1.Jacobo Sanz Ovejero

1.Jacobo Sanz Ovejero

Δημοσίευσηαπό Sladjan Spasić » Τρί 07 Αύγ 2012, 13:34

Εικόνα

Συμφωνία με τον Jacobo Sanz Overejo

Η Π.Α.Ε. Π.Α.Ο.Κ. ανακοινώνει την απόκτηση του Jacobo Sanz Overejo. O Ισπανός τερματοφύλακας υπέγραψε συμβόλαιο συνεργασίας μέχρι το καλοκαίρι του 2013.

Κώδικας: Επιλογή όλων
http://paokfc.gr/swift.jsp?CMCCode=1002&CMRCode=1740BVH0U


Στοιχεία Παίκτη:
Πλήρες όνομα:Jacobo Sanz Ovejero
Ημερομηνία Γέννησης:10 Ιουλίου 1983
Τόπος Γέννησης:Valladolid, Spain
Θέση:Τερματοφύλακας
Ύψος:1.96
Λήξη Συμβολαίου:30 Ιουνίου 2013
Πριν τον ΠΑΟΚ: 2003–2006 Valladolid B 26 (0)
2004 → Palencia (loan) 6 (0)
2005 → Jaén (loan) 4 (0)
2005–2007 Valladolid 10 (0)
2007–2008 Numancia 32 (0)
2008–2011 Valladolid 36 (0)
2008–2009 → Getafe (loan) 17 (0)
2011–2012 Asteras Tripoli 22 (0)

Κώδικας: Επιλογή όλων
http://en.wikipedia.org/wiki/Jacobo_Sanz_Ovejero


"Έρχομαι σε μια μεγάλη ομάδα"
Τρίτη, 07 Αυγούστου 2012 15:11

Εικόνα

Ο Σανθ Χακόμπο, ανήκει και επίσημα πλέον στο ρόστερ του ΠΑΟΚ και στις πρώτες του δηλώσεις εξέφρασε την ικανοποίησή του, για την καινούρια του ομάδα.

Αναλυτικά τα όσα είπε:

Για τους λόγους που επέλεξε ΠΑΟΚ: "Είχα και άλλες προσφορές, αλλά όταν είχα την προσφορά του ΠΑΟΚ μου άρεσε πολύ. Είναι πολύ καλό να έρχεται ένας ποδοσφαιριστής σε μία τέτοια ομάδα, σε υψηλό ευρωπαϊκός επίπεδο. Είναι ένα μεγάλο βήμα για μένα. Από αυτά που έχω ακούσει, έρχομαι σε μία μεγάλη ομάδα, σε μεγάλο σύλλογο με μεγάλο όνομα στην Ευρώπη. Αυτό θα με βοηθήσει".

Μιλώντας για τους προσωπικούς του στόχους, ανέφερε: "Είμαι έτοιμος να ξεκινήσω προπονήσεις με την ομάδα. Ξέρω ότι δεν είμαι στη λίστα για το παιχνίδι της Πέμπτης με την Γιεχούντα, αλλά είμαι έτοιμος να ξεκινήσω. Μετά το αποτέλεσμα στο Ισραήλ, πρέπει να περάσουμε στην επόμενη φάση. Το πότε θα παίξω εξαρτάται από τον προπονητή. Αν μου το ζητήσει είμαι έτοιμος και αισθάνομαι πάρα πολύ καλά".

Όσο για τους στόχους του ΠΑΟΚ, υπογράμμισε: "Έρχομαι σε μια μεγάλη ομάδα. Πρέπει πρώτα να δούμε στο παιχνίδι της Πέμπτης. Πρέπει να βλέπουμε αυτό που έχουμε τώρα μπροστά μας και όχι τον Μάιο. Υπάρχουν ομάδες με περισσότερα χρήματα που δεν έχουν καταφέρει αυτά που έχει κάνει ο ΠΑΟΚ στην Ευρώπη. Πρέπει να κοιτάξουμε το «τώρα», το «αργότερα» θα το δούμε στην πορεία".

Για την παουσία του στον Αστέρα Τρίπολης, σημείωσε: "Με δέχτηκαν πολύ καλά από την πρώτη στιγμή, είχα ένα οικογενειακό πρόβλημα, αλλά μου φέρθηκαν πολύ καλά. Ηρθαμε σε συμφωνία και για αυτούς τους λόγους έφυγα. Με βοήθησαν και τους ευχαριστώ".

Στη συνέχεια πήρε το λόγο ο Γιώργος Γεωργιάδης και μιλώντας την επιλογή του Χακόμπο, είπε: "Ήταν εύκολο και για μένα και για τους προπονητές. Είχαμε γνώση για την αξία του παίκτη, ξέραμε τις ικανότητές του, μιλήσαμε και με ανθρώπους του Αστέρα Τρίπολης και έτσι καταλήξαμε στον Χακόμπο. Όλα αυτά με κάνουν να νιώθω σίγουρος για την επιλογή μας".

Λίγο πριν την παρουσίαση του Ισπανού προηγήθηκε η επίσημη ανακοίνωση της ΠΑΕ ΠΑΟΚ, στην ιστοσελίδα της, όπου αναφέρεται: "Η ΠΑΕ ΠΑΟΚ ανακοινώνει την απόκτηση του Jacobo Sanz Overejo. O Ισπανός τερματοφύλακας υπέγραψε συμβόλαιο συνεργασίας μέχρι το καλοκαίρι του 2013".

Κώδικας: Επιλογή όλων
http://www.paokmania.gr/%CF%80%CE%BF%CE%B4%CF%8C%CF%83%CF%86%CE%B1%CE%B9%CF%81%CE%BF/%CE%BC%CE%B5%CF%84%CE%B1%CE%B3%CF%81%CE%B1%CF%86%CE%B9%CE%BA%CE%AC/item/32245-%CE%AD%CF%81%CF%87%CE%BF%CE%BC%CE%B1%CE%B9-%CF%83%CE%B5-%CE%BC%CE%B9%CE%B1-%CE%BC%CE%B5%CE%B3%CE%AC%CE%BB%CE%B7-%CE%BF%CE%BC%CE%AC%CE%B4%CE%B1
Τελευταία επεξεργασία από Sladjan Spasić και Τρί 07 Αύγ 2012, 15:26, έχει επεξεργασθεί 11 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
Sladjan Spasić
 
Δημοσιεύσεις: 436
Εγγραφή: Πέμ 14 Απρ 2011, 03:26

Re: Jacobo Sanz Ovejero

Δημοσίευσηαπό lefis » Τρί 07 Αύγ 2012, 13:37

εσυ εβαλες βιογραφικο, εγώ έβαλα την ανακοίνωση της ΠΑΕ και πιο νωρις. ποιο thread θα κρατηθει και οι επιπτωσεις στην πορεια του Ιακωβου θα το δειξει το μελλον :D :D :D

Lefis έσβησα το δικό σου μιας και του Sladjan ήταν πιο εμφανίσιμο και δουλεμένο, όπως και να το κάνουμε. Ελπίζω να μη μου κρατήσεις κακία.
Angelheart
Ο ΠΑΟΚ μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσχθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας.διότι έμαθε τους οπαδους να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λογου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία.
παράφραση του Ισοκράτη...
Άβαταρ μέλους
lefis
 
Δημοσιεύσεις: 2110
Εγγραφή: Παρ 14 Μαρ 2008, 13:20
Τοποθεσία: Καλαμαριά

Re: Jacobo Sanz Ovejero

Δημοσίευσηαπό karlat85 » Τρί 07 Αύγ 2012, 13:45

Καλως ηρθες στην ομαδαρα μας.Να εισαι υγειης μπας κ γλυτωσουμε το ταλεντο ετων 26

Sent from my LG-P970 using Tapatalk 2
Άβαταρ μέλους
karlat85
 
Δημοσιεύσεις: 4304
Εγγραφή: Παρ 18 Δεκ 2009, 14:43
Τοποθεσία: Αριδαια

Re: Jacobo Sanz Ovejero

Δημοσίευσηαπό Sladjan Spasić » Τρί 07 Αύγ 2012, 13:46

Την έβαλα και την ανακοίνωση(τώρα).Το topic το άνοιξα πριν από μία ώρα περίπου,ίσως και παραπάνω,αλλά για κάποιο λόγο διαγράφηκε.Το ζήτημα είναι να είναι γουρλίδικο,όποιο και να κρατηθεί. :pano:
Διαφωνώ με το μονοετές συμβόλαιο.
Τελευταία επεξεργασία από Sladjan Spasić και Τρί 07 Αύγ 2012, 13:48, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
Sladjan Spasić
 
Δημοσιεύσεις: 436
Εγγραφή: Πέμ 14 Απρ 2011, 03:26

Re: Jacobo Sanz Ovejero

Δημοσίευσηαπό teod1980 » Τρί 07 Αύγ 2012, 13:47

Καλωςήρθες, υγιεής και με καλές εμφανίσεις.

Μονοετές συμβόλαιο εκανε τελικά
Π.Α.Ο.Κ.
Άβαταρ μέλους
teod1980
 
Δημοσιεύσεις: 8110
Εγγραφή: Παρ 01 Φεβ 2008, 19:27
Τοποθεσία: Τούμπα, Θεσσαλονίκη

Re: Jacobo Sanz Ovejero

Δημοσίευσηαπό DC » Τρί 07 Αύγ 2012, 14:02

Lefis, μιας και βλέπω εδώ κίνηση, θα σβήσω το τόπικ που άνοιξες.

Sladjan Spasić έγραψε:Την έβαλα και την ανακοίνωση(τώρα).Το topic το άνοιξα πριν από μία ώρα περίπου,ίσως και παραπάνω,αλλά για κάποιο λόγο διαγράφηκε.Το ζήτημα είναι να είναι γουρλίδικο,όποιο και να κρατηθεί. :pano:
Διαφωνώ με το μονοετές συμβόλαιο.

Είναι γνωστό ότι δεν ανοίγει κανείς τόπικ για παίκτη, αν αυτός δεν ανακοινωθεί από την ΠΑΕ, γι αυτό και το διέγραψα.
Υπομονή. :)
Υπάρχουν δύο ειδών άνθρωποι: Αυτοί που τα παίρνουν από τον ΠΑΟΚ και αυτοί που τα δίνουν στον ΠΑΟΚ.
Να μετονομαστεί η Θύρα 5 σε Θύρα Pablo Garcia.
Άβαταρ μέλους
DC
 
Δημοσιεύσεις: 7287
Εγγραφή: Τρί 16 Φεβ 2010, 18:29
Τοποθεσία: Παραπλεύρως του Ναού

Re: Jacobo Sanz Ovejero

Δημοσίευσηαπό Sladjan Spasić » Τρί 07 Αύγ 2012, 14:06

Το άνοιξα,όταν άκουσα ότι παρουσιάζεται στις 14:00.Καλά κάνετε από την πλευρά σας.

Δεν πειράζει, δεν χάθηκε ο κόσμος, απλώς δεν μπορούμε να ανακοινώνουμε παίκτη πριν την ΠΑΕ. :)
DC
Άβαταρ μέλους
Sladjan Spasić
 
Δημοσιεύσεις: 436
Εγγραφή: Πέμ 14 Απρ 2011, 03:26

Re: Jacobo Sanz Ovejero

Δημοσίευσηαπό angelheart » Τρί 07 Αύγ 2012, 14:06

Καλώς όρισες στην ομάδα μας και καλή τύχη.
ΑΓΑΠΑΜΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΔΙΝΕΙ ΣΤΟΝ ΕΑΥΤΟΥΛΗ ΜΑΣ Η ΤΑΜΠΕΛΑ ΤΟΥ ΠΑΟΚΤΣΗ... ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΑΓΑΠΑΜΕ ΤΟΝ ΠΑΟΚ

Αν σας έσβησα αυτό που γράψατε διαβάστε αυτό

Ζητάμε pc parts για σχολεία
Άβαταρ μέλους
angelheart
 
Δημοσιεύσεις: 1826
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:38
Τοποθεσία: Άνω Τούμπα και Άνω Περαία

Re: Jacobo Sanz Ovejero

Δημοσίευσηαπό ABOLEYTOI » Τρί 07 Αύγ 2012, 14:09

καλορίζικος. σιδεροκέφαλος.
Από όλα τα σημεία
μου αρέσει η τελεία.
Άβαταρ μέλους
ABOLEYTOI
 
Δημοσιεύσεις: 8366
Εγγραφή: Σάβ 14 Μαρ 2009, 23:54

Re: Jacobo Sanz Ovejero

Δημοσίευσηαπό navigator11 » Τρί 07 Αύγ 2012, 14:10

karlat85 έγραψε:Καλως ηρθες στην ομαδαρα μας.Να εισαι υγειης μπας κ γλυτωσουμε το ταλεντο ετων 26

Sent from my LG-P970 using Tapatalk 2



η ηλικία των 26 δλδ για τερματοφύλακα είναι προκεχωρημένη;; :o :o

καλώς μας ήρθε ο ισπανός.αλλά γιατί μόνο για ένα έτος;
Τις φυλακές και τα τρελοκομεία γεμίσαμε και δε χωράμε άλλο πια. Νόημα στη ζωή μας δίνουν μόνο τα 4 σου γράμματα!!!
Άβαταρ μέλους
navigator11
 
Δημοσιεύσεις: 17920
Εγγραφή: Δευτ 25 Μάιος 2009, 09:35

Re: Jacobo Sanz Ovejero

Δημοσίευσηαπό eleos » Τρί 07 Αύγ 2012, 14:12

Πραγματικά, γιατί για 1 χρόνο μόνο..;
Στηρίζω τους παίχτες και τα ακούω.
Thats who I am.
Άβαταρ μέλους
eleos
 
Δημοσιεύσεις: 2398
Εγγραφή: Κυρ 29 Ιουν 2008, 13:56
Τοποθεσία: Σαλλλονίκη - Northshire Abbey

Re: Jacobo Sanz Ovejero

Δημοσίευσηαπό DC » Τρί 07 Αύγ 2012, 14:14

Υποθέτω ότι το μονοετές έγινε υπό τον φόβο του τραυματισμού που είχε στην μέση.
Αν τα 150 χιλιάρικα που κυκλοφόρισαν ως αμοιβή είναι σωστά, βρίσκω την συμφωνία καλή.
Υπάρχουν δύο ειδών άνθρωποι: Αυτοί που τα παίρνουν από τον ΠΑΟΚ και αυτοί που τα δίνουν στον ΠΑΟΚ.
Να μετονομαστεί η Θύρα 5 σε Θύρα Pablo Garcia.
Άβαταρ μέλους
DC
 
Δημοσιεύσεις: 7287
Εγγραφή: Τρί 16 Φεβ 2010, 18:29
Τοποθεσία: Παραπλεύρως του Ναού

Re: Jacobo Sanz Ovejero

Δημοσίευσηαπό PaOkArAsIrAkLiO » Τρί 07 Αύγ 2012, 14:16

Καλώς ήρθες στην ΠΑΟΚάρα ψηλέ! Σιδερένιος και με πολλές επιτυχίες ελπίζουμε! Από τον Χαλκιά πάντως χειρότερος δεν μου φαίνεσαι... :opaokara: :opaokara:
Ο Π.Α.Ο.Κ. είναι Π.Α.Ο.Κ. και πρέπει να παίζει σαν Π.Α.Ο.Κ.
Βαριά βαριά του Π.Α.Ο.Κ. η φανέλα...
Εικόνα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
PaOkArAsIrAkLiO
 
Δημοσιεύσεις: 2003
Εγγραφή: Σάβ 23 Ιαν 2010, 18:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Jacobo Sanz Ovejero

Δημοσίευσηαπό lefis » Τρί 07 Αύγ 2012, 14:17

lefis έγραψε:εσυ εβαλες βιογραφικο, εγώ έβαλα την ανακοίνωση της ΠΑΕ και πιο νωρις. ποιο thread θα κρατηθει και οι επιπτωσεις στην πορεια του Ιακωβου θα το δειξει το μελλον :D :D :D

Lefis έσβησα το δικό σου μιας και του Sladjan ήταν πιο εμφανίσιμο και δουλεμένο, όπως και να το κάνουμε. Ελπίζω να μη μου κρατήσεις κακία.
Angelheart

ένστασηη :twisted: :twisted: :twisted:

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: καλα του εκανες και το εσβησες.και εδω μας εφαγε η ομορφια. αντικειμενικοτητα σου λενε μετα ακομα και εδω το πιο ομορφο το κρατανε.... :lol: :lol:
Ο ΠΑΟΚ μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσχθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας.διότι έμαθε τους οπαδους να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λογου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία.
παράφραση του Ισοκράτη...
Άβαταρ μέλους
lefis
 
Δημοσιεύσεις: 2110
Εγγραφή: Παρ 14 Μαρ 2008, 13:20
Τοποθεσία: Καλαμαριά

Re: Jacobo Sanz Ovejero

Δημοσίευσηαπό bane1980 » Τρί 07 Αύγ 2012, 14:18

Σιδεροκέφαλος Προβατά!
Μου άρεσες πολύ πέρσυ, ειδικά με εμάς.
Πιστεύω οτι στο τέρμα, εάν είσαι γερός (εξού και το μονοετές πιστεύω), θα είμαστε καλύτεροι από πέρσυ.
Είσαι και αλητόφατσα, θα ταιριάξεις μια χαρά.
suerte y bienvenido!
The North Remembers
“The fool strikes. The wise man smiles, and watches, and learns. Then strikes.”
Άβαταρ μέλους
bane1980
 
Δημοσιεύσεις: 4059
Εγγραφή: Πέμ 30 Οκτ 2008, 16:20

Επόμενο

Επιστροφή στο Παίχτες ομάδας

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες