NBA πριν τώρα και μετά....

Θέματα που αφορούν την αθλητική επικαιρότητα, άλλες ομάδες και όχι μόνο!

Re: NBA πριν τώρα και μετά....

Δημοσίευσηαπό danirifle » Κυρ 17 Ιαν 2021, 00:00

ποιος χάρντεν
ούτε ο μπίσεσβαρ στα καλά του δεν είχε τέτοια εικόνα

1 μπάλα ο καθένας θα χρειάζονται
ΚΑΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΟΙ ΦΤΙΑΓΜΕΝΟΙ...
Άβαταρ μέλους
danirifle
 
Δημοσιεύσεις: 10094
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 14:03

Re: NBA πριν τώρα και μετά....

Δημοσίευσηαπό Disharmonic » Κυρ 17 Ιαν 2021, 13:32

Τον Kyrie μάλλον τον απήγαγαν εξωγήινοι :D
30% USG έχει ο καθένας τους και κανένας τους δεν φημίζεται για το παιχνίδι του χωρίς την μπάλα. Πολύ δύσκολο puzzle για τον Nash. Το Nets vs Bucks την Τρίτη το πρωί θα έχει ενδιαφέρον
Άβαταρ μέλους
Disharmonic
 
Δημοσιεύσεις: 321
Εγγραφή: Κυρ 08 Δεκ 2013, 00:04

Re: NBA πριν τώρα και μετά....

Δημοσίευσηαπό GEOL » Παρ 22 Ιαν 2021, 05:13

Αέρα πέρασε ο βασιλιάς από το Μιλγουόκι! Γιάννης 9 λάθη, όλοι μαζί οι Λέικερς 10!!! Και κάποια πράγματα δυστυχώς δεν κρύβονται.
GEOL
 
Δημοσιεύσεις: 2257
Εγγραφή: Σάβ 08 Μάιος 2010, 14:11

Re: NBA πριν τώρα και μετά....

Δημοσίευσηαπό paoki_ » Παρ 22 Ιαν 2021, 06:37

Για ενα παιδι που πριν δεκα χρονια πουλουσε αναπτηρες στην Ομονοια, τα εχει παει καλουτσικα παντως..
Άβαταρ μέλους
paoki_
 
Δημοσιεύσεις: 928
Εγγραφή: Τρί 23 Φεβ 2010, 11:08

Re: NBA πριν τώρα και μετά....

Δημοσίευσηαπό RoadSalt » Παρ 22 Ιαν 2021, 08:23

GEOL έγραψε:Και κάποια πράγματα δυστυχώς δεν κρύβονται.


Το κόμπλεξ δυστυχώς δεν κρύβεται, όντως.
The hounds at our heels
will soon know we are lions.
Άβαταρ μέλους
RoadSalt
 
Δημοσιεύσεις: 168
Εγγραφή: Τρί 15 Δεκ 2020, 23:17
Τοποθεσία: True North

Re: NBA πριν τώρα και μετά....

Δημοσίευσηαπό GEOL » Παρ 22 Ιαν 2021, 08:41

paoki_ έγραψε:Για ενα παιδι που πριν δεκα χρονια πουλουσε αναπτηρες στην Ομονοια, τα εχει παει καλουτσικα παντως..

Παρά την ειρωνεία, δεν θα διαφωνήσω καθόλου μαζί σου, ούτε είπα το αντίθετο. Ο ΓΙάννης τα πήγε όχι απλά καλούτσικα, τα πήγε τέλεια. Δούλεψε και δουλεύει σε απίστευτο βαθμό, είναι σεμνός, είναι αγαπητός, βγήκε MVP δύο φορές, πήρε το μεγαλύτερο συμβόλαιο ever στο NBA. και κυρίως πιστεύω ότι έκανε τη σωστή επιλογή μένοντας στο Μιλγουόκι όπου τον αγαπούν και τους αγαπά. Αυτά όλα δεν αλλάζουν το γεγονός ότι μπασκετικά έχει κάποιες αδυναμίες [σχετική έννοια έτσι, μιλάμε για τον MVP NBA] σε σχέση με κάποιους άλλους επίσης πολύ μεγάλους παίκτες που πάνε για το δαχτυλίδι και ήδη άρχισαν κάποιοι ειδικοί από την άλλη πλευρά του Ατλαντικού να επισημαίνουν κάποια πράγματα σε σχέση με τις προσδοκίες που έχουν καλλιεργηθεί στο πρόσωπό του. Φυσικά - προσωπικά πάντα - πιστεύω ότι δεν υπάρχει και ομάδα να τον τραβήξει μέχρι τον τίτλο. Πάντως κρατείστε αυτό το post και αν βγούν πρωταθλητές μου το πετάτε στη μούρη :lol: :lol: :lol: Θα χαρώ ιδιαίτερα.
GEOL
 
Δημοσιεύσεις: 2257
Εγγραφή: Σάβ 08 Μάιος 2010, 14:11

Re: NBA πριν τώρα και μετά....

Δημοσίευσηαπό RoadSalt » Παρ 22 Ιαν 2021, 09:08

edit επειδή δεν έγινε ακόμα approved το προηγούμενο ποστ μου, GEOL νόμιζα ότι είχες γράψει και το

Slayer έγραψε:1/10 βολές ο Αμπαλοκούνμπο :lol: :lol: :lol:
μόνο με το να τρέχεις και να πηδάς σαν κατσίκι, δεν πας πουθενά στα πλέι οφ
ξεφτίλικι θα έχουμε ΚΑΙ φέτος :lol:


γιαυτό και το σχόλιό μου για "κόμπλεξ".

Στο 2ο ποστ τα γράφεις καλά, αλλά δεν καταλαβαίνω γιατί θα πρέπει να απολογηθεί ο κάθε Αντετοκούνμπο για τις προσδοκίες που οι άλλοι μόνοι τους δημιούργησαν γι'αυτόν και τώρα λένε ότι τελικά ίσως δεν είναι ο νέος Τζόρνταν πάνω στον οποίο θα στηριχτεί όλο το franchise του ΝΒΑ.

Το να γράφουν κάποιοι για "ξεφτιλίκια ΚΑΙ φέτος" επειδή νταξ μωρέ, μόνο 2 βραβεία MVP έχει ο πουθενάς αλλά κανέναν τίτλο, τι ξεφτίλα είναι αυτή πια, και "μόνο τρέχει και χοροπηδάει σαν κατσίκι" (οι άλλοι αλήθεια γιατί δεν το κάνουν αυτό αφού είναι τόσο απλό), το θεωρώ είτε τρολάρισμα είτε κομπλεξικό είτε ποστ από ανθρώπους που δεν έχουν δει μπάσκετ ούτε μία φορά στη ζωή τους. Προχθές έκανε ματσάρα με τους Μάβερικς, δεν ξέρω πόσοι Σλοβένοι θα έγραψαν "πω ρε λίγε Ντόντσιτς αμάν πια κάνε επιτέλους ένα σωστό ματσάκι, τέτοια ξεφτίλα δεν αντέχεται" κλπ
The hounds at our heels
will soon know we are lions.
Άβαταρ μέλους
RoadSalt
 
Δημοσιεύσεις: 168
Εγγραφή: Τρί 15 Δεκ 2020, 23:17
Τοποθεσία: True North

Re: NBA πριν τώρα και μετά....

Δημοσίευσηαπό palok » Παρ 22 Ιαν 2021, 09:16

είμαστε μια χώρα που έχει τεχνογνωσία στο μπάσκετ. παρακολουθούμε NBA από το 84 ξερω γω (οκ τότε εγω το θυμάμαι να αχνοφαίνεται στην τιβι με φίλιππα συρίγο και μπάμπη παπαδακη). τον γιάννη εμείς τον βλέπαμε στην τηλεόραση με τον φιλαθλητικό. τον γιάννη τον βλέπουμε στην εθνική. δλδ είπε κανείς εδώ μέσα οτι ο ο γιάννης είναι ο λεμπρόν?
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: NBA πριν τώρα και μετά....

Δημοσίευσηαπό GEOL » Παρ 22 Ιαν 2021, 09:56

RoadSalt έγραψε:edit επειδή δεν έγινε ακόμα approved το προηγούμενο ποστ μου, GEOL νόμιζα ότι είχες γράψει και το

Slayer έγραψε:1/10 βολές ο Αμπαλοκούνμπο :lol: :lol: :lol:
μόνο με το να τρέχεις και να πηδάς σαν κατσίκι, δεν πας πουθενά στα πλέι οφ
ξεφτίλικι θα έχουμε ΚΑΙ φέτος :lol:


γιαυτό και το σχόλιό μου για "κόμπλεξ".

Στο 2ο ποστ τα γράφεις καλά, αλλά δεν καταλαβαίνω γιατί θα πρέπει να απολογηθεί ο κάθε Αντετοκούνμπο για τις προσδοκίες που οι άλλοι μόνοι τους δημιούργησαν γι'αυτόν και τώρα λένε ότι τελικά ίσως δεν είναι ο νέος Τζόρνταν πάνω στον οποίο θα στηριχτεί όλο το franchise του ΝΒΑ.

Το να γράφουν κάποιοι για "ξεφτιλίκια ΚΑΙ φέτος" επειδή νταξ μωρέ, μόνο 2 βραβεία MVP έχει ο πουθενάς αλλά κανέναν τίτλο, τι ξεφτίλα είναι αυτή πια, και "μόνο τρέχει και χοροπηδάει σαν κατσίκι" (οι άλλοι αλήθεια γιατί δεν το κάνουν αυτό αφού είναι τόσο απλό), το θεωρώ είτε τρολάρισμα είτε κομπλεξικό είτε ποστ από ανθρώπους που δεν έχουν δει μπάσκετ ούτε μία φορά στη ζωή τους. Προχθές έκανε ματσάρα με τους Μάβερικς, δεν ξέρω πόσοι Σλοβένοι θα έγραψαν "πω ρε λίγε Ντόντσιτς αμάν πια κάνε επιτέλους ένα σωστό ματσάκι, τέτοια ξεφτίλα δεν αντέχεται" κλπ

Κανένα πρόβλημα φίλε, πολύ σωστά τα λες. Άλλοι καλλιέργησαν τις προσδοκίες για τον Γιάνναρο, σε ένα περιβάλλον που δεν παίζει ρόλο μόνο το μπάσκετ αλλά και το marketing, και όπου χρειάζονται τους "ήρωες" που θα νικήσουν μόνοι τους, θα πάρουν το τελευταίο σουτ κλπ, καταλαβαίνεις. Σε κάθε περίπτωση τον σέβομαι και τον εκτιμώ ΑΦΑΝΤΑΣΤΑ και ουδέποτε εκφράστηκα απαξιωτικά γι'αυτόν.
GEOL
 
Δημοσιεύσεις: 2257
Εγγραφή: Σάβ 08 Μάιος 2010, 14:11

Re: NBA πριν τώρα και μετά....

Δημοσίευσηαπό john4serres » Παρ 22 Ιαν 2021, 10:48

Δεν μπορείς να εκθρονίσεις τον Βασιλέα των Βασιλέων
supporters - not customers
Άβαταρ μέλους
john4serres
 
Δημοσιεύσεις: 29795
Εγγραφή: Σάβ 07 Φεβ 2009, 12:00

Re: NBA πριν τώρα και μετά....

Δημοσίευσηαπό ABOLEYTOI » Παρ 22 Ιαν 2021, 11:34

το υλικό που φέρνει τα πρωταθλήματα είναι διαφορετικό από το υλικό που κάνει τον καλό παίκτη. Η φάση μου θυμίζει το δίδυμο Τσάμπερλεϊν - Ράσελ (δεν είμαι τόσο παλιός, από ότι έχω δει μιλάω).
Τέρας της φύσης με εκπληκτικά νούμερα ο πρώτος, συλλέκτης δακτυλιδιών ο δεύτερος.
Από όλα τα σημεία
μου αρέσει η τελεία.
Άβαταρ μέλους
ABOLEYTOI
 
Δημοσιεύσεις: 8366
Εγγραφή: Σάβ 14 Μαρ 2009, 23:54

Re: NBA πριν τώρα και μετά....

Δημοσίευσηαπό mpafos4 » Παρ 22 Ιαν 2021, 16:04

Ωρες ωρες,ειλικρινα δεν σας καταλαβαινω....

Δηλαδη,τι ειναι αυτο που καθιστα καποιον κομπλεξικο,οταν αναφερει κατι αρνητικο για τον Ατετοκουμπο?...
ΙΒΑΝ ΣΑΒΒΙΔΗ Σ'ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!
mpafos4
 
Δημοσιεύσεις: 5023
Εγγραφή: Παρ 27 Νοέμ 2009, 13:13

Re: NBA πριν τώρα και μετά....

Δημοσίευσηαπό RoadSalt » Παρ 22 Ιαν 2021, 17:30

mpafos4 έγραψε:Ωρες ωρες,ειλικρινα δεν σας καταλαβαινω....

Δηλαδη,τι ειναι αυτο που καθιστα καποιον κομπλεξικο,οταν αναφερει κατι αρνητικο για τον Ατετοκουμπο?...


Το να γράφει κάποιος μόνο όταν χάνουν οι Μπακς για τον ξεφτίλα Αντετοκούνμπο που δεν έχει πάρει ήδη 3 δαχτυλίδια στις 2 πρώτες χρονιές του εννοούσα εγώ, δεν ξέρω για τους άλλους.
The hounds at our heels
will soon know we are lions.
Άβαταρ μέλους
RoadSalt
 
Δημοσιεύσεις: 168
Εγγραφή: Τρί 15 Δεκ 2020, 23:17
Τοποθεσία: True North

Re: NBA πριν τώρα και μετά....

Δημοσίευσηαπό Slayer » Σάβ 23 Ιαν 2021, 01:04

Ρισπέκτ στον Γιάνναρο. Είναι ίσως ο καλύτερος άμπαλος παίκτης στην ιστορία του ΝΒΑ.
Άβαταρ μέλους
Slayer
 
Δημοσιεύσεις: 259
Εγγραφή: Τετ 29 Ιαν 2020, 19:22

Re: NBA πριν τώρα και μετά....

Δημοσίευσηαπό renegade » Σάβ 23 Ιαν 2021, 01:21

Αν και εριστικός, έχει μία δόση αλήθειας το ποστ σου.
Εμείς που μεγαλώσαμε με το NBA της δεκαετίας του 90 είναι λίγο δύσκολο να δεχτούμε τον Γιάννη ως έναν εκ των κορυφαίων παικτών του NBA.
Πιστεύω ότι αν ο Γιάννης αγωνιζόταν τότε θα ήταν κάτι σαν τον kemp.

Από κει και πέρα βέβαια το να λοιδορείται επειδή δεν έχει κερδίσει ακόμα δαχτυλίδι με συμπαίκτες κάτι γατάκια όπως ο Μίντλετον ή το άλλο το γατάκι ο πλειμεικερ , όταν ο lebron έπρεπε να πάει στο Μαϊάμι να παίξει με συμπαίκτες όπως ο flash και ο μπος για να πάρει...ε είναι λίγο κάπως
Τελευταία επεξεργασία από renegade και Σάβ 23 Ιαν 2021, 01:27, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Σε ένα φόρουμ καλώς ή κακώς δεν υπάρχει καν δημοκρατία
Άβαταρ μέλους
renegade
 
Δημοσιεύσεις: 14120
Εγγραφή: Κυρ 27 Ιαν 2019, 12:49

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Αθλητικά-Αγωνιστικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: PAOK_Antarctica και 6 επισκέπτες