Beau Beech

Συζήτηση για το έμψυχο υλικό της ομάδας

Re: Beau Beech

Δημοσίευσηαπό laska4 » Κυρ 02 Αύγ 2020, 23:51

Καλώς ήρθες Μπρουκ Λόπες των φτωχών
laska4
 
Δημοσιεύσεις: 3857
Εγγραφή: Τετ 30 Αύγ 2017, 16:55

Re: Beau Beech

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Δευτ 03 Αύγ 2020, 11:16

Αν και γουστάρω το τρίποντο γενικά, δεν μπορώ να είναι ο άλλος δυόμισι μέτρα παλικάρι και να βαράει σουτάκια απʼέξω. Μπες μέσα ρε μαλάκα και παίξε αγκωνιές γαμώ, ποιος θα μπει μέσα, κανένας σαν τον Κόνιαρη;;

Απροσδόκητα ψηλά ποσοστά για ψηλός...πού είναι το κουσούρι του και δεν έπαιξε σε υψηλότερου επιπέδου ομάδες;;
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46405
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Beau Beech

Δημοσίευσηαπό obanebane » Δευτ 03 Αύγ 2020, 11:36

Όπως φαίνεται έχει αδύναμο κορμί,θα είναι αρκετά ευάλωτος στην άμυνα.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24567
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: Beau Beech

Δημοσίευσηαπό constadine » Δευτ 03 Αύγ 2020, 12:25

Καλώς ήρθες και εσύ!
Άβαταρ μέλους
constadine
 
Δημοσιεύσεις: 2522
Εγγραφή: Δευτ 04 Μαρ 2019, 14:55
Τοποθεσία: Κεντρική Μακεδονία

Re: Beau Beech

Δημοσίευσηαπό Μαυρο Χιονι » Δευτ 03 Αύγ 2020, 12:26

Λίγες ώρες μετά την υπογραφή του συμβολαίου του, ο Beau Beech έκανε τις πρώτες του δηλώσεις ως παίκτης του ΠΑΟΚ.

Ο 26χρονος Αμερικανός, ο οποίος βρίσκεται αυτήν την στιγμή στην Ponte Vreda της Florida, μίλησε για τις πρώτες του σκέψεις για το νέο κεφάλαιο της καριέρας του, ενώ περιέγραψε και το αγωνιστικό στιλ του, τονίζοντας ότι το δυνατό του σημείο είναι τα σουτ τριών πόντων.

-Ποιες είναι οι πρώτες σκέψεις σου για την υπογραφή του συμβολαίου σου με τον ΠΑΟΚ;

Είμαι πολύ ενθουσιασμένος που υπέγραψα στον ΠΑΟΚ! Τόσο η ομάδα, όσο και η πόλη έχουν σπουδαία ιστορία και ελπίζω να γίνω κι εγώ κομμάτι της στην επόμενη σεζόν.

-Πώς περιγράφεις το αγωνιστικό σου στιλ;

Είμαι σουτέρ και θεωρώ τον εαυτό μου έξυπνο παίκτη. Μπορώ να παίξω στις θέσεις «3» και «4», ανάλογα με το που με χρειάζεται η ομάδα.

-Έχεις μιλήσει με τον Κώστα Μέξα για τον ρόλο σου στην ομάδα;

Στη συζήτηση που είχαμε με τον Κώστα Μέξα, μου εξήγησε ότι θέλω να παίζω στο «4» και «ανοίγω» το γήπεδο με το σουτ μου, προκειμένου να βρίσκουν χώρο οι guards μας.

-Ποιες είναι οι διαφορές στον τρόπο παιχνιδιού στην Ευρώπη και τη Γερμανία;

Το ευρωπαϊκό μπάσκετ είναι πολύ πιο σκληρό σε σύγκριση με το NCAA. Στη Γερμανία το αγωνιστικό στιλ είναι παρόμοιο με το κολεγιακό, αλλά στην G-League το παιχνίδι έχει πολύ γρήγορο ρυθμό και πολλά τρίποντα!

-Πώς βίωσες την κατάσταση με τον COVID-19;

Η κατάσταση με τον κορονοϊό ήταν πολύ δύσκολη. Ήταν παράξενα. Ποτέ δεν περίμενα να ακυρωθεί η σεζόν, ήμουν σοκαρισμένος. Με έκανε να καταλάβω ότι ο αθλητισμός δεν είναι το πιο σημαντικό πράγμα στον κόσμο ακόμα και για εμάς του επαγγελματίες αθλητές.

-Τι γνωρίζεις για την Ελλάδα και τον ΠΑΟΚ;

Δεν ξέρω τόσο πολλά για την Ελλάδα ως χώρα, δεν την έχω επισκεφτεί ποτέ στη ζωή μου, οπότε η χρονιά που έρχεται θα είναι μία εντελώς διαφορετική εμπειρία για μένα! Όσον αφορά τον ΠΑΟΚ, ξέρω ότι είναι μια ομάδα με μεγάλη παράδοση και σπουδαίους φιλάθλους.

-Θα ήθελες να στείλεις ένα μήνυμα στον κόσμο του ΠΑΟΚ;

Οι φίλαθλοι του ΠΑΟΚ θα πρέπει να ξέρουν ότι θα φέρω μεγάλη ενέργεια στην ομάδα σε κάθε αγώνα. Θα προσπαθήσω να βοηθήσω την ομάδα να πάρει όσες περισσότερες νίκες γίνεται! Ετοιμαστείτε για πολλά τρίποντα!

https://www.paokmania.gr/basket/synente ... a-triponta
Όσοι πάμε, τόσοι γυρίζουμε!

Κανόνες Λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μαυρο Χιονι
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 9879
Εγγραφή: Τετ 11 Δεκ 2013, 22:23

Re: Beau Beech

Δημοσίευσηαπό Eagle1980 » Δευτ 03 Αύγ 2020, 13:38

Μαυρο Χιονι έγραψε:Λίγες ώρες μετά την υπογραφή του συμβολαίου του, ο Beau Beech έκανε τις πρώτες του δηλώσεις ως παίκτης του ΠΑΟΚ.

Ο 26χρονος Αμερικανός, ο οποίος βρίσκεται αυτήν την στιγμή στην Ponte Vreda της Florida, μίλησε για τις πρώτες του σκέψεις για το νέο κεφάλαιο της καριέρας του, ενώ περιέγραψε και το αγωνιστικό στιλ του, τονίζοντας ότι το δυνατό του σημείο είναι τα σουτ τριών πόντων.

-Ποιες είναι οι πρώτες σκέψεις σου για την υπογραφή του συμβολαίου σου με τον ΠΑΟΚ;

Είμαι πολύ ενθουσιασμένος που υπέγραψα στον ΠΑΟΚ! Τόσο η ομάδα, όσο και η πόλη έχουν σπουδαία ιστορία και ελπίζω να γίνω κι εγώ κομμάτι της στην επόμενη σεζόν.

-Πώς περιγράφεις το αγωνιστικό σου στιλ;

Είμαι σουτέρ και θεωρώ τον εαυτό μου έξυπνο παίκτη. Μπορώ να παίξω στις θέσεις «3» και «4», ανάλογα με το που με χρειάζεται η ομάδα.

-Έχεις μιλήσει με τον Κώστα Μέξα για τον ρόλο σου στην ομάδα;

Στη συζήτηση που είχαμε με τον Κώστα Μέξα, μου εξήγησε ότι θέλω να παίζω στο «4» και «ανοίγω» το γήπεδο με το σουτ μου, προκειμένου να βρίσκουν χώρο οι guards μας.

-Ποιες είναι οι διαφορές στον τρόπο παιχνιδιού στην Ευρώπη και τη Γερμανία;

Το ευρωπαϊκό μπάσκετ είναι πολύ πιο σκληρό σε σύγκριση με το NCAA. Στη Γερμανία το αγωνιστικό στιλ είναι παρόμοιο με το κολεγιακό, αλλά στην G-League το παιχνίδι έχει πολύ γρήγορο ρυθμό και πολλά τρίποντα!

-Πώς βίωσες την κατάσταση με τον COVID-19;

Η κατάσταση με τον κορονοϊό ήταν πολύ δύσκολη. Ήταν παράξενα. Ποτέ δεν περίμενα να ακυρωθεί η σεζόν, ήμουν σοκαρισμένος. Με έκανε να καταλάβω ότι ο αθλητισμός δεν είναι το πιο σημαντικό πράγμα στον κόσμο ακόμα και για εμάς του επαγγελματίες αθλητές.

-Τι γνωρίζεις για την Ελλάδα και τον ΠΑΟΚ;

Δεν ξέρω τόσο πολλά για την Ελλάδα ως χώρα, δεν την έχω επισκεφτεί ποτέ στη ζωή μου, οπότε η χρονιά που έρχεται θα είναι μία εντελώς διαφορετική εμπειρία για μένα! Όσον αφορά τον ΠΑΟΚ, ξέρω ότι είναι μια ομάδα με μεγάλη παράδοση και σπουδαίους φιλάθλους.

-Θα ήθελες να στείλεις ένα μήνυμα στον κόσμο του ΠΑΟΚ;

Οι φίλαθλοι του ΠΑΟΚ θα πρέπει να ξέρουν ότι θα φέρω μεγάλη ενέργεια στην ομάδα σε κάθε αγώνα. Θα προσπαθήσω να βοηθήσω την ομάδα να πάρει όσες περισσότερες νίκες γίνεται! Ετοιμαστείτε για πολλά τρίποντα!

https://www.paokmania.gr/basket/synente ... a-triponta

Τα περιμένουμε !!! :opaokara:
Άβαταρ μέλους
Eagle1980
 
Δημοσιεύσεις: 2614
Εγγραφή: Δευτ 25 Ιαν 2016, 05:50

Re: Beau Beech

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Κυρ 27 Δεκ 2020, 20:06

ΠΑΟΚτσακι ο Μπο.Ηταν και στο Βολο με κουλα
Εικόνα
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26575
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: Beau Beech

Δημοσίευσηαπό episimos73 » Κυρ 27 Δεκ 2020, 20:18

:lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
episimos73
 
Δημοσιεύσεις: 2491
Εγγραφή: Πέμ 11 Ιουν 2015, 15:41

Re: Beau Beech

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Δευτ 28 Δεκ 2020, 00:44

kataramenos5 έγραψε:ΠΑΟΚτσακι ο Μπο.Ηταν και στο Βολο με κουλα
Εικόνα



Assassin είναι, από τη γνωστή σειρά Assassinʼs Creed! Θα τους τη σκάσει τώρα με το hidden blade...
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46405
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Beau Beech

Δημοσίευσηαπό PAOK_Antarctica » Κυρ 10 Ιαν 2021, 11:31

Ο Μπο Μπιτς ήταν στατιστικά ο κορυφαίος του ΠΑΟΚ. Ο Αμερικανός έγινε και ο πρώτος παίκτης της ομάδας της Θεσσαλονίκης που σημείωσε double-double στη φετινή Stoiximan Basket League έχοντας 15 πόντους και 11 ριμπάουντ. Για τον Μπιτς τόσο οι 15 πόντοι όσο και τα 11 ριμπάουντ είναι οι κορυφαίες επιδόσεις των 10 αγώνων του στο Πρωτάθλημα, αφού είχε 14 πόντους με τον Κολοσσό H Hotels και εννιά ριμπάουντ στο παιχνίδι με το Λαύριο Μegabolt. Ατομικό ρεκόρ βέβαια συνιστούν και οι 26 βαθμοί του στο ranking, αφού είχε 18 κόντρα στο Λαύριο Megabolt.


ΘΑ ΣΕΒΕΣΤΕ
ΤΟΝ ΜΠΟ ΤΟΝ ΜΠΙΤΣ
Ασπρόμαυρη Ανταρκτική
Άβαταρ μέλους
PAOK_Antarctica
 
Δημοσιεύσεις: 15315
Εγγραφή: Τετ 11 Δεκ 2013, 17:13
Τοποθεσία: Νότιος Πόλος

Re: Beau Beech

Δημοσίευσηαπό Περιπτερος » Κυρ 10 Ιαν 2021, 11:43

Ενα από τα θετικά του αγώνα με το Μεσολόγγι είναι ότι φαίνεται να κέρδισε η ομάδα έναν παίκτη. Απομένει να έχει ανάλογη συνέχεια.
Άβαταρ μέλους
Περιπτερος
 
Δημοσιεύσεις: 2100
Εγγραφή: Παρ 13 Ιουν 2014, 07:04

Re: Beau Beech

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Κυρ 10 Ιαν 2021, 13:06

Αν το κατφερει κι αυτο ο Λυκος εικονισμα θα τον κανω.
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26575
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: Beau Beech

Δημοσίευσηαπό trelopaoki89 » Κυρ 10 Ιαν 2021, 14:18

Τον βοήθησε η ζώνη που έπαιζε το Μεσολόγγι οπότε βγήκε 2-3 φορές μόνος με ελεύθερα σουτ..αυτό το έχει..το πρόβλημα του είναι όταν έχει την μπάλα στα χέρια και δεν ξέρει τι να την κάνει..ούτε με πλάτη μπορεί να παίξει,ούτε να βγει σε κατάσταση αιφνιδιασμού και να τελειώσει τη φάση(νομίζω μια φάση ειδικά 2 ματσ πριν που σε φάση 2-1 πασάρει στο πουθενά και τρώμε καλάθι πίσω)..για φάση που έχει τη μπάλα στα χέρια και δοκιμάζει να παίξει δε θα σχολιάσω καν..είναι σοφτ σε όλα τα επίπεδα..εκείνο το ποιοτικό διάστημα που έδωσε ο Μαργαρίτης ακόμη και στα 38 του,στο ματς με τον ιωνικό όταν και άλλαξε το μομεντουμ του παιχνιδιού,δεν μπορεί να το δώσει ο μπο με τίποτα..μακάρι όσο δεν μπορούμε να τον αλλάξουμε,να δίνει τουλάχιστον 2-3 εύστοχα τρίποντα και ριμπάουντ,ώστε να ξεκουράζει τσαλμπου και Μαργαρίτη..παραπάνω πράγματα δεν περιμενω
trelopaoki89
 
Δημοσιεύσεις: 70
Εγγραφή: Τετ 12 Δεκ 2007, 00:05

Re: Beau Beech

Δημοσίευσηαπό chri5ti9 » Κυρ 10 Ιαν 2021, 14:47

Η αμηχανη στιγμη που ο Μπο εχει τα περισσοτερα rebounds στην ομαδα μας !
Λαρυγγια στα τσιμεντα και ψυχη στα καγκελα
Άβαταρ μέλους
chri5ti9
 
Δημοσιεύσεις: 2311
Εγγραφή: Κυρ 21 Νοέμ 2010, 17:11
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη

Re: Beau Beech

Δημοσίευσηαπό ABOLEYTOI » Κυρ 10 Ιαν 2021, 19:29

πολύ δυναμικός και μαχητικός στο ματς με Μεσολόγγι. Αν τον τσίμπησε μύγα να τη βρούμε για να τσιμπήσει και κάνα δυο τρεις στη μπάλα.
Από όλα τα σημεία
μου αρέσει η τελεία.
Άβαταρ μέλους
ABOLEYTOI
 
Δημοσιεύσεις: 8366
Εγγραφή: Σάβ 14 Μαρ 2009, 23:54

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης