ΟΦΗ - Π.Α.Ο.Κ. 30/01 16:45 προβλέψεις και σχόλια

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του φετινού πρωταθλήματος Superleague και όλων των παρελλειπομένων...

Δημοσίευσηαπό trelogiatros » Πέμ 31 Ιαν 2008, 13:47

Dimitriadis έγραψε:Βέβαια είναι εφικτός, έχουμε και Άρη, Τρίπολη μες την Τούμπα.
Αλλά βασικά αυτό που προέχει είναι να φτιάξουμε ομάδα γ του χρόνου.


Εννοείται, αδερφέ, δεν διαφωνώ! Προέχει η εξυγίανση αλλά και να κάνουμε ομάδα για του χρόνου. Αλλά στην εξυγίανση θα μας βοηθούσε πολύ το να βγούμε play off και να πάρουμε έσοδα από τα έξτρα παιχνίδια.

Ρε μην τρελαίνεστε, ο Άρης είναι 6 βαθμούς μπροστά και τον έχουμε μέσα στην Τούμπα. Μην μου λέτε ότι χάθηκε το παιχνίδι. Αν συνεχίσουμε τις χάλια εμφανήσεις τότε οκ, δεν το συζητάω. Αλλά αν συνέλθει η ομάδα και πάρει κανένα αποτέλεσμα τότε ποιος άρης...
ΠΑΟΚ ρε, στα δύσκολα γουστάρουμε! Όποιος δεν μπορεί ας γίνει γαύρος!
Άβαταρ μέλους
trelogiatros
 
Δημοσιεύσεις: 621
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 18:31
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό hulk4teo » Πέμ 31 Ιαν 2008, 14:22

ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΘΑ ΕΡΘΕΙ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΔΙΠΛΟ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΚΑΙΡΟ ΚΑΙ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΣΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ.ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΙ SOLD-OUT ΜΕ ΣΚΩΛΗΞ.ΑΣΧΕΤΟ ΜΕ ΤΟΝ ΒΑΖΕΛΟ ΤΕΛΙΚΑ ΚΑΝΑΜΕ SOLD-OUT?



:? :? :?
Άβαταρ μέλους
hulk4teo
 
Δημοσιεύσεις: 474
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 14:59

Δημοσίευσηαπό trelogiatros » Πέμ 31 Ιαν 2008, 16:21

Ακριβώς έτσι! Πέρα από την πιθανότητα εξόδου στο ΟΥΕΦΑ που είναι όντως πολύ μικρή έτσι πώς ήρθαν τα πράγματα, αλλά και όχι εντελώς απίθανη. Υπάρχουν κι αλλα κίνητρα για την 4η θέση, ή έστω την 5η που οδηγεί στα play offs, όπως:

-Το ψυχολογικό. Άλλο 4ος άλλο 9ος!
-Τα έσοδα από τα play offs τα οποία θα είναι πολύ σημαντικά αν παίξουμε π.χ. με άρη, αεκ και βάζελο και στο μεταξύ η ομάδα έχει παίξει αρκετά καλά για να βγει στα play off τότε τα 3 σολντ άουτ είναι μια μεγάλη πιθανότητα!
-Την περίπτωση εξόδου στην Ευρώπη έστω και μέσω του Ιντερτότο. Το Ιντερτότο δεν είναι ντροπή...

Υ.Γ. κι εγώ δυστυχώς δεν θα μπορέσω να πάω στην Κρήτη, γ@μώ την δουλειά μου, την σχολή μου και την ζωή μου γενικότερα, αλλά respect στ' αδέρφια που θα πάνε!
:D
ΠΑΟΚ ρε, στα δύσκολα γουστάρουμε! Όποιος δεν μπορεί ας γίνει γαύρος!
Άβαταρ μέλους
trelogiatros
 
Δημοσιεύσεις: 621
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 18:31
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό trelogiatros » Πέμ 31 Ιαν 2008, 16:41

Χωρίς να θέλω να μπλέξω τα πράγματα περισσότερο, αυτό που ήξερα εγώ είναι ότι αν ο κυπελλούχος βγαίνει Τσάμπιονς Ληγκ τότε ο φιναλίστ βγαίνει ΟΥΕΦΑ. Αν ο κυπελλούχος βγαίνει ΟΥΕΦΑ ούτως ή άλλως από το πρωτάθλημα τότε ο φιναλίστ παίρνει τον μπούλο. Ωστόσο δεν είμαι σίγουρος.

Φίλε paokpool, τα άλλα κίνητρα δεν τα έγραψα για σένα συγκεκριμένα, αλλά γενικά!
ΠΑΟΚ ρε, στα δύσκολα γουστάρουμε! Όποιος δεν μπορεί ας γίνει γαύρος!
Άβαταρ μέλους
trelogiatros
 
Δημοσιεύσεις: 621
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 18:31
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό tolis1186 » Πέμ 31 Ιαν 2008, 19:27

Σαυτό θα συμφωνήσω και εγώ... Πρέπει να ξεχωρίζουμε τον Ρεαλιστή από τον Looser!!! Και εγώ ανέκαθεν ήμουν Ρεαλιστής... Γιατί με αυτήν την λογική και εγώ μπορώ να βγω να πω ότι εσείς που ακόμα πιστεύετε στο ότι μπορούμε να βγούμε στα Play-offs είστε ονειροπόλοι!!! Δεν είναι έτσι όμως...
http://realgr.realbb.net
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
tolis1186
 
Δημοσιεύσεις: 209
Εγγραφή: Παρ 28 Δεκ 2007, 01:00
Τοποθεσία: Thessaloniki

Δημοσίευσηαπό trelogiatros » Πέμ 31 Ιαν 2008, 19:44

Βασικά τα όρια είναι λεπτά. Πιστεύω ότι υπάρχει μια σημαντική μερίδα οπαδών που δυστυχώς, με όλες τις πίκρες και τις γκέλες που έχουν δει τα μάτια τους την τελευταία 3ετία, για να μην πάμε πιο παλιά, έχουν αναπτύξει ως άμυνα μια τελείως απαισιόδοξη και αρνητική άποψη για τις δυνατότητες και την πορεία της ομάδας. Μια άποψη που ξεπερνάει τον ρεαλισμό και καταντάει απόλυτη απαισιοδοξία! Γίνεται το ίδιο άτοπη με την άποψη κάτι τύπων που λένε κάθε χρόνο ότι πάμε για πρωτάθλημα, μόνο προς την αντίθετη κατεύθυνση!

Αν και δεν ανήκω σ' αυτή την μερίδα, τους καταλαβαίνω όσους απελπίστηκαν, και ενστερνίζομαι κι εγώ την άποψή τους ώρες-ώρες, αλλά πρέπει να τονίσουμε ότι όντως μια νοοτροπία αυτού του είδους μόνο κακό κάνει στην ομάδα! Καταστρέφει το κλίμα μεταξύ φιλάθλων. Αν πας στο γήπεδο πιστεύοντας ότι θα την ρουφήξεις τότε δημιουργείς μια "αυτο-εκπληρούμενη προφητεία" ή αν προτιμάτε ένα σύνδρομο του Οιδίποδα, με τελικό αποτέλεσμα όντως να την ρουφάς!

Οπότε ελάτε να υποστηρίξουμε την ομάδα διατηρώντας την ψυχραιμία και τον ρεαλισμό μας, χωρίς να αιθεροβατούμε αλλά και χωρίς να απελπιζόμαστε! Εγώ αυτό που λέω είναι ότι η ομάδα έχει την δυνατότητα να μπει στα play-off αν εκμεταλλευτεί το πρόγραμμα και πάρει αποτελέσματα! Είναι δύσκολο, αλλά σίγουρα όχι απίθανο, και η δυνατότητα υπάρχει! Μάλιστα με την ενίσχυση της ομάδας με τις 2 μεταγραφές και την 3η που περιμένουμε, ο στόχος γίνεται και λίγο πιο πιθανό να επιτευχθεί
ΠΑΟΚ ρε, στα δύσκολα γουστάρουμε! Όποιος δεν μπορεί ας γίνει γαύρος!
Άβαταρ μέλους
trelogiatros
 
Δημοσιεύσεις: 621
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 18:31
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό trelogiatros » Πέμ 31 Ιαν 2008, 20:48

Νομίζω ότι ξεφύγαμε λίγο από το αρχικό θέμα του τόπικ, αλλά πολύ ενδιαφέρον αυτό που μαθαίνω. Εγώ δεν ήξερα τι ακριβώς παίζει! Είχα μπερδευτεί λίγο αλλά θυμώμουν και τις προηγούμενες χρονιές που η διαδικασία ήταν νομίζω λίγο διαφορετική. Τέλος πάντων, άρα το συμπέρασμα είναι ότι μοναδική περίπτωση για να μην βγει ο δεύτερος εκπρόσωπος της ελλάδας στο ουέφα από το κύπελλο (αφού του χρόνου βγαίνουν 2 ομάδες στο ουέφα λόγω της πτώσης της θέσης της Ελλάδας στην κατάταξη) είναι αν ο κυπελλούχος είναι κάποια από τις τέσσερις ομάδες των play-off. Κάτι με χαλάει σε όλο αυτό, δηλαδή μου φαίνεται λίγο παράλογο, αλλά δεν το αμφισβητώ.

Τώρα το συμπέρασμα είναι ότι μόνο αν πάρει το κύπελλο ο γαύρος και δεν πάρει το πρωτάθλημα, ή μόνο αν πάρει το κύπελλο ο άρης και καταφέρει να βγει στα play offs, τότε η 4η θέση του πρωταθλήματος οδηγεί κι αυτή στο ουέφα, και η 5η στο ιντερτότο. Κατάλαβα καλά?
ΠΑΟΚ ρε, στα δύσκολα γουστάρουμε! Όποιος δεν μπορεί ας γίνει γαύρος!
Άβαταρ μέλους
trelogiatros
 
Δημοσιεύσεις: 621
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 18:31
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό trelogiatros » Πέμ 31 Ιαν 2008, 20:52

the_Briton έγραψε:3-2-2008 4:45 O.F.I - PAOK 3.60 to diplo tou paok..... an eixa 8a evaza kai 1000E omws sas to lew 100E 8a ta paiksw sigoura...!!


kala kerdoi


Μπρίτο, μην ανοίγεσαι και πολύ, αλλά από μία άποψη έχεις δίκιο, με τέτοια απόδοση είναι πειρασμός! Γενικά τα ματς του ΠΑΟΚ είναι για να παίζεις το αποτέλεσμα που έχει την ψηλότερη απόδοση, γιατί είναι ανοιχτά εξίσου σε κάθε εξέλιξη!
ΠΑΟΚ ρε, στα δύσκολα γουστάρουμε! Όποιος δεν μπορεί ας γίνει γαύρος!
Άβαταρ μέλους
trelogiatros
 
Δημοσιεύσεις: 621
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 18:31
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό trelogiatros » Πέμ 31 Ιαν 2008, 21:11

Άρα μας συμφέρει να πάρουν το κύπελλο οι 2 πιο σιχαμένες ομάδες... :( Ειρωνικό!!!

Για να επιστρέψω στο θέμα του ματς με ΟΦΗ, πιστεύω ότι η αναβολή της αγωνιστικής θα αποδειχθεί ευεργετική, και για την ψυχολογία της ομάδας, αλλά και για την μεταγραφική της ενίσχυση. Ο Βερόν λογικά θα είναι έτοιμος να παίξει, έτσι?
ΠΑΟΚ ρε, στα δύσκολα γουστάρουμε! Όποιος δεν μπορεί ας γίνει γαύρος!
Άβαταρ μέλους
trelogiatros
 
Δημοσιεύσεις: 621
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 18:31
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό Yiankos » Πέμ 31 Ιαν 2008, 21:15

Μάγκες υπάρχει ήδη τόπικ για τα πλέι όφ .. ότι θέλετε να συζητάτε να το λέτε εκεί.

Εδώ μιλάμε για το πρώτο διπλό του ΠΑΟΚ! :)
Άβαταρ μέλους
Yiankos
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 2308
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 21:32
Τοποθεσία: Τούμπα

Δημοσίευσηαπό trelogiatros » Πέμ 31 Ιαν 2008, 21:22

Για τον Γκάβρα εγώ άκουσα ότι με Άρη θα κάνει μάλλον την πρώτη του εμφάνιση. Επιθετικό δίδυμο Λάζαρου-Ίλιεφ δεν μου κάνει πολύ κλικ. Κανείς εκ των δύο δεν είναι βαρύ φορ περιοχής, και οι δύο είναι μεσοεπιθετικοί περισσότερο. Θα προτιμούσα έναν από τους δύο με τον Σάλμον ή τον Αθανασιάδη δίπλα τους.

Να συμπεράνω πάντως, Kareena4ever, ότι σκέφτεται 4-4-2 ο Σάντος με ΟΦΗ? (για να μιλάς για "επιθετικό δίδυμο, σκέφτηκα ότι αναφέρεσαι σε 4-4-2)
ΠΑΟΚ ρε, στα δύσκολα γουστάρουμε! Όποιος δεν μπορεί ας γίνει γαύρος!
Άβαταρ μέλους
trelogiatros
 
Δημοσιεύσεις: 621
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 18:31
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό nikakis » Πέμ 31 Ιαν 2008, 21:49

νομιζω πως θα φαμε 3 απο κρητικους
nikakis
 
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Πέμ 31 Ιαν 2008, 21:44

Δημοσίευσηαπό sakisPAOK1926sweden » Παρ 01 Φεβ 2008, 00:18

tha katevi kozmos gia tin omorfi kriti apo vorria ellada?
kati akousa apo ultras gia aeroplano
P.A.O.K. i omada tou laou
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
sakisPAOK1926sweden
 
Δημοσιεύσεις: 389
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 20:51
Τοποθεσία: SOUIDIA ke edo iparxoume vreeeeeeeeeee

Δημοσίευσηαπό trelogiatros » Παρ 01 Φεβ 2008, 13:13

Πράγματι, δυστυχώς. Και ορίστε κάποια σχόλια για 11άδα και σύστημα απ ότ το sport-fm.gr Αν θυμάμαι ο Kareena είχε αναφέρει για 4-4-2 με Λάζαρο και Ίλιεφ ως επιθετικούς, και όντως αυτό φαίνεται ότι θα δούμε. Τουλάχιστον ο Σάντος δεν διστάζει να αναπροσαρμόζει δραστικά τα πλάνα του αν δει ότι δεν λειτουργούνε. Καλό αυτό. Άντε να δούμε πώς θα λειτουργήσει η ομάδα. Αισιοδοξώ!

http://www.sport-fm.gr/article.jsp?id=118230

Αλλάζει σύστημα ο Σάντος


Να παρατάξει την ομάδα με σύστημα 4-4-2 και επιθετικούς τους Χριστοδουλόπουλο και Ίλιεφ, σκέφτεται ο Φερνάντο Σάντος. Συγκεκριμένα, η ενδεκάδα που σκέφτεται να χρησιμοποιήσει είναι η εξής: Φερνάντες (τερματοφύλακας), Σνάουτσνερ, Χαραλάμπους (ακραίοι μπακ), Κνολ, Μελίσσης (κεντρικοί αμυντικοί), Μπαϊάνο, Βερόν (κεντρικοί μέσοι), Λάκης, Γκονζάλες (ακραία χαφ), Ίλιεφ και Χριστοδουλόπουλος (επιθετικοί).

Ο Πορτογάλος τεχνικός προέβη σε αυτή την κίνηση, επειδή θεωρεί ότι η ομάδα χρειάζεται ανανέωση μετά τα τρία άσχημα αποτελέσματα.
ΠΑΟΚ ρε, στα δύσκολα γουστάρουμε! Όποιος δεν μπορεί ας γίνει γαύρος!
Άβαταρ μέλους
trelogiatros
 
Δημοσιεύσεις: 621
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 18:31
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό Yiankos » Παρ 01 Φεβ 2008, 16:33

Θα παίξει 4-4-2 με Σάλμον στον πάγκο δηλαδή; Περίεργο μου ακούγεται ..

Αλλά πρέπει να ανακατέψει την τράπουλα γιατί δεν πάει άλλο .. κι άλλη ήττα θα είναι καταστροφική για τη συνέχεια!
Άβαταρ μέλους
Yiankos
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 2308
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 21:32
Τοποθεσία: Τούμπα

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα 2007-2008

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες