Μεταγραφές μπάσκετ 2021-2022

Σχόλια/Κριτική για οτιδήποτε ακούγεται ή γράφεται σχετικά με αγορές πωλήσεις καλαθοσφαιριστών στην ομάδα μας...

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2021-2022

Δημοσίευσηαπό boogeyman77 » Πέμ 27 Μάιος 2021, 11:50

Ιάσονας έγραψε:
KalamarGiannis έγραψε:σκεφτὀμουν αντί Μπιτς παίκτη χωρίς τρίποντο αλλά με όλα τα άλλα: Πέινερς Γιανις
Επίσης τι θα λέγατε για Σόρτερ στο 2,5-3 αν δεν ανανεώσει ο Τερνερ; Αν διαλέγαμε ελεύθερα;
Μακ Γκραθ αν δεν ανανεώσει ο Γκρίφιν; ποιον προτιμάμε αν διαλέγαμε ελεύθερα και πέραν του κόστους;
κι ο Αυστραλός ο παικταράς Σομπεϊ στο 2 ΜΟΝΟ αν δεν ανανεώσει ο Λαβ;
Αν διαλέγαμε, Λαβ ή ΜακΦάντεν;
αλλάζατε κάποιον από τους Λαβ Γκριφιν Τερνερ Καρτερ με τον Πέτεγουει; εγώ τον ήθελα

και για ΚΑΘΑΡΟ 3αρι εκείνο τον ΤΖαμάλ Τζόουνς που είχαμε μετά τον Λακι, που να ναι τώρα; Τον θέλατε στη θέση Κάρτερ;
Τέπιτς για το ίδιο;

και για να μη λέτε ότι θέλω μόνο τους πρώην, έπαιρνα και εκείνον της Κούλας τον ἀσσο Ολιβερ (;;)
και τον Μουρ ένα 3αρι Λαύριου που έβγαζε μάτια ένα διάστημα


Για μένα στα πέτρινα χρόνια του μπάσκετ, από όλους τους ξένους που περάσανε οι Πεινερς, Τζαμαλ Τζόουνς, Πετεγουει, Κούπερ και το δίδυμο Ροουρι Μάρσαλ με το τεσσάρι που είχαμε πάρει από Κολοσσό που μου ξεφεύγει το όνομα είναι οι συμπάθειες μου.

Dozier πολυ καλός
When The Going Gets Tough,The Tough Get Going.
boogeyman77
 
Δημοσιεύσεις: 4949
Εγγραφή: Σάβ 20 Ιαν 2018, 14:15
Τοποθεσία: Σαμοθράκη

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2021-2022

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Πέμ 27 Μάιος 2021, 13:00

Αχ, μια ήρεμη γωνιά εδώ μέσα.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46410
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2021-2022

Δημοσίευσηαπό KalamarGiannis » Πέμ 27 Μάιος 2021, 13:38

παιδιά νομίζω ότι ΟΛΟΙ οι παλιοί μας παίκτες (DJ COOPER Μπόγρης Τσαιρέλης Ντόζιερ Μονρο Μαρσαλ Φρ.Κινγκ κλπ.) σαν κανόνα παίζουν χάλια άμα φύγουν από μας, και εξαίρεση είναι ο Πέτεγουεϊ...

Η άμυνα του Λοβ αν και παθιασμένη, σας φαίνεται ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΙΚΗ; γιατί δε μου γεμίζει το μάτι που λένε...
>Βall every day
>Η δουλειά δεν τελειώνει ποτέ-εμείς τελειώνουμε
>Καιρός για αποτοξίνωση από την υγιεινή διατροφή
Άβαταρ μέλους
KalamarGiannis
 
Δημοσιεύσεις: 2230
Εγγραφή: Δευτ 07 Σεπ 2009, 18:30

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2021-2022

Δημοσίευσηαπό renegade » Πέμ 27 Μάιος 2021, 16:56

Έναν λοβ είχε σχεδόν σίγουρο ο λύκος κ Μ αυτόν γ@μηθηκε ο Δίας
Σε ένα φόρουμ καλώς ή κακώς δεν υπάρχει καν δημοκρατία
Άβαταρ μέλους
renegade
 
Δημοσιεύσεις: 14122
Εγγραφή: Κυρ 27 Ιαν 2019, 12:49

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2021-2022

Δημοσίευσηαπό Σουριναμέζος » Παρ 04 Ιουν 2021, 16:31

O Zanis Peiners πέρασε μια βόλτα από το παλατάκι σήμερα καθώς βρίσκεται στην Ελλάδα για διακοπές... Μακάρι να υπάρχει περισσότερο ψωμί από την απλή επίσκεψη
Μπιζίμ ΠΑΟΚ

Ασπρόμαυρος Χάρτης : https://paok-world-map.000webhostapp.com
Άβαταρ μέλους
Σουριναμέζος
 
Δημοσιεύσεις: 1743
Εγγραφή: Σάβ 19 Ιαν 2019, 17:00

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2021-2022

Δημοσίευσηαπό Γέρος » Παρ 04 Ιουν 2021, 16:41

Μπαρκαρούτσος έγραψε:Αχ, μια ήρεμη γωνιά εδώ μέσα.


Ναι ρε να πάρει !!! Παντού τρώγονται σαν τα σκυλιά. Μόνον στο Volley και στο Basket ησυχάζεις λίγο.

Και στο κομμάτι του @DoomLord. Μαθαίνεις και πράγματα.

Θα αλλάξω το γνωμικό που λέει "ο λύκος και σαν εγέρασε...", μου φαίνεται.
_________________________________________________________
Πανθεσσαλονίκειος Αθλητικός Όμιλος Κωνσταντινουπολιτών
Αγάπη δίχως όρους και δίχως όρια
Άβαταρ μέλους
Γέρος
 
Δημοσιεύσεις: 1319
Εγγραφή: Παρ 14 Φεβ 2020, 22:40

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2021-2022

Δημοσίευσηαπό seaman » Παρ 04 Ιουν 2021, 17:03

Σουριναμέζος έγραψε:O Zanis Peiners πέρασε μια βόλτα από το παλατάκι σήμερα καθώς βρίσκεται στην Ελλάδα για διακοπές... Μακάρι να υπάρχει περισσότερο ψωμί από την απλή επίσκεψη


Από τις αγαπημένες φιγούρες ο Zanis.
Πέρσι ήταν εκτός όλη τη σεζόν λόγω τραυματισμού, που η αποκατάστασή του δεν πήγαινε καλά.
Σε μια συνέντευξή του πριν 3 μήνες είχε πει ότι θέλει να ξαναπαίξει και λεφτά πολλά δεν θα ζητήσει αν του δώσουμε την ευκαιρία και φυσικά και αν είναι σε κατάσταση που το επιτρέπει.
Πιθανό βέβαια και να το σταματήσει το μπασκετάκι.
Μακάρι βέβαια να μην ήρθε στο παλατάκι μόνο για βόλτα και για να θυμηθεί τα παλιά.
Όταν η συνέχεια γίνεται ζόρικη, οι ζόρικοι συνεχίζουν. Και αν θα τους πάρει χρόνο να φτάσουν ξανά στην κορυφή, είναι γιατί θα κουβαλάνε την αξιοπρέπειά τους μαζί τους.
_____________________ Πανθεσσαλονίκειος Αθλητικός Όμιλος Κωνσταντινουπολιτών _____________________
Άβαταρ μέλους
seaman
 
Δημοσιεύσεις: 9536
Εγγραφή: Δευτ 25 Ιούλ 2011, 17:58
Τοποθεσία: Νέα Σμύρνη

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2021-2022

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Σάβ 05 Ιουν 2021, 11:14

Είχα μια μικρή επικοινωνία με τον Zanis όσο έπαιζε σε εμάς. Γούσταρε ΠΑΟΚ και πήγαινε και στο ποδόσφαιρο (όχι πάντα με τους υπόλοιπους της ΚΑΕ). Ήθελε να μείνει τότε και δεν του έκανε πρόταση η ΚΑΕ...
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46410
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2021-2022

Δημοσίευσηαπό obanebane » Σάβ 05 Ιουν 2021, 11:24

Μετριότητα.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24567
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2021-2022

Δημοσίευσηαπό Timelord » Σάβ 05 Ιουν 2021, 11:28

Κάντερ του κολοσσού λέτε με Ευρώπη έχουμε ελπίδα να τον πείσουμε; Λέτε να τον κοιτάμε;
Timelord
 
Δημοσιεύσεις: 582
Εγγραφή: Παρ 18 Δεκ 2020, 14:35

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2021-2022

Δημοσίευσηαπό obanebane » Σάβ 05 Ιουν 2021, 11:57

Πολύ καλός, δύσκολα.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24567
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2021-2022

Δημοσίευσηαπό Zoki4 » Τετ 09 Ιουν 2021, 19:25

Με χαρά διάβασα σε άρθρο του Κλ.Καρκανιά ότι ο προπονητής μας έχει ξεχωρίσει παίκτες από το γερμανικό πρωτάθλημα μπάσκετ.Υπαρχουν όντως πολλοί καλοί παίκτες και οικονομικά προσιτοί.Εκτος από αυτούς που αναφέρει (οι περισσότεροι είναι περιφερειακοί παίκτες) υπάρχουν και 2 εξαιρετικές περιπτώσεις ψηλών που καλό θα ήταν να ασχοληθούν στην ΚΑΕ.Ο ένας είναι ο D.Osetkowski (2.06 ύψος)της Ulm και ο δεύτερος ο D.Kravish (2.08 ύψος) της Bamberg.Απο το ελληνικό πρωτάθλημα θα ήθελα επιστροφή Χρυσικοπουλου Κατσίβελη από αεχ,Γερομιχαλο από Λαύριο για αντικαταστάτη Μαργαρίτη (είναι και Θεσσαλονικιος).
Zoki4
 
Δημοσιεύσεις: 95
Εγγραφή: Δευτ 19 Αύγ 2019, 21:07

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2021-2022

Δημοσίευσηαπό Timelord » Πέμ 17 Ιουν 2021, 11:09

Στο basketplus αναφέρθηκε πως μας ενδιαφέρει ο Κατσίβελης αλλά ζητάει 100 χιλ οπότε θα περιμένουμε να πέσει γιατί αυτά τα λεφτά δεν τα δίνουμε. Επίσης προσεγγίσαμε έναν του Ιωνικού Έλληνα (δεν θυμάμαι όνομα) ,περιφεριακός νομίζω, τύπου Καμπερίδη για θέση ρολίστα δηλαδή.Ο Λύκος θα προσπαθήσει να κρατήσει Κακλαμανάκη.Το μπατζετ σε ξένους δεν νομίζω να ανέβει πολύ,απλά μάλλον θα πάμε σε καλύτερο ελληνικό κορμό,στον οποίο και υστερούσαμε φέτος.
Timelord
 
Δημοσιεύσεις: 582
Εγγραφή: Παρ 18 Δεκ 2020, 14:35

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2021-2022

Δημοσίευσηαπό Shivaspace » Πέμ 17 Ιουν 2021, 22:06

όχι τον Κατσίβελη ρε παιδιά, ας τον ξαναπάρει πουθενά ο κόουτς Παπαθεοδώρου αυτόν. Ούτε και τον Χρυσικόπουλο, δεν είναι ωραίο τ αθλήματα να γίνονται πχ σαν το βόλλευ με ανακύκλωση των Ελλήνων παικτών. Πώς σαν οπαδός να ταυτιστείς με τις ενέργειες όλων αυτών των γυρολόγων..μια να παίζουν για την ομάδα σου και την άλλη χρονιά αντίπαλοι και μετά ξανά μανά επιστροφή κτλ..
Άβαταρ μέλους
Shivaspace
 
Δημοσιεύσεις: 3087
Εγγραφή: Πέμ 10 Σεπ 2020, 14:19

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2021-2022

Δημοσίευσηαπό Zoki4 » Παρ 18 Ιουν 2021, 15:35

Shivaspace έγραψε:όχι τον Κατσίβελη ρε παιδιά, ας τον ξαναπάρει πουθενά ο κόουτς Παπαθεοδώρου αυτόν. Ούτε και τον Χρυσικόπουλο, δεν είναι ωραίο τ αθλήματα να γίνονται πχ σαν το βόλλευ με ανακύκλωση των Ελλήνων παικτών. Πώς σαν οπαδός να ταυτιστείς με τις ενέργειες όλων αυτών των γυρολόγων..μια να παίζουν για την ομάδα σου και την άλλη χρονιά αντίπαλοι και μετά ξανά μανά επιστροφή κτλ..


Δυστυχώς δεν υπάρχουν πολλές επιλογές Ελλήνων παικτών και είναι αναμενόμενο να γίνεται ανακύκλωση παικτών.Το θέμα είναι αν υπάρχει διοικητική σταθερότητα και οικονομική άνεση να μπορείς να κρατήσεις 4-5 Έλληνες ως βασικό κορμό.
Zoki4
 
Δημοσιεύσεις: 95
Εγγραφή: Δευτ 19 Αύγ 2019, 21:07

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Μεταγραφολογία

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες