Δημήτρης Βεργίνης

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του φετινού πρωταθλήματος Α1 και όλων των παρελλειπομένων...

Δημήτρης Βεργίνης

Δημοσίευσηαπό tolis1186 » Πέμ 03 Ιαν 2008, 20:54

Mr Δεκέμβριος ο Βεργίνης

Εικόνα
Κάποιοι απόρησαν όταν ο 20χρονος Δημήτρης Βεργίνης πήρε το χρίσμα του αρχηγού στην ομάδα του ΠΑΟΚ. Ο έλληνας άσος, όμως, απέδειξε από τις πρώτες αγωνιστικές της φετινής σεζόν ότι έχει γερές πλάτες για να αντέξει το ...βαρύ φορτίο. Μάλιστα, χάρη στις εκπληκτικές του εμφανίσεις, ο Βεργίνης ...έκλεψε την παράσταση και κέρδισε τον τίτλο του πολυτιμότερου παίκτη της Α1 τον Δεκεμβρίου.

Στο ματς της 1ης Δεκεμβρίου με αντίπαλο την Ολυμπιάδα για την 7η αγωνιστική της Α1, ο Βεργίνης σημείωσε 26 πόντους (με 10/10 βολές, 2/7 δίποντα, 4/7 τρίποντα), ενώ είχε ακόμη 2 ριμπάουντ, 3 ασίστ, 1 λάθος και 1 κλέψιμο. Στη συνέχεια ακολούθησε η ήττα από την ΑΕΚ, όπου ο έλληνας γκαρντ δεν βρέθηκε στην καλύτερή του μέρα και έμεινε στους 7 πόντους.

Η άφιξη του Κώστα Φλεβαράκη άλλαξε την αγωνιστική εικόνα του ΠΑΟΚ και ο Βεργίνης έγινε ακόμη καλύτερος. Ο Δικέφαλος νίκησε τον Πανιώνιο στο Ελληνικό με 77-74 με τον Βεργίνη να σημειώνει 19 πόντους (7/8 βολές, 3/5 διπ., 2/5 τριπ.) και να μοιράζει 3 ασίστ. Μετά από αυτή την εμφάνιση ο Βεργίνης κέρδισε και τον τίτλο του MVP της 9ης αγωνιστικής της Α1.

Τέλος, στο ματς της 10ης αγωνιστικής με την ΑΕΛ στις 29 Δεκεμβρίου ο Βεργίνης ήταν και πάλι εξαιρετικός σημειώνοντας 22 πόντους με εξαιρετικά ποσοστά (4/4 βολές, 3/5 δίποντα, 4/5 τρίποντα).

Χάρη σε αυτά του τα κατορθώματα ο νεαρός αρχηγός του ΠΑΟΚ κέρδισε τον τίτλο του πολυτιμότερου παίκτη για τον μήνα Δεκέμβριο και άφησε πίσω του τον Τζερεμάια Μάσεϊ του Αρη και τον Γιώργο Πρίντεζη του Ολυμπιακού.

sport.gr
http://realgr.realbb.net
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
tolis1186
 
Δημοσιεύσεις: 209
Εγγραφή: Παρ 28 Δεκ 2007, 01:00
Τοποθεσία: Thessaloniki

Δημοσίευσηαπό nos » Πέμ 03 Ιαν 2008, 23:07

ο βεργινης μας δειχνει οτι εχει πολλα να χαρισει ακομα στον παοκ γιατι σε καθε παιχνιδι του ολο και γινεται καλυτερος και αξιζει αυτο που εχει :D
nos
 
Δημοσιεύσεις: 26
Εγγραφή: Κυρ 09 Δεκ 2007, 21:28

Δημοσίευσηαπό nos » Πέμ 03 Ιαν 2008, 23:07

ο βεργινης μας δειχνει οτι εχει πολλα να χαρισει ακομα στον παοκ γιατι σε καθε παιχνιδι του ολο και γινεται καλυτερος και αξιζει αυτο που εχει :D
nos
 
Δημοσιεύσεις: 26
Εγγραφή: Κυρ 09 Δεκ 2007, 21:28

Δημοσίευσηαπό midenistis » Παρ 04 Ιαν 2008, 18:41

Θα μας τον ζητάνε Αθηναικές ομάδες κι αυτόν, αλλά δε πρέπει να δωθεί.
Άβαταρ μέλους
midenistis
 
Δημοσιεύσεις: 1331
Εγγραφή: Τετ 05 Δεκ 2007, 02:49
Τοποθεσία: West Side Salonica

Δημοσίευσηαπό midenistis » Τετ 19 Μαρ 2008, 00:54

Ο Βεργίνης στο All Star Game της FIBA (18/03/2008)

Στο All Star Game της FIBA, που θα πραγματοποιηθεί την επόμενη Τρίτη (25 Μαρτίου 2008) στην Κύπρο θα συμμετέχει ο Δημήτρης Βεργίνης. Ο αρχηγός του ΠΑΟΚ, έλαβε πρόσκληση για να συμμετέχει στη γιορτή του μπάσκετ που θα γίνει στο γήπεδο «Σπύρος Κυπριανού» της Λεμεσού και θα είναι ο μοναδικός Ελληνας καλαθοσφαιριστής που θα αγωνιστεί στο All Star Game.

Σχολιάζοντας την πρόσκληση που δέχτηκε και τη συμμετοχή του στο All Star Game ο Δημήτρης Βεργίνης τόνισε: «Είναι μία μεγάλη τιμή για μένα, πιστεύω όμως ότι είναι και για την ομάδα μου τον ΠΑΟΚ, αλλά και για το Ελληνικό μπάσκετ γενικότερα. Γνωρίζω πως θα είμαι ο μοναδικός Ελληνας παίκτης που θα συμμετέχει σε αυτό το παιχνίδι και το γεγονός αυτό είναι ακόμη μεγαλύτερη τιμή για μένα, πολύ περισσότερο από τη στιγμή που το All Star Game θα διεξαχθεί στην Κύπρο. Χαίρομαι για την πρόσκληση, θέλω με τη συμμετοχή μου να εκπροσωπήσω την ομάδα μου και την Ελλάδα και να απολαύσω τη συμμετοχή μου σε αυτή τη γιορτή του μπάσκετ. Θα είναι κι ένα ευχάριστο διάλειμμα από τις πολύ σημαντικές υποχρεώσεις που έχω με τον ΠΑΟΚ, διότι εκεί είναι στραμμένη η προσοχή μου και η δική μου και όλων των συμπαικτών μου. Με την ευκαιρία θα ήθελα να πω ότι ο μεγάλος στόχος που έχουμε θέσει με την ομάδα του ΠΑΟΚ για τη φετινή χρονιά και η υλοποίησή του, είναι το βασικό ζητούμενο κι αυτό που έχει σημασία για όλους μας, περισσότερο από κάθε τι. Δημιουργήθηκε μία αναστάτωση τις προηγούμενες ημέρες, χωρίς να υπάρχει ουσιαστικός λόγος, καθώς η πρόκληση για τη συμμετοχή μου σε έναν αγώνα επίδειξης που είναι βεβαίως γιορτή, είναι τιμητική, αλλά σε καμία περίπτωση δεν μπορεί να έχει μεγαλύτερη σημασία και προτεραιότητα σε σχέση με τις υποχρεώσεις που έχω με τον ΠΑΟΚ. Η αλλαγή που έγινε στο πρόγραμμα του πρωταθλήματος νομίζω ότι ήταν μία ευτυχής συγκυρία, για να είναι εφικτός ένας συνδυασμός, για να συμμετέχω και στο ALL Star Game, αλλά και στις υποχρεώσεις που έχω με τον ΠΑΟΚ».

Αυτή θα είναι η τρίτη συμμετοχή του Δημήτρη Βεργίνη σε All Star Game, καθώς το 2006 και το 2007 είχε συμμετάσχει στο Ελληνικό All Star Game με τις ομάδες νέων, ενώ είχε αναδειχθεί MVP στη διοργάνωση που το 2006 έγινε στη Λάρισα.

Ο αρχηγός του ΠΑΟΚ αναφερόμενος και στη συνέχεια του Ελληνικού πρωταθλήματος, τόνισε: «Το παιχνίδι με την Ολυμπιάδα είναι πλέον παρελθόν για μας. Από αυτό τον αγώνα άλλωστε, κρατάμε μόνο τη νίκη και τίποτε περισσότερο. Δεν παίξαμε καλά κι αυτό είναι κάτι που μας προβληματίζει, αν και σε μεγάλο βαθμό οφείλεται στο άγχος. Συνεχίζουμε την προσπάθειά μας, δουλεύουμε καθημερινά στην προπόνηση, πιστεύω ότι δίνουμε όλοι μας τον καλύτερό μας εαυτό και θέλουμε να κάνουμε αυτό που πρέπει για να πετύχουμε το στόχο μας. Η προσπάθειά μας δεν είναι εύκολη, αλλά είναι μεγάλη και σε αυτήν θέλουμε συμπαραστάτες όλους τους φιλάθλους του ΠΑΟΚ. Η παρουσία τους στο γήπεδο μόνο θετικά αποτελέσματα μπορεί να έχει και για αυτό θα κάνουμε ότι μπορούμε για να τους έχουμε δίπλα μας».

http://www.paokbc.gr
Άβαταρ μέλους
midenistis
 
Δημοσιεύσεις: 1331
Εγγραφή: Τετ 05 Δεκ 2007, 02:49
Τοποθεσία: West Side Salonica

Δημοσίευσηαπό Lakistuta » Τετ 19 Μαρ 2008, 08:34

Μπραβο στο παιδι...εφτασε ως εδω με σκληρη δουλεια και με σκληρη δουλεια ευχομαι να συνεχισει και πιο ψηλα (παντα με την ΠΑΟΚαρα μας)
Take Hold Of The Flame!!!
REVOLUTION!!!
Άβαταρ μέλους
Lakistuta
 
Δημοσιεύσεις: 2181
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 12:46
Τοποθεσία: ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑ

Δημοσίευσηαπό midenistis » Τετ 26 Μαρ 2008, 03:54

Ο Βεργίνης στο All Star Game (25/03/2008)

Εικόνα
Το μεσημέρι της Τετάρτης αναμένεται στη Θεσσαλονίκη ο Δημήτρης Βεργίνης, μετά την ολοκλήρωση του All Star Game της FIBA που διεξήχθη στη Λεμεσό. Ο αρχηγός του ΠΑΟΚ, ήταν ο μοναδικός Ελληνας παίκτης που συμμετείχε στη γιορτή του μπάσκετ και αγωνίστηκε με την ομάδα των Ευρωπαίων παικτών, που ηττήθηκαν πάντως από τους ξένους με 116-118. Ο Δημήτρης Βεργίνης αγωνίστηκε για τέσσερα περίπου λεπτά και πέτυχε 3 πόντους με 1/1 τρίποντο.

Ο αρχηγός του ΠΑΟΚ αναμένεται να ξεκινήσει και πάλι προπονήσεις με την ομάδα του ΠΑΟΚ από το απόγευμα της Τετάρτης.

http://www.paokbc.gr
Άβαταρ μέλους
midenistis
 
Δημοσιεύσεις: 1331
Εγγραφή: Τετ 05 Δεκ 2007, 02:49
Τοποθεσία: West Side Salonica

Δημοσίευσηαπό midenistis » Σάβ 05 Απρ 2008, 22:12

Who is the most progressive young player in A1?

Perperoglou 10%

Sakota 4%

Vasilopoulos 30%

Verginis 49%

Vouyoukas 7%

Total voters: 250

Έτσι... ας συνεχίσουμε τις ψήφους!
Άβαταρ μέλους
midenistis
 
Δημοσιεύσεις: 1331
Εγγραφή: Τετ 05 Δεκ 2007, 02:49
Τοποθεσία: West Side Salonica

Πωλείται ο Βεργίνης

Δημοσίευσηαπό ras.d.s » Παρ 02 Μάιος 2008, 21:31

Σε πολλα σαιτ και εφημεριδες γραφεται οτι ο γαυρος και ο βαζελος ειναι ετοιμει να αρπαξουν τον βεργινη.επισης στο σαιτ του μετροπολης γρασφετε το ιδιο και οτι υπαρχει εμπλοκη του παντελονατου. Μην αφησουμαι να φυγει αλλο ενα ταλεντο στο γαυρο <φανταζεστε βεργινη βασιλειαδη βασιλοπουλο μαυροκεφαλιδη>μην κανεις καμια στιαπου παντελονατε να αλαξεις χωρα :evil:
και παοκ ξερω γω ξερω γω ενταξει παοκ ξερω ξερω γω ξερω γω ενταξει
Άβαταρ μέλους
ras.d.s
 
Δημοσιεύσεις: 80
Εγγραφή: Τρί 22 Απρ 2008, 12:22
Τοποθεσία: θεσσαλονικη ευοσμος

Δημοσίευσηαπό del » Παρ 02 Μάιος 2008, 21:44

τι να πω..συγχυστηκα οταν διαβασα τις φημες..ελπιζω να μην επιβεβαιωθουν..βασικα ειναι να βλεπεις στον γαυρο 3 παικτες που θα μποροθσαν να στελεχωνουν την μεγαλη ομαδα του ΠΑΟΚ.Φταινε πολλοι αλλα βασικα φταιμε κ εμεις που απαξιωνουμε την ομαδα τοσα χρονια κ εχουμε επιτρεψει σε ασχετους να επιβουλευονται την ομαδα που χαρισε τοσες χαρες κ το βασικοτερο εκανε πολλους νεους ΠΑΟΚτσηδες
del
 
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Δευτ 21 Απρ 2008, 20:07

Δημοσίευσηαπό gagas » Παρ 02 Μάιος 2008, 21:47

εμενα δεν με λυπει η διαφενομενη πωληση..ο παοκ δεν θα χαθει απο εναν παικτη..
το προβλημαειναι οτι ο παντελονατος θα συνεχισει να κινειται ανενοχλητος κ εμεις θα κοιμομαστε μεχρις οτου ξανακινδυνεψουμε να πεσουμε κατηγορια..

α ρε μαναβη..επι εποχης σου θα ηταν κρεμασμενος κ αυτος κ ο κολλητος του!!ελπιζω στη γενικη συνελευση μερικοι μερικοι να τα ακουσουν-μην πω τπτ χειροτερο-για τελευταια φορα κ να εξαφανιστουνε απο την πολη..

συνδεσμιτες ετοιμαστειτε..αφηστε τους διχασμους κ τις μαλακιες ειναι η τελευταια ευκαιρια να σωσουμε το μπασκετ..μην τους αφησετε να παρουν ανασα..διωξτε τους πριν καν αρχισει η συνελευση..

ΜΕΛΒΑ Κ ΧΡΥΣΕ K AΠΟ ΕΣΑΣ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΠΟΛΛΑ.ΜΗΝ ΜΑΣ ΞΕΝΕΡΩΣΕΤΕ Κ ΜΗΝ ΠΑΙΖΕΤΑΕ ΜΕ ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΟΥ ΠΑΟΚ.ΚΑΝΕΤΕ ΜΙΑ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΠΡΙΝ ΝΑ ΤΑ ΒΡΕΙΤΕ Κ ΝΑ ΑΦΑΝΙΣΕΤΕ ΤΙΣ ΚΑΤΣΑΡΙΔΕΣ..ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΑΛΛΟ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΔΟΣΙΑ ΤΗΣ ΟΜΑΔΑΣ ΜΑΣ..Κ ΘΑ ΕΥΘΥΝΕΣΤΕ Κ ΕΣΕΙΣ!!
Άβαταρ μέλους
gagas
 
Δημοσιεύσεις: 1113
Εγγραφή: Πέμ 17 Ιαν 2008, 01:16
Τοποθεσία: που?

Βεργίνης

Δημοσίευσηαπό teacher » Παρ 02 Μάιος 2008, 22:04

Δεν είναι και ότι καλύτερο να πουλιούνται παίκτες σε τέτοια ηλικία. Ελπίζω να σοβαρευτούν οι ιθύνοντες (όποιοι και να είναι τελικά αυτοί) και ο παίκτης να μείνει
Άβαταρ μέλους
teacher
 
Δημοσιεύσεις: 2217
Εγγραφή: Τρί 15 Απρ 2008, 06:25
Τοποθεσία: Μόνιμος κάτοικος Paokmania

Re: πωλειται ο βεργινης

Δημοσίευσηαπό LoverBoy » Παρ 02 Μάιος 2008, 23:07

ras.d.s έγραψε:Σε πολλα σαιτ και εφημεριδες γραφεται οτι ο γαυρος και ο βαζελος ειναι ετοιμει να αρπαξουν τον βεργινη.επισης στο σαιτ του μετροπολης γρασφετε το ιδιο και οτι υπαρχει εμπλοκη του παντελονατου. Μην αφησουμαι να φυγει αλλο ενα ταλεντο στο γαυρο <φανταζεστε βεργινη βασιλειαδη βασιλοπουλο μαυροκεφαλιδη>μην κανεις καμια στιαπου παντελονατε να αλαξεις χωρα :evil:



ΝΑΙ ΤΟ ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ ΦΙΛΕ ΜΟΥ....

ΔΕΝ ΘΑ ΚΕΡΔΙΣΕΙ ΤΙΠΟΤΑ Ο ΓΑΥΡΟΣ ΜΕ ΤΟΝ ΒΕΡΓΙΝΗ....

Στο καλό το παληκάρι και απο εδώ πανε κι'άλλοι.

Ο χειρότερος Playmaker στην ΙΣΤΟΡΙΑ του ΠΑΟΚ.

ΥΠΕΡΕΚΤΙΜΗΜΕΝΟΙ ΠΑΙΚΤΕΣ. Παίκτες που δεν μπορέσαν να κερδίσουν τον αδιάφορο Άρη για να σώσουν την Αξιοπρέπεια του ΠΑΟΚ.

Ποια Αξιοπρέπια δηλαδή αυτή εχει χαθεί απο τότε που ΑΝΕΛΑΒΕ ΤΟ ΚΑΘΗ-ΚΙ ο Πανελουδης με τις Ευλογείες του Κατσαρή...
ΑΠΟΔΕΙΞΗ ΟΤΙ ΤΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΓΗΠΕΔΑ ΔΕΝ ΦΑΙΡΝΟΥΝ ΤΗΝ ΑΝΟΙΞΗ(ΑΥΤΟ ΠΡΟΣ ΓΝΩΣΗΝ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΤΟΥΜΠΑ.....)

Αυτοί οι ΠΑΙΚΤΕΣ ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑΝ ΝΑ ΚΕΡΔΙΣΟΥΝ ΟΥΤΕ ΑΝ ΠΑΙΖΑΝ ΤΗ ΖΩΗ ΤΟΥΣ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΣΑΝ ΑΝΤΙΤΙΜΟ ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΗΤΤΑΣ....

Οπότε στο καλό....

Το πρόβλημα είναι το γενικό κατάντημα και το ΓΕΓΟΝΟΣ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΟΥΝ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΦΤΑΙΝΕ.

ΗΡΘΕ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΟΥΝ!!!
Δεν μπορεί ΣΕ ΚΑΘΕ ΣΤΡΑΒΗ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΑΥΞΗΣΗ ΜΕΤΟΧΙΚΟΥ ΚΕΦΑΛΑΙΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΛΟΥΝ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΕΙ ΤΑ ΣΠΑΣΜΕΝΑ ΚΑΙ ΤΑ ΧΡΕΗ...

ΥΠΟΤΙΜΟΥΝ ΤΗ ΝΟΗΜΟΣΥΝΗ ΜΑΣ ΚΑΙ ΕΚΜΕΤΑΛΕΥΟΝΤΑΙ ΜΕ ΤΟ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ΤΡΟΠΟ ΤΗΝ ΑΓΑΠΗ ΜΑΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΟΚ...
LoverBoy
 
Δημοσιεύσεις: 835
Εγγραφή: Πέμ 10 Απρ 2008, 02:34

Δημοσίευσηαπό LoverBoy » Παρ 02 Μάιος 2008, 23:25

vaskosg4 έγραψε:Μην απαξιώνετε τους πάντες και τα πάντα...
Όσο για το Βεργίνη, είμαι ο μόνος που νομίζω πως έχει ρήτρα (buy out) 40 ή 50 χιλιάρικα euro;;;



Δεν είναι θέμα Απαξίωσης, είμαι απο τους τυχερούς που έχουν δει

φοβερούς Playmaker σ'αυτήν την ομαδα, απο τον ΚΟΡΦΑ μεχρι τον Μούλα, τον Κολντεμπέλα, τον Μπουντουρη, το Σκαιλς κλπ...

Ο Βεργίνης ειναι μακράν ο χειρότερος(έιδικά στην αμυνα), αλλα το θέμα δεν ειναι εκεί....

Το θέμα ειναι η ΟΛΗ ΚΑΤΑΝΤΙΑ....
LoverBoy
 
Δημοσιεύσεις: 835
Εγγραφή: Πέμ 10 Απρ 2008, 02:34

Δημοσίευσηαπό ras.d.s » Παρ 02 Μάιος 2008, 23:58

αδερφε LOVERBOY ολοι αυτοι που ειπες ειχαν και αλλους 4 το λιγοτερο παικταραδες συμπαικτες και προπονηταραδες.το επιπεδο του ΠΑΟΚ το ρηξαν χαμηλα.ακουσες τη ειπε ο ζαγορ?ειρθαν παικτες τον ιανουαριο και χαθηκαν μεσα στη γενικο χαλι της ομαδας.ο βεργινης με την εθνικη εβγαζε ματια.τους εχεις για χαζους τον ομπραντοβιτς η τον κλαψιαρη να τον θελουνε?θελω να πω οτι σε μια ομαδα η οποια ειναι οτι ναναι να αλαζουν προπονητες να υπαρχει απαξιωση απο τον κοσμο οι αμερικανοι αδιαφοροι<γκιλεσπι ροου>τη να κανει ενα παιδακι.ειπες για μπουντουρη θυμασε ποσο καιρο ηταν στη σκια του κορφα?οταν εφυγε ο βασιλοπουλος λεγανε <ποιος μωρε ο αποντος?>καλο θα ειναι να κρατας τους παικτες τους μικρους σε ηλικια<παρακολουθα τη κανει ο μανολοπουλος>και να τους απαρτησης με καλους ωστε να μαθαινουν και κατι και οχι να ξεχναν και αυτο που ξεραν.οχι αλλη αιμοραγια για να να ξεχρεωνουν καποιοι της επιχηρησεις τους. :evil: :?
και παοκ ξερω γω ξερω γω ενταξει παοκ ξερω ξερω γω ξερω γω ενταξει
Άβαταρ μέλους
ras.d.s
 
Δημοσιεύσεις: 80
Εγγραφή: Τρί 22 Απρ 2008, 12:22
Τοποθεσία: θεσσαλονικη ευοσμος

Επόμενο

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα 2007-2008

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες