Π.Α.Ο.Κ Vs Κ.A.O.Δ. 18/03/2012 15:00 ΕΤ3

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του νέου πρωταθλήματος Basket League και όλων των παραλειπομένων...

Re: Π.Α.Ο.Κ Vs Κ.A.O.Δ. 18/03/2012 15:00 ΕΤ3

Δημοσίευσηαπό KalamarGiannis » Κυρ 18 Μαρ 2012, 00:05

μου αρέσουν οι απαντήσεις σου ... διορθώνομαι!
(και ταυτόχρονα μελετάω κάτι για franchise)

το απογοητευτικό είναι ότι είναι φυσιολογικό αυτό που λες για τα λίγα άτομα που συχνάζουν στο Παλατάκι...αλλά η ομάδα για την οποία μιλάμε να διαφημιστεί κανείς είναι ο ΠΑΟΚ, όχι η ΑΕ Πυλαίας, όχι ο Πυρσός Γρεβενών, όχι οι cobra guardians στην Κλεάνθους, όχι το Πέρα...
α ρε φούστη μου ΑΝ είχα λεφτά...

ακόμη πιο απογοητευτικό είναι ότι λέω βλακείες γιατί μεταξύ μας είμαστε, 3-4 εδώ μέσα και μερικοί περαστικοί που και που...
πιο πολύ υλικό για συζήτηση βρήκα μέσα σε 1 μέρα στο internet για την Dunkin' Donats παρά για την αγαπημένη μας ομάδα.. στο σημείο που βρίσκεται αγωνιστικά, έχασα μέχρι κι εγώ το κουράγιο μου να αναλύσω τι θα γινόταν πχ. αν δεν έσπαγε τον καρπό του ο JR, αν κρατούσαμε τον Γκόρι, αν θα γυρίσει ο Καλαμπόκης, αν θα ήθελα του χρόνου Κρίστμανς ή/και Χαραλαμπίδη, τι παίκτες σημαίνει συμβόλαια 30Κ για του χρόνου, αν μπορώ να διεκδικήσω νίκη στα play offs απέναντι σε πράσινη ή κόκκινη παράγκα, αν γίνει τέτοιο ματς και βρεθεί βλάκας να πετάξει κάτι μέσα, αν θα έρθουν αύριο όμορφες παρουσίες στην κερκίδα, αν ο Γιαννακίδης πρέπει να μείνει, αν ο Δέδας ή ο Κωστάκης μπορεί να γυρίσουνε, πόσα πρέπει να βάλει κανείς για να πάρει την ομάδα...αν θα θέλει να μείνει ο Δήμος; σε τι κατάσταση είναι ο Γκέτσε;
και τέλος ΠΟΙΟΣ μπορεί με τόσα προβλήματα να γίνει χαλίφης στη θέση του ήρωα Σούλη; και με τι κόστος;
Φλεβαράκης; κάνας ξένος; Καλάφας;
ποιός παίζει σύγχρονο ολοκληρωτικό γρήγορο έξυπνο μπάσκετ; μόνο ο Μπαρτζώκας;
>Βall every day
>Η δουλειά δεν τελειώνει ποτέ-εμείς τελειώνουμε
>Καιρός για αποτοξίνωση από την υγιεινή διατροφή
Άβαταρ μέλους
KalamarGiannis
 
Δημοσιεύσεις: 2230
Εγγραφή: Δευτ 07 Σεπ 2009, 18:30

Re: Π.Α.Ο.Κ Vs Κ.A.O.Δ. 18/03/2012 15:00 ΕΤ3

Δημοσίευσηαπό kostasff » Κυρ 18 Μαρ 2012, 09:12

Για να μην παρεξηγηθώ: Δεν απαντάω για να διορθώσω κάποιον. Απλή ανταλλαγή απόψεων γίνεται ;)
Σταματάω γιατί σε λίγο θα φύγει το αυτοκίνητο ασφαλείας και θα συνεχιστεί το Australian Grand Prix.... :mrgreen:
Πρόεδρος ΚΑΕ ΠΑΟΚ Μπάνε Πρέλεβιτς:
"Η εξυγίανση είναι μονόδρομος, δεν υπάρχει άλλη λύση για την ομάδα. Το θέμα είναι ποιος έχει τις ψυχικές δυνάμεις να το κάνει και να πάρει το προσωπικό κόστος να το προχωρήσει"
Άβαταρ μέλους
kostasff
 
Δημοσιεύσεις: 4322
Εγγραφή: Κυρ 06 Ιαν 2008, 17:30

Re: Π.Α.Ο.Κ Vs Κ.A.O.Δ. 18/03/2012 15:00 ΕΤ3

Δημοσίευσηαπό palok » Κυρ 18 Μαρ 2012, 10:55

Κώστα το τι πρέπει να γίνει έχει ειπωθεί και αναλυθεί πολλάκις. Και δε λέω οτι κινείται ο Bane σε λάθος κατεύθυνση σε αυτά που κάνει. Υπάρχουν και πράγματα όμως που ΔΕΝ γίνονται στην ΚΑΕ. Και δυστυχώς η απαξίωση του αγωνιστικού είναι ό,τι χειρότερο...

PS: την άποψή μου την έχω εκφράσει και εδω και αλλού. μπάτζετ 300Κ (και ας διαφωνεί ο oli) αλλά να μείνουν ΟΛΟΙ οι παίκτες μέσα στη χρονιά. Δε με νοιάζει ποιοί θα είναι αυτοί οι παίκτες (ας είναι και ο Ζάρας που λένε). Και ένας προπονητής που θα ξέρει ακριβώς τι μπάτζετ-ρόστερ-παίκτες έχει για να δουλέψει σωστά μέσα στη χρονιά. Τέλος.
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Π.Α.Ο.Κ Vs Κ.A.O.Δ. 18/03/2012 15:00 ΕΤ3

Δημοσίευσηαπό elvetos giatros » Κυρ 18 Μαρ 2012, 11:07

palok έγραψε:Κώστα το τι πρέπει να γίνει έχει ειπωθεί και αναλυθεί πολλάκις. Και δε λέω οτι κινείται ο Bane σε λάθος κατεύθυνση σε αυτά που κάνει. Υπάρχουν και πράγματα όμως που ΔΕΝ γίνονται στην ΚΑΕ. Και δυστυχώς η απαξίωση του αγωνιστικού είναι ό,τι χειρότερο...

PS: την άποψή μου την έχω εκφράσει και εδω και αλλού. μπάτζετ 300Κ (και ας διαφωνεί ο oli) αλλά να μείνουν ΟΛΟΙ οι παίκτες μέσα στη χρονιά. Δε με νοιάζει ποιοί θα είναι αυτοί οι παίκτες (ας είναι και ο Ζάρας που λένε). Και ένας προπονητής που θα ξέρει ακριβώς τι μπάτζετ-ρόστερ-παίκτες έχει για να δουλέψει σωστά μέσα στη χρονιά. Τέλος.[/b]


και με κίνδυνο προφανώς να υποβιβαστούμε....
Εγώ μέσα !.....οι άλλοι;
Ο ετεροαποκαλουμενος κι ως άπλυτος κυρ Παντελής
elvetos giatros
 
Δημοσιεύσεις: 3482
Εγγραφή: Πέμ 05 Μαρ 2009, 01:16

Re: Π.Α.Ο.Κ Vs Κ.A.O.Δ. 18/03/2012 15:00 ΕΤ3

Δημοσίευσηαπό kostasff » Κυρ 18 Μαρ 2012, 11:30

Κι εσύ που είσαι μέσα, την ημέρα του υποβιβασμού θα είσαι "απέναντι".....
Υ.Γ. Το "εσύ" πάει σε όλους μας ;)
Πρόεδρος ΚΑΕ ΠΑΟΚ Μπάνε Πρέλεβιτς:
"Η εξυγίανση είναι μονόδρομος, δεν υπάρχει άλλη λύση για την ομάδα. Το θέμα είναι ποιος έχει τις ψυχικές δυνάμεις να το κάνει και να πάρει το προσωπικό κόστος να το προχωρήσει"
Άβαταρ μέλους
kostasff
 
Δημοσιεύσεις: 4322
Εγγραφή: Κυρ 06 Ιαν 2008, 17:30

Re: Π.Α.Ο.Κ Vs Κ.A.O.Δ. 18/03/2012 15:00 ΕΤ3

Δημοσίευσηαπό palok » Κυρ 18 Μαρ 2012, 11:32

ειλικρινά γνωρίζοντας τα αντίστοιχα ποσά των άλλων ομάδων, με μία ομάδα που θα πληρώνεται στην ώρα της (έστω με 300 χιλιάρικα) και έναν σοβαρό προπονητή (τον οποίο ήδη έχουμε αλλά δε γνωρίζω αν θα του αρέσει να δουλέψει υπό αυτές τις συνθήκες-έχω κάποια εναλλακτική στο μυαλό μου αλλά δεν την καίω ακόμη... ;) ) δε βλέπω πώς θα είμαστε εκτός 8αδας (με προοπτικές εύκολα για 3η θέση)...

PS: ας μου το τεκμηριώσει κάποιος αυτό μπασκετικά με τον υποβιβασμό. Please
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Π.Α.Ο.Κ Vs Κ.A.O.Δ. 18/03/2012 15:00 ΕΤ3

Δημοσίευσηαπό kostasff » Κυρ 18 Μαρ 2012, 12:39

Σε τι ακριβώς βοηθάει η τρίτη θέση και την ζητάμε απεγνωσμένα???? Ο Μπάνε δήλωσε ξεκάθαρα πως φέρνει ζημιά. Ψέμματα μας είπε?
Υ.Γ.1 Ούτε που περνάει από το μυαλό μου να σκεφτώ αντισούλη. Εφόσον δήλωσε πως θα τιμήσει το συμβόλαιό του, κάθε παρόμοια συζήτηση με χαλάει αφάνταστα.
Υ.Γ.2 Το έκανες πάλι το θαύμα σου. 2 σελίδες........ :mrgreen:
Πρόεδρος ΚΑΕ ΠΑΟΚ Μπάνε Πρέλεβιτς:
"Η εξυγίανση είναι μονόδρομος, δεν υπάρχει άλλη λύση για την ομάδα. Το θέμα είναι ποιος έχει τις ψυχικές δυνάμεις να το κάνει και να πάρει το προσωπικό κόστος να το προχωρήσει"
Άβαταρ μέλους
kostasff
 
Δημοσιεύσεις: 4322
Εγγραφή: Κυρ 06 Ιαν 2008, 17:30

Re: Π.Α.Ο.Κ Vs Κ.A.O.Δ. 18/03/2012 15:00 ΕΤ3

Δημοσίευσηαπό MANIAKOS » Κυρ 18 Μαρ 2012, 12:48

oι φτηνοτερες και εν τελει καλυτερες επιλογες στυλ Ντουβνιακ κλπ επιβεβαιωνουν τον Παλοκ ....ειναι θεμα επιλογων...Για μενα κυριως πρεπει να πηγαινουμε σο δυνατον περισσοτερους ελληνες///κπ ειναι και νεαροι π.χγιαννοπουλοι και σια..
Άβαταρ μέλους
MANIAKOS
 
Δημοσιεύσεις: 33752
Εγγραφή: Τετ 25 Ιουν 2008, 21:34

Re: Π.Α.Ο.Κ Vs Κ.A.O.Δ. 18/03/2012 15:00 ΕΤ3

Δημοσίευσηαπό KalamarGiannis » Κυρ 18 Μαρ 2012, 13:04

Ο φόβος του υποβιβασμού προέρχεται από το χαμηλότατο ρόστερ. Ακόμη κι αν έχεις περίπου το ίδιο μπάτζετ με άλλες 5-6 ομάδες, αυτό σημαίνει ότι χάνεις χαλαρά από όσους έχουν διπλάσιο όπως νιόνιος ρούλης ρόδος πχ. Και μετά παίζεις στα ίσα με τους άλλους να μην είσαι ο Φίλιππος της ιστορίας. ΑΝ μπορούσαμε βάσει των σταθερών εσόδων να λέμε ΟΚ 300 αλλά κάθε μήνα στην ώρα τους σε όλους τότε δεν θα φεύγαν οι παίκτες ξαφνικά και θα είχες τουλάχιστον σταθερότητα στο παιχνίδι σου στο 2ο μισό της χρονιάς.
Το να μείνει ο Σούλης το εύχομαι, όπως και το να ακούσει λίγο περισσότερο τους νεότερους του τιμ για πιο σύγχρονο παιχνίδι. Στο σκάουτιγκ χρειαζόμαστε βελτίωση όπως και στην επιλογή ρόστερ..

τώρα ότι δεν κυνηγάμε την τρίτη θέση άλλο πάλι φρούτο είναι αυτό;;; είπαμε, ας κάτσουμε σπίτια μας τότε!
δηλαδή θα κατεβάζουμε ομάδα που απλώς δεν θα υποβιβάζεται κοντά για μια δεκαετία;;
θα γεράσω μέχρι να ξαναπάω να δω ομάδα με στόχο όπως πέρσυ και τότε με Μούλα;
έτσι βλέπω οι 500 να γίνονται 5... και μάλιστα αυτοί οι τελευταίοι θα είναι(είμαστε) αρρωστημένοι.
ΠΡΕΠΕΙ να υπάρχει κι άλλος τρόπος...
π.χ. που έχει sold out? στο COSMOS? έ, εκεί να πωλούνται εισιτήρια[με προσφορές για ατμοσίδερα και ρούχα], από συνδέσμους, προωθήτριες [με μίνι]κτλ. Στην Τούμπα; ωραία, να μπει χαράτσι 1€ ανά εισιτήριο υπέρ της ΚΑΕ σε αποκλειστικό λογαριασμό για πληρωμή παικτών και τίποτα άλλο. Στο φεστιβάλ κινηματογράφου; ΟΚ, κάλπη κι εκεί με πώληση στυλό με μπλοκάκι σημειώσεων για τα φιλμ και ταμείο υπέρ της ομάδας. Χιλιάδες πράγματα μπορούν να γίνουν -μάρκετιγκ λέγεται. Μπορείς να πας για βοήθεια στο Νικόπολις, τον ΑΒ Βασιλόπουλο, τον φούφουτο. Κάτι θα βγει. Τρέχει κανείς για όλα αυτά; ή μόνο κλαίμε δεν βρήκαμε πλούσιο επενδυτή να τα χώσει;
και οι οικογένειες της Σαλονίκης πάνω στο Πανόραμα που έχουν χρήμα τι κάναν για να βοηθήσουν; πήγαμε στους μεγαλογιατρούς να πούμε δώστε υπέρ της ομάδας για τους ξένους παίκτες κάνα Τσερόκι από αυτά που κάθονται χωρίς πινακίδες και σκουριάζουν; πήγαμε να πούμε εμείς θα σας στέλνουμε πελάτες αρκεί να ρίξετε ένα 20αράκι;

ΥΓ το ξέρω ότι λέω εντελώς ηλίθιες ιδέες...αλλά αν έλεγε από 10 τέτοιες όποιος ασχολείται με την ομάδα, στο τέλος θα προέκυπταν μια-δυό που θα ήταν τόσο αποτελεσματικές που η ομάδα θα άλλαζε επίπεδο και δεν θα ζήλευε κανέναν.
>Βall every day
>Η δουλειά δεν τελειώνει ποτέ-εμείς τελειώνουμε
>Καιρός για αποτοξίνωση από την υγιεινή διατροφή
Άβαταρ μέλους
KalamarGiannis
 
Δημοσιεύσεις: 2230
Εγγραφή: Δευτ 07 Σεπ 2009, 18:30

Re: Π.Α.Ο.Κ Vs Κ.A.O.Δ. 18/03/2012 15:00 ΕΤ3

Δημοσίευσηαπό palok » Κυρ 18 Μαρ 2012, 13:52

KalamarGiannis έγραψε:Ο φόβος του υποβιβασμού προέρχεται από το χαμηλότατο ρόστερ. Ακόμη κι αν έχεις περίπου το ίδιο μπάτζετ με άλλες 5-6 ομάδες, αυτό σημαίνει ότι χάνεις χαλαρά από όσους έχουν διπλάσιο όπως νιόνιος ρούλης ρόδος πχ. Και μετά παίζεις στα ίσα με τους άλλους να μην είσαι ο Φίλιππος της ιστορίας.


η ρόδος έχει 600 χιλιάρικα δηλαδή χωρίς κοινοτικό? :shock: :? επίσης πώς προκύπτει οτι αν έχω ίδιο μπάτζετ με τον ηλυσιακό και τον καοδ, θα έχω και το ίδιο καλή ομάδα? ΠΑΟΚ δε λέγομαι, ή κάποιοι το έχουν ξεχάσει? ... :evil:

PS: κώστα, για να μείνει ο σούλης του χρόνου και να έχουμε πετυχημένη χρονιά (επιτυχία αγωνιστική μιλάω- όπως την αντιλαμβάνεται ο καθείς τέλος πάντων) πρέπει η σχέση προπονητή-διοίκηση να ΞΑΝΑγίνει ξεκάθαρη-κρυστάλλινη ;)
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Π.Α.Ο.Κ Vs Κ.A.O.Δ. 18/03/2012 15:00 ΕΤ3

Δημοσίευσηαπό Dimg4 » Κυρ 18 Μαρ 2012, 14:10

Σε αυτο το ματς θα σπασουν ολα τα ρεκορ μη προσελευσης...
Dimg4
 

Re: Π.Α.Ο.Κ Vs Κ.A.O.Δ. 18/03/2012 15:00 ΕΤ3

Δημοσίευσηαπό Dimg4 » Κυρ 18 Μαρ 2012, 14:17

Εδω ρε μαγκες καποιες απλες ιδεες δεν υλοποιουν που θα τις σκεφτοταν και ενα παιδακι.

FUCKIN ΡΕΤΡΟ ΦΑΝΕΛΕΣ @#%@ ΤΗΝ ΤΡΕΛΑ ΜΟΥ!
Dimg4
 

Re: Π.Α.Ο.Κ Vs Κ.A.O.Δ. 18/03/2012 15:00 ΕΤ3

Δημοσίευσηαπό Dimg4 » Κυρ 18 Μαρ 2012, 15:16

Υπαρχει καμια περιπτωση να δουμε το ματς εμεις του εξωτερικου?? Κανα λινκ?
Dimg4
 

Re: Π.Α.Ο.Κ Vs Κ.A.O.Δ. 18/03/2012 15:00 ΕΤ3

Δημοσίευσηαπό trel@menos » Κυρ 18 Μαρ 2012, 16:05

παρολο που δεν παιζουμε καλα πηραμε διαφορα στο τελος.
δεν μπορω να καταλαβω ομως γιατι να ειναι ενα δεκαλεπτο εξω ο πρωτος σκορερ σου και καλυτερος παικτης. παναθηναικος ειμαστε για να χουμε πολυτελεια να αφηνουμε τον διαμαντιδη στον παγκο?
Άβαταρ μέλους
trel@menos
 
Δημοσιεύσεις: 2506
Εγγραφή: Τρί 01 Ιούλ 2008, 08:12

Re: Π.Α.Ο.Κ Vs Κ.A.O.Δ. 18/03/2012 15:00 ΕΤ3

Δημοσίευσηαπό Dimg4 » Κυρ 18 Μαρ 2012, 16:13

τον ξεκουραζουμε για τους τελικους :lol: :lol:


η συνέχεια εδώ viewtopic.php?f=150&t=5166
Dimg4
 

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα Basket League 2011-2012

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες