Π.Α.Ο.Κ. - Παναθηναϊκός, 68-71, MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Σχόλια - κριτική για τις υποχρεώσεις του καλαθοσφαιρικού τμήματος για τη σεζόν 2014/15...

MVP

Όντουμ
6
22%
Κάρτερ
1
4%
Σαλούστρος
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Βον
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Μαργαρίτης
8
30%
Χαριτόπουλος
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Τσόχλας
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Λάνγκφορντ
12
44%
Σιναντίνοβιτς
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
 
Σύνολο ψήφων : 27

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Παναθηναϊκός 22/2 17:00 (NovaSports 3)

Δημοσίευσηαπό hasio_john » Κυρ 22 Φεβ 2015, 22:42

spyretto έγραψε:
hasio_john έγραψε:ΚΡΙΜΑ ... :( :( :(
Καλύτερα να χάναμε με 10 πόντους!
Γαμώ την γκαντεμιά μου γαμώ! :evil:


Ε οχι δα
Η ομάδα το πάλεψε όσο μπορούσε.


Ρε αδερφέ! Δεν κατάλαβες αυτό που είπα!
Απλά λέω πως καλύτερα να μην πήγαινε το ματς έτσι που γ@μήθηκε τελείως η ψυχολογία μου και η χαρά μου στο τέλος έγινε σμπαράλια! Θα ήταν καλύτερα για μένα να χάναμε αλλιώς για να μην πάθαινα εγκεφαλικό στο τελευταίο δευτερόλεπτο! Αυτά ...... :| :cry:
Σεβασμός πάντως στην ομάδα για όλη την προσπάθεια! ΣΕΒΑΣΜΟΣ! Μας κάνετε περήφανους..
Υ.γ. 2 πλή χαρά σήμερα για τους βάζελους! Γαμ@ το σπίτι τους!
Το σιχαμένο αυτό σωματείο έχει δημιουργηθεί για να μας κόβει βαθμούς και να μας παίρνει τρόπαια! ΣΙΧΑΜΑ..
Τα κοράκια πάντως σήμερα με τον τρόπο τους έφεραν το αποτέλεσμα που ήθελαν!
Άβαταρ μέλους
hasio_john
 
Δημοσιεύσεις: 9522
Εγγραφή: Σάβ 13 Δεκ 2008, 21:16
Τοποθεσία: ΧΑΝΙΑ

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Παναθηναϊκός, 68-71, MVP, σχόλια & παραλειπόμ

Δημοσίευσηαπό Pr.Jon » Κυρ 22 Φεβ 2015, 22:46

πρέπει να έχουμε 6000 διαρκείας, να κρατάμε τους καλύτερους παίκτες μας.
κρίμα κάθε χρόνο τα ίδια.
Μπράβο στην ομάδα, μπράβο στον κόσμο
Ο κολοβάζελος έχει καλύτερη ομάδα ειδικά λόγω βάθους. δυστυχώς στο μπάσκετ 9/10 χάνεις απ την καλύτερη ομάδα
Pr.Jon
 
Δημοσιεύσεις: 1141
Εγγραφή: Τρί 06 Μάιος 2014, 14:30

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Παναθηναϊκός, 68-71, MVP, σχόλια & παραλειπόμ

Δημοσίευσηαπό stelyk » Κυρ 22 Φεβ 2015, 22:56

βασικα το σωστο στην ελλαδα ειναι 6/10 χανεις, 3/10 σε κλεβουνε, οπως σημερα, και 1/10 τους κερδιζεις.
... ΘΑ ΑΦΗΣΩ ΤΗ ΖΩΗ ΜΟΥ ΣΕ 'ΝΑ ΠΕΤΑΛΟ
ΠΟΥ ΘΑ ΦΩΝΑΖΕΙ ΠΑΟΚΑΡΑ Σ' ΑΓΑΠΩ!!!


«Να μην ξεχάσετε ποτέ ότι ο ΠΑΟΚ είναι μάχη και θυσία. Πάντοτε στη ζωή, θα είμαι ΠΑΟΚ. Και στο θάνατο και στη ζωή».
PABLO GABRIEL GARCIA PEREZ 20/03/2013
Άβαταρ μέλους
stelyk
 
Δημοσιεύσεις: 5033
Εγγραφή: Τετ 23 Ιαν 2008, 20:42
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Παναθηναϊκός, 68-71, MVP, σχόλια & παραλειπόμ

Δημοσίευσηαπό sn0ufel4 » Κυρ 22 Φεβ 2015, 23:00

ολο το ματς το φαουλ που δεν εδωσε στον καρτερ

ΚΡΙΜΑ αυτο
Μην καταδέχεσαι να ρωτάς: «Θα νικήσουμε; Θα νικηθούμε;» Πολέμα!
«Ασκητική»
Some folk we never forget... some kind we never forgive...havent seen the back of us yet...we will fight as long as we live
Many places i have been....many sorrows i have seen...
îdô Nidir nênâkham Bârî'n Katharâd
Άβαταρ μέλους
sn0ufel4
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 10206
Εγγραφή: Πέμ 12 Δεκ 2013, 16:19

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Παναθηναϊκός, 68-71, MVP, σχόλια & παραλειπόμ

Δημοσίευσηαπό Τρικυμίας » Κυρ 22 Φεβ 2015, 23:07

Οι παλιότεροι πρέπει να θυμήθηκαν τα δικά τους σήμερα... Οι νεότεροι θυμηθήκαμε έναν τελικό χάντμπολ το 2011.

Τεράστια ανατροπή σε δύο λεπτά του -10 έχοντας τρεις παίχτες με τέσσερα φάουλ και άλλους τρεις παίχτες αχρησιμοποίητους! Για ακόμα ένα παιχνίδι η ομάδα δείχνει ότι έχει πάθος ακόμα και όταν δεν έχει τίποτε άλλο, και μόνο από αυτό σε κερδίζει. Σήμερα είχαμε μια αισθητή βελτίωση στα ριμπάουντ και στην αμυντική συμπεριφορά, εξακολουθούμε όμως να είμαστε δυσκοίλιοι στα τρίποντα και αυτό στην Α1 του 2015 κοστίζει.

Το γκαμπί στο τέλος με τα τέσσερα δεύτερα ήταν σωστό. Καλώς δεν τους δώσαμε φάουλ γιατί δε θα είχαμε χρόνο να απαντήσουμε. Καλώς δεν τους αφήσαμε να πάρουν το λέυ απ. Όταν ρισκάρεις, μπορεί και να χάσεις. Το ίδιο μπορεί να παθαίναμε και από την κίτρινη στο πρωτάθλημα αλλά εκείνοι δεν είχαν ψυχραιμία.

Τα φαλτσοσφυρίγματα σε όλα τα αθλήματα δεν τα προσέχω καν, έχω σιχαθεί τόσο που τα κάνω αυτόματα απώθηση.

Για νιοστή φορά, κάτι πρέπει να γίνει με τα τουρνικέ. ΟΚ, μόνο σε 4-5 παιχνίδια τον χρόνο μαζεύεται κόσμος αλλά έστω σε αυτά πρέπει να υπάρχει μέριμνα για μία δεύτερη είσοδο στην περίμετρο ή έστω για την πλήρη λειτουργία όλων των τουρνικέ! Το τέρμα δεξιά δε λειτουργούσε. Ήξερα ότι θα γίνει αυτό αλλά δυστυχώς άργησα να πάω και μπλέχτηκα στη μίνι ροκ συναυλία που στήθηκε έξω, τουλάχιστον πέρασα δίπλα από τον Μπάνε που βγήκε να δει τι γίνεται. Ένας πατέρας με την κόρη του αναγκάστηκε να βγει από το μπούγιο γιατί φοβήθηκε.
Να συζητούν οι φίλαθλοι, πάντα για τ' όνομά σου
Άβαταρ μέλους
Τρικυμίας
 
Δημοσιεύσεις: 824
Εγγραφή: Σάβ 17 Ιαν 2015, 23:24

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Παναθηναϊκός, 68-71, MVP, σχόλια & παραλειπόμ

Δημοσίευσηαπό Aureliano Buendia » Δευτ 23 Φεβ 2015, 01:59

Διάβασα τις 2,3 τελευταίες σελίδες κι ομολογώ έπαθα ένα μικρό σοκ.

Καλά, δεν είδε κανένας σας ότι ο Μπατίστα κάνει πεντακάθαρα βήματα πριν δώσει την μπάλα στον Γιάνκοβιτς;

Και όχι, ΔΕΝ είναι ψιλά γράμματα και ΔΕΝ είναι δύσκολη φάση. Είναι ορατότατη δια γυμνού οφθαλμού.

Το καταφανές φάουλ του σκατόπουστρα του ΔΔ στον Κάρτερ ευτυχώς κάποιοι το είδαν,
αλλά και πάλι ψύχραιμους τους βλέπω και πολιτισμένους, μάλλον μόνο εγώ διέγνωσα δόλο...

Μεγάλη στεναχώρια σήμερα. Πολύ μεγάλη.

υγ: το σουτ του Γιάνκοβιτς είναι εύκολο και δεν έχασα τα λογικά μου, θα εξηγήσω τι εννοώ.
Το σουτ είναι πρωτίστως ψυχολογικό ζήτημα. Όταν σου έρχεται η μπάλα σε αυτό το σημείο,
αυτή τη χρονική στιγμή, απλώς το μπουμπουνάς. Κανείς δεν απαιτεί τπτ από σένα.
Κάπως έτσι μας έβαλε τρελό buzzer beater ένας τρομερά αναξιόπιστος σουτέρ,
ο οποίος, αμαρκάριστο από την κορυφή να τον αφήσεις 10 φορές, μάλλον τις 4 θα το βάλει.
ΝΙΚΟ ΓΑΜΑ ΤΗΝ ΕΦΗ ΓΙΑΤΙ ΧΑΝΟΜΑΣΤΕ


www.cinedogs.gr
Άβαταρ μέλους
Aureliano Buendia
 
Δημοσιεύσεις: 3827
Εγγραφή: Τρί 21 Απρ 2009, 04:37
Τοποθεσία: Ντεπώ

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Παναθηναϊκός, 68-71, MVP, σχόλια & παραλειπόμ

Δημοσίευσηαπό sourmenetes » Δευτ 23 Φεβ 2015, 02:40

Δεν ειδα το ματς αλλα ειδα την τελευταια φαση...
καθαρα βηματα δε σφυρανε οι π@υστηδες...
ΠΑΟΚ - ΠΟΝΤΟΣ - ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ
Οι μνημες μας ακολουθουν...
Άβαταρ μέλους
sourmenetes
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 27832
Εγγραφή: Δευτ 21 Σεπ 2009, 21:39
Τοποθεσία: sourmena

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Παναθηναϊκός, 68-71, MVP, σχόλια & παραλειπόμ

Δημοσίευσηαπό guardian4 » Δευτ 23 Φεβ 2015, 04:09

ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ ΜΠΡΑΒΟ ΣΤΗΝ ΟΜΑΔΑ
ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ ΜΠΡΑΒΟ ΣΤΟΥΣ ΣΥΝΔΕΣΜΟΥΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΑΦΗΣΑΝ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ.

Ομως τετοια ψυχρολουσια στο τελος ειχα καιρο να φαω
Ετσι ειναι η φυση του μπασκετ.
Ενω ισοφαρισαμε 3 δευτερα πριν το τελος και πουτ@να ολα, βαζουνε το γ@μημενο,
δεν το πιστευε κανεις, ουτε να βρισει καποιος δεν ειχε ορεξη
η απολυτη ξενερα. πολυ καιρο ειχα να δω τετοιο πραγμα

Κλασσικα τα κορακια εκαναν την δουλεια τους
Μπηκαμε πολυ χλιαρα στο ματς , ειχαμε αγχος και δεν μπαιναν και τα τριποντα
ομως στο τελος ανεβηκε πολυ η ομαδα και προλιγο κοντρα σε ολους και ολα
σε ενα παιγχνιδι που αναβληθηκε ενω ειμασταν στην καλυτερη μας φορμα και θα τρωγαν μια 20αρα κατακουτελα το πηρανε 2 μηνες μετα.
Παρολιγο να το παρουμε
Χασαμε τον χαριτοπουλο ενω η ομαδα μας ειχε παρει τα πανω της
Κλασσικα κοντρα σφυριγματα σε κρισιμες καμπες του αγωνα.
Οπου τα σφυριγματα στο μπασκετ δεν ειναι σαν την μπαλα-κατοχης- ειναι χανει δυο ποντους η μια και βαζει δυο η αλλη.

Ξανα πολλα μπραβο στην ομαδα , τον Μπανε και τον Σουλη που κανουν απιστευτα πραγματα
Τα ειλικρινη μου συγχαρητηρια
Εχω μια κρυφη ελπιδα οτι αυτο το τμημα θα ανταμειφθει με την νεα σεζον με διαρκειας
ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΝΑ ΠΕΣΕΙΣ, ΕΠΙΒΑΛΕΤΑΙ ΝΑ ΣΗΚΩΘΕΙΣ
ΚΑΙ ΝΑ ΣΤΑΘΕΙΣ ΣΤΟ ΥΨΟΣ ΣΟΥ

-------------------------
ΠΑΟΚ ΕΙΝΑΙ Ο ΜΑΓΚΑΣ Ο ΛΑΟΣ ΤΟΥ, ΟΧΙ Ο ΚΑΘΕ ΓΚΡΙΝΙΑΡΗΣ ΦΙΛΑΘΛΟΣ ΤΟΥ.
Άβαταρ μέλους
guardian4
 
Δημοσιεύσεις: 4141
Εγγραφή: Δευτ 11 Ιαν 2010, 20:23

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Παναθηναϊκός, 68-71, MVP, σχόλια & παραλειπόμ

Δημοσίευσηαπό Pablito » Δευτ 23 Φεβ 2015, 04:12

Η πικρα ειναι μεγαλη..πολυ μεγαλη ακομη και τωρα σχεδον 10 ωρες μετα..εκει στη τελευταια φαση μετα το τριποντο σου ερχονται ολα..Το τριποντο του Γιαννακη στους τελικους του 91..η μαλακια του ακατανομαστου στη Ναντ..το τριποντο του Ιακοπινι στο ΣΕΦ,τα 5 δευτερολεπτα του Σαβιτς στο 5ο ματς με το γαυρο,ο χαμενος τελικος στη Βιτορια..που σχεδον ολο το ματς ημασταν μπροστα και αλλα.. και αναρωτιεσαι γιατι αυτη η τυχη ποτε να μην ειναι μαζι μας
Pablito
 
Δημοσιεύσεις: 2240
Εγγραφή: Σάβ 04 Οκτ 2008, 21:24

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Παναθηναϊκός, 68-71, MVP, σχόλια & παραλειπόμ

Δημοσίευσηαπό Τρικυμίας » Δευτ 23 Φεβ 2015, 04:28

Ποια τύχη. Δώσε μου ένα καλό μπάτζετ, δώσε μου και τα αμφισβητούμενα σφυρίγματα και κράτα τα λαγοπόδαρα, κράτα και το σακάκι του μεγαλύτερου αντι-Παοκτσή όλων των εποχών, κράτα και το καλάθι του Ραγκάτσι.

28 του μηνός παίζει ΠΑΟΚ - Πανιώνιος. Πληροφοριακά.
Να συζητούν οι φίλαθλοι, πάντα για τ' όνομά σου
Άβαταρ μέλους
Τρικυμίας
 
Δημοσιεύσεις: 824
Εγγραφή: Σάβ 17 Ιαν 2015, 23:24

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Παναθηναϊκός, 68-71, MVP, σχόλια & παραλειπόμ

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Δευτ 23 Φεβ 2015, 12:23

Τρικυμίας έγραψε:Για νιοστή φορά, κάτι πρέπει να γίνει με τα τουρνικέ. ΟΚ, μόνο σε 4-5 παιχνίδια τον χρόνο μαζεύεται κόσμος αλλά έστω σε αυτά πρέπει να υπάρχει μέριμνα για μία δεύτερη είσοδο στην περίμετρο ή έστω για την πλήρη λειτουργία όλων των τουρνικέ! Το τέρμα δεξιά δε λειτουργούσε. Ήξερα ότι θα γίνει αυτό αλλά δυστυχώς άργησα να πάω και μπλέχτηκα στη μίνι ροκ συναυλία που στήθηκε έξω, τουλάχιστον πέρασα δίπλα από τον Μπάνε που βγήκε να δει τι γίνεται. Ένας πατέρας με την κόρη του αναγκάστηκε να βγει από το μπούγιο γιατί φοβήθηκε.


Από εκεί που μπήκα εγώ, μόνο δύο λειτουργούσαν και είχε πάρα πολύ κόσμο.. Σκουντούσαν και οι πίσω, λες και έτσι θα πάμε πιο γρήγορα.. Είχε και παιδιά εκεί ανάμεσα, γάμησέ τα..




Το φάουλ στον Carter.


Και τα videos από την κεντρική:










Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46917
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Παναθηναϊκός, 68-71, MVP, σχόλια & παραλειπόμ

Δημοσίευσηαπό teacher » Δευτ 23 Φεβ 2015, 12:40

Διαβάστε τι δήλωσε σήμερα ο γιανακόπουλος (αυτός που του έχει απαγορευτεί η είσοδος στα γήπεδα): «Συγχαρητήρια στον κόουτς και τους αθλητές για την πρόκριση στον τελικό», είπε ο Δημήτρης Γιαννακόπουλος και πρόσθεσε: «Μετά την νίκη στον προημιτελικό επί του ΟΣΦΠ και της διαιτησίας, τώρα κερδίσαμε τον ΠΑΟΚ και τη διαιτησία. Ελπίζω σε έναν τελικό γιορτή για το άθλημα».

Έχει παράπονα από τη διαιτησία!!!!!!!!!!!!!
Μεγάλε Π.Α.Ο.Κ. η δύναμή σου είμαστε εμείς οι χιλιάδες οπαδοί σου...

Διαβάστε τους όρους χρήσης του site
https://www.paokmania.gr/article/1190-oroi-hrisis
Άβαταρ μέλους
teacher
 
Δημοσιεύσεις: 2221
Εγγραφή: Τρί 15 Απρ 2008, 06:25
Τοποθεσία: Μόνιμος κάτοικος Paokmania

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Παναθηναϊκός, 68-71, MVP, σχόλια & παραλειπόμ

Δημοσίευσηαπό fossa » Δευτ 23 Φεβ 2015, 12:51

Αφήστε τα μπράβο στην ομάδα. Από αυτά έχουμε χορτάσει. Με 50-60 ευρώ παίρνεις διαρκείας το καλοκαίρι. Ας είχαμε τα διπλάσια. τριπλάσια και θα χτυπούσαμε καθαρά πρωτάθλημα και κύπελλο.
Με 1000+ διαρκείας χωρίς επενδυτή δεν θα χεις ευκαιρία για τίτλο στο μέλλον.
Βάλε 1 ευρώ τη μέρα στην άκρη ρε και πάρε διαρκείας το καλοκαίρι!
Άβαταρ μέλους
fossa
 
Δημοσιεύσεις: 1881
Εγγραφή: Πέμ 06 Φεβ 2014, 22:25

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Παναθηναϊκός, 68-71, MVP, σχόλια & παραλειπόμ

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Δευτ 23 Φεβ 2015, 12:51

teacher έγραψε:Διαβάστε τι δήλωσε σήμερα ο γιανακόπουλος (αυτός που του έχει απαγορευτεί η είσοδος στα γήπεδα): «Συγχαρητήρια στον κόουτς και τους αθλητές για την πρόκριση στον τελικό», είπε ο Δημήτρης Γιαννακόπουλος και πρόσθεσε: «Μετά την νίκη στον προημιτελικό επί του ΟΣΦΠ και της διαιτησίας, τώρα κερδίσαμε τον ΠΑΟΚ και τη διαιτησία. Ελπίζω σε έναν τελικό γιορτή για το άθλημα».

Έχει παράπονα από τη διαιτησία!!!!!!!!!!!!!



Μόλις το διάβασα κι εγώ και θα το postαρα...
Είναι μεγάλος *αλάκας ο άνθρωπος...



Fossa, εγώ μεγάλωσα τα γράμματα σε αυτό που είπες. Το σκέφτομαι κι εγώ να το πω εδώ και μήνες, αλλά θα με πουν γραφικό, μπασκετομάχο, Π.Α.Ο.Κ. δεν είναι μόνο το μπάσκετ...κάτι θα βρουν...
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46917
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Παναθηναϊκός, 68-71, MVP, σχόλια & παραλειπόμ

Δημοσίευσηαπό obanebane » Δευτ 23 Φεβ 2015, 13:23

Καταλαβατε κυριοι; επιδειξη δυναμης κανει η πρασινη μπασκετικη παραγκα μετα την κοκκινη ποδοσφαιρικη.
Αηδια και εμμετος μαζι,δεν ηταν ετσι τα πραγματα ρε παιδια αυτοι δε κρατανε ουτε τα προσχηματα.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24575
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Σεζόν 2014-2015

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης