Ιβάν Σαββίδης ΙV

Σχόλια γιά την Διοίκηση της ΠΑΕ και όλα τα σχετικά...

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό renegade » Δευτ 25 Ιαν 2021, 01:39

Αν έγραφα ότι σαν ΠΑΟΚ μας εχουν χορτάσει φάπα οι από κάτω, δεν θα έτρεχε κάστανο.
Το πρόβλημα είναι να μην αναφέρεται το όνομα του Ιβάν.
Λες και όταν μιλάμε για ΠΑΟΚ ο Ιβαν δεν είναι μέσα σε αυτόν.
Αλλά προς Θεού μην το προσωποποιείσουμε.

Και για να το κλείσω θα πω και κάτι τελευταίο
Όπως έχω απαίτηση από έναν ποδοσφαιριστή του 8 να παίζει για 8 και να μην κοροϊδεύει, έτσι έχω απαιτήσεις και από όλους τους άλλους, είτε είναι ιδιοκτήτης είτε οτιδήποτε.

Και για να μη βάζετε και λόγια που δεν είπα, Δεν είπα να φύγει ο Ιβάν, το ότι εγώ δεν θέλω να συνεχίσω να ασχολούμαι με την ανδρική ποδοσφαιρική ομάδα είναι προσωπικό μου θέμα και δεν θα λογοδοτήσω σε κανέναν για αυτό.

Υγ υποδείξεις από κυριους που τους τελευταίους δύο μήνες μπαίνουν για να γράψουν μόνο για τον πρώην προπονητή τις γράφω
Τελευταία επεξεργασία από renegade και Δευτ 25 Ιαν 2021, 01:47, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Σε ένα φόρουμ καλώς ή κακώς δεν υπάρχει καν δημοκρατία
Άβαταρ μέλους
renegade
 
Δημοσιεύσεις: 14326
Εγγραφή: Κυρ 27 Ιαν 2019, 12:49

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό theodoros » Δευτ 25 Ιαν 2021, 01:41

Προφανώς ο εκνευρισμός όλων μας δεν μας αφήνει να σκεφτούμε ψυχρά πέρα από αυτά που βλέπουμε.
Ο Σαββίδης τα έχει βάλει με ένα τέρας.
Δεν είναι ο Μαρινάκης ούτε ο γαύρος ο αντίπαλος του.
Σιγά τον Αϊνστάιν. Είναι κάτι μεγαλύτερο και βαθύτερο. Ας κάνουμε όλοι μια έρευνα και να δούμε για την σημερινή κυβέρνηση και τι συμφέροντα εξυπηρετεί. Ποιος είναι ο πρωθυπουργός ποιοι είναι υπουργοί τι εστί γεραπετριτης κτλ
Τι αναφέρει σε κάθε συνέντευξη του ο πρέσβης των ΗΠΑ.
Καλώς η κακώς είμαστε σε πόλεμο εδώ κ χρόνια, κερδίσαμε κάποιες μάχες χάσαμε κάποιες άλλες.
Οι συσχετισμοί δυνάμεων αυτή την περίοδο δεν ευνοούν επίθεση.
ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΝΑ ΠΕΣΕΙΣ,
ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ ΝΑ ΣΗΚΩΘΕΙΣ...
Άβαταρ μέλους
theodoros
 
Δημοσιεύσεις: 486
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:38

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό sotos26 » Δευτ 25 Ιαν 2021, 01:45

Μίλησε ο Νονός και συμφωνώ...
''Players lose you games, not tactics. There's so much crap talked about tactics by people who barely know how to win at dominoes'' - Brian Clough
Άβαταρ μέλους
sotos26
 
Δημοσιεύσεις: 1570
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 22:39

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό bersekeros » Δευτ 25 Ιαν 2021, 01:48

renegade έγραψε:Και για να μη βάζετε και λόγια που δεν είπα, Δεν είπα να φύγει ο Ιβάν, το ότι εγώ δεν θέλω να συνεχίσω να ασχολούμαι με την ανδρική ποδοσφαιρική ομάδα είναι προσωπικό μου θέμα και δεν θα λογοδοτήσω σε κανέναν για αυτό


Ρε συ δες τι γράφεις παραπάνω. Έλα πίσω στη λογική, σε παρακαλώ!

renegade έγραψε:....
Όχι δεν είμαι πλέον μαζί του.
Σήμερα ήταν το τελευταίο ποδοσφαιρικό παιχνίδι του ΠΑΟΚ που έκατσα και είδα.
Το επόμενο θα είναι είτε με άλλον ιδιοκτήτη είτε με τον Σαββίδη με διαφορετικές διαθέσεις και ενέργειες


«Κρείττον του λαλείν το σιγάν»


Τζανετάκο τον είπες...Ηρέμησε ρε φίλε.

Πάνε μια βόλτα στο Chinesischer Turm.
Ηρέμησε ρε.
Μην αδικείς τον εαυτό σου!
Ο ΠΑΟΚ είναι μάχη και θυσία.
Άβαταρ μέλους
bersekeros
 
Δημοσιεύσεις: 11363
Εγγραφή: Σάβ 15 Δεκ 2007, 20:56

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό renegade » Δευτ 25 Ιαν 2021, 02:03

Ηθικολογίες και πολιτικορεκτιλες
Αν έλεγα ο ΠΑΟΚ έχει χορτάσει φάπες δεν θα ασχολιόταν κάνεις.
Προφανώς για κάποιους άλλο ΠΑΟΚ και άλλο Ιβάν.
και από πού κι ως που μου λες να επιστρέψω στην λογική επειδή δεν θέλω να ξαναδώ αγώνα της ανδρικής ποδοσφαιρικής ομάδας?
Μήπως πρέπει να σου ζητήσω την άδεια?
Σε ένα φόρουμ καλώς ή κακώς δεν υπάρχει καν δημοκρατία
Άβαταρ μέλους
renegade
 
Δημοσιεύσεις: 14326
Εγγραφή: Κυρ 27 Ιαν 2019, 12:49

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό theodoros » Δευτ 25 Ιαν 2021, 02:22

Αν ο ΠΑΟΚ είναι απλά μια ποδοσφαιρική ομάδα δε χρειάζεται τον Ιβάν, αν ο ΠΑΟΚ είναι κίνημα τότε τον χρειάζεται κι ο Ιβάν χρειάζεται τον ΠΑΟΚ.
Άρα ΠΑΟΚ και Ιβάν ένα και το αυτό.
Αλλιώς ας γεμίσουμε κι ένα τρίτο "μεταγραφές χειμώνα 2020 -2021" κι ας περιμένουμε να νικήσουμε και τα στημένα δοκάρια.
Καλό βράδυ σε όλους με υγεία..
ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΝΑ ΠΕΣΕΙΣ,
ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ ΝΑ ΣΗΚΩΘΕΙΣ...
Άβαταρ μέλους
theodoros
 
Δημοσιεύσεις: 486
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:38

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό bersekeros » Δευτ 25 Ιαν 2021, 02:25

renegade έγραψε:Ηθικολογίες και πολιτικορεκτιλες
Αν έλεγα ο ΠΑΟΚ έχει χορτάσει φάπες δεν θα ασχολιόταν κάνεις.
Προφανώς για κάποιους άλλο ΠΑΟΚ και άλλο Ιβάν.
και από πού κι ως που μου λες να επιστρέψω στην λογική επειδή δεν θέλω να ξαναδώ αγώνα της ανδρικής ποδοσφαιρικής ομάδας?
Μήπως πρέπει να σου ζητήσω την άδεια?


Όχι ρε θεούλη renegade.

Σε αγαπάω ρε μλκ.

Να με λες...εμένα... και politically correct... :opaokara: ????
Σε λατρεύω!!!

Ηρέμησε όμως.

Εγώ θέλω να γράφεις.

Εντάξει αδερφούλη μου;
Να γράφεις.

Εγώ είμαι oldschool.
Κανένας δεν περισσεύει.

Ινδιάνος αντιήρωας. :lol:
Από την εποχή των Leather perfetto, των πανκ και των metal καρφιών με τις σφαίρες στις ζώνες.

Rene Respect ακόμα κι όταν ξεφεύγεις ρε μλκ!

ΥΓ ΠΑΟΚ με ΙΒΑΝ πρωτάθλημα ξανά.

ΥΓ4 ΙΒΑΝ ΣΑΒΒΙΔΗΣ ΟΕ ΟΕ ΟΕ!
Ο ΠΑΟΚ είναι μάχη και θυσία.
Άβαταρ μέλους
bersekeros
 
Δημοσιεύσεις: 11363
Εγγραφή: Σάβ 15 Δεκ 2007, 20:56

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό JohnEconomist » Δευτ 25 Ιαν 2021, 02:40

Μεγάλο θόλωμα μυαλού.

Μπορεί να αλλάξει τη κυβέρνηση ο Ι. Σαββίδης;

Όταν η κυβέρνηση ωφελείται τα πλείστα από τον Μαρινάκη και ο Μαρινάκης έχει εχθρό τον Σαββίδη, το λογικό είναι η κυβέρνηση να υποστηρίζει τον Μαρινάκη. Και ο Σαββίδης και ο ΠΑΟΚ θα έχουν μειονέκτημα.

Ωστόσο, δεν υποστηρίζω ότι δεν μπορεί να γίνει τίποτα.

Αλλά, αντί να εξαπολύονται τέτοιες ομορφιές, ορίστε, ας γίνουν ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ για το τι πρέπει να γίνει.
JohnEconomist
 
Δημοσιεύσεις: 320
Εγγραφή: Τετ 25 Σεπ 2019, 05:14

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό gika » Δευτ 25 Ιαν 2021, 03:17

theodoros έγραψε:Προφανώς ο εκνευρισμός όλων μας δεν μας αφήνει να σκεφτούμε ψυχρά πέρα από αυτά που βλέπουμε.
Ο Σαββίδης τα έχει βάλει με ένα τέρας.
Δεν είναι ο Μαρινάκης ούτε ο γαύρος ο αντίπαλος του.
Σιγά τον Αϊνστάιν. Είναι κάτι μεγαλύτερο και βαθύτερο. Ας κάνουμε όλοι μια έρευνα και να δούμε για την σημερινή κυβέρνηση και τι συμφέροντα εξυπηρετεί. Ποιος είναι ο πρωθυπουργός ποιοι είναι υπουργοί τι εστί γεραπετριτης κτλ
Τι αναφέρει σε κάθε συνέντευξη του ο πρέσβης των ΗΠΑ.
Καλώς η κακώς είμαστε σε πόλεμο εδώ κ χρόνια, κερδίσαμε κάποιες μάχες χάσαμε κάποιες άλλες.
Οι συσχετισμοί δυνάμεων αυτή την περίοδο δεν ευνοούν επίθεση.


Μαλακιες. Συγγνώμη κι ολας.
Σιγά μη κάθεται ο Μπαιντεν στην καρέκλα του ξύνοντας το παπαρι του να δίνει εντολές στους υφιστάμενους να πάρει ο γαύρος το πρωτάθλημα για να την πει στον Ιβαν που είναι με τους Ρώσους.

Ο Ιβαν, όσο ήταν εδώ, το έκτρωμα που λέγεται γαύρος το ισοπέδωσε. Του κόστισε 100Μ και μια δημόσια διαπόμπευση στα μέσα του χοντρού, αλλά τους ισοπέδωσε.

Και μετά για άγνωστο λόγο τράβηξε χειρόφρενο και έφυγε από τη χώρα.

Κι από τότε οι γαύροι αναθάρρησαν και κάνουν ότι θέλουν.

Χίλιες φορές να έχω πρόεδρο μου τον Ιβαν. Αλλά να τον έχω. Να είναι εδώ και να τον νιώθουν. Από το να έχω το φάντασμα του προτιμώ κανένα παοκτσακι που να είναι εδώ και να νιώθει.

Ο Ιβαν πρέπει να γυρίσει και να αναλάβει τις ευθύνες που έχει ο τίτλος του. Αλλιώς ας μπει κάποιος άλλος πρόεδρος να τρέχει την ομάδα.

Η τωρινή κατάσταση δεν βγάζει πουθενά.
Άβαταρ μέλους
gika
 
Δημοσιεύσεις: 17136
Εγγραφή: Δευτ 28 Ιαν 2008, 15:52
Τοποθεσία: Λονδίνο

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό JohnEconomist » Δευτ 25 Ιαν 2021, 03:57

gika έγραψε:
theodoros έγραψε:Προφανώς ο εκνευρισμός όλων μας δεν μας αφήνει να σκεφτούμε ψυχρά πέρα από αυτά που βλέπουμε.
Ο Σαββίδης τα έχει βάλει με ένα τέρας.
Δεν είναι ο Μαρινάκης ούτε ο γαύρος ο αντίπαλος του.
Σιγά τον Αϊνστάιν. Είναι κάτι μεγαλύτερο και βαθύτερο. Ας κάνουμε όλοι μια έρευνα και να δούμε για την σημερινή κυβέρνηση και τι συμφέροντα εξυπηρετεί. Ποιος είναι ο πρωθυπουργός ποιοι είναι υπουργοί τι εστί γεραπετριτης κτλ
Τι αναφέρει σε κάθε συνέντευξη του ο πρέσβης των ΗΠΑ.
Καλώς η κακώς είμαστε σε πόλεμο εδώ κ χρόνια, κερδίσαμε κάποιες μάχες χάσαμε κάποιες άλλες.
Οι συσχετισμοί δυνάμεων αυτή την περίοδο δεν ευνοούν επίθεση.


Μαλακιες. Συγγνώμη κι ολας.
Σιγά μη κάθεται ο Μπαιντεν στην καρέκλα του ξύνοντας το παπαρι του να δίνει εντολές στους υφιστάμενους να πάρει ο γαύρος το πρωτάθλημα για να την πει στον Ιβαν που είναι με τους Ρώσους.

Ο Ιβαν, όσο ήταν εδώ, το έκτρωμα που λέγεται γαύρος το ισοπέδωσε. Του κόστισε 100Μ και μια δημόσια διαπόμπευση στα μέσα του χοντρού, αλλά τους ισοπέδωσε.

Και μετά για άγνωστο λόγο τράβηξε χειρόφρενο και έφυγε από τη χώρα.

Κι από τότε οι γαύροι αναθάρρησαν και κάνουν ότι θέλουν.

Χίλιες φορές να έχω πρόεδρο μου τον Ιβαν. Αλλά να τον έχω. Να είναι εδώ και να τον νιώθουν. Από το να έχω το φάντασμα του προτιμώ κανένα παοκτσακι που να είναι εδώ και να νιώθει.

Ο Ιβαν πρέπει να γυρίσει και να αναλάβει τις ευθύνες που έχει ο τίτλος του. Αλλιώς ας μπει κάποιος άλλος πρόεδρος να τρέχει την ομάδα.

Η τωρινή κατάσταση δεν βγάζει πουθενά.




Ο Σαββίδης έχει και άλλες επιχειρήσεις και όχι μόνο τον ΠΑΟΚ. Και αν δεν είχε τις άλλες επιχειρήσεις προφανώς δεν θα είχε ούτε τον ΠΑΟΚ. Επομένως, ευτυχώς για τον ΠΑΟΚ που έχει και τις άλλες επιχειρήσεις. Επομένως, ακόμη, δεν είναι δυνατόν να ασχολείται σε 24ωρη βάση με τον ΠΑΟΚ. Και δεν χρειάζεται κιόλας.
Και επίσης δεν μπορώ να καταλάβω γιατί απαιτείται από τον Σαββίδη να ρισκάρει την υγεία του, εν μέσω κορονοιού. Προφανώς δεν έχετε εργασθεί ποτέ με τηλεδιάσκεψη για να δείτε ότι και έτσι δουλεύει το θέμα. Και σε οποιαδήποτε περίπτωση προηγείται η υγεία του.

Στο θέμα των συσχετισμών δύναμης, περιμένετε ότι ο οποιοσδήποτε Σαββίδης, επειδή έτσι θέλετε εσείς, θα είναι πάντα νικητής. Οι συσχετισμοί αλλάζουν και η δύναμη έχει τα πάνω και τα κάτω της για πολλούς λόγους. Δεν γίνεται να είναι κανένας Σαββίδης πάντα νικητής, ιδίως όταν η ομάδα που υποστηρίζει ποτέ δεν ήταν η προνομιούχα στη διαπλοκή της με την εξουσία.

Αν πιστεύετε ότι με άλλον , ο ΠΑΟΚ θα ήταν σε καλύτερη κατάσταση, τότε η γνώμη μου είναι απλά αυτή:
Υπάρχει μεγάλη τρικυμία εν κρανίω. Το πάθος σας έχει και την άσχημη πλευρά του και ακρωτηριάζει τη λογική σας.
Το δικό μου συμπέρασμα είναι ότι η χαμένη λογική σας δεν βγάζει πουθενά.
JohnEconomist
 
Δημοσιεύσεις: 320
Εγγραφή: Τετ 25 Σεπ 2019, 05:14

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό crow1581 » Δευτ 25 Ιαν 2021, 08:21

Και μονο που δεν εχει βγει ακομα ανακοινωση για το χτεσινο διατητικο ρεζιλικι λεει πολλα...Αν ηταν στη θεση μας οι απογονοι του στολου θα ειχαν κινησει γη και ουρανο...
43 χρονια ζωης, 43 χρονια ΠΑΟΚ...
Άβαταρ μέλους
crow1581
 
Δημοσιεύσεις: 655
Εγγραφή: Τρί 12 Σεπ 2017, 08:16
Τοποθεσία: Ξανθη

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό ΑΜΠΑΛΑΕΑ » Δευτ 25 Ιαν 2021, 08:27

Συγνώμη τώρα για να μην τρελαθουμε τώρα.
Εμείς χάνουμε τα μυαλά μας, τρώμε
τα σωθικά μας, μαλώνουμε μεταξύ μας για τη διαιτησία
και το sdna και ο Κάκος λένε όλα καλά και τι ωραίο παιχνίδι?Και η ΠΑΕ που είναι ? Το ματς στο Περιστέρι τι έγινε γάργαρα;
Και μας φταίει ο renegade?
Όλα τα δεχομαι εκτός από το να με κοροϊδεύουν όπως δε δέχομαι τις λυκοφιλίες που μας έχουν στοιχίσει εκατό φορές. Όπως και την απάθεια και την αδιαφορία από τη διοίκηση στη διαιτησία. Αλλά πρέπει να υπάρχει αντιδραση. Όλα τα άλλα αποτυχανε.
Τέλος να ξαναπώ ότι ειμαστε ΠΑΟΚ και όχι Σαββιδης.
Κανείς δε θέλει να φύγει ο Σαββίδης, αλλά και κανείς δε θέλει να τον κοροϊδεύουν μπροστά στα μάτια του.
Για αυτό είμαστε ΠΑΟΚ.
ΑΜΠΑΛΑΕΑ
 
Δημοσιεύσεις: 1172
Εγγραφή: Τρί 18 Ιουν 2019, 17:19

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό Dimitris++++ » Δευτ 25 Ιαν 2021, 08:58

Θα δώσω και μια διάσταση μάγκες όχι τπτ ψαγμενο ή κάτι που δεν πέρασε από το μυαλό της πλειονότητας εδώ μέσα...ποιος μου λέει ότι η χθεσινή σφαγή δεν είναι ενορχήστρωση του κλαρινομπεργκ για λογαριασμό των σιχαματων...δηλαδή σκοτωθείτε να τελειώνουμε και με σας γιατί έναν έναν σας έχω για πρωινό σύμφωνα με την ιδιοσυγκρασία του χοντρού...ο χοντρός ΠΑΟΚΙΑ μου έχει στενότατος σχέσεις με Σερβία και βαλκανια...από φίλο οργανωμένο του ερυθρού αστέρα έμαθα κάποια πολύ σοβαρά πράγματα που αφορούν τη λουκουμοσκονη..τα πλοία όλα στο Μοντενέγκρο ξεφορτώνουν και ξεκινάει το μοίρασμα...ο γαμιολης ο Σλοβένος πριν λίγο καιρό βρέθηκε σε σπίτι τινγκα σε σκόνη , βίζιτες και σέρβους παλικαραδες. Μήπως τον έφεραν τπτ αδέρφια delije συνοδεία από Βελιγράδι???
Άβαταρ μέλους
Dimitris++++
 
Δημοσιεύσεις: 405
Εγγραφή: Τετ 16 Δεκ 2020, 23:27

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό theodoros » Δευτ 25 Ιαν 2021, 09:31

gika έγραψε:
theodoros έγραψε:Προφανώς ο εκνευρισμός όλων μας δεν μας αφήνει να σκεφτούμε ψυχρά πέρα από αυτά που βλέπουμε.
Ο Σαββίδης τα έχει βάλει με ένα τέρας.
Δεν είναι ο Μαρινάκης ούτε ο γαύρος ο αντίπαλος του.
Σιγά τον Αϊνστάιν. Είναι κάτι μεγαλύτερο και βαθύτερο. Ας κάνουμε όλοι μια έρευνα και να δούμε για την σημερινή κυβέρνηση και τι συμφέροντα εξυπηρετεί. Ποιος είναι ο πρωθυπουργός ποιοι είναι υπουργοί τι εστί γεραπετριτης κτλ
Τι αναφέρει σε κάθε συνέντευξη του ο πρέσβης των ΗΠΑ.
Καλώς η κακώς είμαστε σε πόλεμο εδώ κ χρόνια, κερδίσαμε κάποιες μάχες χάσαμε κάποιες άλλες.
Οι συσχετισμοί δυνάμεων αυτή την περίοδο δεν ευνοούν επίθεση.


Μαλακιες. Συγγνώμη κι ολας.
Σιγά μη κάθεται ο Μπαιντεν στην καρέκλα του ξύνοντας το παπαρι του να δίνει εντολές στους υφιστάμενους να πάρει ο γαύρος το πρωτάθλημα για να την πει στον Ιβαν που είναι με τους Ρώσους.

Ο Ιβαν, όσο ήταν εδώ, το έκτρωμα που λέγεται γαύρος το ισοπέδωσε. Του κόστισε 100Μ και μια δημόσια διαπόμπευση στα μέσα του χοντρού, αλλά τους ισοπέδωσε.

Και μετά για άγνωστο λόγο τράβηξε χειρόφρενο και έφυγε από τη χώρα.

Κι από τότε οι γαύροι αναθάρρησαν και κάνουν ότι θέλουν.

Χίλιες φορές να έχω πρόεδρο μου τον Ιβαν. Αλλά να τον έχω. Να είναι εδώ και να τον νιώθουν. Από το να έχω το φάντασμα του προτιμώ κανένα παοκτσακι που να είναι εδώ και να νιώθει.

Ο Ιβαν πρέπει να γυρίσει και να αναλάβει τις ευθύνες που έχει ο τίτλος του. Αλλιώς ας μπει κάποιος άλλος πρόεδρος να τρέχει την ομάδα.

Η τωρινή κατάσταση δεν βγάζει πουθενά.



Μαλακίες σωστά, πως δε το σκέφτηκα, έλα ρε Ιβάν ρίξε αλλά 100Μ και πάρε άλλο ένα πρωτάθλημα να χαίρεται ο φίλος.
Στη κοστολόγηση της ισοπέδωσης του εκτρώματος ξέχασες κι ένα κλεμμένο πρωτάθλημα.
Ο Μπάιντεν κι ο κάθε Μπάιντεν μπορεί να μην κάθεται στην καρέκλα με το να σκέφτεται αν θα πάρει το πρωτάθλημα ο γαύρος αλλά κάποιοι άλλοι το κάνουν για να ξινει αυτός τα παπάρια του όπως πολύ σωστά ανέφερες.
ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΝΑ ΠΕΣΕΙΣ,
ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ ΝΑ ΣΗΚΩΘΕΙΣ...
Άβαταρ μέλους
theodoros
 
Δημοσιεύσεις: 486
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:38

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό tzoker » Δευτ 25 Ιαν 2021, 09:32

Όταν κάποιοι καταλάβουν τι ήταν το μέγεθος Βαρδινογιαννη για την Ελλάδα κ ότι ο θείος ήταν οι τρίχες του Εσκομπαρ, θα μάθουν να σέβονται παραπάνω αυτόν που από ένα τίποτα σε έκανε τουλάχιστον κάτι στο ευρωπαϊκό κόσμο του ποδοσφαίρου. Για εμάς ο ΠΑΟΚ πάντα ο ίδιος ήταν, η κορυφή του Έβερεστ στα μάτια μας.

Με "ΠΑΟΚ είμαστε ρε", δεν μαμησε κανείς. Το πρωτάθλημα το πήρες γτ είχες συνεργασία με το Μελισσανιδη. Αν δεν ήταν αυτός δεν θα είχες πρωτάθλημα, αν δεν ήσουν εσύ δεν θα είχε ποτέ τη δυνατότητα να σε κλέψει. Μόνος σου το καρτέλ δεν το έβγαζες εκτός.

Οι ομορφιές αν δεν ερχόταν ο Σαββίδης η χωρίς το Σαββίδη ρωτήστε κανένα βαζελο να σας πει πως εινσι κ διαίρεστε κ κάτι ακόμα για σιγουριά.

Ότι έχουμε κάνει το έχουμε κάνει χάρη στο τεράστιο αυτό πρόεδρο με τα πάρα πολλά λάθη του. Αν δεν κάνει κάτι παραπάνω είναι γιατί δεν γίνεται η γιατί δεν θέλει να βρωμίσει παραπάνω από όσο δίκαιολογειται ένα πρωτάθλημα σε σχέση με όσο απαιτείται για μια δυναστεία με αντίπαλο το γαυρο.

ΠΑΟΚ ήμασταν κ πριν το Σαββίδη, ΠΑΟΚ θα είμαστε κ αν φύγει που θα περιμένουμε κανένα κορονοιο να μας σώσει τη κατηγορία όπως το μπάσκετ. Αλλά το μπάσκετ είναι άλλο, η δυναμική του κόσμου φαίνεται μόνο στο ποδόσφαιρο για αυτό μπορούμε κ χωρίς ιδιοκτήτη άλλωστε.

Ιβάν σε ευχαριστούμε για όλα, περιμέναμε κ ακόμα περιμένουμε κ άλλα, αλλά αχάριστοι δεν θα γίνουμε ποτέ. Να βγάζει υγεία Η ομάδα, να πηγαίνει μπροστά έστω κ σε ρυθμούς χελώνας και ας έχουμε άμυνα σουρωτήρι κ κέντρο φελιζολ. Θα νευριασουμε, αλλά θα το ξεχάσουμε.

Αν καταφέρεις κ κάνεις κ γήπεδο, τότε θα έχεις πετύχει τα μέγιστα. Αυτός είναι ο μεγάλος στόχος. Δύσκολο αλλά πιο εύκολο από το να αλλάξεις τη νοοτροπία μιας ολόκληρης χώρας εκφρασμένη από τη εγκληματική οργάνωση του Πειραιά.
tzoker
 
Δημοσιεύσεις: 2935
Εγγραφή: Τρί 28 Ιουν 2016, 19:23

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Διοικητικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 6 επισκέπτες