Μεταγραφές καλοκαιριού 2021

Σχόλια/Κριτική για οτιδήποτε ακούγεται ή γράφεται σχετικά με αγορές πωλήσεις ποδοσφαιριστων στην ομάδα μας...

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2021

Δημοσίευσηαπό Rock4 » Τετ 16 Ιουν 2021, 20:34

Τώρα για το θέμα των εξτρέμ:
Λάμπρου μάλλον θα ξαναδοθεί δανεικός.
Μπραντονιτς μάλλον ΠΑΟΚ Β'.
Ζαμπα μάλλον ξανά δανεισμό Βραζιλία ( για να μην κλαίει στο αεροδρόμιο όταν αποχαιρετά την αρραβωνιαστικιά).
Επομένως καθαρόαιμο εξτρέμ δεν υπάρχει.
Για τον Νινουα που τον θεωρώ δεκαρι παλαιάς κοπής ( της δεκαετίας του '90) θα προτιμούσα να μείνει στον ΠΑΟΚ Β', ώστε να παρακολουθήσουν άμεσα την εξέλιξη του (και εάν προκύψει θέμα με Μπισε, Καγκάβα να ξανανέβει στην α ομάδα).
Ο Ιάπωνας είναι μεγάλο στοίχημα για το Ραζβαν: είναι μεσοεπιθετικός που μπορεί να απειλήσει την αντίπαλη εστία. Μπορεί να παίξει ως επιτελικός μέσος πίσω από τον φορ στο 4-2-3-1, αλλά μπορεί να παίξει και σε πιο ελεύθερο ρόλο στα πλάγια.
Θα δούμε τι θα γίνει και με αυτόν, όπως θα δούμε και τι θα γίνει με τον Μούργκ...
Ποτέ δεν θα υποκύψουμε στο αθηναϊκό κατεστημένο.
Άβαταρ μέλους
Rock4
 
Δημοσιεύσεις: 689
Εγγραφή: Παρ 23 Αύγ 2019, 19:09
Τοποθεσία: Πλανήτης ΠΑΟΚ

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2021

Δημοσίευσηαπό Γερασίμου » Τετ 16 Ιουν 2021, 20:34

Στις 4 αγωνιστικές περιόδους που αγωνίστηκε ο Καντουρί στην ομάδα μας με συνολικές αθροιστικά αποδοχές 4 εκατομμυρίων ευρώ, μέτρησε 121 συμμετοχές και είχε 11 ασίστ και 8 γκολ. Στατιστικά, δυσανάλογη η προσφορά του σε σύγκριση με τις απολαβές του. Και για την ανανέωση νομίζω πως οι 700.000 τον χρόνο μου φαίνονται πολλά.
Αλλά σέβομαι πάνω από όλα την επιθυμία του Λουτσέσκου που τον ήθελε στην ομάδα και ο χρόνος θα δείξει.
Γερασίμου
 
Δημοσιεύσεις: 4856
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 11:58

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2021

Δημοσίευσηαπό Σουριναμέζος » Τετ 16 Ιουν 2021, 20:38

Ένα καλοκαίρι, σε διακοπές της οικογένειας στο Μαρόκο, ο μικρός Ομάρ είχε οργανώσει με τα παιδιά του χωριού αγώνα στο τοπικό γήπεδο, στις 08:0 το πρωί. Η μητέρα του, του απαγόρευσε να συμμετάσχει και τον κλείδωσε στο δωμάτιο του από το προηγούμενο βράδυ για να σιγουρευτεί πως δεν θα το σκάσει. Κι όμως, εκείνος βρήκε τρόπο. Αρκετά επικίνδυνο. Άνοιξε το παράθυρο, πήδηξε από τον πρώτο όροφο, έσπασε το πόδι του, αλλά το ματς δεν το έχασε. Έπαιξε κανονικά κι έπειτα επισκέφτηκε το νοσοκομείο για να του τοποθετηθεί νάρθηκας για το υπόλοιπο καλοκαίρι. Η αιτία του τραυματισμού παρέμεινε κρυφή μέχρι την επαγγελματική του ενασχόληση με το ποδόσφαιρο.


:opaokara: :opaokara: :opaokara:
Μπιζίμ ΠΑΟΚ

Ασπρόμαυρος Χάρτης : https://paok-world-map.000webhostapp.com
Άβαταρ μέλους
Σουριναμέζος
 
Δημοσιεύσεις: 1743
Εγγραφή: Σάβ 19 Ιαν 2019, 17:00

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2021

Δημοσίευσηαπό Miles » Τετ 16 Ιουν 2021, 20:59

Δεν έχω καταλάβει μερικούς με τον όρο (καθαρόαιμο) εξτρέμ τι εννοούν (ροκά, δεν πάει μόνο σε σένα), ποια είναι τα στοιχεία που κάνουν ένα εξτρέμ.
Miles
 
Δημοσιεύσεις: 4936
Εγγραφή: Δευτ 21 Δεκ 2020, 20:17

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2021

Δημοσίευσηαπό obanebane » Τετ 16 Ιουν 2021, 21:03

Γερασίμου έγραψε:Στις 4 αγωνιστικές περιόδους που αγωνίστηκε ο Καντουρί στην ομάδα μας με συνολικές αθροιστικά αποδοχές 4 εκατομμυρίων ευρώ, μέτρησε 121 συμμετοχές και είχε 11 ασίστ και 8 γκολ. Στατιστικά, δυσανάλογη η προσφορά του σε σύγκριση με τις απολαβές του. Και για την ανανέωση νομίζω πως οι 700.000 τον χρόνο μου φαίνονται πολλά.
Αλλά σέβομαι πάνω από όλα την επιθυμία του Λουτσέσκου που τον ήθελε στην ομάδα και ο χρόνος θα δείξει.



Και ο εσιτι που έβαλε το πρώτο γκολ στην καριέρα του φέτος στην Τουρκία,στοίχισε στον ΠΑΟΚ 3 μύρια αγορά και 700 τον χρόνο.
Δηλαδή σε 2 χρόνια στοίχισε όσο ο Καντουρι σε 4.
Μπούρδες είναι αυτά που γράφουμε και εγώ και εσύ.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24567
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2021

Δημοσίευσηαπό seaman » Τετ 16 Ιουν 2021, 21:04

Τελικά πάλι η λέξη χιαστός ήταν το κλειδάκι στο μεταγραφικό ψάξιμο.

Δεν το είχα πάρει χαμπάρι και δεν το έχω ψάξει. Αν όμως απόψε το metrosport δεν γράφει φούμαρα, πολλά εξηγούνται για την πορεία του ράφτη

Ήταν Φεβρουάριος του 2019, η Λβιβ βρισκόταν σε προπονητικό καμπ στην Τουρκία. Ο Λούκας Τέιλορ τραυματίστηκε στην διάρκεια του φιλικού προετοιμασίας κόντρα στην Ορνταμπάσι και η διάγνωση ήταν σοκαριστική: ρήξη χιαστού.

Μάλιστα, οι τότε συμπαίκτες στο πρώτο ματς πρωταθλήματος μετά την χειμερινή προετοιμασία, κόντρα στην Τσερνομόρετς, εμφανίστηκαν με μπλουζάκια που είχαν την φωτογραφία του και το μήνυμα «είμαστε μαζί» (φωτό). Ο 24χρονος τότε δεξιός μπακ έβαζε φρένο σε μία πολύ καλή σεζόν με 17 ματς, 3 γκολ και 2 ασίστ, δανεικός από την Παλμέιρας.

Αποφασίστηκε να χειρουργηθεί, γρήγορα κατάλαβε ότι θα χρειαζόταν αρκετός χρόνος για να επανέλθει και έτσι έλυσε το συμβόλαιό του και επέστρεψε στην Βραζιλία για να κάνει αποθεραπεία. Τον Σεπτέμβριο πήγε στην Εστιορίλ ως ελεύθερος, στις πρώτες μέρες προπονήσεων υπέστη έναν δεύτερο τραυματισμό, όχι σοβαρό αφού τον άφησε δύο εβδομάδες εκτός δουλειάς, ωστόσο, ήταν πολύ καθοριστικός στο να μην μπορέσει ποτέ να μπει στο αγωνιστικό πλάνο της ομάδας.

Ετσι, τον Ιανουάριο του 2021, με ένα πολύ μικρό αντίτιμο, πήρε μεταγραφή για την Ντνίπρο, όπου μέσα σε ενάμιση χρόνο έκανε 30 συμμετοχές με ένα γκολ και δύο ασίστ και απέδειξε ότι έχει ξεπεράσει πλήρως το πρόβλημα με τους χιαστούς.

Το θετικό στην περίπτωση του Λούκας Τέιλορ είναι ότι δεν φαίνεται να έχει επηρεαστεί η ταχύτητά του, που είναι ένα από τα βασικά χαρακτηριστικά του και ώθησε τον ΠΑΟΚ να επενδύσει σε εκείνον. Φυσικά, στην Τούμπα έχουν στα χέρια τους και όλα εκείνα τα ιατρικά στοιχεία που αποδεικνύουν ότι ο Βραζιλιάνος μπακ έχει αφήσει πίσω του την δύσκολη περίοδο που τον πήγε πίσω, μιας και είχε κάνει μία καλή εκκίνηση στο ουκρανικό πρωτάθλημα με την Λβιβ.
Τελευταία επεξεργασία από seaman και Τετ 16 Ιουν 2021, 21:05, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Όταν η συνέχεια γίνεται ζόρικη, οι ζόρικοι συνεχίζουν. Και αν θα τους πάρει χρόνο να φτάσουν ξανά στην κορυφή, είναι γιατί θα κουβαλάνε την αξιοπρέπειά τους μαζί τους.
_____________________ Πανθεσσαλονίκειος Αθλητικός Όμιλος Κωνσταντινουπολιτών _____________________
Άβαταρ μέλους
seaman
 
Δημοσιεύσεις: 9536
Εγγραφή: Δευτ 25 Ιούλ 2011, 17:58
Τοποθεσία: Νέα Σμύρνη

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2021

Δημοσίευσηαπό Rock4 » Τετ 16 Ιουν 2021, 21:05

Ως καθαρόαιμο εξτρέμ (περιγραφικός είναι ο όρος) να θυμηθούμε τα παραδείγματα του Γκάρι Ροντρίγκεζ, του Βραζιλιάνου που σκόραρε το νικητήριο γκολ με το χαρτί επί Ίβιτς στον τελικό και τον all time classic Limnios.
Ποτέ δεν θα υποκύψουμε στο αθηναϊκό κατεστημένο.
Άβαταρ μέλους
Rock4
 
Δημοσιεύσεις: 689
Εγγραφή: Παρ 23 Αύγ 2019, 19:09
Τοποθεσία: Πλανήτης ΠΑΟΚ

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2021

Δημοσίευσηαπό ΠΟΡΚΥ-5 » Τετ 16 Ιουν 2021, 21:05

Δεν θα υπέγραφε σήμερα ο Λ. Τέιλορ? Μέχρι τώρα δεν έχει ανεβάσει κάτι σχετικό η ΠΑΕ. Λέτε να υπάρχει θέμα και να δίνουμε πιο πολλά λεφτά για να πάρουμε τον παιχταρά τον Ταβαρες...? Όχι φυσικά ότι ο Βραζιλιάνος είναι άσχημος! Μια χαρά παίχτης φαίνεται..!!
ΠΟΡΚΥ-5
Official Paokmania's Papatzis
 
Δημοσιεύσεις: 978
Εγγραφή: Τρί 17 Φεβ 2015, 17:59

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2021

Δημοσίευσηαπό Gospi » Τετ 16 Ιουν 2021, 21:13

renegade έγραψε:
Gospi έγραψε:
renegade έγραψε:Ε ναι...μόνο ο λουτσέσκου είχε τον καντουρί σε εκτίμηση,ο Άμπελ και ο Γκαρσία εκτός ομάδας τον είχαν

Βλέπω συνεχίζεις δυναμικά από εκεί που το άφησες. Στις εξυπνάδες πρώτος.
Δεν μας είπες όμως αν κλήθηκε κανένας από τους επόμενους να αποφασίσει για τυχόν ανανέωση του συμβολαίου του, και ακόμη καλύτερα αν είχαν καμία καλύτερη επιλογή και τον πρόκριναν.
Στον ΠΑΟΚ του Εσίτι και του Νινούα όντως τρομερό πράγμα ότι τον επέλεγαν και οι άλλοι προπονητές για βασικό!
Τρέλανε μας...

Καλά δεν σε έβρισα κι όλας όπως συνηθίζεις να κάνεις εσύ.
Το να το παίζεις θιγμένος ειδικά απέναντι μου δεν σου ταιριάζει καθόλου. Το κλείνω εδώ
Το συνηθιζω κιολας ε?
Εισαι μονιμα ειρωνικος και εξυπνακιας φιλε μου. Μια φορα ξεφυγα και δεν θυμαμαι κιολας πως σε χαρακτηρισα, αλλα ακομη και τοτε με προκαλεσες με το γνωστο σου υφος.
Εγω αντιθετως ασχολουμαι με την γνωμη μου και κανεναν αλλον.
Και θα θελα να μαθω γιατι δεν θα πρεπε εγω ειδικα να το παιζω θιγμενος απο σενα? Σου χρωσταω καμια χαρη και δεν το θυμαμαι?
Οκ θεωρεις οτι ξερεις περισσοτερα απ ολους μας και οτι νιωθεις περισσοτερη μπαλα απ ολους μας, δικαιωμα σου. Επιτρεψε μας λιγο να χουμε και διαφορετικη αποψη αν δεν σου κανει κοπο.

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
The North Remembers
Άβαταρ μέλους
Gospi
 
Δημοσιεύσεις: 10864
Εγγραφή: Δευτ 15 Δεκ 2008, 23:10

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2021

Δημοσίευσηαπό soflodoras » Τετ 16 Ιουν 2021, 21:13

Συγγνωμη για συνδεση στανογεβιτς ελ καντουρι. Δε συντπηρξαν πντως. Στραικερ λογικα τον δοκιμασε ο λουτσεσκου. Αν και σε αυτην την αναμνηση κατι δεν μου καθεται καλα. Θα το ψαξω καλυτερα και επανερχομαι
Άβαταρ μέλους
soflodoras
 
Δημοσιεύσεις: 1148
Εγγραφή: Δευτ 14 Ιούλ 2008, 23:44

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2021

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Τετ 16 Ιουν 2021, 21:16

Τον Ταβάρες δεν τον έδωσε η Μπενφίκα στον γαύρο που παίζει Ch.L. θα τον δώσει σ' εμάς; Μην κάνετε όνειρα εκτός πραγματικότητας.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89374
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2021

Δημοσίευσηαπό joshua » Τετ 16 Ιουν 2021, 21:19

Εγω παντως μετα και τη παραμονη Ελ Καντουρι δυσκολα βλεπω συντομα αλλη κινηση πλην ισως του φορ, τη μονη θεση που υπαρχει ποσοτικο κενο στο ροστερ.Αυτο βεβαια μεγεθυνει ακομα περισσοτερο τα ερωτηματικα για την αποκτηση του Τειλορ, καθως σε μια χρονια που θεωρητικα εχεις θεσει υψηλους στοχους, το να ειναι η πρωτη σου κινηση τοσο ''φτωχη'' σε βιογραφικο και τοσο αμφιβολη σε αξια δεν βγαζει νοημα.
Time to get it, before you let it get to you
Here he comes now, stick to your guns and let him through
Άβαταρ μέλους
joshua
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 24064
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 19:33

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2021

Δημοσίευσηαπό markos4 » Τετ 16 Ιουν 2021, 21:20

Ασχολούμαστε τόσες σελίδες με τον Καντουρι, που αν δεν ειμασταν εμείς λογικά θα είχε κρεμάσει τα παπούτσια του και θα είχε πάει στο Ραμπάτ να βοσκαει καμηλες
markos4
 
Δημοσιεύσεις: 2901
Εγγραφή: Δευτ 07 Ιαν 2008, 19:49

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2021

Δημοσίευσηαπό Taseos » Τετ 16 Ιουν 2021, 21:24

Σιγα ρε
Άβαταρ μέλους
Taseos
 
Δημοσιεύσεις: 3836
Εγγραφή: Κυρ 30 Δεκ 2007, 14:25

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2021

Δημοσίευσηαπό tzo_1926 » Τετ 16 Ιουν 2021, 21:26

joshua έγραψε:Εγω παντως μετα και τη παραμονη Ελ Καντουρι δυσκολα βλεπω συντομα αλλη κινηση πλην ισως του φορ, τη μονη θεση που υπαρχει ποσοτικο κενο στο ροστερ.Αυτο βεβαια μεγεθυνει ακομα περισσοτερο τα ερωτηματικα για την αποκτηση του Τειλορ, καθως σε μια χρονια που θεωρητικα εχεις θεσει υψηλους στοχους, το να ειναι η πρωτη σου κινηση τοσο ''φτωχη'' σε βιογραφικο και τοσο αμφιβολη σε αξια δεν βγαζει νοημα.



οκ , κερδίσαμε 2 βδομάδες χρόνο ( και υπάρχει ακόμη χρόνος) , αλλα πιστεύει κανείς οτι αλλιώς θα κάναμε γρηγοροτερα?
Αδιαφορώ για ότι κι αν λένε γιατί δεν ξέρουνε το πως νοιώθουμε για ΣΕΝΑ
Άβαταρ μέλους
tzo_1926
 
Δημοσιεύσεις: 843
Εγγραφή: Σάβ 12 Ιαν 2019, 19:49

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Μεταγραφολογία

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 7 επισκέπτες