Ψευδώνυμα!

Ό,τι άλλο κρίνετε απαραίτητο προς συζήτηση και δεν έγκειται στις παραπάνω Θεματικές Ενότητες...

Re: Ψευδώνυμα!

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Τρί 12 Οκτ 2010, 12:01

Το δικό μου nick-name είναι δύσκολο να το βρει κανείς, λόγω του περίπλοκου αλγόριθμου που κρύβεται απο πίσω. Για να διευκολύνω κάπως τα πράγματα, θα πω ότι ενώ το nick-name του αδελφού ΜΑΝΙΑΚΟΥ οφείλεται σε γιατρό, το δικό μου σε ιερέα...
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89363
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Ψευδώνυμα!

Δημοσίευσηαπό DC » Τρί 12 Οκτ 2010, 15:04

Το DC είναι τα αρχικά μου: Δ... Κώστας.
Από το 2002 χρησιμοποιούσα άλλο nick σε μοτοσυκλετιστικά forum αλλά, περιέργως, είναι κατελλειμένο από ανενεργό μέλος.
..... καλύτερα.
Υπάρχουν δύο ειδών άνθρωποι: Αυτοί που τα παίρνουν από τον ΠΑΟΚ και αυτοί που τα δίνουν στον ΠΑΟΚ.
Να μετονομαστεί η Θύρα 5 σε Θύρα Pablo Garcia.
Άβαταρ μέλους
DC
 
Δημοσιεύσεις: 7287
Εγγραφή: Τρί 16 Φεβ 2010, 18:29
Τοποθεσία: Παραπλεύρως του Ναού

Re: Ψευδώνυμα!

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Τρί 12 Οκτ 2010, 15:14

Απ' ότι κατάλαβα εισαι οπαδός του Gorge Lorenzo (Χόρχε Λορένθο)
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89363
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Ψευδώνυμα!

Δημοσίευσηαπό Aureliano Buendia » Τρί 12 Οκτ 2010, 15:54

Το δικό μου οφείλεται στον Κολομβιανό συγγραφέα Gabriel García Márquez και έναν από τους ήρωες του συγκλονισιτκού μυθιστορήματός του, "Εκατό Χρόνια Μοναξιάς" (Cien años de soledad), τον Συνταγματάρχη Aureliano Buendia, ο οποίος (αντιγράφω από το βιβλίο):
"οργάνωσε τριανταδύο ένοπλες εξεγέρσεις και τις έχασε όλες. Απόκτησε δεκαεφτά αρσενικά παιδιά από δεκαεφτά διαφορετικές γυναίκες που εξοντώθηκαν όλα το ένα μετά το άλλο μέσα σε μια και μόνη νύχτα πριν το μεγαλύτερο φτάσει στην ηλικία των τριανταπέντε χρόνων. Ο ίδιος επέζησε μετά από δεκατέσσερις απόπειρες δολοφονίας, εβδομήντα τρεις ενέδρες κι ένα εκτελεστικό απόσπασμα. Έζησε, παρ' όλο που ήπιε με τον καφέ του μια δόση στρυχνίνης, που θα ήταν αρκετή για να σκοτώσει ένα άλογο".
ΝΙΚΟ ΓΑΜΑ ΤΗΝ ΕΦΗ ΓΙΑΤΙ ΧΑΝΟΜΑΣΤΕ


www.cinedogs.gr
Άβαταρ μέλους
Aureliano Buendia
 
Δημοσιεύσεις: 3827
Εγγραφή: Τρί 21 Απρ 2009, 04:37
Τοποθεσία: Ντεπώ

Re: Ψευδώνυμα!

Δημοσίευσηαπό DC » Τρί 12 Οκτ 2010, 16:05

ΑποστόληςΑ έγραψε:Απ' ότι κατάλαβα εισαι οπαδός του Gorge Lorenzo (Χόρχε Λορένθο)

Nope.
Με άρεσε πολύ ο Κέβιν Σβαντς αλλά μέχρι εκεί.
Σιχαίνομαι το οπαδιλίκι στους αγώνες μοτοσυκλέτας. Κάτι που έχει δημιουργηθεί τα 10 τελευταία χρόνια.
Υπάρχουν δύο ειδών άνθρωποι: Αυτοί που τα παίρνουν από τον ΠΑΟΚ και αυτοί που τα δίνουν στον ΠΑΟΚ.
Να μετονομαστεί η Θύρα 5 σε Θύρα Pablo Garcia.
Άβαταρ μέλους
DC
 
Δημοσιεύσεις: 7287
Εγγραφή: Τρί 16 Φεβ 2010, 18:29
Τοποθεσία: Παραπλεύρως του Ναού

Re: Ψευδώνυμα!

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Τετ 13 Οκτ 2010, 09:27

Συμφωνώ ότι το οπαδιλίκι είναι τυφλός φανατισμός και όπου εισέρχεται δημιουργεί μόνο προβλήματα. Αλλά ο κυρίαρχός του χώρος είναι το ποδόσφαιρο και το paokmania, στο ποίο γράφουμε, είναι ένας τόπος ηλεκτρονικής συνάθροισης οπαδών.
Γιατί λοιπόν σε ενοχλεί τόσο πολύ το οπαδιλίκι στην μοτοσυκλέτα; Δεν είναι λογικό οι άνθρωποι, λόγω έλλειψης παιδείας, να κατεσκευάζουν "Θεούς" (Kenny Roberts, Valentino Rossi, ή, στην F1, Ayrton Senna Michael Schumacher κλπ);
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89363
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Ψευδώνυμα!

Δημοσίευσηαπό DC » Τετ 13 Οκτ 2010, 13:42

Μεγάλη κουβέντα θα ανοίξουμε ....
Είναι σαν να λες ότι κι εμείς που είμαστε οπαδοί του ΠΑΟΚ, είμαστε "απαίδευτοι". Δεν είναι έτσι φυσικά.

Ίσως εχθές το έθεσα λάθος, τώρα που το ξανασκέφτομαι. Οπαδιλίκι στις μοτό υπήρχε χρόνια. Όχι με την μορφή που το βλέπουμε σήμερα ίσως. Δεν θυμάμαι δηλαδή αυτοί που γούσταραν τον Κάρλος Λαβάδο να βρίζονται με τους οπαδούς του Σίτο Πονς ή του Άντον Μαγκ. Αυτούς του Φρέντι Σπένσερ με αυτούς του Έντι Λόσον και του Ράντι Μαμόλα κοκ.
Σήμερα, αν θα μπεις σε μοτοσυκλετιστικά φόρουμ, θα δεις μπινελίκια που βλέπεις μόνο σε ποδοσφαιρικά. Θα δεις τυφλούς υποστηρικτές αναβατών να βρίζουν άλλους αναβάτες όταν ο δικός τους τερματίζει 1'' μπροστά από αυτούς. Θα δεις να απαξιώνονται αναβάτες που ρισκάρουν την ζωή τους για να κάνουν την γκάβλα τους. και συνήθως από μ@λ@κες που στρίβουν τα μηχανάκια τους σα να είναι νταλίκες.
Και όλα αυτά συντηρούνται από το μάρκετινγκ (και μέσα από περιοδικάρχες, φορουμάρχες και μπλόγκερς) έτσι ώστε να αυξάνονται οι πωλήσεις ρουχισμού, μπρελόκ, πετσετών θαλάσσης και ό,τι άλλο βάλει ο νους σου. Οτιδήποτε έχει τυπωμένο πάνω του το κίτρινο 46 ή το μπλε 99. Και πάει λέγοντας.
Ελπίζω να έπιασες το πνεύμα μου.
Υπάρχουν δύο ειδών άνθρωποι: Αυτοί που τα παίρνουν από τον ΠΑΟΚ και αυτοί που τα δίνουν στον ΠΑΟΚ.
Να μετονομαστεί η Θύρα 5 σε Θύρα Pablo Garcia.
Άβαταρ μέλους
DC
 
Δημοσιεύσεις: 7287
Εγγραφή: Τρί 16 Φεβ 2010, 18:29
Τοποθεσία: Παραπλεύρως του Ναού

Re: Ψευδώνυμα!

Δημοσίευσηαπό Sick Bastard » Τρί 19 Οκτ 2010, 11:19

Την ώρα της μεγάλης κρίσης, είναι απαραίτητοι κάποιοι Άρρωστοι Μπάσταρδοι για να ξεδιαλύνει η κατάσταση!
Καλώς σας βρήκα, καλώς με δεχτήκατε. :D
ΤΙ ΨΗΦΙΣΑΤΕ ΡΕ ΜΑΛΑΚΕΣ
ΕΙΝΑΙ ΠΟΥΤΑΝΕΣ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΓΑΥΡΩΝ ΟΙ ΜΑΝΕΣ.
ΚΚ2020: "Θα φροντίσουμε να σχεδιάσουμε μια ομάδα που δεν θα χαμηλώσει τον πήχη και στόχοι μας θα είναι το νταμπλ κάθε χρόνο. Στόχος μας θα είναι να αυξήσουμε τα έσοδα και όχι να μειώσουμε τα έξοδα".
Άβαταρ μέλους
Sick Bastard
 
Δημοσιεύσεις: 11465
Εγγραφή: Τρί 19 Οκτ 2010, 11:00

Re: Ψευδώνυμα!

Δημοσίευσηαπό MANIAKOS » Τρί 19 Οκτ 2010, 11:28

γουελκαμ φιλε και περαστικα :D
Άβαταρ μέλους
MANIAKOS
 
Δημοσιεύσεις: 33752
Εγγραφή: Τετ 25 Ιουν 2008, 21:34

Re: Ψευδώνυμα!

Δημοσίευσηαπό free4 » Πέμ 21 Οκτ 2010, 15:57

Περαστικά λέει!!!
Πάντως νομίζω ότι η γυμνή κοπέλα πάνω στο λιοντάρι λέει πάρα πολλά!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Εικόνα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
free4
 
Δημοσιεύσεις: 15163
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 22:37
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Ψευδώνυμα!

Δημοσίευσηαπό Karelias » Παρ 24 Δεκ 2010, 09:23

Να μαι κι εγώ.
Καλή χρονιά σε όλοι.
Δεν τελείωσε τίποτα ακόμα.

Ιβάν Σαββίδης 12/5/2015: Θέλω να φέρω τον ΠΑΟΚ στις πρώτες 20 ομάδες στην Ευρώπη.
Άβαταρ μέλους
Karelias
 
Δημοσιεύσεις: 3601
Εγγραφή: Πέμ 23 Δεκ 2010, 19:14

Re: Ψευδώνυμα!

Δημοσίευσηαπό ABOLEYTOI » Παρ 24 Δεκ 2010, 17:38

καλωσήρθες. Άφιλτρος;
Από όλα τα σημεία
μου αρέσει η τελεία.
Άβαταρ μέλους
ABOLEYTOI
 
Δημοσιεύσεις: 8366
Εγγραφή: Σάβ 14 Μαρ 2009, 23:54

Re: Ψευδώνυμα!

Δημοσίευσηαπό Karelias » Κυρ 26 Δεκ 2010, 10:16

Φίλτρος. :)
Δεν τελείωσε τίποτα ακόμα.

Ιβάν Σαββίδης 12/5/2015: Θέλω να φέρω τον ΠΑΟΚ στις πρώτες 20 ομάδες στην Ευρώπη.
Άβαταρ μέλους
Karelias
 
Δημοσιεύσεις: 3601
Εγγραφή: Πέμ 23 Δεκ 2010, 19:14

Re: Ψευδώνυμα!

Δημοσίευσηαπό SAXON-4 » Δευτ 25 Απρ 2011, 13:28

είχα πάει να δω τον ΠΑΟΚ στην πάτρα πολύ παλιά, δεν ήξερα που να κοιμηθώ εγώ και άλλη δυο, είχε και πολύ κρύο και μπήκαμε σε ένα αμαξι μάρκας SAXON για να την βγάλουμε, έλα όμως που μας ξυπνήσανε τα περιπολικά police και μας χώσανε μέσα γιατί λέει πως παραβιάσαμε το αυτοκίνητο, δεν γαμιέστε χάσαμε τον αγώνα κωλόπαιδα αλλα μας έμεινε το όνομα
Παλιά φρουρά ξάγρυπνη
Άβαταρ μέλους
SAXON-4
 
Δημοσιεύσεις: 18
Εγγραφή: Παρ 14 Μάιος 2010, 14:40
Τοποθεσία: G' 4.

Re: Ψευδώνυμα!

Δημοσίευσηαπό kotsos » Δευτ 25 Απρ 2011, 15:02

Μια συμβουλή θυμάμαι από το μακαρίτη τον παππού μου:

"Πρόσεχε αγόρι μου να μη σε κοροϊδέψουν, μη σε πιάσουν κότσο"


Αλλά εγώ δεν τον άκουσα και έτσι έκανα λογαριασμό στο paokmania. Και από τότε μυριάδες πολύτιμες εργατοώρες έχουν πάει στράφι..

Στο άβαταρ απεικονίζεται ο Dylan Dog, ιταλικό κόμικ που ισσοροπεί μεταξύ αστυνομικού και μεταφυσικού του Tiziano Sclavi.
ok yes, ok no, από την πόρτα σου περνόου
Άβαταρ μέλους
kotsos
 
Δημοσιεύσεις: 460
Εγγραφή: Τρί 11 Νοέμ 2008, 21:18
Τοποθεσία: Εκεί που για τέρας λένε, μα τέρας δε βλέπω

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Γενική Συζήτηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες