11.Leonardo Rodrigues Lima "Léo Jabá"

Συζήτηση για το έμψυχο υλικό της ομάδας

Re: 98.Leonardo Rodrigues Lima "Léo Jabá"

Δημοσίευσηαπό Gospi » Παρ 13 Νοέμ 2020, 02:45

Τι να σ κανει και ο ερμος ο Παυλαρας...
Δεν ειναι θαυματοποιος!
Στην περιπτωση του Ζαμπα χρειαζεται να γινει γιατρος φυσιοθεραπευτης και ψυχολογος ταυτοχρονα, για να καταφερει να τον επαναφερει!
Εγω ακομη δεν πειθομαι οτι ολο αυτο προερχεται μονο απο το προβλημα π ειχε στο γονατο και οτι ο Ζαμπα δεν εχει βαλει το χερακι του...
Ο psyxras στο φμπ τον εκραξε πολυ άσχημα το πρωι και ειπε πραγματα πολυ βαρια π αν ισχυουν τοτε δυσκολα θα ξαναπαιξει σοβαρή μπαλα...
Βεβαια ο συγκεκριμενος δεν ειναι κ κανας αξιοπιστος...

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
The North Remembers
Άβαταρ μέλους
Gospi
 
Δημοσιεύσεις: 10915
Εγγραφή: Δευτ 15 Δεκ 2008, 23:10

Re: 98.Leonardo Rodrigues Lima "Léo Jabá"

Δημοσίευσηαπό Τρόμος » Παρ 13 Νοέμ 2020, 02:49

ΑποστόληςΑ έγραψε:Πονεμένη ιστορία το ιατρικό τημ του ΠΑΟΚ την περυσινή περίοδο. Λες και ενεργούσαν με βάση εντολές του χοντρού. Και τον Ζαμπά εξαφάνισαν (κόντεψαν να τον δολοφονήσουν) και τον Crespo.

Όπως και ο Αουγκούστο. Εκτός όμως από παίκτες που χάσανε την σεζόν υπήρχαν και οι περιπτώσεις σαν του Πέλκα που έμεινε δύο μήνες έξω από μια θλάση.
Τρόμος
 
Δημοσιεύσεις: 3798
Εγγραφή: Τετ 08 Ιουν 2011, 13:57
Τοποθεσία: Παγουριστάν

Re: 98.Leonardo Rodrigues Lima "Léo Jabá"

Δημοσίευσηαπό chrisg4 » Παρ 13 Νοέμ 2020, 08:00

Εγώ απ ότι καταλαβαίνω η κατάσταση του είναι αποτέλεσμα συνδιασμου λαθών. Δηλαδή και κάποιο ιατρικό λάθος έγινε αλλά και ο ίδιος δεν πρόσεξε αργότερα. Θυμάμαι την περιοδο αποκατάστασης του ποσταρισματα στο Instagram από πάρτυ στη Βραζιλία και τρελή ζωή. Γενικά όμως η κατηφόρα του είχε ξεκινήσει από το καλοκαίρι πριν τον τραυματισμό του.

Μακάρι να την βρούνε την άκρη και να επιστρέψει 100%

Στάλθηκε από το SNE-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Άβαταρ μέλους
chrisg4
 
Δημοσιεύσεις: 2426
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:36

Re: 98.Leonardo Rodrigues Lima "Léo Jabá"

Δημοσίευσηαπό chrisg4 » Παρ 13 Νοέμ 2020, 08:01

Εγώ απ ότι καταλαβαίνω η κατάσταση του είναι αποτέλεσμα συνδιασμου λαθών. Δηλαδή και κάποιο ιατρικό λάθος έγινε αλλά και ο ίδιος δεν πρόσεξε αργότερα. Θυμάμαι την περιοδο αποκατάστασης του ποσταρισματα στο Instagram από πάρτυ στη Βραζιλία και τρελή ζωή. Γενικά όμως η κατηφόρα του είχε ξεκινήσει από το καλοκαίρι πριν τον τραυματισμό του.

Μακάρι να την βρούνε την άκρη και να επιστρέψει 100%

Στάλθηκε από το SNE-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Άβαταρ μέλους
chrisg4
 
Δημοσιεύσεις: 2426
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:36

Re: 98.Leonardo Rodrigues Lima "Léo Jabá"

Δημοσίευσηαπό joshua » Σάβ 21 Νοέμ 2020, 21:49

Με αυτόν ρε παιδιά τι ακριβώς συμβαίνει; Η ομάδα έχει δεδομένο πρόβλημα μεσοεπιθετικά και όπως βλέπω συμμετέχει κανονικά στις προπονήσεις. Τόσο τραγική εικόνα έχει η παίζει κάτι άλλο;
Time to get it, before you let it get to you
Here he comes now, stick to your guns and let him through
Άβαταρ μέλους
joshua
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 24071
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 19:33

Re: 98.Leonardo Rodrigues Lima "Léo Jabá"

Δημοσίευσηαπό renegade » Σάβ 21 Νοέμ 2020, 22:30

Ντρέπονται να πουν ότι το πόδι του δεν είναι καλά και μόλις το ζοριζει πρήζεται σαν την κοιλιά του κολκα.
Δεν πειράζει όμως σε αφήσουμε τον κόσμο να πιστεύει ότι ο ζαμπα δεν παίζει γιατί κάνει κακή ζωή και είναι κακό παιδί
Σε ένα φόρουμ καλώς ή κακώς δεν υπάρχει καν δημοκρατία
Άβαταρ μέλους
renegade
 
Δημοσιεύσεις: 14365
Εγγραφή: Κυρ 27 Ιαν 2019, 12:49

Re: 98.Leonardo Rodrigues Lima "Léo Jabá"

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Σάβ 21 Νοέμ 2020, 22:36

Θα επανέλθει, πού θα πάει...
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89945
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: 98.Leonardo Rodrigues Lima "Léo Jabá"

Δημοσίευσηαπό pavire » Σάβ 21 Νοέμ 2020, 22:47

Υπάρχει κάτι επίσημο για τον παίκτη;;;προσωπικά με χάλασαν πολύ οι δηλώσεις του και δεν θέλω να τον βλέπω να φοράει τον δικέφαλο ούτε στην προπόνηση... μήπως προσπαθούμε να τον διώξουμε λόγω συμβολαίου;; υπάρχει κάποια επίσημη διαρροή από την διοίκηση;;
pavire
 
Δημοσιεύσεις: 39
Εγγραφή: Δευτ 06 Νοέμ 2017, 20:06

Re: 98.Leonardo Rodrigues Lima "Léo Jabá"

Δημοσίευσηαπό Gospi » Κυρ 22 Νοέμ 2020, 00:17

renegade έγραψε:Ντρέπονται να πουν ότι το πόδι του δεν είναι καλά και μόλις το ζοριζει πρήζεται σαν την κοιλιά του κολκα.
Δεν πειράζει όμως σε αφήσουμε τον κόσμο να πιστεύει ότι ο ζαμπα δεν παίζει γιατί κάνει κακή ζωή και είναι κακό παιδί
Αν ισχυει αυτο καλυτερα να το κλεισουμε το μαγαζι...
Μεγαλη ξεφτιλα να εχεις ρημαξει το ποδι ενος παιχτη σου και μαλιστα τοσο νεου, και να μην τον προστατεύεις κιολας μεχρι να επανελθει...
Κανονικα θα πρεπε να χει ηδη προχωρησει σε δευτερη επεμβαση αποκαταστασης και σε παραλληλη ανανέωση συμβολαιου...
Γιατι αν οντως εχει ακομη θεμα με το ποδι, η μαλακια ειναι ξεκαθαρα δικια μας.
Τεσπα

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
The North Remembers
Άβαταρ μέλους
Gospi
 
Δημοσιεύσεις: 10915
Εγγραφή: Δευτ 15 Δεκ 2008, 23:10

Re: 98.Leonardo Rodrigues Lima "Léo Jabá"

Δημοσίευσηαπό ABOLEYTOI » Κυρ 22 Νοέμ 2020, 00:21

μόλις είδα και το βιντεάκι της προπόνησης. Μου φαίνεται εξαιρετικά απίθανο να έχει σωματικό πρόβλημα ο παίχτης και να συμμετέχει με τέτοια ένταση. Πιθανολογώ ότι είναι ψυχολογικό το θέμα.
Από όλα τα σημεία
μου αρέσει η τελεία.
Άβαταρ μέλους
ABOLEYTOI
 
Δημοσιεύσεις: 8382
Εγγραφή: Σάβ 14 Μαρ 2009, 23:54

Re: 98.Leonardo Rodrigues Lima "Léo Jabá"

Δημοσίευσηαπό chrisg4 » Κυρ 22 Νοέμ 2020, 10:38

Εγω απ ότι κατάλαβα η ζημιά που έχει πάθει είναι συνδιασμος και ιατρικού λάθους αλλά και δικής του ευθύνης, γιατί εγώ θυμαμαι στην περίοδο της αποθεραπειας του δεν έκανε και την καλύτερη ζωή. Ολο φωτογραφίες με μοντέλα σε πάρτυ ανέβαζε.

Βέβαια όλα αυτά είναι υποθέσεις και σενάρια δικά μας. Το τι πραγματικά συμβαίνει το ξέρουν μόνο παίχτης και ΠΑΕ, το γιατί δεν τον βγάζει πρως τα έξω ΚΑΝΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΔΎΟ είναι επίσης δικό τους θέμα και δεν καταλαβαίνω γιατί πρέπει να μας δώσουν αναφορά.

Αυτο το ο '' Ζαμπα είναι επένδυση και πρέπει να μάθουμε τι έγινε'' από που προέκυψε? Ποιος σας είπε ότι μια ΠΑΕ πρέπει να δίνει αναφορά για τους παίχτες της σε ΑΡΔ και οπαδούς? Ειδικά για την υγεία τους.

Άλλο να κάνουμε εμείς μια συζήτηση εδω για λαϊκή κατανάλωση και για να περάσει η ώρα και άλλο να έχουμε και την απαίτηση να επιβεβαιώσει ή να διαψεύσει η ΠΑΕ οποίο σενάριο φτιάχνουμε εμείς.


Στάλθηκε από το SNE-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Άβαταρ μέλους
chrisg4
 
Δημοσιεύσεις: 2426
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:36

Re: 98.Leonardo Rodrigues Lima "Léo Jabá"

Δημοσίευσηαπό renegade » Κυρ 22 Νοέμ 2020, 10:44

Αν δεν κάνω λάθος ο ζαμπα έπαθε την χοντρή ζημιά ( μόλυνση στο γόνατο) μετά από παρακέντηση.
Έφτασε στο σημείο να ακούει από γιατρό ότι μπορεί να χάσει το πόδι του... μπορείτε να φανταστείτε την ψυχολογία ενός 20χρονου μετά απ' αυτό?
Σε ένα φόρουμ καλώς ή κακώς δεν υπάρχει καν δημοκρατία
Άβαταρ μέλους
renegade
 
Δημοσιεύσεις: 14365
Εγγραφή: Κυρ 27 Ιαν 2019, 12:49

Re: 98.Leonardo Rodrigues Lima "Léo Jabá"

Δημοσίευσηαπό gpap » Τετ 25 Νοέμ 2020, 16:31

Τον βλέπω να γράφει βιβλίο με τίτλο ''θλίψη σαν ευλογία''.
Πολύ κλάμα ο πιτσιρικάς (λέμε τώρα).

Ρε σύντροφε, πιάσε τη ζωή από το λαιμό και πνίξ'την.
Δουλειά θέλει για να επανέλθεις.
Μην ζητάς την ''λύπηση'' των άλλων, επεδίωξε την δικαίωση από τον εαυτό σου.
gpap
 
Δημοσιεύσεις: 4452
Εγγραφή: Τρί 07 Ιαν 2014, 20:40

Re: 98.Leonardo Rodrigues Lima "Léo Jabá"

Δημοσίευσηαπό dimitris88 » Τετ 25 Νοέμ 2020, 20:16

ABOLEYTOI έγραψε:μόλις είδα και το βιντεάκι της προπόνησης. Μου φαίνεται εξαιρετικά απίθανο να έχει σωματικό πρόβλημα ο παίχτης και να συμμετέχει με τέτοια ένταση. Πιθανολογώ ότι είναι ψυχολογικό το θέμα.


κει εγώ αυτό έβλεπα, ότι τα δίνει όλα στις ασκήσεις, κυριολεκτικά σκίζεται (δεν ξέρω εάν το έκανε γιατί ήξερε ότι τον παίρνει η κάμερα...χαχα) αλλά όπως και να έχει, εάν είναι καλά σωματικά είναι ζήτημα χρόνου να επανέλθει αφού μάλιστα υπάρχει και καινούργιος προπονητής. Με τον Πάμπλο εάν είναι καλά και όντως προσπαθεί θα πάρει τις ευκαιρίες του αφού και το σύστημα του θέλει εξτρέμ....νομίζω και στο θέμα της ψυχολογίας θα τον φτιάξει. Ίσως αυτό που βλέπουμε να προπονείται με τόση ένταση είναι δείγμα ότι άλλαξε ήδη η ψυχολογία του με Γκαρσία γιατί σίγουρα έχουν μιλήσει κατ' ιδίαν (όπως έχει και σχεδόν με όλους τους ποδοσφαιριστές)
dimitris88
 
Δημοσιεύσεις: 1019
Εγγραφή: Τρί 10 Δεκ 2019, 17:46

Re: 98.Leonardo Rodrigues Lima "Léo Jabá"

Δημοσίευσηαπό Totem_pk » Τετ 25 Νοέμ 2020, 21:50

Gospi έγραψε:
renegade έγραψε:Ντρέπονται να πουν ότι το πόδι του δεν είναι καλά και μόλις το ζοριζει πρήζεται σαν την κοιλιά του κολκα.
Δεν πειράζει όμως σε αφήσουμε τον κόσμο να πιστεύει ότι ο ζαμπα δεν παίζει γιατί κάνει κακή ζωή και είναι κακό παιδί
Αν ισχυει αυτο καλυτερα να το κλεισουμε το μαγαζι...
Μεγαλη ξεφτιλα να εχεις ρημαξει το ποδι ενος παιχτη σου και μαλιστα τοσο νεου, και να μην τον προστατεύεις κιολας μεχρι να επανελθει...
Κανονικα θα πρεπε να χει ηδη προχωρησει σε δευτερη επεμβαση αποκαταστασης και σε παραλληλη ανανέωση συμβολαιου...
Γιατι αν οντως εχει ακομη θεμα με το ποδι, η μαλακια ειναι ξεκαθαρα δικια μας.
Τεσπα

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

+1926
Totem_pk
 
Δημοσιεύσεις: 7567
Εγγραφή: Τετ 21 Αύγ 2019, 10:59

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες