Τμήμα Scouting

Σχόλια γιά την Διοίκηση της ΠΑΕ και όλα τα σχετικά...

Re: Τμήμα Scouting

Δημοσίευσηαπό ABOLEYTOI » Τετ 12 Σεπ 2012, 09:43

ξανακαλώστον. Σιδεροκέφαλος.
Από όλα τα σημεία
μου αρέσει η τελεία.
Άβαταρ μέλους
ABOLEYTOI
 
Δημοσιεύσεις: 8366
Εγγραφή: Σάβ 14 Μαρ 2009, 23:54

Re: Απ: Τμήμα Scouting

Δημοσίευσηαπό karlat85 » Τετ 12 Σεπ 2012, 09:44

Σωστη οργανωση και ξανα ΠΑΙΔΟΜΑΖΟΜΑ
Άβαταρ μέλους
karlat85
 
Δημοσιεύσεις: 4304
Εγγραφή: Παρ 18 Δεκ 2009, 14:43
Τοποθεσία: Αριδαια

Re: Τμήμα Scouting

Δημοσίευσηαπό DC » Τετ 12 Σεπ 2012, 11:10

Πολύ απαξίωση στο τμήμα σκάουτινγκ διακρίνω.
Τα πιτσιρίκια που παίζουν φέτος στην ομάδα δεν φύτρωσαν στην Τούμπα.
Επίσης, αν κάνετε και μια βόλτα εδώ: viewtopic.php?f=7&t=1015 , θα δείτε ότι από το καλοκαίρι μέχρι τώρα, η ΠΑΕ έχει κάνει συμβόλαια σε τουλάχιστον 10 πιτσιρίκια που βρήκε-διάλλεξε από ομάδες της Β. Ελλάδος. Φαντάζεστε να "βγούνε" τα μισά από αυτά;
Και επειδή εχθρός του καλού είναι το καλύτερο, βρίσκω την προσθήκη του Κωστίκου στο team, εξαιρετική κίνηση.
Υπάρχουν δύο ειδών άνθρωποι: Αυτοί που τα παίρνουν από τον ΠΑΟΚ και αυτοί που τα δίνουν στον ΠΑΟΚ.
Να μετονομαστεί η Θύρα 5 σε Θύρα Pablo Garcia.
Άβαταρ μέλους
DC
 
Δημοσιεύσεις: 7287
Εγγραφή: Τρί 16 Φεβ 2010, 18:29
Τοποθεσία: Παραπλεύρως του Ναού

Re: Τμήμα Scouting

Δημοσίευσηαπό Τρόμος » Τετ 12 Σεπ 2012, 11:39

RoMaN έγραψε:Αν πλαισιωθεί από 1-2 Έλληνες γνώστες του ποδοσφαίρου (Αλέφαντο - Ραπτόπουλο πχ) θα κάνουν παπάδες! :mrgreen:

Από τα κορυφαία τρολλαρίσματα που έχουν παίξει στο 'ΜΑΝΙΑ!
Τρόμος
 
Δημοσιεύσεις: 3778
Εγγραφή: Τετ 08 Ιουν 2011, 13:57
Τοποθεσία: Παγουριστάν

Re: Τμήμα Scouting

Δημοσίευσηαπό ABOLEYTOI » Κυρ 23 Σεπ 2012, 16:10

Για αυτό το λόγο το επόμενο διάστημα θα πραγματοποιηθεί ταξίδι στη Λατινική Αμερική, έτσι ώστε να διερευνηθούν από κοντά περιπτώσεις ποδοσφαιριστών που ενδέχεται να απασχολήσουν τον ΠΑΟΚ.

Το ταξίδι θα έχει βάση την Αργεντινή, ενώ το "μάτι" του ΠΑΟΚ θα έχει επαφές με ποδοσφαιριστές που αγωνίζονται στο κέντρο άμυνας αλλά και στη μεσαία γραμμή.

Ο Γιώργος Δώνης σε συνεργασία με τους υπεύθυνους του αγωνιστικού σχεδιασμού του ΠΑΟΚ, έχουν καταλήξει πως τον Γενάρη θα αποκτηθεί ένας κεντρικός αμυντικός και ένας μέσος με επιθετικά χαρίσματα.

Γ. Ντ.


Κώδικας: Επιλογή όλων
http://www.contra.gr/Columns/contra-epithesi/paok/skaoytingk-sthn-argentinh.1940634.html
Από όλα τα σημεία
μου αρέσει η τελεία.
Άβαταρ μέλους
ABOLEYTOI
 
Δημοσιεύσεις: 8366
Εγγραφή: Σάβ 14 Μαρ 2009, 23:54

Re: Τμήμα Scouting

Δημοσίευσηαπό sporos123 » Κυρ 23 Σεπ 2012, 16:46

ηταν σημερα στη βεροια ο κωστικος....εχει 2-3 καλες περιπτωσεις....ολαιταν απο βεροια..ντε βινσεντι,ιλιτς κ γεωργιου απο πας....
Τελευταία επεξεργασία από sporos123 και Δευτ 24 Σεπ 2012, 12:55, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
sporos123
 
Δημοσιεύσεις: 2413
Εγγραφή: Σάβ 15 Ιαν 2011, 00:52

Re: Τμήμα Scouting

Δημοσίευσηαπό sporos123 » Κυρ 23 Σεπ 2012, 22:12

Στη Βέροια ο Κωστίκος

Στην Βέροια βρέθηκε σήμερα ο Γιώργος Κωστίκος, ο οποίος παρακολούθησε το παιχνίδι της τοπικής ομάδας με τον ΠΑΣ Γιάννενα, που έληξε με 1-0 υπέρ των γηπεδούχων.



Ο Κωστίκος, που εδώ και λίγες μέρες εντάχθηκε στο τμήμα σκάουτινγκ του ΠΑΟΚ είδε το παιχνίδι στην κεντρική κερκίδα, κρατώντας συνεχώς σημειώσεις, προφανώς για ποδοσφαιριστές, που ενδεχομένως θα μπουν στο στόχαστρο του Δικεφάλου.

Το γεγονός ότι η ομάδα της Ημαθίας πάει με υπηρεσιακό προπονητή τον Νίκο Καρύδα, οδήγησε στο συμπέρασμα ότι είναι υποψήφιος για τη Βέροια, κάτι που προφανώς δεν ισχύει, καθώς η συνεργασία του Κωστίκου με τον ΠΑΟΚ είναι πρόσφατη.
paok24
sporos123
 
Δημοσιεύσεις: 2413
Εγγραφή: Σάβ 15 Ιαν 2011, 00:52

Re: Τμήμα Scouting

Δημοσίευσηαπό sourmenetes » Κυρ 23 Σεπ 2012, 22:19

Ετσι πρεπει.Ολα τα ταλεντα της μακεδονιας πρεπει να ερχονται στην ΠΑΟΚΑΡΑ.
ΠΑΟΚ - ΠΟΝΤΟΣ - ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ
Οι μνημες μας ακολουθουν...
Άβαταρ μέλους
sourmenetes
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 27766
Εγγραφή: Δευτ 21 Σεπ 2009, 21:39
Τοποθεσία: sourmena

Re: Τμήμα Scouting

Δημοσίευσηαπό angelheart » Κυρ 23 Σεπ 2012, 23:01

Εγώ τα σχόλιά μου για το scouting θα τα κάνω τώρα που ακόμα δεν έχει γίνει κάτι, συνεπώς δεν γίνεται να κατηγορηθώ οτι είμαι προκατειλημμένος κτλ.

1 Για μένα είναι ΠΟΛΥ ΣΩΣΤΗ η προσθήκη του Γ. Κωστίκου στο τμήμα scouting (σαν ψέμματα μου φαίνεται να λέμε πως έχουμε τέτοιο). Πλην όμως δεν υπήρχε κανένας λόγος αυτό το πράγμα να ανακοινωθεί. Εφόσον είχα εγώ την ευθύνη θα είχα πάρει τον Κωστίκο και έναν ακόμα (έχω 2-3 ονόματα στο μυαλό μου) και δεν θα έκανα ούτε ανακοινώσεις ούτε τίποτα. Θα πήγαιναν όμορφα και ωραία στα παιχνίδια ως υποψήφιοι ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ (πχ ο Κωστίκος ως υποψήφιος προπονητής) και τέλος. Πουθενά όμως με την ταμπέλα ΠΑΟΚ. Και ας έλεγε ο κόσμος οτι δεν έχουμε scouters. Και ας έκραζαν στα ραδιόφωνα και στα φόρουμ. Στα @@ μου θα τους έγραφα όλους αυτούς που θα (με) έκραζαν. Πέστε με παρανοϊκό αλλά εγώ έτσι το βλέπω.

2 ΔΕΝ καταλαβαίνω τι δουλειά έχει ο Κωστίκος να πάει στη Βέροια να δει παίκτες ειδικά αν είναι της τοπικής ομάδας. Η Βέροια μέχρι πριν λίγο είχε προπονητικό επιτελείο εξ ολοκλήρου από τον ΠΑΟΚ. Δλδ κανένας από αυτούς δεν είναι αξιόπιστος ; θα καταλάβει μήπως περισσότερα ο Κωστίκος που θα δει ένα δυο παιχνίδια από τον Χάβο που τους είχε μήνες ; ΤΟΣΟ πια δεν κόβει το μάτι του Χάβου ; ή του Κυρ Μπάμπη ;

3 Το scouting είναι ένας συνδυασμός εξόδων, γνωριμιών και εμπιστοσύνης. Πρέπει να έχεις και από τα 3 για να είναι επιτυχημένο. Δυο από τα τρία ΔΕΝ φτάνουν. Εμείς μιας και είμαστε στην αρχή, δεν έχουμε πολλές γνωριμίες, ενώ (λέω εγώ) δεν έχουμε σχεδόν κανέναν που να του έχουμε εμπιστοσύνη. Το τελευταίο χρειάζεται ΧΡΟΝΟ, όσα λεφτά και να έχεις. Συνεπώς, ΔΥΣΚΟΛΑ θα μας αποδώσει άμεσα. Μην περιμένουμε λοιπόν και τόσα πολλά τώρα το Γενάρη. Σίγουρα γουρούνι στο σακί δεν θα πάρουμε τόσο εύκολα. Απ' την άλλη όμως, το να έρθουν με τη μια παικταράδες σε τιμές νορμάλ το βλέπω από απίθανο έως πολύ δύσκολο.

4 Σε γενικές γραμμές και ενώ ΒΑΣΙΖΟΜΑΙ στον Κωστίκο, δεν έχω καμία απολύτως εμπιστοσύνη στην Γκοντσάρεβα, στον Κοντάρεφ και τους λοιπούς τοποτηρητές (και τους εκ Ρωσίας και τους wannabe ντόπιους). Οι άνθρωποι ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΟΥΝ. Είναι ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΑ άμπαλλοι, σχεδόν όσο είναι και όοοοοολοι αυτοί που τα τελευταία 2-3 χρόνια (της ΠΑΡΑΚΜΗΣ) βρέθηκαν στο ΔΣ. Με τέτοιους όμως να είναι υπεύθυνοι έγκρισης εξόδων για scouting, φοβάμαι οτι η βαλίτσα ΔΕΝ θα πάει μακρυά. Θα δείξει.

Αυτά τα λίγα για αρχή.
ΑΓΑΠΑΜΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΔΙΝΕΙ ΣΤΟΝ ΕΑΥΤΟΥΛΗ ΜΑΣ Η ΤΑΜΠΕΛΑ ΤΟΥ ΠΑΟΚΤΣΗ... ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΑΓΑΠΑΜΕ ΤΟΝ ΠΑΟΚ

Αν σας έσβησα αυτό που γράψατε διαβάστε αυτό

Ζητάμε pc parts για σχολεία
Άβαταρ μέλους
angelheart
 
Δημοσιεύσεις: 1826
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:38
Τοποθεσία: Άνω Τούμπα και Άνω Περαία

Re: Τμήμα Scouting

Δημοσίευσηαπό tigon4 » Δευτ 24 Σεπ 2012, 11:08

που κολλαει η γκοντσαρεβα και ο κονταρεφ με το τμημα σκαουτινγκ και τους λες και αμπαλους ....ως προς τι ;
και δεν τους εμπιστευεσαι σε τι ;

ποιος ειπε οτι ξερουν μπαλα στην τελικη ....να λες παλι καλα που υπαρχουν ατομα του σαββιδη μεσα και βλεπουν τι γινεται.
η απλη λογικη λεει οτι θα τους πουνε τοσα εχουμε ...για τοσα ψαξτε
tigon4
 
Δημοσιεύσεις: 2015
Εγγραφή: Πέμ 09 Ιούλ 2009, 00:32
Τοποθεσία: βορρας

Re: Τμήμα Scouting

Δημοσίευσηαπό joshua » Δευτ 24 Σεπ 2012, 11:42

Τμημα scouting στην ελλαδα δεν εχει κανενα ιδιαιτερο νοημα για μενα, ειδικα οταν μιλαμε για παρακολουθηση παικτων της σουπερλιγκ.Μπορεις να στελνεις ανθρωπους σε χωρες της λατινικης αμερικης να καθονται κανα μηνα και να παρακολουθουν πρωταθληματα και ακομα περισσοτερο μικρων κατηγοριων?
Time to get it, before you let it get to you
Here he comes now, stick to your guns and let him through
Άβαταρ μέλους
joshua
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 24064
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 19:33

Re: Τμήμα Scouting

Δημοσίευσηαπό danirifle » Δευτ 24 Σεπ 2012, 11:53

συμφωνώ και με τους 2 από πάνω

η λατινική αμερική είναι προσιτή σε κασέ παιχτών, όπως είναι και τα βαλκάνια.
παίχτες μη καταξιωμένοι σε υψηλό ευρωπαικό επίπεδο, αλλά με δίψα για διάκριση, που ξέρουν και μπαλίτσα
εκεί πρέπει να ψάξουμε καλές περιπτώσεις
ΚΑΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΟΙ ΦΤΙΑΓΜΕΝΟΙ...
Άβαταρ μέλους
danirifle
 
Δημοσιεύσεις: 10094
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 14:03

Re: Τμήμα Scouting

Δημοσίευσηαπό ABOLEYTOI » Δευτ 24 Σεπ 2012, 12:51

το θέμα είναι αν αξίζει να ψάχνεις από μόνος σου ή αν είναι πιο αποδοτικό να συμφωνήσεις με 1-2 ατζέντηδες από τις συγκεκριμένες αγορές.
Από όλα τα σημεία
μου αρέσει η τελεία.
Άβαταρ μέλους
ABOLEYTOI
 
Δημοσιεύσεις: 8366
Εγγραφή: Σάβ 14 Μαρ 2009, 23:54

Re: Τμήμα Scouting

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Δευτ 24 Σεπ 2012, 13:35

Να μας φέρει τον νέο Φαλκάο, ένα πράγμα! 18 ή 19 χρόνων, αμούστακο, που να πυροβολεί καρά ριπάς και να σκοράρει στο ένα στα τρία σουτ.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89365
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Απ: Τμήμα Scouting

Δημοσίευσηαπό karlat85 » Δευτ 24 Σεπ 2012, 20:47

Ποιον εχουμε προλάβει που γνωριΖει την συγκεκριμένη αγορα .Μην μου πηρε τον Κωστικο ;
Άβαταρ μέλους
karlat85
 
Δημοσιεύσεις: 4304
Εγγραφή: Παρ 18 Δεκ 2009, 14:43
Τοποθεσία: Αριδαια

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Διοικητικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες