23. Δημήτρης Γιαννούλης

Συζήτηση για το έμψυχο υλικό της ομάδας

Re: 23. Δημήτρης Γιαννούλης

Δημοσίευσηαπό eorptol1 » Δευτ 09 Δεκ 2019, 15:51

Σεντρες έχει καλές.....

Στάλθηκε από το MI MAX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
eorptol1

Δημοσίευσηαπό abalaea » Δευτ 09 Δεκ 2019, 15:55

Εμένα προσωπικά ο Γιαννούλης με έχει εντυπωσιάσει θετικά από κάθε άποψη. Από που να αρχίσεις και που να τελειώσεις. Τρεξίματα και φυσική κατάσταση φοβερή. Έχει ένταση όταν πρέπει στο παιχνίδι του και αυτό είναι πολύ ωραίο. Αμυντικά είναι πολύ καλός, αναπάντεχα καλύτερος απότι περίμενα. Επιθετικά έχει ποικιλία στο παιχνίδι του, και παρόλο που είναι νεαρός, πολύ ψύχραιμος. Σχεδόν πάντα πράτει το σωστό και σπάνια κάνει λάθη. Και εγώ καμιά φορά σκέφτομαι "κάνε μία μπούκα παραπάνω βρε παιδί μου", επειδή πιστεύω μπορεί. Αλλά το ότι δεν τριπλάρει συχνά, δεν σημαίνει ότι δεν το έχει. Ίσα ίσα επειδή δεν παίζει μονόπατα, είναι δύσκολο να τον αντιμετωπίσεις. Και συνδυαστικά το έχει και γλυκιές σέντρες βγάζει και πολλές φορές ανοίγει το παιχνίδι με κάτι κοφτές συρτές προς το κέντρο. Πιστεύω αν είχαμε Πρίγιο ή ανάλογο φορ αυτήν την στιγμή θα είχε ήδη 8-10 ασιστ. Κάτι ξέρει ο προπονητής και τον εκθειάζει. Δεν θα ήθελα να τον δω να φεύγει τον χειμώνα. Μακάρι να μείνει να τον χαρούμε λίγο ακόμα :)
abalaea

Δημοσίευσηαπό Ριαν_Καπαγιαννιδης » Δευτ 09 Δεκ 2019, 16:01

Ρε Αποστολη, τυφλες σεντρες ο Γιαννουλης? Περαν του οτι η τυφλη σεντρα δεν ειναι θεμα τεχνικης, αλλα ψυχραιμιας, ολες μα ολες οι σεντρες του ειναι στοχευμενες. Επισης, ειναι ο μονος παικτης στην μετα-Λινο εποχη που καθε του σεντρα ειναι πιθανη ασιστ. Θυμασαι το σπασιμο της μπαλας στο πεναλτι που εχει κανει ποσες φορες? Τις σεντρες στο δευτερο δοκαρι που βρισκουν τον Λημνιο στην μπουκα του? Ακομα κι αυτες που δεν οδηγουν σε τελικη ειναι μια χαρα, απλα παιζουν κι οι αντιπαλοι αμυντικοι. Για μενα η τεχνικη του Γιαννουλη ειναι το μεγαλυτερο του προσον, κι αν ειχα κατι να του προσαψω, αυτο ειναι οι αμυντικες του τοποθετησεις. Αλλα αληθεια, αν αυτο το παιδι επαιζε και αμυνα, αποκλειεται να ηταν στον ΠΑΟΚ τωρα.
Ριαν_Καπαγιαννιδης

Δημοσίευσηαπό danirifle » Δευτ 09 Δεκ 2019, 16:02

αντιλαμβάνομαι ότι ο γιαννούλης είναι ο κορυφαίος "μικρός" ηλικιακά έλληνας παίχτης που έχει παίξει στον ΠΑΟΚ, στην "μετά στάφυ" εποχή

νομίζω όμως ότι δεν είναι από τις ακαδημίες μας ε?
οπότε δε λογίζεται ως γηγενής από την ομάδα, αλλά γηγενής από τη χώρα
ΚΑΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΟΙ ΦΤΙΑΓΜΕΝΟΙ...
Άβαταρ μέλους
danirifle

Δημοσίευσηαπό joshua » Δευτ 09 Δεκ 2019, 16:06

Ένα πράγμα πρέπει να δουλέψει ο Γιανουλης όπως τον βλέπουμε φέτος. Οκ με το δεξί απλά περπατάει, άρα δεν έχω απαιτήσεις να αλλάξει πόδι ,να κινηθεί μέσα στην περιοχή αλλαζοντας κατεύθυνση και να σουτάρει με το δεξί.Μπορει όμως να βρει κάποιες γωνιές στα ανεβάσματα του που να του δίνουν την δυνατότητα να σουτάρει με το αριστερό και όχι να κινείται αποκλειστικά σχεδόν κάθετα και να ψάχνει μόνο τη σέντρα. Μια φορά το είχε κάνει αν θυμάμαι και είχε βάλει το τρίτο γκολ το καλοκαίρι με τη Σλόβαν ,το οποίο ήταν και πανέμορφο.
Κανω βουτιες σε βοθρο με εικονες,φουσκωνω τα βυζια μου με ορμονες.Θελω να γινω σαν αμερικανος,μου αρεσει στα κρυφα και ο Μητροπανος...
Άβαταρ μέλους
joshua

Δημοσίευσηαπό stanilas14 » Δευτ 09 Δεκ 2019, 16:18

αυτα που γραφουν καποια ατομα οτι ο λημνιος και ο γιανουλης πετανε τυφλες σεντρες ειναι τουλαχιστον λαθος, μην πω τπτ αλλο...γτ η αληθεια ειναι οτι αυτες οι τυφλες σεντρες στο ποδοσφαιρο ονομαζονται σεντρες-σουτ και ειναι με εντολη προπονητη για το λογο οτι μια σεντρα-σουτ φερνει μεγαλη ανακατοσουρα στην αντιπαλη περιοχη κ μπορει να γινει πολυ ευκολα γκολ ειτε αμα την ακουμπησει ενας παιχτης μας ειτε ακομα και αντιπαλος ... αυτες τις τυφλες σεντρες δεν τις εχουν ολοι , μονο οι μεγαλες μπαλαδοφατσες μπορουν να περνανε μπαλιες ξυραφι μεσα στην περιοχη , οι ποιο πολλοι ποδοσφαιριστες στην καλυτερη την στελνουν στα περιστερια σαν τον κιτσιου...
stanilas14

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Δευτ 09 Δεκ 2019, 16:32

ΟΚ. Ας το δούμε αλλιώς. Πόσες σέντρες έκανε ο Γιαννούλης με Ξάνθη και πόσες από αυτές βρήκαν στόχο. Ειλικρινά εγώ δεν έχω το νούμερο. Το μόνο στατιστικό στοιχείο που έχω είναι ότι είχαμε 25/63 γεμίσματα Αυτό που θυμάμαι όμως είναι ότι παρ' όλη την μεγάλη κατοχή και τα πάρα πολλά γεμίσματα αυτός που τελικά έλυσε τον γόρδιο δεσμό ήταν ο El Kaddouri με την συρτή του πάσα.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ

Δημοσίευσηαπό stanilas14 » Δευτ 09 Δεκ 2019, 16:38

αλλο το γεμισμα με μπαλιες τυφλες ξυραφι και αλλο αυτο που εγινε με καντουρι ...

πχ στο 0:21 o λημνιος κανει οτι και ο καντουρι
https://www.youtube.com/watch?v=fxQJdo1dirY
stanilas14

Δημοσίευσηαπό renegade » Δευτ 09 Δεκ 2019, 16:50

Καταλαβαίνουμε φαντάζομαι ότι παίζουνε και οι αντίπαλοι και ειδικά απέναντι σε ομάδες οι οποίες έχουν πέντε και επτά παίκτες μέσα στην περιοχή όσο στοχευμένη και να είναι μία σέντρα μπορεί ποτέ να μη φτάσει στον παίκτη μας γιατί οι αμυντικοί προλαβαίνουν να κόψουν... Οι οποίοι πάντα έχουν το πλεονέκτημα.
Από κει και πέρα προσωπικά για μένα ένα από τα μεγάλα πλεονεκτήματα του Γιαννούλη είναι η ωριμότητα του να μην κάνει πράγματα τα οποία δεν μπορεί να κάνει.
Όταν βελτιώσει τις τοποθέτησης του και τις αντιδράσεις του ιδιαίτερα στις ψηλές διαγώνιες μπαλιές στην άμυνα τότε θα μιλάμε για ένα πραγματικά ολοκληρωμένο back.
Αλλά ακόμα και έτσι είναι πολυτέλεια για το ελληνικό ποδόσφαιρο
Άβαταρ μέλους
renegade

Δημοσίευσηαπό ace.79.gr » Δευτ 09 Δεκ 2019, 16:53

Στο τοπ5 της ευρωπης στην θεση του αυτην την στιγμη
Έχε τους φίλους σου κοντά και τους εχθρούς κοντύτερα.
Άβαταρ μέλους
ace.79.gr

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Δευτ 09 Δεκ 2019, 20:25

Ε, όχι δα! Ας μην πάμε στις μεγάλες ομάδες. Το αριστερό μπακ της Benfica το θυμάστε;
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ

Δημοσίευσηαπό Mauricio-8- » Παρ 20 Δεκ 2019, 14:08

Πρέπει να συμπληρωσε κάρτες νομίζω χθες και πρέπει να χάνει ένα από τα επόμενα 4 ματς.Μεσα Ατρόμητο έξω Άρη Έξω Οφη Κύπελο, Μέσα Αεκ
Άβαταρ μέλους
Mauricio-8-

Δημοσίευσηαπό invincible » Παρ 20 Δεκ 2019, 14:25

Ο Γιαννουλης είναι ο Λινο επιθετικά και ο Rasvan Rat αμυντικά με κατέβασματα ανεβάσματα κάτι ανάμεσα σε Βενετιδη και Λεοβατς και Καραδήμου. Αν τον βάλεις να δουλέψει στο σουτ πολύ και τον δυναμώσεις , θα τον κάνεις κάτι ανάμεσα σε Γεωργάτο και Φύσα. :mrgreen:
Άβαταρ μέλους
invincible

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Παρ 20 Δεκ 2019, 14:47

Συμπλήρωσε 4 κίτρινες κάρτες και θα εκτίσει την ποινή σε έναν από τους αγώνες:
ΠΑΟΚ – Ατρόμητος (23/12),
Ο.Α.Ρ.Η.Σ. – ΠΑΟΚ (4/1),
ΠΑΟΚ – ΑΕΧ (12/1) και
ΠΑΟΚ – Αστέρας (19/1).

Αν ήταν στο χέρι μου θα έβαζα να εκτίσει την ποινή στον αγώνα με Αστέρα.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ

Δημοσίευσηαπό painkiller4 » Σάβ 21 Δεκ 2019, 18:33

Πρόταση από Αγγλία ακούγεται και ζητάμε τα λεφτά της Ρήτρας.
10εκ ευρώ αλλά το καλοκαίρι. Δεν πρέπει να φύγει για κανέναν λόγο στα μισά της σεζόν. Η ομάδα έχει στόχους και ο Γιαννούλης είναι σημαντικός. Χρειαζόμαστε τον Βιειρινια στα εξτρεμ.
"ΚΛΕΙΣΕ ΜΕΣΑ ΣΟΥ ΤΟΝ ΠΑΟΚ ΓΙΑ ΝΑ ΝΙΩΣΕΙΣ ΚΑΘΕ ΕΙΔΟΥΣ ΜΕΓΑΛΕΙΟ"
https://www.youtube.com/watch?v=pLG5N-4 ... tml5=False
Άβαταρ μέλους
painkiller4

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Cantona4, Metagrafakias, tzelas και 17 επισκέπτες

metin2 pvp metin2 pvp serverler mt2 pvp metin2 pvp silkroad pvp knight pvp metin2 pvp serverler pvp serverler