Μεταγραφές χειμώνα 2020-2021 ΙΙ

Σχόλια/Κριτική για οτιδήποτε ακούγεται ή γράφεται σχετικά με αγορές πωλήσεις ποδοσφαιριστων στην ομάδα μας...

Re: Μεταγραφές χειμώνα 2020-2021 ΙΙ

Δημοσίευσηαπό Dimg4 » Παρ 22 Ιαν 2021, 01:48

Καναμε κρουση για Κρμεντσικ στη Μπριζ απο τωρα λεει η λαιβ. Μακαρι να βρεθει τροπος να μεινει ο τρελος
Dimg4
 

Re: Μεταγραφές χειμώνα 2020-2021 ΙΙ

Δημοσίευσηαπό sotos26 » Παρ 22 Ιαν 2021, 02:09

Τον καημένο τον Φεράρι ρε παιδιά θα φταρνίζεται... Είχε κάνει ένα ποστ στα social με αντίπαλο τον ΠΑΟΚ και έγραφε κάτι του στυλ ότι η σκληρή δουλειά ανταμείβεται κτλ... Έχω την διαίσθηση ότι ο παίκτης έκλεισε σαν μπακ απ από την πρώτη μέρα. Τώρα... Ο Πάμπλο σου λέει δώσε ευκαιρία στον Περέιρα, ο μικρός παίζει καλά. Ο Ρέμπε σου λέει όπα έχω καλύτερο αλλά δύσκολο να κλειδώσει τώρα Γενάρη. Εμείς φυσικά σε 90% δε θέλουμε στυλ Φεράρι και έτσι σιγά σιγά οδεύουμε στις τρεις επιλογές.

1. Περιμένεις το δύσκολο του Ρέμπε μέχρι τέλους και πέρνεις Φεράρι αν δε κάτσει για μπακ απ του Περέιρα να μοιραστούν τα παιχνίδια και το καλοκαίρι βλέπουμε...
2.Περιμένεις το δύσκολο του Περέιρα και αν δε κάτσει δε πέρνεις κανένα. Γιατί άραγε να πάρεις; Ο μικρός παίζει καλά ας τον ψηθεί θα λένε πολλοί.
3.Περιμένεις το δύσκολο του Ρέμπε και σου κάθεται και ο μικρός παίζει 5 ματς αλλαγή και φεύγει δανεικός το καλοκαίρι.

Υπάρχει και ο Ζονγκ βέβαια, που δε δίνω πιθανότητα..

4.να τρέξουν να πάρουν κάποιον ελεύθερο, άπραγο για καιρό αλλά με καλύτερο βιογραφικό του Αργεντίνου έτσι για να νιώσουμε καλά εμείς...Ο μικρός παίζει όλα τα ματς και ο νέος σούπερ μπακ προστίθεται στην λίστα των ανενεργών παικτών/βαριδίων που κάθονται στο συμβόλαιο τους, εμείς νιώθουμε σούπερ για μια δυο βδομάδες και μετά βρίζουμε πάλι «γιατί εκεί στην ΠΑΕ και στο τμήμα scouting κτλ»

Εγώ θα πω ότι ο Φεράρι δε με ενθουσιάζει αλλά πολλές φορές ένας έμπειρος και ορεξάτος εργαζόμενος αποδίδει καλύτερα από κάποιον με τουπέ και μεγάλα βιογραφικά. Όλα στο χόρτο φαίνονται.
''Players lose you games, not tactics. There's so much crap talked about tactics by people who barely know how to win at dominoes'' - Brian Clough
Άβαταρ μέλους
sotos26
 
Δημοσιεύσεις: 1570
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 22:39

Re: Μεταγραφές χειμώνα 2020-2021 ΙΙ

Δημοσίευσηαπό MikeStr4 » Παρ 22 Ιαν 2021, 02:13

Ο Ρεμπε εξέτασε Williams 10 εκ αξία παίκτης σχεδόν ακατόρθωτο να έρθει ακόμα κ υπό φυσιολογικές συνθήκες, αλλά βγήκε από τα σοψυχα του Παύλου ο Αναστασιαδης που κρύβει μέσα του κ ζήτησε φεραρι, ίσως πάμε κ για τσαμπουρη δεξί μπακ, αν ήταν ακόμα ενεργός ίσως χτυπούσαμε και ναζλιδη...22 ΚΣ κ ακόμα φως στο τούνελ δεν έχουμε δει
MikeStr4
 
Δημοσιεύσεις: 324
Εγγραφή: Πέμ 07 Ιαν 2021, 15:28

Re: Μεταγραφές χειμώνα 2020-2021 ΙΙ

Δημοσίευσηαπό thanos-xanthi » Παρ 22 Ιαν 2021, 02:27

μεταγραφη αλλης εποχης, απευχομαι να γινει
θα φωτογραφισει παλι περιτρανα την ελλειψη πλανου, την ελλειψη σκαουτινγκ, αν απο ολοκληρο τον κοσμο βρηκαμε το "λαυρακι" του Βολου
και μονο που συζητηθηκε τοσο ενας 29χρονος μη κοινοτικος που μεχρι προπερσι ηταν β Αργεντινης..μεγαλο παρασημο για τον τυπο
Τελευταία επεξεργασία από thanos-xanthi και Παρ 22 Ιαν 2021, 02:27, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
thanos-xanthi
 
Δημοσιεύσεις: 8159
Εγγραφή: Τετ 04 Δεκ 2013, 21:41

Re: Μεταγραφές χειμώνα 2020-2021 ΙΙ

Δημοσίευσηαπό gergeo4 » Παρ 22 Ιαν 2021, 02:27

Dimg4 έγραψε:Καναμε κρουση για Κρμεντσικ στη Μπριζ απο τωρα λεει η λαιβ. Μακαρι να βρεθει τροπος να μεινει ο τρελος


γνωστο ήταν ;)
Άβαταρ μέλους
gergeo4
 
Δημοσιεύσεις: 7325
Εγγραφή: Τρί 15 Ιούλ 2008, 12:42
Τοποθεσία: kozani

Re: Μεταγραφές χειμώνα 2020-2021 ΙΙ

Δημοσίευσηαπό Dimg4 » Παρ 22 Ιαν 2021, 02:32

Ενταξει ρε συ, δεν ειμαστε ολοι δημοσιογραφοι :lol:
Dimg4
 

Re: Μεταγραφές χειμώνα 2020-2021 ΙΙ

Δημοσίευσηαπό gergeo4 » Παρ 22 Ιαν 2021, 02:43

Dimg4 έγραψε:Ενταξει ρε συ, δεν ειμαστε ολοι δημοσιογραφοι :lol:


χαχα πρεπει να διαχειριστώ το ρολο μου καλυτερα..νταμπλ agent νιώθω
Άβαταρ μέλους
gergeo4
 
Δημοσιεύσεις: 7325
Εγγραφή: Τρί 15 Ιούλ 2008, 12:42
Τοποθεσία: kozani

Re: Μεταγραφές χειμώνα 2020-2021 ΙΙ

Δημοσίευσηαπό Panvl1984 » Παρ 22 Ιαν 2021, 04:31

makispaspartou έγραψε:
GINOLA έγραψε:Τα πάμε για φερραρι. Υπήρχε κατι ακομα,δε του αρεσε του κόουτς ,ηταν και μπελαλιδικο αν και ο ρεμπε μάλλον το είχ ευκολα

Τα πάμε και για χαφ. Μονο αν φύγει κάποιος συγκεκριμένος. Το χαφ υπάρχει,ειναι επιλογή προπονητή και ειναι έτοιμο αν γίνει το αλλο.

Υπαρχει ενα ξαναζεσταμεννο εξτραδακι επίσης ,δε ξέρω αν αξίζει και αν προχωρησει αφου δε είναι σίγουροι λογω αγωνιστικής αδράνειας του παίκτη.


Μιλάς με γρίφους γέροντα....

Ο William ήταν ο άλλος back?
Για χαφ εννοείς Cimirot με ανταλλαγή Colak ή αποχώρηση Douglas?
Στο ξαναζεσταμένο εξτραδάκι με αγωνιστική αποχή με μπέρδεψες τελείως. Πρώην παίκτης μας δηλαδή που προτάθηκε αλλά έχει καιρό να παίξει...

Το εξτραδακι ειναι ο Κανιας!! Απλα ο παικτης είναι χωρις ομαδα απο το καλοκαιρι!!
Panvl1984
 
Δημοσιεύσεις: 18
Εγγραφή: Τρί 22 Δεκ 2020, 11:54

Re: Μεταγραφές χειμώνα 2020-2021 ΙΙ

Δημοσίευσηαπό Parolos » Παρ 22 Ιαν 2021, 08:05

Έχουμε μεγαλύτερη ανάγκη από δεξί μπακ παρά από αριστερό.
Η επιλογή Φεράρι είναι απλά για μπακ απ του Περέιρα ο οποίος θα πάρει ένα 6μηνο για να δούμε τί παίζει.
Μην ξεχνάμε ότι ο Γιαννούλης μέχρι να ανέβει η Νόριτς είναι παίχτης μας.

Οπότε καλό θα ήταν να παρθεί δυνατό δεξί μπακ που έτσι κι αλλιώς θα χρειαστεί το καλοκαίρι.
Κι έχεις και το Βιερίνια να καλύψει και τα δύο άκρα άνετα.
Έτσι πιστεύω το βλέπουν εξού και ο Φεράρις.
Δε χρειάζεται άγχος.

Στάλθηκε από το RMX1931 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Ο ΠΑΟΚ είναι μάχη και θυσία. Πάντοτε στη ζωή, θα είμαι ΠΑΟΚ. Και στο θάνατο και στη ζωή...
Pablo Garcia
Άβαταρ μέλους
Parolos
 
Δημοσιεύσεις: 6013
Εγγραφή: Τρί 19 Οκτ 2010, 17:33

Re: Μεταγραφές χειμώνα 2020-2021 ΙΙ

Δημοσίευσηαπό Περιπτερος » Παρ 22 Ιαν 2021, 09:28

Σουρμενίτη: ΟΚ αδελφέ. Ο ρόλος του οπαδού είναι να πιέζει, ακόμα και εκεί που αναγνωρίζει το έργο.

Parolos έγραψε:Έχουμε μεγαλύτερη ανάγκη από δεξί μπακ παρά από αριστερό.
Η επιλογή Φεράρι είναι απλά για μπακ απ του Περέιρα ο οποίος θα πάρει ένα 6μηνο για να δούμε τί παίζει.
Μην ξεχνάμε ότι ο Γιαννούλης μέχρι να ανέβει η Νόριτς είναι παίχτης μας. ...
Στάλθηκε από το RMX1931 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αν θέλουμε πίσω τον Γιαννούλη να στείλουμε την Μαρούπα και τον Κούγια να κάνουν θέμα πολυϊδιοκτησίας της Νόριτς.

Σώτο, συμφωνώ με την τοποθέτηση.

Οι περισσότεροι από τους καλούς μας παίκτες δεν κόστισαν για την απόκτησή τους. Πάρα πολλοί ήλθαν από πολύ "χαμηλά".
Η νοοτροπία του Πάμπλο : η ομάδα πάνω από τα ονόματα με βρίσκει απόλυτα σύμφωνο.
Άβαταρ μέλους
Περιπτερος
 
Δημοσιεύσεις: 2100
Εγγραφή: Παρ 13 Ιουν 2014, 07:04

Re: Μεταγραφές χειμώνα 2020-2021 ΙΙ

Δημοσίευσηαπό tolis01 » Παρ 22 Ιαν 2021, 09:32

Ωραίος parolos με τα αυτονόητα.
Λοιπὴ δ' ἐστὶ τῆς Εὐρώπης ἥ τε Μακεδονία καὶ τῆς Θρᾴκης τὰ συνεχῆ [ τα]ύτῃ μέχρι Βυζαντίου καὶ ἡ Ἑλλὰς καὶ αἱ προσεχεῖς νῆσοι.Ἔστι μὲν οὖν Ἑλλὰς καὶ ἡ Μακεδονία· ... Εἶτα μετ' ὀλίγα μέμνηται Κυψέλων καὶ τοῦ Ἕβρου ποταμοῦ.Καταγράφει δὲ καί τι σχῆμα παραλληλόγραμμον,ἐν ᾧ ἡ σύμπασα Μακεδονία ἐστίν.
Άβαταρ μέλους
tolis01
 
Δημοσιεύσεις: 6098
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 14:22
Τοποθεσία: Franconia

Re: Μεταγραφές χειμώνα 2020-2021 ΙΙ

Δημοσίευσηαπό sourmenetes » Παρ 22 Ιαν 2021, 09:40

Περιπτερος έγραψε:Σουρμενίτη: ΟΚ αδελφέ. Ο ρόλος του οπαδού είναι να πιέζει, ακόμα και εκεί που αναγνωρίζει το έργο.

Parolos έγραψε:Έχουμε μεγαλύτερη ανάγκη από δεξί μπακ παρά από αριστερό.
Η επιλογή Φεράρι είναι απλά για μπακ απ του Περέιρα ο οποίος θα πάρει ένα 6μηνο για να δούμε τί παίζει.
Μην ξεχνάμε ότι ο Γιαννούλης μέχρι να ανέβει η Νόριτς είναι παίχτης μας. ...
Στάλθηκε από το RMX1931 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αν θέλουμε πίσω τον Γιαννούλη να στείλουμε την Μαρούπα και τον Κούγια να κάνουν θέμα πολυϊδιοκτησίας της Νόριτς.

Σώτο, συμφωνώ με την τοποθέτηση.

Οι περισσότεροι από τους καλούς μας παίκτες δεν κόστισαν για την απόκτησή τους. Πάρα πολλοί ήλθαν από πολύ "χαμηλά".
Η νοοτροπία του Πάμπλο : η ομάδα πάνω από τα ονόματα με βρίσκει απόλυτα σύμφωνο.
Δε διαφωνώ στο να "πιέσεις"!!!

Εγώ έχω ανεβασει άρθρο πριν μια βδομάδα ακριβώς που μιλάω για μεταγραφες!

Μπες και δες!

Αλλο το "πιέζω" και άλλο το να μέμφομαι ότι η ομάδα είναι παρατειμενη και ότι δεν ασχολείται κανείς κτλ κτλ.

Ολοι θέλουμε το καλύτερο δυνατό.

Στάλθηκε από το MAR-LX1A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
ΠΑΟΚ - ΠΟΝΤΟΣ - ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ
Οι μνημες μας ακολουθουν...
Άβαταρ μέλους
sourmenetes
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 27827
Εγγραφή: Δευτ 21 Σεπ 2009, 21:39
Τοποθεσία: sourmena

Re: Μεταγραφές χειμώνα 2020-2021 ΙΙ

Δημοσίευσηαπό pisakaipoupoula » Παρ 22 Ιαν 2021, 09:49

Δηλαδή πήραμε τον Τσέχο χωρίς οψιόν?
Να τον φτιάξουμε για την Μπριζ??
Άβαταρ μέλους
pisakaipoupoula
 
Δημοσιεύσεις: 2478
Εγγραφή: Δευτ 06 Ιαν 2014, 19:48

Re: Μεταγραφές χειμώνα 2020-2021 ΙΙ

Δημοσίευσηαπό jibbie » Παρ 22 Ιαν 2021, 09:52

ενδεχομενη αποκτηση Φεραρι παντως, δειχνει οτι για να ξαναπαρεις κουπα θα χρειαστει να βαλει αλλα τοσα φραγκα ο Ιβαν και οχι απλα να τα βαλει/πεταξει, αλλα να τα πεταξει σε ταιμινγκ ασπρομαυρης καρμικης συναστριας Αετου με Ιχθυ.
Άβαταρ μέλους
jibbie
 
Δημοσιεύσεις: 5956
Εγγραφή: Τρί 12 Φεβ 2008, 00:41
Τοποθεσία: Hackney,London

Re: Μεταγραφές χειμώνα 2020-2021 ΙΙ

Δημοσίευσηαπό dragon » Παρ 22 Ιαν 2021, 09:53

Εγώ προσωπικα δεν αμφιβάλλω για τις προθεσεις του Ιβάν ( ότι κ καλα το έχει παρατησει) η αίσθηση η δική μου (αισιόδοξη βέβαια) είναι ότι για κάποιους λόγους ( μεγάλα συμβόλαια, στήσιμο διαφορετικο από τον πρηγουμενο προπονητη και πραγματικη στήριξη του νέου, κορεσμός κάποιων παιχτών με αποτέλεσμα μειωμένη ψυχολογία ή αγωνιστική ετοιμότητα κλπ) έπρεπε να αναδομηθει η ομάδα με κάποιες σταθερές που θα έθετε ο ΤΔ με τον προπονητη. Μια ακόμα κίνηση προς σε αυτή την κατεύθυνση είναι αν έχει συμβεί η προσέγγιση για αγορά του κρμεντσκ (δεν θα είχε νόημα αν ο Ιβάν θέλει να το παρατησει) κ όχι πχ του κάθε καγκουρα με το παπι ή του μπαραλες. Σε ότι αφορά την φυσική του παρουσια(απουσία),οχι μόνο από την Θεσαλλονικη αλλά γενικά από τα μμε σε σχέση με την ομάδα πιστευω οτι απλά περιμενει τις αποφάσεις των δικαστηρίων.
Άβαταρ μέλους
dragon
 
Δημοσιεύσεις: 4517
Εγγραφή: Πέμ 12 Ιαν 2017, 18:42
Τοποθεσία: Ναυπλιο

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Μεταγραφολογία

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες