Μεταγραφές καλοκαιριού 2010 (μέρος δεύτερο ΛΑΙΜΑΙ)

Σχόλια/Κριτική για οτιδήποτε ακούγεται ή γράφεται σχετικά με αγορές πωλήσεις ποδοσφαιριστων στην ομάδα μας...

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2010 (προσωρινό)

Δημοσίευσηαπό thrix » Δευτ 24 Μάιος 2010, 20:14

Η υπόθεση Κόστα μπορεί να έγινε κομπόστα αλλά αυτό δεν πρέπει να χάλασε και πολύ ούτε το Ζήση ούτε τον Ζαγόρ. Τον τύπο δεν τον ήξεραν έτσι κι αλλιώς. Με τα νερά που τους έκανε και με το υφάκι "θέλω να γίνο μουρίνιο στη θέση του μουρίνιο" μάλλον χαρούμενοι πρέπει να είναι που χάλασε η δουλειά.
Κάτι μου λέει ότι ο Ζαγορ έχει σε μεγάλη εκτίμηση τον Δώνη αλλά βέβαια αυτός έχει συμβόλαιο που δεν ξέρω αν σπάει εύκολα.
Άβαταρ μέλους
thrix
 
Δημοσιεύσεις: 1311
Εγγραφή: Τρί 05 Αύγ 2008, 13:16

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2010 (προσωρινό)

Δημοσίευσηαπό Bono » Δευτ 24 Μάιος 2010, 20:26

Κανέναν δε χάλασε το ναυάγιο με τον Δερμιτζάκη της Πορτογαλίας, το αντίθετο θα έλεγα, μόνο που η όλη ιστορία θα έπρεπε να έχει προετοιμαστεί πολύ καλύτερα έτσι ώστε να μην εμφανίζεται ότι έχει μετακομίσει όλος ο ΠΑΟΚ στην Πορτογαλία για να παρακαλέσει έναν νεοσό της προπονητικής που το παίζει ναζιάρα γκόμενα....κάποια πράγματα έχουν και ένα όριο και ένα τρόπο.
Μεγάλος παίκτης ο Σέρτζιο αλλά ο ΠΑΟΚ την ώρα αυτή έχει πολύ σοβαρότερα προβλήματα να λύσει απ' το να κουβαλιέται σε γιορτές, περιμένοντας πότε θα αποφασίσει για το μέλλον του ο κάθε εκκολαπτόμενος προπονητής.
Αιντε Costa αγόρι μου, στο καλό και απ' το πεζοδρόμιο....
The future is uncertain and the end is always near....
Άβαταρ μέλους
Bono
 
Δημοσιεύσεις: 1806
Εγγραφή: Κυρ 14 Μαρ 2010, 12:45

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2010 (προσωρινό)

Δημοσίευσηαπό MANIAKOS » Δευτ 24 Μάιος 2010, 21:03

Kαλες περιπτωσεις ειναι και ο Λινεν, Μαρκαριαν αν και δεν ξερω που βρισκονται αυτοι...
Άβαταρ μέλους
MANIAKOS
 
Δημοσιεύσεις: 33752
Εγγραφή: Τετ 25 Ιουν 2008, 21:34

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2010 (προσωρινό)

Δημοσίευσηαπό sidpanos » Δευτ 24 Μάιος 2010, 21:55

Η περιπέτεια του Λουίς Φελίπε Σκολάρι στην Μπουνιοντκόρ του Ουζμπεκιστάν, φαίνεται πως φτάνει σιγά-σιγά στο τέλος της, ύστερα από έναν χρόνο, αφού ο «Μπιγκ Φιλ» εξέφρασε την επιθυμία του να επιστρέψει είτε στην Ευρώπη είτε στην πατρίδα του. Μάλιστα, ήδη βρίσκεται σε συζητήσεις με τη διοίκηση της ομάδας για να λύσει το συμβόλαιό του.

«Αν φτάσουμε σε συμφωνία, θα είμαι ελεύθερος να αποφασίσω το μέλλον μου» δήλωσε ο Βραζιλιάνος, του οποίου το συμβόλαιο του απέφερε 13 εκατομμύρια ευρώ ετησίως και το οποίο λήγει τον Δεκέμβρη του 2010. Η διοίκηση της Μπουνιοντκόρ θέλει να μειώσει τα έξοδά της και έτσι ξεκίνησε συζητήσεις μαζί του για λύση του συμβολαίου του.

Αναφορικά με το που θα μπορούσε να είναι ο νέος σταθμός της προπονητικής του καριέρας, σημείωσε πως «αν είναι στην Ευρώπη, θα πρέπει να είναι μια καλή ομάδα. Οχι μία που θα ‘μάχεται’ να βγει τέταρτη, αλλά μία που θα παλεύει για τίτλους. Η μπορώ να επιστρέψω στη Βραζιλία. Λείπω επτά χρόνια».

http://www.exedrasports.gr/football/int ... 621&cid=28
---ΠΑΩ ΕΓΩ ΠΟΥ'ΜΑΙ ΚΙ ΑΔΥΝΑΤΟΣ Κ ΑΝΕΒΑΙΝΩ Κ ΚΑΤΕΒΑΙΝΩ Κ ΕΧΩ ΓΙΝΕΙ ΣΑΝ ΣΟΥΒΛΙ Κ ΕΣΥ ΕΙΣΑΙ 800 ΚΙΛΑ ΑΗΔΙΑ---
--why's the rum always gone?--
--και θέλω να με πεις....--
--http://www.youtube.com/watch?v=YLMTFNNsCAs&playnext=1&list=PLBF0DF22E877ACF23&index=48--
Άβαταρ μέλους
sidpanos
 
Δημοσιεύσεις: 4153
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 07:30
Τοποθεσία: ΑΣΠΡΟΜΑΥΡΗ ΝΑΠΟΛΗ ΚΟΝΤΑ ΣΤΟ ΠΑΤΡΙΚΟ ΤΟΥ ΜΠΕΛΛΟΥ

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2010 (προσωρινό)

Δημοσίευσηαπό teod1980 » Τρί 25 Μάιος 2010, 08:37

''Ο κύκλος των χαμέων τόπικ''
Ένα έργο-ποίημα, μία εξαιρετική αναφορά σε διακεκριμένους συγγραφείς...με θέμα την αναζήτηση μεταγραφικών στόχων μέσα από τις μεταγραφικές περιόδους ανάμεσα στις ποδοσφαιρικές χρονιές...
Π.Α.Ο.Κ.
Άβαταρ μέλους
teod1980
 
Δημοσιεύσεις: 8110
Εγγραφή: Παρ 01 Φεβ 2008, 19:27
Τοποθεσία: Τούμπα, Θεσσαλονίκη

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2010 (προσωρινό)

Δημοσίευσηαπό gika » Τρί 25 Μάιος 2010, 08:42

sidpanos έγραψε:Η περιπέτεια του Λουίς Φελίπε Σκολάρι στην Μπουνιοντκόρ του Ουζμπεκιστάν, φαίνεται πως φτάνει σιγά-σιγά στο τέλος της, ύστερα από έναν χρόνο, αφού ο «Μπιγκ Φιλ» εξέφρασε την επιθυμία του να επιστρέψει είτε στην Ευρώπη είτε στην πατρίδα του. Μάλιστα, ήδη βρίσκεται σε συζητήσεις με τη διοίκηση της ομάδας για να λύσει το συμβόλαιό του.

«Αν φτάσουμε σε συμφωνία, θα είμαι ελεύθερος να αποφασίσω το μέλλον μου» δήλωσε ο Βραζιλιάνος, του οποίου το συμβόλαιο του απέφερε 13 εκατομμύρια ευρώ ετησίως και το οποίο λήγει τον Δεκέμβρη του 2010. Η διοίκηση της Μπουνιοντκόρ θέλει να μειώσει τα έξοδά της και έτσι ξεκίνησε συζητήσεις μαζί του για λύση του συμβολαίου του.

Αναφορικά με το που θα μπορούσε να είναι ο νέος σταθμός της προπονητικής του καριέρας, σημείωσε πως «αν είναι στην Ευρώπη, θα πρέπει να είναι μια καλή ομάδα. Οχι μία που θα ‘μάχεται’ να βγει τέταρτη, αλλά μία που θα παλεύει για τίτλους. Η μπορώ να επιστρέψω στη Βραζιλία. Λείπω επτά χρόνια».

http://www.exedrasports.gr/football/int ... 621&cid=28

Κοίτα να δεις... Εμείς για τίτλο θα παλέβουμε... Αν ρίξεις τις απαιτήσεις σου περίπου 12,5 εκατομμύρια το χρόνο για 3 χρόνια, δηλαδή πάρεις συνολικά 37,5 εκατομμύρια λιγότερα, τότε θα σε δεχτούμε!!! :?
Άβαταρ μέλους
gika
 
Δημοσιεύσεις: 17055
Εγγραφή: Δευτ 28 Ιαν 2008, 15:52
Τοποθεσία: Λονδίνο

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2010 (προσωρινό)

Δημοσίευσηαπό sidpanos » Τρί 25 Μάιος 2010, 09:40

Απομακρύνεται το ενδεχόμενο να αποδεχτεί την πρόταση του ΠΑΟΚ ο Ζόρζε Κόστα και να αντικαταστήσει τον Φερνάντο Σάντος στην τεχνική του ηγεσία. Οι επαφές που είχε ο 39χρονος Πορτογάλος προπονητής με τον Σέρτζιο Κονσεϊσάο φαίνεται πως δεν θα έχουν ευτυχή κατάληξη και ο παλαίμαχος αμυντικός όλα δείχνουν πως θα συμφωνήσει με την Ακαδέμικα.

Μιλώντας στη «SportDay» ο Ζόρζε Κόστα δήλωσε: «Έχω μία οικογένεια η οποία περιμένει τι θα αποφασίσω, όμως είμαι έτοιμος να πάω εφόσον χρειαστεί και στην Ελλάδα και στην Κύπρο. Άρα, αυτό δεν είναι το μεγαλύτερο πρόβλημα. Για εμένα το πιο σημαντικό είναι να γνωρίζω το πρότζεκτ μιας ομάδας. Για τον ΠΑΟΚ τα ξέρω όλα. Δίχως αμφιβολία θα είναι μία πρόκληση για την καριέρα μου, αν συνεχίσω εκεί. Έχω πολλές προτάσεις και τις μελετάω. Σύντομα όμως θα πρέπει να καταλήξω στο τι θα κάνω την επόμενη σεζόν».

Το θέμα δεν έχει κλείσει οριστικά, αλλά η επιστροφή του Ζήση Βρύζα στη Θεσσαλονίκη, ίσως μαρτυρά πολλά. Ο τεχνικός διευθυντής του «Δικεφάλου του Βορρά» θα κάνει μία τελευταία προσπάθεια να πείσει τον άλλοτε συμπαίκτη του, αλλά ήδη οι άνθρωποι του ΠΑΟΚ έχουν αρχίσει να κοιτούν άλλες λύσεις για τον πάγκο.

Και στο βάθος… Φερέιρα

Τις τελευταίες ώρες φημολογείται πως ο Ζεσουάλδο Φερέιρα μπορεί να καταλήξει στον πάγκο του ΠΑΟΚ μέσα από μία αλυσίδα εξελίξεων. Ο 64χρονος τεχνικός δεν κατάφερε να οδηγήσει την Πόρτο φέτος στο Champions League (τερμάτισε τρίτη) και πιθανότατα θα αποτελέσει παρελθόν. Ωστόσο δεσμεύεται με ακόμη έναν χρόνο συμβόλαιο και θα πρέπει να αποζημιωθεί. Ο πρόεδρος της Πόρτο, Πίντο ντα Κόστα, δεν θα έλεγε όχι στο να μοιραστεί το «οικονομικό βάρος» του Πορτογάλου προπονητή με τον ΠΑΟΚ, που με τη σειρά του θα ήταν ευτυχής να έχει στον πάγκο του έναν τεχνικό της εμπειρίας και των ικανοτήτων του Φερέιρα.

Ο τελευταίος εργάζεται ως προπονητής από το 1981 και με εξαίρεση ένα ανεπιτυχές πέρασμα από την Μπενφίκα από το 2001 έως το 2003, έχει παρουσιάσει σημαντικό έργο όπου έχει εργαστεί. Με την Πόρτο από το 2006 κατέκτησε τρία πρωταθλήματα και δύο Κύπελλα, ενώ οδήγησε τους «δράκους» σε αξιόλογες πορείες στο Champions League.

Κρίσιμο ραντεβού για Τούμπα

Πιθανότατα σήμερα θα συναντηθούν εκπρόσωποι του ΠΑΟΚ, ανάμεσά τους και ο Θοδωρής Ζαγοράκης, με τον διευθύνοντα σύμβουλο της ΟΠΑΠ Α.Ε, καθώς η εταιρεία αναμένεται να δώσει λύση στο πρόβλημα χρηματοδότησης που πρέπει να γίνουν στην Τούμπα για να δώσει εκεί η ομάδα τους αγώνες της στα προκριματικά του Champions League. Το θέμα θα πρέπει να τακτοποιηθεί το συντομότερο δυνατό, καθώς σύμφωνα με τους μηχανικούς απαιτείται περίπου ένας μήνας για να τελειώσουν οι εργασίες.

απο sport-fm.gr
---ΠΑΩ ΕΓΩ ΠΟΥ'ΜΑΙ ΚΙ ΑΔΥΝΑΤΟΣ Κ ΑΝΕΒΑΙΝΩ Κ ΚΑΤΕΒΑΙΝΩ Κ ΕΧΩ ΓΙΝΕΙ ΣΑΝ ΣΟΥΒΛΙ Κ ΕΣΥ ΕΙΣΑΙ 800 ΚΙΛΑ ΑΗΔΙΑ---
--why's the rum always gone?--
--και θέλω να με πεις....--
--http://www.youtube.com/watch?v=YLMTFNNsCAs&playnext=1&list=PLBF0DF22E877ACF23&index=48--
Άβαταρ μέλους
sidpanos
 
Δημοσιεύσεις: 4153
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 07:30
Τοποθεσία: ΑΣΠΡΟΜΑΥΡΗ ΝΑΠΟΛΗ ΚΟΝΤΑ ΣΤΟ ΠΑΤΡΙΚΟ ΤΟΥ ΜΠΕΛΛΟΥ

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2010 (προσωρινό)

Δημοσίευσηαπό Lord » Τρί 25 Μάιος 2010, 09:59

Το κασέ του Ζεσουάλδο πόσο είναι όμως ??
Ξέρετε κύριοι δημοσιογράφοι??
Εάν ναι τότε πείτε μας πώς στο καλό θα το καλύψει ο ΠΑΟΚ.. :evil:
ΠΑΟΚ ο ένας,στον κόσμο άλλος κανένας..
ΠΑΟΚ γιατί,γιατί μας βγάζεις την ψυχή...
Άβαταρ μέλους
Lord
 
Δημοσιεύσεις: 4153
Εγγραφή: Δευτ 27 Οκτ 2008, 23:40
Τοποθεσία: Ξεσαλόνικα

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2010 (προσωρινό)

Δημοσίευσηαπό e8nos » Τρί 25 Μάιος 2010, 12:51

μια λυση τυπου δερμιτζακη-τοπαλιδη θα ειναι πολυ ενδιαφερον!εχω εμπιστοσυνη στην δοιηκηση!
Άβαταρ μέλους
e8nos
 
Δημοσιεύσεις: 877
Εγγραφή: Κυρ 04 Μάιος 2008, 08:31
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2010 (προσωρινό)

Δημοσίευσηαπό diniko80 » Τρί 25 Μάιος 2010, 13:49

κουβεντιδης γκολ...οι τελευταιες παραγραφοι φωτογραφιζουν δερμιτζακη για απειρο και αγγελο ή τεριμ ή καποιον μειωμενου ρισκου για εμπειρο.....
Οι συνέπειες ενός τριετούς λάθους

Πέρυσι τέτοια εποχή, ο ΠΑΟΚ ήταν ήδη μια σχεδόν έτοιμη ομάδα. Τέλη Μαίου είχε προπονητή και είχε ήδη κάνει τις περισσότερες μεταγραφές του. Τέτοιες μέρες του 2009, είχαν φύγει όλοι για κανονικές διακοπές και είχαν το κεφάλι τους ήσυχο.

Οι συνέπειες ενός τριετούς λάθους

Φέτος τα πράγματα είναι λίγο διαφορετικά. Προπονητής ακόμη δεν υπάρχει, μετά το διαζύγιο με τον Σάντος, ο σχεδιασμός δεν έχει προχωρήσει, πλην της επιστροφής του Σαλπιγγίδη, υπάρχει ένα άνοιγμα, που ξεπερνά τα δύο εκατομμύρια και πρέπει να καλυφθεί και προς το παρόν, κανείς δεν έχει το μυαλό του στις διακοπές.

Νομίζω ότι αυτές μπορεί να είναι και οι πιο δύσκολες μέρες του Ζαγοράκη, από τη μέρα που ανέλαβε τη διοίκηση του ΠΑΟΚ. Βλέπει μια ομάδα, που ο ίδιος έφερε ως εδώ, να έχει ξεπεράσει τον εαυτό της, να θέλει να πάει ακόμη πιο πέρα, αλλά ένα αόρατο χαλινάρι, να την εμποδίζει.

Για τον Ζαγοράκη, ήταν ίσως μικρότερος ο πονοκέφαλος, όταν κλήθηκε να μετατρέψει ένα ερείπιο σε μια ανταγωνιστική ομάδα, τότε δεν είχε τίποτα να χάσει. Τώρα, που βλέπει ότι δυσκολεύεται να γεμίσει βενζίνη το ρεζερβουάρ αυτής της ανταγωνιστικής ομάδας για να δώσει γκάζι, πρέπει να αισθάνεται χειρότερα. Είναι σαν να πεινάει το παιδί σου και να μην έχεις να το ταίσεις.

Η λέξη κλειδί είναι βέβαια το οικονομικό. Ο ΠΑΟΚ βρίσκεται σήμερα μπροστά σε έναν ψηλό τοίχο, διότι αυτά τα τρία χρόνια δεν έγινε η προσπάθεια, που έπρεπε να γίνει (τουλάχιστο αυτό δείχνει το αποτέλεσμα), για να εξασφαλιστεί η χρηματοδότηση της ομάδας, ειδικά την ώρα, που θα έπρεπε να επιχειρήσει να πιάσει κορυφή. Τώρα, δηλαδή. Κεφάλαια δεν υπάρχουν, ο ΠΑΟΚ ασθμαίνει, την ώρα που ο κόσμος ζητά, καθώς η τελευταία σεζόν του δημιούργησε προσδοκίες.

Οικονομικός ήταν κατά βάθος κι ο λόγος που έφυγε ο Σάντος και τον αναλύσαμε στο προηγούμενο σχόλιο, δεν είχε να κάνει με τα δικά του χρήματα, αλλά με τα καύσιμα για να τρέξει ο ΠΑΟΚ. Σεβαστή η φιλότιμη προσπάθεια να αναδειχτεί ο Πορτογάλος ως... λιποτάκτης, κοντά στο νου κι η γνώση άλλωστε, αλλά δεν νομίζω ότι αυτές είναι πρακτικές ΠΑΟΚ. Ο Σάντος, απλά κατέδειξε το πρόβλημα. Και μάλιστα πολύ νωρίς, για όσους τον παρακολουθούσαν.

Ο ΠΑΟΚ είναι σε ένα αδιέξοδο και αναγκασμένος υπό συνθήκες πίεσης και χωρίς τα μέσα, να προγραμματίσει την επόμενη σεζόν. Ο Ζαγοράκης ήλπιζε τουλάχιστο ότι θα έκλεινε γρήγορα το θέμα προπονητή, για να αποφύγει κραδασμούς, με μία πιο οικονομική λύση, αλλά λύση προοπτικής, όπως για παράδειγμα η περίπτωση του Ζορζ Κόστα, ωστόσο δεν φαίνεται να του κάθεται.

Ο κολλητός του Κονσεϊσάο πολύ το παίδεψε και εκ των πραγμάτων, ο πρόεδρος του ΠΑΟΚ είναι αναγκασμένος να πάρει την κατάσταση στα χέρια του. Ούτως ή άλλως, ότι και να γίνει, αυτός θα χρεωθεί στο τέλος την ευθύνη, οπότε είναι αποφασισμένος να κάνει ο ίδιος την επιλογή. Αν είναι λάθος, τουλάχιστο ας πληρώσει ένα δικό του λάθος.

Ο Ζαγοράκης ξέρει ότι σε έναν μήνα ξεκινά η προετοιμασία, σε δύο μήνες ο ΠΑΟΚ παίζει κρίσιμα ευρωπαϊκά παιχνίδια κι επίσης ξέρει καλύτερα από τον καθένα, πως ο χρόνος τρέχει σαν το νερό. Στο θέμα προπονητή τα δεδομένα είναι δύο. Πρώτον, ο πρόεδρος του ΠΑΟΚ ελάχιστες φορές έπεσε έξω σ΄ αυτά τα τρία χρόνια στις ποδοσφαιρικές του αποφάσεις.

Οι περισσότερες, που πήρε, αποδείχτηκαν σωστές, έστω κι αν αρχικά κάποιες αντιμετωπίστηκαν με έντονα κριτική διάθεση. Δεύτερον, σαν άνθρωπος και ειδικά σαν ποδοσφαιρικός παράγοντας, που έχει στα χέρια του τις τύχες μιας ομάδας, που ξέρει πως δεν του ανήκει, δεν «τζογάρει» και πάντα πηγαίνει σε επιλογές μειωμένου ρίσκου.

Και στο θέμα προπονητή, η απόφαση που θα πάρει, θα είναι μειωμένου ρίσκου. Είτε θα επιλέξει κάποιον, τον οποίο ο ίδιος ξέρει προσωπικά, άρα ξέρει ποιος είναι και τι μπορεί να δώσει, όπως έκανε πριν τρία χρόνια με τον Σάντος, είτε θα εμπιστευτεί την άποψη ανθρώπων, που ξέρει ότι θέλουν περισσότερο από τον ίδιο, να μην πέσει έξω.

Σ΄ αυτές τις περιπτώσεις, βλέποντας κανείς τον χάρτη, αναγκαστικά το βλέμμα πρέπει να πάει προς τα δεξιά. Το πόσο δεξιά, είναι ένα ερώτημα. Αν το ταξίδι προς τα δεξιά δεν είναι μικρό, τότε είμαστε στη δεύτερη περίπτωση, μην ξεχνάμε άλλωστε ότι πρέπει να βγουν γρήγορα και τα διαρκείας, γιατί χρειάζονται χρήματα.

Αν το ταξίδι είναι κοντινό, τότε είμαστε στην πρώτη περίπτωση, που μπορεί να συγκεντρώνει λίγες πιθανότητες, αλλά αν τελικά επιλεγεί, πάει να πει ότι δεν γίνονταν αλλιώς. Και σε αυτή την περίπτωση, ο Ζαγοράκης θα χρειαστεί περισσότερη στήριξη από ποτέ...
Άβαταρ μέλους
diniko80
 
Δημοσιεύσεις: 2758
Εγγραφή: Τρί 13 Μάιος 2008, 12:54

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2010 (προσωρινό)

Δημοσίευσηαπό MANIAKOS » Τρί 25 Μάιος 2010, 14:19

πολυ ρεαλιστικο αρθρο....
Άβαταρ μέλους
MANIAKOS
 
Δημοσιεύσεις: 33752
Εγγραφή: Τετ 25 Ιουν 2008, 21:34

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2010 (προσωρινό)

Δημοσίευσηαπό DimisK » Τρί 25 Μάιος 2010, 15:42

Ετσι είναι....
Carpe Diem...Believe in PAOK.....
Άβαταρ μέλους
DimisK
 
Δημοσιεύσεις: 4973
Εγγραφή: Τετ 23 Απρ 2008, 13:56
Τοποθεσία: MARKOPOULON MESOGEION

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2010 (προσωρινό)

Δημοσίευσηαπό gika » Τρί 25 Μάιος 2010, 16:28

To άρθρο τα λέει καλά.

Αλλά διαφωνώ κάθετα με τον τίτλο!!!

"Οι συνέπειες ενός τριετούς λάθους"

Το λάθος αγαπητέ δημοσιοκάφρε δεν ήταν το τριετές πλάνο. Το λάθος είναι ότι δεν υπήρχε σχέδιο για το τι θα γίνει μετά την ολοκλήρωση του πλάνου...

Και τα πράγματα δεν είναι όσο μαύρα φαίνονται...

Οκ. Τώρα δεν έχουμε λεφτά για πολλά πολλά. Ας πορευθούμε όπως είμαστε και με ότι έχουμε! Έχουμε δει τι μπορεί να κάνει αυτή η ομάδα όπως είναι.

Αν περάσουμε τον πρώτο προκριματικό γύρω τσου λου, εξασφαλίζουμε της συμμετοχή μας σε ομίλους ευρωπαικής οργάνωσης. Με τους αγώνες που θα παίξουμε, από του χρόνου θα είμαστε στους ισχυρούς στα προκριματικα (για το γου λου μιλάω) οπότε το έργο για να μπαίνουμε κάθε χρόνο σε ομίλους ουέφα με τον καιρό θα γίνεται όλο και πιο εύκολο. Αν μέσα στα επόμενα 10 χρόνια μπαίνουμε κάθε χρόνο σε ομίλους ουέφα και κάνουμε έστω και μία χρονιά το ΜΠΑΜ και περάσουμε σε ομίλους τσου λου, ανεβαίνουμε πάρα πολύ στις ειδικές βαθμολογίες και θα έχουμε 3 εκατομμύρια παραπάνω έσοδα το λιγότερο ετησίως!!!

Αυτή η περίοδος είναι δύσκολη γιατί δεν μπήκαμε στους ομίλους του ΟΥΕΦΑ στην αρχή της χρονιάς. Αυτό πληρώνουμε. Αλλά φέτος είμαστε καλύτερα, και αν εράσουμε το πρόβλημα μας λύθηκε!!!

Οπότε κύριε δημοσιοκάφρε μην τα παρουσιάζεις όλα τόοοσο μαύρα γιατί ο ΠΑΟΚ μας θα τον βρει τον δρόμο του αργά ή γρήγορα. Το καλό νικάει το κακό. Γυρίζει ο τροχός γαμάει κι ο φτωχός κτλ. Ασχολήσου λίγο με τους "αιώνιους" πράσινους και κόκκινους που δεν έχουν πρόεδρους, προπονητές και λεφτά για μεταγραφές... Γιατί αυτοί είναι σε χειρότερη θέση από αυτή του ΠΑΟΚ!!!!
Άβαταρ μέλους
gika
 
Δημοσιεύσεις: 17055
Εγγραφή: Δευτ 28 Ιαν 2008, 15:52
Τοποθεσία: Λονδίνο

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2010 (προσωρινό)

Δημοσίευσηαπό Realcon » Τρί 25 Μάιος 2010, 16:37

Ο ΠΑΟΚ πάνω απ´ όλα, τι έγινε παλικάρια με τα φειγ βολάν;
Εμείς πάνω απ´ όλα;
Κύριοι ο ΠΑΟΚ είναι δικός μου και δικός σας.
Είμαστε μια οικογένεια.
Δεν είναι κανείς πιο ΠΑΟΚ από κανέναν.
Αφήστε τους ανθρώπους του ΠΑΟΚ που ξέρουν να κάνουν καλύτερα την δουλειά από τον καθένα.
Ο ΠΑΟΚ ήταν στην αφάνεια. Ο Ζαγορακης και στην συνέχεια με τον Βρυζα ο ΠΑΟΚ βρήκε τον δρόμο του.
Ο ΠΑΟΚ πάνω απ´ όλα και κανείς ΠΑΟΚτησης πάνω από τον ΠΑΟΚ!!!

Υ. Σ. Ζητώ συγνώμη για το off topic. Είναι για το θέμα Σαλπιγγιδη, στο κεντρικό. Και πάλι συγνώμη.
“Κύριε Ιησού Χριστέ, ελέησόν με”.
ΔΟΞΑΣΜΕΝΟ ΤΟ ΑΓΙΟ ΟΝΟΜΑ ΣΟΥ ΚΥΡΙΕ ΙΗΣΟΥ ΧΡΙΣΤΕ!
Άβαταρ μέλους
Realcon
 
Δημοσιεύσεις: 3626
Εγγραφή: Δευτ 14 Απρ 2008, 01:48

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2010 (προσωρινό)

Δημοσίευσηαπό gika » Τρί 25 Μάιος 2010, 16:39

Και από την άλλη το μόνο πρόβλημα, ή μάλλον η μόνη πηγή προβλημάτων είναι οι απαιτήσεις του κόσμου.

Βγήκαμε φέτος δεύτεροι και νομίζουμε ότι μας ανήκει ο κόσμος. Κάτι αδέρφια είπαν ότι η διαφορά της πρωταθλήτριας Ευρώπης Ίντερ με τον δευτεραθλητή Ελλάδας ΠΑΟΚ είναι ο μίλιτο... Δεν είναι έτσι.

Μετά από τόσες επιτυχίες πήραν τα μυαλά μας αέρα. Απαιτούμε ομίλους Τσάμπιονς Λιγκ, μεταγραφές αεροδρομίου και πρωταθλήματα.

Με τι;;;

Με τον αγαπάω νάπολι, τον σέξυ μπρούνο, τον πάω ακόμα και στην σεγούντα ντιβιζιόν για την τενερίφη, τον γεροντοεπαναστάτη, τον βάζω γκολ μόνο στα ντέρμπυ, τον μπιμπιπ και τον είμαι χαφ αλλά ξέρω τακτική και παίζω εξτρεμ;;;;

Επειδή ο Ελ μεκάνικο έκανε μαγικά 3 χρόνια τώρα δεν γίναμε και Ίντερ!!!

Θέλουμε πολύ δουλειά ακόμα. Πάρα πολύ.

Η διαφορά μου με πολλά μέλη του σάιτ είναι ότι εγώ είμαι νέος. Μπορώ να κάνω υπομονή και να δω τον ΠΑΟΚ εκεί που του αρμόζει μετά από 10-15 χρόνια. Εκείνοι επειδή κουράστηκαν τόσα χρόνια με όλα αυτά που έγιναν (και λογικό ήταν) και μόνο που βλέπουν κάτι να λάμπει, το βαφτίζουν χρυσό. Τόσο καιρό ονειρεύονταν χρυσό αλλά παντού βλέπανε θολά πράγματα. Με το που είδαν μία λάμψη, πιστεύουν ότι βρήκαν τον χρυσό!!

Υπομονή, κουράγιο και πλάνο χρειάζονται. Και φυσικά στήριξη!!

ΕΜΕΙΣ ΜΑΖΙ ΓΙΑ ΜΙΑ ΖΩΗ...

Στόχος η καθιέρωση ψηλά και όχι η ομάδα πυροτέχνημα!!
Άβαταρ μέλους
gika
 
Δημοσιεύσεις: 17055
Εγγραφή: Δευτ 28 Ιαν 2008, 15:52
Τοποθεσία: Λονδίνο

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Μεταγραφολογία

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Google [Bot] και 5 επισκέπτες