Μεταγραφές μπάσκετ 2021-2022

Σχόλια/Κριτική για οτιδήποτε ακούγεται ή γράφεται σχετικά με αγορές πωλήσεις καλαθοσφαιριστών στην ομάδα μας...

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2021-2022

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Πέμ 19 Αύγ 2021, 16:07

Μη μιλατε για Τερνερ. Μαχαιρια στην καρδια.
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26576
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2021-2022

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Πέμ 19 Αύγ 2021, 16:16

ΕΝΤΕΛΩΣ άσχετο, αλλά είδα ότι ο μπαμπάς του Turner ήταν συμπαίκτης με τον Michael Jordan τις σεζόν 1986-1987 και 1987-1988.. Πέρασε από τον Απόλλωνα Πάτρας το 1990-1991..
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46411
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2021-2022

Δημοσίευσηαπό KalamarGiannis » Πέμ 19 Αύγ 2021, 18:07

Σουριναμέζος έγραψε:Συγκρίνοντας το φετινό depth chart με το περσινό οι διαφορές είναι οι εξής:

Marvin Jones αντί για Κακλαμανάκη
Οgbeide αντί για Konate
Καμαριανός και Μιχάλης Καμπερίδης αντί για Τσαλμπούρη
Βλάντο Γιάνκοβιτς αντί για Μαργαρίτη
DiLeo αντί για Beech
Χριστοδούλου αντί για Τέρνερ
Τολιόπουλος αντί για Παπαντωνίου

Σε γενικές γραμμές θεωρώ πως υπάρχει τουλάχιστον μικρή αναβάθμιση σε όλες τις παραπάνω περιπτώσεις με μοναδική εξαίρεση τον Έλστον-πόσο μπάσκετ ξες ρε χοντρέ-Τέρνερ που προφανώς εκεί υπάρχει υποβάθμιση. Συνολικά νομίζω ότι το φετινό ρόστερ είναι καλύτερο και πιο ισορροπημένο σε σχέση με το περσινό εκτός και αν απογοητεύσουν πολύ οι Ogbeide και DiLeo

έχω να πω ότι η δύναμη του Κονατέ δεν ματσάρεται αλλά μπορεί να είναι συνολικά καλύτερος στην προσφορά ο Κύπριος, ενώ το 50+ % 3p του Παραλία άντε να το πιάσει ο Ντιλέο... ίσως βγει καλύτερος συνολικά κι αυτός για την ισορροπία της 5αδας
>Βall every day
>Η δουλειά δεν τελειώνει ποτέ-εμείς τελειώνουμε
>Καιρός για αποτοξίνωση από την υγιεινή διατροφή
Άβαταρ μέλους
KalamarGiannis
 
Δημοσιεύσεις: 2231
Εγγραφή: Δευτ 07 Σεπ 2009, 18:30

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2021-2022

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Πέμ 19 Αύγ 2021, 23:26

KalamarGiannis έγραψε:ίσως βγει καλύτερος συνολικά κι αυτός για την ισορροπία της 5αδας



Κι εδώ μπάλανς;!
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46411
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2021-2022

Δημοσίευσηαπό Homo Sapiens » Παρ 20 Αύγ 2021, 18:08

Παίδες τι λέτε για Βασιλόπουλο, χωράει στην ομάδα μας..σήμερα έλυσε την συνεργασία του με το Περιστέρι..εγώ πιστεύω θα βοηθούσε με την εμπειρία του.. :pano: :pano:
Άβαταρ μέλους
Homo Sapiens
 
Δημοσιεύσεις: 24
Εγγραφή: Τετ 01 Φεβ 2017, 21:49

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2021-2022

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Κυρ 22 Αύγ 2021, 01:56

Νομίζω ότι θα ήταν καλύτερο να παίρναμε καθαρό PG, αν ερχόταν παίκτης τώρα.. Ίσως μέσα στο χειμώνα έρθει και ψηλός, 5 καθαρό.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46411
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2021-2022

Δημοσίευσηαπό bersekeros » Κυρ 22 Αύγ 2021, 02:19

seaman έγραψε:Από την ενημέρωση προκύπτει ότι στις προπονήσεις της Ομάδας συμμετέχει και ο Δημήτρης Βεργίνης.
Δεν έχει αποκτηθεί, αλλά ποιος ξέρει. Ίσως συνέβαλε και αυτός στο ξεπροβόδισμα του Μήτρου


Κάτι έλεγε σήμερα στην εφημερίδα ότι κάνει προπονήσεις και θα φανεί τι και πώς και αν.
Ο ΠΑΟΚ είναι μάχη και θυσία.
Άβαταρ μέλους
bersekeros
 
Δημοσιεύσεις: 11363
Εγγραφή: Σάβ 15 Δεκ 2007, 20:56

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2021-2022

Δημοσίευσηαπό painkiller4 » Δευτ 23 Αύγ 2021, 22:04

seaman έγραψε:Από την ενημέρωση προκύπτει ότι στις προπονήσεις της Ομάδας συμμετέχει και ο Δημήτρης Βεργίνης.
Δεν έχει αποκτηθεί, αλλά ποιος ξέρει. Ίσως συνέβαλε και αυτός στο ξεπροβόδισμα του Μήτρου

Μια χαρά ποιοτικά λεπτά θα δώσει ως 3ο γκαρντ καλύτερο σούτ από Νώντα και οργάνωση αν έρθει καλώς να επιστρέψει.
Θεωρητικά είμαστε πάντως πολύ πιο γεμάτοι και ποιοτικότεροι στην περιφέρεια από πέρσυ δίχως αμφιβολία.
Άβαταρ μέλους
painkiller4
 
Δημοσιεύσεις: 6611
Εγγραφή: Παρ 27 Νοέμ 2015, 01:45

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2021-2022

Δημοσίευσηαπό palok » Τρί 24 Αύγ 2021, 08:53

μια χαρά είναι το ρόστερ για 560 χιλιάρικα. ΟΚ δεν καταφέραμε να πάρουμε έλληνες από το πάνω ράφι (οι Τολιόπουλος-Χριστοδούλου-Γιανκοβιτς ναι μεν αλλά). ούτε και να κάνουμε κάποιο steal σε ξένο που θα μας άλλαζε επίπεδο. Ωστόσο ποντάρουμε στον ίδιο προπονητή, ίδια φιλοσοφία και ίδια γκαρντ (Γκρίφιν-Λοβ) που κάνουν όλο το παιχνίδι. Νομίζω θα είναι κλειδί η καλή αγωνιστική κατάσταση του Carter και πόσο θα δουλέψουν τα διάφορα σχήματα κάτω από το καλάθι.
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2021-2022

Δημοσίευσηαπό tad » Τρί 24 Αύγ 2021, 14:51

Μόλις έφτασε ο παιχταράς ο Ντι λέο ...

φτου φτου αλλά αυτός σαν αμερικάνος μου θυμίζει κάτι από παλιά ... θα κλείσει πολλά σπιτάκια φέτος ... από φάτσα μου θύμισε έντονα Μαργαρίτη ... πιστεύω θα κάνει θραύση ...

γερός να είναι το παλικάρι ...
Άβαταρ μέλους
tad
 
Δημοσιεύσεις: 2356
Εγγραφή: Δευτ 05 Μάιος 2008, 11:13

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2021-2022

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Τρί 24 Αύγ 2021, 15:20

palok έγραψε:μια χαρά είναι το ρόστερ για 560 χιλιάρικα. ΟΚ δεν καταφέραμε να πάρουμε έλληνες από το πάνω ράφι (οι Τολιόπουλος-Χριστοδούλου-Γιανκοβιτς ναι μεν αλλά). ούτε και να κάνουμε κάποιο steal σε ξένο που θα μας άλλαζε επίπεδο. Ωστόσο ποντάρουμε στον ίδιο προπονητή, ίδια φιλοσοφία και ίδια γκαρντ (Γκρίφιν-Λοβ) που κάνουν όλο το παιχνίδι. Νομίζω θα είναι κλειδί η καλή αγωνιστική κατάσταση του Carter και πόσο θα δουλέψουν τα διάφορα σχήματα κάτω από το καλάθι.
Που σαι συ ρε? Ειπαμε διακοπες αλλα το γμησες
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26576
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2021-2022

Δημοσίευσηαπό chri5ti9 » Τρί 24 Αύγ 2021, 15:30

Κάντε καμμια κάντε καμμια μεταγρα.. Ωπα λάθος τοπικ

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Λαρυγγια στα τσιμεντα και ψυχη στα καγκελα
Άβαταρ μέλους
chri5ti9
 
Δημοσιεύσεις: 2311
Εγγραφή: Κυρ 21 Νοέμ 2010, 17:11
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2021-2022

Δημοσίευσηαπό fossa » Τρί 24 Αύγ 2021, 15:53

painkiller4 έγραψε:
seaman έγραψε:Από την ενημέρωση προκύπτει ότι στις προπονήσεις της Ομάδας συμμετέχει και ο Δημήτρης Βεργίνης.
Δεν έχει αποκτηθεί, αλλά ποιος ξέρει. Ίσως συνέβαλε και αυτός στο ξεπροβόδισμα του Μήτρου

Μια χαρά ποιοτικά λεπτά θα δώσει ως 3ο γκαρντ καλύτερο σούτ από Νώντα και οργάνωση αν έρθει καλώς να επιστρέψει.
Θεωρητικά είμαστε πάντως πολύ πιο γεμάτοι και ποιοτικότεροι στην περιφέρεια από πέρσυ δίχως αμφιβολία.


Κακώς να επιστρέψει η γριά που ενώ έγινε ο νεότερος αρχηγός του ΠΑΟΚ πήγε σχεδόν αμέσως στον αρούλη.
Θα φάει γιούχα από αρκετό κόσμο.
Αν θέλετε να χαλάσουμε κλίμα για να έχουμε μια μέτρια λύση για 5 λεπτά παραπάνω από κάποιον άλλον...
Άβαταρ μέλους
fossa
 
Δημοσιεύσεις: 1877
Εγγραφή: Πέμ 06 Φεβ 2014, 22:25

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2021-2022

Δημοσίευσηαπό KalamarGiannis » Τρί 24 Αύγ 2021, 23:09

kataramenos5 έγραψε:
palok έγραψε:μια χαρά είναι το ρόστερ για 560 χιλιάρικα. ΟΚ δεν καταφέραμε να πάρουμε έλληνες από το πάνω ράφι (οι Τολιόπουλος-Χριστοδούλου-Γιανκοβιτς ναι μεν αλλά). ούτε και να κάνουμε κάποιο steal σε ξένο που θα μας άλλαζε επίπεδο. Ωστόσο ποντάρουμε στον ίδιο προπονητή, ίδια φιλοσοφία και ίδια γκαρντ (Γκρίφιν-Λοβ) που κάνουν όλο το παιχνίδι. Νομίζω θα είναι κλειδί η καλή αγωνιστική κατάσταση του Carter και πόσο θα δουλέψουν τα διάφορα σχήματα κάτω από το καλάθι.
Που σαι συ ρε? Ειπαμε διακοπες αλλα το γμησες


Στα διάφορα σχήματα κάτω από το καλάθι έχω μεγάλη ανησυχία. Δεν βλέπω τον τριποντά Ντιλέο να μάχεται για ριμπάουντ (όπου κάτι ψιλοέκανε ο Μπιτς) και έχει μεγάλη σημασία η δύναμη που θα δώσει σε άμυνα και ριμπάουντ ο Ογκμπεϊντε (και ο Κάρτερ από το 3, καθώς ένας μόνος ο Μαρβιν δεν θα μπορεί.) .Και ίσως βοηθήσουν λίγο και οι 2 Έλληνες που πήραμε στα λεφτά του 2,17
Αν και προδοτάκος ο Βεργίνης δε με χαλάει, άλλη μια καλή λύση 5λεπτου, καθώς μπορεί να κατεβάσει αξιοπρεπώς και έχει πολύ καλό σουτάκι
>Βall every day
>Η δουλειά δεν τελειώνει ποτέ-εμείς τελειώνουμε
>Καιρός για αποτοξίνωση από την υγιεινή διατροφή
Άβαταρ μέλους
KalamarGiannis
 
Δημοσιεύσεις: 2231
Εγγραφή: Δευτ 07 Σεπ 2009, 18:30

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2021-2022

Δημοσίευσηαπό DimitrisS » Παρ 27 Αύγ 2021, 11:48

Τωρα ειδα οτι προπονειται με την ομαδα ο Βεργινης, οποιος αν το κρινει σκοπιμο ο Λυκοτζον μπορει να μεινει και στο ροστερ κανονικα.
Άβαταρ μέλους
DimitrisS
 
Δημοσιεύσεις: 7403
Εγγραφή: Πέμ 29 Οκτ 2015, 18:42

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Μεταγραφολογία

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης