Jose Boto

Σχόλια γιά την Διοίκηση της ΠΑΕ και όλα τα σχετικά...

Re: Jose Boto

Δημοσίευσηαπό Asimos » Τετ 03 Αύγ 2022, 15:10

Ο Μπότο δεν φεύγει. Έσπασε ρήτρα ο Ιβάν και πλήρωσε για να τον πάρει.
Asimos
 

Re: Jose Boto

Δημοσίευσηαπό Eagle1980 » Τετ 03 Αύγ 2022, 16:03

ΑποστόληςΑ έγραψε:
theodorsalonika έγραψε:Εγώ άμα ήμουν εσύ,θα ντρεπόμουν να κυκλοφορήσω...τώρα τι μου λέει ο καθένας το ακούω βερεσε...δεν μπόρεσες με αυτούς που έφερες να κερδίσεις σε δύο αγώνες την βουλγαρική ομαδα...ελεος .

O Boto δεν είναι προπονητής.
Μπορεί να έφερε παίκτες, αλλά η ομάδα δεν βλεπόταν από όλους και όχι μόνον από τους καινούριους. Μηδέν φυσική κατάσταση, μηδέν επιθετική ανάπτυξη, μηδέν συνεννοήσεις μεταξύ των παικτών και αυτοματισμοί. Η ομάδα ήταν ανέτοιμη να παίξει προκριματικά, κάτι που παραδέχθηκε και ο προπονητής.
Γι αυτό όμως ο ΑΔ δεν φέρει την κύρια ευθύνη. Φταίει για άλλα, αλλά, κατά την προσωπική μου άποψη πάντοτε, δεν έχει την κύρια ευθύνη για τον αποκλεισμό.

Συνφωνω Αποστόλη απόλυτα με την άποψή σου.
:opaokara:
Άβαταρ μέλους
Eagle1980
 
Δημοσιεύσεις: 2614
Εγγραφή: Δευτ 25 Ιαν 2016, 05:50

Re: Jose Boto

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Παρ 05 Αύγ 2022, 23:23

Δε μιλησαμε για Κρεσπο, καναμε τα στραβα ματια για Τσολακ
αλλα ως εδω και μη παρεκει. ΟΧΙ ΚΑΙ ΤΟΝ ΤΕΙΛΟΡ ΡΕ.

ΥΓ. GO VILLAGE
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26576
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: Jose Boto

Δημοσίευσηαπό montekristo » Σάβ 06 Αύγ 2022, 09:52

Το μοναδικο για το οποιο προσευχομαι ειναι
αυτη η εμπιστοσυνη που του εχω κι εγω και
πολλοι συνοπαδοι να αποδωσει τους καρπους
που φαινεται οτι εχει μεγαλη αναγκη η ομαδα.-

Οπερ σημαινει οτι σε 3-4 μηνες το ποσοστο
επιτυχιας (με βαση τη χρησιμοτητα αλλα και
τη χρησιμοιηση τους απο τον προπονητη μας)
στις ηδη γενομενες μεταγραφες να αγγιξει
το εξωπραγματικο νουμερο που ειχαν οι τοτε
μεταγραφες μας δηλδη το καλοκαιρι του 2016.-

Μονο με ενα τετοιο ποσοστο θα καταφερουμε
να εκπληρωθει ο κυριοτερος (πλεον και μετα
τον ευρωπαικο αποκλεισμο μας) φετινος στοχος
που ειναι να δημιουργηθει η βασικη ραχοκοκαλια
για μια ομαδα αντιστοιχη εκεινης του αηττητου!
#FREEΠΟΡΚΥ-5
montekristo
 
Δημοσιεύσεις: 3990
Εγγραφή: Τετ 27 Μάιος 2009, 16:33

Re: Jose Boto

Δημοσίευσηαπό navigator11 » Σάβ 06 Αύγ 2022, 09:58

Είθε!
Τις φυλακές και τα τρελοκομεία γεμίσαμε και δε χωράμε άλλο πια. Νόημα στη ζωή μας δίνουν μόνο τα 4 σου γράμματα!!!
Άβαταρ μέλους
navigator11
 
Δημοσιεύσεις: 17920
Εγγραφή: Δευτ 25 Μάιος 2009, 09:35

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2022 III

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Δευτ 08 Αύγ 2022, 15:49

Το μεταφερω εδω

montekristo έγραψε:
kataramenos5 έγραψε:Αν ισχυει αυτο που λες τοτε ζουμε μια κωμωδια. Ποιος ο λογος να φερει το μποτο τοτε?Δε το πιστευω

Κωμωδια η μαρτυριο;
Εικόνα
Οπως το παρει ο καθενας!

Θεωρω οτι αν ο Γιαννης ο Σαββιδης ηθελε να κανει οικονομια θ αφηνε το Γκαρσια περσι με την Κ19 και κανα ΤΔ στυλ Μπρανκο απο διπλα κι ολοι χαρουμενοι θα ηταν. Ουτε στο Ραζβαν θα τα σκαγε ουτε στο Μποτο.
Ο λογος που δεν ηρθε Τδ περσι νομιζω ειναι γιατι δε μπορουσε να ερθει ο Μποτο τοτε. Ισως τα γεγονοτα στην ουκρανια να επαιξαν το ρολο τους κι ο Σαββιδης σιγουρα τα ηξερε νωριτερα απο όλους λογω της θεσης του.
Το να σκασε ενα σωρο λεφτα σε προπονητη και ΤΔ μου φαινεται εντελως παραλογο αν δε θελει να κανει δυνατη ομαδα με διαρκεια γι αυτο και οι 9 μεταγραφες πιτσιρικαδων.
Ο Μποτοξ παλι μαλλον υποτιμησε τη Λεφσκι ή περιμενε η περσινη ομαδα να την περασει εύκολα. Μεταξυ μας κι εγω που παντα τα φοβαμαι τα μικρα πιστευα οτι θα περασουμε ευκολα. Δυστυχως στραβωσανε πολλα. Δε νομιζω ομως οτι σκοπευε ν αφησει την ομαδα χωρις εξτρεμ και φορ. Ισως περιμενει τις ευκαιριες που αφηνει ο Αυγουστος.
Αν περασει ο αυγουστος και δε κλεισουν τα κενα μαζι σας να παραδεχτω οτι μας δουλευουν μεχρι τοτε ομως θα μου επιτρεψετε να χω τις αμφιβολιες μου.
Το ερωτηματικο ειναι αν ο Μποτο ταβρισκει με το Ραζβαν στο στυλ παιχνιδιου. Αν οχι, ισως κι αυτος να περιμενει καποιον αλλον να τελειωσει τις υποχρεωσεις του (πρωταθλημα Λ Αμερικης που παιζει ακομα, μουντιαλ κλπ). Ισως γι αυτο τα θελω του Ραζβαν να μην ικανοποιηθηκαν μεχρι τωρα. Ισως.
Σεναρια ειναι ολα αυτα με βαση το τι ειδαμε μεχρι τωρα μπορει η αληθεια να διαφερει πολυ. Υπομονη 2-3 μηνες ακομα να ξεκαθαρισει η κατασταση.
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26576
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: Jose Boto

Δημοσίευσηαπό famagusta72 » Δευτ 08 Αύγ 2022, 16:34

Και για μένα το μοναδικό ερωτηματικό παραμένει το τι σκέφτεται ο Κόπερφιλντ για τον προπονητή της ομάδας και αν πιστεύει ότι μπορεί να προχωρήσει το πλάνο το οποίο προφανώς ο ίδιος συμφώνησε με τον Σαββίδη. Φυσικά οι μόνοι που το γνωρίζουν αυτό είναι οι άμεσα ενδιαφερόμενοι, εμείς κάνουμε απλά σκέψεις, και θα τα απαντήσει όλα ο χρόνος.
famagusta72
 
Δημοσιεύσεις: 299
Εγγραφή: Κυρ 24 Ιαν 2021, 18:55

Re: Jose Boto

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Κυρ 21 Αύγ 2022, 11:07

Tolaros έγραψε:
kataramenos5 έγραψε:"Επειδή (με τον Ραζβάν) έχουμε μία πολύ ανοιχτή και στενή σχέση, μιλάω κάθε μέρα μαζί του και παρότι τώρα κάνει διακοπές μιλάω μαζί του συνέχεια, αυτή η μείξη της κατανόησης, των εμπειριών και της φιλοσοφίας στον τρόπο που δομείται ένα ρόστερ,όχι στον τρόπο παιχνιδιού, νομίζω ότι θα είναι ένα μεγάλο πλεονέκτημα για τον ΠΑΟΚ τα επόμενα χρόνια».

Τι εννοει ο ποιητης στα τονισμενα?


Ότι δεν παρεμβαίνει στο καθαρά προπονητικό κομμάτι του Ραζβαν, τι να σημαίνει? Γιατί να πηγαίνει όλο στο κακό ο νους


Δυόμιση μηνες μετα ο προπονητης ζηταει απεγνωσμενα παικτες(σπανια κοουτς θα το πει φορα παρτιδα).
Οι μεταγραφες φαινεται να μην καλυπτουν τα θελω του προπονητη. Μηπως πρεπει ρε Ζαφειρη να ξεκαθαρισεις λιγο την κατασταση? Τι στο διαολο γινεται?
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26576
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: Jose Boto

Δημοσίευσηαπό PablitoV2 » Κυρ 21 Αύγ 2022, 11:33

Παιδιά ο Μποτο και ο Χ Μποτο, διαχειρίζεται ένα συγκεκριμένο μπατζετ.. Ο Μποτο για τη θέση του 10 έφερε τον Κουαλιατα. Ο Κουαλιατα προφανώς και δεν ταιριάζει με αυτό που θέλει ο προπονητής.

Η μόνη περίπτωση να έρθει άλλος παίχτης είναι ένα φύγει ο Αογκουστο ή αν ο Ιβαν πειστεί να ξοδέψει λεφτά.
PablitoV2
 
Δημοσιεύσεις: 710
Εγγραφή: Παρ 25 Δεκ 2020, 13:11

Re: Jose Boto

Δημοσίευσηαπό Maxpaok » Κυρ 21 Αύγ 2022, 11:58

Ο προπονητής ήθελε, το είπε και χθες, θέλει έναν παίκτη στο 1ν1.
Το ότι ήρθε ο κουαλιατα, είτε τον χρησιμοποιεί στο 7 είτε στο 10 είτε στο 19 δεν είναι έτοιμος να δώσει αυτό που χρειάζεται.
Πρέπει να έρθει εν ολίγοις ο τριπλαδορος, ο μπουκαδορος, ο πασαδορος, αυτός που θα σου βάλει και 8 γκολ στον θεσμό.
Εκτός της προσαρμογής μίλησε επίσης για την ασθένεια που τον κράτησε πίσω.

Έπρεπε πλέον του κουαλιατα να είχε ήδη έρθει ο ποδοσφαιριστής που ζητά επίμονα από πέρσι.
Έστω κι αν αργήσαμε θα πρέπει ο Μποτο με τον Λουτσε να φέρουν ότι καλύτερο γίνεται.
Maxpaok
 
Δημοσιεύσεις: 1874
Εγγραφή: Παρ 07 Μάιος 2021, 12:57

Re: Jose Boto

Δημοσίευσηαπό K_geo » Τρί 23 Αύγ 2022, 15:46

Εικόνα
"να παραμερίσουμε όλοι τα πάθη και τις διαφορές μας.Συσπειρωμένοι όλοι θα τα καταφέρουμε."Θ4
"Μην κοιτάς τι μπορεί να κάνει ο ΠΑΟΚ για σένα αλλά τι μπορείς να κάνεις εσύ για τον ΠΑΟΚ."ΠΑΟΚ N.Y Club
"Της πατρίδος μου η σημαία έχει χρώμα ασπρόμαυρο"
Άβαταρ μέλους
K_geo
 
Δημοσιεύσεις: 17888
Εγγραφή: Τετ 27 Μάιος 2009, 15:36
Τοποθεσία: 74χλμ απο Τουμπα.

Re: Jose Boto

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Πέμ 25 Αύγ 2022, 22:56

1) Το Γενάρη καιγομασταν για 10ρι και προεκυψε Φελιπε

2) Το Ιουνιο στη συνεντευξη...

kataramenos5 έγραψε:"Επειδή (με τον Ραζβάν) έχουμε μία πολύ ανοιχτή και στενή σχέση, μιλάω κάθε μέρα μαζί του και παρότι τώρα κάνει διακοπές μιλάω μαζί του συνέχεια, αυτή η μείξη της κατανόησης, των εμπειριών και της φιλοσοφίας στον τρόπο που δομείται ένα ρόστερ,όχι στον τρόπο παιχνιδιού, νομίζω ότι θα είναι ένα μεγάλο πλεονέκτημα για τον ΠΑΟΚ τα επόμενα χρόνια».

Τι εννοει ο ποιητης στα τονισμενα?


3) Τον Αυγουστο παρα τις 10 μεταγραφες ο προπονητης ζηταει ακομα παικτες.

Μονο σε μενα φαινεται περιεργο ολο αυτο? Μηπως....
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26576
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: Jose Boto

Δημοσίευσηαπό Ettien26 » Πέμ 25 Αύγ 2022, 23:02

Προφανώς εννοεί ότι ο τρόπος παιχνιδιού είναι ένα ζήτημα καθαρά του προπονητή και όχι του τεχνικού διευθυντή.
Άβαταρ μέλους
Ettien26
 
Δημοσιεύσεις: 2198
Εγγραφή: Κυρ 12 Ιαν 2020, 20:39

Re: Jose Boto

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Πέμ 25 Αύγ 2022, 23:29

Το να ψάχνουμε από πέρυσι για 10ρι και να καταλήγουμε εσπευσμένα σε παίκτη του Βόλου (αν καταλήξει η υπόθεση) για μένα είναι κατάντια.
Φέραμε έναν πετυχημένο scouter και μας έφερε Sastre, Soares (και μάλιστα δύο), Ricardo, Qualiata, για να φτάσουμε στην αποθέωση του Paolo Fernandes;
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89365
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Jose Boto

Δημοσίευσηαπό GI4NNEN4 » Παρ 26 Αύγ 2022, 09:32

Ο Μποτο παει καρφι για χειροτερος τδ εβερ. Η φαση με το 10αρι που τοσα χρονια ψαχνουμε και καταληγουμε τελικα στον Φερναντες ειναι το κερασακι στην τουρτα της απογοητευσης.
Alas for those that never sing,
But die with all their music in them!
~Oliver Wendell Holmes
Άβαταρ μέλους
GI4NNEN4
 
Δημοσιεύσεις: 5756
Εγγραφή: Τρί 18 Μάιος 2010, 16:06
Τοποθεσία: Γιάννενα

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Διοικητικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 9 επισκέπτες