνει ο παίκτης να βγάλει την προετοιμασία και θα τον δούμε.

Στάλθηκε από το MAR-LX1A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
ΠΑΟΚ - ΠΟΝΤΟΣ - ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ
Οι μνημες μας ακολουθουν...
Άβαταρ μέλους
sourmenetes
Moderator

Δημοσίευσηαπό sourmenetes » Τετ 01 Ιούλ 2020, 00:20

Τρόμος έγραψε:32, τεράστιο συμβόλαιο, θέση ξένου, έχει βγάλει τραυματισμούς. Πρέπει να έρθει ταχυδυναμο εξάρι που μπορεί να παίξει και στο 8.
Ποιο είναι το τεράστιο συμβόλαιο;;

Επίσης πόσα εκ. Θα πρέπει να δώσεις για να πάρεις αυτό που περιγράφεις;;

Θα θες να παίξει και τέλος Αυγούστου αυτό το χαφ;; γιατί για να παίξει 10 Αυγούστου θα πρέπει να είναι προετοιμασία.

Και αυτό που θες και όλοι το θέλουμε θεωρώ, κοστίζει ένα σκασμό λεφτά.

ΠΑΟΚ - ΠΟΝΤΟΣ - ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ
Οι μνημες μας ακολουθουν...
Άβαταρ μέλους
sourmenetes
Moderator

Δημοσίευσηαπό markos4 » Τετ 01 Ιούλ 2020, 00:24

renegade έγραψε:
Gospi έγραψε:
seaman έγραψε:Στην καλή σωματική του κατάσταση ο Μάου είχε μια εξαιρετική ικανότητα να καθορίζει το τέμπο της Ομάδας. Ξέρει πότε να κόψει ρυθμό και πότε να ανεβάζει την Ομάδα. Μην κρίνουμε τον ποδοσφαιριστή με βάση το διάστημα μετά το χιαστό. Φαίνεται να είναι ποδοσφαιριστής μετρημένος, που δουλεύει και πιστεύω ότι θα επανέλθει σε καλύτερο αγωνιστικό επίπεδο. Χωρίς να πιάνει θέση ξένου και με συμβόλαιο όχι πάνω από 600Κ, έχω την εντύπωση ότι η παρουσία του θα έκανε καλό στη λειτουργία της Ομάδας. Το θέμα είναι και το τι θέλει και ο ίδιος και αν μπορεί να εκτιμήσει πραγματικά την κατάσταση, και τη δική του και της εποχής. Νομίζω ότι μπορεί.
Αυτα τα στοχεια αγαπητέ Σιμαν τα ειχε απεναντι σε ομαδες που δεν παιζαν ψηλα με.πιεση στα χαφ μας. Στα ευρωπαικα δεν καταφερε ποτε να αποτελεσει ρυθμιστη του ρυθμου των ματς γτ δεν προλαβαινε την ταχυτητα των αντιπαλων.

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τους ξεφτίλισε πέρσι και τους ελβετούς και τους Ρώσους που είχαν χαφ τους ζομπνιν και Φερνάντο που αξίζουν όσο όλος ο ΠΑΟΚ μαζι

Αν θυμάμαι καλά το ίδιο τον είχαν κάνει στην Τούμπα και κάποιοι περίεργοι κάποιας Μπάτε μπορισοφ,που τα συμβόλαια τους κάνουν όσο του Μαουρίτσιο.
markos4

Δημοσίευσηαπό Gospi » Τετ 01 Ιούλ 2020, 00:26

sourmenetes έγραψε:
Gospi έγραψε:Κοιτα Σουρμε, για 600χιλιαρικα μαξ και εγω συμφωνω, αλλα οχι 3ετες κλειστο...
Μην ειμαστε μαλακες!
2 ετες στο 1.000.000ή στο 1.100.000 ναι.
Βεβαια αν ο Μαου του χρονου ειναι ο Μαου του τελευταίου εξαμηνου τότε θα κλαιμε ολοι μαζι τα λεφτα μας. Εγω ειδα το πρωτο ημιχρονο με το σκουλικι και τρομαξα.
Δεν περασε μιση μπαλια μπροστα σε φαση που τον πιεζαν, και εκανε και πολλα αβιαστα λαθη!

Αν δεν ξέρετε τα νούμερα γιατί κάνετε σαματα τότε;;;

Τα 1+ ξεχάστε τα.

Και ποιος σας είπε για τριετές κλειστό;;;

Βγαίνει ένας. Λέει κάτι και το. Δένετε σκοινί κορδόνι!
Βγήκαν κάποιοι και κράζανε και καλά το βιειρινια και μετά, αναννεωσε κτλ κτλ

Δεν το έχετε καταλάβει ότι 99% γράφουν μπούρδες;;; κάνεις δεν ξέρει!! Και λένε μαλακιες γιατί μαθαίνουν μια πιπα και την πετάνε.

Τα σοβαρά θέματα απ οτι έχουμε καταλάβει τα χειρίζεστε ο Ιβάν και πάλι καλά βλέπει τι ρόλο βαράνε κάποιοι εντός ομάδας.

Βγήκε ο άλλος προχθές και είπε έκλεισε ο ουαρντα στο ρουλη, και το προηγουμενλ βράδυ πολύ δικός μας άνθρωπος ήταν μαζί του και μίλαγανε για ανανεωση.

Ας βάλουμε. Και λίγο τη λογική. Με τι σκατα λεφτά θα πάρει ο ρουλης τον ουαρντα;; εδώ φεύγουν ο ένας μετά τον αλλον.

Επίσης με τόση πτώση εσόδων και στον ΠΑΟΚ του Σαββίδη δεν καταλαβαίνουμε ότι θα πέσει το μπάτζετ;; είναι λογικό και ο αντελινο θα πέσει και ο μαου και όλα τα μεγάλα συμβόλαια.

Σόρρυ τώρα που τα γράφω κάτω από το δικό σου ποστ, αλλά βγαίνει ο καθένας και ότι πιπα του έρχεται τη λέει. Βάλτε λίγο τη λογική.

20 Ιουλίου η παε δεν ξέρει αν θα έχει εισητηρια, τι θα πάρει από τηλεοπτικά, από Ευρώπη, είναι δυνατόν να βγει και να σκορπάει το χρήμα;;

Να υπάρχει μια σκέψη σε όσα ακούμε και να τα φιλτράρουμε.

Στο προκείμενο εγώ γιατί δεν τρόμαξα με το σκουλήκι;;
Ας μείνει ο παίκτης να βγάλει την προετοιμασία και θα τον δούμε.

Ρε συ Σουρμε κουβεντα κανουμε, με οσα ακουμε και με οσα εισπραττουμε!
Και πανω σ αυτο που ειπες... Καλο το οτι τα λυνει ή τα αναλαμβανει αυτα ο Ιβαν, αλλα για ακομη μια φορα αναδεικνυεται η αναγκαιοτητα για σταθερη φυσικη παρουσια του ΙΒαν ή του Γιωργη διπλα στην ομαδα. Οσο τελικα το τελικο ναι ή οχι και το γενικο κουμαντο το εχει η ιδιοκτησια, τοτε η αποσταση θα δημιουργει τεραστια θεματα και καθυστερησεις σε κρισιμα ζητηματα!
Οσον αφορα στο θεμα της αγωνιστικης του παρουσιας συμφωνω 100% με τον Μαρκο
Άβαταρ μέλους
Gospi

Δημοσίευσηαπό markos4 » Τετ 01 Ιούλ 2020, 00:30

Ρε παιδιά και τα ίδια λεφτά να πάρει στα @@ μας ..εμείς τον πληρώνουμε?
Μαγκιά του να πάρει και 1 και 2 και 10 εκατομμύρια...
Βασικός να μην παιζει γιατί τον έχει ξεπεράσει το ευρωπαϊκό ποδόσφαιρο....
markos4

Δημοσίευσηαπό Τρόμος » Τετ 01 Ιούλ 2020, 00:35

sourmenetes έγραψε:
Τρόμος έγραψε:32, τεράστιο συμβόλαιο, θέση ξένου, έχει βγάλει τραυματισμούς. Πρέπει να έρθει ταχυδυναμο εξάρι που μπορεί να παίξει και στο 8.

Θα θες να παίξει και τέλος Αυγούστου αυτό το χαφ;; γιατί για να παίξει 10 Αυγούστου θα πρέπει να είναι προετοιμασία.

Η ομάδα πρέπει επειγόντως να ρίξει το μέσο όρο ηλικίας και να βάλει τρεξίματα στο παιχνίδι της. Αυτή τη στιγμή μπορούμε να πάμε ή σε ελεύθερους ή δανεικούς με οψιόν.
Τρόμος

Δημοσίευσηαπό Gospi » Τετ 01 Ιούλ 2020, 00:36

Κι ομως φιλε, το ποσα θα παρει παιζει πλεον τρελο ρολο! Μετρημενα κουκια φετος ολα! Πανε τα λαρτζιλικια περιπατο!
Ο,τι παρει ο καθε ενας απο το υπαρχον ροστερ, παραπανω, κατευθειαν μειωνει τα διαθεσιμα για νεους παιχτες!
Άβαταρ μέλους
Gospi

Δημοσίευσηαπό seaman » Τετ 01 Ιούλ 2020, 00:36

Μακάρι να είχαμε το χρόνο και τους οικονομικούς πόρους να σχεδιάζαμε ένα καλύτερο ΠΑΟΚ. Δεν έχουμε αυτή την πολυτέλεια. Ελπίζοντας να πάρουμε τη δεύτερη θέση θα πάμε σε ένα μονό παιχνίδι με 15 μέρες προετοιμασία, μάλλον με αντίπαλο στα μέτρα μας, να διασφαλίσουμε τη συμμετοχή μας τουλάχιστον σε ομίλους του EL. H επιτυχία θα δώσει μεγάλη ανάσα και θα φέρει τις προϋποθέσεις να μπει το νερό στο αυλάκι. Μέχρι τότε εγώ δεν περιμένω αλλαγές. Απλά θα χαιρετήσει ο Βερν (το έχει κάνει ήδη), ίσως μία πώληση στα CB και πιθανότατα όπως διαβάζω θα φέρουν και τον Μιλάνοφ (που το προσπαθήσαμε και το Γενάρη του 2016). Δε νομίζω ότι προλαβαίνουμε και ούτε και θα ρισκάρουμε να εντάξουμε άλλο χαφ μέχρι τότε. Αν όλα πάνε καλά θα δούμε μετά και ένα ποιο ποιοτικό ποδοσφαιριστή στυλ Μένσα και θα ψαχτούμε και για σέντερ φορ (Πρίγιο?) αν μπορέσουμε να πουλήσουμε κάποιο από τα πουλάρια μας. Ίσως και για μια προσθαφαίρεση με αριστεροπόδαρο ποδοσφαιριστή στα "φτερά"
Τον Ρέμπε θα τον δούμε από εκεί και πέρα. Εγώ κάπως έτσι το βλέπω το έργο και με το Μάου παρόντα.
Τελευταία επεξεργασία από seaman και Τετ 01 Ιούλ 2020, 00:43, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Όταν η συνέχεια γίνεται ζόρικη, οι ζόρικοι συνεχίζουν. Και αν θα τους πάρει χρόνο να φτάσουν ξανά στην κορυφή, είναι γιατί θα κουβαλάνε την αξιοπρέπειά τους μαζί τους.
_____________________ Πανθεσσαλονίκειος Αθλητικός Όμιλος Κωνσταντινουπολιτών _____________________
Άβαταρ μέλους
seaman

Δημοσίευσηαπό seaman » Τετ 01 Ιούλ 2020, 00:40

Τρόμος έγραψε:
sourmenetes έγραψε:

Η ομάδα πρέπει επειγόντως να ρίξει το μέσο όρο ηλικίας και να βάλει τρεξίματα στο παιχνίδι της. Αυτή τη στιγμή μπορούμε να πάμε ή σε ελεύθερους ή δανεικούς με οψιόν.

Αυτό με τον μέσο όρο ηλικίας δεν μπορεί παρά να είναι μια παραίσθηση.

Αν είχαμε 13 ποδοσφαιριστές (20-22) και 13 (30-34) θα είμασταν καλά με αυτόν τον "περιβόητο" μέσο όρο?
Όταν η συνέχεια γίνεται ζόρικη, οι ζόρικοι συνεχίζουν. Και αν θα τους πάρει χρόνο να φτάσουν ξανά στην κορυφή, είναι γιατί θα κουβαλάνε την αξιοπρέπειά τους μαζί τους.
_____________________ Πανθεσσαλονίκειος Αθλητικός Όμιλος Κωνσταντινουπολιτών _____________________
Άβαταρ μέλους
seaman

Δημοσίευσηαπό Gospi » Τετ 01 Ιούλ 2020, 00:50

seaman έγραψε:Μακάρι να είχαμε το χρόνο και τους οικονομικούς πόρους να σχεδιάζαμε ένα καλύτερο ΠΑΟΚ. Δεν έχουμε αυτή την πολυτέλεια. Ελπίζοντας να πάρουμε τη δεύτερη θέση θα πάμε σε ένα μονό παιχνίδι με 15 μέρες προετοιμασία, μάλλον με αντίπαλο στα μέτρα μας, να διασφαλίσουμε τη συμμετοχή μας τουλάχιστον σε ομίλους του EL. H επιτυχία θα δώσει μεγάλη ανάσα και θα φέρει τις προϋποθέσεις να μπει το νερό στο αυλάκι. Μέχρι τότε εγώ δεν περιμένω αλλαγές. Απλά θα χαιρετήσει ο Βερν (το έχει κάνει ήδη), ίσως μία πώληση στα CB και πιθανότατα όπως διαβάζω θα φέρουν και τον Μιλάνοφ (που το προσπαθήσαμε και το Γενάρη του 2016). Δε νομίζω ότι προλαβαίνουμε και ούτε και θα ρισκάρουμε να εντάξουμε άλλο χαφ μέχρι τότε. Αν όλα πάνε καλά θα δούμε μετά και ένα ποιο ποιοτικό ποδοσφαιριστή στυλ Μένσα και θα ψαχτούμε και για σέντερ φορ (Πρίγιο?) αν μπορέσουμε να πουλήσουμε κάποιο από τα πουλάρια μας. Ίσως και για μια προσθαφαίρεση με αριστεροπόδαρο ποδοσφαιριστή στα "φτερά"
Τον Ρέμπε θα τον δούμε από εκεί και πέρα. Εγώ κάπως έτσι το βλέπω το έργο και με το Μάου παρόντα.

Ποιος ειναι ο Μιλανοφ?
Εγω νομιζω πως θα χαιρετισει ο Μαου... θα φανει
Άβαταρ μέλους
Gospi

Δημοσίευσηαπό Τρόμος » Τετ 01 Ιούλ 2020, 00:51

Οι μόνοι παίκτες που είχαν φέτος ένα καλό πρωτάθλημα ήταν οι Μίσιτς,Ινγκανσον, Γιαννούλης που μάντεψε ήταν όλοι σε καλή ποδοσφαιρικά ηλικία. Όλοι οι βετεράνοι έκαναν πολύ κακία σεζόν όσοι δεν ήταν φυσικά τραυματίες.
Τρόμος

Δημοσίευσηαπό seaman » Τετ 01 Ιούλ 2020, 00:59

Τον βετεράνο δεν τον ανανεώνω, απλά γιατί δεν μου κάνει. Όχι για να φτιάξω κάποιο στατιστικό.
Υπάρχει βέβαια και η ηλικιακή κατηγορία του "μέσου όρου" 24-27 που ξέρεις ακριβώς τι αγοράζεις. Είναι όμως πανάκριβη και δεν ακουμπάς.
Ας δώσει υπεραξία λοιπόν η ομάδα στα παιδιά που βγάζει η ίδια και ας φέρει και κάνα έτοιμο ποδοσφαιριστή και ας μην έχει και προοπτική μεταπώλησης, απλά γιατί πρέπει να κάνεις και πρωταθλητισμό.
Άβαταρ μέλους
seaman

Δημοσίευσηαπό renegade » Τετ 01 Ιούλ 2020, 01:52

Έχετε σκεφτεί όλοι σας , αυτά που λέτε σήμερα γιατί δεν τα λέγατε πέρσι?
365 μέρες... είναι τόσες πολλές?
Άβαταρ μέλους
renegade

Δημοσίευσηαπό Gospi » Τετ 01 Ιούλ 2020, 01:56

Εγω και περσι τα ελεγα...
Και περσι καλως ή κακως ειχε ακομη συμβολαιο...
Αρα τι θα προσφερε αν τα λέγαμε ολα αυτα?
Η συζητηση που γινεται τωρα ειναι κατ εμε ορθη γτ ηρθε η στιγμη να αποφασισει ο συλλογος αν θα δωσει ενα σεβαστο ποσο για 2 χρονια για τον συγκεκριμενο.παιχτη ή αν θα προτιμησει να τον αντικαταστησει με καποιον διαφορετικων χαρακτηριστικων.

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
The North Remembers
Άβαταρ μέλους
Gospi

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Τετ 01 Ιούλ 2020, 01:58

renegade έγραψε:Έχετε σκεφτεί όλοι σας , αυτά που λέτε σήμερα γιατί δεν τα λέγατε πέρσι?
365 μέρες... είναι τόσες πολλές?

Ελάχιστες είναι...
Όσο 1 αήττητο Πρωτάθλημα, με παρέα το 1ο νταμπλ, μέσα σε 94 χρόνια, που 365 μέρες μετά, έγιναν παρελθόν...
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Ονειρεύομαι με υπομονή. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: akis_1987 και 24 επισκέπτες

metin2 pvp metin2 pvp serverler mt2 pvp metin2 pvp silkroad pvp knight pvp metin2 pvp serverler pvp serverler