Οικονομικά Θέματα της ΠΑΕ

Σχόλια γιά την Διοίκηση της ΠΑΕ και όλα τα σχετικά...

Re: Οικονομικά Θέματα της ΠΑΕ

Δημοσίευσηαπό tsou » Παρ 09 Μαρ 2012, 02:24

Έχω πειστεί πλέον οτί μερικοί είναι περισσότεροι οπαδοί του Ζαγοράκη παρά οπαδοί του ΠΑΟΚ.

Πλέον είδα φωνές να λένε, οτί ακόμα και που μας χρέωνε 3 εκατομύρρια τη σεζόν και πάλι αυτό που έκανε και δημιούργησε τέτοια ομάδα είναι κάτι πολύ δύσκολο και μεγάλο επίτευγμα, οπότε εντάξει.

Το οτί έιχε έρθει στον ΠΑΟΚ για εξυγίανση ή το ότι αν ήταν ντόμπρος έπρεπε να βγει να πει: 'Σας ενημερώνω οτί αγωνιστικά πάμε καλά, αλλά χρεώνω τον ΠΑΟΚ(που θεωρητικά αυτουνού είμαστε οπαδοί) ετησίως γύρω στα 3 μύρρια άρα ΔΕΝ κάνω εξυγίανση όπως έιχα πει', αυτά είναι λεπτομέρειες περιτές.

Τι και αν δεν μας το είπε παρόλα τα καθαρά λόγια που βαυκαλιζόταν, τι και αν χρεώθηκε ΞΑΝΑ ο ΠΑΟΚ μας, εμείς εκεί.
Ρεβολούσιον φορ έβερ.
Άντε, και του χρόνου ουεφάκι ρε.
Άβαταρ μέλους
tsou
 
Δημοσιεύσεις: 2177
Εγγραφή: Τρί 17 Αύγ 2010, 16:34
Τοποθεσία: Βρυξέλλες

Re: Οικονομικά Θέματα της ΠΑΕ

Δημοσίευσηαπό guardian4 » Παρ 09 Μαρ 2012, 02:29

Ο ΖΑΓΟΡΑΚΗΣ ΣΤΑ 5 ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΜΙΛΗΣΕ 5 ΦΟΡΕΣ, ΚΑΙ Η ΜΙΑ ΗΤΑΝ ΣΤΗ ΚΑΜΑΡΑ(Η ΠΡΩΤΗ ΚΑΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙ ΠΟΥ ΜΙΛΗΣΕ ΞΗΓΙΜΕΝΑ)

ΠΑΡΑΙΤΕΙΤΕ ΚΑΙ ΣΑΝ ΘΑΥΜΑ , ΣΑΝ ΘΕΙΚΗ ΦΩΤΙΣΗ, ΚΑΤΑΦΕΡΝΕΙ ΚΑΙ ΜΙΛΑΕΙ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΜΕ ΡΥΘΜΟ.

ΑΣ ΩΨΕΤΑΙ ΤΟ ΠΑΟΚ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ.

Εορτπολ. Με τρια εκατομυρια θα χαμε αλλους 3 κοντους στον ΠΑΟΚ ταυτοχρονα. Δηλαδη συνολο 4!
το φανταζεσαι

Θελω να αποδειξω δυο πραματα
1) Ποσο μεγαλα νουμερα ηταν αυτα για να καταλαβεις
και
2) Οτι ναι οντως ο κοντος χωραει παντου :lol: :lol:
ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΝΑ ΠΕΣΕΙΣ, ΕΠΙΒΑΛΕΤΑΙ ΝΑ ΣΗΚΩΘΕΙΣ
ΚΑΙ ΝΑ ΣΤΑΘΕΙΣ ΣΤΟ ΥΨΟΣ ΣΟΥ

-------------------------
ΠΑΟΚ ΕΙΝΑΙ Ο ΜΑΓΚΑΣ Ο ΛΑΟΣ ΤΟΥ, ΟΧΙ Ο ΚΑΘΕ ΓΚΡΙΝΙΑΡΗΣ ΦΙΛΑΘΛΟΣ ΤΟΥ.
Άβαταρ μέλους
guardian4
 
Δημοσιεύσεις: 4141
Εγγραφή: Δευτ 11 Ιαν 2010, 20:23

Re: Οικονομικά Θέματα της ΠΑΕ

Δημοσίευσηαπό ΤΑΓΜΑΤΑΡΧΗΣ-4- » Παρ 09 Μαρ 2012, 02:37

Απο τα εσωτερικα προβληματα και τις εριδες που μαστιζουν την ομαδα,εχει ''κρυωσει'' και εχει ''μπερδευτει'' ο κοσμος
Πολυ φοβαμε οτι θα φτασουμε στο σημειο να κοιταει καχυποπτα ο ενας τον αλλο μεσα στο γηπεδο,και με το παραμικρο θα γινεται κωλος η Τουμπα.Ο εμφυλιος σπαραγμος ειναι πολυ κοντα......μα παρα πολυ κοντα....
Για Ζαγορ και την κακοδιαχειριση που εκανε στην ΠΑΕ τα ειπανε αλλοι,και στα ποιο πολλα συμφωνο.....αλλα.....

Υ.Γ. 1) Ακομα δεν μπορω να καταλαβω την Βιασυνη του Ζηση να ''αδειασει'' τον μεχρι χθες ''αδελφο'' του.
Υ.Γ. 2) Πιστευει ειλικρινα καποιος οτι ο Ζαγορακης εχει τοσο μεγαλη αναγκη τις 300.000 που βαζει ''χερι'' στο ταμειο για ''παρτυ'' του με συνεπεια να ρισκαρει να τιναξει στον αερα το ονομα του και την καρριερα του;
Ειπαμε δεν ειναι και παραδειγμα ''εξυπνου παραγοντα'' αλλα και τοσο Μ@Λ@ΚΑΣ δεν ειναι.
Υ.Γ.3) Οταν ζητας συσπειρωσει, και τον κοσμο να βαλει πλατη να στηριξει την ομαδα,δινεις πρωτος το παραδειγμα.
Οι μισοι ειναι ανεργοι,τους αλλους μισους τους εχουν ''σακατεψοι'' με τις μειωσεις μισθων και το ελα στη δουλεια για 3-4ωρα,και αυτα οποτε εχει δουλεια....
ολος ο κοσμος ειναι σαστισμενος και δεν ξερει τι του ξημερωνει,και εσυ ρε Ζηση δινωντας το ''καλο παραδειγμα'' το ΠΡΩΤΟ πραγμα που κανεις ειναι να κατοχυρωσεις τον ''παχυλο'' μισθο σου.Τι θα ελεγες για ενα διαστημα 6μηνων να εισαι στην διοικιση και να δουλευεις χωρις μισθο;Τουλαχιστον μεχρι το καλακαιρι ρε Ζηση....μεχρι να παρουμε την αδεια της ΟΥΕΦΑ.Αυτο θα ηταν κατι που θα το εκτιμουσε ο κοσμος.Αλλα εσυ και ο σβουρας ειπατε.... πρωτα τα λεφτα......και μετα ολα τα αλλα....ετσι μπραβο...σαν μοντερνοι τεχνοκρατες που ειστε ,πρωτα τα λεφτα.....
Και να σου πω ρε Ζηση.....το να χρεωνεται η ΠΑΕ 11.000 το μηνα για την μισθοδοσεια σου...ειναι πολλα...
Δεν ξερω αν σε πιεσαν να τα πεις αυτα που ειπες....η τα ειπες απο μονο σου...αλλα ολη η φαση ειναι πολυ περιεργη
Υ.Γ.4) Αυτος ο Ζεγκεριδης θα φυγει νυκτα απο το γηπεδο,να το θυμαστε....

Η ουσια βεβαια ειναι.... οτι γιναμε παλι μπουρδελο....
ΤΑΓΜΑΤΑΡΧΗΣ-4-
 
Δημοσιεύσεις: 1799
Εγγραφή: Παρ 29 Απρ 2011, 01:09

Re: Οικονομικά Θέματα της ΠΑΕ

Δημοσίευσηαπό tsou » Παρ 09 Μαρ 2012, 02:46

Σωστός ο Ταγματάρχης
Άντε, και του χρόνου ουεφάκι ρε.
Άβαταρ μέλους
tsou
 
Δημοσιεύσεις: 2177
Εγγραφή: Τρί 17 Αύγ 2010, 16:34
Τοποθεσία: Βρυξέλλες

Re: Οικονομικά Θέματα της ΠΑΕ

Δημοσίευσηαπό Emprostisghsoitrelamenoi » Παρ 09 Μαρ 2012, 04:43

eorptol έγραψε:το ιερατείο που ανεβοκατεβαζει διοικήσεις με τους 100 πραιτωριανους που απαγορεύεται να τους κάνεις κριτικη γιατι ειναι ο λαός του ΠΑΟΚ που ματωνει κλπ. Αυτη ειναι η ιερή αγελάδα του ΠΑΟΚ ΟΛΟΙ την φοβονται για χάρη της υποτιθέμενης ενότητας δεν πρέπει να τους κριτικαρουμε μην αγριεψουν τα παιδια και έχουμε και αλλα ......
Το ιερατείο αποφάσισε ενότητα τώρα και φυσικα θα υπακούσουμε μέχρι να γίνει το επόμενο ντου τότε θα αρχίσει η αντίστροφη μέτρηση για αλλαγή για το καλο του ΠΑΟΚ βέβαια .....:):):):)



Φίλε εορπτολ,

Εντελώς φιλικά, αλλά έχεις κουράσει πια ρε φίλε με τα ποσταρίσματα άνευ σοβαρής επιχειρηματολογίας.
Φήμες ,μυθεύματα, ανακρίβειες και ιστορίες για αγρίους.Τίνεις να γίνεις από ΠΑΟΚτσής ,ένας γραφικός υποστηρικτής του Ζαγοράκη.
Κανείς δεν είπε κλέφτη τον συγκεκριμένο(από όσα έχω διαβάσει εγώ εδώ),αντίθετα όλοι λένε την αλήθεια.Ότι δηλαδή μας γέμισε με ψέμα και παραποιημένες αλήθειες.Δεν το λέω εγώ. Απλή ,στοιχειώδης λογική και ειπωμένα πράγματα σε Συνεντεύξεις τύπου.
Εκτός από το προπονητικό κέντρο στην Μεσήμβρια ,το 1.5 ζεστό τούβλο στα ταμεία (από Βιειρίνια) και το σουλούπωμα στις θύρες 7-8 ,δεν έχει αφήσει κάτι απτό (επαναλαμβάνω ΑΠΤΟ και όχι άυλο,για να μην παρεξηγηθώ).
100 (μαζί με το άνοιγμα +/- 5)εκατομμύρια συνολικά σπαταλήθηκαν. Δεν είναι στραγάλια.Ούτε το θέμα είναι τα 320.000 .Και δεν είναι απαξίωση.Είναι facts.
Με το στανιό ,δηλαδή, να χρυσώσουμε το χάπι; Αφού δεν..

Το καταλαβαίνω και δεν σε κατακρίνω ότι ανήκεις κι εσύ στους "καψουρεμένους" ,κι εγώ ήμουν σε αυτούς μέχρι σχεδόν πρόσφατα .Όταν σε "απατάει" η "γκόμενα" όμως ,πλέον αλλάζει το πράγμα. Δεν συνεχίζεις να την κυνηγάς και να λες πόσο ωραία πέρασες και να την υποστηρίζεις ,ότι δηλαδή είχε λόγο που το έκανε και το κανε επειδή με αγαπά!
Όταν τρως φάπα ,δεν γυρνάς να πίσω να ξαναφας κι άλλη.Την αποφεύγεις.
Είσαι τυφλωμένος ακόμα και δεν σε κακίζω. Αυτή η γαμημένη η τυφλή εμπιστοσύνη μας κατακεραύνωσε.
Απλά ,όταν επιχειρηματολογείς κατά κάποιου (συνδέσμων,οπαδών-αδερφών σου κοκ) να το κάνεις με στοιχεία κι όχι με παραμύθια για παιδάκια και αερολογίες.

ΠΡΟΣΕΧΕ. Δεν είμαι ούτε Βρυζικός,ούτε εν δυνάμει Σαχπατζηδικός.Ούτε θέλω να σπιλώσω την υστεροφημία του Ζαγοράκη.Τα κουκιά μετράω.
Αν το Ζαγοράκη τον κράξαμε 1 μια φορά ,τον Βρύζα σε παρόμοια αποτελέσματα θα τον κράξουμε 3 φορές παραπάνω,θα κάνουμε μπούκες(σχήμα λόγου φυσικά) 3 φορές παραπάνω και θα τον σουτάρουμε 3 φορές πιο γρήγορα.Μαζί σου,να τον ξεσκίσουμε αν κάνει την ίδια μλκία. Γιατί όποιος καεί στον χυλό φυσάει και το γιαούρτι. Ελπίζω αυτό τουλάχιστον να είναι ευρέως αποδεκτό και να μην χωράει αμφιβολία.


Έκανες κύριε καλο στον ΠΑΟΚ ? Όχι,ΜΠΟΥΛΟ.
Έκανες κύριε έργο στον ΠΑΟΚ άξιο της δυναμικής του ? Όχι,ΜΠΟΥΛΟ.
Έκανες κύριε τον ΠΑΟΚ μεγαλύτερο από όταν τον παρέλαβες ? Ναι,μένεις και συνεχίζεις μέχρι να τον κάνεις ακόμα μεγαλύτερο.

Όχι μεσοβέζικες λύσεις.
"Ε να μωρέ ,έκανε και πολλά καλά αλλά μας έβαλε και με το κεφάλι ξανά στα χρέη εκεί που νομίζαμε ότι είμασταν καλά,αφού έτσι μας έλεγε."
Τρίχες.
Απλά,ΔΕΝ κάνεις για μας .

Πρέπει άμεσα να απεμπλακούμε από προβατοποιήσεις ,ΑΡΔοsite που το μόνο που κάνουν είναι να πετάνε αμάσητη τροφή για ευκολόπιστους,από ραδιοφωνατζήδες της πλάκας και του σκυλάδικου,από ανιδείκευτους και αγράμματους δημοσιοκάφρους ,αυλοκόλακες και γλυφτράκια ή λασπολόγους των εκάστοτε διοικήσεων.
Αυτοί μας γαμάνε το μυαλό και όχι οι αδερφοί μας,όποια άποψη κι αν έχουν αυτοί.
Είμαστε ΠΑΟΚ γιατί χαράζουμε την δικιά μας γραμμή και όχι επειδη μας περνάνε άλλοι την δική τους.Δεν είμαστε γειτονιά και ούτε θα γίνουμε ποτέ.


ΠΑΟΚ δεν γίναμε ούτε για τον Ζαγοράκη ούτε για τον Βρύζα.
ΠΑΟΚ γίναμε για τα 4 ιερά γράμματα.

Όποιοι γίνανε για το πρώτο ,θα τραβάνε όλους εμάς συνέχεια προς τα πίσω μαζί με τα γκέμια της ομάδας και θα είναι ΠΑΟΚ με το νου τους.
Όποιοι γίναμε για το δεύτερο ,είμαστε καταδικασμένοι να πηγαίνουμε τον ΠΑΟΚ μπροστά γιατί αυτό έχουμε μέσα στο πετσί μας από μικροί.Την κορυφή ,με κανέναν άλλο συμβιβασμό.

Ο ΠΑΟΚ ανήκει στον πρωταθλητισμό και όχι στο σκοτεινό πηγάδι με τα χρέη να τον πνίγουν.
Μόνο όταν θα κοιτάξουμε ψηλά και μακριά από πρόσωπα θα ξαναγίνουμε μεγάλοι και θα "τρέμει όλη η γη".
http://paokfans-utd.blogspot.gr/
Άβαταρ μέλους
Emprostisghsoitrelamenoi
 
Δημοσιεύσεις: 1907
Εγγραφή: Τρί 12 Ιούλ 2011, 16:31
Τοποθεσία: Παντού και πουθενά.

Re: Οικονομικά Θέματα της ΠΑΕ

Δημοσίευσηαπό tsou » Παρ 09 Μαρ 2012, 07:28

Emprostisghsoitrelamenoi έγραψε:ΠΑΟΚ δεν γίναμε ούτε για τον Ζαγοράκη ούτε για τον Βρύζα.
ΠΑΟΚ γίναμε για τα 4 ιερά γράμματα.

Όποιοι γίνανε για το πρώτο ,θα τραβάνε όλους εμάς συνέχεια προς τα πίσω μαζί με τα γκέμια της ομάδας και θα είναι ΠΑΟΚ με το νου τους.
Όποιοι γίναμε για το δεύτερο ,είμαστε καταδικασμένοι να πηγαίνουμε τον ΠΑΟΚ μπροστά γιατί αυτό έχουμε μέσα στο πετσί μας από μικροί.Την κορυφή ,με κανέναν άλλο συμβιβασμό.

Ο ΠΑΟΚ ανήκει στον πρωταθλητισμό και όχι στο σκοτεινό πηγάδι με τα χρέη να τον πνίγουν.
Μόνο όταν θα κοιτάξουμε ψηλά και μακριά από πρόσωπα θα ξαναγίνουμε μεγάλοι και θα "τρέμει όλη η γη.


Τα είπες όλα.
Ελπίζω κάποτε να αρθρώνουμε και να πιστεύουμε πραγματικά αυτή τη λέξη(μακριά από προσωπολατρείες).
ΚΟΡΥΦΗ.
Άντε, και του χρόνου ουεφάκι ρε.
Άβαταρ μέλους
tsou
 
Δημοσιεύσεις: 2177
Εγγραφή: Τρί 17 Αύγ 2010, 16:34
Τοποθεσία: Βρυξέλλες

Re: Οικονομικά Θέματα της ΠΑΕ

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Παρ 09 Μαρ 2012, 09:42

toumpiotis35 έγραψε:
kataramenos5 έγραψε:Ο Ζήσης μπροστά κι όποιος ΘΕΛΕΙ ακολουθεί.Δε σας πιάσανε κι απ το λαιμό ρε μάγκες.

Ωραιος........
Αλλα εγω ειμαι πιο ωραιος
Ας αλλαξουμε το ΖΗΣΗΣ και να το αντικαταστησουμε με το ΘΟΔΩΡΑΣ....
Ο Θωδορας μπροστα και οποιος θελει ακολουθει.Δεν σας πιασανε κι απ το λαιμο ρε μαγκες......
Ο προσωπολατρης παραμενει παντα προσωπολατρης.Αν τον προσωπο προδωσει τις προσδοκιες του θα βρει ευκολα ενα αλλο προσωπο να στραφει και να λατρεψει.Αρκει να υπαρχει προσωπο...Και μια κατηγορια προσωπολατρων εμφανιζονται να μας νουθετουν οτι μας τα λεγα κιολας......για το παλιο προσωπο και οτι πρεπει να πεσουμε με τα μουτρα στο καινουργιο.

Εσυ φιλε τον ηξερες και απο χτες τον Ζηση και μας τον προωθεις-προτεινεις?
Ο λογος που τον παρουσιαζεις ως μονοδρομο με την φραση δεν σας πιασανε και απο το =ν λαιμο ποιος ειναι μπορεις να μου εξηγησεις?
Με αλλα λογια Ζησης και οποιος γουσταρει ετσι?Για τους αλλους δεν θα μπορεσουμε.....
ΚΑΜΙΑ ΣΤΗΡΙΞΗ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑΝ
ΣΤΗΡΙΞΗ ΜΟΝΟ ΣΕ ΠΡΑΞΕΙΣ
ΑΛΛΑΞΤΕ ΜΥΑΛΑ ΠΟΝΑΝΕ ΤΑ ΜΥΑΛΑ ΜΟΥ.


Κάνεις τεράστιο λάθος φίλε.Δε κατάλαβες σπυρί απ όσα έγραψα.Καμιά προσωπολατρία .Το ακριβώς αντίθετο.
Δε μ απασχολεί ποιος είναι αυτή τη στιγμή πρόεδρος.Εγω στήριξα ΤΟΝ ΠΡΟΕΔΡΟ ΤΟΥ ΠΑΟΚ Ζαγοράκη και τωρα ζητάω να στηρίξουμε ΤΟΝ ΠΡΟΕΔΡΟ ΤΟΥ ΠΑΟΚ Βρύζα γιατί αυτός ηγείται της προσπάθειας τη δεδομένη στιγμή για να σωθει ομάδα.Όπως στήριξα τον ΠΡΟΠΟΝΗΤΗ ΤΟΥ ΠΑΟΚ Μπόλονι (και Χάβο πέρσι) και τον ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΙΣΤΗ ΤΟΥ ΠΑΟΚ Σαλπιγγίδη.Και θα συνεχίσω να το κάνω όσο η συνείδηση μου συνηγορεί σε αυτό.
Πίστευα και πιστεύω οτι η στήριξη σ αυτούς τους θεσμούς (και όχι στα πρόσωπα) τη δεδομένη στιγμή,κι ενω οι αγων. υποχρεώσεις τρέχουν, θα έχει περισσότερο όφελος για τον ΠΑΟΚ παρά η γκρίνια και η αντιπαράθεση.Σε τέτοιες δύσκολες στιγμές πρέπει να βάζουμε τον εγωισμό μας στην άκρη και να κοιτάμε το κοινό συμφέρον.Κατ εμέ καί ο Ζαγόρ και ο Ζήσης έκαναν λάθη αλλα δεν είναι τώρα η στιγμή να τα αναλύσουμε.Τώρα προέχει να σωθεί η ομάδα.Ας περάσει ο Ιούνιος και έχουμε μετα το χρόνο να σκοτωθούμε με την ησυχία μας και να αποδώσουμε ευθήνες.


Emprostisghsoitrelamenoi, άσχετα με τα παραπάνω προφανώς δε πρόσεξες ποιον έχω avatar απο την πρώτη μέρα που γράφτηκα στο φόρουμ.

ΤΑΓΜΑΤΑΡΧΗΣ έγραψε:Απο τα εσωτερικα προβληματα και τις εριδες που μαστιζουν την ομαδα,εχει ''κρυωσει'' και εχει ''μπερδευτει'' ο κοσμος
Πολυ φοβαμε οτι θα φτασουμε στο σημειο να κοιταει καχυποπτα ο ενας τον αλλο μεσα στο γηπεδο,και με το παραμικρο θα γινεται κωλος η Τουμπα.Ο εμφυλιος σπαραγμος ειναι πολυ κοντα......μα παρα πολυ κοντα....

ΚΙ εγώ αυτό φοβάμαι ΤΑΓΜΑΤΑΡΧΗ και αυτό θέλω να προλάβουμε.Αλλα δε το βλέπω.. :(


ΥΓ όπως γράφει και ο Savic σε σχόλιο στην κεντρική: Δεν είμαστε όυτε υπέρ του Βρύζα, ούτε υπέρ του Ζαγοράκη, ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΑΟΚ.

ΥΓ2 Είπα χτες ότι θέλω να σταματήσει η προσωπική αντιπαράθεση μέσω του τόπικ σε ότι με αφορά.Εφόσον επιμένετε υπάρχουν και τα pm για τις όποιες εξηγήσεις.
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26715
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: Οικονομικά Θέματα της ΠΑΕ

Δημοσίευσηαπό giapas » Παρ 09 Μαρ 2012, 11:48

Γιατί ,αν έχω την άποψη ότι αυτή τη στιγμή γίνεται πόλεμος λάσπης απέναντι στο προηγούμενο πρόεδρο της ομάδας μόνο και μόνο για να αποδείξουμε ότι επικρατεί πλέον διαφάνεια και για μια τεχνητή συσπείρωση , αυτό με κάνει Ζαγοράκη και όχι ΠΑΟΚ?

Γιατί ,αν στη δική μου ζυγαριά τα θετικά της προηγούμενης διοίκησης είναι απείρως σημαντικότερα από τα αρνητικά και ταυτόχρονα αγανακτώ με όλη αυτή τη προσπάθεια σπίλωσης κάποιου που προσέφερε στην ομάδα, αυτό με κάνει προσωπολάτρη ?

Γιατί, αν στη διαβάθμισης των ηθικών αξιών μου η αχαριστία έχει τουλάχιστον ίση βαρύτητα με τη προσωπολατρία , πρέπει να μπω στη διαδικασία να το εξηγώ στο κάθε λογής "αδερφό"?

Και στη τελική γιατί το ΠΑΟΚμάνια γέμισε εκφραστές της ορθής ΠΑΟΚτσήδικης σκέψης και πρέπει να δίνω εξετάσεις συνεχώς εκεί?

Δε μπορώ να έχω την άποψη μου? Έχουμε γεμίσει μαχητές του πληκτρολογίου που άμα πεις κάτι αντίθετο στις απόψεις τους αρχίζουν τα μπε και τις ειρωνείες και φανταχτερές φράσεις για να σε γελοιοποιήσουν και εσένα μαζί με αυτά που λες. Σαν ακροβολισμένοι σκοπευτές που αγρυπνούν μέρα νύχτα μήπως και κάποιος πει κάτι ενάντια στα πιστεύω ( ή μήπως συμφέροντα?) τους.

Για εμένα η αγωνιστική ανάταση της 4ετίας που πέρασε έφερε τεράστια συσπείρωση και σημαντικά οικονομικά οφέλη στην ομάδα. Οι αδυναμία εύρεσης ενός ικανού τεχνοκρατικού μοντέλου διοίκησης απέτυχε να απεξαρτήσει την ομάδα από την ανάγκη των αγωνιστικών επιτυχιών και να της επιτρέψει να σταθεί στα πόδια της οικονομικά. Και όταν η (φυσιολογική)αγωνιστική κάμψη ήρθε, σε συνδυασμό με τη πολύ κακή οικονομική συγκυρία της χώρας ,έφερε και γκρίνια στην ομάδα. Τα δεκάδες μύρια που λιβανίζονται κάθε 3 και λίγο δεν ήταν μόνο του λαού...ήταν και αγωνιστικά οφέλη που προέρχονταν από την καλή άρα και ακριβή ομάδα.

Το μόνο που ενδεχομένως θα μπορούσε να αλλάξει ριζικά την εικόνα θα ήταν
1) Αν περνάγαμε τον Άγιαξ
2) Εναλλακτικά αν είχα έναν Μπόλονι στο πάγκο στην αρχή της τετραετίας και όχι το Σάντος. Αν δηλαδή αυτό που κάνω τώρα το έκανα από τότε... που είχα και παραπάνω λεφτά και παραπάνω δυνάμεις να υποστηρίξω την ομάδα.
Αλλά κανείς δε γεννήθηκε παράγοντας ούτε και μάντης να ξέρει ότι έτσι θα εξελιχθούν τα πράγματα.

Ποτέ δεν εκτίμησα ιδιαίτερα τις ικανότητες του Ζαγορ αλλά αυτό δεν τον κάνει κλέφτη , καταχραστή ή προδότη των ονείρων μου. Ούτε και θα πιστέψω ποτέ ότι στη πλειοψηφία του , ο συνδεσμιακός χώρος του ΠΑΟΚ, έκανε πόλεμο στο Ζαγορ επειδή αντιλήφθηκε το ότι κάνει λάθη . Μακάρι να ήταν τόσο ευγενικές οι προθέσεις...Ο πόλεμος έγινε γιατί, ΚΑΤΑ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ, σταμάτησαν να γίνονται διάφορα χατίρια(όπως του κοντού) και γιατί ο Τεο αποδείχθηκε μετριοπαθής στις αντιδράσεις του. Η πλάκα είναι ότι τα δεδομένα σφάλματα του Ζαγορ σήκωναν και σηκώνουν πολλή κριτική και προβληματισμό.

Ας είναι ο Βρύζας πιο έξυπνος να βαδίσει σε διαφορετικούς δρόμους.
giapas
 
Δημοσιεύσεις: 9417
Εγγραφή: Τρί 26 Ιαν 2010, 10:49

Re: Οικονομικά Θέματα της ΠΑΕ

Δημοσίευσηαπό ARMY » Παρ 09 Μαρ 2012, 12:19

Κάποια οφφτόπικ σβήστηκαν από εμένα. Πολλά από τα υπόλοιπα, κυρίως σχόλια της κεντρικής ας μείνουν όπως είπε κάποιος αδερφός για να θυμόμαστε τι γράφουμε ορισμένοι.
Ο εχθρόs του ελληνικού ποδοσφαίρου φοράει γραβάτα και όχι κασκόλ!
Άβαταρ μέλους
ARMY
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 3672
Εγγραφή: Σάβ 15 Δεκ 2007, 16:03
Τοποθεσία: Λουτράκι Κορινθίας

Re: Οικονομικά Θέματα της ΠΑΕ

Δημοσίευσηαπό ΤΑΓΜΑΤΑΡΧΗΣ-4- » Παρ 09 Μαρ 2012, 12:33

Το κειμενο του giapas,ποιο πανω αλλα και του shark στην σελ 158. ειναι για την κεντρικη.
ΤΑΓΜΑΤΑΡΧΗΣ-4-
 
Δημοσιεύσεις: 1799
Εγγραφή: Παρ 29 Απρ 2011, 01:09

Re: Οικονομικά Θέματα της ΠΑΕ

Δημοσίευσηαπό city_boy » Παρ 09 Μαρ 2012, 13:13

Χατηρια μαλλον εκανε σε αλλους ΠΑΟΚτσηδες με τον κοντο ετσι οπως φανηκε.

Γιατι δεν ειναι λογικο,η ομαδα ΝΑ ΜΠΑΙΝΕΙ ΜΕΣΑ και εσυ να ταζεις εκατομμυρια ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΝΑ ΔΩΣΕΙΣ.

Δεν θελω να μιλησω αλλλο γι'αυτο γιατι καποιοι θα μονοπωλησουν την συζητηση στον σαλπι για να καλυψουν τα αλλα.
ΕΙΧΑ ΑΛΛΗ ΥΠΟΓΡΑΦΗ ΑΛΛΑ ΜΕ ΒΑΛΑΝΕ ΝΑ ΤΗΝ ΑΛΛΑΞΩ
Άβαταρ μέλους
city_boy
 
Δημοσιεύσεις: 1018
Εγγραφή: Δευτ 11 Ιαν 2010, 12:16

Re: Οικονομικά Θέματα της ΠΑΕ

Δημοσίευσηαπό Karelias » Παρ 09 Μαρ 2012, 13:25

Για εμένα η αγωνιστική ανάταση της 4ετίας που πέρασε έφερε τεράστια συσπείρωση και σημαντικά οικονομικά οφέλη στην ομάδα. Οι αδυναμία εύρεσης ενός ικανού τεχνοκρατικού μοντέλου διοίκησης απέτυχε να απεξαρτήσει την ομάδα από την ανάγκη των αγωνιστικών επιτυχιών και να της επιτρέψει να σταθεί στα πόδια της οικονομικά. Και όταν η (φυσιολογική)αγωνιστική κάμψη ήρθε, σε συνδυασμό με τη πολύ κακή οικονομική συγκυρία της χώρας ,έφερε και γκρίνια στην ομάδα. Τα δεκάδες μύρια που λιβανίζονται κάθε 3 και λίγο δεν ήταν μόνο του λαού...ήταν και αγωνιστικά οφέλη που προέρχονταν από την καλή άρα και ακριβή ομάδα.


Συγνώμη, αλλά εδώ είσαι λάθος σε πολλα.

Αγωνιστική ανάταση ναι, σύμφωνοι.
Σημαντικά οικονομικά ωφέλη στο σύνολό της η 4ετια δεν έφερε, αφού και παίχτες χάθηκαν και χάνονται τζάμπα και πάλι η ομάδα χρωστάει λεφτά που δεν έχει και αντιμετωπίζει τον αφανισμό απ την Ευρώπη για 3 θυμίζω χρόνια.

Ναι μεν δεν υπηρχε τεχνοκρατική διαχείριση αλλά απ την αλλή δεν ισχύει η αγωνιστική κάμψη που λες, καθώς η ομάδα, όσο αφορά την Ευρώπη, έχει σταθερή με τάσεις προς άνοδο πορεία. Για να μην θυμηθούμε, ότι σε ανύποπτο χρόνο ειπώθηκε απο επισημα χείλη της ΠΑΕ, ότι ''Τα ευρωπαϊκά ματς μας (ψιλο)έβαλαν μέσα'' το θέμα με τα πρίμ. Στο δε ελληνικό πρωτάθλημα είναι σταθερά πλέον πάνω απ το χανούμι και κοντράρεται στα ίσια με όποιον αποτύχει να πάρει το πρωτάθλημα. Το κύπελο σαν καθαρά οικονομικός στόχος δεν είναι αμελητέος, αλλά είναι δευτερεύον. Και καλώς ή κακώς μόνοι μας βγάλαμε τα μάτια μας στο κύπελο εδώ και 2-3 χρόνια.


Τα δε δεκάδες μύρια σαφώς και δεν ήταν μόνο του λαού, αλλά η ώθηση σε ζεστό χρήμα που δεχόταν η ΠΑΕ κάθε καλοκαίρι στα διαρκείας ήταν ο βασικότερος παράγοντας που έκανε αυτή την ομάδα, πρώτα καλή και μετά ακριβή.
Δεν τελείωσε τίποτα ακόμα.

Ιβάν Σαββίδης 12/5/2015: Θέλω να φέρω τον ΠΑΟΚ στις πρώτες 20 ομάδες στην Ευρώπη.
Άβαταρ μέλους
Karelias
 
Δημοσιεύσεις: 3601
Εγγραφή: Πέμ 23 Δεκ 2010, 19:14

Re: Οικονομικά Θέματα της ΠΑΕ

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Παρ 09 Μαρ 2012, 14:02

Για συγκέντρωση χρημάτων μέσω SMS κλπ ξέρει κανείς πόσο κρατάει η εταιρία και άν μπορεί να ισχύσει για εξωτερικό?
Το είχαμε δοκιμάσει πιο παλιά η θυμάμαι λάθος?
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26715
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: Οικονομικά Θέματα της ΠΑΕ

Δημοσίευσηαπό toumpiotis35 » Παρ 09 Μαρ 2012, 14:11

Εγω λεω να αραξω για λιγο καθως εχω επισημανει ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΚΙΝΔΥΝΟΥΣ ΠΟΥ ΔΙΑΤΡΕΧΕΙ Η ΟΜΑΔΑ.

Το παιχνιδακι να διαλεξω γαιδαρο αναμεσα σε δυο που μαλωνουν σε ξενο αχωρωνα δεν το παιζω.

Κλεινω λεγοντας πως αυτην την στιγμη δεν υπαρχει ουτε λυση στο προβλημα του ΠΑΟΚ αλλα κυριως δεν υπαρχει ΣΧΕΔΙΟ και ΠΛΑΝΟ και αυτο με ανυσηχει ΠΟΛΥ.
Και το προβλημα ειναι πως πολλοι εδω μεσα δεν εχουν ακομη καταλαβει την διασταση του προβληματος.
Τον ΠΑΟΚ δεν θα τον σωσει κανενας ερανος,καμια αορατη δυναμη,καμια αυξηση στα διαρκειας.
Τον ΠΑΟΚ θα τον σωσει μονο η αμεση ρυθμιση ολων των χρεων του και ενα μπατζετ για την επομενη επταετια μικροτερο της ΞΑΝΘΗΣ....
ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΟΙ ΔΕΝ ΤΑ ΕΚΑΝΑΝ ΑΠΛΑ ΘΑΛΑΣΣΑ ΤΑ ΕΚΑΝΑΝ 7 ΘΑΛΑΣΣΕΣ......
ΚΑΙ Ο ΠΡΩΗΝ ΚΑΙ Ο ΝΥΝ......
toumpiotis35
 
Δημοσιεύσεις: 525
Εγγραφή: Δευτ 25 Ιούλ 2011, 10:18

Re: Οικονομικά Θέματα της ΠΑΕ

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Παρ 09 Μαρ 2012, 14:35

kataramenos5 έγραψε:ΥΓ2.Υπάρχουν κάποιοι που εμφανίζονται στο φόρουμ μόνο όταν υπάρχει αναταραχή στον ΠΑΟΚ."ΠΑΟΚτσήδες" που δε χάρηκαν ούτε όταν κερδίσαμε τη Φενέρ ,τη Ντυναμό, πέρσι το γαύρο , όταν κερδίσαμε την Τότεναμ ."Παοκτσήδες" που δέν εμφανίζονται στις νίκες αλλα ποστάρουν συνεχώς όταν το κλίμα στραβώνει .Οι ίδιοι άνθρωποι θα προσπαθήσουν να μας πείσουν εμμέσως πλην σαφώς οτι είναι ανώφελο να ξαναστηρίξουμε την ομάδα ποντάροντας στον εγωισμό μας(ανώφελη η στήριξη πάλι κορόιδο θα σε πιάσουν).Μη καταπίνετε αμάσητα τέτοιου είδους ποσταρίσματα .Ψάξτε λίγο και τις δημοσιεύσεις αυτού που τα γράφει.Θα εκπλαγείτε δυσάρεστα.
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26715
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Διοικητικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες