Προετοιμασία και φιλικοί αγώνες 2014-2015

Συζήτηση για το βασικό στάδιο της προετοιμασιας, τις καθημερινές προπονήσεις και τους τραυματισμούς των παιχτών

Re: Προετοιμασία και φιλικοί αγώνες 2014-2015

Δημοσίευσηαπό dtown » Παρ 03 Οκτ 2014, 18:21

desperando έγραψε:
απο κει και περα αυτος ο βον εκτος απο παρα πολυ καλος αμυντικος και κατω απο το καλαθι και στο πικ εν ρολ αν ειχε τον κουπερ συμπαικτη θα ειχε μ.ο 20 ποντους ανα παιχνιδι.




Ακριβως αυτο σκεφτομουν,τι κριμα που δεν τον ειχαμε περισυ.Επιτελους μαυρος σεντερ που παιρνει τη μπαλα χαμηλα και καρφωνει χωρις να τον σταματαει κανενας.Αφου βρηκε τον μπελα του ο Φισερ με αυτον δε νομιζω να εχει προβλημα στο ελληνικο πρωταθλημα κοντρα σε κανεναν αντιπαλο.Ο Οντουμ παρα τα θετικα νουμερα με προβληματισε σε καποια πραγματα κυριως στο οτι αργει να κατεβασει τη μπαλα και οτι δεν εχει το ενας εναντιον ενος.Ο Λανγκφορντ λιγα πραγματα αλλα δυστυχως δεν με εκπλησει αυτο,δεν μου αρεσε απο την αρχη αυτη η επιλογη.Τον καρτερ δεν τον φοβαμαι ειναι παιχταρας.
dtown
 
Δημοσιεύσεις: 887
Εγγραφή: Πέμ 30 Σεπ 2010, 20:24

Re: Προετοιμασία και φιλικοί αγώνες 2014-2015

Δημοσίευσηαπό palok » Παρ 03 Οκτ 2014, 20:21

Ο οdum έβαλε 19 απέναντι σε jerrels??? Για πείτε!!!
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Προετοιμασία και φιλικοί αγώνες 2014-2015

Δημοσίευσηαπό KalamarGiannis » Παρ 03 Οκτ 2014, 20:38

όσες φορές αποφάσισε να πατήσει για σουτ μέσης απόστασης που του έδωσε η κακή αντιμετώπιση του πικ εν ρολ ... το έγραψε.
όσες φορές αποφάσισε στο τέλος επίθεσης να προσποιηθεί για σουτ και να πάει στο μπασιμο το έβαλε και πήρε και γκολ φάουλ σε κάποιες περιπτώσεις...
επιστέγασμα στο τέλος που παρέσυρε από κάτω απ τη μπασκέτα τον σέντερ το Φίσερ...και τον χόρεψε με κινήσεις κάτι σαν Ολάζουον κάνοντας πάνω στο φάουλ και ωραία προσπάθεια που παρα κάτι δεν μπήκε...

γενικά είδε και ασίστ , σε κάποιο σουτ του (όπως πιστεύαμε όλοι) κατέβασε την πάσα με 2 χέρια την τελευταία στιγμή βγάζοντας σε κάρφωμα τον Βον, ο οποίος γενικά άμα βρεθεί σε θέση το καλάθι πάει να το κατεβάσει...τέλειος.

Τέλος ο Τζεικ έκανε και περίπου 4-5 ωραία κλεψίματα, αμερικάνικα, με το ένα χέρι κόβει πάσα και τρέχει πρώτος μπροστά για αιφνιδιασμό...
εν γένει σήμερα είχε το aggresive που δεν είχαμε δει ως τώρα και άφησε τέτοιες υποσχέσεις που ο Αντε γαμήσου Σουμποτιτς προεξόφλησε ότι του χρόνου θα πάρει μεταγραφή σε ομάδα Ευρωλίγκας...
το σκουλίκι το μισητό με εκνεύριζε συνεχώς σήμερα, αλλά να πει ευθαρσώς ότι φεύγουν τέτοιοι παίκτες από τις μικρές ομάδες και παν Ευρώπη, ... μα κάποιος να του τραβήξει το αυτί δεν υπάρχει;;
ο μυρουδιάς που παίζει στο Λίβανο το έπαιζε και καλός παίκτης ακόμα... το σίχαμα...
>Βall every day
>Η δουλειά δεν τελειώνει ποτέ-εμείς τελειώνουμε
>Καιρός για αποτοξίνωση από την υγιεινή διατροφή
Άβαταρ μέλους
KalamarGiannis
 
Δημοσιεύσεις: 2230
Εγγραφή: Δευτ 07 Σεπ 2009, 18:30

Re: Προετοιμασία και φιλικοί αγώνες 2014-2015

Δημοσίευσηαπό obanebane » Παρ 03 Οκτ 2014, 21:15

Δε φταιει ο λευτερης :lol: αυτοι οι καριοληδες που τον καλεσαν φταινε,τι δουλεια εχει ο Σουμποτιτς να σχολιασει αγωνα του μεγαλου ΠΑΟΚ;
Δε το ειδα και το κακο ειναι οτι δεν το εγραψα κιολας γιατι νομιζα οτι το τουρνουα ξεκιναει Σαββατο.
Καλα πραγματα διαβασα για την ομαδα και χαρηκα πολυ.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24567
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: Προετοιμασία και φιλικοί αγώνες 2014-2015

Δημοσίευσηαπό KalamarGiannis » Παρ 03 Οκτ 2014, 21:24

Συμπληρώνω ότι οι αποφάσεις του Τζεικ για σουτ ήταν απόλυτα ορθολογικές και δεν είδα ούτε 1 τραβηγμένο για δείγμα...επίση και οι αποφάσεις για μπάσιμο ήταν καλές, και το κυριότερο είχαν μια άνεση και σιγουριά...
ειδικά στη φάση the dream στο τέλος έπαθα πλάκα με την άνεση με την οποία χόρεψε τον σέντερ που δεν ήταν και κανας άσχετος...
ο Λαγκφορντ είναι παίκτης συνόλου καθαρά, θα είναι θετικός όταν η ομάδα παίζει το παιχνίδι της, και μάλλον μεγάλο μείον όταν η ομάδα είναι έξω από τα νερά της...
η Καζαν των 12 μυρίων πάντως στην τύχη το πήρε το ματς... καφενεία ήταν...μαύροι με ατομικές προσπάθειες μέχρι να μπει κι ας χάσαμε τα πρώτα πέντε, τετ α τετ χαμένα...'και άλλα που δεν ξέρω να δω.
Ο Καιμακ το είπε, μπράβο στον ΠΑΟΚ που μας έδειξε πως παίζεται το [url]έξυπνο[/url]μπάσκετ...
>Βall every day
>Η δουλειά δεν τελειώνει ποτέ-εμείς τελειώνουμε
>Καιρός για αποτοξίνωση από την υγιεινή διατροφή
Άβαταρ μέλους
KalamarGiannis
 
Δημοσιεύσεις: 2230
Εγγραφή: Δευτ 07 Σεπ 2009, 18:30

Re: Προετοιμασία και φιλικοί αγώνες 2014-2015

Δημοσίευσηαπό McCarthy » Παρ 03 Οκτ 2014, 21:34

Μάγκες για όποιον ενδιαφέρεται το ματς το δείχνει σε επανάληψη στις 11 το ΝΕΡΙΤ HD και το ΝΕΡΙΤ SPORTS..Η ομάδα μου άρεσε πάρα πολύ, με μοναδική παραφωνία τον Λάνγκφορντ..Ο τύπος έχει αρχίσει και με εκνευρίζει λίγο. Λες και πήραν πίσω τον Ντρόμπνιακ και τον βάψαν μαύρο είναι! Πιο αργός και βαρύς κι απο τον Τζιώλη είναι!
Άβαταρ μέλους
McCarthy
 
Δημοσιεύσεις: 414
Εγγραφή: Τετ 18 Δεκ 2013, 17:15

Re: Προετοιμασία και φιλικοί αγώνες 2014-2015

Δημοσίευσηαπό palok » Σάβ 04 Οκτ 2014, 11:36

Είδα το ματς τελικά το βράδυ σε επανάληψη. Η ομάδα ήταν επικίνδυνα καλή και δεν θέλω να σχολιάσω τα θετικά :mrgreen: . Να πώ μόνο για την άμυνα που με εντυπωσίασε, δεν θυμάμαι απλωμένες 1-1 άμυνες με πίεση στα 3 ή 4 τέταρτα του παρκέ ποτέ ξανά επί σούλη. Σίγουρα έχει να κάνει με τα καλά πόδια τα οποία έχει η ομάδα πλέον. Θεωρώ οτι ο ΠΑΟΚ μπορεί να πάει και σε πολύ transition και να παίρνει αρκετούς εύκολους πόντους και να τελειωνει πιο γρήγορα κάποια ματς.

Ο jake είναι παντελώς διαφορετικός άσσος από τον dj. Παίζει φυσικά πολύ pick and roll και φαίνεται να εκτελεί καλύτερα και σε πιο άμεσο χρόνο στην αλλαγή από midrange. Αν δεν κάνω λάθος πέρασε μόνον μια φορά στον ψηλό μέσα αλλά αυτό έχει να κάνει και με το άγχος που έχει και με την καλή ομάδα που αντιμετώπισε χτες που άλλαζε σε κάθε σκρην. Έχει καλό court vision, καλά πατήματα, θέλω να τον δώ να βάζει σωστά τη μπάλα μέσα στους ψηλούς (και γρήγορα) και να σουτάρει αξιόπιστα από το τρίποντο.

Η επίθεση της ομάδας δούλευε πολύ στην εναλλαγή θέσεων, ήταν κινητική και προσπαθούσε μέσα από τα σκρηνς να δημιουργήσει είτε ανισορροπία είτε να εκμεταλλευτεί τα miss match. Δεν βγήκαν ελεύθερα σουτ ούτε σούτ από εξτρα πάσα στην αδύναμη πλευρά κατά τη γνώμη μου επειδή ακριβώς η unics άλλαζε σε κάθε μαρκάρισμα.

Μου άρεσε πολύ το rotation της ομάδας, δεν μου άρεσε που δεν εμπιστευόμαστε τον λιάπη σε ένα φιλικό και επίσης θεωρώ οτι ο σούλης θα τελειώνει τα ματς με κοντή και ευκίνητη ομάδα, οπότε ίσως θα έπρεπε να κοιτάξουμε για έναν ακόμα περιφερειακό αν βγαίνουν τα κουκιά φυσικά.
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Προετοιμασία και φιλικοί αγώνες 2014-2015

Δημοσίευσηαπό MANIAKOS » Σάβ 04 Οκτ 2014, 13:25

Και ο ζησης μπράβο στο σουλη
Φέτος μεγάλωσε το ρόστερ
Άβαταρ μέλους
MANIAKOS
 
Δημοσιεύσεις: 33752
Εγγραφή: Τετ 25 Ιουν 2008, 21:34

Re: Προετοιμασία και φιλικοί αγώνες 2014-2015

Δημοσίευσηαπό sporos123 » Σάβ 04 Οκτ 2014, 13:39

palok έγραψε:Είδα το ματς τελικά το βράδυ σε επανάληψη. Η ομάδα ήταν επικίνδυνα καλή και δεν θέλω να σχολιάσω τα θετικά :mrgreen: . Να πώ μόνο για την άμυνα που με εντυπωσίασε, δεν θυμάμαι απλωμένες 1-1 άμυνες με πίεση στα 3 ή 4 τέταρτα του παρκέ ποτέ ξανά επί σούλη. Σίγουρα έχει να κάνει με τα καλά πόδια τα οποία έχει η ομάδα πλέον. Θεωρώ οτι ο ΠΑΟΚ μπορεί να πάει και σε πολύ transition και να παίρνει αρκετούς εύκολους πόντους και να τελειωνει πιο γρήγορα κάποια ματς.

Ο jake είναι παντελώς διαφορετικός άσσος από τον dj. Παίζει φυσικά πολύ pick and roll και φαίνεται να εκτελεί καλύτερα και σε πιο άμεσο χρόνο στην αλλαγή από midrange. Αν δεν κάνω λάθος πέρασε μόνον μια φορά στον ψηλό μέσα αλλά αυτό έχει να κάνει και με το άγχος που έχει και με την καλή ομάδα που αντιμετώπισε χτες που άλλαζε σε κάθε σκρην. Έχει καλό court vision, καλά πατήματα, θέλω να τον δώ να βάζει σωστά τη μπάλα μέσα στους ψηλούς (και γρήγορα) και να σουτάρει αξιόπιστα από το τρίποντο.

Η επίθεση της ομάδας δούλευε πολύ στην εναλλαγή θέσεων, ήταν κινητική και προσπαθούσε μέσα από τα σκρηνς να δημιουργήσει είτε ανισορροπία είτε να εκμεταλλευτεί τα miss match. Δεν βγήκαν ελεύθερα σουτ ούτε σούτ από εξτρα πάσα στην αδύναμη πλευρά κατά τη γνώμη μου επειδή ακριβώς η unics άλλαζε σε κάθε μαρκάρισμα.

Μου άρεσε πολύ το rotation της ομάδας, δεν μου άρεσε που δεν εμπιστευόμαστε τον λιάπη σε ένα φιλικό και επίσης θεωρώ οτι ο σούλης θα τελειώνει τα ματς με κοντή και ευκίνητη ομάδα, οπότε ίσως θα έπρεπε να κοιτάξουμε για έναν ακόμα περιφερειακό αν βγαίνουν τα κουκιά φυσικά.


Παλοκ,πιστευεις ο Αθηναιου θα ηταν καλη λυση?An και νομιζω εχει υπογραψει σε ομαδα της Τουρκιας.Τι περιφερειακο εννοεις?Περιεγραψε αν θες
sporos123
 
Δημοσιεύσεις: 2413
Εγγραφή: Σάβ 15 Ιαν 2011, 00:52

Re: Προετοιμασία και φιλικοί αγώνες 2014-2015

Δημοσίευσηαπό Odi » Σάβ 04 Οκτ 2014, 14:01

Ελάχιστος φόρος τιμής για τα χαμένα αετόπουλα

Εικόνα

α χρόνια περνάνε γρήγορα. Ο χρόνος είναι αμείλικτος, τις περισσότερες φορές βοηθά και γιατρεύει πληγές, αλλά κανείς δεν πρέπει να ξεχνά. Σήμερα, συμπληρώνονται 15 χρόνια από το τραγικό δυστύχημα των Τεμπών, μία μαύρη στιγμή στην ιστορία του ΠΑΟΚ, που βύθισε σε πένθος όλη την οικογένεια του «Δικεφάλου». Είναι καλό, για την ακρίβεια είναι υποχρεώσή μας, να μην ξεχάσουμε αυτά τα παιδιά που έφυγαν τόσο νωρίς από την ζωή, κάνοντας αυτό που αγαπούσαν τόσο πολύ… την ζωή με τον ΠΑΟΚ.

Ως ελάχιστο φόρο τιμής, σήμερα, στην 15η επέτειο από τον τόσο άδοξο θάνατο του Κυριάκου Λαζαρίδη, της Χριστίνας Τζιόβα, του Αναστάσιου Θέμελη, του Χαράλαμπου Ζαμπουνίδη, του Γεώργιου Γκανάτσιου και του Δημήτρη Ανδρεαδάκη, ο ΠΑΟΚ στον αγώνα με την Al Riaydi, θα αγωνιστεί με πένθος στις εμφανίσεις της ομάδας.

http://www.paokbc.gr/news/news/3844
Άβαταρ μέλους
Odi
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 11044
Εγγραφή: Τρί 17 Ιουν 2008, 15:50
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Προετοιμασία και φιλικοί αγώνες 2014-2015

Δημοσίευσηαπό McCarthy » Σάβ 04 Οκτ 2014, 15:18

Αυτοί που έχετε αναλάβει την ενότητα του μπάσκετ στην κεντρική ή δε πρέπει να ασχολείστε και πολύ ή το κάνετε από αγγαρεία. Γιατί για να βγάλετε live με το Ρέθυμνο από τώρα μέχρι αύριο, θα περιμένετε πολύ...Με την Αλ Ριάντι παίζουμε και το παιχνίδι δεν αρχίζει τώρα, αλλά στις 18:30!
Άβαταρ μέλους
McCarthy
 
Δημοσιεύσεις: 414
Εγγραφή: Τετ 18 Δεκ 2013, 17:15

Re: Προετοιμασία και φιλικοί αγώνες 2014-2015

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Σάβ 04 Οκτ 2014, 15:48

Ποιο live..;; :? Εκτός κι αν ανέβηκε πριν και το κατέβασαν μέχρι να μπω τώρα...

Δεν υπάρχουν άτομα που αναλαμβάνουν ξεχωριστά "θέματα" του Π.Α.Ο.Κ. στη κεντρική (και στο forum), όλοι ασχολούνται με όλα...
Επίσης, από αγγαρεία δεν κάνει κανείς μας τίποτα, ίσα ίσα, υπάρχει πολύ ΠΑΟΚτσήδικο μεράκι και αυταπάρνηση!

Λάθη γίνονται και θα γίνονται συνεχώς, μόνο αυτός που δεν κάνει τίποτα δεν κάνει λάθη! :)
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46405
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Προετοιμασία και φιλικοί αγώνες 2014-2015

Δημοσίευσηαπό MANIAKOS » Σάβ 04 Οκτ 2014, 19:01

Δεν έχουμε αξιόπιστο τρίποντο ούτε ψηλό που να ακουμπησουνε τη μπάλα τουλάχιστον σήμερα
Άβαταρ μέλους
MANIAKOS
 
Δημοσιεύσεις: 33752
Εγγραφή: Τετ 25 Ιουν 2008, 21:34

Re: Προετοιμασία και φιλικοί αγώνες 2014-2015

Δημοσίευσηαπό MANIAKOS » Σάβ 04 Οκτ 2014, 19:10

Ωραίες άμυνες ο λιαπης
Άβαταρ μέλους
MANIAKOS
 
Δημοσιεύσεις: 33752
Εγγραφή: Τετ 25 Ιουν 2008, 21:34

Re: Προετοιμασία και φιλικοί αγώνες 2014-2015

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Σάβ 04 Οκτ 2014, 19:36

2η παράταση, 85 όλα, μόλις συντονίστηκα!! :shock:
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46405
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Προετοιμασία-Προπονήσεις-Τραυματισμοί

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες