Π.Α.Ο.Κ. - Παναθηναϊκός, 68-71, MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Σχόλια - κριτική για τις υποχρεώσεις του καλαθοσφαιρικού τμήματος για τη σεζόν 2014/15...

MVP

Όντουμ
6
22%
Κάρτερ
1
4%
Σαλούστρος
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Βον
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Μαργαρίτης
8
30%
Χαριτόπουλος
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Τσόχλας
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Λάνγκφορντ
12
44%
Σιναντίνοβιτς
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
 
Σύνολο ψήφων : 27

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Παναθηναϊκός, 68-71, MVP, σχόλια & παραλειπόμ

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Δευτ 23 Φεβ 2015, 13:47

Το ξέχασα και ζητώ συγγνώμη:

ΜΠΡΑΒΟ στην ομάδα που έκανε τον κύκλο όλης της κερκίδας (εκτός από το μέρος που καθόμουν εγώ :twisted: ) και έδωσε το χέρι στον κόσμο... Συγκινητικότατοι.
Όπως και ο Σήφης μετά το τέλος του αγώνα στο μικρόφωνο...
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46410
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Παναθηναϊκός, 68-71, MVP, σχόλια & παραλειπόμ

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Δευτ 23 Φεβ 2015, 18:38

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.864445700279342&type=3&l=c6f67a6e0c


Φωτογραφίες του αγώνα, από το Facebook της Κ.Α.Ε.!
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46410
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Παναθηναϊκός, 68-71, MVP, σχόλια & παραλειπόμ

Δημοσίευσηαπό BlackMagicPAOK » Δευτ 23 Φεβ 2015, 22:07

Στα τελευταια 4 δευτερολεπτα ο Μπατιστα έχει κανει πεντακαθαρα βηματα. Επειδη τον κλεινουν 2 δεν μπορει να απελευθερωθεί κι ετσι αλλάζει σταθερό πόδι για να βρει την πάσα. Η φάση αυτη προφανώς δεν ειναι μια λεπτομερεια, κρινει ολο το ματς.. Και τα βήματα τα εκανε ο Μπατιστα λόγω της πίεσης που δεχτηκε.. Και επειδη πεσανε 2-3 επανω του εμεινε ο Γιανκοβιτς ελεύθερος.. Επίσης το φαουλ στο λει-απ του Καρτερ ήταν πεντακάθαρο..
Η αλήθει ειναι ότι σε όλο το ματς κυνηγαμε στο σκορ. Στο 48-50 αν ειχε μπει το 3ποντο του Οντομ θα τους ειχαμε σαρωσει. Η ανατροπή στο τελευταιο 2λεπτο ειναι επική. Ας κρατήσουμε αυτό.
Μπράβο σε όλους τους αθλητές και τους προπονητές!
" Oλα ειναι δρομος "
Άβαταρ μέλους
BlackMagicPAOK
 
Δημοσιεύσεις: 3619
Εγγραφή: Δευτ 23 Φεβ 2015, 21:53
Τοποθεσία: Γιάννενα

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Παναθηναϊκός, 68-71, MVP, σχόλια & παραλειπόμ

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Δευτ 23 Φεβ 2015, 22:41

Καλώς όρισες στην παρέα, BlackMagicPAOK! (παράφραση του τραγουδιού του Santana;; )
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46410
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Παναθηναϊκός, 68-71, MVP, σχόλια & παραλειπόμ

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Δευτ 23 Φεβ 2015, 23:01

Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46410
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Παναθηναϊκός, 68-71, MVP, σχόλια & παραλειπόμ

Δημοσίευσηαπό nico4 » Τρί 24 Φεβ 2015, 12:54

ΠΑΟΚ-Παναθηναϊκός 68-71. Όσο και να προσπαθώ, δεν μπορώ να ξεκολλήσω το μυαλό μου από την ιστορική ειρωνεία.
Όσοι έζησαν τον αθλητικό θάνατο του Μπόμπαν σε ζωντανή μετάδοση, είναι δύσκολο να συνηθίσουν, όσα χρόνια κι αν περάσουν, το επώνυμο «Γιάνκοβιτς» τυπωμένο σε μια πράσινη φανέλα με το τριφύλλι στο στήθος. Είναι ανίερο. Είναι προσβολή. Σε κάθε περίπτωση, ο γιος του αγαπημένου Μπόμπαν έχει διαφορετική άποψη και πρέπει να τη σεβαστούμε. Εγώ, προσωπικά, ούτε να τη σεβαστώ μπορώ, ούτε να την καταλάβω. Θεωρώ πως πρόκειται για τεράστια ντροπή –αν υπήρχε μία ομάδα της οποίας το χρήμα δε θα προσκυνούσε ποτέ, ως ελάχιστο φόρο τιμής για όσα τράβηξε ο πατέρας του, αυτή θα ήταν ο Παναθηναϊκός.

Η τραγωδία του Μπόμπαν δεν ήταν το ένα δευτερόλεπτο της απόγνωσης από το σφύριγμα που τον έστειλε στον πάγκο με πέντε φάουλ (με «επιθετικό» πάνω στον Αλβέρτη, που σήμερα θα το σφύριζαν ως «φλόπινγκ» κάποιοι καλοί διαιτητές), στον ημιτελικό της Νέας Σμύρνης απέναντι στον Παναθηναϊκό των Κόμαζετς, Βράνκοβιτς, Γκάλη, Αλβέρτη, Σοκ, του Παβλίσεβιτς και των πρώτων εκατομμυρίων των Γιαννακοπουλαίων. Ήταν το παραμύθι της ελπίδας που ακολούθησε. Βρέθηκε γιατρός στη Νότια Αφρική, σοβαρό ενδεχόμενο να ξαναπερπατήσει, θα καλυφθούν όλα τα έξοδα για να μεταφερθεί στο εξωτερικό σε ειδικό που κάνει θαύματα. Έτσι σκόρπια τα θυμάμαι, πόσο καιρό μετά που γράφανε οι εφημερίδες. Είχα συναντηθεί με τον Αλβανό, μέλος της διοίκησης του Πανιωνίου, στο Ιβανόφειο, στο δεύτερο μικρό τελικό μεταξύ μας, ένας χαμένος άνθρωπος, πανιασμένος ακόμα από το σοκ, «τι να σου πω, παιδάκι μου, ούτε που μας ενδιαφέρει η τρίτη θέση, ο Μπόμπαν να γίνει καλά». Πλησίασα τον Πι Τζέι Μπράουν που τα έλεγε με τον Φασούλα, όλη η κουβέντα γύρω από αυτόν. «Μεν, ιτ’ς κίλινγκ ας». Δεν είχαν φέρει στη Θεσσαλονίκη ούτε δεύτερες φανέλες οι Πανιώνιοι, έπρεπε να κάνουν μπουγάδα για το επόμενο ματς. Όλη η Ελλάδα ασχολούνταν με το δράμα του Μπόμπαν, εκτός από τον Γκάλη και τους Γιαννακόπουλους που μιλούσαν για τη «μεγάλη επιστροφή».

Η 28η Απριλίου 1993 είναι η μέρα που ενέπνευσε το «εμείς θα ξαναφέρουμε το μπάσκετ στο Βορρά». Η μέρα που για πρώτη φορά η διαιτησία έφερε τσαμπουκά το τσίρκο των φαρμακοβιομηχάνων σε τελικό Α1, σφαγιάζοντας σε όλη τη σειρά των ημιτελικών τον τεράστιο Πανιώνιο του Βλάντο Τζούροβιτς, που είχε τερματίσει τρίτος, παρακαλώ, με μία μόλις ήττα παραπάνω από τον πρώτο ΠΑΟΚ, ισόβαθμος με τον Παναθηναϊκό. Τον τεράστιο ΠΑΟΚ του φάιναλ-φορ, την καλύτερη, ίσως, ομάδα μας όλων των εποχών. Τέσσερις ήττες εμείς, πέντε αυτοί. Μπράουν, Χριστοδούλου, Μποσγανάς, Γιάνκοβιτς και ένα μάτσο ρολίστες είχαν καταφέρει να τερματίσουν πάνω από τον Ολυμπιακό και να βγάλουν εκτός τετράδας για πρώτη φορά τον Άρη. Το μπάσκετ άλλαζε –αλλά όχι προς εκεί όπου έπρεπε και δικαιούνταν. Ο ΠΑΟΚ έχασε από τον Ολυμπιακό, ο Πανιώνιος από τον Παναθηναϊκό και η 28/04/1993 έφερε για πρώτη φορά στην ιστορία τους δύο «αιώνιους» σε τελικό Α1. Δε θα ξαναγινόταν, 22 χρόνια στη σειρά, τελικός δίχως έναν από αυτούς –οι 14 θα είχαν αντιπάλους μόνο αυτούς. Το μπάσκετ του Βορρά ξεψύχησε εκείνο το απόγευμα, μαζί με τον 6ο αυχενικό σπόνδυλο του Μπόμπαν.

Το μπάσκετ του Βορρά ξαναχτυπήθηκε χθες, από έναν άλλο Γιάνκοβιτς. Τον καρπό της μορφής που σημάδεψε εκείνη την ιστορική συγκυρία. Τα πρωτοσέλιδα άνετα μπορεί να είναι τα ίδια: «Ιστορική νίκη», «μεγάλος Παναθηναϊκός», «τρέλα για το διπλό». Τότε και τώρα. Κοινός παρονομαστής: Η σφυρίχτρα. Με τη διαφορά πως η τότε ανθρώπινη τραγωδία σήμερα είναι καθαρά αθλητική. Ένα μάτσο ρομαντικοί Παντελάκηδες στη διοίκηση, με τα τεφτέρια και τις προθεσμίες, να μετράνε ευρώ το ευρώ, να προσπαθούν να ξεζουμίσουν την αγορά για να στελεχώσουν μια αξιοπρεπή ομάδα και να τους πέφτουν από τις τρύπιες τσέπες τα πρόστιμα για τα δυναμιτάκια, να καταφέρνουν το ακατόρθωτο και να σηκώνουν κεφάλι στο Θηρίο –που έβλεπε το ματς από τόσο ψηλά και χαμπάρι δεν πήρε για πότε κάναμε αυτό που δεν έχει ξαναγίνει ποτέ: Το -10 να γίνει ισοπαλία μέσα σε λιγότερο από τρία λεπτά, χωρίς κανένας, μα ούτε ένας, να παίζει καλά. Με τους δύο από τους τρεις κόρακες να φροντίζουν για την τάξη και την ασφάλεια σε κάθε φάση, ανακαλύπτοντας παραβάσεις ή αδιαφορώντας για όσα συνέβαιναν μπροστά στα μάτια τους και στα μάτια μας. Γκρινιάξαμε πολλές φορές, γίναμε μέχρι και κομπλεξικοί, αλλά χθες τα είδα όλα από τα πέντε μέτρα, ήμουν μπροστά, ήμουν δίπλα στις φάσεις, το είδα το έργο με τα ίδια μου τα μάτια. Εγκληματίες –τίποτα λιγότερο.
Σε ματς που κρίνεται στο ένα σουτ δεν έχεις να κρίνεις πολλά ούτε να αναλύσεις. Ήσουν ισάξιος, εσύ με τα 350.000 ευρώ μπάτζετ με το μπάτζετ των 15.000.000. Έφτασες τον αγώνα στο τέρμα, τον διεκδίκησες, τον έχασες. Θα μπορούσες να τον είχες χάσει με 20 πόντους, αν δεν έβγαζες 3-4 καλές άμυνες όταν η διαφορά είχε ξεπεράσει τους δέκα ή να τον κερδίσεις, αν έπαιρνες 2-3 σφυρίγματα που έπρεπε να πάρεις στο τέλος. Ή αν έπαιζε ένας βασικός σου καλά. Ή αν ο Μαργαρίτης δεν ήταν ένας κινητός πόνος –ο Μαργαρίτης, ο πιο συγκινητικός στο παρκέ, ένας μικρός Μπάνε, που κόντρα στην ασταμάτητη γιούχα της κερκίδας συνέχιζε να σουτάρει όποτε βρισκόταν ελεύθερος κι ας τα έχανε όλα. Ποιος από τους 6-7 χιλιάδες εχθές γνωρίζει ή θυμάται τον «ορισμό του σουτέρ» από τα χείλη του Πρέλεβιτς, πριν 20 χρόνια: «Αυτός που συνεχίζει να σουτάρει, όσα κι αν έχει χάσει, μέχρι το τέλος». Λεπτομέρειες.

Δεν μπορώ να ξέρω πόσες φορές στην ιστορία του μπάσκετ μία ομάδα έχασε επίτηδες τη βολή, πήρε επιθετικό ριμπάουντ και έβαλε καλάθι ισοφάρισης τέσσερα δευτερόλεπτα πριν τη λήξη. Προσωπικά, δεν το θυμάμαι ποτέ. Κι όμως, το κάναμε μέχρι κι αυτό. Κοιμήθηκαν οι Θεοί του μπάσκετ για λίγο στο τέλος, ξύπνησαν στην τελευταία φάση. Γιατί, πάνω απ’ όλα, πρέπει να παραδεχτούμε πως δεν το αξίζαμε. Μας δόθηκαν εκατό ευκαιρίες, χάσαμε ό,τι δεν είχαμε χάσει όλη τη χρονιά, πιαστήκαμε στον ύπνο σε αρκετές φάσεις. Υπνωτισμένοι σε όλο το ματς. Ο Κάρτερ απίστευτο χάλι, ο Λάνγκφορντ, πριν πάρει χαμπάρι πως μπορεί να κάνει ό,τι θέλει κοντά στο καλάθι, κοιμόταν όρθιος. Ο Βον ακόμα ψάχνει ποιον πρέπει να μαρκάρει και πού, ο Όντουμ κι ο Τσόχλας για άλλη μια φορά έφταναν στα 4-5 δευτερόλεπτα πριν τη λήξη της επίθεσης για να αποφασίσουν τι θα την κάνουν την μπάλα, έμειναν οι νέοι, ο Χαριτόπουλος και ο Σινεντίνεβιτς, να μας κρατήσουν κοντά στο σκορ όταν πήγε να απλωθεί. Άλλαξα γνώμη. Μας άξιζε. Για όλο αυτό, επειδή κανείς μας δεν έπαιξε μπάλα και πάλι το φτάσαμε στο τελευταίο σουτ, απέναντι στην ομάδα που κοστίζει/αξίζει 45 φορές όσο η δική μας. Το βλέπεις και έτσι.

Μετά από είκοσι ματς που έχω πάει φέτος, σε μπάλα και μπάσκετ, αυτό που θα μου μείνει είναι η καλύτερη κερκίδα που είχαμε στη χρονιά. Απίστευτος ρυθμός, ασταμάτητη στήριξη, εκπληκτικός κόσμος. Μπασκετικός. Ομορφιά. Για πρώτη φορά μετά από καιρό η κερκίδα έπαιξε μπάλα. Ενδεχομένως, αυτή να μας κράτησε στο παιχνίδι. Ούτε βλακείες, ούτε ύμνοι και σουξεδάκια, ξεσήκωμα, γιούχα καλή στον αντίπαλο, τέλειοι. Να νιώθεις περήφανος ανάμεσά τους, όχι να σου ανακατεύεται το στομάχι. Έδειξαν όλοι πως, άμα το πάρουμε απόφαση, γινόμαστε 6ος παίκτης και όχι ξένο σώμα αυτάρεσκο και άσχετο με την εξέλιξη στον αγώνα. Αν εξαιρέσεις την αηδία «κι η Τούμπα πάλι θα ‘ναι καζάνι» που ακούστηκε μια φορά, δηλαδή ποιος το εμπνεύστηκε μέσα σε όλο το όμορφο πανηγύρι, αν ήμουν «κριτικός κερκίδας» θα έβαζα άριστα 10. Και είμαι τσιγκούνης, λόγω ηλικίας και εμπειριών. Θα έκανα πως αυτό το άσχετο δεν το άκουσα, είχα πάει να κατουρήσω εκείνη την ώρα.

http://www.isovitis.gr/index.php/eyewit/847-ironia

Για να μην ξεχνάνε οι παλιοί και να μαθαίνουν οι νέοι.
Fist in the air, in the land of hypocrisy
Άβαταρ μέλους
nico4
 
Δημοσιεύσεις: 1343
Εγγραφή: Κυρ 22 Φεβ 2009, 19:18

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Παναθηναϊκός, 68-71, MVP, σχόλια & παραλειπόμ

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τρί 24 Φεβ 2015, 13:46

Αλήθειες...
Τον ορισμό του Μπάνε για τον σουτέρ, δεν τον ήξερα.. Θα το θυμάμαι.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46410
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Παναθηναϊκός, 68-71, MVP, σχόλια & παραλειπόμ

Δημοσίευσηαπό bane1980 » Τρί 24 Φεβ 2015, 15:00

ΜΠΡΑΒΟ ΠΑΛΙΚΑΡΙΑ!
Για μένα έχετε προκριθεί.
Έτσι κι αλλιώς έγώ έγινα ΠΑΟΚ από το χαμένο τελικό της Ναντ, όχι από τη Γενεύη.

ΥΓ. Καριόλια βήματα!
The North Remembers
“The fool strikes. The wise man smiles, and watches, and learns. Then strikes.”
Άβαταρ μέλους
bane1980
 
Δημοσιεύσεις: 4059
Εγγραφή: Πέμ 30 Οκτ 2008, 16:20

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Παναθηναϊκός, 68-71, MVP, σχόλια & παραλειπόμ

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τρί 24 Φεβ 2015, 16:05

RoMaN έγραψε:Το ξέχασα και ζητώ συγγνώμη:

ΜΠΡΑΒΟ στην ομάδα που έκανε τον κύκλο όλης της κερκίδας (εκτός από το μέρος που καθόμουν εγώ :twisted: ) και έδωσε το χέρι στον κόσμο... Συγκινητικότατοι.
Όπως και ο Σήφης μετά το τέλος του αγώνα στο μικρόφωνο...


http://www.paokbc.gr/news/news/4171

Η διπλή αποθέωση ομάδας και κόσμου



Ο αγώνας του ΠΑΟΚ με τον Παναθηναϊκό ανήκει ήδη στην ιστορία. Αυτό που θα μείνει, εκτός από την μεγάλη ευκαιρία που έχασε η ομάδα για να αγωνιστεί και πάλι μετά από 16 χρόνια στον τελικό του Κυπέλλου, θα είναι σίγουρα η συγκλονιστική συμπαράσταση των φιλάθλων και η κατάθεση ψυχής που έκανε όλη ομάδα ως το τέλος του αγώνα. Ο συνδυασμός αυτών των δύο στοιχείων είχε ως αποτέλεσμα, μία πολύ όμορφη στιγμή αμέσως μετά το τέλος του αγώνα, με τους καλαθοσφαιριστές του ΠΑΟΚ να ευχαριστούν τον κόσμο για την συμπαράστασή του και τους φιλάθλους του ΠΑΟΚ με ένα μοναδικό τρόπο να χειροκροτούν και ουσιαστικά να αποθεώνουν την ομάδα για την προσπάθειά της. Χωρίς άλλα λόγια δείτε τα ξεχωριστό Video…





Αυτό το "ΠΑΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΚ" του Σήφη στο 41''...
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46410
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Παναθηναϊκός, 68-71, MVP, σχόλια & παραλειπόμ

Δημοσίευσηαπό john4serres » Τρί 24 Φεβ 2015, 16:59

αυτα που ειδαν ο Κλαους και ο Μακ ( θελω να πιστευω πως εμειναν μεχρι αυτην την στιγμη )
δεν θα τα δουν ποτε το συνολο των ποδοσφαιριστων

με χαμηλο μπατζετ η ομαδα του μπασκετ τα δινει ολα


Πολυ δυνατη στιγμη
ΕΜΕΙΣ ΜΑΖΙ ΓΙΑ ΜΙΑ ΖΩΗ
supporters - not customers
Άβαταρ μέλους
john4serres
 
Δημοσιεύσεις: 29795
Εγγραφή: Σάβ 07 Φεβ 2009, 12:00

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Παναθηναϊκός, 68-71, MVP, σχόλια & παραλειπόμ

Δημοσίευσηαπό mpafos4 » Τρί 24 Φεβ 2015, 17:05

Αυτο μου θυμισε ποιος ειναι πραγματικα ο ΠΑΟΚτσης!!!!
ΙΒΑΝ ΣΑΒΒΙΔΗ Σ'ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!
mpafos4
 
Δημοσιεύσεις: 5023
Εγγραφή: Παρ 27 Νοέμ 2009, 13:13

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Παναθηναϊκός, 68-71, MVP, σχόλια & παραλειπόμ

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τρί 24 Φεβ 2015, 17:09

john4serres έγραψε:αυτα που ειδαν ο Κλαους και ο Μακ ( θελω να πιστευω πως εμειναν μεχρι αυτην την στιγμη )
δεν θα τα δουν ποτε το συνολο των ποδοσφαιριστων


Μέσα στη παραζάλη μου, δεν θυμάμαι αν έμειναν, πραγματικά... Αλλά θυμάμαι Πόζογλου και Κωνσταντινίδη να φεύγουν μετά τον αγώνα, για τους άλλους δύο δεν είμαι καθόλου σίγουρος.


Το βράδυ θα κλειδώσω το topic..
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46410
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Παναθηναϊκός, 68-71, MVP, σχόλια & παραλειπόμ

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τρί 24 Φεβ 2015, 21:28

http://www.paokmania.gr/stiles/mme/80512-tzoouns-mou-arese-o-paok-oxi-oi-diaitites

Τζόουνς: "Μου άρεσε ο ΠΑΟΚ, όχι οι διαιτητές"

O άλλοτε καλαθοσφαιριστής του ΠΑΟΚ, Μάικ Τζόουνς βρέθηκε στο "Παλατάκι" για τον ημιτελικό Κυπέλλου με τον Παναθηναικό και μίλησε για το πώς "έζησε" το ματς.

Αναλυτικά όσα είπε ο Αμερικανός στο "Αθλητικό Μετρόπολις".

Για τον ημιτελικό Κυπέλλου με τον Παναθηναικό: "Ηταν φοβερό παιχνίδι, είναι σίγουρο ότι βάζεις πάντα τον εαυτό σου στην θέση αυτού που παίζει. Ασφαλώς, πάντα όταν είσαι παίκτης θες να παίζεις, αλλά, πλέον, εμείς είμαστε βετεράνοι αθλητές".

Για το πως έζησε την παρουσία του στο "Παλατάκι": "Ευχαριστήθηκα πολύ την ατμόσφαιρα στο γήπεδο, ήταν βγαλμένη από τα παλιά. Μου αρέσει η ομάδα, αλλά με εκνεύρισαν οι διαιτητές. Έδωσαν τρία ανύπαρκτα φάουλ στον Κάρτερ. Ο ΠΑΟΚ κάνει πολύ καλή προσπάθεια με χαμηλό μπάτζετ, είναι φοβερός και ο κόουτς".

Για τον παίκτη του ΠΑΟΚ που θα ήθελε να παίξει μαζί του: "Με αρκετούς θα ήθελα. Ο Λάνγκφορντ έκανε πολύ καλό παιχνίδι. Εγώ, πάντως, όταν ένα παιχνίδι κρινόταν στο τέλος συνήθως δεν χρειαζόμουν πλέι μέικερ να μου δώσει την μπάλα, την έπαιρνα μόνος και έκανα επίθεση".

Για την νίκη επί του Αρη με 81-78 την σεζόν 1988-89, όταν ο ίδιος πέτυχε 30 πόντους: "Πάντα θα το θυμάμαι, μαζί με τα Κύπελλα και τα πρωταθλήματα που κατέκτησα στην Γαλλία, είναι οι πιο δυνατές στιγμές".

Για το ότι βρέθηκε και πέρυσι στο ματς με τον Παναθηναικό: "Ναι είχα έρθει και πέρυσι όταν η ομάδα είχε χάσει με περισσότερους πόντους, φέτος μόνο με τρεις".
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46410
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Παναθηναϊκός, 68-71, MVP, σχόλια & παραλειπόμ

Δημοσίευσηαπό Τρικυμίας » Τετ 25 Φεβ 2015, 03:06

Κλεμμένα από το PAOKWORLD, ευχαριστώ το εκεί μέλος TheKingOfNothing

Εξωαγωνιστικών το ανάγνωσμα

http://www.novasports.gr/team.aspx?a_id=12738&team=1346&competition=114&sport=2&country=82

δες στο 1:05 απιστευτα βηματα που κανει ο πουτανας γιος κ παιρνει καλαθι κ φαουλ, στο 1:45 μετραω 3 φαουλ στον μαργαριτη κ δεν πηρε κανενα, βεβαια το βαλε γιατι εχει κατι @@ ΝΑ. δες στο 3:00 το κλεψιμο της ψυχαρας απτον καλυτερο πλευ μεηκερ της υφηλιου, που απορω πως δεν εδωσε φαουλ, αλλα προσεξε αντιδραση του μουνοπανου. σε μια αλλη φαση απλως δεν χωρουσε να περασει αναμεσα απο 2 παικτες μας κ του δωσαν φαουλ γιατι εκανε τα θεατρινιστικα του. ψοφος ρε. κ τελος απορω που δεν βλεπετε τα βηματα, τετοια σφυριζουν στον βον 2 φορες σταθερα σε καθε παιχνιδι, αλλαζει σταθερο κ κανει βημα χωρις να σκασει την μπαλα κ αποκτα πλεονεκτημα, τελος. κ αυτα ειναι μονο τα highlights της πουτανας της νοβα. θα ηθελα πολυ να δω το φυστικι του καρτερ που δωσανε φαουλ, κ το 3ποντο φαουλ του ιδιου στον σλοτερ για να γελασω λιγο.

ενα αλλο θεμα που με εχει κουρασει. καρτερ αγορι μου μεσα στον αγωνα παραληρεις για το πως σε σφυριζουν κ βγαινεις κ κανεις δηλωσεις να χαμε να λεγαμε "δουλεια μας ειναι το μπασκετ" κ πιπες. αν δεν θες να πεις οτι αδικηθηκες, κουλ, μην πεις τπτ καλυτερα ομως. βαρεθηκα να διαβαζω τα ιδια κ τα ιδια. κ φυσικα τωρα κραζουμε για τη διαιτησια, αλλα την αλλη φορα που θα ρθουν τα γλοιωδη γκρι καρκινωματα στο παλατακι, θα ανταλλαξουν χειραψιες με τον σουλη κ με ολους κ χαχαχα μπουχουχου. ο καραμπερης προχθες βγηκε κ ειπε οτι δεν εχουμε τπτ να χωριζουμε με την ζελα. φατα τωρα κ σε ειχα κ σε εκτιμηση. βγηκε κ ειπε ο πρεζακιας για διαιτησια κ αναρωτιομαστε (μονο εμεις) αν παει καλα. αυτος μια χαρα παει, τρελα πουλαει, σας γαμησα κ θα το ξανακανω οπου κ οποτε χρειαστει γιατι απλα μπορω κ θα βγαινω κ να λεω ο,τι θελω. αυτα ειναι ,ετσι καταντησαν ολοκληρο μπασκετ, να ασχολουνται ολοι μονο οταν παιζουν οι 2 καρκινοι μεταξυ τους κ στην ευρωλιγκα.


Αγωνιστικών το ανάγνωσμα

συμφωνω απολυτα με το απο πανω, κυριως εκει που λεει για τον γκαγκαλουδη (το οποιο το ακουγα στο ραδιο κ παραλιγο να σπασω το ασυρματο) κλπ γιατι ναι ρε γαμωτο θα μιλησω προσωπικα κ χεστηκα, σ αυτην την ομαδα παω απο μωρο παιδι κ δεν σταματησα (οπως εδω κ 2 χρονια στην μπαλα) ουτε οταν ειμασταν 50 ατομα με την λαρισα (επαιζε ο ρεβολουσιον των σαρδελων με τον τελη τοτε βλεπεις) με τον μπαλντγουιν προπονητη, ουτε οταν φορεσε ο ταπουτος το 7, ουτε οταν εχασε ο λαζος 2 βολες στην ισοπαλια στη ροδο σε νεκρο χρονο κ χασαμε στην παραταση κ εκλαιγα μετα απτα νευρα μου, ουτε με τον μακεδονικο που φαγαμε 40 ποντους στο κεφαλι κ νομιζα οτι φαγαμε 30 (τον μακεδονικο που του ειχαμε παραχωρησει το γηπεδο για προπονηση για τον τελικο του ουλεμπ κ μας εδειξε αυτον το σεβασμο. δε λεω δε μας φταιει κανεις που χασαμε 40ποντους, απλα φαινεται οταν εισαι καλος τι ανταποκριση παιρνεις), ουτε στην 50αρα που φαγαμε απτον βαζελο στα πλευοφφ με το ροστερ που περιγραφω παρακατω κ δεν θα ξεχασω ποτε τον κυριτση να κανει μπασιμο, να χανει την μπαλα μονος του κ να λεει στον γκρι "δωσε ενα φαουλ 50 ποντοι ειναι", μεγαλυτερη ξεφτιλα ως παοκτσης δε θυμαμαι να ενιωσα, ουτε παλι στις 0/2 στο αντιαθλητικο που κερδισε ο ξανθοπουλος με το σκουληκι ουτε ουτε ουτε.
γαμω τα κερατα, θα ηταν μια δικαιωση το κυπελλο για ολους που ακολουθουν την ομαδα απο παντα κ φωναζουν απο τη σεζον 12-13 οτι ξερετε κατι φετος εχουμε ομαδα παιδια, δεν ειναι οπως τις αλλες φορες, ελατε στο γηπεδο.. αλλα κ για τον σουλη που θα εβλεπε οτι ηταν λαθος που ηθελε να παει στον γαυρο κ πιστευε οτι του κοψαν την ευκαιρια, να εμενε στην ιστορια ως αυτος που πηρε κουπα με τα @@ του κ μονο. (για την ιστορια, καλος χρυσος, αλλα δεν τον εχω χειροκροτησει απο τοτε κ ουτε προκειται. δεν εμεινε γιατι το ηθελε αλλα γιατι τον κρατησαν)

τι αλλο να πω δεν ξερω, μια ζωη ετσι θα πηγαινει, θα στεναχωριομαστε 100 κ θα χαιρομαστε 1. τουλαχιστον ειναι καθαρη αυτη η μια, οπως τοτε πουστοβαζελοι που κερδισε ο καλαφατακης τον ομπραντοβιτς στην παραταση, με 2000 κοσμο και αν, με δεμερτζη, κυριτση, καυκη, γιαννακιδη (στις 1ες του εμφανισεις), τσιαρα (που τραυματιστηκε) τομασεβιτς κ γιονσεν (αυτοι ηταν ολοι ε) εναντιον σπανουλη,νικολας, φωτση, γιασικεβιτσιους κ δε συμμαζευεται. το αγαπημενο μου ματς εβερ https://www.youtube.com/watch?v=yccmq11NkjE
Να συζητούν οι φίλαθλοι, πάντα για τ' όνομά σου
Άβαταρ μέλους
Τρικυμίας
 
Δημοσιεύσεις: 804
Εγγραφή: Σάβ 17 Ιαν 2015, 23:24

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Παναθηναϊκός, 68-71, MVP, σχόλια & παραλειπόμ

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τετ 25 Φεβ 2015, 08:24

Αργοπορημένο λουκέτο..

Γλυκόπικρη γεύση από μία πρώτης τάξεως ευκαιρία να βρεθούμε στον τελικό του κυπέλλου, μετά από 16 χρόνια. Θα ξαναϋπάρξουν τέτοιες ευκαιρίες, δεν πτοούμαστε, Π.Α.Ο.Κ. είσαι!

MVP o Langford!

Επόμενος αγώνας με τον Πανιώνιο στο Παλατάκι, το Σάββατο στις 16:30.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46410
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Σεζόν 2014-2015

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες