Μεταγραφές μπάσκετ 2020-2021

Σχόλια/Κριτική για οτιδήποτε ακούγεται ή γράφεται σχετικά με αγορές πωλήσεις καλαθοσφαιριστών στην ομάδα μας...

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2020-2021

Δημοσίευσηαπό Ιάσονας » Τρί 26 Ιαν 2021, 09:49

Ο Φίλιππος Κότσης κάνει τη διοίκηση της ομάδας περίπου από το 2000, στην αρχή με Κορασίδη και Νίκα, μετά την διάλυση του 2004 σχεδόν μόνος και νομίζω από το 16 με τον εφοπλιστή πολέμη.
Πέρυσι κάποια στιγμή είχε πει στον Καρακούση αν δεν κάνω λάθος σε ένα Δ.Σ. του Εσακε (περίπου γιατί δεν το θυμάμαι ακριβώς)
και χάρη σας κάνουμε που παίζετε Α1, να διαλυθείτε να καθαρίσει το πρωτάθλημα
.
Ιάσονας
 
Δημοσιεύσεις: 2534
Εγγραφή: Κυρ 20 Δεκ 2015, 12:21

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2020-2021

Δημοσίευσηαπό palok » Τρί 26 Ιαν 2021, 16:56

ωραια επαναλαμβανω: το περιστερι εχει μπατζετ 800? άρα θελει τουλαχιστον 1.2 να βγαλει τη χρονια με την προυποθεση οτι εχει ΜΗΔΕΝ χρεη (το 17 ήταν ΑΞΕΠΕΡΑΣΤΑ). να έχει πόσα? 400 έσοδα? πολλά λέω. τα άλλα 800 ποιός τα βάζει στην ΚΑΕ? ο Κότσης?
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10601
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2020-2021

Δημοσίευσηαπό chri5ti9 » Τρί 26 Ιαν 2021, 17:03

Όποιος και να τα βάζει από εδώ πήγαν και άλλοι. Ομαδες σαν το Περιστέρι ξέρουμε πως έσκασαν. Ας δει το παρελθόν του το Περιστέρι για να ξέρει που θα καταλήξει. Μαρούσι, Ήφαιστος και πόσοι άλλοι έδειξαν πως είναι ανέφικτο χωρίς πλάτη να κάνεις το οτιδήποτε. Εδώ ο Κοφι Άιλαντ ζορίστηκε φέτος, που έχει και μια αλυσίδα γνωστή κερδοφόρα ακόμη και εν μέσω κοβιντ. Αφού λοιπόν στο Περιστέρι φαίνεται ένας μπροστινούς διχως τέτοια επιφάνεια καταλαβαίνουμε πως είναι ομάδα δούρειος. Τώρα ποιανού δεν ξέρω πάντως το Περιστέρι ανέβηκε πολύ αγωνιστικά από τότε που έπεσε ο γαυρος.

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Λαρυγγια στα τσιμεντα και ψυχη στα καγκελα
Άβαταρ μέλους
chri5ti9
 
Δημοσιεύσεις: 2335
Εγγραφή: Κυρ 21 Νοέμ 2010, 17:11
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2020-2021

Δημοσίευσηαπό Napoli4 » Τρί 26 Ιαν 2021, 17:33

Ποια ομάδα εχει ο κοφι Άιλαντ;
La vita degli ultras si sà, conosce soltanto due legge, coerenza e mentalità
Κι αν στην ζωή αλλάξαν όλα...
Άβαταρ μέλους
Napoli4
 
Δημοσιεύσεις: 7697
Εγγραφή: Δευτ 15 Φεβ 2010, 21:15

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2020-2021

Δημοσίευσηαπό Mitsospaoki4 » Τρί 26 Ιαν 2021, 17:37

Προμηθέα
Άβαταρ μέλους
Mitsospaoki4
 
Δημοσιεύσεις: 10815
Εγγραφή: Δευτ 21 Μάιος 2018, 12:53
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη - Βολος

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2020-2021

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τρί 26 Ιαν 2021, 18:58

Στην αρχή διάβασα Κόφι Αννάν...




ΜΗΝ ΠΑΙΡΝΕΤΕ ΑΠΟ ΤΑ ΓΑΜΗΜΕΝΑ ΤΑ COFFEE ISLAND!
ΤΟΣΑ ΜΑΓΑΖΙΑ ΕΧΕΙ!
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46855
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2020-2021

Δημοσίευσηαπό Mitsospaoki4 » Τρί 26 Ιαν 2021, 19:01

Χίλιες φορές mikel!!
Άβαταρ μέλους
Mitsospaoki4
 
Δημοσιεύσεις: 10815
Εγγραφή: Δευτ 21 Μάιος 2018, 12:53
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη - Βολος

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2020-2021

Δημοσίευσηαπό chri5ti9 » Τρί 26 Ιαν 2021, 20:41

Και όχι από αλυσίδες. Βιοπαλαιστες να βοηθάμε πρέπει. ΣΥΝΔΕΣΜΟΣ ΤΟΠΙΚΏΝ ΚΑΦΕΤΖΗΔΩΝ

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Λαρυγγια στα τσιμεντα και ψυχη στα καγκελα
Άβαταρ μέλους
chri5ti9
 
Δημοσιεύσεις: 2335
Εγγραφή: Κυρ 21 Νοέμ 2010, 17:11
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2020-2021

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τετ 27 Ιαν 2021, 00:17

Να αγοράσει τις μετοχές όταν ανέβουμε λίγο στη βαθμολογία και προκριθούμε στο κύπελλο, να τις πάρει πιο ακριβά και να βγάλουμε κανένα φράγκο! 8-)
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46855
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2020-2021

Δημοσίευσηαπό renegade » Τετ 27 Ιαν 2021, 01:19

palok έγραψε:
Ιάσονας έγραψε:Ναι είναι.
Επίσης θα ελευθέρωνε μία θέση ξένου αν αποφασιζόταν η ενίσχυση στον ασο για τα πλέυ οφ (λέμε τώρα).
Το πιο βασικό είναι πως ο Λίνος είναι παίκτης που μπορεί να αποτελέσει έναν, από τον κορμό της ομάδας των επόμενων χρόνων.
Ενας κορμός Ελλήνων παικτών για την επόμενη τετραετία ,θα μπορούσε να είναι πχ Λίνος, Τσαλμπούρης, Μήτρου Λονγκ ίσως κα νένας εκ των Κακλαμανακη Καμπερίδη και κάθε χρόνο να υπάρχει συνέχεια.


αν ο ΠΑΟΚ αποδείξει στους έλληνες παίκτες οτι ΠΛΗΡΩΝΕΙ στην ώρα του, μπορεί να πάρει (σχεδόν) όποιον θέλει με ΝΟΡΜΑΛ λεφτά. Πάντως ναι οι Τσαλμπούρης (Κουζέλογλου)-Λίνος-Κακλαμανάκης στο front court μαζί με τους Μητρου-Long, Καμπερίδη και ένα δυνατό όνομα τύπου Λούντζη θα ήμασταν σούπερ.

Παλοκ ποια η γνώμη σου για μουρατο?.
Βλέπω το πολύ καλό 5,5 ασίστ για 2 λάθη και με πάνω από 10 πόντους μ.ο...ειναι τυχαία αυτά τα νούμερα ή αλλαξε τόσο πολύ το παιχνίδι του?
Σε ένα φόρουμ καλώς ή κακώς δεν υπάρχει καν δημοκρατία
Άβαταρ μέλους
renegade
 
Δημοσιεύσεις: 14314
Εγγραφή: Κυρ 27 Ιαν 2019, 12:49

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2020-2021

Δημοσίευσηαπό palok » Τετ 27 Ιαν 2021, 09:24

θα είμαι απόλυτα ειλίκρινής, δεν έχω παρακολουθήσει καθόλου Α1 και ούτε λαύριο φυσικά. θα τον δούμε το σάββατο, ελπίζω να ΜΗΝ είναι καλός :mrgreen: . Μουράτος στον άσσο? Και κερδίζουνε ΑΕΚ και βάζελο? δεν μπορώ να το πιστέψω, κάτι μας κρύβουν οι εβραίοι. κάποιος άλλος θα παίζει στον άσσο και γράφουνε μουράτος. τα νούμερά του πάντως είναι πολύ καλά (αν και υποπτεύομαι οτι οι ασσιστ του προέρχονται περισσότερο από τα πολύ καλά σουτ όλων των παικτών του Λαυρίου και λιγότερο από το τρομερό του court vision. Σίγουρα όμως 5.25 assists με 2 λάθη σε 28' σε μία ομάδα που κάνει (?) πρωταθλητισμό είναι ΣΟΥΠΕΡ. ούτε μα, ουτε μου (αυτοαναιρούμαι στο τέλος, δεν άντεξα).
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10601
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2020-2021

Δημοσίευσηαπό Ιάσονας » Τετ 27 Ιαν 2021, 10:29

Ο Μουρατος είναι ένας παίκτης που τον παρακολουθώ από τότε που έπαιζε στην εθνική νέων με κονιαρη λουντζηπαπαγιαννη Χαραλαμπόπουλο. Τότε ήταν 12ος παίκτης.
Είναι φανερά εργατικός γιατί κάθε χρόνο βελτιώνεται.
Έχει δύο αρνητικά σαν παίκτης που δεν φτιάχνονται. Είναι κάτω από 1.90 και έχει πολύ κακή μηχανική στο σουτ. Στο παρελθόν έκανε και πολλα λάθη οπότε τα στατιστικά του με εκπλήσσουν.
Έχει καλό χειρισμό μπάλας είναι διεισδυτικος με πολλές πάσες προς τα έξω για σουτ και πολλές ασίστ στους ψηλούς. Είναι γρήγορος και δυνατός για το ύψος του και αυτό τον βοηθάει.
Αμυντικά είναι πολύ καλός τόσο στην ατομική όσο και στην ομαδική άμυνα. Ειδικά στην ατομική θυμίζει κονιαρη στο πιο κοντός, πολλές φορές εξουθενώνει τον αντίπαλο πλέι μέικερ. Παίζοντας τέτοια άμυνα συχνά φορτώνεται με φάουλ.
Το αν κάνει για τον ΠΑΟΚ είναι μεγάλη συζήτηση. Αν τον είχαμε φέτος αντί για Παπαντωνίου πχ θα ήταν σούπερ. Αν θέλουμε η ομάδα να χτυπάει τετράδα? Εξαρτάται, από τι γκαρντ θα έχουμε. Πχ ο Μητρου Λονγκ είναι καλύτερη περίπτωση από τον Μουρατο αν και θέλει δουλειά. Σίγουρα ο Μουρατος δεν κάνει για να είναι το βασικό σου ποιντ γκαρντ, σίγουρα μπορεί να ανακατέψει ένα παιχνίδι που δεν πάει καλά, σίγουρα χρειάζεται πολύ καλούς σούτερ και έναν αθλητικό σέντερ για να φανεί καλύτερος.
Για μένα καλύτερη περίπτωση πλέι μέικερ στην γενιά του είναι ο Φλιωνης. Έχει πάνω κάτω τα ίδια χαρακτηριστικά με καλύτερη μηχανική στο σουτ, έχει εμπειρία σε μεγαλύτερη φανέλα από το Λαύριο και τη Λάρισα, σε δύσκολες συνθήκες, και αν βρεθεί στον ΠΑΟΚ θα εκτιμήσει την υγεία που ελπίζουμε να βγάζουμε και θα αφοσιωθεί στο μπάσκετ, συν το γεγονός της εντοπιότητας. Καλύτερος όλων στη γενιά τους με διαφορά πάντως ο Κονιαρης.
Προσωπική ελπίδα θα ήταν του χρόνου πλειμεκερ να έχουμε έναν εκ των Κονιαρη Κατσιβελη, έναν κοντό Αμερικανό τύπου αρτις του κολοσσού και τον Μητρου Λονγκ. Είναι τριάδα που δίνει πολλές επιλογές σε προπονητή να διαχειρίζεται παιχνίδια.
Ιάσονας
 
Δημοσιεύσεις: 2534
Εγγραφή: Κυρ 20 Δεκ 2015, 12:21

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2020-2021

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Σάβ 30 Ιαν 2021, 08:27

Κόνιαρης ούτε για καφέ στο Βόλο. Τόσο μακριά από τον ΠΑΟΚ τον θέλω.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46855
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2020-2021

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Σάβ 30 Ιαν 2021, 14:15

Ενα playmaker να κανει τα βασικα και να παιζει ΑΜΥΝΑ. Ζηταω πολλα?
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26715
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2020-2021

Δημοσίευσηαπό obanebane » Σάβ 30 Ιαν 2021, 14:27

Ο Κονιαρης να πάει να κάνει αέρα στα @@ του Σπανούλη, το κέρδισε με το σπαθί του.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24575
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Μεταγραφολογία

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης