Καφενείο ΠΑΟΚμάνια ΙΙ

Ό,τι άλλο κρίνετε απαραίτητο προς συζήτηση και δεν έγκειται στις παραπάνω Θεματικές Ενότητες...

Re: Καφενείο ΠΑΟΚμάνια ΙΙ

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Παρ 14 Μάιος 2021, 07:05

Καλημέρα και καλό ΣΚ να περάσουμε!
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89375
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Καφενείο ΠΑΟΚμάνια ΙΙ

Δημοσίευσηαπό bersekeros » Παρ 14 Μάιος 2021, 08:04

Καλημέρα και καλή Παρασκευούλα σε όλους μας!
Ο ΠΑΟΚ είναι μάχη και θυσία.
Άβαταρ μέλους
bersekeros
 
Δημοσιεύσεις: 11363
Εγγραφή: Σάβ 15 Δεκ 2007, 20:56

Re: Καφενείο ΠΑΟΚμάνια ΙΙ

Δημοσίευσηαπό Γέρος » Παρ 14 Μάιος 2021, 20:15

Καλησπέρα και καλό Σαββατοκύριακο.

Αρχικά έχει ρε παιδιά Ο ΜΕΓΑΣ Π.Α.Ο.Κ. ή Ο ΤΙΤΑΝΟΤΕΡΑΣΤΙΟΣ ΚΟΣΜΟΣ ΤΟΥ Π.Α.Ο.Κ. ή το κυριότερο το μεγαλύτερο οπαδικό Forum του Π.Α.Ο.Κ. - το PAOKMANIA - ανάγκη οποιονδήποτε γέρο, γραία, νιά ή νιό. OXI !!!

Δεύτερο δεν έγραψα βρε παιδιά ότι αποχωρώ από το Paokmania. Αυτό δεν γίνεται, παρά μόνον όταν κλείσω τα μάτια μου. Εδώ είναι το στέκι μου πλέον, τέλος .-

Απλώς δεν μπορώ πια να είμαι ενεργός στις αναρτήσεις μου. Τα 72 χρόνια είναι πολλά μάγκες. Αυτό δεν το γράφω μόνο για τους 20 - 50άρηδες, που είστε σφεντόνες, αλλά και για τους 60 - 65. Και όμως αυτά τα λίγα αριθμητικά χρόνια , κάνουν μεγάλη διαφορά δυνάμεων.

Κουράζομαι εύκολα, με παίρνει ο ύπνος εκεί που κάθομαι, πληκτρολογώ πολύ αργά.
Το κυριότερο, δεν σας προλαβαίνω Αδέλφια μου. Όταν κάνω μια ανάρτηση θέλω να έχω διαβάσει τις προγενέστερες απόψεις όλων και να απαντήσω υπεύθυνα. Βάλτε και τον ψυχαναγκασμό μου να διαβάζω όλα - μα όλα - τα νήματα, ε καταλαβαίνετε.

Εδώ θα είμαι συνεχώς και θα σας καμαρώνω. Φυσικά θα κάνω και κάποιες αναρτήσεις. Προχτές - την ημέρα του αγώνα με τους απόγονους των τζόνηδων - διάβασα στην κεντρική ένα καταπληκτικό άρθρο - αναδρομή στους αγώνες μας με αυτούς. Ξετρελάθηκα !!! Θερμά συγχαρητήρια σέ όλους όσοι συνέβαλαν στη προσπάθεια αυτή. Πόσες αναμνήσεις, είδα και την αφεντομουτσουνάρα μου σε μια φωτογραφία.

Έτσι, θέλω να γράφω κάποιες φορές αναμνήσεις, έστω σύντομες, όχι τόσο για τον Π.Α.Ο.Κ. τον Χιλιοτραγουδισμένο, αλλά για τον κόσμο του Π.Α.Ο.Κ., για τον ΠΑΟΚΤΣΗ, έτσι πως τον γνώρισα με τα ίδια μου τα μάτια, όλα αυτά τα χρόνια. Ανέκδοτα, ιδιαίτερα παλαιότερα.

Είναι και κάτι άλλο, εδώ μέσα γνώρισα και το Basket, το Volley - το ποιοτικότερο νήμα στο Forum -, το Handball, TA ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΑΣ σε όλα τα τμήματα. Ε ρε και να ήμουνα υγιής, δεν θα έχανα κανένα αγώνα από όλα αυτά, όπου βέβαια μπορούσα. Τώρα τα βλέπω στη τηλεόραση - όσα έχουν κάλυψη - και ευχαριστιέται η ψυχή μου.

Να ξέρετε ότι δεν έχω πρόβλημα με ΚΑΝΕΝΑ μέλος. Αντιθέτως αν κάποια στιγμή πίκρανα κάποιον ζητώ συγνώμη. Πολύ ευχαρίστως να επανορθώσω δημόσια όποιο ακούσιο λάθος μου.

"Δεν πάω πουθενά, πουθενά, πουθενά εδώ θα μείνω δεν πάω πουθενά η Αγάπη μου είσαι εσύ και δε σ' αφήνω."
Π.Α.Ο.Κ. Π.Α.Ο.Κ. Π.Α.Ο.Κ. Π.Α.Ο.Κ. Π.Α.Ο.Κ. Π.Α.Ο.Κ. Π.Α.Ο.Κ. Π.Α.Ο.Κ. Π.Α.Ο.Κ. ΠΑΟΚΜΑΝΙΑ.

Υ.Γ. Είχα μια μικρή περιπέτεια με την υγεία μου τις τελευταίες μέρες. Τώρα είμαι καλά. Ο λόγος της καθυστέρησης.
_________________________________________________________
Πανθεσσαλονίκειος Αθλητικός Όμιλος Κωνσταντινουπολιτών
Αγάπη δίχως όρους και δίχως όρια
Άβαταρ μέλους
Γέρος
 
Δημοσιεύσεις: 1319
Εγγραφή: Παρ 14 Φεβ 2020, 22:40

Re: Καφενείο ΠΑΟΚμάνια ΙΙ

Δημοσίευσηαπό bersekeros » Παρ 14 Μάιος 2021, 20:32

Περαστικά Γέρο και να συνεχίσεις να γράφεις, γιατί γουστάρουμε να σε διαβάζουμε.

ΥΓ. Sorry που χρησιμοποιώ πληθυντικό, αλλά το παραπάνω νομίζω ότι εκφράζει,
αν όχι όλους....την συντριπτικότατη πλειονότητα του φόρουμ. :pano:
Ο ΠΑΟΚ είναι μάχη και θυσία.
Άβαταρ μέλους
bersekeros
 
Δημοσιεύσεις: 11363
Εγγραφή: Σάβ 15 Δεκ 2007, 20:56

Re: Καφενείο ΠΑΟΚμάνια ΙΙ

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Παρ 14 Μάιος 2021, 20:55

Γέρο γερά
η νίκη είναι κοντά
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89375
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Καφενείο ΠΑΟΚμάνια ΙΙ

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Παρ 14 Μάιος 2021, 20:55

Γέρο, σε ευχαριστούμε που είσαι εδώ.

Γερός να είσαι, το γέρος θα έρθει μετά τα 100 που εύχομαι να φτάσεις!
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46420
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Καφενείο ΠΑΟΚμάνια ΙΙ

Δημοσίευσηαπό Aye4 » Παρ 14 Μάιος 2021, 21:27

Χαιρετισμούς κι απο μένα σε όλη την παρέα.
Γέρο γερά, περαστικά / Πάντα σιδερένιος, πάντα δυνατά.
:opaokara:
Άβαταρ μέλους
Aye4
 
Δημοσιεύσεις: 1638
Εγγραφή: Τρί 01 Αύγ 2017, 19:10
Τοποθεσία: Καστέλλα (Πρ. Ηλίας)

Re: Καφενείο ΠΑΟΚμάνια ΙΙ

Δημοσίευσηαπό Mitsospaoki4 » Παρ 14 Μάιος 2021, 23:09

Γειά σου ρε Γέρο λεβέντη!
Στήριγμα για όλους εμάς τους νέους!
Άβαταρ μέλους
Mitsospaoki4
 
Δημοσιεύσεις: 10713
Εγγραφή: Δευτ 21 Μάιος 2018, 12:53
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη - Βολος

Re: Καφενείο ΠΑΟΚμάνια ΙΙ

Δημοσίευσηαπό sourmenetes » Παρ 14 Μάιος 2021, 23:31

Γέρος έγραψε:Καλησπέρα και καλό Σαββατοκύριακο.

Αρχικά έχει ρε παιδιά Ο ΜΕΓΑΣ Π.Α.Ο.Κ. ή Ο ΤΙΤΑΝΟΤΕΡΑΣΤΙΟΣ ΚΟΣΜΟΣ ΤΟΥ Π.Α.Ο.Κ. ή το κυριότερο το μεγαλύτερο οπαδικό Forum του Π.Α.Ο.Κ. - το PAOKMANIA - ανάγκη οποιονδήποτε γέρο, γραία, νιά ή νιό. OXI !!!

Δεύτερο δεν έγραψα βρε παιδιά ότι αποχωρώ από το Paokmania. Αυτό δεν γίνεται, παρά μόνον όταν κλείσω τα μάτια μου. Εδώ είναι το στέκι μου πλέον, τέλος .-

Απλώς δεν μπορώ πια να είμαι ενεργός στις αναρτήσεις μου. Τα 72 χρόνια είναι πολλά μάγκες. Αυτό δεν το γράφω μόνο για τους 20 - 50άρηδες, που είστε σφεντόνες, αλλά και για τους 60 - 65. Και όμως αυτά τα λίγα αριθμητικά χρόνια , κάνουν μεγάλη διαφορά δυνάμεων.

Κουράζομαι εύκολα, με παίρνει ο ύπνος εκεί που κάθομαι, πληκτρολογώ πολύ αργά.
Το κυριότερο, δεν σας προλαβαίνω Αδέλφια μου. Όταν κάνω μια ανάρτηση θέλω να έχω διαβάσει τις προγενέστερες απόψεις όλων και να απαντήσω υπεύθυνα. Βάλτε και τον ψυχαναγκασμό μου να διαβάζω όλα - μα όλα - τα νήματα, ε καταλαβαίνετε.

Εδώ θα είμαι συνεχώς και θα σας καμαρώνω. Φυσικά θα κάνω και κάποιες αναρτήσεις. Προχτές - την ημέρα του αγώνα με τους απόγονους των τζόνηδων - διάβασα στην κεντρική ένα καταπληκτικό άρθρο - αναδρομή στους αγώνες μας με αυτούς. Ξετρελάθηκα !!! Θερμά συγχαρητήρια σέ όλους όσοι συνέβαλαν στη προσπάθεια αυτή. Πόσες αναμνήσεις, είδα και την αφεντομουτσουνάρα μου σε μια φωτογραφία.

Έτσι, θέλω να γράφω κάποιες φορές αναμνήσεις, έστω σύντομες, όχι τόσο για τον Π.Α.Ο.Κ. τον Χιλιοτραγουδισμένο, αλλά για τον κόσμο του Π.Α.Ο.Κ., για τον ΠΑΟΚΤΣΗ, έτσι πως τον γνώρισα με τα ίδια μου τα μάτια, όλα αυτά τα χρόνια. Ανέκδοτα, ιδιαίτερα παλαιότερα.

Είναι και κάτι άλλο, εδώ μέσα γνώρισα και το Basket, το Volley - το ποιοτικότερο νήμα στο Forum -, το Handball, TA ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΑΣ σε όλα τα τμήματα. Ε ρε και να ήμουνα υγιής, δεν θα έχανα κανένα αγώνα από όλα αυτά, όπου βέβαια μπορούσα. Τώρα τα βλέπω στη τηλεόραση - όσα έχουν κάλυψη - και ευχαριστιέται η ψυχή μου.

Να ξέρετε ότι δεν έχω πρόβλημα με ΚΑΝΕΝΑ μέλος. Αντιθέτως αν κάποια στιγμή πίκρανα κάποιον ζητώ συγνώμη. Πολύ ευχαρίστως να επανορθώσω δημόσια όποιο ακούσιο λάθος μου.

"Δεν πάω πουθενά, πουθενά, πουθενά εδώ θα μείνω δεν πάω πουθενά η Αγάπη μου είσαι εσύ και δε σ' αφήνω."
Π.Α.Ο.Κ. Π.Α.Ο.Κ. Π.Α.Ο.Κ. Π.Α.Ο.Κ. Π.Α.Ο.Κ. Π.Α.Ο.Κ. Π.Α.Ο.Κ. Π.Α.Ο.Κ. Π.Α.Ο.Κ. ΠΑΟΚΜΑΝΙΑ.

Υ.Γ. Είχα μια μικρή περιπέτεια με την υγεία μου τις τελευταίες μέρες. Τώρα είμαι καλά. Ο λόγος της καθυστέρησης.
+1926+

Στάλθηκε από το MAR-LX1A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
ΠΑΟΚ - ΠΟΝΤΟΣ - ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ
Οι μνημες μας ακολουθουν...
Άβαταρ μέλους
sourmenetes
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 27766
Εγγραφή: Δευτ 21 Σεπ 2009, 21:39
Τοποθεσία: sourmena

Re: Καφενείο ΠΑΟΚμάνια ΙΙ

Δημοσίευσηαπό john4serres » Παρ 14 Μάιος 2021, 23:43

Μια δημοσίευση την εβδομάδα είναι αρκετή. Μας δίνει δύναμη.
supporters - not customers
Άβαταρ μέλους
john4serres
 
Δημοσιεύσεις: 29797
Εγγραφή: Σάβ 07 Φεβ 2009, 12:00

Re: Καφενείο ΠΑΟΚμάνια ΙΙ

Δημοσίευσηαπό barlow4 » Παρ 14 Μάιος 2021, 23:52

Σωραιος ρε Γερο!
Άβαταρ μέλους
barlow4
 
Δημοσιεύσεις: 10018
Εγγραφή: Παρ 04 Ιούλ 2008, 14:40

Re: Καφενείο ΠΑΟΚμάνια ΙΙ

Δημοσίευσηαπό Γέρος » Σάβ 15 Μάιος 2021, 00:30

Σας ευχαριστώ όλους Αδέλφια μου.

Σκέφτομαι τώρα πόσο μεγάλωσε ο Π.Α.Ο.Κ. ΜΑΣ
Τμήματα σχεδόν σε όλα τα αθλήματα. Ομάδες ανταγωνιστικές όλες. Άνδρες, Γυναίκες, Παιδιά. Τίτλοι πολλοί. Συνεχώς. Οπαδοί νέοι, μορφωμένοι, με γνώσεις, εκατομμύρια - και στατιστικά πια - και αν μετρούσαν και οι οπαδοί ανά τον κόσμο ; Χάθηκε η μπάλα. Επάνω σ' αυτό θα σας γράψω από βδομάδα μια καταπληκτική ιστορία.
Αναλύσεις και στατιστικές απεικονίσεις τέλειες. Επιστημονικές. Η θέση του Π.Α.Ο.Κ. στην Ελλάδα, στην Ευρώπη.
Πλούτος που πρέπει να τον εκμεταλλευτούμε.

Άντε Θανάση φτάνει πια, δεν θα πάρουμε και τις καρέκλες μας, μαζί μας. Τόπος στα νιάτα.

Είμασταν λέει. Τι είμασταν ; Μάθαμε στο κλοτσοσκούφι και εκεί τελείωσαν όλα. Το μόνο ελαφρυντικό μας, δεν υπήρχε τότε βρε παιδιά όλος αυτός ο αθλητικός πλούτος. 'Όχι μόνο στον Π.Α.Ο.Κ. μας, βέβαια.
Ο Π.Α.Ο.Κ. μας θέλει νέα μυαλά, σύγχρονα, μορφωμένα επί των αντικειμένων, μέσα από τα σπλάχνα του που σφίζουν από ζωή πια. Έφορους νέους ΠΑΟΚΤΣΗΔΕΣ με γνώσεις, όχι ο κάθε ημέτερος. Φυσικά και με άλλους επαγγελματίες που θα βοηθήσουν.
Πανηγυρτζήδες είμαστε Θανάσηηηηηη !!! Για τις χρονιές των τίτλων, τις γιορτές, και τα μπράβο. Άσε που διαβάζω κάτι για τσίπουρα, τρούμπες, πασαλιμάνια και ανεβάζω πίεση 25.

Αχ αυτοί που δεν πρόλαβαν να δούνε όλα αυτά.

ΜΕΓΑΣ ΕΙΣΑΙ ΠΑΟΚ ΜΟΥ ΚΑΙ ΘΑΥΜΑΣΤΑ ΤΑ ΕΡΓΑ ΣΟΥ.
_________________________________________________________
Πανθεσσαλονίκειος Αθλητικός Όμιλος Κωνσταντινουπολιτών
Αγάπη δίχως όρους και δίχως όρια
Άβαταρ μέλους
Γέρος
 
Δημοσιεύσεις: 1319
Εγγραφή: Παρ 14 Φεβ 2020, 22:40

Re: Καφενείο ΠΑΟΚμάνια ΙΙ

Δημοσίευσηαπό bersekeros » Σάβ 15 Μάιος 2021, 10:02

Καλημέρα και καλό Σάββατο να έχουμε άπαντες!
Ο ΠΑΟΚ είναι μάχη και θυσία.
Άβαταρ μέλους
bersekeros
 
Δημοσιεύσεις: 11363
Εγγραφή: Σάβ 15 Δεκ 2007, 20:56

Re: Καφενείο ΠΑΟΚμάνια ΙΙ

Δημοσίευσηαπό Eagle1980 » Σάβ 15 Μάιος 2021, 11:24

Καλησπέρα !!!
Άβαταρ μέλους
Eagle1980
 
Δημοσιεύσεις: 2614
Εγγραφή: Δευτ 25 Ιαν 2016, 05:50

Re: Καφενείο ΠΑΟΚμάνια ΙΙ

Δημοσίευσηαπό bersekeros » Κυρ 16 Μάιος 2021, 10:27

Kαλημέρα και καλή Κυριακή να έχουμε!
Ο ΠΑΟΚ είναι μάχη και θυσία.
Άβαταρ μέλους
bersekeros
 
Δημοσιεύσεις: 11363
Εγγραφή: Σάβ 15 Δεκ 2007, 20:56

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Γενική Συζήτηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες