Συζήτηση για το ρόστερ, αποχωρήσεις κτλ (ποδόσφαιρο) ΙΙI

Συζήτηση για το έμψυχο υλικό της ομάδας

Re: Συζήτηση για το ρόστερ, αποχωρήσεις κτλ (ποδόσφαιρο) ΙΙI

Δημοσίευσηαπό Ριαν_Καπαγιαννιδης » Πέμ 11 Αύγ 2022, 20:08

Αν κανουμε την (οχι και τοσο τραβηγμενη) υποθεση οτι Αουγκουστο και Κουρτιτς με τον ενα ή με τον αλλο τροπο θα αποχαιρετησουν, το ροστερ διαμορφωνεται ως εξης, βασει των δικων μου και μονο προτιμησεων ως προς την 1η και 2η εντεκαδα:
Κοταρσκι
Σαστρε - Ινγκασον - Νασμπεργκ(Μιχαηλιδης) - Σοαρες
Σοαρες - Νταντας
Ναρεϊ - Ζιφκοβιτς - Κουαλιατα
Ολιβεϊρα

Και αναπληρωματικοι:
Ζιφκοβιτς
Λυρατζης - Καργας - Κουλιερακης - Τσαουσης/Βιεϊρινια
Τσιγγαρας - Σβαμπ
Κωνσταντελιας - Καντουρι/Μπισεσβαρ - Μπραντον/Ρικαρντο
Κουτσιας

Χτυπητο αριθμητικο κενο δεν βλεπω. Ποιοτικα εγω θα τα εριχνα ολα για βασικο φορ, κι αν γινοταν να φερω και σοβαρο 10αρι θα το εφερνα, ωστοσο το ροστερ στηθηκε με τοσο κακο τροπο και η ομαδα εχει πλεον τοσο λιγοτερα παιχνιδια χωρις Ευρωπη, που καταλαβαινω οτι και οικονομικα ασυμφορο ειναι, και θα στερουνται πολυτιμα λεπτα συμμετοχης απο παικτες που ηρθαν για να εξελιχθουν, κι οχι απλα να πληρωνονται για να συμμετεχουν στις προπονησεις. All in για πραγματικα καλο φορ, και μετα ας ελπισουμε οτι αυτο το τουρλομπουκι θα γινει ομαδα για να ερθουν τα αποτελεσματα απο την ομαδικη δουλεια.
Ριαν_Καπαγιαννιδης
 
Δημοσιεύσεις: 2191
Εγγραφή: Πέμ 01 Σεπ 2016, 12:04

Re: Συζήτηση για το ρόστερ, αποχωρήσεις κτλ (ποδόσφαιρο) ΙΙI

Δημοσίευσηαπό gika » Παρ 12 Αύγ 2022, 02:21

Τον Κουτσια αν δεν ανανεώσει δεν μπορείς να τον βάλεις να παίξει.
Επίσης ο Αντριγια τα τελευταία δυο χρόνια δεν έχει παίξει ούτε ένα παιχνίδι στο 10. Δεν ξέρω αν το έχει κάνει και ποτε στην καριέρα του. Δεν μπορείς να τον μετράς εκεί. Με τον Καντουρι μονίμως εκτός, υπάρχει αριθμητικό κενό και στο 10 και στον φορ. Επίσης με τραυματισμό στα χαφ που όλο και κάποιος θα συμβεί και με παιχνίδια να χάνονται από κάρτες θα φτάσουμε να κατεβάζουμε αποστολή με 2 χαφ. Δεν γίνεται να μείνουμε με μόλις 4 χαφ.

ΥΓ: φαντάσου απλά την αντίδραση σου όταν θα διαβάσεις «θλάση β βαθμού ο Ινγκασον, 4 εβδομάδες εκτός». Και η άμυνα θα είναι Καργας - Νασμπεργκ με μόνο αναπληρωματικό τον… Κουλιερακη.
Άβαταρ μέλους
gika
 
Δημοσιεύσεις: 17132
Εγγραφή: Δευτ 28 Ιαν 2008, 15:52
Τοποθεσία: Λονδίνο

Re: Συζήτηση για το ρόστερ, αποχωρήσεις κτλ (ποδόσφαιρο) ΙΙI

Δημοσίευσηαπό montekristo » Παρ 12 Αύγ 2022, 07:53

john4serres έγραψε:Σήμερα 11η Αυγούστου κι ακόμη έχουμε πέντε παίκτες που δεν υπολογίζονται ΑΠΟ ΤΟΝ ΜΑΪΟ !!!
Το ρόστερ έχει υποβαθμιστεί σε τεράστιο βαθμό.
Τα οικονομικά δεν μας αφήνουν για σημαντική ενίσχυση μετά το κάζο και τον δίκαιο αποκλεισμό.


Οι τραυματισμοί ήδη (μυικοί και μη) είναι τέσσερις, συν οι ιώσεις που κυκλοφορούν αβέρτα.
Τρομάζω για την φετινή σεζόν.
Θα ελεγα να μην τρομαζεις καθολου!
Ο ΠΑΟΚ ολοκλήρωσε την εκγύμναση του για την Πέμπτη 11/8, που πραγματοποιήθηκε στις εγκαταστάσεις της Νέας Μεσημβρίας.

Μετά το τέλος αυτής οι Ίνγκασον και Ολιβέιρα πήραν μια εξαιρετική πρωτοβουλία. Πιο συγκεκριμένα, αποφάσισαν να κάνουν μπάρμπεκιου στους συμπαίκτες τους.

Αυτή η ενέργεια έγινε τόσο λόγω των γενεθλίων που είχαν οι δυο τους τις προηγούμενες ημέρες, αλλά και για να δεθούν ακόμα περισσότερο οι ποδοσφαιριστές μεταξύ τους.
Οσο υπαρχουν τετοιες εξαιρετικες
πρωτοβουλιες (ειδικα τις Πεμπτες)
ολο και θα πηγαινουμε καλυτερα!

Η εκγυμναση θα ειναι μεν επιπονη αλλα μαλλον
και θα "δενομαστε" ολο και καλυτερα με εναν
αγωνα τη βδομαδα αλλα κι ενα μπαρμπεκιου!

Ετσι χτιζονται οι πραγματικες ομαδες-παρεες.-
Αξιζει ενα μπραβο στους 2 παιχτες-ηγετες μας!



ΥΓ. Παντα κατα την προσωπικη μου αποψη.-
#FREEΠΟΡΚΥ-5
montekristo
 
Δημοσιεύσεις: 3990
Εγγραφή: Τετ 27 Μάιος 2009, 16:33

Re: Συζήτηση για το ρόστερ, αποχωρήσεις κτλ (ποδόσφαιρο) ΙΙI

Δημοσίευσηαπό ΚΩΣΤΑΣ2019 » Παρ 12 Αύγ 2022, 08:48

Sourmenetes
Καλημέρα σου

Pgetsos
Καλημέρα σου

Οι απαντήσεις αμέσως παραπάνω.
ΚΩΣΤΑΣ2019
 
Δημοσιεύσεις: 3111
Εγγραφή: Τετ 22 Μάιος 2019, 13:38

Re: Συζήτηση για το ρόστερ, αποχωρήσεις κτλ (ποδόσφαιρο) ΙΙI

Δημοσίευσηαπό john4serres » Παρ 12 Αύγ 2022, 08:56

montekristo έγραψε:
john4serres έγραψε:Σήμερα 11η Αυγούστου κι ακόμη έχουμε πέντε παίκτες που δεν υπολογίζονται ΑΠΟ ΤΟΝ ΜΑΪΟ !!!
Το ρόστερ έχει υποβαθμιστεί σε τεράστιο βαθμό.
Τα οικονομικά δεν μας αφήνουν για σημαντική ενίσχυση μετά το κάζο και τον δίκαιο αποκλεισμό.


Οι τραυματισμοί ήδη (μυικοί και μη) είναι τέσσερις, συν οι ιώσεις που κυκλοφορούν αβέρτα.
Τρομάζω για την φετινή σεζόν.
Θα ελεγα να μην τρομαζεις καθολου!
Ο ΠΑΟΚ ολοκλήρωσε την εκγύμναση του για την Πέμπτη 11/8, που πραγματοποιήθηκε στις εγκαταστάσεις της Νέας Μεσημβρίας.

Μετά το τέλος αυτής οι Ίνγκασον και Ολιβέιρα πήραν μια εξαιρετική πρωτοβουλία. Πιο συγκεκριμένα, αποφάσισαν να κάνουν μπάρμπεκιου στους συμπαίκτες τους.

Αυτή η ενέργεια έγινε τόσο λόγω των γενεθλίων που είχαν οι δυο τους τις προηγούμενες ημέρες, αλλά και για να δεθούν ακόμα περισσότερο οι ποδοσφαιριστές μεταξύ τους.
Οσο υπαρχουν τετοιες εξαιρετικες
πρωτοβουλιες (ειδικα τις Πεμπτες)
ολο και θα πηγαινουμε καλυτερα!

Η εκγυμναση θα ειναι μεν επιπονη αλλα μαλλον
και θα "δενομαστε" ολο και καλυτερα με εναν
αγωνα τη βδομαδα αλλα κι ενα μπαρμπεκιου!

Ετσι χτιζονται οι πραγματικες ομαδες-παρεες.-
Αξιζει ενα μπραβο στους 2 παιχτες-ηγετες μας!



ΥΓ. Παντα κατα την προσωπικη μου αποψη.-
Έκατσαν για μπάρμπεκιου την ίδια ακριβώς ώρα που έπαιζαν Ευρώπη οι υπόλοιπες τρεις ομάδες.
Σοφό.
supporters - not customers
Άβαταρ μέλους
john4serres
 
Δημοσιεύσεις: 29866
Εγγραφή: Σάβ 07 Φεβ 2009, 12:00

Re: Συζήτηση για το ρόστερ, αποχωρήσεις κτλ (ποδόσφαιρο) ΙΙI

Δημοσίευσηαπό Ριαν_Καπαγιαννιδης » Παρ 12 Αύγ 2022, 10:26

gika έγραψε:Τον Κουτσια αν δεν ανανεώσει δεν μπορείς να τον βάλεις να παίξει.
Επίσης ο Αντριγια τα τελευταία δυο χρόνια δεν έχει παίξει ούτε ένα παιχνίδι στο 10. Δεν ξέρω αν το έχει κάνει και ποτε στην καριέρα του. Δεν μπορείς να τον μετράς εκεί. Με τον Καντουρι μονίμως εκτός, υπάρχει αριθμητικό κενό και στο 10 και στον φορ. Επίσης με τραυματισμό στα χαφ που όλο και κάποιος θα συμβεί και με παιχνίδια να χάνονται από κάρτες θα φτάσουμε να κατεβάζουμε αποστολή με 2 χαφ. Δεν γίνεται να μείνουμε με μόλις 4 χαφ.

ΥΓ: φαντάσου απλά την αντίδραση σου όταν θα διαβάσεις «θλάση β βαθμού ο Ινγκασον, 4 εβδομάδες εκτός». Και η άμυνα θα είναι Καργας - Νασμπεργκ με μόνο αναπληρωματικό τον… Κουλιερακη.


Καλημερα. Θεμιτες οι ενστασεις σου, γι'αυτο και ξεκαθαρισα οτι εκφραζω προσωπικη αποψη και μονο. Για Κουτσια εχεις δικιο, αλλα πονταρω οτι στο τελος θα πρυτανευσει η λογικη. Εικαζω οτι αν παικτης παρει εγγυησεις οτι υπολογιζεται ως 2ο-3ο φορ, θα υπογραψει γιατι ξερει οτι στα 18 του και χωρις εμπειρια, δυσκολο να το βρει αυτο σε μια Τβεντε ή Στανταρ Λιεγης πχ. Ο Ζιφκοβιτς επαιζε στο 10 και με Φερεϊρα οπου πρακτικα παιζαμε 3-4-2-1 με τους 2 να ειναι αρκετα κεντρικα, κι αν θυμαμαι καλα και λιγο με Γκαρσια. Εχει καλη πασα, ικανοποιητικο σουτ, καλη κοφτη ντριμπλα, οποτε μπορει να δημιουργησει και να εκτελεσει απο το υψος της περιοχης, ενω η ελλειψη ταχυτητας και η αρνηση του για καθετο παιχνιδι τον καθιστουν σχετικα μετριο εξτρεμ. Νομιζω του παει καλυτερα. Στο 10 εχουμε μια καποια ελλειψη αν το δουμε πιο στενομυαλα, αλλα αν σκεφτεις οτι εκει μπορουν να παιξουν και ο Κουαλιατα, και ο χοντρος, και ο Μπραντον, και ο Καντουρι, και ο Ρικαρντο, και ο Κωνσταντελιας, και εχουν δοκιμαστει Σοαρες-Νταντας, τοτε νομιζω οτι δεν θα εχουμε θεμα. Ποιοτικα και ποιος δεν θα ηθελε κατι καλυτερο? Απο την στιγμη ομως που πεταξες λεφτα σε χοντρο και Καντουρι, κατσε και λουσου τους τωρα, γιατι δυστυχως ετσι ειναι με τα (ευλογως) περιορισμενα μπατζετ. Τελος στα χαφ θεωρητικα εχεις Καντουρι, αν τον βαλει ποτε εκει ο Λουτσεσκου, και οτι υπαρχει στην Β' ομαδα. Δεν θεωρω παραλογο να αποκτηθει 5ος, αλλα εγω θα επαιρνα μονο αν ειχε εντελως διαφορετικα χαρακτηριστικα. Πχ ενας παικτης σαν τον Μισιτς, ή σαν τον Λαζαρ.
Ριαν_Καπαγιαννιδης
 
Δημοσιεύσεις: 2191
Εγγραφή: Πέμ 01 Σεπ 2016, 12:04

Re: Συζήτηση για το ρόστερ, αποχωρήσεις κτλ (ποδόσφαιρο) ΙΙI

Δημοσίευσηαπό Ριαν_Καπαγιαννιδης » Παρ 12 Αύγ 2022, 11:26

Διπλοποσταρισμα αλλα δεν ηξερα που αλλου να το βαλω. Οποιος ειδε χτες τα δυο γκολ του Τζολη και θυμαται σχολια τυπου "σιγα τον παικτη, απλα εβαλε καποια γκολ", "ο Τζολης ειναι ανετοιμος", "τον ειδαμε και στην Νοριτς" κλπ, τοτε τι να πω. Αν τον ειχαμε φετος θα ημασταν κατα πολυ πολυ ανωτεροι ως ομαδα.
Ριαν_Καπαγιαννιδης
 
Δημοσιεύσεις: 2191
Εγγραφή: Πέμ 01 Σεπ 2016, 12:04

Re: Συζήτηση για το ρόστερ, αποχωρήσεις κτλ (ποδόσφαιρο) ΙΙI

Δημοσίευσηαπό GINOLA » Παρ 12 Αύγ 2022, 11:49

Καλά δεν ειναι ακριβώς έτσι.

Ο τζολης ήταν ανέτοιμος και απέτυχε στην Νόρις πέρσι.ειναι γεγονός,δεν είναι υποκειμενικό

Επειδή ήταν ανέτοιμος,η νοριτς δουλεύει ένα χρόνο στις αδυναμίες του και τον έστειλε για ακόμη ένα χρόνο αλλού να πάρει ματς ώστε να γυρίσει έτοιμος.

Κάνεις δεν αμφισβητεί το ταβάνι του τζολη,η δυνατότητα να εξελιξει στην ουσία παίκτες σαν τον τζολη ο ίδιος ο ΠΑΟΚ είναι η ερώτηση.

Εντωμεταξύ ούτε ο ΠΑΟΚ δείχνει ικανός αλλά και τα ίδια τα παιδιά δεν δείχνουν να έχουν καμία υπομονή να δουλέψουν στον ΠΑΟΚ,απλά παίζουν για να φύγουν με την πρώτη ευκαιρία.
GINOLA
 
Δημοσιεύσεις: 1005
Εγγραφή: Τρί 29 Δεκ 2020, 15:21

Re: Συζήτηση για το ρόστερ, αποχωρήσεις κτλ (ποδόσφαιρο) ΙΙI

Δημοσίευσηαπό Ριαν_Καπαγιαννιδης » Παρ 12 Αύγ 2022, 12:20

Ο Τζολης ηταν ανετοιμος για Πρεμιερ Λιγκ, συμφωνοι. Εμεις ομως δεν ειμαστε Πρεμιερ Λιγκ, οριακα ειμαστε Τσαμπιονσιπ και παλι αν. Σε μας εννοειται πως η 11αδα θα ξεκινουσε και θα τελειωνε σ'αυτον. Η Νοριτς ειχε πολυ ιδιαιτερες συνθηκες περσι, πρακτικα ηταν μια πολυ κακη ομαδα για το επιπεδο της διοργανωσης που επαιζε και νεαροι παικτες δεν χωρανε σε τετοιες συνθηκες καταρρευσης και πανωλεθριας. Εφυγε κι ο προπονητης που τον ηθελε, αστα να πανε. Αυτο ομως απεχει παρασαγγας απο τις δικες μας αποψαρες εδω οτι και που εφυγε δεν τρεχει τιποτα και σιγα τον παικτη κλπ κλπ. Φετος θα ηταν ο καλυτερος παικτης του πρωταθληματος, αδυνατω να δω ποιος θα ερχοταν κοντα του. (Μονο ο Εμβιλα και ο Νταντας αν αποδειχθει αυτο για το οποιο τον πηραμε).

Στο δευτερο σκελος ομως εχεις 100% δικιο. Εμεις δεν δουλευουμε σωστα τα παιδια στα τμηματα υποδομης, με αποτελεσμα να ανεβαινουν με χτυπητες αδυναμιες και να βελτιωνονται μονο αν παιξουν εξω, αλλα κι εκεινα εχουν μεγαλωσει με βιντεο αλλων πρωταθληματων και παικτων απο καθε απιθανη χωρα να πρωταγωνιστουν και σκεφτονται πως ειναι οι επομενοι σταρ. Μεγαλο ρολο παιζει για μενα η αγραμματοσυνη που συνοδευει τους ποδοσφαιριστες. Θα επρεπε στις ακαδημιες να γινονται και μαθηματα που να γυμναζουν την κριση, το μυαλο, και να ωριμαζουν τον παικτη-ανθρωπο. Δεν λεω να βγαζουμε 11 Σωκρατες, αλλα τελος παντων οχι αλλοι καγκουρες.
Ριαν_Καπαγιαννιδης
 
Δημοσιεύσεις: 2191
Εγγραφή: Πέμ 01 Σεπ 2016, 12:04

Re: Συζήτηση για το ρόστερ, αποχωρήσεις κτλ (ποδόσφαιρο) ΙΙI

Δημοσίευσηαπό sourmenetes » Παρ 12 Αύγ 2022, 12:22

Το μυαλό γυμνάζεται κυρίως από αλλού.



Στάλθηκε από το MAR-LX1A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
ΠΑΟΚ - ΠΟΝΤΟΣ - ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ
Οι μνημες μας ακολουθουν...
Άβαταρ μέλους
sourmenetes
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 27827
Εγγραφή: Δευτ 21 Σεπ 2009, 21:39
Τοποθεσία: sourmena

Re: Συζήτηση για το ρόστερ, αποχωρήσεις κτλ (ποδόσφαιρο) ΙΙI

Δημοσίευσηαπό Andrew R » Παρ 12 Αύγ 2022, 12:33

Ο τζολης ήταν ένα εξαιρετικό ταλέντο που πουλήθηκε πολύ γρήγορα χωρίς κανένα αγωνιστικό όφελος για την ομάδα. Χρηματικό ναι αλλά ο ΠΑΟΚ δεν μπορεί να πουλά οποία επένδυση του στο εξάμηνο. Πρέπει να καταστεί σαφές αυτό . Το είπε κι ο Μποτο ! Ελπίζω να τον αφήσουν να το υλοποιήσει.
Andrew R
 
Δημοσιεύσεις: 2188
Εγγραφή: Κυρ 21 Δεκ 2014, 23:31

Re: Συζήτηση για το ρόστερ, αποχωρήσεις κτλ (ποδόσφαιρο) ΙΙI

Δημοσίευσηαπό adman » Παρ 12 Αύγ 2022, 12:34

Με την ποιότητα των παικτών που έχουμε επιβάλλεται να παίξουν βασικοί οι μικροί. Δεν είναι δυνατόν να φάνε λεπτά από Κουλιερακη οι Νασμπεργκ και Καργας, και από Κουτσια ο Ολιβέιρα και ο Μπράντον. Το αν θα χάσουμε 5-6 βαθμούς παραπάνω δεν με ενδιαφέρει απ' τη στιγμή που έτσι κι αλλιώς δεν έχουμε βλέψεις για πρωταθλητισμό. Επίσης ο τσιγγαρας πρέπει να παίζει βασικός όπως έχει η κατάσταση με Αουγκούστο και κουρτιτς. Νταντας δεν πρέπει να βγαίνει από την 11αδα, κουαλιατα πρέπει να πάρει αρκετό χρόνο, ακόμα και ο Κωνσταντελιας από το να τους τρώει τον χρόνο ο Μπισεσβαρ χωρίς λόγο. Πρέπει επιτέλους να δωθουν περισσότερα λεπτά στον Σοάρες, που ένα ματς τον βάζει και τον βγάζει αλλαγή και 3 δεν τον βάζει.

Αφού δεν θέλουμε πρωτάθλημα, ας γίνουμε τουλάχιστον εκκολαπτηριο ποδοσφαιριστών.
adman
 
Δημοσιεύσεις: 780
Εγγραφή: Πέμ 14 Ιούλ 2022, 20:00

Re: Συζήτηση για το ρόστερ, αποχωρήσεις κτλ (ποδόσφαιρο) ΙΙI

Δημοσίευσηαπό DamoN » Παρ 12 Αύγ 2022, 12:52

Ριαν_Καπαγιαννιδης έγραψε:Αν κανουμε την (οχι και τοσο τραβηγμενη) υποθεση οτι Αουγκουστο και Κουρτιτς με τον ενα ή με τον αλλο τροπο θα αποχαιρετησουν, το ροστερ διαμορφωνεται ως εξης, βασει των δικων μου και μονο προτιμησεων ως προς την 1η και 2η εντεκαδα:
Κοταρσκι
Σαστρε - Ινγκασον - Νασμπεργκ(Μιχαηλιδης) - Σοαρες
Σοαρες - Νταντας
Ναρεϊ - Ζιφκοβιτς - Κουαλιατα
Ολιβεϊρα

Και αναπληρωματικοι:
Ζιφκοβιτς
Λυρατζης - Καργας - Κουλιερακης - Τσαουσης/Βιεϊρινια
Τσιγγαρας - Σβαμπ
Κωνσταντελιας - Καντουρι/Μπισεσβαρ - Μπραντον/Ρικαρντο
Κουτσιας

Χτυπητο αριθμητικο κενο δεν βλεπω. Ποιοτικα εγω θα τα εριχνα ολα για βασικο φορ, κι αν γινοταν να φερω και σοβαρο 10αρι θα το εφερνα, ωστοσο το ροστερ στηθηκε με τοσο κακο τροπο και η ομαδα εχει πλεον τοσο λιγοτερα παιχνιδια χωρις Ευρωπη, που καταλαβαινω οτι και οικονομικα ασυμφορο ειναι, και θα στερουνται πολυτιμα λεπτα συμμετοχης απο παικτες που ηρθαν για να εξελιχθουν, κι οχι απλα να πληρωνονται για να συμμετεχουν στις προπονησεις. All in για πραγματικα καλο φορ, και μετα ας ελπισουμε οτι αυτο το τουρλομπουκι θα γινει ομαδα για να ερθουν τα αποτελεσματα απο την ομαδικη δουλεια.


Μαρεσει η ενδεκάδα σου αν και νομίζω ότι αν φύγουν και οι 2 είτε θα πάρουμε παιχτη εκεί είτε θα πάρουμε παιχτη στο 10 και ο Ζιβκοβιτς θα πάει αριστερά Με τον Κουαλιατα αλλαγή.
Εμένα ο πάγκος δεν με χαλάει με Κουαλιατα ,ντελια,ρικαρντο,μπισε,Καντουρι,σβαμπ,τσιγγαρα
Εμένα με χαλάνε τα βασικα μας μπακ και η ταχύτητα στα στόπερ.
Το τέρμα μου άρεσε σαν στοιχεία
Ινγκασον παιχταρα
Αριστερο στόπερ πρόβλημα
Δεξι αριστερο μπακ πρόβλημα
Το κέντρο Αν δεν είχαμε θέμα να φύγουν μαρεσει τώρα θέλω σίγουρα 1 για βασικό
Στα φτερά είμαι οκ αν ζωντανέψει ο ζιβκο και ο ναρει αποδειχτεί καλός παίχτης
Μπροστά αν ο ολιβειρα δεν έχανε ματς τυπου πριγιο θα ήμουν πάλι οκ τώρα θα ήθελα έναν ακόμα .
Αν τους κάνει ομάδα πάντως ο ρασβαν και καμουφλάρει αδυναμίες νομίζω θα πάμε παρά πολύ καλά φέτος.
Έχω αυτό το ηλιθιο φιλινγκ
DamoN
 
Δημοσιεύσεις: 3617
Εγγραφή: Σάβ 07 Αύγ 2010, 11:54

Re: Συζήτηση για το ρόστερ, αποχωρήσεις κτλ (ποδόσφαιρο) ΙΙI

Δημοσίευσηαπό Ριαν_Καπαγιαννιδης » Παρ 12 Αύγ 2022, 13:04

Damon, εγω να σου πω εμπιστευομαι τοσο τον Ρ.Σοαρες οσο και τον Σαστρε. Δεν σου λεω οτι θα κλαιμε οταν φυγουν, αλλα παικτες απο τοσο σοβαρες ποδοσφαιρικες σχολες, με συμμετοχες και εστω καποιες περγαμηνες, δεν φοβαμαι. Σαφως και μπορει να μην βγουν για διαφορους λογους (νοοτροπια, τραυματισμοι, αδυναμια να προσαρμοστει σε εναν αλλο τροπο παιχνιδιου), αλλα αυτα ισχυουν για τον καθενα, δες πχ τον Μεσι στην Παρι. Ομοιως πιστευω και τον Κουαλιατα, εχω την αισθηση οτι δεν μπορει να μην ειναι καλος παικτης και να τον ηθελε ο αλλος και στην Σαχταρ. Η διαφορα μας κυριως ειναι στο οτι εγω εχω απωλεσει την εμπιστοσυνη μου στο προπονητικο τιμ. Ουτε πιστευω οτι ηταν τοσο καλοι οσοι τους καναμε πριν 3 χρονια, ουτε πιστευω οτι εχουν εξελιχθει, ουτε οτι κανουν για το προτζεκτ που τρεχουμε - συν την απωλεια δυο βασικων μελων του τιμ. Αλλα οπως κι εσυ, ετσι κι εγω εχω μια ηλιθια αισιοδοξια.
Ριαν_Καπαγιαννιδης
 
Δημοσιεύσεις: 2191
Εγγραφή: Πέμ 01 Σεπ 2016, 12:04

Re: Συζήτηση για το ρόστερ, αποχωρήσεις κτλ (ποδόσφαιρο) ΙΙI

Δημοσίευσηαπό Totem_pk » Παρ 12 Αύγ 2022, 13:19

Η δουλειά που γίνεται στις ακαδημίες είναι πολύ καλή. Είναι τόσο καλή που θεωρώ ότι αν δεν εξελιχθεί θα λιμνάσει.
Η παραγωγή παικτών είναι καλή αλλά δεν είναι τοκ επίπεδο. Θεωρώ ότι πρέπει ίσως να επιλέξουν μια αγωνιστική φιλοσοφία και να την ακολουθούνε όλα τα τμήματα και επίσης λ, εάν θέλεις να γίνεις σελινγκ κλαμπ τότε ίσως πρέπει Να φέρεις προπονητές και Σταφ που να γνωρίζουν καλύτερα το αντικείμενο. Ανάρωτιεμαι εάν επιβάλλεται να φέρεις τόση τεχνογνωσία που οι αμοιβές αυτών να ξεπερνάνε τις αμοιβές του προπονητή και του σταφ της πρώτης ομάδας.
Με λίγα λόγια πρέπει να παίει η δουλειά σε άλλο επίπεδο.
Totem_pk
 
Δημοσιεύσεις: 7567
Εγγραφή: Τετ 21 Αύγ 2019, 10:59

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης