ΠΑΟ - ΠΑΟΚ 96-67,Σχόλια & Παραλειπόμενα

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του νέου πρωταθλήματος Basket League και όλων των παραλειπομένων...

Re: ΠΑΟ - ΠΑΟΚ 08/11 19:30 (ΕΡΤ Sports)

Δημοσίευσηαπό hellrider » Κυρ 08 Νοέμ 2020, 22:24

Ο Μεξας "παιζει" σοβαρα να νομιζει πως η δουλειά του κοουτς ειναι να διαλεγει τους παικτες το καλοκαιρι και να κανει αλλαγες κατα την διαρκεια του ματς.....ουτε καν time out.....αλλωστε γιατι να το παρει; για να τους πει παιξτε το συστημα Νο2; αφου δεν υπαρχει ουτε το Νο1!!!

Υ.Γ. Kalamargiannis οι γκριφιν(παρεπιμποντως ηταν ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ΤΡΑΓΙΚΟΣ σημερα) ,τσαλμπορης και Λοβ οταν τους ειχε ο Λυκογιαννης ηταν ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ 2 επιπεδα πανω απο αυτο που δειχνουν με τον ΠΑΟΚ.....αλλα εκει επαιζαν μπασκετ!

Υ.Γ.2 Μεξα το Μεσολλογγι εχει 3 νικες...τρεχα τωρα!!!
hellrider
 
Δημοσιεύσεις: 830
Εγγραφή: Τετ 29 Νοέμ 2017, 13:06

Re: ΠΑΟ - ΠΑΟΚ 96-67,Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό painkiller4 » Κυρ 08 Νοέμ 2020, 23:49

Δεν είδα τίποτα από το παιχνίδι απόψε αλλά εννοείται πως δεν περίμενα και κάτι από το ματς με τον βαζελο
Όχι δεν περίμενα νίκη σήμερα αλλά έστω μια καλή εμφάνιση και να δούμε κάτι άξιο αναφοράς.
Η Λάρισα που έχει ίδιους στόχους έχασε με το ζόρι με 9 πόντους εκεί.
Μεξα δεν κάνεις. Ομάδα με μηδέν άμυνα και όποιος παίρνει την μπάλα στην επίθεση χωρίς σύστημα σουτάρει.Τα μάτια μας πονάνε μ αυτά που βλέπουμε.
καθε χρονο κ χειροτερα!!κριμα μας αρρωσταινετε δεν θελουμε να βλεπουμε την ομαδα!! πιασαμε πατο !!! τους ψηλους αυτους που τους βρηκατε πραγματικα ψαξατε πολυ??? καθε χρονο η ομαδα χωρις βαρυ σεντερ !!!ο προπονητης πρεπει να φυγει το συντομοτερο δυνατο !!καμια διαθεση μηδεν παθος νευρο θεληση για αμυνα!! λες και παιζουνε μπασκετ αλάνας.
Κάνατε πάλι ένα «τρομερό» σύνολο και όχι δεν είναι κριτήριο το σημερινό ματς ! Κατά κύριο λόγο το είδαμε με την γριά !
Άβαταρ μέλους
painkiller4
 
Δημοσιεύσεις: 6611
Εγγραφή: Παρ 27 Νοέμ 2015, 01:45

Re: ΠΑΟ - ΠΑΟΚ 96-67,Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό palok » Δευτ 09 Νοέμ 2020, 09:06

7 rebounds οι 5 ψηλοί μας (και 18 σε 40' όλος ο ΠΑΟΚ), 8 ο μήτογλου. 6 ασσιστ όλη η περιφέρειά μας, μας κάνανε 13 κλεψίματα. 21 ranking όλοι οι παίκτες μας πλην love, 25 o μήτογλου. Δϊποντα τους αφήσαμε να σουτάρουνε με 73%. τί να πείς ρε γιάννη? θα πάρεις 5-6 ματς λόγω Love, άντε και σε κανα ματς θα του μπουν του Turner, όλοι οι άλλοι έως τώρα δεν είναι για Α1. Σταράτα.
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: ΠΑΟ - ΠΑΟΚ 96-67,Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό KalamarGiannis » Δευτ 09 Νοέμ 2020, 10:34

εντάξει με απογοητεύσατε πλήρως...
πάντως και με τον Παπαθεοδώρου κράζαμε και μετά η μηχανή πήρε μπρος και γάμησε κάτι χωριά στις Πάτρες και τις Φιλαδέλφειες
και επίσης το ο καθένας πάει και σουτάρει κλπ. και δε παίζουν άμυνα με διάθεση τα ακούγαμε πέρσι και πριν το Μέξα, με Χαραλαμπίδη (και τον έχει πάρει ο Βαζελος).
Ο δε αχώνευτος Λυκογιάννης είναι όμως καλός προπονητής, αλλά με τι χρήμα να τον κλείσουν που δεν έχουμε ούτε για το ρεύμα;

ΥΓ ο Χατζόπουλος γιατί επέμενε στο Μέξα ξέρει κάτι από μπάσκετ ;
>Βall every day
>Η δουλειά δεν τελειώνει ποτέ-εμείς τελειώνουμε
>Καιρός για αποτοξίνωση από την υγιεινή διατροφή
Άβαταρ μέλους
KalamarGiannis
 
Δημοσιεύσεις: 2231
Εγγραφή: Δευτ 07 Σεπ 2009, 18:30

Re: ΠΑΟ - ΠΑΟΚ 96-67,Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Ιάσονας » Δευτ 09 Νοέμ 2020, 11:04

Η γνώμη μου είναι πως υπάρχει θέμα στους ψηλούς και θα υποφέρουμε στα ριμπάουντ, το πόσο θα κρατάμε χαμηλά την διαφορά από τους αντιπάλους είναι το σημείο κλειδί, γενικά είναι νωρίς όμως για να κρίνουμε τόσο πολύ, υπάρχουν δικαιολογίες που στέκουν (νέα ομάδα, δύσκολο πρόγραμμα μέχρι στιγμής, έλλειψη ρυθμού (Νοέμβριος και έχουμε παίξει το τρίτο παιχνίδι της σεζόν κλπ).
Φέτος είναι ίσως η μοναδική χρονιά που η παρουσία στην Ευρώπη θα βοηθούσε και στο πρωτάθλημα.
Ο Λοβ πολύ καλός, ο Γκρίφιν κάτω από ότι περιμέναμε βαρόμετρο αν ανέβει, Χερντον (ειδικά αυτός) Μπλιτς λίγα πράγματα, Παπαντωνίου επίσης πρέπει να ανεβεί, Τερνερ δεν μπορούν να βγούν συμπεράσματα ακόμα, Λονγκ θέλει χρόνο, Κακλαμανάκης καλή προσθήκη θα φανεί σε πιο προσιτά παιχνίδια, Τσαλμπούρης πρέπει να μείνει θα βοηθήσει, Καμπερίδης και Λονγκ θέλουν χρόνο και δουλειά.
Η πορεία της ομάδας θα κριθεί με μικρότερους αντιπάλους πάντως, ξέρουμε τους στόχους από την αρχή και χρειάζεται υπομονή...

Υ.Γ. Προσωπικά πιστεύω Λυκογιάννης Μαρκόπουλος Μέξας είναι ακριβώς ίδιου επιπέδου προπονητές κατα συνέπεια δεν έχει νόημα καμία αλλαγή προπονητή.
Ιάσονας
 
Δημοσιεύσεις: 2534
Εγγραφή: Κυρ 20 Δεκ 2015, 12:21

Re: ΠΑΟ - ΠΑΟΚ 96-67,Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό zoran » Δευτ 09 Νοέμ 2020, 11:12

Αχ μπασκετικέ μου ΠΑΟΚ. Πόσο χαμηλά βρισκόμαστε 2 δεκαετίες τώρα.
Βλέπω ευρωλίγκα να παίζει κάνοντας ζάπινγκ και αλλάζω κανάλι.
Αξέχαστες βραδιές στο Παλέ,super παικταράδες, μεγάλοι προπονητές, υπέροχος ΛΑΟΣ κι ένας ασυγκράτητος ΤΙΓΡΗΣ.

Άντε βρε ΙΒΑΝ, κάνε κι αυτό το όνειρο μας πραγματικότητα.

ΥΓ. μετά που θα φωνάζουμε ότι διοικείς από το ροστώφ, ότι δεν έχεις ικανά στελέχη, κι ότι μας χαλάει ο Γιώργος με το Instagram, θα χεις τροφή για να σπας πλάκα. Δες το κι έτσι....
προχώρα ΕΣΥ και κάπου εδώ είμαστε κι εμείς λογικά
Άβαταρ μέλους
zoran
 
Δημοσιεύσεις: 817
Εγγραφή: Δευτ 13 Οκτ 2008, 21:29

Re: ΠΑΟ - ΠΑΟΚ 96-67,Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό hellrider » Δευτ 09 Νοέμ 2020, 11:15

Γιάννη...αυτο που λες με τον Παπαθεοδωρου το εχω σκεφτει κι εγω....μακαρι να μας διαψευσει κι αυτος και να του ζηταμε συγνωμη κι αυτουνου....ΟΜΩΣ το βιογραφικο του ειναι βεβαρημένο.....κι επειδη η μια απο τις 2 ομαδες που εχει ριξει στην Α2 ειναι εδω στην Πατρα(Απολλωνας) εχω να σου πω οτι οι πατρινοι ακόμα τον ΜΝΗΜΟΝΕΥΟΥΝ!!!

Palok.....θα διαφωνησω....για το επιπεδο της Α1 φετος μια χαρα στεκονται οι παικτες που εχουμε....αρκει να παιξουν οργανωμενο μπασκετ και οχι αυτο το μπαχαλο.....συγνωμη αλλα ειδες εσυ και στο ματς με την γρια και στο χθεσινο κατι αλλο εκτος απο ατομικες ενεργειες; Αλλα ΚΥΡΙΩΣ ειδες καμια διαθεση να παιξουν, να τρεξουν, να καλυψουν κτλ κτλ. Εγω βλεπω τους αντιπαλους μας να μπαινουν μεσα για να παιξουν και οι δικοι μας για να περπατησουν...εχουν στειλει το Νο6 στο 13033 και πανε!

Εντωμεταξυ εχεις 2 πλει μεικερ ολα κι ολα....καλα ή κακα....και βαζεις τον γκριφιν στον άσσο!!!
Η σταττιστικη του χθες λεει 4 λαθη αλλα εγω μετρησα τουλαχιστον 7 λαθος πασες και 1 ή 2 λαθος επαναφορες(καλα ουτε αυτο δεν εκαναν σωστα χθες)!
Ενταξει τωρα....η εικονα που εχω απο γκριφιν και κακλαμανακη δεν ειναι αυτη που δειχνει σε εμας....ουτε καν του Τσαλμπουρη.....δεν πιστευω να διαφωνεις!
Κατα την γνωμη μου ακομα και ο Χερντον εδειξε καποια θετικα....δεν ειναι αγγουρι....επισης νομιζω οτι ο Καμπεριδης εχει να δωσει και αδικειται απο τον χρονο συμμετοχης......αν εξαιρεσεις την απουσια ενος καλου πλει μεικερ(αν και μου αρεσει ο μητρου-λονγκ) και ενος βαρυ 5αριου το ροστερ μου αρεσει...το προβλημα ειναι στον παγκο!

Υ.Γ. Πάντως τον φετινο βαζελο τον κερδιζε ο ΠΑΟΚ του 2017 ή 2018 και ακομα πιο πισω!

Υ.Γ.2 Δεν ξερω αν εχει να κανει με την γενικοτερη εικονα της ομαδας αλλα ο ΒΑΓΓΕΛΗΣ δειχνει οτι δεν μπορει!
hellrider
 
Δημοσιεύσεις: 830
Εγγραφή: Τετ 29 Νοέμ 2017, 13:06

Re: ΠΑΟ - ΠΑΟΚ 96-67,Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό palok » Δευτ 09 Νοέμ 2020, 11:51

έχω χάσει κάθε ελπίδα για αυτον τον ΠΑΟΚ που δεν πιστεύω πλέον σε τίποτα. Και για να είμαι ειλικρινής ήταν πολύ κακό το Link στο ουκρανικό χτες αλλιώς θα βλεπα τη μπάλα αντί για το μπάσκετ. Δεν με απασχολεί καθόλου αν είναι καλός o Griffin ή δεν παίζει επειδή δεν είναι καλός ο Μέξας. Δεν μπορώ να το σκεφτώ, δεν μου κάνει κέφι πλέον. Αυτό που σίγουρα μπορώ να πώ είναι οτι υπάρχουν ομάδες που έχουνε δείξει κάτι έως σήμερα. Η δική μας ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΟΛΥΤΩΣ. Να περιμένουμε? Εννοείται. Να περιμένουμε όπως περιμέναμε και πέρυσι. oΠΑΟΚ έχει σε 14 μήνες (σκάρτους αλλά το λέω καθ υπερβολήν) 5 ολάκερες νίκες ενώ η έξοδος του Μεσολογγίου έχει ήδη 3 σε 15 ημέρες. Τι συζητάμε???
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: ΠΑΟ - ΠΑΟΚ 96-67,Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό KalamarGiannis » Δευτ 09 Νοέμ 2020, 11:53

από το Βαγγέλη φέτος δεν περιμένω πέρα από 5 πόντους και 8 λεπτά τίποτα άλλο από καμιά καλή άμυνα ...
το ότι δεν έχει πλέον πόδια και απλά κοιτάει στα ριμπάουντ να παίρνει επιθετικό και να καρφώνει ο αντίπαλος είναι πολύ μεγάλο πρόβλημα για μια ομάδα που στοχεύει στη νίκη...
>Βall every day
>Η δουλειά δεν τελειώνει ποτέ-εμείς τελειώνουμε
>Καιρός για αποτοξίνωση από την υγιεινή διατροφή
Άβαταρ μέλους
KalamarGiannis
 
Δημοσιεύσεις: 2231
Εγγραφή: Δευτ 07 Σεπ 2009, 18:30

Re: ΠΑΟ - ΠΑΟΚ 96-67,Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό hellrider » Δευτ 09 Νοέμ 2020, 11:56

Palok συμφωνω ΣΕ ΚΑΘΕ ΣΟΥ ΛΕΞΗ στο τελευταιο σου ποστ!
hellrider
 
Δημοσιεύσεις: 830
Εγγραφή: Τετ 29 Νοέμ 2017, 13:06

Re: ΠΑΟ - ΠΑΟΚ 96-67,Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό BlackMagicPAOK » Δευτ 09 Νοέμ 2020, 23:29

Από thessports,
" Μετά την ήττα του ΠΑΟΚ από τον Παναθηναϊκό, δημοσιεύματα από την Αθήνα υποστήριζαν ότι στον Δικέφαλο σκέφτονται να απομακρύνουν τον Κώστα Μέξα από την τεχνική ηγεσία, ωστόσο η αλήθεια είναι αρκετά διαφορετική.
Στις «τάξεις» των ασπρόμαυρων ναι μεν υπάρχει προβληματισμός για την μέχρι τώρα εικόνα της ομάδας, ωστόσο αυτό δεν αναμένεται να φέρει αλλαγές στην τεχνική της ηγεσία.
Σύμφωνα με όσα υποστηρίζουν μάλιστα πηγές της ΚΑΕ ΠΑΟΚ ο Κώστας Μέξας υποστηρίζεται απόλυτα από την διοίκηση ενόψει της συνέχειας του πρωταθλήματος."

(χαρές ο hellrider .. :D )
" Oλα ειναι δρομος "
Άβαταρ μέλους
BlackMagicPAOK
 
Δημοσιεύσεις: 3621
Εγγραφή: Δευτ 23 Φεβ 2015, 21:53
Τοποθεσία: Γιάννενα

Re: ΠΑΟ - ΠΑΟΚ 96-67,Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό fossa » Τρί 10 Νοέμ 2020, 00:18

Με το πρόγραμμα που έχουμε και τις αναβολές αν κάνουμε νίκη μέσα στο 2020 θα είναι θαύμα.
Άμεσα αλλαγή προπονητή, τόσους μήνες προετοιμασία χωρίς ένα βήμα μπροστά, έστω σ'αυτά τα λίγα ματς; Τι να περιμένουμε;
Άβαταρ μέλους
fossa
 
Δημοσιεύσεις: 1877
Εγγραφή: Πέμ 06 Φεβ 2014, 22:25

Re: ΠΑΟ - ΠΑΟΚ 96-67,Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό mpafos4 » Τρί 10 Νοέμ 2020, 10:27

Μοιρολατρικά,περιμένουμε την πτώση της ομάδας στην Α2.....Η περσινή χρονιά δεν συγκίνησε κανέναν.....
ΙΒΑΝ ΣΑΒΒΙΔΗ Σ'ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!
mpafos4
 
Δημοσιεύσεις: 5023
Εγγραφή: Παρ 27 Νοέμ 2009, 13:13

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα Basket League

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης