8.Maurício José da Silveira Júnior

Συζήτηση για το έμψυχο υλικό της ομάδας

Re: 8.Maurício José da Silveira Júnior

Δημοσίευσηαπό obanebane » Κυρ 08 Δεκ 2019, 04:40

Ρίξε και κάνα σουτακι ρε Μαου,αφού το έχεις.
Ένα σε όλο το παιχνίδι,κρίμα είναι.
Κατά τα λοιπά, ο λόγος που δεν πέρασε η Ξάνθη το κέντρο, ήσουν κυρίως εσύ.
Άβαταρ μέλους
obanebane

Δημοσίευσηαπό georgedoulk2008 » Κυρ 08 Δεκ 2019, 05:03

Πολύ κακός, πολλές λάθος και καθυστερημένες πάσες, χαμένα κοντρολ, αργές αντιδράσεις και εμφανής έλλειψη ρυθμού.

Αλλά επειδή είναι το πρώτο 90λεπτο μετά απο μήνες και επειδή τον έχουμε δει να κάνει και καλά ματς, θα τον στηρίξουμε.
34 ΧΡΟΝΙΑ HTAN ΠΟΛΛΑ
Άβαταρ μέλους
georgedoulk2008

Δημοσίευσηαπό eorptol1 » Κυρ 08 Δεκ 2019, 06:09

Στο πρώτο αυτά στο δεύτερο βελτιώθηκε αρκετά, και θα πάει ακομη καλλιτερα....

Στάλθηκε από το MI MAX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
eorptol1

Δημοσίευσηαπό Tupac » Κυρ 08 Δεκ 2019, 11:15

paok re niamou έγραψε:Εμένα δεν μου αρέσει και δεν μου άρεσε ποτέ. Υπερτιμημένος σε χρηματική και αγωνιστική αξία. Ενώ έχει την δυνατότητα λόγω χώρου να φτιάξει παιχνίδι, προτιμάει συνήθως πασά πίσω και στο πλάι.

Συμφωνώ απόλυτα.
Άβαταρ μέλους
Tupac

Δημοσίευσηαπό markos4 » Κυρ 08 Δεκ 2019, 11:34

Tupac έγραψε:
paok re niamou έγραψε:Εμένα δεν μου αρέσει και δεν μου άρεσε ποτέ. Υπερτιμημένος σε χρηματική και αγωνιστική αξία. Ενώ έχει την δυνατότητα λόγω χώρου να φτιάξει παιχνίδι, προτιμάει συνήθως πασά πίσω και στο πλάι.

Συμφωνώ απόλυτα.

Το έχω γράψει πολλές φορές και έχω κατηγορηθεί...
Βάση απόδοσης του αυτά τα χρόνια,το συμβόλαιο του,θα έπρεπε να ήταν 400εκ και ίσως να λέω και πολλά...
Οι ασσίστ του,τα γκολ του και γενικά η παρουσία του στο γήπεδο δεν αντικατοπτρίζουν τον μισθό του.

Το θετικό είναι ότι ανεβαίνει ο Αουγκούστο και θα είναι λίγες οι φορές που θα δούμε τον Μαουρίτσιο βασικο.
markos4

Δημοσίευσηαπό Demir » Κυρ 08 Δεκ 2019, 11:38

αδικο εχετε, ειναι εξαιρετικος παικτης, απλα τωρα στα 32 με χιαστο στην πλατη δεν υπαρχει ουτε μια στο εκατομυριο να του δωσουμε πανω απο 700.000 για 2-3 χρονια συμβολαιο. λογικα τελευταια χρονια στον ΠΑΟΚ. μακαρι να φυγει με νταμπλ, θα εχει παρει 2+1 πρωταθληματα και 4 κυπελλα...
Demir

Δημοσίευσηαπό navigator11 » Κυρ 08 Δεκ 2019, 11:57

Βλακώδες που δεν εκδιώχθηκε ήδη τον Μάρτιο του '18, όταν εξαιτίας της ... βλακείας του με νέα αεκ 2014 χάσαμε ολόκληρο πρωτάθλημα. Ήρθε μετέπειτα και ο τραυματισμός, μπήκε και μέσα το ταμείο. Σχεδόν αποτυχημένος θα αποχωρήσει από τον ΠΑΟΚ :mrgreen:
"Το τσίρκο που 'χω στήσει, το υπόγειο μαγαζί
βουλιάζει και με παίρνει κι εμένανε μαζί.
Βουτάω το μαύρο χιούμορ σε έγχρωμη οπή
και δάχτυλο Κυρίου μου γνέφει σιωπή."
Άβαταρ μέλους
navigator11

Δημοσίευσηαπό Tupac » Κυρ 08 Δεκ 2019, 13:28

Παίκτης που αμείβεται με πάνω απο 1 εκατομμύριο και εχει δώσει ολα και ολα 4 ασσιστ σε πανω απο 2 χρόνια παρουσία του(όσα δηλαδή ο Μισιτς σε 6 μήνες) δεν το λες και τοπ. Νομίζω ο Αυγκουστο όσο και αν δεν ενθουσιάζει εχει προβάδισμά πλέον.
Άβαταρ μέλους
Tupac

Δημοσίευσηαπό john4serres » Κυρ 08 Δεκ 2019, 13:44

Βγάζει μια καλή ηρεμία στο παιχνίδι, αλλά είναι ακόμα νωρίς για τα Mauricio Standard.
Άβαταρ μέλους
john4serres

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Κυρ 08 Δεκ 2019, 14:06

Tolaros έγραψε:
goran 64 έγραψε:Απ την ώρα που μπήκε στην εξίσωση, γύρω στο 30', δεν υπήρχε περίπτωση να μην κερδίσουμε απόψε....

Το αυτό.
Παρά τα λαθάκια, μόλις βρει ρυθμό ο παικταράς θα είναι η καλύτερη χειμερινή μετεγγραφή στο πρωτάθλημα.
Μου έλειψε παράφορα.

Για το πρώτο μισάωρο του αγώνα, που φαινόταν τόσο πολύ "μαγκωμένος", οι δηλώσεις του τα λένε όλα...Μετά από το σκαψιματάκι στον "φονιά-σαγώνια", στο γκολ που ακυρώθηκε, ανέβηκε ψυχολογικά, πολύ όπως φάνηκε...

Νομίζω ότι μελλοντικά, σε 2δυμο με τον Μίσιτς, μπορεί να παίξει τον ρόλο του deep line play maker, πολύ καλά...
Ζητούμενο, όμως, είναι η βελτίωση του σε δύναμη, αντοχή και αντοχή στην δύναμη, όπως και του Μίσιτς, δηλαδή..
Μόνο έτσι θα μπορούμε να κοιτάξουμε στα μάτια αντίπαλες ευρωπαϊκές ομάδες και όχι μόνο τα λιμά της λίγδας...

Υ.Γ. Ο Αουγκούστο έχει να μάθει πολλά δίπλα του, για να βελτιωθεί τόσο, που να γίνει πλέον μόνιμα 11αδάτος...
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Κυρ 08 Δεκ 2019, 17:13

Γενικά έκανε ένα αρκετά μέτριο παιχνίδι. Η μη αντικατάστασή του είχε ένα μόνο σκοπό, το να βρει ρυθμό και να γίνει, όσο το δυνατόν πιο γρήγορα, πάλι υπερπολύτιμος.
Εύχομαι να τον βρει γρήγορα. Δεν ξέρω αν θα τον ξεκινήσει στο Αγρίνιο (15/12), ή στη Νέα Σμύρνη (19/12), γιατί εκεί θα αντιμετωπίσουμε σε μεγαλύτερο βαθμό το transition των αντιπάλων. Περισσότερο στη Νέα Σμύρνη και εκεί πιστεύω ότι θα ξεκινήσει τον ξεκούραστο Douglas.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ

Δημοσίευσηαπό theo-drama » Κυρ 08 Δεκ 2019, 21:35

Πολυ εξυπνη ενεργεια επισης ,να σταματησει με φαουλ,μια αντεπιθεση που πηγε να γινει,απο πλευρας Ξανθης(δεν θυμαμαι αν ηταν στο 0-0 ή στο 1-0) δειγμα της εμπειριας του,που την χρειαζομαστε.
Κατα τα αλλα θελει να βρει ρυθμο ακομα.
theo-drama
Mr Ξερόλας 2019

Δημοσίευσηαπό Ριαν_Καπαγιαννιδης » Δευτ 09 Δεκ 2019, 16:08

Νομιζω οτι οι αποψεις ορισμενων εδω μεσα για τον Μαουριτσιο ειναι λιγο ακραιες. Ουτε το καλυτερο χαφ ειναι, ουτε για μισθο Κανιας. Ειναι ενας παικτης που σου δινει σιγουρια κι ηρεμια στο κεντρο, που κανει σωστες (αν και υπερ το δεον ασφαλεις) επιλογες, και σου εξασφαλιζει οτι το παιχνιδι κατοχης σου θα εξελιχθει οπως το σχεδιασες. Το ποδοσφαιρο δεν ειναι μονο αριθμοι, ο Μπουσκετς πχ ζητημα να γραφει γκολ/ασιστ, αλλα αν τον βγαλεις απο την Μπαρτσελονα, καταρρεει. Ο Μαουριτσιο ασφαλως και πρεπει να συνεισφερει περισσοτερα αγωνιζομενος και πιο μπροστα, αλλα ειναι κι η φυση του ελληνικου πρωταθληματος που δεν επιτρεπει αυτες τις τρελες καθετες που φανταζονται ορισμενοι. Φετος τις βλεπουμε πιο συχνα, γιατι ο τροπος που στηνει την ομαδα ο Φερεϊρα, δημιουργει πολλες ανισορροπιες στην αμυνα του αντιπαλου, και πολυ ενδιαφερουσες κινησεις στον χωρο απο παικτες οπως το δεξι χαφ ή ο δευτερος επιθετικος. Προχτες πχ το σηκωμα της μπαλας στον Σβιντερφσκι στην φαση που ειναι οφσαηντ, ειναι μια εξαιρετικη πασα, που παικτες των 400 χιλιαδων τον χρονο δεν δινουν. Ωστοσο συμφωνω οτι ο κυκλος του εκλεισε και το καλοκαιρι θα πρεπει να παρουμε εναν παικτη με τα χαρακτηριστικα του Τσιμιροτ.
Ριαν_Καπαγιαννιδης

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Δευτ 09 Δεκ 2019, 16:23

Για να πάρουμε παίκτη καλύτερο εκεί, πρέπει να δώσουμε 4-5 μύρια (κόστος κτήσης) και δεν γνωρίζω αν μέσα στο 2020 μπορούμε να τα διαθέσουμε. Αν ανανεώσουμε τον Mauricio αυτά τα λεφτά τα γλιτώνουμε παρόν. Θα εξαρτηθεί βέβαια και από το πώς θα εμφανιστεί στον β΄ γύρο.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ

Δημοσίευσηαπό Ριαν_Καπαγιαννιδης » Δευτ 09 Δεκ 2019, 16:32

Ναι αλλα μην ξεχνας οτι μπαινει στα 32, οντας ηδη βαρυ σκαρι, χωρις πολλες αντοχες (αν θυμασαι παντα μετα απο σερι πολλων αγωνων ηταν κακος), και με ασχημο τραυματισμο στην πλατη του. Οπως κι ο Μπισεσβαρ, κι ο Βαρελα, κι ο Ματος, κι ο Κρεσπο, μονο χειροτερος θα γινεται στο εξης.
Ριαν_Καπαγιαννιδης

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες

metin2 pvp metin2 pvp serverler mt2 pvp metin2 pvp silkroad pvp knight pvp metin2 pvp serverler pvp serverler