Ιβάν Σαββίδης V

Σχόλια γιά την Διοίκηση της ΠΑΕ και όλα τα σχετικά...

Re: Ιβάν Σαββίδης V

Δημοσίευσηαπό gika » Τετ 21 Απρ 2021, 15:44

Aye4 έγραψε: ΓΙΑΤΙ Μ@ΜΩ ΤΗΝ ΤΡΕΛΑ ΜΟΥ δεν υπάρχει μια αντίστοιχη στελεχιακή εκπροσώπηση στο project ΠΑΟΚ και το έχει αφήσει στον κάθε απόστρατο, στον κάθε βετεράνο και στον κάθε "λίγο" για να εκπροσωπεί το τεράστιο επιχειρηματικό μέγεθος του Ιβάν Σαββίδη. ΓΙΑΤΙ???


Γιατί ο ΠΑΟΚ δεν θα του φέρει τα έσοδα που θα του φέρει το Πόρτο Καρράς ή το Λιμάνι.

Υπάρχει το καλό και το κακό σενάριο. Το καλό σενάριο είναι ο ΠΑΟΚ να είναι το χόμπι του, το side project, η καψούρα του και να το παλεύει όπως μπορεί μόνος του στον ελεύθερο του χρόνο. Το κακό σενάριο είναι ότι ο ΠΑΟΚ είναι το όχημα που του ανοίγει το δρόμο, όπως το ίδιο πχ μπορεί να είναι και το Open. Δεν θα βγάλει κέρδος ούτε από ελληνική ΠΑΕ, ούτε από ελληνικό κανάλι, αλλά και τα δύο είναι σχεδόν απαραίτητα για να κάνεις business στην Ελλάδα στο υψηλότερο επίπεδο. Ένα double εξασφαλίζει λαμπάδες στο ύψος του για 10 χρόνια απο όλη τη βόρεια Ελλάδα οπότε και θα έχει κάνει τις δουλειές που θέλει.


Δεν το λέω αυτό για να κατηγορήσω τον Ιβάν.
Νομίζω ότι το ίδιο ισχύει για οποιονδήποτε μεγαλομέτοχο ποδοσφαιρικής ομάδας του πλανήτη.
Ή καψούρης θα είναι, ή τον λαό της ομάδας για στρατό θα θέλει, ή να ξεπλύνει χρήμα.


Το μόνο σίγουρο είναι ότι ο Ιβάν δεν ξεπλένει χρήμα. Αλλιώς θα πουλούσαμε τους Εσίτηδες για 30Μ ενώ θα τους αγοράζαμε από Β' Γαλλίας για 300Κ σαν κάποιους άλλους προς Πειραιά μεριά που δεν ξέρουν πως να δικαιολογήσουν τα χρήματα της πρέζας.

Όπως και να έχει δεν μπορείς να περιμένεις από μια ΠΑΕ και συγκεκριμένα ελληνική ΠΑΕ, να έχει την οργάνωση εταιριών που κάνουν τους εκατομμυριουχούς διεσκατομμυριούχους.
Άβαταρ μέλους
gika
 
Δημοσιεύσεις: 17055
Εγγραφή: Δευτ 28 Ιαν 2008, 15:52
Τοποθεσία: Λονδίνο

Re: Ιβάν Σαββίδης V

Δημοσίευσηαπό kayde » Τετ 21 Απρ 2021, 15:59

ΚΩΣΤΑΣ2019 έγραψε:Βρες κι άλλον να βάλει δανεικά κι αγύριστα.
Σημ. Ο Ιβάν είπαμε ότι είναι Πόντιος, όχι μ@λ@κας.



Ξεκολλα με τον Κατ,απο τους καλυτερους οπαδους ειναι,μη πιανεσαι απο μια-δυο κουβεντες που ΟΛΟΙ εχουμε γραψει και ισως να εχει παρεξηγηθει και απο τον τροπο γραφης μας.Ελα λιγο,θα τα βαλουμε τωρα και με αγνο κοσμο που στηριζει τοσα χρονια..
Και οταν θα πεθανω,θελω τον Δικεφαλο στο ταφο μου επανω..
Άβαταρ μέλους
kayde
 
Δημοσιεύσεις: 2099
Εγγραφή: Παρ 01 Ιούλ 2016, 01:38
Τοποθεσία: Επτάλοφος

Re: Ιβάν Σαββίδης V

Δημοσίευσηαπό renegade » Τετ 21 Απρ 2021, 16:45

kataramenos5 έγραψε:Τρικυμια..... Και πολλα ψεματα. Ο γιωργης ειπε θα διπλασιασει οτι ποσο εβαλε η ΑΜΚ οχι εγω. Εγω εγραψα δε θελω να ναι δανειο. Αλλο το διπλασιαζω οσα βαλετε κι αλλο τα δανεικα.
Κι 100 ευχαριστω του χω πει του Βανια. Γραμμενα ειναι.
Ξεφτυλιζεσαι.

O Χατζόπουλος απάντησε στους προβληματισμούς σου.
Ψάχνουν να βρουν τρόπο πως θα γίνει η συγκεκριμένη μεταφοράς χρημάτων.
Ο ίδιος ο Χατζόπουλος έχει δηλώσει ότι τα χρήματα που έως τώρα έχει δώσει στο τμήμα ο Σαββίδης δεν τα θέλει πίσω και δεν είναι υπό την μορφή δανείου.
Πάντα υπάρχει και θα υπάρχει το πρόβλημα να βρεθεί η κατάλληλη φόρμουλα... δεν μιλάμε για δανικα 100 ευρώ του Μήτσου στον Κίτσο
Σε ένα φόρουμ καλώς ή κακώς δεν υπάρχει καν δημοκρατία
Άβαταρ μέλους
renegade
 
Δημοσιεύσεις: 14126
Εγγραφή: Κυρ 27 Ιαν 2019, 12:49

Re: Ιβάν Σαββίδης V

Δημοσίευσηαπό Taseos » Τετ 21 Απρ 2021, 17:01

Ε σιγα τωρα.για 2-3 ψωροεκατομμυρια.τζαμπα μαγκας.
Άβαταρ μέλους
Taseos
 
Δημοσιεύσεις: 3836
Εγγραφή: Κυρ 30 Δεκ 2007, 14:25

Re: Ιβάν Σαββίδης V

Δημοσίευσηαπό gika » Τετ 21 Απρ 2021, 17:02

Δεν θα μπορούσε άραγε η ΠΑΕ να αγοράει μετοχές τις ΚΑΕ; Και κάπως έτσι να υπάρχει ροή κεφαλαίων από τον Ιβάν στην ΚΑΕ μέσω της ΠΑΕ;
Άβαταρ μέλους
gika
 
Δημοσιεύσεις: 17055
Εγγραφή: Δευτ 28 Ιαν 2008, 15:52
Τοποθεσία: Λονδίνο

Re: Ιβάν Σαββίδης V

Δημοσίευσηαπό Aye4 » Τετ 21 Απρ 2021, 18:14

CCCP έγραψε:Γιατι ο ΠΑΟΚ δεν εχει προβλημα στελεχωσης του εταιρικου κομματιου...προβλημα δοιηκησης του αγωνιστικου εχει, δηλαδη ποδοσφαιρικο know-how, και που να το βρει αυτο στις εταιριες του?


Ορθα το διατυπωνεις. Know how. Κι αυτο ακριβώς εννοώ αδελφέ. Οπως έχει ειδικούς με know how για τα ξενοδοχειακά να τρέχουν με επιτυχία τα ξενοδοχειακά, όπως έχει βρει ειδικούς με know how για τα λιμενικά να τρέχουν τα λιμενικά, ας βρει αντίστοιχα ειδικούς στα ποδοσφαιρικά, με know how να τρέξουν το ΠΑΟΚ. Αισθάνεσαι ότι έχουμε ειδικούς στα ποδοσφαιρικά να τρέχουν τον ΠΑΟΚ?
Άβαταρ μέλους
Aye4
 
Δημοσιεύσεις: 1638
Εγγραφή: Τρί 01 Αύγ 2017, 19:10
Τοποθεσία: Καστέλλα (Πρ. Ηλίας)

Re: Ιβάν Σαββίδης V

Δημοσίευσηαπό ΚΩΣΤΑΣ2019 » Τετ 21 Απρ 2021, 20:35

Taseos έγραψε:Ε σιγα τωρα.για 2-3 ψωροεκατομμυρια.τζαμπα μαγκας.



Ναι αλλά δανεικά, που θα τα πάρει απο την ξεβρακωτη ΚΑΕ.
ΚΩΣΤΑΣ2019
 
Δημοσιεύσεις: 3111
Εγγραφή: Τετ 22 Μάιος 2019, 13:38

Re: Ιβάν Σαββίδης V

Δημοσίευσηαπό ΚΩΣΤΑΣ2019 » Πέμ 22 Απρ 2021, 20:34

Αμοιρίδης: «Έχουμε σχέση σεβασμού με τον Σαββίδη»
Τι ανέφερε ο διοικητικό ηγέτης του γυναικείου βόλεϊ του ΠΑΟΚ

Για τον Ιβάν Σαββίδη:

«Με τον κ. Σαββίδη έχουμε σχέση σεβασμού. Με γεμίζουν πικρία κάποια σχόλια προς το πρόσωπό του. Μιλάμε για έναν άνθρωπο που έβαλε τόσα εκατομμύρια στον ΠΑΟΚ, τον εξυγίανε και μας έδωσε πολλές χαρές τα χρόνια παρουσίας του. Σε όλα τα τμήματα δίνει χείρα βοηθείας. Δεν γίνεται κάποιος σε μια δυσκολία να θέλει να τον πετροβολήσει, αυτό το θεωρώ μεγάλη αχαριστία. Τι σημαίνει λείπει ο Σαββίδης; Αν δεν ήμαστε πρωταθλητές τι σημαίνει ότι δεν κάνουμε τίποτα; Δεν πληρώνονται όλοι στην ώρα τους; Πρέπει να είμαστε προσεκτικοί στο τι λέμε γι΄ αυτό τον άνθρωπο. Πείτε μου έναν από την ιστορία του ΠΑΟΚ μέχρι σήμερα που έκανε τα μισά από αυτά που έχει κάνει σε εννιά χρόνια ο κ. Σαββίδης».
ΚΩΣΤΑΣ2019
 
Δημοσιεύσεις: 3111
Εγγραφή: Τετ 22 Μάιος 2019, 13:38

Re: Ιβάν Σαββίδης V

Δημοσίευσηαπό Taseos » Πέμ 22 Απρ 2021, 20:51

Αποκλειεται.καλα δεν ξερει τι εγινε στον αχιλλεα τριανδριας του ροστοφ;
Άβαταρ μέλους
Taseos
 
Δημοσιεύσεις: 3836
Εγγραφή: Κυρ 30 Δεκ 2007, 14:25

Re: Ιβάν Σαββίδης V

Δημοσίευσηαπό ΚΩΣΤΑΣ2019 » Πέμ 22 Απρ 2021, 20:54

Tο μυαλό του Ιβάν στα 100 χρόνια!
Το σαφές μήνυμα του στα στελέχη της ΠΑΕ ΠΑΟΚ

Τηλεδιάσκεψη είχε την Πέμπτη 22/4 ο Ιβάν Σαββίδης με τα στελέχη της ΠΑΕ ΠΑΟΚ.

Αφού πρώτα ο ισχυρός άνδρας του Δικεφάλου τους τόνισε ότι πρέπει να… σηκώσουν μανίκια με σκοπό την πρόοδο των «ασπρόμαυρων» και την επίτευξη των στόχων τους , έκανε αναφορά και στο μέλλον της ομάδας.

«Γιορτάσαμε τα 95 χρόνια και ήδη πρέπει να γίνει ένα λεπτομερές πλάνο για το πως θα φτάσουμε στα 100. Ένα πλάνο που θα γίνει ο οδηγός όλων των ενεργειών μας από σήμερα και για τα επόμενα 5 χρόνια», σημείωσε ο Σαββίδης στους επιτελείς της ομάδας δείχνοντας πως το μυαλό του είναι στο παρόν και στο μέλλον του ΠΑΟΚ.
ΚΩΣΤΑΣ2019
 
Δημοσιεύσεις: 3111
Εγγραφή: Τετ 22 Μάιος 2019, 13:38

Re: Ιβάν Σαββίδης V

Δημοσίευσηαπό theodoros » Πέμ 22 Απρ 2021, 21:20

Γράψτε αυτήν την ημερομηνία.
Το αφεντικό ανέλαβε πάλι!
ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΝΑ ΠΕΣΕΙΣ,
ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ ΝΑ ΣΗΚΩΘΕΙΣ...
Άβαταρ μέλους
theodoros
 
Δημοσιεύσεις: 486
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:38

Re: Ιβάν Σαββίδης V

Δημοσίευσηαπό Mitsospaoki4 » Πέμ 22 Απρ 2021, 21:30

Ο Ιβάν είναι εδώ!!
Και θα είναι για πολλά χρόνια ακόμα!
Άβαταρ μέλους
Mitsospaoki4
 
Δημοσιεύσεις: 10713
Εγγραφή: Δευτ 21 Μάιος 2018, 12:53
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη - Βολος

Re: Ιβάν Σαββίδης V

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Πέμ 22 Απρ 2021, 22:25

Taseos έγραψε:Αποκλειεται.καλα δεν ξερει τι εγινε στον αχιλλεα τριανδριας του ροστοφ;
Σιγουρα οχι. Οι ομοιοτητες παντως ειναι πολλες.. Επεσε χρημα , η ομαδα ανεβηκε επιπεδο, ο βανιας εκανε-πηρε πολλες επενδυσεις στη περιοχη, πιναν νερο στ ονομα του βγηκε και βουλευτης. Οι συνεχεις αλλαγες προπονητων και προσωπων ομως δε φερνουν το κατι παραπανω(σας θυμιζει κατι? ), η agrocom κοβει τη χορηγία, η ομαδα αδυνατει να πληρωσει και βυθιζεται στα ερασιτεχνικα.
Με το Βανια δεν εχω τιποτα. Ουτε ειμαι μελος καποιας συμμοριας που θελει να τον διωξει για να φερει τον Καμπανη η τον Φλωριδη(με το ψαθακι τον θυμαστε?) Ευγνωμοσυνη του χρωσταμε ολοι οι ΠΑΟΚτσηδες γι αυτα που κατάφερε, γι αυτα που εδωσε. Ομως για μενα η ιστορια του καθε ανθρωπου, η πορεια του κατι λεει. Κι εδω αρχιζουν οι εφιαλτες μου.
Τι θα γινει αν θεωρησει οτι ο ΠΑΟΚ δεν εχει κατι αλλο να του προσφερει, αν θεωρησει οτι ο χοντρος εδω ειναι ανίκητος, τι θα γινει αν κοψει το χρημα? Δε διστασε να το κανει στην περιοχη που μεγαλωσε, που γιγαντωθηκε, στην ομαδα που του εδωσε αναγνωρισιμοτητα.
Αυτος ειναι ο λογος που θελω ο ΠΑΟΚ να μην εχει δανεια, ναναι αυταρκης και να μη χρωστα σε κανενα . Οποιος κι αν ειναι αυτός. Οι περισσότεροι βλεπετε ενα αγιο, εγω βλεπω ενα πολυ σκληρο επιχειρηματια κι αυτο μου φερνει φοβο.
Μακαρι ολες αυτες οι ανησυχιες να ναι απλα παιχνιδια του μυαλού,μλκιες ενος ηλικιωμενου που χει καει(τοσες φορες) στο χυλο και πλεον φυσα και το γιαουρτι. Μακαρι.

Υγ Το κλεινω εδω. Σε σχολια τυπου εορπτολ ή ειρωνειες αλλων φρουρων(οι πρωτοι που θα τον πυροβολησουν αν στραβωσει η φαση) δε προκειται ν απαντησω.
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26576
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: Ιβάν Σαββίδης V

Δημοσίευσηαπό ΚΩΣΤΑΣ2019 » Πέμ 22 Απρ 2021, 22:26

Καλό είναι να ξεχωρίζουμε τα σημαντικά από τα ασήμαντα για την ομάδα μας.
Ο ΠΑΟΚ δεν είναι για μια ή δυο χρονιές.
Σημ. Το σχόλιο δεν γράφτηκε ως απάντηση στο προηγούμενο. Το έγραψα, συγχρόνως, χωρίς καν να το έχω διαβάσει.
ΚΩΣΤΑΣ2019
 
Δημοσιεύσεις: 3111
Εγγραφή: Τετ 22 Μάιος 2019, 13:38

Re: Ιβάν Σαββίδης V

Δημοσίευσηαπό ΚΩΣΤΑΣ2019 » Πέμ 22 Απρ 2021, 22:38

""Αυτος ειναι ο λογος που θελω ο ΠΑΟΚ να μην εχει δανεια, ναναι αυταρκης και να μη χρωστα σε κανενα . Οποιος κι αν ειναι αυτός. Οι περισσότεροι βλεπετε ενα αγιο, εγω βλεπω ενα πολυ σκληρο επιχειρηματια κι αυτο μου φερνει φοβο.""

Δηλαδή αν έχει βάλει κάποιος 500εκ στο μετοχικό κεφάλαιο, αλλά δεν εχεις δάνεια και σ έχει κάνει ο ίδιος αυτάρκη, δεν εξαρτάσαι από αυτόν που δημιούργησε όλο αυτό το πράγμα ???
Εκτός αν θεωρείς ότι μπορεί να σε κάνει αυτάρκη κάποιος άλλος.
Προσπαθώ να κατανοήσω το σκεπτικό σου.
ΚΩΣΤΑΣ2019
 
Δημοσιεύσεις: 3111
Εγγραφή: Τετ 22 Μάιος 2019, 13:38

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Διοικητικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 6 επισκέπτες