16. J.R. Bremer

Συζήτηση για το έμψυχο υλικό της ομάδας

16. J.R. Bremer

Δημοσίευσηαπό stelyk » Παρ 05 Δεκ 2014, 19:45

Ο J.R. Bremer στον ΠΑΟΚ

Εικόνα

H KAE ΠΑΟΚ ανακοινώνει την συμφωνία με τον Αμερικανό καλαθοσφαιριστή Ernest “J.R.” Bremer, o οποίος θα προστεθεί στο ρόστερ της ομάδας άμεσα, προκειμένου να καλυφθεί το κενό λόγω του τραυματισμού και της απουσίας του αρχηγού Κώστα Χαραλαμπίδη. Ο Bremer που θα αγωνιστεί ως κοινοτικός, καθώς είναι κάτοχοσ διαβατηρίου Βοσνίας, θα φορέσει την φανέλα του ΠΑΟΚ για δεύτερη φορά, καθώς είχε αγωνιστεί στον ΠΑΟΚ και κατά τη διάρκεια της σεζόν 2006-07.



O Bremer στη διάρκεια της περσινής σεζόν αγωνίστηκε στο τουρκικό πρωτάθλημα με την φανέλα της Gaziantep, ενώ την σεζόν 2006-07 όταν φόρεσε για πρώτη φορά την φανέλα του ΠΑΟΚ, είχε αγωνιστεί σε τέσσερα παιχνίδια του (τότε) Uleb Cup, αντικαθιστώντας αρχικά τον τραυματία Darius Washington και στη συνέχεια αγωνιζόμενος (μόνο στα ευρωπαϊκά παιχνίδια) μαζί με τον Washington και τον Jason Parker (στα πρώτα παιχνίδια που ο ΠΑΟΚ χρησιμοποίησε τρεις Αμερικανούς παίκτες σε επίσημους αγώνες).



Ο J.R. Bremer γεννήθηκε στις 19 Σεπτεμβρίου 1980 στο Cleveland του Ohio, έχει ύψος 1,87μ. και αγωνίζεται ως γκαρντ. Αποφοίτησε το 2002 από το κολέγιο St. Bonaventure και παρά το γεγονός ότι δεν επιλέχθηκε στο ντραφτ του ΝΒΑ, αγωνίστηκε στους Boston Celtics (2002-03), Cleveland Cavaliers (2003-04) και Golden State Warriors (2004), για να ακολουθήσει μία δεκαετία στην Ευρώπη, όπου αγωνίστηκε σε: Unicaja Malaga (2004-05), Lauretana Biella (2005-06), ΠΑΟΚ (2006-07), Bosna Serajevo (2007), Spartak Primorje (2007-08), Triumph Lyubertsy (2008-09), Krasnye Krylya (2009-11), Nizhny Novgorod (2001-12), Fenerbahce (2012), Emporio Armani (2012), Royal Hali Gaziantep (2013-14).

Κώδικας: Επιλογή όλων
http://www.paokbc.gr/news/news/4003


Ξανα Καλως τον σιδερενιος και επιτυχιες. Δεν τον θυμαμαι παντως.

:nairepaok:
... ΘΑ ΑΦΗΣΩ ΤΗ ΖΩΗ ΜΟΥ ΣΕ 'ΝΑ ΠΕΤΑΛΟ
ΠΟΥ ΘΑ ΦΩΝΑΖΕΙ ΠΑΟΚΑΡΑ Σ' ΑΓΑΠΩ!!!


«Να μην ξεχάσετε ποτέ ότι ο ΠΑΟΚ είναι μάχη και θυσία. Πάντοτε στη ζωή, θα είμαι ΠΑΟΚ. Και στο θάνατο και στη ζωή».
PABLO GABRIEL GARCIA PEREZ 20/03/2013
Άβαταρ μέλους
stelyk
 
Δημοσιεύσεις: 5033
Εγγραφή: Τετ 23 Ιαν 2008, 20:42
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Re: 16. J.R. Bremer

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Παρ 05 Δεκ 2014, 19:55

Καλώς τον και σιδερένιος! Για όσο καθίσεις..
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46408
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: 16. J.R. Bremer

Δημοσίευσηαπό McCarthy » Παρ 05 Δεκ 2014, 20:05

Τι λες τώρα!!! Πολύ καλή μεταγραφή! Ο τύπος παίζει στο τοπ επίπεδο ακόμα και τώρα στα 34 του, μέχρι πρόπερυσι έπαιζε Ευρωλίγκα με Αρμάνι και Φενέρμπαχτσε και πέρυσι ήταν στη φραγκάτη Γκαζιαντέπ του Ζντοβτς όπου είχε βασικότατο ρόλο με 11,6 πόντους και 4,8 ασίστ σε 32,8 λεπτά συμμετοχής! Κόμπο είναι όσο τον θυμάμαι, γρήγορος, αριστερόχειρας, πολύ καλή επιλογή. Μπράβο στην ΚΑΕ!!!
Άβαταρ μέλους
McCarthy
 
Δημοσιεύσεις: 414
Εγγραφή: Τετ 18 Δεκ 2013, 17:15

Re: 16. J.R. Bremer

Δημοσίευσηαπό obanebane » Παρ 05 Δεκ 2014, 20:07

Πολυ καλος παιχτης με εμπειρια απο ευρωλιγκα,αριστεροχειρας παστελωτης καλος κυριως απο μακρια.
Νομιζω οτι ειναι καλη επιλογη μενει να φανει στο γηπεδο.
Πολυ στα μουλωχτα τον κλεισαμε παντως δεν ειχε ακουστει τιποτα.





Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24567
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: 16. J.R. Bremer

Δημοσίευσηαπό dtown » Παρ 05 Δεκ 2014, 20:43

συμπαθητικη επιλογη,δεν θα μπορουσαμε να βρουμε κατι πολυ καλυτερο τετοια περιοδο

Περισυ στην Τουρκια ειχε 11 ποντους,2 ριμπαουντ και 4.8 ασσιστ(9ος στο πρωταθλημα).Παντως σπουδαιο σουτερ δεν τον λες,33% στα τριποντα,77% στις βολες.Ειναι καθαρος ασσος,οχι κομπο.Πιστευω οργανωτικα θα βοηθησει στο να αξιοποιηθει ο Βον περισσοτερο.
dtown
 
Δημοσιεύσεις: 887
Εγγραφή: Πέμ 30 Σεπ 2010, 20:24

Re: 16. J.R. Bremer

Δημοσίευσηαπό palok » Σάβ 06 Δεκ 2014, 11:08

δεν έχω ιδέα τι επιλογές είχαμε οπότε πώς να κρίνεις αν κάναμε το σωστό ή όχι... ο παίκτης είναι καλός, και μου αρέσει οτι έχει παίξει σε μεγάλα clubs παρά αναζητούσε την τύχη του σε ιράν και φιλιππίνες. Προφανώς και δεν είναι Ο παίκτης γιατί διαφορετικά θα είχε πιο γεμάτες χρονιές στην καριέρα του. Εγώ τον παίκτη στο μυαλό μου τον έχω ως point guard, μάλιστα κάποτε (δεν θυμάμαι πότε) είχα αναφέρει εδώ τα νούμερά του σε κάποιο πρωτάθλημα που μου είχαν κάνει εντύπωση (κάτι σαν 5-6 ασσίστ με 2 λάθη). Βέβαια στις μεγάλες ομάδες που έπαιξε (Fener, Mιλάνο), έπαιζε και στο 2 σε 2 guard lineup αφού αυτές οι ομάδες έχουνε πρακτικά πάντα 2 γκαρντ μέσα που είναι combo. ΑΥτό ακριβώς περιμένω να δώ και στον ΠΑΟΚ: αρκετά κοντά σχήματα με Odum-JR (ή Τσόχλα-JR, Odum-Τσόχλα και βοήθειες από Λιάπη) με μετατόπιση περισσότερο του Carter στο 3 (αν και ο παίκτης αναγνωρίζω οτι δεν είναι πλάγιος όπως οι Δέδας-Σαλούστρος). Νομίζω αυτό το σχήμα θα μας κάνει πολύ ευκίνητους, πολύ πιεστικούς, θα ανοίξει πολύ το rotation και ο Σαλούστρος που τα πάει πολύ καλά στην άμυνα να μπορεί να μείνει περισσότερη ώρα στο παρκέ (αν συνδυάζεται με 2 guards που μπορούν να σκοράρουν εύκολα) και ίσως βγούν και καλύτερα σούτ. Από εκεί και πέρα τα παμε από την αρχή: η πορεία της ομάδας θα εξαρτηθεί από τον Odum. Μέχρις στιγμής έχουμε δεί λίγα effective πράγματα. Ελπίζω να δούμε μια μεγάλη ΑΛΛΑΓΗ. κάποιοι point guards θέλουν δίπλα τους έναν ακόμα playmaker για να δείξουνε αυτά που μπορούν (και να απαλλαγούν από την πίεση της δημιουργίας) παρά έναν καθαρό 2 όπως ο μπίδης.

Υγεία κατά τα άλλα και καλά μυαλά. Αν καταλάβει το επίπεδο της Α1, ναι σίγουρα μπορεί να γίνει ένας άριστος 6ος παίκτης όπου θα τελειώνει όμως τα ματς ;)
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: 16. J.R. Bremer

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Δευτ 05 Ιαν 2015, 14:58

Χαραλαμπίδης black edition...; :mrgreen:
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46408
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: 16. J.R. Bremer

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τρί 27 Ιαν 2015, 21:17

http://www.paokmania.gr/basket/positions/metagrafika/78864-giati-na-afisei-eurocup-kypello

«Γιατί να αφήσει Eurocup, Κύπελλο;»

Μια σχετική αναστάτωση προκλήθηκε στον ΠΑΟΚ, καθώς δεν θέλουν τώρα που η ομάδα πάει καλά να αλλάζουν παίκτες η να χάνουν παίκτες.

Το θέμα Μπρέμερ και του ενδιαφέροντος της Κόνια Σπορ φαίνεται να χειρίζεται ο Αμερικανός ατζέντης του.

Σύμφωνα με τον Έλληνα εκπρόσωπο του, Χάρη Παπαδόπουλο... "Ενημερώθηκα για μια συζήτηση από τον Αμερικανό ατζέντη του Μπρέμερ, αλλά τίποτε περισσότερο. έχει το δικαίωμα βέβαια λόγω υφής συμβολαίου, αλλά για να αφήσει το Γιούροκαπ, την 2η θέσησ την Ελλάδα, την προοπτική του κυπέλλου πρέπει να έχεις κάτι δυνατό. Μάλιστα απέρριψε και προτάσεις... Θα επιστρέψει από την Ρωσία και θα βρούμε μια φόρμουλα με τον ΠΑΟΚ, οι δύο πλευρές θέλουν να συνεχίσουν" σχολίασε ο κ. Παπαδόπουλος ...



Ακόμα και όταν επιστρέψει ο Χαραλαμπίδης, ο Bremer είναι χρήσιμος.. Δεν πρέπει να φύγει κανείς, ως το τέλος της χρονιάς!
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46408
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: 16. J.R. Bremer

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Πέμ 29 Ιαν 2015, 23:09

http://www.paokmania.gr/stiles/mme/79015-tha-parei-ta-pentaplasia-lefta-stin-koniaspor

"Θα πάρει τα πενταπλάσια λεφτά στην Κόνιασπορ"

Ο ατζέντης του Τζέι Αρ Μπρέμερ τονίζει πως οριστικά θα μετακομίσει στην Κόνιασπορ ο Aμερικανός. Ο ΠΑΟΚ "κοιτάει" ήδη για ενίσχυση...

Ο "κύκλος" του Τζέι Αρ Μπρέμερ "κλείνει" στον ΠΑΟΚ... Αυτό μας τόνισε ο ατζέντης του, Χάρης Παπαδόπουλος σε επικοινωνία που είχαμε μαζί του. "Μίλησα με τον ΠΑΟΚ. Ο ίδιος ο Μπρέμερ προτιμά να φύγει στην Κόνιασπορ γιατί εκεί θα πάρει τα πενταπλάσια χρήματα. Είναι οριστικό πως θα φύγει. Δεν ξέρουμε ακόμη αν είναι αύριο ή μεθαύριο στη Τουρκία".

Για το ότι ο ΠΑΟΚ έχει ματς με τον Αρη την Κυριακή: "Το συμβόλαιό του τελειώνει το Σάββατο. Ζήτησαν από τον ΠΑΟΚ να παίξει αλλά το θέμα είναι αν παίξει και τραυματιστεί, τι θα γίνει μετά".

Όσο για τον Τζούλιαν Βον που επίσης εκπροσωπεί: "Υπήρχε ενδιαφέρον στον πρώτο γύρο. Δεν τίθεται θέμα να φύγει και θα μείνει ως το τέλος της σεζόν".

Σκέφτεται ενίσχυση

Ο ΠΑΟΚ σύμφωνα με όσα προκύπτουν από την πλευρά των μάνατζερ πλέον προσανατολίζεται να αποκτήσει δύο παίκτες, έναν για να καλύψει τον κενό του Μπρέμερ και έναν του Κακαρούδη.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46408
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: 16. J.R. Bremer

Δημοσίευσηαπό MANIAKOS » Πέμ 29 Ιαν 2015, 23:24

Δλδ ούτε μισό ευρώ δε θα βγάλουμε ;


Η σιχαμένη ΑΕΚ και Βουγιούκα λεει
Άβαταρ μέλους
MANIAKOS
 
Δημοσιεύσεις: 33752
Εγγραφή: Τετ 25 Ιουν 2008, 21:34

Re: 16. J.R. Bremer

Δημοσίευσηαπό palok » Πέμ 29 Ιαν 2015, 23:42

η συμφωνία ήταν ξεκάθαρη: ανανέωση κάθε μήνα με option από τον παίκτη να φύγει αν αυτός το επιθυμεί (φαντάζομαι την ίδια επιλογή είχαμε και εμείς αν δεν μας έκανε). Μην την πολυψάχνουμε τη δουλειά, αυτοί είμαστε, πάμε παρακάτω. Ας μην αφήσουμε να χαθεί τίποτα από τη φετινή εκπληκτική πορεία. 2 παίκτες αύριο!
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: 16. J.R. Bremer

Δημοσίευσηαπό palok » Πέμ 29 Ιαν 2015, 23:45

palok έγραψε:δεν έχω ιδέα τι επιλογές είχαμε οπότε πώς να κρίνεις αν κάναμε το σωστό ή όχι... ο παίκτης είναι καλός, και μου αρέσει οτι έχει παίξει σε μεγάλα clubs παρά αναζητούσε την τύχη του σε ιράν και φιλιππίνες. Προφανώς και δεν είναι Ο παίκτης γιατί διαφορετικά θα είχε πιο γεμάτες χρονιές στην καριέρα του. Εγώ τον παίκτη στο μυαλό μου τον έχω ως point guard, μάλιστα κάποτε (δεν θυμάμαι πότε) είχα αναφέρει εδώ τα νούμερά του σε κάποιο πρωτάθλημα που μου είχαν κάνει εντύπωση (κάτι σαν 5-6 ασσίστ με 2 λάθη). Βέβαια στις μεγάλες ομάδες που έπαιξε (Fener, Mιλάνο), έπαιζε και στο 2 σε 2 guard lineup αφού αυτές οι ομάδες έχουνε πρακτικά πάντα 2 γκαρντ μέσα που είναι combo. ΑΥτό ακριβώς περιμένω να δώ και στον ΠΑΟΚ: αρκετά κοντά σχήματα με Odum-JR (ή Τσόχλα-JR, Odum-Τσόχλα και βοήθειες από Λιάπη) με μετατόπιση περισσότερο του Carter στο 3 (αν και ο παίκτης αναγνωρίζω οτι δεν είναι πλάγιος όπως οι Δέδας-Σαλούστρος). Νομίζω αυτό το σχήμα θα μας κάνει πολύ ευκίνητους, πολύ πιεστικούς, θα ανοίξει πολύ το rotation και ο Σαλούστρος που τα πάει πολύ καλά στην άμυνα να μπορεί να μείνει περισσότερη ώρα στο παρκέ (αν συνδυάζεται με 2 guards που μπορούν να σκοράρουν εύκολα) και ίσως βγούν και καλύτερα σούτ. Από εκεί και πέρα τα παμε από την αρχή: η πορεία της ομάδας θα εξαρτηθεί από τον Odum. Μέχρις στιγμής έχουμε δεί λίγα effective πράγματα. Ελπίζω να δούμε μια μεγάλη ΑΛΛΑΓΗ. κάποιοι point guards θέλουν δίπλα τους έναν ακόμα playmaker για να δείξουνε αυτά που μπορούν (και να απαλλαγούν από την πίεση της δημιουργίας) παρά έναν καθαρό 2 όπως ο μπίδης.

Υγεία κατά τα άλλα και καλά μυαλά. Αν καταλάβει το επίπεδο της Α1, ναι σίγουρα μπορεί να γίνει ένας άριστος 6ος παίκτης όπου θα τελειώνει όμως τα ματς ;)


έπεσα σ όλα μέσα ο πούστ@ς!!! Δεν του αρέσει να παίζει σε μικρές ομάδες (για αυτό αφήνει τον ΠΑΟΚ της 3ης θέσης της Α1 και των 32 στο eurocup για να πάει στην κόνιασπορ), ο odum θα ανέβει μαζί του και θα κάνει παπάδες και ο σαλούστρος θα έχει περισσότερο χρόνο στο παρκέ.

σας αφήνω για σήμερα, με ζητάνε στο τμήμα μπάσκετ των warriors... :evil:
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: 16. J.R. Bremer

Δημοσίευσηαπό ARMY » Παρ 30 Ιαν 2015, 08:44

Στο καλό :redcard:


αει σιχτιρ
Ο εχθρόs του ελληνικού ποδοσφαίρου φοράει γραβάτα και όχι κασκόλ!
Άβαταρ μέλους
ARMY
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 3672
Εγγραφή: Σάβ 15 Δεκ 2007, 16:03
Τοποθεσία: Λουτράκι Κορινθίας

Re: 16. J.R. Bremer

Δημοσίευσηαπό τσιριγώτης » Παρ 30 Ιαν 2015, 09:20

Κλασσικός μισθοφορος που δεν βοήθησε κιόλας
Δεν θέλω να θυμάμαι,δεν θέλω να ξεχνάω
τσιριγώτης
 
Δημοσιεύσεις: 2767
Εγγραφή: Τρί 11 Φεβ 2014, 19:54
Τοποθεσία: Κύθηρα

Re: 16. J.R. Bremer

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Παρ 30 Ιαν 2015, 14:44

palok έγραψε:σας αφήνω για σήμερα, με ζητάνε στο τμήμα μπάσκετ των warriors... :evil:


ARMY έγραψε:Στο καλό :redcard:


αει σιχτιρ



Εντάξει ρε ARMY, τι σε έκανε ο άνθρωπος;




http://www.paokmania.gr/tournament/basket/79045-parelthon-o-bremer

Παρελθόν ο Μπρέμερ!

O Aμερικάνος πρώην πλέον καλαθοσφαιριστής του ΠΑΟΚ ήρθε σε συμφωνία με την Τουρκική Κόνιασπορ.

Το δέλεαρ προφανώς αποτέλεσαν οι απολαβές που θα έχει στον σύλλογο της Τουρκίας που ξεπερνούν τα χρήματα που του προσέφερε μηνιαίως ο Δικέφαλος.

Η ουσία πάντως είναι ότι ο Σούλης Μαρκόπουλος δεν θα τον υπολογίζει για το κυριακάτικο ντέρμπι με τον συμπολίτη,κάτι που μειώνει τις επιλογές του,μετά και τον τραυματισμό του Κακαρούδη.



To topic θα κλειδωθεί λίγο μετά την επίσημη ανακοίνωση..
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46408
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Επόμενο

Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες