Basket League 2022-23

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του νέου πρωταθλήματος Basket League και όλων των παραλειπομένων...

Re: Stoiximan Basket League 2022-23

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Σάβ 19 Νοέμ 2022, 22:16

Κρίμα για τον α.ρ.η.σ.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89927
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Stoiximan Basket League 2022-23

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Κυρ 20 Νοέμ 2022, 14:22

BlackMagicPAOK έγραψε:Ιερό τέρας, Σπανουλης.
Από την ανακοίνωση του αρη για "σφαγή"

Ξεκινώντας από τις 15-0 βολές του δευτέρου ημιχρόνου και συνολικά 29-9 (με 26-15 φάουλ εις βάρος μας), σε έναν αγώνα που πλησίασε τους 100 πόντους, και συνεχίζοντας με δύο εξώφθαλμα λάθη κατά του Βασίλη Καββαδά (το «καροτσάκι» που χρεώθηκε… άουτ και το ανύπαρκτο φάουλ που σήμαινε βολές, αμφότερα σε κρίσιμα σημεία), υπάρχει μία σαφής «εικόνα». Το αποκορύφωμα ήταν το αντιαθλητικό φάουλ κατά του Βασίλη Τολιόπουλου στην τελευταία φάση (όταν ο Σακούρ Τζούστον τραβούσε τη φανέλα του παρατεταμένα), το οποίο δεν καταλογίστηκε καν ως απλό φάουλ! "



Boo-fucking-hoo.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46914
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Stoiximan Basket League 2022-23

Δημοσίευσηαπό palok » Δευτ 21 Νοέμ 2022, 09:17

θυμηθείτε λίγο Γιαννάκη στο Μαρούσι.
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10606
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Stoiximan Basket League 2022-23

Δημοσίευσηαπό BlackMagicPAOK » Τρί 22 Νοέμ 2022, 12:21

Φέτος στο κύπελο έχει final 8!
" οι τέσσερις ομάδες από Α2, Β (ηρακλής, πανιώνιος, παπαγος + 1 ακόμη) θα παλέψουν σε δύο ημιτελικούς, με τους νικητές να προκρίνονται στον "τελικό" της Γ' φάσης. Η ομάδα που θα σταθεί όρθια σε αυτό το ματς, θα προκριθεί στο Final Eight στο οποίο θα συναντήσει τις ομάδες που θα βρίσκονται
στις θέσεις 1-7 στο φινάλε του α' γύρου της Basket League" .

Δηλαδή ο Α γύρος δίνει εισητηριο για το final 8!!
" Oλα ειναι δρομος "
Άβαταρ μέλους
BlackMagicPAOK
 
Δημοσιεύσεις: 3675
Εγγραφή: Δευτ 23 Φεβ 2015, 21:53
Τοποθεσία: Γιάννενα

Re: Stoiximan Basket League 2022-23

Δημοσίευσηαπό PAOK_Antarctica » Τρί 22 Νοέμ 2022, 12:22

Που τα σκέφτονται θα'θελα να'ξερα...
Ασπρόμαυρη Ανταρκτική
Άβαταρ μέλους
PAOK_Antarctica
 
Δημοσιεύσεις: 15449
Εγγραφή: Τετ 11 Δεκ 2013, 17:13
Τοποθεσία: Νότιος Πόλος

Re: Stoiximan Basket League 2022-23

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τρί 22 Νοέμ 2022, 14:47

Όλο μαλακίες.
Ας κάνουν και play-offs και playouts όπως στο ποδόσφαιρο, να γελάνε και τα διχτάκια..
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46914
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Stoiximan Basket League 2022-23

Δημοσίευσηαπό palok » Τρί 22 Νοέμ 2022, 14:48

έτσι γίνεται στην ισπανία.
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10606
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Stoiximan Basket League 2022-23

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τετ 23 Νοέμ 2022, 05:52

Εκεί έχουν λεφτά να το υποστηρίξουν!

Εδώ οι ομάδες με το ζόρι πληρώνουν τους παίκτες σε τόσο σύντομο πρωτάθλημα, φαντάσου να κρατούσε μέχρι Ιούνιο για όλους... Συν ταξίδια, έξοδα αγώνων κτλ..
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46914
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Stoiximan Basket League 2022-23

Δημοσίευσηαπό palok » Τετ 23 Νοέμ 2022, 08:58

δεν καταλαβαίνω τί φοβερό αλλάζει. Στους 8, αντί να παίξεις έναν αγώνα να πας στους 4, και έναν ακόμα να πας τελικό, θα πάνε 8 ομάδες σε μια πόλη (τον κόβω οτι κάπου σε νησί θα πάνε πάλι) και θα παίξουνε εκεί 3 ματς (οι 2 που θα φτάσουν στον τελικό). Αυτό που είναι ενδιαφέρον είναι οτι τον τίτλο ΔΕΝ μπορεί να τον διεκδικήσει π.χ. ο 9ος της Α1 στον πρώτο γύρο. ΟΚ, λες και είχε μισή ελπίδα.
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10606
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Stoiximan Basket League 2022-23

Δημοσίευσηαπό john4serres » Τρί 29 Νοέμ 2022, 21:23

Προμηθέας 83-98 Τουρκ Τέλεκομ

Όπως μεταδίδουν τα κανάλια Novasports, o Μάκης Γιατράς αποχωρεί από τον Προμηθέα εξαιτίας ενός προβλήματος υγείας που αντιμετωπίζει το τελευταίο διάστημα. "Είμαι αναγκασμένος να αποχωρήσω" ήταν η χαρακτηριστική του ατάκα.
supporters - not customers
Άβαταρ μέλους
john4serres
 
Δημοσιεύσεις: 29884
Εγγραφή: Σάβ 07 Φεβ 2009, 12:00

Re: Stoiximan Basket League 2022-23

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τρί 29 Νοέμ 2022, 23:43

Μακάρι να είναι περαστικό!
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46914
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Stoiximan Basket League 2022-23

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Παρ 02 Δεκ 2022, 15:02

Μάκης Γιατράς:


“Λόγω ενός προσωπικού προβλήματος υγείας, το οποίο δεν είναι τώρα, υπάρχει ένα διάστημα ενός μηνός… Οι άνθρωποι της ομάδας, δεν έχω λόγια, μου φέρθηκαν με τον καλύτερο τρόπο, έκαναν ό,τι είναι δυνατόν για να μπορέσουν να βοηθήσουν”.

“Δυστυχώς είναι πάνω απ’ τις δυνάμεις μου. Είναι κάτι που… να πω λύγισα; Λύγισα. Να πω φοβήθηκα; Φοβήθηκα. Πείτε το όπως θέλετε”.

“Δε θα συνεχίσω στην ομάδα. Έχω ενημερώσει τους ανθρώπους της ομάδας. Θέλω να ζητήσω ‘χίλια συγγνώμη’, κι απ’ τους ανθρώπους της ομάδας, κι απ’ τον κόσμο που μας έχει αγαπήσει, μας έχει πιστέψει. Θέλω να συνεχίσει να στηρίζει την ομάδα. Είμαι ευγνώμων για όλα αυτά που έχω περάσει με την ομάδα”.

Δεν είμαι να πεθάνω, προς Θεού. Έχω κάποια θέματα, πρέπει ν’ αλλάξω κάποια πράγματα. Κάποια πράγματα είναι εμφανή, φαίνονται και στο πώς μου πάει το πουκάμισο, πώς μου πάει το σακάκι, μου πάει καλύτερα. Είναι το μόνο καλό σ’ όλη την υπόθεση. Είναι και κάποια άλλα θέματα, όμως, που έχουν να κάνουν με την ψυχική υγεία, έχουν να κάνουν με το μυαλό. Πιστεύω ότι θα το ξεπεράσω και θα είμαι δυνατός”.

“Θέλω να στηρίξετε την ομάδα. Θα πω γι’ άλλη μία φορά ‘ευχαριστώ’ σε όλους τους συνεργάτες, σταφ, παίκτες, ήταν όλοι μαζί μου, όλοι με βοήθησαν. Η ομάδα χρειάζεται το 100% κι εγώ δε μπορώ να είμαι 100%. Και δεν είναι τώρα, είναι καιρό. Κι απ’ τη στιγμή που δεν είμαι 100%, η ομάδα είναι οικογένειά μου και νομίζω ότι αυτή είναι η σωστή απόφαση, και για την υγεία μου, που, όπως λέμε όλοι όταν ευχόμαστε όλοι, είναι πάνω απ’ όλα, αλλά και για το καλό της ομάδας”.

“Εγώ δεν έπαιρνα ούτε Depon. Ούτε Depon. Δεν έπαιρνα κανένα χάπι. Ξαφνικά μπήκα σε μία διαδικασία άλλη. Αυτή η διαδικασία είναι πριν από το παιχνίδι με το Κανάρια (σ.σ. νίκη με 93-82 στις 19/10), δεν είναι τωρινό, δεν είναι κάτι τωρινό”.

“Ξαναείπα και ξαναλέω ότι οι άνθρωποι της ομάδας, γιατί δεν είναι θέμα επαγγελματικής σχέσης, έκαναν ό,τι ήταν δυνατό, με τον οποιονδήποτε τρόπο με βοήθησαν, ήταν πάντα μαζί μου”.

Έκανα τις προσπάθειές μου, γιατί έπρεπε να κάνω την προσπάθειά μου, γιατί μακάρι να μπορούσε να τελειώσω τη χρονιά. Αυτό που μου συμβαίνει, και δε θέλω να αναφερθώ σε τίποτα περισσότερο, είναι κάτι που είναι πάνω απ’ τις δυνάμεις μου. Και νομίζω ότι κάνω κακό στον εαυτό μου, αλλά κάνω κακό και στην ομάδα. Αν ήταν να κάνω κακό μόνο στον εαυτό μου και νόμιζα ότι η ομάδα θα ήταν εντάξει, μπορεί να άντεχα μέχρι το τέλος. Πιστεύω ότι είναι και τα δύο”.



Άρα θα αναρρώσει.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46914
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Stoiximan Basket League 2022-23

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Παρ 02 Δεκ 2022, 16:31

Περαστικα να ναι
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26725
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: Stoiximan Basket League 2022-23

Δημοσίευσηαπό montekristo » Παρ 02 Δεκ 2022, 18:06

Περαστικα του ανθρωπου και
σωματικα αλλα και πνευματικα!
#FREEΠΟΡΚΥ-5
montekristo
 
Δημοσιεύσεις: 3990
Εγγραφή: Τετ 27 Μάιος 2009, 16:33

Re: Stoiximan Basket League 2022-23

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Κυρ 04 Δεκ 2022, 22:55

Ιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι

Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46914
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα Basket League

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες