10. Δημήτρης Πέλκας

Συζήτηση για το έμψυχο υλικό της ομάδας

Re: 10. Δημήτρης Πέλκας

Δημοσίευσηαπό DamoN » Τετ 23 Σεπ 2020, 00:52

Τον έχω σταυρώσει για τα δικά μου δεδομένα μεΤα από πολύ κακές εμφανίσεις περυσι
Φέτος μέχρι στιγμής είναι μια χαρά....
Μπράβο σου που σκοράρες ενώ πριν είχες χάσει πέναλτυ.....
Δυνατά στην ρεβανς
DamoN

Δημοσίευσηαπό Ιάσονας » Τετ 23 Σεπ 2020, 01:00

Πιστεύω πως το πρόβλημα του Πέλκα είναι πως είναι καθαρά ΠΑΟΚ και αυτό του προσθέτει άγχος. Μέχρι στιγμής φέτος πάει πολύ καλά όσοι τον βλέπουν σαν βαρίδι στην ομάδα είναι κατά την γνώμη μου άσχετοι. Δεν πρέπει να χτυπάει πέναλτι όχι επειδή έχουμε καλύτερο εκτελεστή αλλά επειδή έχει παραπάνω βάρος από τους άλλους. Αυτό το βλέπω μερικές φορές και στο Μιχαηλίδη ότι ενώ είναι ξεψαρωμενος το λάθος τον επηρεάζει περισσότερο από όσο θα επηρέαζε πχ τον μιχαι μόνο και μόνο επειδή δεν είναι απλά παίκτης αλλά και οπαδός και όλα τα γύρω γύρω τα καταλαβαίνει.
Ιάσονας

Δημοσίευσηαπό Hermann » Τετ 23 Σεπ 2020, 01:02

Ακριβώς. Ο Πέλκας είναι ΠΑΟΚ, σίγουρα δεν είναι βαρίδι. Ωστόσο, για αρχηγός δε κάνει. Ούτε για να εκτελεί στημένα και πέναλντι.
Άβαταρ μέλους
Hermann

Δημοσίευσηαπό icue » Τετ 23 Σεπ 2020, 01:02

Δεν ξερω αν ειναι συμπτωση αλλα οι δυο λιγοτερο συγκεντρωμενοι παικτες σημερα ηταν αυτος και ο Γιαννουλης και ηταν οι μονοι δυο που χαμογελουσαν οταν ακουγαν τον υμνο του τσουλου. Οχι οτι δεν προσπαθησαν, το αντιθετο, αλλα δεν ειχαν καθαρο μυαλο, ο Γιαννουλης στην αμυνα και ο Πελκας στην επιθεση.

Ειδικα στη φαση στο δοκαρι που κανει στο καπακι σουτ ο Κρεσπο και γενικα ειναι σε πανικο η αμυνα των Ρωσων αυτο που κανει, που δεν ξερει τι να κανει τη μπαλα και παει να περασει μια λομπα (;) στο πουθενα ηταν να τραβας τα μαλια σου.

Φοβερο τελειωμα στο γκολ παντως :D
icue

Δημοσίευσηαπό Norte » Τετ 23 Σεπ 2020, 01:19

περα απο την κινηση φορ και το ωραιο γκολ που βαζει η αληθεια ειναι πως δεν ειχε καμια συμμετοχη στο παιχνιδι της ομαδας, σπανια ακουμπησε η μπαλα πανω του και ολα οσα καναμε μεσοεπιθετικα ηταν του ζιφκοβιτς.
ετσι οπως παιζουμε για τους παικτες στην τριαδα μπροστα δεν φτανει να πιεζουν και να εχουν τρεξιματα αλλα θελει και ποιοτητα, ελπιζω να ειναι πολυ καλυτερος στην ρεβανς γιατι το εχουμε μεγαλη αναγκη
Άβαταρ μέλους
Norte

Δημοσίευσηαπό bersekeros » Τετ 23 Σεπ 2020, 01:46

Πολύ ωραίο το γκολ.

Πολύ τρέξιμο, πάθος και πίεση.

Μην ξαναβαρέσεις πέναλτι.

Είναι δουλειά πιο ψυχρό-αιμων παικτών αυτή.

Εσύ θα συνεχίσεις να ηγείσαι, να κάνεις του ξένους παίκτες να νιώθουν τι εστί ΠΑΟΚ και να μεταδίδεις την νοοτροπία της Νίκης και της πάλης/ αγώνα / προσπάθειας.

Συνεχίζουμε ακάθεκτοι παλίκαρε!
Άβαταρ μέλους
bersekeros

Δημοσίευσηαπό zissos » Τετ 23 Σεπ 2020, 03:55

Ιταλιάνικο πλασεδάκι, τύπου Μπάτζιο- Ντελ Πιέρο- Ιντζάκι κλπ. Πέναλτυ μην ξαναχτυπήσεις.
Άβαταρ μέλους
zissos

Δημοσίευσηαπό renegade » Τετ 23 Σεπ 2020, 04:08

Όλοι στέκονται στο χαμένο πέναλτι (εκατοντάδες χαμένα πέναλτι από παικταρσδες ), αλλά για την γκολάρα μεγάλου παικτου ούτε κουβέντα.

Από κει και πέρα τον εκθέτει η ομάδα χρηζοντας τον εκτελεστή στημένων και πέναλτι.

Επίσης συμφωνω απόλυτα με ότι έγραψε ο ρειν νωρίτερα.
Βρες έναν τρόπο και δούλεψε την πνευματικότητα σου.
Αθλητικά είσαι σε τοπ επίπεδο
Τεχνικά είσαι άρτιος όπως και τακτικα.
Θα πρέπει να δουλέψεις το κεφάλι σου, αυτό το καταλαβαίνει ο καθένας που θα σε ακούσει να μιλάς από το πρώτο λεπτό.
Άντε πασακα μου
Άβαταρ μέλους
renegade

Δημοσίευσηαπό aivas19 » Τετ 23 Σεπ 2020, 05:17

Παλι βγαλατε χολη; Ξεκολλατε
Άβαταρ μέλους
aivas19

Δημοσίευσηαπό navigator11 » Τετ 23 Σεπ 2020, 07:12

Εγώ έχω κολλήσει στο πόσο άθλια εκτέλεσε το πέναλτι. Σαφώς, εξιλεώθηκε με το φοβερό γκολ, που έβαλε εν συνεχεία. Αλλά μου έκανε πολύ άσχημη εντύπωση στο πέναλτι. Παίχτη της Κράσνονταρ να έβαζες να το βαρέσει εναντίον της ομάδας του δε νομίζω να το έκανε χειρότερα. Εύχομαι την ερχόμενη Τετάρτη να μη χρειαστεί να συζητάμε για αυτό το πέναλτι. Κατά τα λοιπά, προσπάθησε αρκετά, πάλεψε, είχε τη δίψα και το πάθος. Αλλά ...
"Το τσίρκο που 'χω στήσει, το υπόγειο μαγαζί
βουλιάζει και με παίρνει κι εμένανε μαζί.
Βουτάω το μαύρο χιούμορ σε έγχρωμη οπή
και δάχτυλο Κυρίου μου γνέφει σιωπή."
Άβαταρ μέλους
navigator11

Δημοσίευσηαπό Obdulio » Τετ 23 Σεπ 2020, 07:19

Μια χαρά παίκτης είναι ο Πέλκας.
Obdulio

Δημοσίευσηαπό shogoon » Τετ 23 Σεπ 2020, 07:40

Νομιζω οτι ειναι απο τους πιο τιμιους παικτες απο την αποψη οτι δινει οτι μπορει να δωσει. Αν εμπαινε το πεναλντι δεν θα εβαζε το γκολ (θα μιλουσαμε για αλλο ματς) η μπορει να εχανε τη φαση χωρις να μπορει να πει κανενας κατι. Το μονο σιγουρο ειναι οτι πρεπει να βρουμε ενα η δύο παικτες που να βαρανε τα πεναλντι. Ο Πελκίνιο δεν θα ειναι μεσα σε αυτους. Εμενα παντως τα ποδια μου ετρεμαν πριν την εκτελεση. Γιαυτο ειμαι ιδιωτικος υπαλληλος.
Άβαταρ μέλους
shogoon

Δημοσίευσηαπό theodorsalonika » Τετ 23 Σεπ 2020, 07:50

Εκνευρίστηκα όχι τόσο με το πέναλτυ,αλλα ρε Μήτσο τι μαλλί καγκουρικο είναι αυτό;
Βλέπουμε τους αετούς να πετούν ψηλά μόνοι τους, ενώ τα πρόβατα μαζεύονται σε κοπάδι.
Άβαταρ μέλους
theodorsalonika

Δημοσίευσηαπό V-olakiotis » Τετ 23 Σεπ 2020, 07:55

Τα παράπονα σας - για το μαλλί - στην Κ....

Μητσάρα, καταλαβαίνεις γιατί θα μιλούσαμε τώρα αν είχες εκτελέσει καλύτερα το πέναλτι;

Σκότωνέ τους, όχι πλασέ!
ΝΑΤΟΙ ΝΑΤΟΙ ΟΙ ΑΗΤΤΗΤΟΙ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ!!!
Άβαταρ μέλους
V-olakiotis

Δημοσίευσηαπό zoran » Τετ 23 Σεπ 2020, 08:15

bersekeros έγραψε:Πολύ ωραίο το γκολ.

Πολύ τρέξιμο, πάθος και πίεση.

Μην ξαναβαρέσεις πέναλτι.

Είναι δουλειά πιο ψυχρό-αιμων παικτών αυτή.

Εσύ θα συνεχίσεις να ηγείσαι, να κάνεις του ξένους παίκτες να νιώθουν τι εστί ΠΑΟΚ και να μεταδίδεις την νοοτροπία της Νίκης και της πάλης/ αγώνα / προσπάθειας.

Συνεχίζουμε ακάθεκτοι παλίκαρε!

+1926
Άβαταρ μέλους
zoran

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Maximus και 7 επισκέπτες

metin2 pvp metin2 pvp serverler mt2 pvp metin2 pvp silkroad pvp knight pvp metin2 pvp serverler pvp serverler