Μεταγραφές χειμώνα 2020-2021 ΙΙ

Σχόλια/Κριτική για οτιδήποτε ακούγεται ή γράφεται σχετικά με αγορές πωλήσεις ποδοσφαιριστων στην ομάδα μας...

Re: Μεταγραφές χειμώνα 2020-2021 ΙΙ

Δημοσίευσηαπό boogeyman77 » Δευτ 25 Ιαν 2021, 00:24

Mitsospaoki4 έγραψε:Ας κλείσουν πλάγιο μπακ για την ωρα

Αν φέρουν κάνα Βίλεμ μιλάμε για ονειρική μεταγραφική περίοδο

Φίλε μου εγώ και τον Brenet που παίζει εξίσου και στις δύο μεριές και είναι πιο ρεαλιστικός στόχος αν φέρουν θα το θεωρήσω ονειρικό!
When The Going Gets Tough,The Tough Get Going.
boogeyman77
 
Δημοσιεύσεις: 4995
Εγγραφή: Σάβ 20 Ιαν 2018, 14:15
Τοποθεσία: Σαμοθράκη

Re: Μεταγραφές χειμώνα 2020-2021 ΙΙ

Δημοσίευσηαπό -Paoktzis » Δευτ 25 Ιαν 2021, 00:26

[Σήμερα σε εκείνο το αψυχολόγητη σουτ από τα 40 μέτρα ενώ αριστερά στο βάθος ωρυόταν ο Τζολης να του την δώσει για να βγεί 1 με 1 με έκανε να θέλω να μπω στην τηλεόραση και να τον πιάσω από το λαιμό! Αυτή την στιγμή μόνο 2 από τα χαφ μας μπορούν να σταθούν στο επίπεδο του Π.Α.Ο.Κ. (El kaddouri-Schwab) και αυτοί μάλλον όχι ως βασικοί αν θέλουμε να θεωρούμαστε ομάδα πρωταθλητισμού και καλής πορείας στην Ευρώπη. Για Τσιγγάρα και Ninua θα δείξει το μέλλον αλλά θέλουν πολλά ψωμιά ακόμα[/quote]]

Συγνωμη αλλα θεωρω πως ουτε ο ελκαντουρι ουτε ο σβαμπ ειναι για τον ΠΑΟΚ. Για αλλαγη καλοι ειναι αλλα για βασικοι θελεις γρηγορους και με γρηγορη πασα.
-Paoktzis
 
Δημοσιεύσεις: 85
Εγγραφή: Τρί 05 Ιαν 2021, 07:58

Re: Μεταγραφές χειμώνα 2020-2021 ΙΙ

Δημοσίευσηαπό boogeyman77 » Δευτ 25 Ιαν 2021, 00:27

milhouse777 έγραψε:
Parolos έγραψε:Φέρτε Τσιμιροτ να κλείσει η γραμμή άμυνα κέντρου μωρέ...!

Στάλθηκε από το RMX1931 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

μενει ελευθερος το καλοκαιρι...αλλα τωρα δεν ειναι δυσκολο? ειναι καλος και σε καλη ηλικια, εμπειρος και μπαινει αμεσα...

Το καλοκαίρι του '22 τελειώνει το συμβόλαιο του
When The Going Gets Tough,The Tough Get Going.
boogeyman77
 
Δημοσιεύσεις: 4995
Εγγραφή: Σάβ 20 Ιαν 2018, 14:15
Τοποθεσία: Σαμοθράκη

Re: Μεταγραφές χειμώνα 2020-2021 ΙΙ

Δημοσίευσηαπό milhouse777 » Δευτ 25 Ιαν 2021, 00:45

εχεις δικαιο...ακομα πιο δυσκολο λοιπον
Άβαταρ μέλους
milhouse777
 
Δημοσιεύσεις: 379
Εγγραφή: Πέμ 03 Ιαν 2008, 17:15

Re: Μεταγραφές χειμώνα 2020-2021 ΙΙ

Δημοσίευσηαπό cellophan » Δευτ 25 Ιαν 2021, 01:02

Τέσσερα θέματα:
1. ΑΜΚ ΚΑΕ μπήκαμε όλοι; Μπασκετικοί και μή;
2. Συνεχίζω να μη βλέπω threads αγώνων, παικτών κ.ο.κ. οπότε δεν μπορώ να δω τι παίζει στο σχετικό του Augusto, στο οποίο είχα τολμήσει να πω πως βαριέμαι που τον βλέπω. Από ότι φαίνεται αυτός βαριέται πιο πολύ από εμένα, αν και νομίζω πως το να θεωρεί κάποιος την απόδοση του προιόν βαρεμάρας, είναι μια ιδιαίτερα επιεικής κρίση που δε νομίζω πως βοηθά ούτε τον ίδιο τον παίκτη. Ας αποδεχτούμε και εμείς και αυτός την πραγματικότητα και ας πάμε παρακάτω.
3. Φαντάζομαι όσοι είναι εκνευρισμένοι με τον Σαββίδη, έχουν στο μυαλό τους και τη διάδοχη κατάσταση. Όχι σώνει και ντε ένα όνομα, αλλά τη διάδοχη κατάσταση ενός οργανισμού με το λειτουργικό κόστος, τις υποχρεώσεις (τρέχουσες και μελλοντικές) και τις υποδομές (hard & soft) που έχουν δημιουργηθεί την τελευταία δεκαετία.
4. Την εποχή πριν σκάσει η πολυιδιοκτησία, τότε που το κλίμα ήταν φραπεδιά - σπαστό καλαμάκι και "έλα χοντρέ να μας κλάσεις τα @@", είχα μιλήσει για 3-4 πραγματάκια που πρέπει να γίνουν για να μπορέσει ο οργανισμός να θωρακιστεί απέναντι στον εσμό των απειλών που διαφαινόταν από τότε πως ήταν κοντά. Από τότε έχει κυλήσει πολύ νερό στο αυλάκι αλλά ακόμα δεν είμαι σίγουρος αν η διοίκηση έχει καταλάβει πως ακόμη βρίσκεται στη μέση της εμπόλεμης περιόδου ή απλά έχει ήδη υπογράψει τις δικές της ποδοσφαιρικές Βερσαλλίες.

Να και για να είμαι on topic, παικταράς ο Γκαγκάβα αλλά Τσαγκαράκης δεν είναι, που δεν πιανει και θέση ξένου.
Άβαταρ μέλους
cellophan
 
Δημοσιεύσεις: 3107
Εγγραφή: Δευτ 03 Αύγ 2009, 03:24

Re: Μεταγραφές χειμώνα 2020-2021 ΙΙ

Δημοσίευσηαπό -keeper- » Δευτ 25 Ιαν 2021, 01:16

Σήμερα ειδικά για ποια θέση να πρώτο πούμε για μεταγραφές
Για μένα προσωπικά όταν τα κεντρικά χάφ καντουρι-σβαμπ γίνουν οι αναπληρωματικοί μας τότε θεωρώ θα φτιάξουμε ομάδα .
Ο καντουρι είναι βαρόμετρο αλλά ασταθής και όταν δεν παίζει καλά χάνεται κι ο Σβαμπ
Άβαταρ μέλους
-keeper-
 
Δημοσιεύσεις: 1551
Εγγραφή: Τετ 23 Δεκ 2020, 10:14
Τοποθεσία: Κρήτη

Re: Μεταγραφές χειμώνα 2020-2021 ΙΙ

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Δευτ 25 Ιαν 2021, 01:16

obanebane έγραψε:Αν σήμερα είχαμε έναν Γαλανοπουλο,θα είχαμε βάλει 4-5.
Κάτι σαν το βόλεϊ προχθές με τον Πρωτοψάλτη.

Πραγματικά καλός παίκτης. Μου άρεσε από πέρυσι. Και έλειψε και 10 μήνες λόγω τραυματισμού.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89945
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Μεταγραφές χειμώνα 2020-2021 ΙΙ

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Δευτ 25 Ιαν 2021, 01:18

buffalobill4 έγραψε:Το φοβερό είναι ότι ο τσιγγαρας είναι αυτό που θες (νταξει χάνει σε εμπειρία οκ) γιατί και ποδόσφαιρο ξέρει κσι τρέχει διαρκώς και με τα όσα μπαίνει στις διεκδικησεις. Εκεί όμως ίσως υπάρχει θέμα με το συμβόλαιο του και δεν παίζει γιατί όποτε έπαιξε εμένα μου άρεσε.

Άντε πάλι με το συμβόλαιο!
Τι έχει το συμβόλαιο; Λήγει 30.06.2022
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89945
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Μεταγραφές χειμώνα 2020-2021 ΙΙ

Δημοσίευσηαπό thomas Murg » Δευτ 25 Ιαν 2021, 01:26

cellophan έγραψε:Να και για να είμαι on topic, παικταράς ο Γκαγκάβα αλλά Τσαγκαράκης δεν είναι, που δεν πιανει και θέση ξένου.


Θεϊκό σχόλιο!
Άβαταρ μέλους
thomas Murg
 
Δημοσιεύσεις: 2954
Εγγραφή: Δευτ 21 Δεκ 2020, 17:02

Re: Μεταγραφές χειμώνα 2020-2021 ΙΙ

Δημοσίευσηαπό camel85 » Δευτ 25 Ιαν 2021, 01:41

markos4 έγραψε:Με αφορμή το σχόλιο ενός φίλου για τον Καντουρι.
Μπορεί κάποιος να γράψει γκολ και ασίστ τα τελευταία δύο χρόνια;

Ο Καντουρί έχει 4 γκολ και 5 ασίστ σε 4 χρονιές στην Super League.... Ένα γκολ και μια ασιστ το χρόνο δίνει το παλικάρι...
Άβαταρ μέλους
camel85
 
Δημοσιεύσεις: 125
Εγγραφή: Παρ 22 Ιαν 2021, 11:08
Τοποθεσία: Κάτω Τούμπα

Re: Μεταγραφές χειμώνα 2020-2021 ΙΙ

Δημοσίευσηαπό Salvador Allende » Δευτ 25 Ιαν 2021, 02:04

ΑποστόληςΑ έγραψε:
obanebane έγραψε:Αν σήμερα είχαμε έναν Γαλανοπουλο,θα είχαμε βάλει 4-5.
Κάτι σαν το βόλεϊ προχθές με τον Πρωτοψάλτη.

Πραγματικά καλός παίκτης. Μου άρεσε από πέρυσι. Και έλειψε και 10 μήνες λόγω τραυματισμού.


Παιδιά ο Γαλανόπουλος είναι 23 χρονών, και από το 2016 συμμετέχει σε πάνω από 20 ματς ανά χρόνο (κάπου 14-15 90λεπτα). Αν και κεντρικό χαφ ανεβαίνει αρκετά ψηλά για να μαρκάρει τον Ίνγκι, κλέβει και σκοράρει. Αυτά δε γίνεται να τα κάνεις αν δεν έχεις στρωθεί ποδοσφαιρικά.

Ο Τσιγγάρας κάθε φορά που έχει παίξει μου άρεσε. Έχει καλό τσαμπουκά. Ξέχωρα από το σημερινό, νομίζω ότι πρέπει να μπαίνει σε περισσότερα ματς γιατί έχει αρκετές προοπτικές. Μόνο από το γεγονός ότι παίζει να είναι το μόνο χαφ στην ομάδα με πνευμόνια αρκεί για να του δωθούν ευκαιρίες.
Άβαταρ μέλους
Salvador Allende
 
Δημοσιεύσεις: 1321
Εγγραφή: Πέμ 17 Σεπ 2020, 01:43

Re: Μεταγραφές χειμώνα 2020-2021 ΙΙ

Δημοσίευσηαπό sotos26 » Δευτ 25 Ιαν 2021, 02:15

Αν δε φέρουν αρχηγό αμυντικό χαφ παιχταρά θέλω να βλέπω Τσιγγάρα εκεί. Ας του ανανεώσουν το συμβόλαιο και ας το πάρει από κοντά ο Πάμπλο. Όχι άλλο Καντουρί και Σβαμπ και τον αδιάφορο στο 6 πλιζ, πλιζ φάκιν πλιζ
''Players lose you games, not tactics. There's so much crap talked about tactics by people who barely know how to win at dominoes'' - Brian Clough
Άβαταρ μέλους
sotos26
 
Δημοσιεύσεις: 1570
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 22:39

Re: Μεταγραφές χειμώνα 2020-2021 ΙΙ

Δημοσίευσηαπό buffalobill4 » Δευτ 25 Ιαν 2021, 02:25

ΑποστόληςΑ έγραψε:
buffalobill4 έγραψε:Το φοβερό είναι ότι ο τσιγγαρας είναι αυτό που θες (νταξει χάνει σε εμπειρία οκ) γιατί και ποδόσφαιρο ξέρει κσι τρέχει διαρκώς και με τα όσα μπαίνει στις διεκδικησεις. Εκεί όμως ίσως υπάρχει θέμα με το συμβόλαιο του και δεν παίζει γιατί όποτε έπαιξε εμένα μου άρεσε.

Άντε πάλι με το συμβόλαιο!
Τι έχει το συμβόλαιο; Λήγει 30.06.2022

Προσωπικά δεν έχω δει 20χρονο που τον πιστεύεις να επεκτείνει για ένα έτος.
Προσέχουμε τα λόγια μας στη δημοκρατία
Επαιτεία στα πεζοδρόμια και φιλανθρωπία
Άβαταρ μέλους
buffalobill4
 
Δημοσιεύσεις: 7237
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:37

Re: Μεταγραφές χειμώνα 2020-2021 ΙΙ

Δημοσίευσηαπό gika » Δευτ 25 Ιαν 2021, 03:22

Ο Τσιγγαρας λόγω έλλειψης εμπειρίας, παίζει φοβικά. Μέχρι να ξεψαρωσει δεν μπορεί να σταθεί σε τέτοια παιχνίδια.
Άβαταρ μέλους
gika
 
Δημοσιεύσεις: 17163
Εγγραφή: Δευτ 28 Ιαν 2008, 15:52
Τοποθεσία: Λονδίνο

Re: Μεταγραφές χειμώνα 2020-2021 ΙΙ

Δημοσίευσηαπό xrictoforoc » Δευτ 25 Ιαν 2021, 03:46

Totem_pk έγραψε:
MikeStr4 έγραψε:Αστείο το να μιλάμε για διαιτησία, παίζαμε με ένα χωριό με σβαρνες κ σακοβ γελάει ο κόσμος, όταν έχεις 3 μπακ και το καλύτερο σου μπακ είναι 35 χρόνων κ οι άλλοι δύο είναι για ΕΨΜ τι να λέμε τώρα, εφόσον δεν έχουν σκοπό να φέρουν παίκτη ασ γυρίσει ο ματος που σε σχέση με τους άλλους δύο Rodriguez pereira μπορεί να έχει φανέλα βασικού κ στον ύπνο μέχρι τα 40

Φιλε αλλο το ενα αλλο το αλλο. Και δεν ειναι καθολου αστειο να μιλαμε για διαιτησιες. Ουτε σημερα ουτε γενικα. Δεν ειναι αστειο να βαρανε οπως θελουνε οποιον θελουνε με την ψυχολογια στα υψη οι παικτες συγκεκριμενων ομαδων. Δες τι εγινε σημερα στο περιστερι. Δεν ειναι αστειο να μην σου δινουν δυο πεναλτυ σε ντερμπυ. Δεν ειναι αστειο να χανεις ντερμπυ απο σκουληκι απο την διαιτησια και μονο.

Το να θελουμε καλυτερη ομαδα και να εχουμε απαιιτησεις ειναι αλλο θεμα. Μην τα μπλεκουμε.
Συγγνώμη για το οφ τοπικ αλλά ούτε σήμερα ούτε στο Χαριλάου έχασες (δεν κέρδισες) ΜΟΝΟ από την διαιτησία

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
xrictoforoc
 
Δημοσιεύσεις: 1313
Εγγραφή: Δευτ 15 Νοέμ 2010, 22:30
Τοποθεσία: Αθήνα

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Μεταγραφολογία

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 15 επισκέπτες