Κοινωνία ώρα μηδέν ΙΙΙ

Re: Κοινωνία ώρα μηδέν ΙΙΙ

Δημοσίευσηαπό abc_o_ karpouzas » Τρί 07 Απρ 2020, 18:30

joshua έγραψε:.....

....Αν και με τον τροπο που απαντας κατα καιρους εχεις αποδειξει οτι εισαι ανικανος για διαλογο εγω θα το παραβλεψω και θα σου απαντησω..

.

:o :o
εγω ειμαι ανικανος εσυ τι ακριβως εισαι??

αστο ...υγεια να εχεις φιλε και ολα καλα....
Άβαταρ μέλους
abc_o_ karpouzas

Δημοσίευσηαπό joshua » Τρί 07 Απρ 2020, 18:33

abc_o_ karpouzas έγραψε:
joshua έγραψε:.....

....Αν και με τον τροπο που απαντας κατα καιρους εχεις αποδειξει οτι εισαι ανικανος για διαλογο εγω θα το παραβλεψω και θα σου απαντησω..

.

:o :o
εγω ειμαι ανικανος εσυ τι ακριβως εισαι??

αστο ...υγεια να εχεις φιλε και ολα καλα....

Ε βεβαια εγω ουτε στο χαρτη δεν μπορω να βρω την Κουβα...Εχεις βρισει και ειρωνευτει το μισο φορουμ και σοκαρεσαι συγκρινοντας μαλιστα την ικανοτητα σου για διαλογο με τη δικη μου...Οπως ειπες ολα καλα...
Κανω βουτιες σε βοθρο με εικονες,φουσκωνω τα βυζια μου με ορμονες.Θελω να γινω σαν αμερικανος,μου αρεσει στα κρυφα και ο Μητροπανος...
Άβαταρ μέλους
joshua

Δημοσίευσηαπό giapas » Τρί 07 Απρ 2020, 18:44

Ρε Δημήτρη πόσο ελεύθερο χρόνο έχεις ρε φίλε αυτή την εποχή , ώστε να έχεις ανοίξει και να συνεχίζεις τέτοια κουβέντα με γκοραν και καρπουζα ; :D
giapas

Δημοσίευσηαπό black death » Τρί 07 Απρ 2020, 19:30

Το δυσκολο κοματι φανταζομαι ειναι να πεισεις τους γιατρους να δουλευουν με 60 ευρω το μηνα χωρις να κλεισεις τα συνορα. Που και που βεβαια να τους στελνεις κι εξω και να κρατας το 80% απ' αυτα που πληρωνονται.
Άβαταρ μέλους
black death

Δημοσίευσηαπό ABOLEYTOI » Τρί 07 Απρ 2020, 19:41

προβλέπω ότι όταν μοιραστεί η όποια ευρωπαϊκή πίτα, η μοιρασια θα γίνει βάσει των κρουσμάτων και των θανόντων και εκεί θα την έχουμε πατήσει που δε φερθήκαμε ως κλασσικοί ελληνάρες.
Από όλα τα σημεία
μου αρέσει η τελεία.
Άβαταρ μέλους
ABOLEYTOI

Δημοσίευσηαπό Dimg4 » Τρί 07 Απρ 2020, 19:52

Sick Bastard έγραψε:
barlow4 έγραψε:
Dimg4 έγραψε:Συμφωνειτε διαφωνειτε με τα "προωρα" μετρα, εχουμε τα λιγοτερα θυματα. ΘΥΜΑΤΑ οχι κρουσματα. Αυτο μας ενδιαφερει, να μη χαθουν ζωες και ολα τα αλλα θα βρεθουν. Κερδιζουν χρονο και ψαχνουν φαρμακο, δεν καθονται σε ενα φορουμ να κατακρινουν ειδικους χωρις να αντιπροτεινουν κατι για να σωθουν ζωες.
Και μια ζωη που δεν εφυγε λογω των "προωρων" μετρων, εγω τα θεωρω πετυχημενα και προληπτικα.
Αλλα αφου δεν εγινε το δικο μας "θα τα βρουμε μπροστα μας". Προιδεαζουμε καταδικη χωρις να εχει ερθει. Ειχα πει οτι καποιοι ευχονται να πεσουν εξω αυτοι που αποφασιζουν επειδη η καναπεδικη αναλυση δε συμπτιπτει με την πραγματικοτητα.

Αυτό το τελευταίο το λες κ το ξαναλες και είναι τεράστια ανοησία κ είμαι σίγουρος ότι το καταλαβαίνεις κ μόνος σου.Το ότι η κυβέρνηση είναι ένα τσούρμο διεφθαρμένων κομματοσκυλων δε θα το ξεπλύνει μια επιτυχημένη διαχείριση έκτακτης κρίσης.
Στην Ιταλία του μαλάκα του Σαλβινι στη Ράι , διάβασα κάπου, στοχοποιηθηκε ένας επιχειρηματίας κολοσσός ονόματι Tenaris ο οποίος πίεσε κ εισακούσθηκε να μην κλείσουν τα εργοστάσια καθώς έχει διάφορα με κυριότερο κολοσσό χαλυβουργική.Επισης έχει κ δύο νοσοκομεία.Εδω δεν είχαμε ευτυχώς ούτε κάποιο ισχυρό βιομηχανικό λόμπι ούτε ιδιαίτερες επενδύσεις στην ιδιωτική υγεία.Σειρα γεγονότων μας ευνόησαν ελπίζω.Αυτο δεν αφαιρεί την έως τωρα επιτυχία του τσιοδρα κ των επιστημόνων που τον πλαισιώνουν.Μακαρι έτσι να συνεχίσει κ άλλο νεκρό να μη δούμε.
Ο Κούλης έπραξε σωστά που απομάκρυνε τον ανύπαρκτο σε ότι ασχολήθηκε στη ζωή του Κικίλια κ εμπιστεύτηκε έναν κανονικό επιστήμονα.Θα κριθεί όμως από δύο πράγματα.Απο το αν θα προσπαθήσει να κεφαλαιοποιήσει τη θετική έκβαση στην αντιμετώπιση της κρίσης, διενεργώντας πρόωρες εκλογές και από τον τρόπο που θα διαλέξει να στηρίξει την καμμένη γη που θα δούμε όταν τελειώσει το υγειονομικό μαρτύριο.
Αυτήν τη στιγμή και μπράβο τους, κρύβονται πίσω από το τσιοδρα αφήνοντας του το πεδίο, κ ταυτοχρονα χώνουν αβερτα χρήμα στα ΜΜΕ .Δειλά δειλά κ όσο ο Τσιοδρας επιτυγχάνει στο επιστημονικό του πεδίο στο οποίο έχει πραγματικά διαπιστευτήρια, προσπαθούν να πολιτικοποιησουν την παρουσία του συνεπικουρούμενοι κ από τα συριζαικα γίδια που χαρίζουν τον τσιοδρα στον Κούλη.

Α ρε Μπάρλοου χαρά στο κουράγιο σου.
Απευθύνεσαι σε ένα κοινό που θέλει να βλέπει πως κουρεύτηκε ο κάθε Πέτσας, τι να λέμε τώρα.
Καλή τύχη και καλό κουράγιο.

Οτι ναναι, που κολλησες τον καθε Πετσα μονο το νικ σου ξερει. Λογικο. Καλη τυχη σε σενα, την χρειαζεσαι
"ΚΑΤΩ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΙΒΑΝ"
Άβαταρ μέλους
Dimg4

Δημοσίευσηαπό barlow4 » Τρί 07 Απρ 2020, 19:59

ABOLEYTOI έγραψε:προβλέπω ότι όταν μοιραστεί η όποια ευρωπαϊκή πίτα, η μοιρασια θα γίνει βάσει των κρουσμάτων και των θανόντων και εκεί θα την έχουμε πατήσει που δε φερθήκαμε ως κλασσικοί ελληνάρες.

Ναι γιατί αν είχαμε εκατόμβες θα εσκυβε η Γερμανία κ τα λοιπά πουτανακια της με συμπόνια κ αλληλεγγύη επάνω από τη χώρα μας..
Έχει αποδείξει διαχρονικά η συγκεκριμένη χώρα ότι διαπνέεται από αυτά τα στοιχεία.
Άβαταρ μέλους
barlow4

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Τρί 07 Απρ 2020, 21:14

Κύριε Τσιόδρα θα μας λύσετε 3 απορίες;
3 ερωτήσεις στον εθνικό μας λοιμωξιολόγο.

Ότι θα καταφέρναμε να πολιτικοποιήσουμε και την πανδημία και να χωριστούμε σε Τσιοδρομάχους και Τσιοδρολάτρες ήταν πιο αναμενόμενο και από προφητεία του Στέφανου Χίου ότι θα πεθάνουμε όλοι σαν τον παγκολίνο που έγινε δεκατιανό για τον καταραμένο «ασθενή μηδέν». Ουδεμία έκπληξη προκαλεί.

Αυτοί ήμασταν και αυτοί είμαστε και αυτοί θα παραμείνουμε ακόμα και όταν τελειώσει οριστικά αυτός ο εφιάλτης. Καμία πανδημία δεν πρόκειται να αλλάξει τον σοφό ελληνικό λαό.

Όσοι εντούτοις διαθέτουν ακόμα ψήγματα λογικής και δεν φορούν κομματικά γυαλιά παραδέχονται ότι όσο γελοίο είναι να βλέπεις αφιερώματα στα κανάλια για το σπίτι που μεγάλωσε και μπουσούλησε ο σούπερ σταρ, Σωτήρης Τσιόδρας, άλλο τόσο αστείο είναι να προσπαθείς να τον αποδομήσεις με επιχειρήματα της πλάκας.

Ο άνθρωπος επιλέχθηκε για μια συγκεκριμένη δουλειά και έως τώρα την κάνει με τον καλύτερο δυνατό τρόπο. Ο Σωτήρης Τσιόδρας δεν κρίνεται απ’ το αν τα λέει καλά και απ’ το αν ψάλει ακόμα καλύτερα (ζουν ανάμεσα μας άνθρωποι που τον εκτιμούν επειδή είναι…γλυκούλης), αλλά απ’ την αποτελεσματικότητα του σε αυτό που έχει κληθεί να κάνει. Και επειδή εδώ δεν διακυβεύονται πρωταθλήματα, αλλά ανθρώπινες ζωές ας είμαστε όλοι λίγο πιο προσεκτικοί στις κρίσεις μας.

Καταλαβαίνω ότι ο γιατρός που κρύβουμε μέσα μας (τώρα που ο προπονητής έχει μπει σε καραντίνα) φωνάζει ότι αυτός θα τα έκανε καλύτερα από κάθε Τσιόδρα, αλλά λίγη αυτοσυγκράτηση δεν βλάπτει. Όπως δεν βλάπτει και το να μας ξεκαθαρίσει ο Σωτήρης Τσιόδρας τρία πράγματα τα οποία έχουν κάνει το μυαλό μας κιμά.

1. Κύριε Τσιόδρα μας, μέχρι χθες ξέραμε ότι αυτό που μπορεί να κάνει ένας νέος στην καραντίνα του για να προετοιμαστεί για μια ενδεχόμενη μάχη με τον κορωνοϊό, είναι να τρέφεται σωστά, να αθλείται και να προσπαθεί να ενισχύσει το ανοσοποιητικό του σύστημα.

Χθες ακούσαμε και διαβάσαμε ότι νέοι άνθρωποι με δυνατό ανοσοποιητικό και χωρίς κάποιο υποκείμενο νόσημα μπορεί να χτυπηθούν από τον κορωνοϊό γιατί «ένα υπερβολικά ενεργό ανοσοποιητικό σύστημα ενδέχεται να δημιουργήσει μια “βόμβα” φλεγμονής, η οποία καταβάλλει τους πνεύμονες και άλλα όργανα”». Τελικά τι απ’ τα δυο ισχύει; Θέλουμε ή δεν θέλουμε ένα δυνατό ανοσοποιητικό στη μάχη με τον κορωνοϊό;

2. Δευτέρα- Τετάρτη- Σάββατο διαβάζουμε ότι κάποιος που δεν έχει νοσήσει ΔΕΝ πρέπει να φορά μάσκα γιατί αφενός δεν τον βοηθά, αφετέρου μπορεί να αποβεί πιο επικίνδυνο για τον ίδιο και Τρίτη- Πέμπτη- Κυριακή ότι πρέπει να φοράμε γιατί η μάσκα είναι το ασφαλέστερο μέτρο προφύλαξης. Τελικά τι απ’ τα δυο ισχύει;

3. Η παχυσαρκία (μετά από ένα μήνα μέσα η μπυροκοιλιά έχει πλέον αυτονομηθεί απ’ το υπόλοιπο σώμα) θεωρείται τελικά υποκείμενο νόσημα ή όχι;

Κύριε Τσιόδρα επειδή αυτές οι 3 δεν είναι απορίες για να μας τις λύσει ο Μιμίκος, ο γιατρός, θα περιμένουμε με αγωνία τις απαντήσεις σας…

Πηγή: https://menshouse.gr/epikerotita/123923 ... -3-apories
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Ονειρεύομαι με υπομονή. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64

Δημοσίευσηαπό rade paprica » Τρί 07 Απρ 2020, 21:56

" Σημαντική ανάσα στις τράπεζες αλλά και στο υπουργείο Οικονομικών δίνει η σημερινή απόφαση της Ευρωπαϊκής Κεντρικής Τράπεζας να δέχεται τα ελληνικά ομόλογα ως ενέχυρο.
Η απόφαση της ΕΚΤ παρέχει τη δυνατότητα στις τράπεζες να αποκτήσουν πρόσβαση στα κεφάλαια της με μηδενικά επιτόκια, ενώ την ίδια στιγμή το ελληνικό δημόσιο θα μπορεί να πουλάει με μεγαλύτερη ευχέρεια ομόλογα στις τράπεζες. Η παραπάνω απόφαση εντάσσεται στο πλαίσιο ενός ευρύτερου πακέτου προσωρινών μέτρων για τη χαλάρωση των απαιτήσεων στις εγγυήσεις που ανακοίνωσε σήμερα η κεντρική τράπεζα εν μέσω της παγκόσμιας κρίσης από την πανδημία του κορονοϊού."
(πηγή News 24/7)

Πολύ σημαντική και ευχάριστη είδηση, που δίνει σημαντική ανάσα ρευστότητας στην ελληνική οικονομία γενικά, αλλά και στην κυβέρνηση
Άβαταρ μέλους
rade paprica

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Τρί 07 Απρ 2020, 22:21

Αναβλήθηκε και το GP της F1 στον Καναδά, στις 14/6.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ

Δημοσίευσηαπό bersekeros » Τρί 07 Απρ 2020, 22:44

goran 64 έγραψε:

1.Χθες ακούσαμε και διαβάσαμε ότι νέοι άνθρωποι με δυνατό ανοσοποιητικό και χωρίς κάποιο υποκείμενο νόσημα μπορεί να χτυπηθούν από τον κορωνοϊό γιατί «ένα υπερβολικά ενεργό ανοσοποιητικό σύστημα ενδέχεται να δημιουργήσει μια “βόμβα” φλεγμονής, η οποία καταβάλλει τους πνεύμονες και άλλα όργανα”». Τελικά τι απ’ τα δυο ισχύει; Θέλουμε ή δεν θέλουμε ένα δυνατό ανοσοποιητικό στη μάχη με τον κορωνοϊό;

2. Δευτέρα- Τετάρτη- Σάββατο διαβάζουμε ότι κάποιος που δεν έχει νοσήσει ΔΕΝ πρέπει να φορά μάσκα γιατί αφενός δεν τον βοηθά, αφετέρου μπορεί να αποβεί πιο επικίνδυνο για τον ίδιο και Τρίτη- Πέμπτη- Κυριακή ότι πρέπει να φοράμε γιατί η μάσκα είναι το ασφαλέστερο μέτρο προφύλαξης. Τελικά τι απ’ τα δυο ισχύει;

3. Η παχυσαρκία (μετά από ένα μήνα μέσα η μπυροκοιλιά έχει πλέον αυτονομηθεί απ’ το υπόλοιπο σώμα) θεωρείται τελικά υποκείμενο νόσημα ή όχι;

Πηγή Men's House

1. Ο κάθε άνθρωπος χρειάζεται οπωσδήποτε δυνατό ανοσοποιητικό σύστημα. Η επιπλοκή της θύελλας κυτοκινών , της υπεραντίδρασης του ανοσοποιητικού που προκαλεί φλεγμονή,δεν έχει σχέση με το πόσο δυνατό είναι το ανοσοποιητικό, αλλά από τις γενετικές προδιαγραφές του καθενος. Ακόμα ψάχνει η επιστήμη να βρει από που προέρχονται κάποια αυτοάνοσα νοσήματα. Όπου δηλαδή ο οργανισμός επιτίθεται στον εαυτό του. Συναισθήματα όπως το στρες και ο φόβος επιδρούν να ξέρετε στο ανοσοποιητικό μας.

https://www.newscientist.com/term/cytokine-storm/

2. Δεν το σχολιάζω. Έγινε ήδη πολύ κουβέντα.

3. Με βάση το δείκτη μάζας μάζας σώματος, ένας άνθρωπος με 10 κιλά παραπάνω από το ύψος του, δηλαδή 1,80 και 90 κιλά είναι παχύσαρκος , πρώτου σταδίου. Τέτοιοι είμαστε νομίζω οι περισσότεροι μετά από κάποια ηλικία. Οπότε ασχολίαστο περαιτέρω και αυτό.

ΥΓ Όταν ξεκίνησε ο Χάρι Πότερ ήταν σε όλους μας συμπαθής διότι είναι πολύ καλός επιστήμονας και φουλ επικοινωνιακός. Τα αποτελέσματα του επίσης πάρα πολύ καλά, με βάση τις έγκαιρες ενέργειες - θεραπευτικά πρωτόκολλα κλπ

Όταν αρχίζεις ομως και κάνεις πολιτική με την ιδιότητα σου, αρχίζει και γυρίζει μπούμερανγκ το θέμα.

ΥΓ2 Άμα κατέβει και στην πολιτική σε κανά δυο - τρεις μήνες , εκεί να δεις. Η μεγάλη πλάκα θα ειναι να μην πολιτευτεί με τον Κούλη.

ΥΓ3 Η μαγκιά του θα είναι να μην πολιτευτεί καθόλου.
Άβαταρ μέλους
bersekeros

Δημοσίευσηαπό V-olakiotis » Τρί 07 Απρ 2020, 23:42

black death έγραψε:Το δυσκολο κοματι φανταζομαι ειναι να πεισεις τους γιατρους να δουλευουν με 60 ευρω το μηνα χωρις να κλεισεις τα συνορα. Που και που βεβαια να τους στελνεις κι εξω και να κρατας το 80% απ' αυτα που πληρωνονται.

Σε μια κοινωνία που ο μέσος μισθός είναι ας πούμε 30 δολάρια το μήνα, σημειωτέον με τα ίδια λεφτά σε άλλες χώρες δε ζεις, τα 60 του γιατρού είναι ήδη διπλάσια.

Αν πάρουμε ως αληθή την ακροδεξιά προπαγάνδα από ΗΠΑ και Βραζιλια η Κούβα πληρώνονταν περίπου πάνω από 1.000 δολαρια - κάποιοι αναφέρουν 3.600 δολάρια ανά γιατρό το μήνα επί Λούλα και Ρούσεφ - το μήνα για κάθε έναν γιατρό της στη χώρα.

Πόσο είναι το 20% των 1000 δολαρίων παραπάνω από τον μέσο μισθό;

260 δολάρια...τέτοιο χαντικαπ αμοιβών γιατρών με τους υπόλοιπους δύσκολα θα βρεις ακόμα και στην Ελλάδα.

Αλλά το πιο απίθανο ειναι, ότι δεν χωράει στο μυαλό σας, ότι μπορεί να πάει ένα Κουβανος γιατρος στο εξωτερικό χωρίς οικονομικό κίνητρο η αποκλειστικά για αυτό...

Γέλασα με την αναφορά περί "φτώχειας, εγκληματικότητας και πορνείας" που μαστίζουν την Κούβα. Κι άντε η πορνεία κάποιων χιλιάδων νέων στα θέρετρα για την οποία κάνει στραβά μάτια και ο Ντίαζ Κανιέλ, αλλά εγκλήματικότητα στην Κούβα ρε αθεόφοβοι;!
Γέλανε και οι πέτρες στην Τιχουάνα,το Μεντεγίν, το Ακαπούλκο, τη Φορταλέζα - που πας να μπλέξεις Βάνια - και στον Σαιντ Λούις του Μιζούρι...

Είναι σαφές, ότι 58 χρόνια εμπάργκο δεν έχουν πείσει τους Κουβανούς ότι η "αλά ΗΠΑ" δημοκρατία τους είναι πιο ωφέλιμη από τον ιδιότυπο σοσιαλισμό που προσαρμόζουν στις εκάστοτε συνθήκες. Και το εμπάργκο είναι ο βασικός λόγος που κάτοικοι της Κούβας σας φαίνονται φτωχοί...

Μιλάμε για 11 εκατομμύρια φτωχούς, που έχουν παιδεία, κατοικία και υγεία. Δικαιώματα που στερούνται πολλαπλάσιοι κάτοικοι των ΗΠΑ και υπερπολλαπλάσιοι στις υπόλοιπες χώρες της Λατινικής Αμερικής...
"
ΝΑΤΟΙ ΝΑΤΟΙ ΟΙ ΑΗΤΤΗΤΟΙ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ!!!
Άβαταρ μέλους
V-olakiotis

Δημοσίευσηαπό joshua » Τετ 08 Απρ 2020, 00:04

Επειδη μου αρεσει να ειμαι δικαιος και να παραδεχομαι τις οποιες λαλακιες γραφω ναι ο ορος εγκληματικοτητας ειναι προφανως λαθος.Επουδενι δεν υπαρχει εγκληματικοτητα στη Κουβα στη συνηθη της μορφη,πως θα μπορουσε αλωστε,κυριως αφορα μια καποια διακινηση παρανομων ουσιων.Ημουν φαουλ στο συγκεκριμενο θεμα ,στα υπολοιπα δεν αλλαζω τιποτα.
Κανω βουτιες σε βοθρο με εικονες,φουσκωνω τα βυζια μου με ορμονες.Θελω να γινω σαν αμερικανος,μου αρεσει στα κρυφα και ο Μητροπανος...
Άβαταρ μέλους
joshua

Δημοσίευσηαπό barlow4 » Τετ 08 Απρ 2020, 00:17

berserkero προσωπικά δε μπορώ να πάρω στα σοβαρα αυτά που λες.
Αναφέρεσαι σε εξειδικευμένα επιστημονικά δεδομένα κ τοσταρεις λινκ που ακόμα κ να διαβάσει ο μέσος μη γιατρός δεν μπορεί να αξιολογήσει ,ακριβώς επειδή δεν είναι γιατρός.Προσωπικα λοιπόν δε μπορώ να σε πάρω στα σοβαρά γιατί δεν έχει λογική να λάβω υπόψη μου ιατρικές πληροφορίες από μη γιατρό.
Ίσως μόνο εγκυκλοπαιδικά όσο μπορώ να αντισταθώ στο να μη βγάλω συμπεράσματα που λόγω άγνοιας θα είναι λανθασμενα.
Άβαταρ μέλους
barlow4

Δημοσίευσηαπό V-olakiotis » Τετ 08 Απρ 2020, 00:19

Σε μια πολιτισμένη κουβέντα νομίζω ότι και τα λάθη συγχωρούνται Josh. Με ενοχλεί αφάνταστα να βλέπω γενικεύσεις σε αρνητικά φαινόμενα στην Κούβα, παρότι και κατά τη γνώμη μου το μείζον πρόβλημα στη χώρα είναι αυτό των ατομικών δικαιωμάτων.
Καμιά απολυταρχία όμως δεν θα μπορούσε να κρατάει φυλακισμένους 11 εκατομμύρια ανθρώπους χωρίς τη δικη τους βούληση. Και η Κούβα έχει τρεις πλέον γενιές ανθρώπων που μεγάλωσα με τις αξίες της επανάστασης και έχουν μορφωτικό επίπεδο. Αυτό το ξέρουν καλά οι γκρίνκος και οι όμοιοι τους σε όλο τον κόσμο.
Προσωπικά, θα πήγαινα να ζήσω στην Κούβα, τι παραπάνω ζω δηλαδή εδώ στα Πατήσια, ότι ψηφίζω κάθε τέσσερα χρόνια αντιπρόσωπο μου στην εξυπηρέτηση των συμφερόντων της ολιγαρχίας που λυμαίνεται τη χώρα εδώ και δύο αιώνες;
ΝΑΤΟΙ ΝΑΤΟΙ ΟΙ ΑΗΤΤΗΤΟΙ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ!!!
Άβαταρ μέλους
V-olakiotis

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Κοινωνικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες

metin2 pvp metin2 pvp serverler mt2 pvp metin2 pvp silkroad pvp knight pvp metin2 pvp serverler pvp serverler