Κύπελλο Basket 2014-2015

Σχόλια - κριτική για τις υποχρεώσεις του καλαθοσφαιρικού τμήματος για τη σεζόν 2014/15...

Re: Κύπελλο Basket 2014-2015

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τρί 21 Οκτ 2014, 19:57

Ale έγραψε:Ποιός Διαμαντίδης...
Έχω Τζέηκ ΛΑΙΜΑΙ!!!


Δατ!

ΣΤΕΡΓΙΟΣ έγραψε:Iδανική κλήρωση για μένα...θέλω όσο τίποτε άλλο να βλέπω ζωντανά στο Παλατάκι το κατεστημένο του ελληνικού μπάσκετ να πατιέται από την ΠΑΟΚΑΡΑ στο ΠΑΛΑΤΑΚΙ. Κύπελλο ή εμέις ή εμείς.


Πωωω το post σου με έφερε στο μυαλό εικόνα 8142 (και κάτι ψιλά) ΤΡΕΛΑΜΕΝΟΥΣ και ΑΓΡΙΕΜΕΝΟΥΣ από το 1ο δευτερόλεπτο ΠΑΟΚτσήδες να φωνάζουν... Πολύ περισσότερος θόρυβος από Τούμπα, όλη η καύλα συσσωρευμένη σε κλειστό χώρο... Πωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω τι με λες τώρα!!! :opaokara: :opaokara: :opaokara: :opaokara: :opaokara: :opaokara: :opaokara: :opaokara: :opaokara: :opaokara:
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46405
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Κύπελλο Basket 2014-2015

Δημοσίευσηαπό dtown » Τρί 21 Οκτ 2014, 20:02

στα δικα μου ματια αυτος ο βαζελος οχι απλα δεν τρομαζει αλλα μεσα σε ενα καυτο παλατακι το ματς ειναι το απολυτο 50 50.εγω αυτον τον βαζελο του διαμαντιδη στα τελειωματα του,του παπα του γιανκοβιτς και του μπλουμς δεν τον φοβαμαι.μια καλη ομαδα γιουροκαπ ειναι φετος οπως και εμεις.φυσικα μιλαω με βαση τα τωρινα ροστερ,αν φερει ο πρεζακιας αυριο δυο ξενους τυπου λασμε αλλαζει το πραγμα.
dtown
 
Δημοσιεύσεις: 887
Εγγραφή: Πέμ 30 Σεπ 2010, 20:24

Re: Κύπελλο Basket 2014-2015

Δημοσίευσηαπό τσιριγώτης » Τρί 21 Οκτ 2014, 20:09

Πολύ δύσκολη κλήρωση....κρίμα
Δεν θέλω να θυμάμαι,δεν θέλω να ξεχνάω
τσιριγώτης
 
Δημοσιεύσεις: 2767
Εγγραφή: Τρί 11 Φεβ 2014, 19:54
Τοποθεσία: Κύθηρα

Re: Κύπελλο Basket 2014-2015

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τρί 21 Οκτ 2014, 20:14

Είναι ΠΟΛΥ νωρίς για "κρίματα"... Ειδικά όταν μιλάμε για τον Π.Α.Ο.Κ. των παρατάσεων, δεν μπορούμε να μιλήσουμε πριν το τελευταίο δέκατο του δευτερολέπτου! Πόσο μάλλον 2 μήνες πριν.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46405
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Κύπελλο Basket 2014-2015

Δημοσίευσηαπό chrisg4 » Τρί 21 Οκτ 2014, 20:30

Νομίζω η κλήρωση είναι ιδανική. 1000 φορες ημιτελικό με τον βάζελο στο γεμάτο παλατάκι παρα τελικό σε κανενα Ρεθυμνο με βάζελους παντού...
Άβαταρ μέλους
chrisg4
 
Δημοσιεύσεις: 2413
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:36

Re: Κύπελλο Basket 2014-2015

Δημοσίευσηαπό palok » Τρί 21 Οκτ 2014, 20:48

θα προτιμούσα ΠΑΟΚ-Πάτρα και Κηφισιά-βάζελος. Και αν περνάγαμε, ο τελικός Μόνον ή Πυλαία ή Αλεξάνδρειο. Απλά και ΠΑΟΚσήδικα. Πουθενά αλλού. Όπως ΟΑΚΑ στη μπάλα ;)

PS: διαφορετικά δεν θα κατεβαίναμε, πολύ απλά. το κανε και η galata πέρυσι στον τελικό του τουρκικού πρωταθλήματος νομίζω χωρίς ΚΑΜΜΙΑ συνέπεια.
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Κύπελλο Basket 2014-2015

Δημοσίευσηαπό Black&White » Τρί 21 Οκτ 2014, 20:50

Κανένας δε θα ασχοληθεί με τελικό που ο αντίπαλος θα είναι η ΑΕΝΚ ή ο Απόλλων. Άσε που μπορεί να χάσεις και να γίνεις και ρόμπα. Ακόμη θυμάμαι την πίκρα που φάγαμε όταν χάσαμε απ'τον Γάσπαρη ένα κύπελλο που το είχαμε σίγουρο.

Εγώ ήθελα τελικό με το λαγό. Να πάρουμε και ρεβάνς για το ποδόσφαιρο και για να ζήσουμε έναν τελικό με πολλές συγκινήσεις. Αν είναι με τον Απόλλωνα μπορεί να ξεχάσουμε και πότε παίζουμε...
Άβαταρ μέλους
Black&White
 
Δημοσιεύσεις: 639
Εγγραφή: Δευτ 05 Μάιος 2014, 05:29

Re: Κύπελλο Basket 2014-2015

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τρί 21 Οκτ 2014, 20:51

palok έγραψε:θα προτιμούσα ΠΑΟΚ-Πάτρα και Κηφισιά-βάζελος. Και αν περνάγαμε, ο τελικός Μόνον ή Πυλαία ή Αλεξάνδρειο. Απλά και ΠΑΟΚσήδικα. Πουθενά αλλού. Όπως ΟΑΚΑ στη μπάλα ;)

PS: διαφορετικά δεν θα κατεβαίναμε, πολύ απλά. το κανε και η galata πέρυσι στον τελικό του τουρκικού πρωταθλήματος νομίζω χωρίς ΚΑΜΜΙΑ συνέπεια.


Ναι, αλλά εδώ είναι Ελλάδα, δεν είναι Τουρκία...























































































































:shock:
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46405
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Κύπελλο Basket 2014-2015

Δημοσίευσηαπό Aureliano Buendia » Τετ 22 Οκτ 2014, 01:35

Black&White έγραψε:Κανένας δε θα ασχοληθεί με τελικό που ο αντίπαλος θα είναι η ΑΕΝΚ ή ο Απόλλων. Άσε που μπορεί να χάσεις και να γίνεις και ρόμπα. Ακόμη θυμάμαι την πίκρα που φάγαμε όταν χάσαμε απ'τον Γάσπαρη ένα κύπελλο που το είχαμε σίγουρο.

Εγώ ήθελα τελικό με το λαγό. Να πάρουμε και ρεβάνς για το ποδόσφαιρο και για να ζήσουμε έναν τελικό με πολλές συγκινήσεις. Αν είναι με τον Απόλλωνα μπορεί να ξεχάσουμε και πότε παίζουμε...


Καταρχάς, να πούμε ότι είχαν κι ένα Φάνη, πέρα από τον Γάσπαρη...

Τα υπόλοιπα μου φαίνονται λίγο ελληνικές αρρώστιες, σόρρυ κιόλας...
Ρόμπα θα αισθανθώ όχι αν χάσω σε ένα τελικό από ΑΕΝΚ ή Απόλλωνα,
αλλά αν διαπιστώσω ότι οι συνοπαδοί μου αδιαφορούν για ένα τίτλο μετά από 16 χρόνια
και επίσης, θα εκνευριστώ αν γάβρικα θεωρούμε δεδομένο ένα τίτλο σαν να μην παίζει αντίπαλος.

Χώρια που οι συγκινήσεις θα είναι διπλές τώρα.
Και μεγάλη εντός έδρας βραδιά στις 22/12 και τίτλος μετά ;)
ΝΙΚΟ ΓΑΜΑ ΤΗΝ ΕΦΗ ΓΙΑΤΙ ΧΑΝΟΜΑΣΤΕ


www.cinedogs.gr
Άβαταρ μέλους
Aureliano Buendia
 
Δημοσιεύσεις: 3827
Εγγραφή: Τρί 21 Απρ 2009, 04:37
Τοποθεσία: Ντεπώ

Re: Κύπελλο Basket 2014-2015

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Παρ 21 Νοέμ 2014, 05:58

http://www.sport24.gr/Basket/ElladaBasket/GreekBasketCup/diekdikei_thn_prokrish_mesw_asead_o_olympiakos.3153267.html

Διεκδικεί την πρόκριση μέσω ΑΣΕΑΔ ο Ολυμπιακός

Το απόγευμα της Πέμπτης (20/11, 17:00) εκδικάστηκε η έφεση του Ολυμπιακού για τον προημιτελικό του Κυπέλλου Ελλάδος με τον Παναθηναϊκό, με τους "πράσινους" να επικρατούν και να παίρνουν την πρόκριση.

Οι "ερυθρόλευκοι", όμως, έχουν παράπονα τα οποία τα εξέφρασαν από το ημίχρονο εκείνης της αναμέτρησης, εκφράζοντας την αντίθεσή τους για τον τρόπο που διεξήχθη η αναμέτρηση. Κατ' αρχάς, για την μη νόμιμη παρουσία του Δημήτρη Γιαννακόπουλου στο ΟΑΚΑ (ο οποίος ήταν και είναι τιμωρημένος, βάσει ποινής) και δεύτερον επειδή το ματς διεξήχθη με υπεράριθμους.

Οι Πειραιώτες, λοιπόν, πήγαν και στο ΑΣΕΑΔ, ώστε να διεκδικήσουν την πρόκριση (στα χαρτιά) καθώς θεωρούν πως το ματς διεξήχθη με παρατυπίες. Οι "ερυθρόλευκοι" θεωρούν πως εφόσον ισχύσουν οι νόμοι θα δικαιωθούν, παίρνοντας εκείνοι την πρόκριση στα ημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδος. Η απόφαση θα γίνει γνωστή σε 15 μέρες.


Μάλιστα...για να δούμε...
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46405
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Κύπελλο Basket 2014-2015

Δημοσίευσηαπό τσιριγώτης » Παρ 21 Νοέμ 2014, 08:34

Ξαναλέω η κλήρωση είναι πολύ δύσκολη....αυτή την στιγμή η βαζέλα παίζει πολύ ωραίο μπάσκετ........ το μείον τους είναι η έλλειψη ψηλού.... αλλά και εμείς εκεί πασχουμε... εμείς ίσως και στον άσσο.... δεν έχουμε Κούπερ φέτος....
Δεν θέλω να θυμάμαι,δεν θέλω να ξεχνάω
τσιριγώτης
 
Δημοσιεύσεις: 2767
Εγγραφή: Τρί 11 Φεβ 2014, 19:54
Τοποθεσία: Κύθηρα

Re: Κύπελλο Basket 2014-2015

Δημοσίευσηαπό fossa » Παρ 21 Νοέμ 2014, 13:56

Γιατί αν παίζαμε τελικό μαζί τους θα ήταν εύκολο?
Ντου ρε ένα ματς είναι, ίσως το ματς της δεκαετίας για 'μας :pano:
Άβαταρ μέλους
fossa
 
Δημοσιεύσεις: 1877
Εγγραφή: Πέμ 06 Φεβ 2014, 22:25

Re: Κύπελλο Basket 2014-2015

Δημοσίευσηαπό gergeo4 » Παρ 19 Δεκ 2014, 12:32

αυτο το ΑΣΕΑΔ εχι ξεφυγει...........με γαυρο στον ημιτελικό :lol: :lol: :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
gergeo4
 
Δημοσιεύσεις: 7321
Εγγραφή: Τρί 15 Ιούλ 2008, 12:42
Τοποθεσία: kozani

Re: Κύπελλο Basket 2014-2015

Δημοσίευσηαπό VictorAK47 » Παρ 19 Δεκ 2014, 12:52

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Εμείς δηλαδή για ποια ομάδα πρέπει να κάνουμε προετοιμασία; Και τους παίκτες του ΟΣΦΠ δηλαδή τώρα θα πάνε να τους πουν "παιδιά αλλάξαν τα δεδομένα, παίζετε ματς μεθαύριο".
Πᾶς γὰρ ὃς ἂν ἐπικαλέσηται τὸ ὄνομα Κυρίου σωθήσεται. (Προς Ρωμαίους 10:13)
Άβαταρ μέλους
VictorAK47
 
Δημοσιεύσεις: 624
Εγγραφή: Σάβ 07 Δεκ 2013, 23:42
Τοποθεσία: Κιλκίς

Re: Κύπελλο Basket 2014-2015

Δημοσίευσηαπό john4serres » Παρ 19 Δεκ 2014, 13:07

βρε φερτε οποιον θελετε , εμεις να δουμε μπασκετ θελουμε :mrgreen:
supporters - not customers
Άβαταρ μέλους
john4serres
 
Δημοσιεύσεις: 29795
Εγγραφή: Σάβ 07 Φεβ 2009, 12:00

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Σεζόν 2014-2015

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες