MVP 2010/2011

MVP χρονιάς 2010/11

Το δημοψήφισμα λήγει στις Τετ 22 Ιουν 2011, 17:07

Aποστολίδης
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Αράπης
3
2%
Buljan
1
1%
Christmas
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Γιαννακίδης
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Δέδας
3
2%
Dozier
20
16%
Gecevski
51
40%
Gray
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Καλλές
1
1%
Marshall
39
30%
Mc Grath
1
1%
Παπαδόπουλος
8
6%
Stiggers
1
1%
 
Σύνολο ψήφων : 128

Re: MVP 2010/2011

Δημοσίευσηαπό paokmaniak » Παρ 10 Ιουν 2011, 18:52

το να εχεις δικαιωμα να ψηφισεις 2 επιλογες παντως εμενα με φαινεται κομματακι χαζο
Άβαταρ μέλους
paokmaniak
 
Δημοσιεύσεις: 1679
Εγγραφή: Τετ 01 Οκτ 2008, 20:25

Re: MVP 2010/2011

Δημοσίευσηαπό yiannisPAOKitalia » Παρ 10 Ιουν 2011, 19:00

Αν δε θέλετε 2 επιλογές, θα κοιτάξω αν μπορεί να αλλάξει. Αν δε μηδενίζει το poll, και συμφωνείτε και οι υπόλοιποι, το βγάζουμε.
-
yiannisPAOKitalia
 
Δημοσιεύσεις: 3331
Εγγραφή: Τρί 14 Οκτ 2008, 23:38
Τοποθεσία: Bologna

Re: MVP 2010/2011

Δημοσίευσηαπό obanebane » Παρ 10 Ιουν 2011, 19:01

Δε συμφωνω αλλα δεν εχει σημασια ειναι καλη η κινηση σου για αναδειξη πολυτιμοτερου.

Λοιπον τωρα θα φανω λιγο τρελος με βαση αυτα που εχω γραψει για το αν τον θελω παλι στην ομαδα,αλλα για μενα mvp ειναι ο λαζος για δυο λογους.
Ο πρωτος ειναι οτι χωρις αυτον θα ειχαμε χασει καποια παιχνιδια στην αρχη που μας εδωσαν τελικα την τριτη θεση.
Ο δευτερος ειναι οτι με τη φυγη του βρηκε ρολο αυτος που ηταν ο πολυτιμοτερος (ντοζιερ) των play-offs,και νομιζω τελικα οτι ολοι οι παιχτες πιστεψαν περισσοτερο στον εαυτο τους.
Δευτερος για μενα δεν υπαρχει εξηγησα πιο πανω τον λογο. :nairepaok:
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24567
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: MVP 2010/2011

Δημοσίευσηαπό yiannisPAOKitalia » Παρ 10 Ιουν 2011, 19:15

Γρίνιαααα..

Άλλαξε. Μια επιλογή μόνο.
-
yiannisPAOKitalia
 
Δημοσιεύσεις: 3331
Εγγραφή: Τρί 14 Οκτ 2008, 23:38
Τοποθεσία: Bologna

Re: MVP 2010/2011

Δημοσίευσηαπό obanebane » Παρ 10 Ιουν 2011, 20:17

Δε γκριανιαζω ρε σοβαρα τωρα, απλα ειπα πως το βλεπω :pano:
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24567
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: MVP 2010/2011

Δημοσίευσηαπό stilikos » Παρ 10 Ιουν 2011, 21:07

obanebane έγραψε:Λοιπον τωρα θα φανω λιγο τρελος με βαση αυτα που εχω γραψει για το αν τον θελω παλι στην ομαδα,αλλα για μενα mvp ειναι ο λαζος για δυο λογους.
Ο πρωτος ειναι οτι χωρις αυτον θα ειχαμε χασει καποια παιχνιδια στην αρχη που μας εδωσαν τελικα την τριτη θεση.
Ο δευτερος ειναι οτι με τη φυγη του βρηκε ρολο αυτος που ηταν ο πολυτιμοτερος (ντοζιερ) των play-offs,και νομιζω τελικα οτι ολοι οι παιχτες πιστεψαν περισσοτερο στον εαυτο τους.
Δευτερος για μενα δεν υπαρχει εξηγησα πιο πανω τον λογο. :nairepaok:



φοβερός συλλογισμός φίλε μου Παναγιώτη... και συμφωνώ απόλυτα μαζί σου οτι ούτε εγω τον θέλω πισω.

MVP ο Θόδωρας χωρις πολλά σχόλια..
stilikos
 
Δημοσιεύσεις: 199
Εγγραφή: Τετ 30 Σεπ 2009, 15:49

Re: MVP 2010/2011

Δημοσίευσηαπό obanebane » Παρ 10 Ιουν 2011, 21:22

Γεια σου ρε Στελιο :pano:
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24567
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: MVP 2010/2011

Δημοσίευσηαπό stilikos » Παρ 10 Ιουν 2011, 21:59

ΠΑΟΚ ΕΙΣΑΙ Παναγιώτη...

:opaokara: :opaokara: :opaokara: :opaokara: :opaokara: :opaokara:
stilikos
 
Δημοσιεύσεις: 199
Εγγραφή: Τετ 30 Σεπ 2009, 15:49

Re: MVP 2010/2011

Δημοσίευσηαπό gash04 » Παρ 10 Ιουν 2011, 22:06

Buljan
φυσικά και παρατάω το περσινό πουλέν Γκετσέφσκι γιατί μου θυμίζει τον Τσέκο τον αληταρά!
ΟΤΑΝ ΤΟ ΜΠΟΥΡΔΕΛΟ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΚΑΛΑ ΑΛΛΑΖΟΥΜΕ ΠΟΥΤΑΝΕΣ, ΟΧΙ ΚΟΥΡΤΙΝΕΣ
Άβαταρ μέλους
gash04
 
Δημοσιεύσεις: 11059
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 17:15
Τοποθεσία: Fucking Athens

Re: MVP 2010/2011

Δημοσίευσηαπό KalamarGiannis » Σάβ 11 Ιουν 2011, 11:18

θα το σκεφτώ το τριήμερο για να σας απαντήσω...για μένα αυτά είναι σημαντικά πράγματα τι να κάνουμε :D
υποψήφιοι:
-Λάζος για την χρονιά που έκανε, ήταν όλη η ομάδα πάνω του στην αρχή- και δεν μας παράτησε, ΣΥΝΑΙΝΕΣΕ για την απομάκρυνση ώστε να ελαφρυνθεί το μπάτζετ...όσο έπαιξε ήταν αρχηγός.Στα μείον η μονοδιάστατη ομάδα.
-Μάρσαλ για το σταθερότατο σκοράρισμα 17 πόντων σε κάθε ματς, με πτώση όμως στα κρίσιμα στο τέλος.
-Γκέτσε γιατί μετά το πρώτο δίμηνο έγινε η γνωστή σταθερή αξία που δίνει αναμενόμενα θετικά πράγματα στο παιχνίδι, με μυαλό και ψυχραιμία, Στα μείον η άμυνα.
-Ντόζιερ για το εκπληκτικό τελευταίο τρίμηνο, που μίλησε στα κρίσιμα και ήταν πολύ καλός,εύστοχος και γενικά aggressive.

Η πρώτη ανάγνωση δίνει ισοπαλία...πολλά βαρύνουν...πχ. στον Μάρσαλ μου τη σπάει που τον βγάζουν από το ρυθμό του οι σκληρές άμυνες και δεν κρατάει τα νεύρα του, και τα χαζογελάκια του όταν τον κάνει κουδούνι στην άμυνα ο αντίπαλος. Στο Γκετσε που πολλές φάσεις στη ρακέτα μας τις κοιτάει ακίνητος και παίρνουν επιθετικό ριμπάουντ και σκοράρουν. Στον Ντόζιερ που ενώ έχει τεράστιες δυνατότητες έκανε μισό χρόνο να τις δείξει. Στον Λάζο τα διάφορα εξωγηπεδικά που τον κάνουν στόχο στους διαιτητές και κυρίως οι βολές και ο εγωισμός του.


όπως είπε και η δικαστίνα ..."εξετάζεται..."
>Βall every day
>Η δουλειά δεν τελειώνει ποτέ-εμείς τελειώνουμε
>Καιρός για αποτοξίνωση από την υγιεινή διατροφή
Άβαταρ μέλους
KalamarGiannis
 
Δημοσιεύσεις: 2230
Εγγραφή: Δευτ 07 Σεπ 2009, 18:30

Re: MVP 2010/2011

Δημοσίευσηαπό palok » Σάβ 11 Ιουν 2011, 22:20

αν θέλουμε να υπάρχει μιας μορφής δικαιοσύνης, θεωρώ οτι υποψήφιοι θα έπρεπε να είναι μόνο ο marshall Και ο θόδωρας. αυτοί οι 2 ήταν εκεί από την αρχή έως το τέλος. mvp σούλης δεν υπάρχει εξ ορισμού (δεν είναι Player ο coach :mrgreen: ). νομίζω οτι συνολικά mvp ήταν ο rawle αλλά εγώ ψήφισα θόδωρα γιατί εδώ και 2 χρόνια είναι η κολώνα της ομάδας (+ οτι το ματς που κάνει στο παλαί θα μείνει χαραγμένο στις μνήμες μας για πάντα!)!

PS: τα παιχνίδια που έκανε ο dozier ας πούμε από το εκτός με αεκ και μετά τον βάζουνε για μένα στους καλύτερους αμερικανούς που έπαιξαν στον ΠΑΟΚ (όχι στους Top, αλλά στους καλύτερους).
PS2: φυσικά και ο λάζος ήταν ο καλύτερός μας παίκτης αλλά εδώ και καιρό ανήκει στην khimki. αν είναι έτσι να ψηφίσω και τον langford... :mrgreen:
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: MVP 2010/2011

Δημοσίευσηαπό obanebane » Σάβ 11 Ιουν 2011, 22:23

Ουστ ρε :opaokara:
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24567
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: MVP 2010/2011

Δημοσίευσηαπό obanebane » Σάβ 11 Ιουν 2011, 22:26

Εμπα στις μεταγραφες ποδοσφαιρου να δεις ομορφιες, θα σου πεσουν τα δοντια τα μαλια και τα αυτια. :opaokara:
Για να μην αρχισω τα ουστ εκει τα ριχνω εδω που εχω το ελευθερο. :mrgreen:
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24567
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: MVP 2010/2011

Δημοσίευσηαπό MANIAKOS » Σάβ 11 Ιουν 2011, 22:30

KalamarGiannis έγραψε:θα το σκεφτώ το τριήμερο για να σας απαντήσω...για μένα αυτά είναι σημαντικά πράγματα τι να κάνουμε :D
υποψήφιοι:
-Λάζος για την χρονιά που έκανε, ήταν όλη η ομάδα πάνω του στην αρχή- και δεν μας παράτησε, ΣΥΝΑΙΝΕΣΕ για την απομάκρυνση ώστε να ελαφρυνθεί το μπάτζετ...όσο έπαιξε ήταν αρχηγός.Στα μείον η μονοδιάστατη ομάδα.
-Μάρσαλ για το σταθερότατο σκοράρισμα 17 πόντων σε κάθε ματς, με πτώση όμως στα κρίσιμα στο τέλος.
-Γκέτσε γιατί μετά το πρώτο δίμηνο έγινε η γνωστή σταθερή αξία που δίνει αναμενόμενα θετικά πράγματα στο παιχνίδι, με μυαλό και ψυχραιμία, Στα μείον η άμυνα.
-Ντόζιερ για το εκπληκτικό τελευταίο τρίμηνο, που μίλησε στα κρίσιμα και ήταν πολύ καλός,εύστοχος και γενικά aggressive.

Η πρώτη ανάγνωση δίνει ισοπαλία...πολλά βαρύνουν...πχ. στον Μάρσαλ μου τη σπάει που τον βγάζουν από το ρυθμό του οι σκληρές άμυνες και δεν κρατάει τα νεύρα του, και τα χαζογελάκια του όταν τον κάνει κουδούνι στην άμυνα ο αντίπαλος. Στο Γκετσε που πολλές φάσεις στη ρακέτα μας τις κοιτάει ακίνητος και παίρνουν επιθετικό ριμπάουντ και σκοράρουν. Στον Ντόζιερ που ενώ έχει τεράστιες δυνατότητες έκανε μισό χρόνο να τις δείξει. Στον Λάζο τα διάφορα εξωγηπεδικά που τον κάνουν στόχο στους διαιτητές και κυρίως οι βολές και ο εγωισμός του.


όπως είπε και η δικαστίνα ..."εξετάζεται..."



+3
Άβαταρ μέλους
MANIAKOS
 
Δημοσιεύσεις: 33752
Εγγραφή: Τετ 25 Ιουν 2008, 21:34

Re: MVP 2010/2011

Δημοσίευσηαπό free4 » Τρί 14 Ιουν 2011, 01:17

Εγω πάλι, γνωστος για τον αναποδο τροπο σκεψης μου, λέω να δώσω μία άλλη παράμετρο που σίγουρα θα κάνει τον Ιταλό να τραβά τα μαλλιά και τα μυαλά του για τον τρόπο που δημιούργησε τη δημοσκόπηση..

Θα μπορούσα σε μία λίστα να επιλέξω ανάμεσα σε Γκρέι, Λάζαρο, Σιμς και ΜακΓκραθ..

Ο Γκρέι έφυγε και ήρθε ο Στίγκερς που έκανε κάποια καλά παιχνίδια με αποκορύφωμα εκείνο στη Λαμία κόντρα στον Πανελλήνιο.

Ο Λάζαρος έφυγε και βγήκε από πίσω ο Ντόζιερ που για ένα γύρο τον ψάχναμε και θεωρούνταν από πολλούς, υπ' ατμόν! Κι όμως μετά τον Φλεβάρη, όταν και βρήκε τα πατήματα του, σε συνδυασμό με την κατακόρυφη αύξηση χρόνου στις συμμετοχές του, απέδειξε ότι είναι ένα από τα καλύτερα φοργουορντ της κατηγορίας! Από την άλλη,για αρκετά παιχνίδια μάθαμε και τι παίκτης είναι ο Καλλές... Παιδί που θέλει δουλειά, αλλά τα βασικά τα κατέχει..

Ο Σιμς έφυγε και για να μπορέσει η ομάδα να δέσει και να καλύχει το κενό του ήρθε ο Ντόζιερ που περίμενε να φύγει ο Λάζαρος για να αναδείξει όσα είπα παραπάνω!

Ο ΜακΓκραθ περίμενε 3 μήνες για να δει που θα καταλήξει ο τραυματισμό του κι όταν επιβεβαιώθηκε ότι δεν μπορεί να συνεχίσει, αποφασίστηκε από την ομάδα να έρθει ο Στίγκερς. Ο οποίος ήρθε βέβαια δεν ήρθε για να καλύψει τον Ιρλανδοαμερικάνο αλλά προσέφερε λύσεις, απάλλαξε τον Μάρσαλ από τα πολλά, έδωσε χρόνο συμμετοχής στον Γιαννακίδη και στον Δέδα και γενικώς.. αναγκασε όλη την ομάδα να παίζει και γι αυτόν!!

Θα μπορούσα δηλαδή να πω ότι ο Μαγκραθ ήταν ο καλύτερος της χρονιάς, αλλά επιφυλάσσομαι για του χρόνου...
Επειδή όμως, σε όλα τα παραπάνω υπάρχει ένας παίκτης που δεν έχει αναφερθεί πουθενά, επιτρέψτε μου να τον προσάψω τον τίτλο του κορυφαίου του ΠΑΟΚ για φέτος.. Ο μόνος που δε μνημονεύτηκε είναι ο Γκετσέφκσι, ο οποίος έφαγε τρελή μουρμούρα μέχρι να ξυπνήσει, αλλά όταν το έκανε αυτό, ήταν και πάλι ο πιο σταθερός για την ομάδα μας (με όχι μεγάλη διαφορά) δίνοντας επιπλέον δύναμη στο ζωγραφιστό κι εκτελώντας από έξω ανά πάσα στιγμή!
Εικόνα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
free4
 
Δημοσιεύσεις: 15163
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 22:37
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Παίχτες ομάδας

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες