Volley γυναικών - Αγώνες και νέα 2021-2022

Re: Volley γυναικών - Αγώνες και νέα 2021-2022

Δημοσίευσηαπό fuzztone » Παρ 13 Μάιος 2022, 22:45

Αλλού διαβάζω ότι είναι κλεισμένη η Κουβανή, ενώ δεν έχουμε κάνει καν πρόταση στην Άννα.

Δεν θα είναι παράλογο, καθώς μπορεί ως τρίτη-τέταρτη να μείνει η Τσιόγκα και το μεγάλο ταλέντο η Τερζόγλου.
Άβαταρ μέλους
fuzztone
 
Δημοσιεύσεις: 1209
Εγγραφή: Τρί 26 Φεβ 2008, 21:11

Re: Volley γυναικών - Αγώνες και νέα 2021-2022

Δημοσίευσηαπό steven123 » Παρ 13 Μάιος 2022, 22:52

Η ΑΕΚ πάει να κάνει το μπαμ με τη διαγώνια. gyselle silva. Τεραστια παίκτρια παιδιά.
steven123
 
Δημοσιεύσεις: 316
Εγγραφή: Δευτ 10 Ιαν 2022, 20:55

Re: Volley γυναικών - Αγώνες και νέα 2021-2022

Δημοσίευσηαπό Descartes » Παρ 13 Μάιος 2022, 22:54

Αν είναι η Κουβανή να αντικαταστήσει την Πολυνοπούλου, θα είναι πλήγμα η αποχώρηση της. Τεράστιο πλήγμα. Η Αννα καλό δρόμο να έχει και καλή σταδιοδρομία.

Η Πολυνοπούλου πρέπει να είναι η Αρχηγός του ΠΑΟΚ. Σοβαρή, σταθερή και πολύ ποιοτική παίκτρια.
Άβαταρ μέλους
Descartes
 
Δημοσιεύσεις: 1994
Εγγραφή: Σάβ 28 Ιαν 2017, 22:01

Re: Volley γυναικών - Αγώνες και νέα 2021-2022

Δημοσίευσηαπό Descartes » Παρ 13 Μάιος 2022, 22:57

Την Πολυνοπούλου την έχει ήδη προσεγγίσει ο ΟΣΦΠ. Την ήθελε εδώ και καιρό. Μακάρι να μείνει.
Άβαταρ μέλους
Descartes
 
Δημοσιεύσεις: 1994
Εγγραφή: Σάβ 28 Ιαν 2017, 22:01

Re: Volley γυναικών - Αγώνες και νέα 2021-2022

Δημοσίευσηαπό fuzztone » Σάβ 14 Μάιος 2022, 07:38

Για την Κουβανή βρήκα ένα παιγνίδι που παίζει βασική στη Βολερό εδώ:
https://www.youtube.com/watch?v=CCNs1ZFFCvo

Τη χρονιά εκείνη ήταν βασική, με προπονητή τον νέο του Οσφπ.

Τα στατιστικά της στα παιγνίδια του CEV Cup που είχαν γίνει τότε (είχε ματαιωθεί ο θεσμός ενώ η Βολερό είχε περάσει στους 4):
https://ibb.co/CWGY2wV

Εικόνα

Έχει αρκετούς πόντους από μπλοκ, αλλά ας μας πουν περισσότερα ίσως οι καλοί γνώστες του αθλήματος
Άβαταρ μέλους
fuzztone
 
Δημοσιεύσεις: 1209
Εγγραφή: Τρί 26 Φεβ 2008, 21:11

Re: Volley γυναικών - Αγώνες και νέα 2021-2022

Δημοσίευσηαπό miburosaito » Σάβ 14 Μάιος 2022, 11:00

Ωραιος, βρηκες στατιστικα και ματσακι :mrgreen:

Το βιντεο δυστυχως ειναι highlights, χωρις ολοκληρο βιντεο δυσκολο να καταλαβουμε τα χαρακτηριστικα της.

Δυο πραγματα παρατηρησα εγω προσωπικα, παρα το υψος της φαινεται αθλητικη και οτι εχει κακη τεχνικη στην επιθεση. Βεβαια το βιντεο ειναι 2 χρονων και μπορει να εχει αλλαξει μεχρι σημερα αυτο. Εχει κλεισει δηλαδη η Κουβανη?



Παντως εγω το βιντεο το ευχαριστηθηκα αφου ειχε μονομαχια Λαζαρεβα απο τη μια με Carli Snyder απο την αλλη :lol:
Άβαταρ μέλους
miburosaito
 
Δημοσιεύσεις: 1760
Εγγραφή: Τετ 06 Φεβ 2019, 19:49

Re: Volley γυναικών - Αγώνες και νέα 2021-2022

Δημοσίευσηαπό fuzztone » Σάβ 14 Μάιος 2022, 19:01

Υπάρχει και ολόκληρο παιγνίδι με τη busto και κόουτς Μάρκο, θα βάλω λινκ αργότερα.

Στις κλήσεις της εθνικής, 7 παίκτριες μας στις 21...

Το λες και εντυπωσιακό.
Άβαταρ μέλους
fuzztone
 
Δημοσιεύσεις: 1209
Εγγραφή: Τρί 26 Φεβ 2008, 21:11

Re: Volley γυναικών - Αγώνες και νέα 2021-2022

Δημοσίευσηαπό fuzztone » Σάβ 14 Μάιος 2022, 19:02

Υπάρχει και ολόκληρο παιγνίδι με τη busto και κόουτς Μάρκο, θα βάλω λινκ αργότερα.

Στις κλήσεις της εθνικής, 7 παίκτριες μας στις 21...

Το λες και εντυπωσιακό.
Άβαταρ μέλους
fuzztone
 
Δημοσιεύσεις: 1209
Εγγραφή: Τρί 26 Φεβ 2008, 21:11

Re: Volley γυναικών - Αγώνες και νέα 2021-2022

Δημοσίευσηαπό miburosaito » Σάβ 14 Μάιος 2022, 19:09

Η ιδια η Ανθουλη ανακοινωσε την μετακομιση της στον Παναθηναικο στο προσωπικο της Instagram


https://www.instagram.com/p/CdigKxGtPqS/
Άβαταρ μέλους
miburosaito
 
Δημοσιεύσεις: 1760
Εγγραφή: Τετ 06 Φεβ 2019, 19:49

Re: Volley γυναικών - Αγώνες και νέα 2021-2022

Δημοσίευσηαπό Descartes » Σάβ 14 Μάιος 2022, 20:11

Σπουδαία μεταγραφή, απολύτως λογική για τον ΠΑΟ. Το μεγαλύτερο ταλέντο του Ελληνικού Βόλει. Για να δούμε όσους γράφανε οτι δεν είναι γρα πρωταθλητισμό, αν θα δικαιωθούν.
Άβαταρ μέλους
Descartes
 
Δημοσιεύσεις: 1994
Εγγραφή: Σάβ 28 Ιαν 2017, 22:01

Re: Volley γυναικών - Αγώνες και νέα 2021-2022

Δημοσίευσηαπό Willie the Pimp » Σάβ 14 Μάιος 2022, 21:32

Descartes επειδή μάλλον εννοείς εμένα σε σχετικό διάλογο περί διαγωνίων που κάναμε κάποιες σελίδες πίσω... Είχα γράψει για την Ανθούλη επί λέξει:
"...Νομίζω ότι την έχεις εξιδανικεύσει στο μυαλό σου την Μερκάδο. Η Ανθούλη είναι άλλη περίπτωση. Μιλάμε για ένα "τέρας" άνω των 2 μέτρων με μεγάλο ταλέντο, αλλά 18 χρονών και εντελώς άπειρη στο υψηλό επίπεδο. Δεν ξέρω αν φέτος θα μπορούσε να αντέξει το βάρος της 1ης διαγωνίου σε ομάδα πρωταθλητισμού..."
"...Φίλε Descartes και φίλε steven123, εγώ μιλάω για την Ανθούλη φέτος. Η κοπέλα ειδικά λόγω σωματοδομής μπορεί να εξελιχθεί σε τοπ κλας παίκτρια, αλλά τώρα δεν είναι. Για του χρόνου το συζητάμε. Όσο για το κύπελλο π.χ έκανε καλή εμφάνιση όχι κάτι εξωπραγματικό. Επιμένω ότι αν είχαμε την Ανθούλη δεν θα πρόσφερε κάτι παραπάνω από την Κογιάρ φέτος σε επίπεδο απόδοσης..."
Αν εννοείς κάποιον άλλο... πάω πάσο.
Πάντως είναι μεγάλο ταλέντο με θηριώδη σωματοδομή. Αν γυμνάσει και σταθεροποιηθεί το σώμα της και φυσικά δουλέψει συνολικά, έχει τα φόντα στο εγγύς μέλλον για πολύ μεγάλα πράματα σε κορυφαία πρωταθλήματα. Η επόμενη χρονιά είναι το πρώτο μεγάλο της κρας τεστ. Αναμένουμε...
Άβαταρ μέλους
Willie the Pimp
 
Δημοσιεύσεις: 1000
Εγγραφή: Πέμ 09 Δεκ 2021, 14:06

Re: Volley γυναικών - Αγώνες και νέα 2021-2022

Δημοσίευσηαπό steven123 » Σάβ 14 Μάιος 2022, 22:43

Παιδιά κλήσεις της εθνικής . Ανάμεσα στα υπόλοιπα κορίτσια πήραν την Κλεπκου Μ( μεγάλη έκπληξη) Κυπαριση και τσιογκα και πολύνοπουλου. Μετά γράφει ότι οι υπόλοιπες αθλήτριες θα ενσωματωθούν πιο μετά και λογικά θα είναι δύο γκρουπ. Ένα για τους μεσογειακούς και ένα για τα προκριματικά.

Λαμπρινή Κωνσταντινίδου
Παναγιώτα Ξανθοπούλου
Ελισάβετ Ηλιοπούλου
Ελένη Καρακάση
Ιωάννα Λαμπρινή Πολυνοπούλου
Ανδρομάχη Τσιόγκα
Ειρήνη Χατζηευστρατιάδου
Αριστέα Τοντάϊ
Κυριακή Τερζόγλου
Ευφροσύνη Αλεξάκου
Άννα Μαρία Σπανού
Όλγα Στράντζαλη
Ασημίνα Νικολογιάννη
Σταματία Κυπαρίσση
Μαρία Κλέπκου
Μαρία Αικατερίνη Ξανθοπούλου
Ελευθερία Μανιατογιάννη
Μάρθα Ευδοκία Ανθούλη
Ιλιόνη Κελεσίδη
Μαρία Γενιτσαρίδη
Μαρία Τσιτσιγιάννη
steven123
 
Δημοσιεύσεις: 316
Εγγραφή: Δευτ 10 Ιαν 2022, 20:55

Re: Volley γυναικών - Αγώνες και νέα 2021-2022

Δημοσίευσηαπό Descartes » Σάβ 14 Μάιος 2022, 23:09

Κλήθηκε και η Ηλιοπούλου. Εκτός αν αυτή είναι άλλη Ηλιοπούλου, έ φίλε Στέφανε? ΤΗΝ ΗΛΙΟΠΟΥΛΟΥ δεν την ανέφερες.

Σας το έγραφα και αυτό. Η καλύτερη πασαδόρος του Πρωταθλήματος μετά τη Da Yeong.

Για να την κάλεσe βέβαια στο μπουρδέ@ο την ομοσπονδίας, λογικά έχει φύγει απο τον ΠΑΟΚ.
Άβαταρ μέλους
Descartes
 
Δημοσιεύσεις: 1994
Εγγραφή: Σάβ 28 Ιαν 2017, 22:01

Re: Volley γυναικών - Αγώνες και νέα 2021-2022

Δημοσίευσηαπό Descartes » Σάβ 14 Μάιος 2022, 23:10

Willie the Pimp έγραψε:Descartes επειδή μάλλον εννοείς εμένα σε σχετικό διάλογο περί διαγωνίων που κάναμε κάποιες σελίδες πίσω... Είχα γράψει για την Ανθούλη επί λέξει:
"...Νομίζω ότι την έχεις εξιδανικεύσει στο μυαλό σου την Μερκάδο. Η Ανθούλη είναι άλλη περίπτωση. Μιλάμε για ένα "τέρας" άνω των 2 μέτρων με μεγάλο ταλέντο, αλλά 18 χρονών και εντελώς άπειρη στο υψηλό επίπεδο. Δεν ξέρω αν φέτος θα μπορούσε να αντέξει το βάρος της 1ης διαγωνίου σε ομάδα πρωταθλητισμού..."
"...Φίλε Descartes και φίλε steven123, εγώ μιλάω για την Ανθούλη φέτος. Η κοπέλα ειδικά λόγω σωματοδομής μπορεί να εξελιχθεί σε τοπ κλας παίκτρια, αλλά τώρα δεν είναι. Για του χρόνου το συζητάμε. Όσο για το κύπελλο π.χ έκανε καλή εμφάνιση όχι κάτι εξωπραγματικό. Επιμένω ότι αν είχαμε την Ανθούλη δεν θα πρόσφερε κάτι παραπάνω από την Κογιάρ φέτος σε επίπεδο απόδοσης..."
Αν εννοείς κάποιον άλλο... πάω πάσο.
Πάντως είναι μεγάλο ταλέντο με θηριώδη σωματοδομή. Αν γυμνάσει και σταθεροποιηθεί το σώμα της και φυσικά δουλέψει συνολικά, έχει τα φόντα στο εγγύς μέλλον για πολύ μεγάλα πράματα σε κορυφαία πρωταθλήματα. Η επόμενη χρονιά είναι το πρώτο μεγάλο της κρας τεστ. Αναμένουμε...


Α, μην παρεξηγήσαι, πολλές φορές σας τσιγκλάω κι'ολας :mrgreen: . Η αλήθεια είναι οτι το έγραφαν και άλλοι, και βασικά δεν θυμόμουν ποιός το έγραψε ρε συ. :geek: :ugeek:
Άβαταρ μέλους
Descartes
 
Δημοσιεύσεις: 1994
Εγγραφή: Σάβ 28 Ιαν 2017, 22:01

Re: Volley γυναικών - Αγώνες και νέα 2021-2022

Δημοσίευσηαπό steven123 » Σάβ 14 Μάιος 2022, 23:27

Έλεος ρε φίλε το ξέχασα. Και την Ξανθοπούλου κάλεσε και δεν έγραψα. Απλώς ήμουν έξω με παρέα και τα έγραψα στα γρήγορα. Το μεγάλο το έκανα κόπι πειστ.
Όσο ςγια το ότι η Ηλιοπούλου είναι η καλύτερη μετά την Λι είναι απλά αστείο. Ναι είναι καλή και μου ΑΡΕΣΕΙ ΠΟΛΥ και μπορεί κάποτε να είναι και βασική στην εθνική. Αλλά κάπου οπα. Όταν υπάρχει η παπαφωτιου είναι απλά άστοχο να λες την Ηλιοπούλου καλύτερη πασαδόρο. Και επίσης και η Κωνσταντινίδου βεργιδου Χριστοδούλου ακόμα και δρακουλιδου είναι καλύτερες από τεχνικής άποψης. Ε
Έλεος ναι να είμαστε ΠΑΟΚ να αγαπάμε τα κορίτσια νμας που είναι πραγματικά αστεράκια και με πάρα πολύ προσόντα κάποιες για σοβαρή καριέρα αλλά υπάρχει κάπου ένα σημείο που ξεκινάει και η λογική. Το αν η Ηλιοπουλου είναι καλύτερη από την παπαφωτιου δεν είναι κάτι υποκειμενικό αλλά κάτι αντικειμενικό.
Σόρρυ αλλά ώρες ώρες μου θυμίζεις τον Μακ Ντακ από το Sdna.
steven123
 
Δημοσιεύσεις: 316
Εγγραφή: Δευτ 10 Ιαν 2022, 20:55

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Γυναικεία τμήματα

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 9 επισκέπτες