ΠΑΟΚ Β'

Σχόλια - κριτική για τις υποχρεώσεις του ποδοσφαιρικού τμήματος για τη σεζόν 2021/22...

Re: ΠΑΟΚ Β'

Δημοσίευσηαπό tad » Παρ 23 Ιούλ 2021, 15:10

Το επόμενο σημαντικό θέμα της ομάδας είναι ποια θα είναι η έδρα της και ποιο το προπονητικό κέντρο της ...

Πολύ σημαντικά θέματα και τα δύο ... δεν έχω πληροφόρηση ... όποιος έχει μας λέει ...
Άβαταρ μέλους
tad
 
Δημοσιεύσεις: 2356
Εγγραφή: Δευτ 05 Μάιος 2008, 11:13

Re: ΠΑΟΚ Β'

Δημοσίευσηαπό Shivaspace » Παρ 23 Ιούλ 2021, 15:14

γυμναστής , είναι καλό το χάρη το κομσής, είναι καλό
Άβαταρ μέλους
Shivaspace
 
Δημοσιεύσεις: 3125
Εγγραφή: Πέμ 10 Σεπ 2020, 14:19

Re: ΠΑΟΚ Β'

Δημοσίευσηαπό Obdulio » Παρ 23 Ιούλ 2021, 15:14

Έκανε τη σωστή επιλογή αποδεχόμενος την πολύ τιμητική πρόταση που του έκανε ο ΠΑΟΚ. Το μόνο που θα του έλεγα είναι:
Δουλειά, δουλειά, δουλειά.
Μακάρι να αξιοποιήσει αυτή την ευκαιρία για την όσο το δυνατόν μεγαλύτερη αυτοβελτίωσή του.
Άβαταρ μέλους
Obdulio
 
Δημοσιεύσεις: 1269
Εγγραφή: Τετ 24 Οκτ 2018, 13:11

Re: ΠΑΟΚ Β'

Δημοσίευσηαπό renegade » Παρ 23 Ιούλ 2021, 15:42

Αυτή είναι η νέα τάξη πραγμάτων
Work at home και δύο ΠΑΟΚαρες στην μπάλα
Ωωω ρε γουστα
Σε ένα φόρουμ καλώς ή κακώς δεν υπάρχει καν δημοκρατία
Άβαταρ μέλους
renegade
 
Δημοσιεύσεις: 14315
Εγγραφή: Κυρ 27 Ιαν 2019, 12:49

Re: ΠΑΟΚ Β'

Δημοσίευσηαπό Equalizer » Παρ 23 Ιούλ 2021, 15:51

Σκατα

Με κομπλαρανε τώρα.

Τόσα χρόνια ήξερα να εστιάζω σε έναν ΠΑΟΚ
Άβαταρ μέλους
Equalizer
 
Δημοσιεύσεις: 13119
Εγγραφή: Τετ 06 Μάιος 2009, 16:48

Re: ΠΑΟΚ Β'

Δημοσίευσηαπό tad » Παρ 23 Ιούλ 2021, 15:58

Για όλους εμάς που έχουμε τρέλα με παραγωγή δικών μας παιχτών η Β ομάδα είναι η απόλυτη ονείρωξη ...

αν ήμουν Ελλάδα πιο πολύ αυτούς θα πήγαινα να βλέπω παρά την Α ομάδα ...

Πλέον όλοι θα έχουν την ευκαιρία να δείξουν τι αξίζουν σε επαγγελματικό επίπεδο χωρίς δικαιολογίες ... όλα στο γήπεδο ... και όποιος δείχνει ότι μπορεί δυνατότητα να παίξει και στην πρώτη ... μεγάλη υπόθεση ...

γονείς και μάνατζερ μακριά ...
Άβαταρ μέλους
tad
 
Δημοσιεύσεις: 2356
Εγγραφή: Δευτ 05 Μάιος 2008, 11:13

Re: ΠΑΟΚ Β'

Δημοσίευσηαπό Mitsospaoki4 » Παρ 23 Ιούλ 2021, 16:10

Το ονειρικό σενάριο έγινε πραγματικότητα!
Άβαταρ μέλους
Mitsospaoki4
 
Δημοσιεύσεις: 10816
Εγγραφή: Δευτ 21 Μάιος 2018, 12:53
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη - Βολος

Re: ΠΑΟΚ Β'

Δημοσίευσηαπό Montrealiotis » Παρ 23 Ιούλ 2021, 16:12

Πολύ καλό νέο! Ελπίζω η Β ομάδα να μην παίζει πολύ νωρίς μέσα στην ημέρα, ώστε να μπορούμε και εμείς που είμαστε +7 ώρες να βλέπουμε τα ματς.
Άβαταρ μέλους
Montrealiotis
 
Δημοσιεύσεις: 2653
Εγγραφή: Κυρ 19 Απρ 2020, 20:20

Re: ΠΑΟΚ Β'

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Παρ 23 Ιούλ 2021, 16:16

Μπράβο!
In Pablo I (we) trust
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89848
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: ΠΑΟΚ Β'

Δημοσίευσηαπό icue » Παρ 23 Ιούλ 2021, 16:26

Αραγε ποιος θα δειξει την SL2. Θα ηθελα να δω μια συγκριση τηλεθεασης αναμεσα στον ΠΑΟΚ Β' και σε μια ομαδα της SL1 (τυχαια μια ομαδα τον Αρη πχ) :mrgreen:
icue
 
Δημοσιεύσεις: 6327
Εγγραφή: Δευτ 24 Ιουν 2019, 11:45

Re: ΠΑΟΚ Β'

Δημοσίευσηαπό Doomlord4 » Παρ 23 Ιούλ 2021, 22:13

:lol:
--------------------------------------------------------------
Ο αποκλεισμός είναι πισωγύρισμα και έτσι θέλω να τον αντιμετωπίσετε όλοι.
Δεν θέλω να νιώθει κανένας χαρούμενος που θα παίζουμε ένα παιχνίδι την εβδομάδα.
---------------------------------------------------------------

Ιβάν Σαββίδης.
Άβαταρ μέλους
Doomlord4
 
Δημοσιεύσεις: 7633
Εγγραφή: Σάβ 01 Νοέμ 2008, 01:45
Τοποθεσία: Thessaloniki

Re: ΠΑΟΚ Β'

Δημοσίευσηαπό ToMousiTouCrespo » Παρ 23 Ιούλ 2021, 22:41

rainmaker έγραψε:Σκατα

Με κομπλαρανε τώρα.

Τόσα χρόνια ήξερα να εστιάζω σε έναν ΠΑΟΚ


...να χαζεύει ολη η Ελλάδα, 3 φορές, 3 φορές την εβδομάδα :opaokara:



αν και στο μπουρδ που ζούμε δεν θα μου κάνει εντύπωση να ορίσουν τους αγώνες ίδια ώρα...
Άβαταρ μέλους
ToMousiTouCrespo
 
Δημοσιεύσεις: 805
Εγγραφή: Τετ 07 Ιουν 2017, 18:20

Re: ΠΑΟΚ Β'

Δημοσίευσηαπό gpap » Παρ 23 Ιούλ 2021, 22:47

ΒΓΑΛΤΕ ΔΙΑΡΚΕΊΑΣ ΓΙΑ ΠΑΟΚ Β'.
gpap
 
Δημοσιεύσεις: 4452
Εγγραφή: Τρί 07 Ιαν 2014, 20:40

Re: ΠΑΟΚ Β'

Δημοσίευσηαπό dimitris88 » Παρ 23 Ιούλ 2021, 23:11

Όλοι τον γουστάρουμε τον Πάμπλο για πολλούς και διάφορους λόγους, δεν χωράει αμφιβολία σε αυτό αλλά εγώ έχω ένα σκεπτικισμό. Πως θα πάει η συνεργασία του με το Λουτσέσκου. Τον Πάμπλο τον πείραξε πολύ η απομάκρυνση του από την πρώτη ομάδα και δεν ξέρω εάν το έχει ξεπεράσει αυτό ή υποχρεωτικά το έκανε γαργάρα. Σκέφτηκε δηλαδή ότι μένω (ενώ συναισθηματικά είναι θυμωμένος) γιατί είναι καλά η οικογένεια μου στη Θεσσαλονίκη, γιατί ακόμα δεν έχει τα πτυχία και δεν ήταν έτοιμος από αυτήν την άποψη.
Έλα όμως που αντικαταστάθηκε από την ομάδα στη λογική ότι "ξέρεις Πάμπλο, σε αγαπάμε αλλά ο Ρουμάνος είναι πολύ καλύτερος σου για πρωταθλητισμό γι' αυτό φέρνουμε αυτόν". Κάτι που ο Πάμπλο δεν είμαι και τόσο σίγουρος ότι αποδέχεται. Και αυτό δημιουργεί πικρία αλλά και ανησυχία ειδικά ξέροντας και τον εκρηκτικό χαρακτήρα του Πάμπλο.
Επίσης υπάρχει μια μεγάλη διαφορά, τώρα στη Β ομάδα. Δεν θα έχει την αυτονομία που είχε στην Κ-19 γιατί η Β ομάδα είναι ομάδα συγκοινωνούν δοχείο με την Α ομάδα και ουσιαστικά είναι κάτω από τον έλεγχο του προπονητή της Α ομάδας. Δηλαδή μπορεί να του στείλει κάποιο παίκτη (πχ Περέϊρα) και να του πει να τον βάζει συνέχεια για να πάρει παιχνίδια γιατί τον υπολογίζει για την Α ομάδα. Ο Πάμπλο όμως να θεωρεί καλύτερο τον Τσαούση. Τι θα κάνει; Θα πρέπει φυσιολογικά να πειθαρχήσει στα θέλω του Λουτσέσκου. Δεν ξέρω αυτό πόσο καλά μπορεί να το υπηρετήσει ο Πάμπλο με δεδομένο όλα τα προηγούμενα που υπάρχουν στην ιστορία Πάμπλο-Ράζβαν. Ο Πάμπλο δεν είναι πλέον ένας προπονητής Κ-19 που θα είναι σούζα στα θέλω του προπονητή της Α ομάδας. Στις άλλες ομάδες έχουν αναλάβει, στο γαύρο ο ιμπαγάσα, στην κούλα ο οφριδόπουλος και στο βάζελο ο βονόρτας δηλαδή όλοι τους προπονητικά ανύπαρκτοι σαν μεγέθη, που εξ' ορισμού είναι δεδομένο ότι θα κάνουν ότι τους ζητάει ο προπονητής της Α ομάδας. Ο Πάμπλο όμως δεν είναι τέτοιος μέγεθος, έχει πάρει τίτλο. Ουσιαστικά είναι δυνητικά ο προπονητικός ανταγωνισμός του Ράζβαν μέσα στον ΠΑΟΚ.
Και μήπως ο Ράζβαν είμαστε σίγουροι ότι θέλει να έχει "καλή" συνεργασία με τον Πάμπλο. Δηλαδή να παίρνει παίκτες που αναδεικνύει ο Π'αμπλο και να τους βάζει στην πρώτη ομάδα για να φαίνεται ο Πάμπλο καλός.
Καταλαβαίνω που όλοι πανηγυρίζετε γιατί δέχτηκε ο Πάμπλο και σκέφτεστε ιδανικά αλλά στη ζωή τα πράγματα ποτέ δεν είναι ιδανικά. Εγώ θέλω να δω στην πράξη πως θα λειτουργήσει το πράγμα με το Λούτσο. Μπορεί και ν' αποδειχτεί πολύ κακή επιλογή ο Πάμπλο, όχι λόγω αξίας αλλά λόγω των συγκεκριμένων ειδικών συνθηκών που υπάρχουν.
Μη ξεχνάμε ότι όταν έφυγε ο Ράζβαν και ήρθε ο Αμπέλ, ο οποίος έδειχνε ενδιαφέρον και κοιτούσε τις ακαδημίες, ο Πάμπλο την είχε πει για το Ράζβαν ότι δεν έδειχνε κανένα ενδιαφέρον για την Κ-19, σε αντίθεση με τον Αμπέλ.
Οπότε για μένα είναι πρόωρο να πανηγυρίζουμε, ας δούμε στην πράξη πως θα πάει το πράγμα. Και επίσης κατά τη γνώμη μου ο Πάμπλο δε μένει με όλη του την καρδιά στη συγκεκριμένη δουλειά αλλά αναγκαστικά (για τους λόγους που ανέφερα). Είναι ξενερωμένος με αυτό που που έγινε μετά την κατάκτηση του κυπέλλου και δεν ξέρω πως θα λειτουργήσει καυτό σ' ένα άνθρωπο με τον ψυχισμό του Πάμπλο....
Για όλους αυτούς τους λόγους είμαι επιφυλακτικός για το πως θα κυλήσει η παρουσία του Πάμπλο στη Β ομάδα.
dimitris88
 
Δημοσιεύσεις: 1019
Εγγραφή: Τρί 10 Δεκ 2019, 17:46

Re: ΠΑΟΚ Β'

Δημοσίευσηαπό Mutasevic » Σάβ 24 Ιούλ 2021, 00:41

Παρά την οποία ξενερα του έχει πάλι να αποδείξει πράγματα κ από τον χαρακτήρα του κ μόνο δεν παίζει να πάει χαλαρά, θα δουλέψει όπως πάντα με το μαχαίρι στα δόντια

Στάλθηκε από το SM-A202F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
KILLED BY DEATH
Άβαταρ μέλους
Mutasevic
 
Δημοσιεύσεις: 1041
Εγγραφή: Δευτ 07 Ιουν 2010, 20:15
Τοποθεσία: πλανητης Καξξον Γαλαξιας ΠΑΟΚ

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Σεζόν 2021-2022

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες