Ιβάν Σαββίδης V

Σχόλια γιά την Διοίκηση της ΠΑΕ και όλα τα σχετικά...

Re: Ιβάν Σαββίδης V

Δημοσίευσηαπό iremidynami 4+ » Κυρ 07 Αύγ 2022, 14:35

Γέρος έγραψε:Ευχαριστώ όλους όσοι προσπάθησαν να με διαφωτίσουν. Όχι ότι κατάλαβα απόλυτα αλλά έχω πια μια ιδέα.

Δυστυχώς εκτός του ότι είμαι γέρος, δεν το έχω καθόλου και με τα θεωρητικά, φιλοσοφικά. Μια ολόκληρη ζωή έγραφα και διάβαζα αριθμούς. Η γυναίκα μου λέει "απορώ πως το κεφάλι σου δεν είναι κύβος". Γι' αυτό παρατηρείτε και την δυσκολία στην έκφραση που έχω.

Εγώ είμαι με τον Π.Α.Ο.Κ. Αδέλφια. Επίσης εκτιμώ απεριόριστα και τον Ιβάν Σαββίδη. Όποιος είναι εχθρός του Π.Α.Ο.Κ. και του Ιβάν Σαββίδη είναι και δικός μου εχθρός. Ένα και ένα κάνουν 2, ποτέ κάτι άλλο.

Ζαλίζομαι αφάνταστα όταν τα γραφόμενα συνοδεύονται από περικοκλάδες και υπονοούμενα.

Εδώ μιλάμε για τον Π.Α.Ο.Κ. και πίκρα θα βγάλουμε, και πόνο θα βγάλουμε, και μια κουβέντα παραπάνω θα πούμε, αλλά όχι προσβολές και ευθείς επιθέσεις σε Αδέλφια.

Τώρα, για την καταραμένη πολιτική και τους καταραμένους πολιτικούς, έλεγε η Μαλβίνα : Πω ρε π@@στη μου, πόσοι κώλοι για 300 καρέκλες.



Εισαι ωραιος ρε φιλε
Χαιρομαι να σε διαβάζω!!
ΙΒΑΝ ΣΑΒΒΙΔΗΣ: Ο ΠΑΟΚ ΕΙΝΑΙ Η ΨΥΧΗ ΜΟΥ. ΔΕΝ ΠΩΛΕΙΤΑΙ Η ΨΥΧΗ.
Άβαταρ μέλους
iremidynami 4+
 
Δημοσιεύσεις: 977
Εγγραφή: Παρ 04 Μαρ 2022, 16:48

Re: Ιβάν Σαββίδης V

Δημοσίευσηαπό Othin » Κυρ 07 Αύγ 2022, 20:23

trouman έγραψε:
Γέρος έγραψε:Othin βοήθα βρε Αδέλφι,

τι έκανα ή αφιέρωσα λάθος. Σε παρακαλώ.



O, πάντα με εμπεριστατωμένη γραφή, Othin, μάλλον εννοεί να προσπερνάς κάποιες "απόψεις" και να μην αφήνεις να σε "ταράζουν".

Και πάντα φυσικά να λες τη γνώμη σου, συνυπογράφω κι εγώ.


Αυτό ακριβώς! Ευχαριστώ trouman!
Caer esta permitido, levantarse es obligatorio.
Weil alle Menschen verschieden sind, haben die gleichen Rechte.
Επειδή μόνον εμείς, αντίθετα προς τους βαρβάρους, ποτέ δεν μετρήσαμε τον εχθρό στη μάχη.
Άβαταρ μέλους
Othin
 
Δημοσιεύσεις: 813
Εγγραφή: Σάβ 13 Φεβ 2010, 20:04

Re: Ιβάν Σαββίδης V

Δημοσίευσηαπό gpap » Κυρ 07 Αύγ 2022, 21:33

Kabamaru11 έγραψε:.....

Υ.Γ. Κουλη μιεσαι


Το ''Μητσοτάκη μαμιέσαι'', είναι σαν να κρύβουμε τη σκόνη κάτω από το χαλάκι.
Διότι ρίχνουμε τις ευθύνες σε λάθος μεριά.
Δεν είναι ο Μητσοτάκης ο υπαίτιος.
Ο Μητσοτάκης, είναι Μητσοτάκης.
Τον γνωρίζουμε. Γνωρίζουμε την οικογένεια Μητσοτάκη.
Μας κλέβει, μας μαμάει εδώ και χρόνια.
Δεν υπήρξαν αφερέγγυοι ποτέ, πάνω στην διαφθορά και στην διαπλοκή τους.

Αυτοί που πραγματικά ευθύνονται, είναι αυτοί που ψηφίζουν Μητσοτάκη.
Αυτά τα βούρλα, που ενώ γνωρίζουν πως αποδεδειγμένα το Μητσοτακέικο κλέβει δημόσιο χρήμα σε μίζες
και σε διαφθορά, αυτοί συνεχίζουν να τους ψηφίζουν.

Το σωστό μήνυμα λοιπόν, πρέπει να είναι:
Ψηφοφόροι του Μητσοτάκη γαμιέστε.
Ξεκάθαρα.

Και αν θέλεις, γαμημένε οπαδέ του Μητσοτάκη, ρώτα εμένα ''τι να ψηφίσουμε''.
gpap
 
Δημοσιεύσεις: 4452
Εγγραφή: Τρί 07 Ιαν 2014, 20:40

Re: Ιβάν Σαββίδης V

Δημοσίευσηαπό gpap » Κυρ 07 Αύγ 2022, 21:40

Ο τύπος που έγραψε για τον Σαββίδη, το τράβηξε σε τόσο βαθμό, που το ξεχείλωσε και στην ουσία καρφώθηκε.

Αν η κριτική του ήταν όντως καλοπροαίρετη, θα μπορούσε να αναφέρει κάτι που μου έχει καρφωθεί στο μυαλό εδώ και 1,5 χρόνο, και δεν λέει να μου βγει ότι και να ακούω και να διαβάζω.

Και το μοιράζομαι μαζί σας:
μπορείτε να θυμηθείτε πότε ξεκίνησε να γίνεται αισθητή η απουσία του Ιβάν από την ομάδα;
Για όσους θυμούνται, ακόμη και κατά την διάρκεια της τιμωρίας του, υποδεχόταν τους παίχτες έξω από το γήπεδο.
Μετά το νταμπλ, έδωσε το παρών (η οικογένεια εννοώ), στους αρχικούς αγώνες.
Θυμάστε χρονικά, τι προηγήθηκε την αισθητή του απουσία;

Να βοηθήσω:
η κατηγορία της πολυϊδιοκτησίας.
Αν γυρίσετε πίσω, από τότε ο Ιβάν σταμάτησε να είναι ενεργός, στο βαθμό που είχαμε συνηθίσει, με την ομάδα.
Η ομάδα δικαιώθηκε.
Αλλά ο Ιβάν, σταμάτησε να είναι ενεργό μέλος της ομάδος, από τότε.
gpap
 
Δημοσιεύσεις: 4452
Εγγραφή: Τρί 07 Ιαν 2014, 20:40

Re: Ιβάν Σαββίδης V

Δημοσίευσηαπό ΚΩΣΤΑΣ2019 » Κυρ 07 Αύγ 2022, 21:51

Έχουμε, όμως, συγχρόνως και την αρχή της πανδημίας.
ΚΩΣΤΑΣ2019
 
Δημοσιεύσεις: 3111
Εγγραφή: Τετ 22 Μάιος 2019, 13:38

Re: Ιβάν Σαββίδης V

Δημοσίευσηαπό ΚΩΣΤΑΣ2019 » Κυρ 07 Αύγ 2022, 22:13

"Το θέμα το ψάξαμε, όπως αναφέραμε ΣΤΗΝ ΑΝΑΡΤΗΣΗ ΤΗΣ ΣΗΜΕΡΙΝΗΣ ΗΜΕΡΑΣ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΔΕΙΤΕ ΕΔΩ

Το ρεπορτάζ που κάναμε το βράδυ, όπως σας υποσχεθήκαμε, μεταφέρει τη βεβαιότητα ότι ο Ιβάν Σαββίδης δεν ήρθε τελικά στο “Πόρτο Καρράς”."
Sfina
ΚΩΣΤΑΣ2019
 
Δημοσιεύσεις: 3111
Εγγραφή: Τετ 22 Μάιος 2019, 13:38

Re: Ιβάν Σαββίδης V

Δημοσίευσηαπό Kabamaru11 » Κυρ 07 Αύγ 2022, 23:08

gpap,συμφωνω και επαυξανω αλλα οτι μαμιεται,μαμιεται,αυτος κ ολο του το πανηλιθιο σοι.
Άβαταρ μέλους
Kabamaru11
 
Δημοσιεύσεις: 1769
Εγγραφή: Τετ 16 Δεκ 2020, 23:02
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη - Συκιες

Re: Ιβάν Σαββίδης V

Δημοσίευσηαπό abc_o_ karpouzas » Κυρ 07 Αύγ 2022, 23:25

Επίσης μην ξεχνάτε και τον...πολεμο...
Και ο συγκεκριμένος....απο αυτά που βλέπουμε...ειχε από καιρό προετοιμαστει

Ετσι..και εμένα...δεν μου βγαίνει από το μυαλό ότι όλοι οι...κατέχοντες....που είναι-ήταν κοντά στον Βλαδίμηρο ήταν πλήρως ενημερωμένοι και τι πρέπει να κάνουν για να στηρίξουν και τον πόλεμο και...τις μπίζνες τους...

Και από τα επακόλουθα με τα αστεία μέτρα....και καλά..κατα του Βλαδίμηρου και κατά των ολιγαρχων που τον στηρίζουν αυτό αποδεικνύεται...οτι υπάρχει...τοίχος προστασίας...

Τους κλασανε μια μάντρα @@ και το...ολο..ζορι το τρώνε οι λαοί Αχαχαχα της Ευρώπης....
Άβαταρ μέλους
abc_o_ karpouzas
 
Δημοσιεύσεις: 5947
Εγγραφή: Παρ 20 Ιουν 2008, 15:12
Τοποθεσία: seven hill town

Re: Ιβάν Σαββίδης V

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Κυρ 07 Αύγ 2022, 23:32

gpap έγραψε:Θυμάστε χρονικά, τι προηγήθηκε την αισθητή του απουσία;

Να βοηθήσω:
η κατηγορία της πολυϊδιοκτησίας.
Αν γυρίσετε πίσω, από τότε ο Ιβάν σταμάτησε να είναι ενεργός, στο βαθμό που είχαμε συνηθίσει, με την ομάδα.
Η ομάδα δικαιώθηκε.
Αλλά ο Ιβάν, σταμάτησε να είναι ενεργό μέλος της ομάδος, από τότε.


Εγω πιστευω οτι πρωταρχικα ειναι θεμα υγειας. Προσεχει.
Ομως ισως υπαρχουν κι αλλες παραμετροι περα απ το covid..

https://www.tovima.gr/2019/11/10/financ ... n-savvidi/
Περα απ τις σαλτσες το αρθρο του 2019 μιλαει για πιεσεις προς τον Σαββιδη. Ποσο ισχυρες ηταν αυτες οι πιέσεις? Και ποσο επιβλαβεις μπορει να γινουν οι.. πιεσεις μιας υπερδυναμης για την υγεια ενος ανθρωπου?
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26576
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: Ιβάν Σαββίδης V

Δημοσίευσηαπό ΚΩΣΤΑΣ2019 » Κυρ 07 Αύγ 2022, 23:48

Τώρα δέσαμε.
Γραφει το βήμα του σιχαματος.
ΚΩΣΤΑΣ2019
 
Δημοσιεύσεις: 3111
Εγγραφή: Τετ 22 Μάιος 2019, 13:38

Re: Ιβάν Σαββίδης V

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Δευτ 08 Αύγ 2022, 00:03

Ασε το βημα. Εκανε δηλωσεις ο πρεσβης των ΗΠΑ για το Μακεδονικο και εμπλοκη Σαββιδη?Λες να γουσταρουν οι αμερικανοι πκυ παιρνει λιμανια κι εδραιωνεται στη Β Ελλαδα?
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26576
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: Ιβάν Σαββίδης V

Δημοσίευσηαπό Asimos » Δευτ 08 Αύγ 2022, 00:24

Asimos έγραψε:Χαμηλό προφίλ λέγεται.
:)
Asimos
 

Re: Ιβάν Σαββίδης V

Δημοσίευσηαπό fossa » Δευτ 08 Αύγ 2022, 02:31

Ας πάρει το μπούλο αυτή η κυβέρνηση για αρχή.
Τώρα με το νέο σκάνδαλο θα μας βγάλουν κανένα γκάλοπ ότι είναι μπροστά 700 μονάδες :lol:
Η κυβέρνηση Μητσοτάκη και γενικά η ΝΔ αποδεδειγμένα μισεί τη Β.Ελλάδα. Τη γράφει στα @@ της και καλά κάνει αφού τα μοσχάρια τρέχουν στην αγκαλιά της στη πρώτη ευκαιρία!!!
Τουλάχιστον οι 60 και άνω.
Η Ελλάδα είναι μια χώρα σκυλάκι των ΗΠΑ.
Πλέον πολύ απροκάλυπτα ενώ ο κόσμος έχει αλλάξει...
Προφανώς και οι συνθήκες δεν είναι καλές και για τον Ιβάν ιδίως με τη συγκεκριμένη κυβέρνηση- ΜΑΦΙΑ της Κρήτης.
Άβαταρ μέλους
fossa
 
Δημοσιεύσεις: 1877
Εγγραφή: Πέμ 06 Φεβ 2014, 22:25

Re: Ιβάν Σαββίδης V

Δημοσίευσηαπό Γερασίμου » Δευτ 08 Αύγ 2022, 10:39

Τί λένε τώρα οι πλέον ηλίθιοι, αλλά και πλέον επικίνδυνοι και δολοφονικοί άνθρωποι του πλανήτη, τα αμερικανάκια; Σε ρωσικά χέρια το λιμάνι της Θεσσαλονίκης; Ρε ηλίθιοι, ο ΟΛΘ πουλήθηκε στην κοινοπραξία Γαλλικού και Γερμανικού fund συν της Dimera έναντι 247.000.000 ευρώ, όταν το αμερικανικό fund προσέφερε λίγο πάνω από 200.000.000. Στην κοινοπραξία που κέρδισε τον ΟΛΘ η Dimera-Σαββίδης είχε 20%. Ποιος σας εμπόδισε ρε ηλίθια αμερικανάκια και βδελυρά υποκείμενα να πάρετε τον ΟΛΘ πέραν της τσιγκουνιάς σας και της αλαζονείας σας, του αφού εμείς κάναμε προσφορά δεν χωράνε άλλοι;
Πάμε στο τώρα. Το γαλλο-γερμανικό fund πουλά τα δικαιώματά του στον ΟΛΘ και η Dimera-Σαββίδης τα αγοράζει μέσω διαφανέστατης διαδικασίας που περνά μέσω της τελικής έγκρισης από το Χρηματιστήριο-Επιτροπή Κεφαλαιαγοράς, με αποτέλεσμα να κατέχει σήμερα το 72% αν δεν κάνω λάθος και να προχωρά σε έργα αναβάθμισης. Ξέχωρα από αυτά μετά την πώληση του ΟΛΘ έχουν αυξηθεί κατά πολύ τα κοντέινερ στο λιμάνι και προχωρούν τα έργα με ταχύ ρυθμό. Τί είναι αυτό που δεν σας αρέσει; Το ότι ένας ΕΛΛΗΝΑΣ-Πόντιος επιχειρηματίας κάνει επενδύσεις στην Β. Ελλάδα που εσείς και οι οσφυοκάμπτες σε σας ΔΕΝ ΘΕΛΕΤΕ να κάνετε, αλλά να τα πάρετε δωρεάν (μήπως θα μας βομβαρδίσετε κιόλας-την ξέρετε την πρακτική αυτή πολύ καλά)!!!
Πρόεδρε, συνέχισε να επενδύεις και να δίνεις θέσεις εργασίας στην καθημαγμένη Β. Ελλάδα. Αλλά έλα όσο μπορείς πιο κοντά και στην ομάδα μας, η απουσία σου είναι αισθητή και στην ψυχολογία του κόσμου και γνωρίζουμε το 99% πως ο κύκλος σου στον ΠΑΟΚ δεν έχει κλείσει.
Γερασίμου
 
Δημοσιεύσεις: 4856
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 11:58

Re: Ιβάν Σαββίδης V

Δημοσίευσηαπό icue » Δευτ 08 Αύγ 2022, 10:56

Ο Σαββιδης απομονωθηκε λογω covid και πιστευω πολυ μεγαλο ρολο επαιξε και ο θανατος του Μουζενιδη σε αυτο. Αλλα μιλαμε μονο για την φυσικη του παρουσια. Δεν εξαφανιστηκε απο προσωπου γης οπως πιστευουν μερικοι.

Οσο για τις πιεσεις 1+1 κανουν 2 αν τα βαλεις τα πραγματα σε μια σειρα. Ο Σαββιδης βρεθηκε αθελα του αναμεσα σε ολη αυτη την ιστορια με τα λιμανια γενικα αλλα και την Αλεξανδρουπολη και την Καβαλα ειδικοτερα, το LNG που θα μας εσωζε πριν καν μπουκαρει ο Πουτιν στην Ουκρανια (προφητης Παιατ) και γενικα ολη αυτη την αγνη προσπαθεια των Αμερικανων να σπειρουν Δημοκρατια σε ολο το κοσμο. Μεχρι και οτι οι Ουκρανοι ζητησαν να κλεισει το Open γραφτηκε γιατι μετεφερε τις Ρωσικες θεσεις.

Τωρα και με τις υποκλοπες εδεσε και το γλυκο. Οποτε ας μην βγαζουμε μπακαλιστικα συμπερασματα με τις κλειστες σουιτες και τις λοιπες αρλουμπες που γραφονται και ακουγονται κατα καιρους.
icue
 
Δημοσιεύσεις: 6327
Εγγραφή: Δευτ 24 Ιουν 2019, 11:45

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Διοικητικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες