Razvan Lucescu II

Συζήτηση για το έμψυχο υλικό της ομάδας

Re: Razvan Lucescu II

Δημοσίευσηαπό Ale3 » Παρ 12 Αύγ 2022, 14:49

Άσε ρε Πέτρο τον τρελό στην τρέλα του :opaokara:
Oh My God!!!! He is real!!!! -------------------------------------------------------------------------->
Άβαταρ μέλους
Ale3
 
Δημοσιεύσεις: 1088
Εγγραφή: Παρ 25 Ιούλ 2008, 07:18

Re: Razvan Lucescu II

Δημοσίευσηαπό marsantos » Παρ 12 Αύγ 2022, 15:08

Καλησπέρα παιδιά και εύχομαι όλοι να είστε καλά όπου κι αν βρίσκεστε.
Να ξεκαθαρίσω ότι -όπως προδίδει και το nickname μου- είμαι τρελαμένο σαντόσκυλο.
Οπότε για όλους τους υπόλοιπους προπονητές πλην Σάντος μπορώ να μιλήσω με ψυχραιμία και χωρίς εμπάθειες ή συμπάθειες.
Διαβάζω από πολλούς συνοπαδούς να φύγει ο Λουτσέσκου.
Η δική μου όμως απορία πάνω σε αυτήν την θέση έχει 2 σκέλη:
α)ποιος θα έρθει μετά
β)αν μπορεί κάποιος να καταφέρει κάτι καλύτερο με τις υπάρχουσες συνθήκες
Ξέρω πολλοί θα πείτε αυτό δεν είναι δική μας δουλειά, άλλοι πληρώνονται για να βρουν τον επόμενο.
Σύμφωνοι. Σε έναν φόρουμ όμως μπορούμε να μιλήσουμε για τις κατηγορίες επιλογών που έχουμε.
Οι 3 επιλογές που έχουμε είναι οι εξής:
1) Κάλυψη εκ των έσω
Δηλαδή ή Γκαρσία ή Μαλεζά.
Προφανώς Μαλεζάς δεν υπάρχει γιατί δεν έχει δείξει τίποτα ακόμα στο οποίο μπορούμε να σταθούμε.
Επίσης ο Γκαρσία μόνος του, από τη στιγμή που αντικαταστάθηκε (με άκομψο τρόπο για αρκετούς) από τον Λουτσέσκου και δέχθηκε να παραμείνει στον ΠΑΟΚ Β' και να δουλεύει σε ένα πολύ χαμηλής ποιότητας πρωτάθλημα και από θέμα γηπεδικών εγκατάστασεων και από θέμα ποιότητας αντιπάλων, μόνος του ξαναλέω, επέλεξε να μείνει στάσιμος.
Όλοι καταλαβαίνουμε ότι άλλες δυνατότητες εξέλιξης θα είχε αν επέλεγε να πάει να δουλέψει για παράδειγμα στην Ισπανία, δηλαδή σε ένα οργανωμένο περιβάλλον, με ποικίλες παραστάσεις και με πλούσιες ιδέες και άλλες δυνατότητες εξέλιξης έχει όταν πιθανοί αντίπαλοι του θα είναι ο Σούλης Παπαδόπουλος και ο Νίκος Αναστόπουλος αγωνιζόμενοι μάλιστα τις περισσότερες φορές σε τραγικούς αγωνιστικούς χώρους (ο ίδιος είχε πει ότι το γήπεδο του Μακεδονικού είναι για να φυτέψεις καρότα και πατάτες).

2) Να βρει ο Μπότο έναν φτηνό ελπιδοφόρο προπονητή.
Αυτό είναι ένα σενάριο που μοιάζει με το πρότζεκτ που πάμε να στήσουμε. Όμως και νεαροί παίκτες και άπειρος ελπιδοφόρος προπονητής ταυτόχρονα νομίζω δημιουργούν ένα μείγμα που η λέξη ρίσκο είναι πολλή φτωχή για να το περιγράψει.
Σκεφτείτε δηλαδή να έρθει στον ΠΑΟΚ ο προπονητής της Φαμαλικάο Β' ή κανένας κορμοράνος σαν αυτόν του Ολυμπιακού με θητεία στον Ερμή Αραδίππου και τη Δόξα Κατωκοπιάς και να υπήρχε η απαίτηση να στήσει για πρώτη φορά στην καριέρα του ομάδα πρωταθλητισμού και ομάδα ευρωπαϊκών επιτυχιών.
γ)Να έρθει ένας ακριβός έμπειρος μπαρουτοκαπνισμένος (σαν τον τεράστιο Φερνάντο Σάντος) ή ένας ακριβός με πολλές περγαμηνές (στυλ Φερέιρα)
Αυτό είναι ένα ευκταίο σενάριο. Σε αυτό θα ήμασταν όλοι σύμφωνοι.
Αλλά..
Εδώ υπάρχει το τεράστιο αλλά. Ας πάρουμε για παράδειγμα τον Φερνάντο Σάντος. Πες ότι τελειώνει το μουντιάλ και του λες έλα εδώ. Έστω ότι σου ζητάει 1.5. Πιστεύετε ότι ο Σαββίδης θα πει ελαφρά τη καρδία πάρε Ράσβαν όλη τη ρήτρα αποδέσμευσης και έλα Φερνάντο ή ο οποιοσδήποτε Φερνάντο με 1.5; Εάν υπήρχε αυτή η δυνατότητα για ξόδεμα χρημάτων τότε θα μπορούσε ήδη αυτά τα λεφτά να τα έχει διαθέσει σε έτοιμους ποιοτικούς παίκτες και σίγουρα η εικόνα θα ήταν καλύτερη. Χώρια που ο οποιοσδήποτε ονομαστός προπονητής θα έχει και αυτός έντονη επιθυμία για σοβαρή και ποιοτική ενίσχυση. Θα ικανοποιούταν η επιθυμία του;

Εδώ σταματάω γιατί το σεντόνι μεγαλώνει πολύ και θα αναφερθώ σε σε επόμενο ποστάρισμα για το δεύτερο σκέλος του προβληματισμού μου που ανέφερα στην αρχή δηλαδή κατά πόσο μπορεί κάποιος να καταφέρει κάτι καλύτερο με τις υπάρχουσες συνθήκες γιατί νομίζω ότι ο ΠΑΟΚ έχει βρεθεί σε δίνη και είναι πραγματικά δύσκολο να ξεμπερδέψει. Μόνο νικηφόρα αποτελέσματα παιχνίδι με παιχνίδι μπορούν να τον βοηθήσουν.
marsantos
 
Δημοσιεύσεις: 1011
Εγγραφή: Παρ 18 Δεκ 2020, 16:22

Re: Razvan Lucescu II

Δημοσίευσηαπό theo-drama » Παρ 12 Αύγ 2022, 15:37

Ιάσονας έγραψε:Και πως το ξέρεις ρε φίλε πως δεν τον κραταει ο Ιβάν και το λες με σιγουριά?
Πες μας και εμάς που απλά υποθέτουμε πως τον κρατάει επειδή την προηγούμενη φορά που τον κράτησε μετά από κρίση (Εστερσουντ) του πήρε δύο νταμπλ.



Οχι λάθος κάνεις, το λέμε εμείς, που για τα πάντα έχουμε γνώμη και ΚΥΡΙΩΣ τα ξέρουμε ΌΛΑ.
theo-drama
Mr Ξερόλας 2019
 
Δημοσιεύσεις: 5499
Εγγραφή: Πέμ 22 Οκτ 2015, 20:04

Re: Razvan Lucescu II

Δημοσίευσηαπό abc_o_ karpouzas » Παρ 12 Αύγ 2022, 16:55

theo-drama έγραψε:
Ιάσονας έγραψε:Και πως το ξέρεις ρε φίλε πως δεν τον κραταει ο Ιβάν και το λες με σιγουριά?
Πες μας και εμάς που απλά υποθέτουμε πως τον κρατάει επειδή την προηγούμενη φορά που τον κράτησε μετά από κρίση (Εστερσουντ) του πήρε δύο νταμπλ.



Οχι λάθος κάνεις, το λέμε εμείς, που για τα πάντα έχουμε γνώμη και ΚΥΡΙΩΣ τα ξέρουμε ΌΛΑ.


Και εσύ λάθος κάνεις...
Αυτά που ξέρεις δεν είναι τίποτα μπροστά σε αυτά που ξέρω εγώ..

ΕΓΏ...
Άβαταρ μέλους
abc_o_ karpouzas
 
Δημοσιεύσεις: 5986
Εγγραφή: Παρ 20 Ιουν 2008, 15:12
Τοποθεσία: seven hill town

Re: Razvan Lucescu II

Δημοσίευσηαπό ΚΩΣΤΑΣ2019 » Παρ 12 Αύγ 2022, 17:42

ΕΓΩ δεν ξέρω τίποτα, διαβάζω όμως εδώ μέσα και τα μαθαίνω όλα.
ΚΩΣΤΑΣ2019
 
Δημοσιεύσεις: 3111
Εγγραφή: Τετ 22 Μάιος 2019, 13:38

Re: Razvan Lucescu II

Δημοσίευσηαπό paok düsseldorf » Παρ 12 Αύγ 2022, 19:38

Να μεινει ΓΙΑ ΤΙΜΩΡΙΑ μεχρι το τελος του συμβολαιου του, :idea:

η να αποστρατευθει,τιμης ενεκεν, με τον βαθμο του ΔΕΚΑΝΕΑ,με ΚΟΙΝΟ ΑΝΑΚΟΙΝΩΘΕΝ,

η να φυγει μονο αν φερει τα επτα εκατομμυρια της ΡΗΤΡΑΣ ,να βγαλει τουλαχιστον κατι απο την ΠΑΡΟΥΣΙΑ του η ομαδα.

Για οσους τρελαινονται,νομιζω οτι τα χειροτερα περασανε.

Εχουμε 1 ΝΙΚΗ στα τελευταια ΔΕΚΑΠΕΝΤΕ ματς.
ΔΥΣΚΟΛΟ να παμε ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ.
paok düsseldorf
 
Δημοσιεύσεις: 1366
Εγγραφή: Παρ 14 Δεκ 2018, 01:13

Re: Razvan Lucescu II

Δημοσίευσηαπό PAOK_Antarctica » Παρ 12 Αύγ 2022, 19:40

Αυτά που βγάλαμε με την παρουσία του στην ομάδα είναι πρωτόγνωρα για τη χώρα ολόκληρη, πράγματα που θα τα συζητάμε σε 40 χρόνια, αλλά δε γαμείς.
Ασπρόμαυρη Ανταρκτική
Άβαταρ μέλους
PAOK_Antarctica
 
Δημοσιεύσεις: 15431
Εγγραφή: Τετ 11 Δεκ 2013, 17:13
Τοποθεσία: Νότιος Πόλος

Re: Razvan Lucescu II

Δημοσίευσηαπό Ale3 » Παρ 12 Αύγ 2022, 20:25

Μα αυτά συζητάμε και τώρα.

Μετά από όλα αυτά που κατάφερε αλλά και δεν κατάφερε μας έχει δείξει το ποιος είναι. Κυρίως με τον τρόπο που έκανε και τα δύο άκρα.

Λέω εγώ το τρελό ότι ήρθαν νεαροί για να στηθεί ο κορμός της επόμενης τετραετίας τουλάχιστον και οι οποίες προσθαφερέσεις να γίνονται πιο "ομαλά". Να γίνει ένα rebuild.
Θεμιτό κατ' εμέ.

Αρχικά μας έχει πει ότι προτιμάει την ομοιογένεια που δίνει ο χρόνος. Συνεπώς τις ομαλές προσθαφερεσεις δεν τις βλέπω στον ορίζοντα.

Παράλληλα μας έχει δείξει ότι δεν τα καταφέρνει να δουλεύει για 3ις στόχους σε αυτές τις οικονομικές συνθήκες ffp. Μας έχει δείξει και πει ότι γίνονται επιλογές διοργανώσεων.

Πραγματικά νιώθω ότι χτίζουμε παλάτια στην άμμο. Με το πρώτο κύμα αλλαγής γκρεμίζεται και πάλι από την αρχή.

Αφού γίνεται το rebuild ας φύγουμε από την άμμο και να πάμε σε πιο σταθερό έδαφος.
Oh My God!!!! He is real!!!! -------------------------------------------------------------------------->
Άβαταρ μέλους
Ale3
 
Δημοσιεύσεις: 1088
Εγγραφή: Παρ 25 Ιούλ 2008, 07:18

Re: Razvan Lucescu II

Δημοσίευσηαπό theo-drama » Παρ 12 Αύγ 2022, 20:46

Ακόμη εδώ είναι αυτός...


Άιντε να φέρουμε έναν φερελπι προπονητή, που θα δουλεύει αποκλειστικά νεαρούς, να κάνει παράλληλα Πρωταθλητισμο, να παίρνει Τίτλους, να πηγαίνει την ίδια σεζόν και σε Τελικούς ευρωπαικους Μιλκο καπ(και αν όχι έως τους 8 'η στους 4), αλλά παράλληλα να μην πονάει το μάτι μας και κυρίως να προωθεί ταλέντα, προς πώληση μετέπειτα εκατομμυρίων.....κλπ


ΥΓ. Ο Ιβαν τον κρατάει προς το παρόν τον Λουτσε πάντως, μάλλον ΔΕΝ μας ακούει.
theo-drama
Mr Ξερόλας 2019
 
Δημοσιεύσεις: 5499
Εγγραφή: Πέμ 22 Οκτ 2015, 20:04

Re: Razvan Lucescu II

Δημοσίευσηαπό Ale3 » Παρ 12 Αύγ 2022, 20:58

theo-drama έγραψε:

Άιντε να φέρουμε έναν φερελπι προπονητή, που θα δουλεύει αποκλειστικά νεαρούς, να κάνει παράλληλα Πρωταθλητισμο, να παίρνει Τίτλους, να πηγαίνει την ίδια σεζόν και σε Τελικούς ευρωπαικους Μιλκο καπ(και αν όχι έως τους 8 'η στους 4), αλλά παράλληλα να μην πονάει το μάτι μας και κυρίως να προωθεί ταλέντα, προς πώληση μετέπειτα εκατομμυρίων.....κλπ


Φύγε τις κοκκινίλες και συμφωνούμε.

Σκαλί σκαλί το budget θα ανεβαίνει και οι νεαροί δεν θα είναι με ταβάνι το 400-500ρικο και οι έμπειροι 28+ δεν θα είναι με ταβάνι το 1Μ.

Όταν κάνεις όμως συνέχεια τα ίδια και τα ίδια μην περιμένεις διαφορετικό αποτέλεσμα.
Oh My God!!!! He is real!!!! -------------------------------------------------------------------------->
Άβαταρ μέλους
Ale3
 
Δημοσιεύσεις: 1088
Εγγραφή: Παρ 25 Ιούλ 2008, 07:18

Re: Razvan Lucescu II

Δημοσίευσηαπό theo-drama » Παρ 12 Αύγ 2022, 21:08

Θα πρέπει να κάνεις υπομονή 2 χρόνια ακόμη.
Τότε τελειώνουν τα συμβόλαια των Λουτσε και Μποτο.
Τους τα δώσε τα κλειδιά ο Ιβάν και ευτυχώς που δεν ακούει ΕΜΑΣ τις μπαλαδοφατσες.

Υπομονη θα δείξει μέχρι το Μουντιαλ, τι καρπούζια θα πιάσει ο Λουτσε, μέχρι τότε και που θα πάει.
Με εντελώς διαφορετικό τρόπο, από ότι είχε συνηθίσει.
theo-drama
Mr Ξερόλας 2019
 
Δημοσιεύσεις: 5499
Εγγραφή: Πέμ 22 Οκτ 2015, 20:04

Re: Razvan Lucescu II

Δημοσίευσηαπό Ale3 » Παρ 12 Αύγ 2022, 21:14

Και γιατί να θέλω σήμερα να φύγει ο Μποτο?
Oh My God!!!! He is real!!!! -------------------------------------------------------------------------->
Άβαταρ μέλους
Ale3
 
Δημοσιεύσεις: 1088
Εγγραφή: Παρ 25 Ιούλ 2008, 07:18

Re: Razvan Lucescu II

Δημοσίευσηαπό theo-drama » Παρ 12 Αύγ 2022, 21:30

Για τον ίδιο λόγο που θέλεις να φύγει ο Λουτσε.
Τοσο απλα.
Είπαμε υπομονή και μόνο.
Σε όσους έχουν εμμονή, με τους ΛουτσοΣαντοΙβιτσκλπ.... θα σας τις λύσει ο Ιβάν(που έπαθε και έμαθε, από όλες τις πλευρές).
Ε
theo-drama
Mr Ξερόλας 2019
 
Δημοσιεύσεις: 5499
Εγγραφή: Πέμ 22 Οκτ 2015, 20:04

Re: Razvan Lucescu II

Δημοσίευσηαπό Ale3 » Παρ 12 Αύγ 2022, 21:36

Σε παρακαλώ μην εξάγεις συμπεράσματα για το τι πιστεύω.

Μπορείς να σχολιάσεις τις απόψεις που έκφρασα ελεύθερα και να διαφωνήσεις μαζί μου.
Oh My God!!!! He is real!!!! -------------------------------------------------------------------------->
Άβαταρ μέλους
Ale3
 
Δημοσιεύσεις: 1088
Εγγραφή: Παρ 25 Ιούλ 2008, 07:18

Re: Razvan Lucescu II

Δημοσίευσηαπό psykoman » Σάβ 13 Αύγ 2022, 11:49

Ακομη μια μερα εδω...
Ευλογια για τον ΠΑΟΚ.
Ο πολεμος ξεκινησε:
Αν προχωρησω, ακολουθηστε με
Αν υποχωρησω, σκοτωστε με
Αν σκοτωθω, εκδικηθειτε με


υ.γ.Ολα στον βωμο της εξελιξης:Μετα τα γενοσημα φαρμακα αποκτησαμε και γενοσημους οπαδους.
Άβαταρ μέλους
psykoman
 
Δημοσιεύσεις: 2626
Εγγραφή: Τρί 05 Φεβ 2008, 22:39
Τοποθεσία: Σερρες

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης